Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosogatógép tabletta? gél?

il-di.
Létrehozva: 2011. november 5. 19:43
Lehet, hogy már sokan tapasztaltátok, csak még nem írt itt a fórumokon senki sem róla, legalábbis én nem találtam, szóval a tapasztalatomat szeretném megosztani a mosogatógép tablettáról és a mosogató gélről. Eleinte tablettátval mosogattam, de rádöbbentem, hogy nagyon eszi a zománcos edényeket, az üveg poharakat borzasztóan karcolja. Örömömre, két hónapja felfedeztem az üzlet polcain a mosogató gélt, ami ugyan olyan jó hatásfokú, mint a tabletta, plussz azzal az előnnyel, hogy az edények épségben maradnak. Ha eddig még nem kerültetek volna vele kapcsolatba, csak ajánlani tudom figyelmetekbe!
  1. 2018. február 19. 11:0027.

    Egyértelműen jobban kíméli a gépet, a lefolyót és a tányérokat is a folyékony gépi mosogatószer. Sajnos ez sem olcsó akárcsak a tablettás tesója. Azonban adagolható és a flakonos forma miatt is jobban tárolható. Kevésbé költséges mint a tabletta, és nem mattítja be annyira az üvegpoharakat és amióta folyékony gépi mosogatószert használnak, duguláselhárításra is kevesebbet kell költeniük. Azonban érdemes hetente egyszer a legmagasabb hőfokon beindítani a mosogató gépet, hogy jól átöblítsük a rendszert.


    Folyékony gépi mosogatószerek előnyei:
    – zárt műanyag flakonban, szinte korlátlan ideig tárolható
    – nedvességre és párára nem érzékeny
    – könnyen betölthető az adagoló tartályba
    – kiváló tisztítóhatás
    – nincs foszfátlerakódás
    – fékezett habzás
    – egységnyi adag is alkalmazható, ha nincs tele a mosogatógép
    – jóval olcsóbb mint a gépi tabletta
    – nem koptatja a gyengébb minőségű üvegtermékeket


    Forrás: https://www.dugulaselharitas.net/folyekony-gepi-mosogatos zer.html


    Az ázsiaiaknál jóval olcsóbban beszerezhető mint a nagy hipermarketekben.


    Ár-érték arányban én a Somat Standart vagy a Somat Gold terméket javasolnám.


    Üdv.


     

Címlap

top