Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 januári babák

Torolt_felhasznalo_284513
Torolt_felhasznalo_284513
Létrehozva: 2004. május 5. 19:41
sziasztok! én ma tudtam meg, hogy újévre babát "kapok". :)))

  1. Torolt_felhasznalo_991383
    Torolt_felhasznalo_991383
    2009. Április 9. 16:5061676.

    Sziasztok!

    Az én legnagyobb lányom is 2005 januárjában született, január 13-án. Eliza a neve.

    Azóta már a 4. babámat várom. Van itt hozzám hasonló nagycsaládos?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_814823
    Torolt_felhasznalo_814823
    2009. március 23. 15:3461675.
    Sziasztok!

    Először is szeretnék gratulálni mindenkinek a gyönyörű babájához!

    A Semmelweis Egyetem keretin belül kutatást végzünk mesterséges megtermékenyítésen átesett és spontán megtermékenyült mamák között, ezért kérlek szánj öt percet a kérdőívünkre.

    A kérdőív online kitölthető, így nem kell küldözgetned sem!

    Köszönöm a segítséget!

    http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cEZKVDNBR mZsa1d5SnBlbXdSSGRuVVE6MA..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 10. 18:0861674.

    Kezdőke! Köszi az infot.

     

    Grizda! Szépek a srácaid! Kitartást az éjszakázáshoz!

     

    Szti! Vivinek jobbulást! Majd csak túl lesztek egyszer az egészen.

    előzmény:
    kezdőke76 (61673)
    2009-03-10  15:19
  4. 2009. március 10. 15:1961673.

    Drukkolok nektek, biztosan minden rendben lesz!

     

    Dóra,

    azt a lufis valamit otovent orrballonnak hívják (gyorsan megnéztem Roland kezelőlapján), ezt találtam róla a neten, magyar oldalra (ahol kép is van) nem bukkantam

     

    http://www.auravita.com/products/aura/kehe10 041.asp

     

     

    előzmény:
    Szti69 (61672)
    2009-03-10  11:11
  5. 2009. március 10. 11:1161672.

    Sziasztok!

     

    Túlvagyunk Vivi mandulaműtétjén, meglepően jól bírta, bírja. Eszik-iszik rendesen már a műtét másnapjától. Esténként-éjjelente fájlalja a torkát-fülét. Csütörtökön műtötték, szombaton jöhettünk haza a kórházból. Mág ezt a hetet kell kihúzni utóvérzés nélkül, utána már gyógyult lesz.

     

    Hallásvizsgálatra majd kb egy hónap múlva viszem. Kiváncsi vagyok mi lesz.

    Kriszti már 5. hete jár bölcsibe egyfolytában. Bár most folyik az orra, de más baja nincs. Szóval (kop-kop) úgy tűnik nála hatott az orrmandulakivétel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_323830
    Torolt_felhasznalo_323830
    2009. március 9. 17:2661671.
    A fényképem lemaradt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323830 (61670)
    2009-03-09  17:23
  7. Torolt_felhasznalo_323830
    Torolt_felhasznalo_323830
    2009. március 9. 17:2361670.

    Sziasztok!

     

    Sajnálom a fülproblémákkal küzdőket, mielőbbi gyógyulást nekik. Én már csak a tavaszt várom, Marci is állandóan köhög és taknyos, most megint itthon van. Idén télen az volt az általános, hogy két hét ovi, egy hét itthon. Állítólag 6 éves kor körülre megerősödik annyira az immunrendszerük, hogy ennyire nem dönti le a nátha, de az még két tél ?! Amúgy meg annyi bogyót, immunerősítőt, sziriszart beszedtünk, és semmi hatása, mi is a férjemmel még sosem voltunk annyit beteget, mint most. Legjobban persze Vilit viseli meg, ő is szinte folyamatosan taknyos, hol jobban, hol kevésbé.

    Az ő éjszakázásai teljesen változók, van hogy egyáltalán nem ébred fel (azaz eszik és rögtön visszaalszik), de múlt éjjel már fél12-kor fent volt, 1-ig. Hol egyszer, hol kétszer kel föl, pedig az esték nagyjából ugyanúgy zajlanak. Ez nekem azért furcsa, mert Marci fél éves kora óta teljesen átaludta az éjszakát. Próbálkoztam azzal, hogy Marcit cipeltem át a szobánkba, de igazán nem volt hatása, mondjuk a nappaliba a játszószőnyegre nem mentünk ki éjszaka azóta. Viszont néha muszáj kivennem, annyira üvöltetni nem akarom, azóta volt párszor, hogy megint a vállamon aludt el, mint pici korában. Viszont azóta Marci azért nyíg, hoyg nálunk aludhasson

