Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012ben babánk lesz

Zerega
Létrehozva: 2011. október 29. 07:30

Sziasztok!

 

Vannak itt olyanok akik a napokban (mi tegnap) vagy a közel múltban elhatározták a párjukkal, hogy 2012ben babájuk lesz?  

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 27. 09:443676.

    Milyen hordozód van?Kendő vagy az a Mei Tai? Előrefele sem szeret benne lenni?

     

    Én megnéztem az első Dallast, de aztán valahogy nem jött be.. 

    Hát, nem jó az ha sokat nyel az ember, mert a végén tök kikészül.Mi a szüleimmel szerencsére mindent meg tudunk beszélni, ha veszekedés van az is kábé 5 percig tart, kikiabáljuk magunkat, aztán béke van. Anyóst meg általában direkt húzom, a macskás-sztorit is direkt köptem be, kiváncsi voltam a reakcióra.Férjecskével már kicsit nehezebb, de próbálom kiismerni -így 10 év után. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3672)
    2012-09-26  20:49
  2. 2012. szeptember 27. 08:223675.

    "az erősen visszaszólás nem az erősségem...inkább nyelek, sajnos! Aztán rázúdítok a férjre mindent egy veszekedésnél mondjuk...tudom, ez a lehető leggázabb, amit tehetek. De már próbáltam diszkréten célozgatni, hogy megoldom a dolgokat egyedül is..ezek szerint nem veszi a lapot."

     

    én is ilyen vagyok, egy pontig. aztán robbanásszerűen szoktam kiakadni de legalább utána csend van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3672)
    2012-09-26  20:49
  3. 2012. szeptember 27. 08:203674.

    Szerintem nem lesz semmi gáz, egy baba sem u.olyan.

    Nálunk meg már kezd kevés lenni a 150/5 kanál!! Ma már fél háromkor fent volt éjjel és toporzékolt a kajáért, nem hiszem el

    Jöhetne már az a hozzátáplálásos időszak mert szegény baba szét fog durranni, úgy néz ki a feje mint a Két pasi meg egy kicsiből a kissrácnak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983708 (3670)
    2012-09-26  17:37
  4. 2012. szeptember 27. 08:173673.

    7,20 kg úristen hosszra mekkora?

    Jövő hét szerdán derül ki Ádi mennyit hízott meg nőtt wehehehe. Egy hónapja 5,6 volt, már simán 6 felett van ő is, kis sózsák Mi az az alvókendő? 

    előzmény:
    Hubi86 (3668)
    2012-09-26  16:41
  5. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2012. szeptember 26. 20:493672.

    Ja, így már értem!

    Kutya-macska: én egyébként imádom őket és nem akarom tőlük eltiltani a gyereket, de csak akkor, ha nagyobb lesz. Nem szeretném, hogy féljen tőlük, vagy ilyesmi.

     

    Harangocka: anyósod nem semmi!

    Sarkofag: nem munka mánia ez sztem, nekem is hiányzik picit a régi életem. Mindig iszom mindenki szavait, aki melóról mesél, meg meetingekről, tiszta izgalom. Nekem meg a pelenkavásárlás a történés. Na de annak is megvan a maga szépsége!

     

    Hubi: az erősen visszaszólás nem az erősségem...inkább nyelek, sajnos! Aztán rázúdítok a férjre mindent egy veszekedésnél mondjuk...tudom, ez a lehető leggázabb, amit tehetek. De már próbáltam diszkréten célozgatni, hogy megoldom a dolgokat egyedül is..ezek szerint nem veszi a lapot. Mi az az alvókendő? Az a kis rongy szerű izé? 7.20 az igen. Lili most 5.8 és már én is érzem a hátamon, hogy fáj...mi lesz később??

     

    Próbálom szoktatni a hordozóra a lányt, de üvölt, mint a sakál, valahányszor beleteszem..kár!

     

    Ti nézitek az új Dallast? Én igen, tök jó!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983708 (3660)
    2012-09-26  10:03
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 26. 20:143671.

    A fogzás elindulása csak abból látszik, amiket leírtatok.Nyálzás, mindent megrágcsálás, öklét a szájába tömködés.

    Viktornál is 2-3 hónapos korában kezdődött, oszt tessék, volt vagy 6 hónapos mire kibújt az első.

     

    Tök különbözők a kölkök. Egy kissrác 1 nappal fiatalabb Viktornál és már 6 foga van. Uncsitesónak, aki csak 25 nappal fiatalabb, annak meg egy sincs.

