Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felvételi 2012

Narancshab
Létrehozva: 2012. január 16. 12:12

Sziasztok!

 

"Kicsi" fiam most nyolcadikos, és hát bizony szombaton elkezdődik a hajrá. Szívesen beszélgetnék olyan anyukákkal, akik hasonló cipőben járnak!

Várom mindenkinek a tapasztalatát, gondolatát, vívódásait ebben a témában! 

 

Szép napot! 

Narancshab 

  1. 2012. június 18. 18:271626.

    Látom senki nem akar élménybeszámolni

    Nálunk meg még nincs miről, mert csak most vasárnap lesz.

     

    Nálatok milyen volt?

    előzmény:
    Narancshab (1625)
    2012-06-17  17:22
  2. 2012. június 17. 17:221625.
    Milyen volt a ballagás????
    előzmény:
    bóbita23 (1624)
    2012-06-14  15:12
  3. 2012. június 14. 15:121624.
    Holnap ballagás. Áááááá! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. június 10. 23:271623.

    Érdekes, a negyedikest nem tudtuk mi sem megnézni, de a 6-ost most újra megnéztem.

    Gratulálok a lányodnak így utólag is! A fiam matekból gyengébbet írt, mint magyarból. Magyarból szinte ugyan olyat, mint a lányod. Nem túl fényes a matek. Bár róla tudni kell, hogy az ilyenfajta mérésekhez, eléggé negatívan áll hozzá. Nem tudom, milyet írt volna, ha pl. a matek tanárnő íratta volna, és osztályzatot is kapott volna rá. Őt ugyanis nagyon szereti, és mindig igyekszik is...  

    Kíváncsi vagyok, idén hogy teljesített. A hozzáállása nem változott... 

    előzmény:
    bóbita23 (1618)
    2012-06-05  09:35
  5. 2012. június 5. 13:441622.

    Itt lehet megnézni: http://www.kir.hu/okmfit/

     

    Tanulói jelentés alatt.

    előzmény:
    bóbita23 (1621)
    2012-06-05  13:34
  6. 2012. június 5. 13:341621.
    Nem, a lányoméknál adtak egy külön papírt, amin volt egy kód. Ugyanez szerepelt a hazahozott kérdőíven és a feladatlapon is.Legalábbis én ezzel tudtam megnézni.
    előzmény:
    veresildi (1620)
    2012-06-05  13:15
  7. 2012. június 5. 13:151620.
    Nem az om azonostóval lehet megnézni?
    előzmény:
    bóbita23 (1618)
    2012-06-05  09:35
  8. 2012. június 5. 13:131619.
    Mi 4. után kaptunk 6-nál nem, egy számot amivel elvileg meg lehetett volna nézni, de az én gyerekemére azt irta, hogy nem javította a központ, aztán utána néztem és a suli nem volt benne a kiválasztott listában. Akkor azt mondták a suliban, hogy ilyenkor ők javítját ki, és persze majd megmutatják, azóta sem történt semmi, és ez volt hatodik után is. Ma már nem is érdekel.
    előzmény:
    bóbita23 (1618)
    2012-06-05  09:35
  9. 2012. június 5. 09:351618.
    Mi a 6.-os  után és most is kaptunk azonosítót, amivel meg lehetett nézni az eredményt. Igaz, csak egy év múlva. A lányom akkor meglepően jót írt. Pontosabban a magyaron nem lepődtam meg, csak a matekon.
    előzmény:
    veresildi (1616)
    2012-06-04  15:14
  10. 2012. június 5. 09:311617.
    Ó, ó, hát ezt is megértük! Az ELSŐ ötös matek tz a nyolc év alatt 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. június 4. 15:141616.

    Eléggé megviselte a társaságot, de túl vannak rajta.

    A kompetencia mérést nem tudom hogy sikerült, a gyerek nem nagyon nyilatkozott, nem utolsó sorban a vizsgára készültek ezerrel, zúgott mindegyik agya a sok adattól, így nem tudom mit csináltak.