    Most a hozzátápival is szórakozik, már fél almányi adagot megevett, mikor egyik napról a másikra besztrájkolt, semmit sem tudok bevarázsolni a szájába. Most pár napos szünetet tartunk, de így csak a tápszer fogyasztása nő, mert a tejem már nem elég neki.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 9. 15:1361669.
    Nálunk dettó ez van. A fülkürt ha megnő, akkor kinövi szerencsével a gyerek. Leszíváskor az egyik fülében egész sűrű trutyi volt, a másikban hígabb. Lufizás. Van egy kis üvegcse, amire lufit kell húzni, a másik végén pici lyuk. Ezt a lyukat az orrához kell illeszteni, a másikat befogni és így egy orrlyukkal fújja fel a lufit. Ezáltal a fülkürt megnyillik és pattan, mint pl. a repülőkön, mikor ásítani, rágni kell ahhoz, hogy a légnyomás helyre álljon. Így szellőzik a dobhártya. Esetleg kérdezd meg a dokitokat.
    előzmény:
    dora8 (61668)
    2009-03-09  13:21
  9. 2009. március 9. 13:2161668.

    Kezdőke! Mi az a lufizás?

    Miki görbéje is lapos volt legutóbb. Viszont a hallásvizsgálaton kiderült, hogy túlérzékeny Miklóska hallása. Bizonyos hangok egyrészt túl sokáig csengenek a fülében, így a többit ettől nem hallja, mások meg azvarják, így blokkolja őket, és ettől "süket".

    Jó, a takonykór nálunk is rámegy a fülére, de sosem lázasodik be. Megvárjuk a tavaszt, addig lámpázunk meg orrot fújunk, ha van miért. Aztán remélem a tavasszal már jó lesz a görbéje. Doktorbácsi azt mondta, hogy nőni fog a gyerek füle is és a járatok is, ésmajd szépen túlnő az állandó fül-témán.

    előzmény:
    kezdőke76 (61667)
    2009-03-09  08:58
  10. 2009. március 9. 08:5861667.

    Sziasztok!

     

    Szti,

    nálunk sem jelentett megoldást az orrmandulaműtét. Pontosabban azóta nem játszik bernáthegyit és becsukja a száját, de sajna a takonykor még mindig a fülére húzódik és februárban ismét fel kellett szúrni. Most lufizunk és melegítünk naponta kétszer, s remélhetőleg 1 hét múlva a hallásvizsgálaton látunk majd valamilyen görbét. Az előző teljesen lapos lett. Vivi átesett a műtéten? Remélem jól viselte!

     

    Dóra,

    Roland sem rajong reggelente az oviért, de csak addig amíg engem lát. Utána már imádja :) Ő most nem jár logopédushoz, mert csak sírt és közölte a tanár, hogy ő így nem foglalkozik vele (mellesleg nekem se nagyon szimpi az ovis logopédus) Majd ősszel újrapróbálkozunk, ha nem jön be, akkor keresünk egy magán tanárt. Amennyire lehet foglalkozok vele itthon, van egy jó kis könyvem és szerintem javulgat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. március 5. 13:0361666.

    Köszi szépen!

    akkor felhívom őket...remélem adnak. :D

     

    ági 

    előzmény:
    xtimy (61665)
    2009-03-04  21:03
  12. 2009. március 4. 21:0361665.

    Szia! :)

     

    Valahol be kellett adni. Vagy  a kórházban maradt vagy a hivatalban amikor kiállították a születési anyakönyvi kivonatot. Tuti, mert nekem sincs meg a nyilatkozat. 

    Esetleg másolatot lehet szerezni ahol csináltattátok, de ez csak egy tipp. 

     

    Puszi

     

    Timi

    előzmény:
    katatonia (61664)
    2009-03-03  21:08
  13. 2009. március 3. 21:0861664.

    Sziasztok Csajok!

     

    Nem emlékeztek arra, hogy az apasági nyilatkozatot visszaadták a kórházban, vagy lenyelték? Kérné az ügyvédem, de nem tudom, hogy keressem-e egyáltalán? Bár nem tudom, hogy egyáltalán volt-e olyan,aki nem volt házas...

    köszi ági

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 10. 12:0461663.

    Sziasztok!

     

    Na gyorsan pár mondat erejéig. Leraktam Kareszt aludni, a nagyok meg oviban és suliban vannak. Ritka alkalom. Miki olyan szinten utál oviba járni, hogy ha teheti inkább beteg. Én meg olyankor jó sokáig itthon tartom, hogy teljesen felgyógyuljon. Már beszéltük is az óvónénivel, hogy ki kéne cserélni az autó ovis jelet valami testhez állóbbra. Javasoltam a Fehér hollót...

     

    Szépek a gyerekek, annyot nőttek. Jó látni, hogy a kistesók is milyen nagyok már.