     

    Sarkofag, sztem ez tök normális, nekem is hiányzik a munka. De főleg a napi rutin, a kollegák, a pörgés.  

    Azta, Hubi, 7,2 kiló? Vitya most 8,3 kg. Viszont sztem fogyni fog, mert alig eszik. Foga miatt most nem nagyon megy neki. 3 adag tápszeren (tejpépes) kívül egy kis joghurt/gyümipép megy délelőtt, aztán max. félüveg főzelék. Azért a túró rudit és a pufi kukit mindig megeszi.Ja meg a paprikát! 

    előzmény:
    Sarkofag (3666)
    2012-09-26  16:00
  7. Torolt_felhasznalo_983708
    Torolt_felhasznalo_983708
    2012. szeptember 26. 17:373670.

    7,20 kg?? Anyam!!   Nem ehezik a bebid!! 

     

    En meg attol felek, hogy Szofi nem eszik eleget. Utobbi idoben elofordul, hogy ker a masik mellbol is, mert nem eleg neki egy. A fejest is abbahagytam egy ideje, mert ugy erzem, hogy nem termelodik eleg, mire megint enne. Miutan evett, kivancsisagbol leszivom a maradekot, es vagy semmi, vagy alig marad a 2-ben egyutt. De van amikor meg marad benne 80 ml is.

     

    Amugy sosem evett hosszan, 10 perc alatt kb mindig vegzett. Mostanaban ez lement 5 percre (!), de az eleg intenziv kajalas. Es nem lehet tobbet beleeroltetni, cumisuvegbol sem eszik hosszabban. Ez kajalasonkent 60-100 ml kozott van. (Most nem a legutolso 1-2 beteges naprol beszelek ugye.) Vedono szerint ez is lehet normalis, csak figyelni kell a sulyat. Szerintetek ez hogy van? Amugy mindent ugyanugy csinalok, mint eddig. 

     

    A helyzet az, hogy hizik, de kevesbe, mint az idealis novekedes lenne. Mult heten, mikor kereken 2 honapos volt, akkor mertek 5,25 kg-t, ennek "kene" 5,75-nek lennie kb a szuletesi sulyat (3,70) figyelembe veve. Azt javasoljak amugy, hogy csak 2 hetente merjuk, mert tipikusan nagyon nagyon indadozo a babak hizasa, es felesleges gyakrabban. Szoval jovo het csutortokon megyunk megint merni, de most ugye beteg is volt. Kicsit aggodok.

    előzmény:
    Hubi86 (3668)
    2012-09-26  16:41
  8. Torolt_felhasznalo_983708
    Torolt_felhasznalo_983708
    2012. szeptember 26. 17:243669.

     "csorog a nyála folyamatosan és állandóan a szájában turkál meg mindent beletömköd."

     

    Nalunk detto ugyanez van, es nyugos napjan en is hittem azt, hogy maris jon a foga.  De nincs bedagadva az inye vagy ilyesmi. Amugy arulnak olyan ragokat fogzasra, amire ra van irva, hogy 2-4 honapos babaknak, es ugyanaz nagyobba 4-6 honapos stb... szoval elvileg lehetne ez is. 

    előzmény:
    Sarkofag (3666)
    2012-09-26  16:00
  9. 2012. szeptember 26. 16:413668.

    Felhívtam a védőnőt, mert a kaki is kevesebb, mint szokott lenni, de szerinte ez normális ne aggódjak. Akár 6-7 napig is normális, h nincsen kaka.. Hát akkor én már agyf***t kapnék. 

     

    Marci is nyáladzik mint az őrült, és ő is maga alá gyűri a pelust. Javasolták ez az alvókendőt ismerősömék, de annyira giccsesnek tartom.. Akkor ott a pelus meg egy plüsi.. A váll evés nálunk is beindult, leginkább apa válán szeret cuppogni, én me ráparancsolok, hogy öltözzön at a büdös-koszos bkv után.. Ki tudja ki fogja meg a vállát nap közben. 

     

    A délutáni, rajtam abszolvált alvás után nagyon kis cuki volt, próbálom az átfordulásra ösztönözni, és nagyon tetszik neki, csak nagy a hátsója. :) Ma ruhástul 7,20 kg volt.. Jól érzem én a hátamon, hogy hízik.