     

    Valamint se a 4-es, se a 6-os felmérésről nem tudunk semmit, mert nem választották a ki az iskolát, tehát nem lehetett megnézni a megadott honlapon az eredményt, az iskola meg csak ígérte, hogy majd megnézhetjük mit műveltek,így nem nagyon érdekel. 4-ben még érdekelt volna, mert szerettem volna tudni, még is hol tart a gyerek, mit kéne esetleg segíteni, miben erősíteni, de most már tök mindegy,egy felvételin, meg felsős vizsgán túl.

     

    A kérdőívet igen érdekes voltés nem sok értelmét láttam, de mivel a kisded a kezembe nyomta, így kitöltöttem. A satírozást nagyon nem értettemmiért nem lehet x-elni?

     

    Narancshab köszönöm és  átadom a dednek a pözsit

    előzmény:
    bóbita23 (1615)
    2012-06-04  14:52
  12. 2012. június 4. 14:521615.

    No, akkor legalább túl vannak rajta!!! Nagyon megviselte? Mennyire vették komolyan? Csak azért kérdezem, mert a lánynak kedd-szerdán lesz ének vizsga (ha már ének-zene tagozat, bár az egész osztály kirúgták már 7.-ben  a kórusból ), de ők nagyívben tesznek rá. Lényegében érzik, hogy a tanár szeretné kicsit fényezni magát: amikor bejelentette valamikor ősz végén, hogy lesz ilyen, akkor monda, hogy meghívja majd  azeneiskola igazgatóját, meg a tagozatos gimnázium karnagyát. A gyerekek már akkor azt mondták, hogy talán inkább nem kéne...

     

     

    Kompetencia mérés hogy sikerült? A hazaküldött kérdőíven jót szórakoztunk (én sem nőttem még fel teljesen, na )

    előzmény:
    veresildi (1613)
    2012-06-02  19:43
  13. 2012. június 4. 14:331614.

    Nagyon gratulálok!!! 

    Ez kölyök pezsgő, kaphat a gyerkőc is!!!!  

    előzmény:
    veresildi (1613)
    2012-06-02  19:43
  14. 2012. június 2. 19:431613.

    Túl van a gyerek az öszes vizsgán:) 4-5-re sikerült, pedig mint kiderült nincs túl szerencséd keze a tétel húzásnál. Kettővől is sikerült olyt húzni amit a legkevésbé akart, aharmadikból nem olyan vészes kategóriásat.

     

    Minden esetre az egyik tanár viccesen azt mondta, hogy ezek után az érettségi sétagalopp lesz, de meglepetést nem fog okozni az biztos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. május 27. 14:481612.
    Az iskola azért döntött így, mert elég sok visszajelzést kaptak a középiskoláktól ebben atémában. Mondom, nem is lenne baj vele, ha hosszabb és kialakult felkészülés lenne rá.
    előzmény:
    Narancshab (1611)
    2012-05-26  17:02
  16. 2012. május 26. 17:021611.

    Azért szerintem az érettségi más. Akkor nincs külön felvételi még, ráadásul lelkileg is másképp élik meg, és idősebbek is. Szerintem teljesen természetes, hogy egy kicsit lazábban veszik a második félévet. A fiam is leeresztett kicsit, de megértem. Nem lehet hónapokig stresszben élni! Főleg nem ennyi idősen. Ha a tanulás leállásától tartanak, akkor legyen a nyolcadikos anyagból vizsga, de ne az egész felsősből! Egyébként meg a gimiben úgyis egy szintre kell hozni a gyerekeket, hiszen különböző sulikból érkeznek, és gondolom egy kis ismétléssel ez meg is oldható.

    Sajnálom szegény gyerkőcöt! 

    előzmény:
    veresildi (1610)
    2012-05-26  15:48
  17. 2012. május 26. 15:481610.

    A vizsgák lényege az lenne, hogy megbízható tudással induljanak középiskolába. A nyolcadikosok, általában a felvételi után leállnak a tanulással, és szeptemberre totál bemohásodik az agyuk. Erre találták ki áthidalásnak az évvégi vizsgát.