     

    Grizda! Totál egyetértek Arikannal. Még csak véletlenül sem vinném ki Vilit éjszakára szórakozni. Hozzászokik, aztán csak neked fog fájni a fejed az egésztől. Valszeg lesz pár bőgős éjszakátok, de inkább Marcit vidd át addig a te helyedre, hogy ő nyugodtan aludjon te meg a kisszobába vackold be magad pár estére. Én az ágyból sem venném kis a kicsit, de ez már totál a te dolgod. 

     

    Szti! Év elején kértem, hogy Mikit nézze meg az ovis logopédus grátiszba. Nagyon nehezen értik a naygszülők, hogy mit mond. Az utcán nénik-bácsik semmit sem fogtak az adásból. Logopédus mondta, hogy szerinte súlyosan beszédhibás Öcsi, úgyhogy most járunk magánba logopédushoz. Sajnos az oviban nem tudnak vele foglalkozni, mert az idő a nagycsoportosokra kell.Talán majd jövőre... 

    Kitartás a mandulagyulladásokhoz! Remélem utána minden könnyebb lesz!

     

    Puszi Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 6. 10:5661662.

    Sziasztok!

     

    Nagyon nagyok már a gyerkőcök tényleg

     

    Vili a tele szájjal nevetős

     

    Dora, miért jártok logopédushoz? Oviből küldték? vagy magadtól vitted el? Vivi néha elég érthetetlenül beszél, na meg az "r" "l" "j"      

     

    Egyébként még mindíg betegeskednek. Pedig Krisztinek decemberben kivették az orrmanduláját... Vivinek meg márc.5.-én az összesetki fogják venni. Januárban volt a szeptember óta 4. tüszős mandulagyulladása, és tegnap d.u. megint belázasodott, nagyon rondán köhög...belenéztem a torkába és megint nagyon gyanús. Lehet, hogy márciusig antibigyón fogunk élni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. február 6. 09:5861661.

    Sziasztok!

     

    Boldog szülinapot minden fórum-gyerkőcnek, mind gyönyörűek!

     

    Nem fogjátok elhinni, de Dorka is 4 éves lett, csatolok egy képet:)

     

    Grizda, én nem hoznám ki az ágyából a kicsit, mert megszokja. Ha felébred, akkor Marcit hoznám ki apa mellé vagy máshová, de a tesó szokja meg, hogy éjszaka nincs buli és éjszaka=alvás=ágy. Nagyon szigorúan.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_323830
    Torolt_felhasznalo_323830
    2009. február 4. 11:0361660.

    Sziasztok!

     

    Marci is túl van a 4. éven, nálunk több "buli" is volt, mert a két családnak külön, plusz egy a barátoknak.

    Néha nagyon nagyfiús, olyan gesztikulálva magyaráz, hogy kifekszünk tőle. Néha meg levág egy-egy klasszikus toporzékolós hisztit. De azt hiszem, túl van már a féltékenységen, ami persze felém irányult.

    Az oviban megint variálnak. Tavaly az egyik ovónő elment szülni, pár hét múlba jött helyette egy másik, aki nagyon aranyos. Decembertől a másik ovónő kezdett betegeskedni, idén még nem is volt, kivizsgálásokra jár. Egyik héten szólnak, hogy aki tudja, vigye haza ebéd után a gyereket, másik héten maradhat. Ez az összevisszaság nem túl nyerő, néha azért nyíg, hogy miért nem mentem ebéd után, néha meg, hogy miért ilyen korán jöttem. Holnap lesz szülői, kiváncsi vagyok, mit fognak mondani. Az ovit egyébként megszerette, sőt tombol az első "szerelem" is szerintem. Van egy kis szőke copfos, úgy néz rá, mint aki totál bele van zúgva.

     

    Vili is nődögél, már 5ésfél hónapos. Forgolódik hasra és már sikerül néha hátra is, jókedvében rikoltozik és újabban köpköd. Viszont ami gáz, hogy rászokott az éjszakai fentlétre, ami egy-másfél órát jelent. Ilyenkor ki kell hoznom a szobából, hogy Marci ne ébredjen föl, ilyenkor teljesen felébred és játszik egy órát, aztán hurcolom egy kicsit, majd hajlandó elaludni. A legdurvább éjszakán ezt kétszer játszotta el. Így egy kicsit mosott kaki vagyok, plusz ha alszik én is ledőlök egy kicsit, ezért a lakásban sem haladok semmire.  Van valakinek ötlete, hogy lehetne erről leszoktatni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. január 27. 13:0661659.

    Sziasztok!

     

    Igen, Miki is betöltötte végre a 4. évét. Most hétvégén volt egykisebb zsúr. 

    Volt sk torta, meg társas, meg miegyás. Miki élvezte. 

