Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012 szeptemberi babázók

tengerész22
Létrehozva: 2011. december 20. 20:29

Sziasztok!

 

Remélem, összejön egy jó kis csapat itt, akik szintén szeptemberre várják a babájukat...Én ma reggel teszteltem, és a 3. babám lesz.

  1. 2012. május 10. 09:49326.

    Lányok!! Tegnap esett le, hogy két hete azt mondom, "félidősök" vagyunk, vagyis ez már az 5. hónap!!!  Jó ég!!

    Nem csoda, hogy minden nap a babacuccokat bújom a neten... na meg szegénykének még neve sincs. Ti hogy álltok a névválasztással?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. május 8. 19:48325.

    bettere: Igen ez a súly  kérdés elég érdekes. Köszi, de én már nagyon kiváncsi vayok a másikra is. :-))) Főleg mert kaptam pár csajszis rucikat is...........

     

    Kétpetéjűek ezt tudtam már 12 hetes koruktól :-))) Igen lehet még lány is! :-)

     

    Genetikai uh az 19 . héten kellett, hogy legyen nem? Ott a doki mindent rendben talált..............de a bizti kedvéért külött pestre ott szívultrahangot csinálnak meg genetikai tanácsadásra köldött, de az csak valami beszélgetős dolog azt hiszem

     

    jó kis program.........remélem hamar kitalálsz valamit! 

     

    Hál istennek én ilyenkkel még nem találkoztam, hogy lábdagadás...:-)))

     

    Jó dolog a költözés csak lenne kész mire jönnek a babák......de a bank szarakszik a hitelünkkel, szóval izgulok mi lesz! Hova megyünk haza a babákkal 

    előzmény:
    bettere (323)
    2012-05-07  10:13
  3. 2012. május 7. 10:23324.

    Szia, hű, nagyon irigyellek, hogy házba költözés előtt álltok!! Csak nehogy megerőltesd magad.  Ismered a mondást? "Mindig úgy állj a munkához, hogy mások is hozzáférjenek..."     Ez olyan vicces! :)

     

     

    Most a hűvösebb időben talán nem fog bedagadni a lábunk, nekem is mondták már többen, hogy polcoljam fel, de eddig kiment a fejemből. Meg azt gondoltam, hogy ezt csak totál a vége felé kell majd, erre tessék...

     

     

    előzmény:
    Brigucy (321)
    2012-05-03  19:12
  4. 2012. május 7. 10:13323.

    Szia, na igen, mivel te fogyással indítottál, nem könnyű követni, hogy állsz a kilókkal. Összeteszem a két kezem, amiért nem jött vissza belőlem semmi kaja egyszer sem!!

     

    A védőnő egyébként szerintem senkit nem tud jól mérni, főleg, hogy mikorra el kellett menni hozzá, már változott a súlyunk. Neked lefelé, nekem felfelé. Na meg a téli cucc, nehéz bakancs miatt két kilóval többnek írt, mint ami voltam, úgyhogy.... én csak az itthon méricskélt adataimat veszem alapul.

    Az elmúlt héten nem híztam a meleg miatt, minden évben megcsappan az étvágyam 30 fokban és afelett, hála égnek!

     

    Na hát el ne felejtsem:  gratula a fiúcskához!! Milyen mókás, hogy nálad még így is marad egy kérdőjel, hogy a másik baba milyen lesz... ???  Ezek szerint kétpetéjűek, ha lehet lány is... vagy ezt nem lehet tudni? 

    Meg majd várjuk a genetikai uh eredményedet, szorítok értetek, hogy minden rendben legyen. Sokakra hozzák a frászt az afp-vel, jó esetben teljesen ok nélkül, remélem most is így lesz.

     

    Mi a hétvégén esküvőre megyünk... mi a jó fenét kéne felvenni?? Nem mintha egyébként lenne ötletem (ha nem várnék babát), de így végképp nehéz lesz. Direkt az utolsó hétre hagytam a ruhakeresést, hisz ki tudja, mekkora kell és hogy milyen idő lesz... de kezdtek kétségbe esni.

    előzmény:
    verano26 (322)
    2012-05-04  08:47
  5. 2012. május 4. 08:47322.

    bettere: én az első 2-3 hónapban 7 kilót fogytam, az elmúlt másfél hónapban jött vissza rám lassan. Most tartok ott ahol trehesség kedetekor. Bár a védőnő máshogy írta a súlyomat de nem érdekel. Ő ugye azt nézte amit látott hiába modtam hogy az a sok nem evés, hányás m iatt olyan kevés a súlyom. Azta mindig magyarázkodnom kell hogy nem híztam 7 kilót!!!!

     

    igen én vettem. Mikor dokinál jártam elmentem egy babaturi mellett és találtam 200 300 ,- rugdalózókat. Teljesen újnak néz ki.