     

    Malevu, hol vagy? Minden ok? Látom a képeket a facebookon és irigykedek ezerrel! Jelentkezz! :))) 

    előzmény:
    Sarkofag (3667)
    2012-09-26  16:03
  10. 2012. szeptember 26. 16:033667.
    textilpelus: Ádám is folyamatosan összegyűri, meg magához húzza, viszont ha bukik akkor jó ha ott van. Bár a folyamatos nyáladzás miatt azon gondolkodom hogy előkét fog hordani egész nap. Mindent össze-vissza nyálaz. És eszi a vállamat is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983708 (3665)
    2012-09-26  14:54
  11. 2012. szeptember 26. 16:003666.

    "fogzási fájdalom mikor kezdődik? már vhogy máshogy sír... nem a hasfájós erős ordítás van, hanem egy elkeseredett szájlegörbítős fajta..."

     

    van amelyik gyereknek már 3 hónaposan jön a foga, van amelyiknek csak 7 hónaposan, tök változó.

    nálunk is 1-2 hete van ez a szájlebiggyesztős újfajta sírás, először akkor csinálta, mikor megijedt. 

    mostanában egyre többet alkalmazza, meg csorog a nyála folyamatosan és állandóan a szájában turkál meg mindent beletömköd. én is gondoltam már fogzásra, dehát még csak most lesz három hónapos.

     

     

    Harang: miből lehet észrevenni ha megkezdődött a fogzás? nálatok mi volt?

     

    kutya-macska: nekünk van két kutyánk, de házon kívül. Be sem tehetik a lábukat, csak télen vannak éjjel a garázsban, ha nagy kint a hideg. pár napja kezdtem el összeismertetni őket a babával, szépen megszaglászták, de még nem érhetnek hozzá

     

    Nálunk is van hogy nyűgösebb, olyankor nehezen alszik el, bár ha jól kifárasztom estefelé, kaja után rögtön beájul Ha nagyon nem akar aludni és folyamatosan nyűgös, lehet h el kéne vinni orvoshoz, ki tudja. 

    előzmény:
    Hubi86 (3664)
    2012-09-26  13:42
  12. Torolt_felhasznalo_983708
    Torolt_felhasznalo_983708
    2012. szeptember 26. 14:543665.

    Hubi, szerintem vidd el dokihoz. Sose tudhatod, meg nagyon picike. Max megnyugtat, hogy semmi baja, vagy megmondja, hogy kezd jonni a foga.

    Szofi is maskepp sirt, szokatlanul nyugos volt, es eloszor en is frontra fogtam. Remeljuk, Marcusnal csak a front tenyleg!! Te is megnyugszol, ha elviszed, aztan legkozelebb mar jobban tudod. 

     

    Szofi is gyurogeti a textil pelust, neha teszek ala (foleg ha bukosabb napja van), neha nem. De ugy vettem eszre, hogy szereti fogdosni meg gyurogetni, o nem tunteti el maga alatt, csak inkabb az arcahoz huzza.

    előzmény:
    Hubi86 (3664)
    2012-09-26  13:42
  13. 2012. szeptember 26. 13:423664.

    Sziasztok!

     

    Köszi a nyugtatásokat és tanácsokat.  Most itt szuszog az ölemben, ma sem megy az alvásos téma, lehet a b... szél meg a melegfront.. kíváncsi leszek, megszünik-e. Hétfő óta csak ringatva hajlandó az ágyában elaudni, pedig már úgy örültem, h milyen ügyes kissrác... Gondolom, h ez normális, h napról napra új szokásokat vesz fel.

     

    A kutya-macska témától rosszul vagyok, barátainknak  2 nagy kutya van a házban és babát akarnak... én nem viszem a gyereket oda, és mivel 2. gyereket is tervezünk nem adok nekik szívesen ruhát sem. Pedig imádom a csajt... 

     

    jujj lelapin, nagyon kész lehet, ha egy hapsi szól bele a gyereknevelésbe.... próbáltál már erőteljesebben visszaszólni? vagy "csak" nyelsz? milyen nagy az a nagy ház? az is szentendrén? 

     

    gondolkodtam rajta, h elviszem a kis mukit dokihoz, nehogy betegség okozza ezt a szeszélyességet.. nem nézik ilyenkor idiótának az embert? nem tudom mi a baja, csak sír!!!

     

    fokhagyma utólag is bolgot szülinapot!!!!

     

    nektek van a kiságyban a lepedőn pelenka? mióta hason alszik, mindig magaalá gyűri,  addig nem alszik el, amíg az el nem tűnik alóla..