     

    Én is mindenkinek kívánok utólag is Boldog szülinapot! Ja, nagyon nőnek a srácaink, néha hihetetlen, hogy már ilyen "idősek".

     

    Itt van két fotó az ünnepeltről!

     

    Puszi Mindenkinek!

    Dóra

     

    ui: Járunk logopédushoz. A kettes számú képen látható lufiarc komoly munka eredménye, nameg az is, hogy végre elsőre el tudja fújni a gyertyát. Bakker, sosem gondoltam volna, hogy ez is amolyan rossz beidegződés lehet Mikinél. Aztán gyakoroltuk a gyertyafújást. Eleinte a kezem fújta a gyertya helyett, és nem is annyira fújt, inkább amolyan vízköpő volt, csak nyállal működött

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 24. 13:3461658.

    Sziasztok!

     

    Köszönjük a köszöntést! Nálunk is volt nagy banzáj nagyszülőkkel, nagybácsikkal és nagynénikkel ill. az egy szem unokatesó jött még el. A torta inkább hasonlított egy traktorhoz, de azért Roland mozdonynak nézte és ügyesen elfújta a kémény és fügyülő helyére tett gyertyákat.

     

    Hol van a többi ünnepelt? Mostanra már Dóri, Nóra, Miklóska, Lilla, Matyi, Marci, Mira és Márkó is betöltötte a négyet! Isten éltesse őket! (puskáztam a táblából)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. január 23. 11:1361657.

    Sziasztok!

     

    Kezdőke! Rolandnak boldog születésnapot kívánunk!

     

    A többi mostanában ünneplőnek is boldog 4. születésnapot! Ha esetleg olvassátok a fórumot, akkor pár szót írhatnátok magatokról, ill. egy-két képet is rakhatnátok fel a négy évesekről. Jó lenne látni őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_316373
    Torolt_felhasznalo_316373
    2009. január 22. 10:4961656.

    Kedves Mindeni!


     

    Segítséget szeretnék kérni.
Mint PHD hallgató terhességi cukorbetegség témából "csinálok tudományt". Terhességi cukorbetegség után fokozottan veszélyben vannak "valódi" cukorbetegség, szívbetegség, magasvérnyomás kialakulására a nők. De
természetesen csak úgy lehet bármit megnézni, ha ehez olyan nőket is megvizsgálunk akiknek terhességük alatt nem volt ilyen problémájuk. Ez egy „manager szűréshez“ hasonlo dolog. Sajnos nálunk Magyarországon nem nagyon terjedt el, hogy a magukat
egészségesnek gondolo emberek ilyenen alapos kivizsgáláson részt vegyenek, pedig ha időben kiderülnek a még enyhe eltérések, akkor még van rá lehetőség, hogy tegyünk ellene. Az állami egészségügy keretében már a legtöbb vizsgálatra nincs is lehetőség. Illetve olyan méréseket is alkalmazunk, ami nem is érhető el „átlag ember számára“. De így előre meg lehet mondani, hogy ki van veszélyben.

     

     

    Akiket most vizsgálhatunk:

    1. 2oo5-ben szült, terhesség alatt problémamentes nők, akiknél volt cukorterhelés a terhesség alatt.

    2. Még nem szült 33-45 éves, egészséges, fogamzásgátlo tablettát nem szedő nők

    3. 3o-45 éves egészséges férfiak (szoval a párjaikai is el lehet csábítani)

     

    Csak jelenleg nem terhes és nem szoptato nőknél tudjuk elvégezni a vizsgálatokat.

     

    Akit érdekelne a vizsgálat jelentkezzen emailben és küldök részletes leírást a vizsgálatrol.

     

     

    Előre is köszönöm! 

     

     Dr. Magenheim Rita

    magenrita@gmail.com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. január 7. 16:2561655.

    Sziasztok!

     

    Zsombinak, mirjam Norbijának és Mirkónak boldog születésnapot kívánunk!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. január 4. 20:2261654.

    Sziasztok! De jó, hogy többen is benéztetek a régi fórumozók közül! :)) Nagyon szépek a gyerkőcök mind egytől egyig! Jó látni őket! :) Gratulálok a második babákhoz!

     

    Boldog szülinapot a mostanában ünneplőknek!

     

    Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunk!

     

    Kezdőke! Nem hagyjuk annyira megnőni Beni haját, hogy igazán be tudjon göndörödni, de az azért látszik így is, hogy nem egyenes szálú a haja. A torta sima piskótatekercs volt, koppintsd le nyugodtan.

     

    Froggyról tudtok valamit? Megvan már a Babuci?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. január 4. 12:3961653.
    szóval a képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. január 4. 12:3461652.

    Sziasztok!

     

    Mindenkitől képeket várunk!!! Karácsonyit, szülinaposat!

     

    Én is teszek még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top