     

    Mást még nem vettem. Mert még nem is igazán tudom mit kéne venni!

     

     Az afp még mindig nagyon kiugró, de az uh nem talált semmi rendellenességet a doki azt mondta ne izguljak, de a protokoll miatt el kell küldjön további vizsgálatokra. Sajnálja. Mondtam ne sajnálja inkább megyek csak tuti ok legyen minden!

     

    I. Sote ra kell mennem Baross utca.

     

    - egy genetikai tanácsadásra :-)))), meg egnézik uv val

    - meg egy magzati szívultrahangra

     

     

    És az egyik megmutatta magát! :-))))) A másik titkolózik.

     

    Van egy tökösünk! 

    előzmény:
    bettere (320)
    2012-05-03  17:38
  6. 2012. május 3. 19:12321.

    Sziasztok, 

     

    Hat en eddig jol birtam a meleget, elveztem is a jo idot, de mar varom vissza a tavaszi, huvosebb idot.

     

    En eddig a kilokkal jol allok, mult heten szerdan mert a vedono, eddig 2,6 kg- nal jarok. A hasam az utobbi 2 hetben hirtelen megjelent, ugyhogy most mar le sem tagadhatnam. :) Igaz, igy a terhesseg felenel mar kell hogy latszodjon. Holnap mar kezdem a 21. Hetet. :)

     

    A labam viszont kesz! Most estere eltunt a bokam, tiszta kiss hurkanak nez ki. Pont kerdezte penteken a dokim, hogy dagsd-e a labam, erre en hogy nem. Szombaton meg persze megjelent. Ugyhogy most polvolom a labam este.

     

    A hetvegenk suru volt, sokfele voltunk, meg ket nap a hazat takaritottuk es csinositottuk. Mar alig varom hogy bekoltozzunk. :)

     

    Tovabbi szep hetet Nektek!  

    előzmény:
    bettere (320)
    2012-05-03  17:38
  7. 2012. május 3. 17:38320.

    Sziasztok Lányok,

    remélem mindenki jól van.

     

    Nekem már tuti nagy a hasam, a szembejövők már megbámulnak miatta, még a gyerekek is.  Sokan mosollyal nyugtáznak, ez jólesik. Szerencsére arányosan jönnek rám a kilók, aki ritkán lát, esküszik arra, hogy csak a hasam nőtt, de én tudom, hogy mindenhová tartalékoltam már... január eleje óta 6 és fél kiló jött rám. Ti hogy álltok ezzel?

    A kölcsönkapott kismamafariba is belenőttem, de túl meleg van viselni.

    Ja, vett már valamelyikőtök bármi babacuccot? (mert mondjuk kihagyhatatlanul megérte és nem lehetett otthagyni)

     

    Brigucy: Gratulálok a kislányodhoz, főleg hogy bejött a sejtésetek... :)

     

    Rituu: én is jól bírom a meleget, de most ugye olyan hirtelen jött a 30 fok, hogy elsején bizony megszédültem és le kellett ülnöm, pedig olyan jó helyen álltunk az "autóversenyre" várva a belvárosban (Pesten). Így viszont inkább csak hallottuk, mint láttuk, de sebaj.

     

    Verano26: végre már, hogy kezded kinőni a cuccaidat, már kezdtem aggódni, hogy kerekebb leszek egy babával, mint te kettővel.   

    Aztán végre elmúlt a fémes íz a számból, szerintem ezért érzem magam jobban. Kívánós nem vagyok, nekem is inkább csak leves-ehetnékem van, de ez mindig így van melegben. Veszettül várom a gyümölcsök szezonjait, főleg a barackot és a dinnyét, remélem idén finomra érnek.

     

    Na meg hogy jártam!! Estére már annyival nagyobb a lábam, hogy a cipőim passzentosak, sőt, az egyik nem is jó rám. Nyilván a meleg miatt is, de állítólag van, akinek nő a lába terhesség alatt és úgy is marad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 1. 10:35319.

    ritu: Imádom aztán a 7-8 hónapban mi lesz a vélemények a két pocaklakóval azt még nem tudom. :-ÖÖÖÖ

     

    Nem igazán vagyok kívánós! Mondjuk gyümileveseket sokat eszem régen nem......de nagyon egyéb nem jut ezembe. Husokat nem kívánom!

     

    Én elsőnek 2 babóval tutu környezetszennyező leszek. Örülök ha élek majd! :-)))))

     

    Ki mit csinál ezen a szép napon, hétvégén? 

    előzmény:
    Rituuu (318)
    2012-04-30  20:57
  9. 2012. Április 30. 20:57318.

    Verano26 : De jóóóóóóó, bírod a meleget, hát én nehezen és ez még nem is igazi meleg .  Kívánossággal , hogy állsz ?