     

    Csak az a baj, hogy az iskola idén először csinálja, és még a tanárok is csak tanulják, hogy hogyan kéne. Van olyan, aki maga mondta, hogy ez egy kicsit sok lesz, de va olyan aki nem érti a "nyafit".

     

    Egy nap alatt 4 szóbeli vizsga egy kicsit sok. Érettségin lesz majd ilyen legközelebb, de ott van azért felkészülési idő, valamint mindenki tudja már most, hogy 4 év múlva érettségi, és van módja előre készülni, sőt van olyan tanár, aki folyamatosan, négy év alatt adja a tételeket, amiket lehet kidolgozni, mi meg megtudtuk szeptemberben, hogy vizsga lesz, de se tételek se semmi, csak április magasságában.

     

    Mindenesetre 2-2,5  hónap az elmúlt 4 év anyagára kicsit kevés, szerintem.

    előzmény:
    Narancshab (1606)
    2012-05-25  22:59
  18. 2012. május 26. 10:501609.

    Nálunk azt javasolta az ig. nő, hogy ha valaki elért egy magasabb szintet valamilyen nyelvből az általánosban, akkor az válasszon másodiknak egy harmadik nyelvet. Mondjuk mi épp ezt akartuk, tehát teljesen egyezik ebben is a véleményünk. (sok másban is egyetértek az elveivel). Ebben az iskolában második nyelvként választható  az angol, a német, az olasz, a latin, vagy az orosz. A fiam az oroszt szeretné. 

    Ha minden igaz, akkor a következő tantárgyak lesznek 9.-ben heti lebontásban:

    Magyar nyelv 1 Irodalom 2 Tánc és dráma 1* Célnyelv 20** Matematika 2 Ének, zenetörténet 1 Rajz és műalkotások elemzése Testnevelés 3* Osztályfőnöki 1

    * két csoportba bontva; ** három csoportba bontva 

     

    Nekem azzal van gondom, hogy van még egy év a szolfézsból hátra, és sajnos aki eddig tanított, túl korán tartja az órákat, nem biztos, hogy sikerül  hozzá járnia a fiamnak, pedig nagyon jó. Ezt az egy évet még valahogy ki kell bírnia, és utána talán könnyebb összegyeztetni az időpontokat, mert nem lesz több szolfézs. Maj szeptemberben okosabbak leszünk, ha tudjuk a konkrét órarendet.

    A túlélő táborban tipiben alszanak, és teljesen nomád. Tavaly épp a leghidegebb éjszakák voltak az alatt az idő alatt, míg ott voltak. A Cserhát hegyégben, Hollókő mellett van a tábor. A leghidegebb éjszakán 7 fokot mértek éjfélkor, akkor aludni mentek, de az még csökkent hajnalig egy kicsit. Mindegy, a lényeg, hogy mindenki épségben, egészségesen tért haza tele élményekkel. 

     

    Szép hétvégét kívánok Nektek!  

     

     

     

     

    előzmény:
    bóbita23 (1608)
    2012-05-26  08:20
  19. 2012. május 26. 08:201608.

    Igen, valahogy úgy: eddig az angol volt az első és egyetlen nyelv, szeptembertől ez mint 2. idegen nyelv szerepel, a francia az első. A 9. évfolyamon nem tanulják az angolt (v. németet), de felmerült, hogy majdnem mindenki szeretné, hogy egy év alatt ne túl sokat felejtsen a gyerek, így próbálnak szervezni valami délutáni plusz órát, szakkör vagy akármi néven. Ha ez nem jön össze (és ha az órarend megengedi), akkor valami különóra. 10.-től érdekes lesz, mert eddig volt aki angolt tanult, volt aki németet, gondolom, mindenki haladóbb szinten akarja majd folytatni (az én lányom mindenképp), de van pár lány, aki franciát tanult általánosban, nekik a második idegen nyelv kezdő szintről indul. Francián meg külön csoportban lesznek. Mit mondjak, nem szeretnék órarendet gyártani nekik. Úgy rémlik, hogy heti két-két matek és magyar óra lesz, tesi és ének. A többi francia.