     

    fogzási fájdalom mikor kezdődik? már vhogy máshogy sír... nem a hasfájós erős ordítás van, hanem egy elkeseredett szájlegörbítős fajta... 

    előzmény:
    Sarkofag (3663)
    2012-09-26  10:28
  14. 2012. szeptember 26. 10:283663.

    A bölcsit én is úgy tervezem, hogy jövő szeptembertől már jó lenne ha járna. Akkor már 14 hónapos lesz, bőven belefér.

     

    Azt hiszem így már április-május környékén el kéne kezdenem bölcsit nézni mi?

    Azon gondolkodtam hogy lehet h munka mániás vagyok Írtóra hiányzik a munkám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3662)
    2012-09-26  10:16
  15. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 26. 10:163662.

    Ááááá én nem pöcsölök, ha nem látom jónak, nem viszem.

     

    Csak ezt olvastam a honlapon. De sztem sincs olyan, hogy egésznap ott kell hagyni. Gondolom, ha akarom, elvihetem előbb. De majd kiderül ha egyáltalán felveszik. Fizetni csak a kajáért kell (450/nap) mert a gondozási díjat eltörlik, mivel nincs annyi jövedelem amennyit meghatároznak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983708 (3659)
    2012-09-26  09:59
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 26. 10:093661.

    Örülök, hogy Szofi jobban van!Gyógyuljon meg mielőbb!!

     

    Nem tudom hogy nem vették észre, evéssel nem volt gondja, de az alvás sajnos nehezen ment. Legalábbis éjjel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983708 (3657)
    2012-09-26  09:55
  17. Torolt_felhasznalo_983708
    Torolt_felhasznalo_983708
    2012. szeptember 26. 10:033660.

    Egy nagyon regi ismerosomnek ugyanez a neve.  Aztan kesobb nezem.. Szentendre?? az nem lehet... aztan rajottem, hogy neki Agnes a keresztneve... ugyhogy Unfriend-eltem.  Es utana olvastam a topikot! 

     

    Koszi a koszontest mindenkinek!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3656)
    2012-09-26  09:42
  18. Torolt_felhasznalo_983708
    Torolt_felhasznalo_983708
    2012. szeptember 26. 09:593659.

    Uhhh, macska??  En eleve nagyon utalom oket, bocsi mindenkitol. De ilyen korulmenyek koze tuti nem vinnem a gyereket, akkor se ha kutya lenne. Allj a sarkadra! 

     

    Hogyhogy egesz napra kotelezo a bolcsi? Mondjuk en nem tudom, hogy otthon hogy van. Kell fizetni erte a kajan kivul? Szoval szamit nekik, hogy egesz vagy fel nap?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3654)
    2012-09-26  09:00
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 26. 09:583658.

    Anyósomnak épp elmegy az esze.Apóst rajtakapta még karácsony körül egy bnőjével, erre most tiszta dili, azt lesi egész nap, hogy  szomszédasszony mikor koslat após után.Baszkii, tiszta óvoda!!Még engem is felhívott-meggyanúsított, hogy tartom a kapcsolatot a férjlopóaszonkával.Ez tök hüle!!

     

    Édescuki képet tettél fel!!  

     

    Na, igen, azért nem visszük, mert most mászik és mindent (de télleg mindent) bevesz a szájába. Na, egy jó kis bélfertőzésre most nagyon nincs szükség! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3656)
    2012-09-26  09:42
  20. Torolt_felhasznalo_983708
    Torolt_felhasznalo_983708
    2012. szeptember 26. 09:553657.

    Koszi a koszontest csajok, hat nem ugy sikerult, ahogy gondoltuk... Unneples az nem volt...

     

    Kicsit bagyadt meg edesem, de mar jobban van sokkal! 7 napig szedi az antibiotikumot. Meg adom neki a fajdalomcsillapitot, ha faj, de mar nem ordit torka szakadtabol, de a szivem szakad meg, mikor nyoszorogni kezd es fogja a kis fulet...   Aztan mindig arra gondolok, hogy a korhazi 1 het utan mikor szuletett, ez mar semmi....

     

    Harang, hogy a p-be nem vettek eszre?? En delutan levittem a dokihoz, es ez volt az elso, amit megvizsgalt rajta. Szo szerint nem evett-aludt, ezt hogy lehet 1,5 honapig csinalni??   