     

    A teszveszen találtam egy nagyon helyes pelust, frotír anyaga van asszem ő árulja 1200 -ftért, de ő is kinntről rendeli, mert megtaláltam ugyanazt a pelust ebay -n . Nekem meggyőző volt, helyes kis pasztel színekben.

     

    Most azt gondolom ökoanya leszek, inkább azért mert nem akarok egy halom pénzt pelusra költeni, csak az elején, amíg belerázódunk az együttélésbe aztán szeretnék moshatóra váltani. Szép elképzelések, mivel első csemete , így az gondolom világot fogok váltani az elképzeléseimmel majd meglátjuk mi lesz belőle

    előzmény:
    verano26 (317)
    2012-04-30  20:12
  10. 2012. Április 30. 20:12317.

    Hali

     

    Istenien. Imádom a meleget, reggel este napozok 1-2 órát! Iműsom. A bajom csak az hogy kezdek kifgyni a rámjövő ruhákból. Szoknyával el leszek még jó darabig viszont ruci nem ártana az kényelmesebb! Na az nincsmert már most szűkösek! :-))))

     

    Honnan rendelsz 1200,- Ért? 

    előzmény:
    Rituuu (316)
    2012-04-30  17:46
  11. 2012. Április 30. 17:46316.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok? Hogy bírjátok a meleget? Kinek hogyan telik a hétvége?

     

    Szombaton kinnt voltunk az expon a bababörzén , elég vacak volt.

     

    Ami miatt főként kimentünk, hogy megnézük milyen a mosható pelenka felhozatal. Félelmetes , hogy egy pelus 4600 - 6000 ft között van.

    Úgyhogy asszem kintröl rendelem darabját 1200 forintért.

     

    Rengeteg használt cucc volt, amivel amúgy nincs semmi bajom, de olyan árakon adták ami több volt mint vicc.

     

    Amiért nekünk érdemes volt még kimenni az a babaszoba dekoráció volt, láttunk jó ötleteket

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. Április 25. 21:37315.

    Még 2 hónpot melózol??? Ja mindig elfelejtem hogy nem ikres fórum Bocsi! :-)))

     

    Mivel foglalkozol?

     

    Gratula a kishercegnőhöz!

     

    Én ma kezdtem a 18-at. Eszméletlen hogy szladnak a napok! 

    előzmény:
    Brigucy (314)
    2012-04-25  16:33
  13. 2012. Április 25. 16:33314.

    Sziasztok,

     

    igen kiderült: kislány lesz !

     

    Az első megérzésünk volt jó, mindketten a férjemmel lányra tippeltünk.

     

    Rendben van minden, szerencsére a méhlepény is már normális helyzetben van. Nekem is csak annyi van a papíron, hogy mekkor a combcsontja, a fejkörfogata, a halénték távolság és hogy milyen súlyú. Ezek mérte most az ultrahangos doki, de a múltkor is már csak ezek voltak.Az elején fontos a teljese hossza, ilyen kor már csak a részleteket nézik. :)

     

    Pénteken megyünk a nőgyógyászhoz a 4 hetes vizsgálatra és ultrahangra, úgyhogy akkor a férjem is megnézheti a kiscsajt, mert most egyedül voltam. 

     

    Bettere: Gratulálok és jó pezsgőzést! Ja tényleg, lassan félidő.

    Én holnap töltöm be a 19. hetet és pénteken már kezdem is a 20-at. 

     

    Verano:

    Akkor most már csak a pihenésre, meg a babára kell koncentrálnod. A munka stressze már nem fog idegesíteni. A fogorvost is letudtad, így már azzal sem kell foglalkoznod. Én még dolgozom úgy 2 hónapot aztán feladom a munkát. 

     

    Legyetek jók!

    előzmény:
    verano26 (312)
    2012-04-25  12:59
  14. 2012. Április 25. 13:02313.
    Tegnap betömettem a maradék lyukas fogamait is. Ez is letudva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. Április 25. 12:59312.

    Brigucy: Na kiderült a neme?

     

    bettere: Hát igen késői gyerekvállalók vagyunk!

     

    Én mától nem dolgozom! Hurrá!!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    Brigucy (310)
    2012-04-24  20:19
  16. 2012. Április 25. 10:33311.

    Ez jó, közülünk szinte senki nem mai csirke... :)

     

    A tegnapi kórházi ultrahangon semmivel nem lettünk okosabbak, na persze azt jó tudni, hogy minden oké abból, amit meg tudnak állapítani.

    Képet nem adnak róla... a teljes hosszát sem nézték (a "velem" egyidős barátnőm tudja, hogy nekik 22 cm most a babájuk). Én tudom a fejecskéje átmérőjét, meg a combcsont hosszát, ennyi, meg a súlyát kábé...  A neme itt nem is derült volna ki, még jó hogy a nődoki rendelőjében legalább azt megtudtuk.