     

    Milyen az a túlélő tábor? Nomád módon kinn az erdőben ? 

     

     

    Ki nem hal, max. leredukálódik kétszemélyesre 

    előzmény:
    Narancshab (1607)
    2012-05-25  23:27
  20. 2012. május 25. 23:271607.

    Nagyon biztató és szimpatikus amiket írtál a suliról. 

    A második idegennyelvet nem 10-ben kezdik? Hogyan szerveznek abból szintfenntartót? Vagy amit általánosban tanultak, azt folytatják majd 10-ben, és ezt akarják szinten tartani???

    Én rákérdeztem, sajnos nincs lehetőség szintentartásra.

    A mi sulinkban 5 év alatt 1x lesz egy csereút. Azt viszont sajnos valószínűleg ki fogjuk hagyni, mert én nem tudok ebbe a pici lakásba még egy embert elszállásolni...

    A pénzről nem is akarok hallani!!! Erdei iskola, ballagás oviban, nyolcadikban. Beiratkozás, diákigazolvány kétfelé, alapítványi hozzájárulás, sulibox 5 évre előre! ebéd szeptemberre, tankönyvek, (bár eddig ingyen kaptuk, most lehet, hogy a gimist megvesszük, mert valószínűleg csak kölcsönözni lehet), és még sorolhatnám a költségeket...

    Viszont gólyatáborba nem megy a fiam, mert pont akkor lesz egy túlélő táborban, ahová már egy éve készül.  Tavaly is volt, és azt mondta róla, hogy élete legjobb tábora volt. Ezt nem fogja kihagyni!

    Arra azért kíváncsi leszek, hogy hol milyen tantárgyakat milyen óraszámban, és miből fognak tanulni. Lesz mit összehasonlítani. 

    Most megyek aludni, remélem, nem fog kihalni ez a topik!!!  

    előzmény:
    bóbita23 (1605)
    2012-05-25  10:23
  21. 2012. május 25. 22:591606.

    SZEGÉNY!!! Hogy viseli ezt a rengeteg vizsgát???

    Nem hiszem, hogy ennyi idős korban ki kell ilyennek tenni a gyerekeket, de persze ez csak az én véleményem, lehet, hogy tényleg hasznos. Viszont ennyi stressz nem kellene a gyerekeknek!!! 

    előzmény:
    veresildi (1604)
    2012-05-25  09:14
  22. 2012. május 25. 10:231605.

    Nem, nem, nem tűntem el, csak sok a meló, kevés időm van írni.

     