     

    A randalirozos videodon kesz voltam!!  En is varom ezt az idoszakot!! 

    előzmény:
    Sarkofag (3652)
    2012-09-26  07:42
  21. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2012. szeptember 26. 09:423656.

    Sziasztok!

     

    Sarkofag: most raktam fel egy képet a fészre, aztán olvastam, amit írtál!

    Fokhagyma: szegény baba és te! A fülgyulladás nagyon sz@r, hallottam már róla. De a lényeg, hogy meg fog gyógyulni. Neked pedig nagyon boldog szülinapot!!! 

     

    Nem is értettem, mert a fb azt írta, hogy visszaigazoltál, aztán jött egy üzi, hogy ismerősnek jelöltél, mondom mi van???

     

    Após téma: igen, gáz. Ha majd elköltözünk, tuti visszasírom anyósom főztjét, meg mindent, de szerintem jobb lesz nekünk önállóan. 

     

    Harangocka: én sem vinném oda a babust, nálunk vannak cicák, de nem pisilnek-kakilnak a házba, inkább kint vannak, anyósom meg minden nap felmos...igaz, Lili még nem mászik, szóval ez egyelőre nem is téma. 

     Anyósod nem százas ezek szerint, ha ilyenen megsértődik...jaj ez a család téma néha kiborító!

    előzmény:
    Sarkofag (3653)
    2012-09-26  07:47
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 26. 09:123655.
    Jajjjjaz nem jó. Mármint, hogy após ilyen. Húúúbelegondolok apám milyen elviselhetetlen lenne, ha nem dolgozna.Mondjuk ő télleg segítőszándékkal szól, ill. ad tanácsot. És mindig megdícsér, hogy szépen neveljük a pöcsöst.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3648)
    2012-09-25  16:08
  23. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 26. 09:003654.

    Sziasztok Csajok!

    Fokhagyma a fülgyullladás carügy. De örülj, hogy időben felfedezték.Uncsitesónál majd' másfél hónapig tartott mire rájöttek, szegény anyája már tiszta zombi volt az óránkénti keléstől éjjel.

     

    Heppi Börzdéj Túúúú Júúúú!!  

     

     

    Egyenlőre még nem tudok konkrétumokat a bölcsiről, de én akár félnaposba is hagynám, nem kell rögtön "mélyvízbe" dobni. A munkahelyem engedné, úgyhogy nem bánnám. Viszont azt hallottam elvileg egésznaposnak lenne felvéve -mert ez a kötelező- de ezt még nemtom 100%ig. 

     

    Az én anyósom nem százas. De nem igazi, csak mostoha. Férjem nem nagyon csípi. Mert egy buta kavarógép, de engem mondjuk nem zavar. Tőlem azt csinál, amit akar. Pár napja hallottam vissza, hogy megsértődött, mert azt voltam képes mondani, hogy addig nem viszem a gyereket hozzájuk míg a benti macska ott van. Ezeréves már, odasz@rik, odaokádik, odaszőrözik a szőnyegre, és oda én le nem teszem a kölyköt. Ti odavinnétek??? De aztán 3 napja meg újságolta, hogy elaltatták a macskát és hogy súrolt meg takarított, meg miegymás. Hát, ha már nem lesz dzsuva, akkor megyünk szívesen.

  24. 2012. szeptember 26. 07:473653.

    Akkor ez a köldök koszolódás tényleg valami rejtély, én nem is értem

    A körme az nálunk is koszolódik, de azon nem csodálkozom annyira, mert mindig a szájában van a keze, meg folyamatosan matat. 

     

    Nálunk is a nők szoktak pattogni baba ügyileg, apám kussol, viszont hugom barátja, na ő az a típus aki mindent jobban tud mindenkinél, természtesen ebben a kérdésben is ő a legokosabb Mondjuk már hozzászoktam, de van hogy viszkedni kezd a tenyerem

     

    Harang:  Láttam fészen azt a kocsis videót, hát Viktor nagyon cuki rajta Alig várom hogy nálunk is elkezdődjön a randalírozás

     

    Lelapin:  Raksz majd fel képeket?

  25. 2012. szeptember 26. 07:423652.

    Jajj szegény! De a lényeg hogy rendbe jött Na még jó hogy nem vittem usziba a babát, még csak most lesz majd három hónapos aaa

     

    Boldog szülinapot!! Sikerült azért megünnepelni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983708 (3649)
    2012-09-25  21:52

Címlap

top