     

    Ja és mindenki érzi már, hogy mocorog?

     

    Nekem holnap félidő, jó ég!!   Tényleg, gyerekpezsgőt ihatok!!  :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. Április 24. 20:19310.

    Szia,

    gratulálok a kisfiúhoz. :)

     

    Én holnap megyek a 19 hetes UH-ra, és már én is nagyon kíváncsi vagyok mi lesz. Remélem nem lesz szégyenlős és megmutatja magát. De ha holnap nem, akkor esetleg pénteken a nőgyógyásznál kiderül. Eddig mindenki lányt tippelt.

     

    A különélés és a megszokása, hogy 3-an leszünk nálunk is furcsa lesz. Másfél, 2 hónap múlva költözünk be a házba, és után 3 hónap múlva meg már jön a baba. Mi is már többi mint 9 éve vagyunk együtt, úgyhogy nálunk is nagy változás lesz ez a helyzet, de már nagyon várom.

     

    Írjatok csajok!

    előzmény:
    bettere (300)
    2012-04-21  13:51
  18. 2012. Április 24. 20:09309.
    Hát nem egyszerű beazonosítani a képet tényleg. Én lányra tippelek, mostanában annyit hallani, hogy milyen sok fiú születik, hogy nekem ez a tippem.
    előzmény:
    Rituuu (302)
    2012-04-21  17:02
  19. 2012. Április 23. 19:19308.

    hát igen ennyi év édes kettes után nagy váltás főleg nekünk rögtön édes 4-es! Plusz egy kutya! De mi is nagyon belepunnyadtunk már az életünkbe! 

     

    Nagyon fogok igyekezni hogy a kettőnk kapcsolata meghitt maradjon. Bár segítségem nem nagyon lesz nem tudom a kettecsként hogy oldjuk meg. De majd csak alakul. Nagyn furcsa lesz! 

    előzmény:
    bettere (307)
    2012-04-22  16:53
  20. 2012. Április 22. 16:53307.
    Nahát-hahát, milyen hasonló cipőben járunk, mi 13 és fél éve vagyunk együtt a párommal, nekünk is nagy változás lesz ezt megbolygatni. Már úgy betokosodtunk, ezért is élem meg "úristenezve" az egészet, mert hiába az önálló háztartás és házasság, EZ lesz a nagy lépés, eddig felnőttnek sem tartottam magam igazán. Hűde felelősségteljes dolgom nemigen akadt eddig.  Nem is tudom, anyu 19 évesen hogy volt képes helytállni és hogy érezhette, hogy készen áll az anyaságra.  ??????
    előzmény:
    verano26 (306)
    2012-04-22  10:14
  21. 2012. Április 22. 10:14306.

    Tényleg a lényeg, hogx egészséges legyen.

     

    Én remélem eleven lesznek az enyimek nem égetően rosszak de elevenek.

     

    Minap gondolkodtam, olyan furcsa ez hogy még édes kettes de hamarosan 4-en leszünk 12 év után. Kicsit féltem a párosunkat! 

    előzmény:
    bettere (305)
    2012-04-21  19:38
  22. 2012. Április 21. 19:38305.

    Köszi!! Igaz, pont így örülnénk lány esetén is....

    de egy kis rosszcsont tényleg muris lesz. Én annyira lányos családból vagyok, a rokonságban is csak lányok születtek az elmúlt években... elkél már ez a változatosság. 

    előzmény:
    verano26 (301)
    2012-04-21  15:22
  23. 2012. Április 21. 19:31304.

    Én nagy nehezen kivettem belőle, hogy is van a baba a képen... még most hajlékony és azért van a feje és a lába közel egymáshoz. Kőkemény jóga!!

    De így tényleg nem látni fiú-e vagy lány.

     

    A pocakod formája mit "mond"?  Hátulról nézve van derekad? Két tükörrel meg tudod nézni... én ez alapján jól gondoltam, hogy nekünk fiú lehet.

    Tükröket elő!! :)

    előzmény:
    Rituuu (302)
    2012-04-21  17:02
  24. 2012. Április 21. 17:57303.

    hát én a fejen kívül sok mindent nem tudok beazonosítani! :-)

     

    De fiúra szavazok 

    előzmény:
    Rituuu (302)
    2012-04-21  17:02
  25. 2012. Április 21. 17:02302.

    Sziasztok Lányok!

     

    mi a 21.hétben még mindig nem tudjuk tutira mi lesz pedig olyan jó lenne már tudni, és nem csak azt hallani, hogy valószínű lány..... annyira valószínű mint az , hogy fiú

     

    Ez az u.h. fotó most készült hétfőn. A képen a feje és a két talpa újja látszódik

     

    Lehet fogadásokat kötni , szerintetek mi lesz aki eltalálja az vendég ütcsi - kávé -tea - süti kombóra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top