    Nálunk szombaton volt az ismerkedési nap. Volt ünnepélyes megnyitó, helyi értékek ismertetése. De tök normális stílusban. Hogy mindhárom szinten (fizikai-szellemi-lelki) művelni és fejleszteni szeretnék az ifjúságot. Elsőként a fizikaival kezdik: mindenki "jelentse le" az igazgatónak, hogy szeptember végéig, hogy milyen sportot űz vagy kezd el addig :) Van rengeteg program a suliban, plusz színjátszókörök, énekkar (na, ez nem csigázta fel a csajokat), sportolási lehetőség. Próbálják a régi és az új dolgokat összhangba hozni: fontosak az alapvető műveltségbeli dolgok , de az internet sem az ördögtől való, csak jóra kell használni: információszerzésre, kapcsolatépítésre. Mindenkit bíztatott az igazgató (diák is, szülők is), hogy jelöljék be fb-on ( a lányok röhécseltek, hogy így próbál magának minál több ismerőst szerezni), hogy a tőle jövő infókminál hamarabb elérjenek mindenkihez.
    Aztán felmentünk egy terembe, ahol a jövendőbeli osztályfőnökkel ismerkedünk, meg a tanrenddel és kitöltöttünk egy valagravaló információs papírt, meg kaptunk mindenféle tájékoztatást. Elsőben nem lesz más nyelv csak francia, úgyhogy próbálnak valamilyen módon megszervezni némi szintentartó foglalkozást a második idegen nyelvből. (már csak azért is, mert 10.-től abból is lesz 4-6 óra hetente) Az ofő figyelni fogja a haladásukat, nem szeretné, ha valaki lemorzsolódna. Az 5 év alatt 3-szor mennek Franciaországba: első év után a francia Riviérára (biztos nagyon szar lesz), egyszer Párizsba és egyszer családokhoz Belgiumba vagy Franciaországba. Kezdhetjük gyűjtögetni a pénzt.... Mondjuk azt már lehet a beíratkozásra, mert alapítványi pénz, matrózblúz, diák, megmittudoménmi. Min. egy 20-as. Viszont a könyvek 10 alatt lesznek. 
    A tancinéni egyébként 56 éves és lazán ölzözik, fiatalos és határozott. Lányomnak elsőre szimpatikus volt (ez nagyon jó!!!!), mondta, hogy szigorú, de jó fejnek néz ki. Nekem is ez jött le. Mondta, hogy sokat fognak menni kultúrális programokra (színház, mozi, hangverseny, múzeum), meg kirándulni is. És sokszor várják a szülőket is, hogy csatlakozzanak. Mennek majd szociális munkát is végazni csökkent munkkaképeségűek közé. Ez sem lesz rossz szerintem, legalább látják egy kicsit  a világ másik oldalát is, meg talán jobban értékelik azt, ami nekik van (egészség, biztos háttér)
    Az osztályfőnök begyűjtötte a gyerekek és a szülők emilcímét is és már tett is egy próbakört. Bíztatott mindenkit, hogy jelöljék be facebook-on , nézzék meg a fotókat, meg hogy a gyerekeknek csinált már egy 9.f. zártosztályt. Akik meg is kezdték szépen az ismerkedést.

    Tanévnyitó előtt lesz egy kis gólyatábor: két napos, suliban bennalvós. (szigorúan zárt kapuk mellett)

    Most egy kis szussz, aztán 15-én ballagás (szerdán volt az osztályfotózás), rákövetkező hétfőn megyünk intézni a diákigazolványhoz szükséges dolgokat, mert 21-én már mennek a csajok a Balatonra. 27-én meg megyek beíratni. Egyedül.

    Osztálytársak vegyesek, majd kiderül, hogy a lányok kit vesznek be a triumvirátusba. Egy fiú van, és egy muszlim lány. Kendőben. Na, ez érdekes lesz.

    előzmény:
    Narancshab (1603)
    2012-05-25  08:56
  23. 2012. május 25. 09:141604.

    Nálunk folynak a vizsgák. A matek, töri, nyelvtan írásbelin túl vagyunk, 1-én jönnek a  szóbelik. '-én megyek szülőire az új suliba.

    Nálunk 24-én van a ballagás, de majd csak eljön az is.

    előzmény:
    Narancshab (1603)
    2012-05-25  08:56
  24. 2012. május 25. 08:561603.

    Sziasztok!

     

    Nagyon eltűnt mindenki... 

     

    Mi történt Veletek az elmúlt hetekben?

    Nálunk megvolt az első szülői, de ez inkább csak olyan általános ismertető volt, még az osztálybeosztást, osztályfőnökök nevét sem tudni. Ettől eltekintve nagyon jó hangulatban zajlott. Szimpatikus volt az ig. nő is, és általában a szülők is. 2-3 olyan volt, akivel fenntartásaim vannak, de majd meglátjuk. Minden esetre nem rossz arány 66 gyereket tekintve.  

    Ja, és már biztos, hogy sikerült a fiam nyelvvizsgája is!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. május 15. 09:531602.

    Egy hónap múlva ballagás!!!!

     

    Ennek örömére a lányom vetetett egy magassarkút. Ebben már nem 10, hanem 15 centivel magasabb nálam 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top