Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 januári babák

Torolt_felhasznalo_284513
Torolt_felhasznalo_284513
Létrehozva: 2004. május 5. 19:41
sziasztok! én ma tudtam meg, hogy újévre babát "kapok". :)))

  1. 2008. december 11. 17:3361626.
    http://picimaci.hu/pub/2008.10.12-margitsziget/
    előzmény:
    xtimy (61625)
    2008-12-11  17:32
  2. 2008. december 11. 17:3261625.
    Októberi képeket tudok csak mutatni, mert most nem készült. Szülinapjukor az ügyeleten kötöttünk ki, mert Bebinek kétoldali tüdőgyulladása lett. http://picimaci.hu/pub/2008.10.12-margitsziget/Nagyon aranyos a kép amit feltettél a gyermekeidről, olyan békés, meghitt :)
    előzmény:
    kezdőke76 (61624)
    2008-12-11  14:27
  3. 2008. december 11. 14:2761624.

    Ha valakit érdekel word-ös naptár, csak képet kell beilleszteni:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=213838

     

    xtimy,

    esetleg láthatnánk is az ifjú 4 éveseket? :) 

    előzmény:
    xtimy (61623)
    2008-12-11  14:16
  4. 2008. december 11. 14:1661623.
    Sziasztok!Kezdőke! Nagyon köszönöm a nevükben is!
    előzmény:
    kezdőke76 (61620)
    2008-12-09  09:08
  5. 2008. december 9. 22:3961622.
    most csak a kedvenc képem teszem fel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 9. 12:3961621.

    Sziasztok!

     

    Mindenkijól van? Hogy telt a Mikulás?

     

    Vivi végre megintjár oviba 7 hét után! igaz egy hét ovi után taknyos egykicsit, de ettől még megy.

    Krisztinek pedig csütörtökön veszik ki az orrmanduláját. Remélem utána nem lesz már ilyen beteges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 9. 09:0861620.

    Sziasztok!

     

    xtimy macikáit utólag is Isten éltesse sokáig!

     

    Nincs meg véletlenül valakinek az új Thomasos kisfilmek? Ha jól láttam a minimaxon a 27. résztől kezdték vetíteni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. december 5. 11:0461619.

    Sziasztok!

    Sajnálattal olvasgattam a sok betegséget, remélem, azóta meggyógyult mindenki!

    Mi jól vagyunk nagyjából, Lilla a fogzással borzolja az idegeimet: képzeljétek, elkezdett neki kinőni a két alsó hátsó maradó foga és ezzel párhuzamosan a jobb első metszőfoga elkezdett mozogni... 

    Amúgy imád oviba járni, hálistennek eddig 2 takonnyal megúsztuk a járványokat, remélem ennyi is marad. Otthonról majd próbálok képeket csatolni...

    puszi mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 3. 09:1961618.

    Sziasztok!

     

    Nagyon eltűnt mindenki, pedig lassan közelednek a születésnapok. A NEGYEDIK! Nem hihetetlen?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. november 19. 16:4261617.

    Szia!

     

    Hát akkor nem ússzátok meg az évet műtét nélkül. Nálunk a doki csak nagyon indokolt esetben veszi ki az orrmandulát 3 év alatt. De nyugi! Tényleg csak téged fog megviselni. Vivit talán a műtétig nem kéne oviba vinned, nehogy hazacipeljen valamilyen vírust. 

    előzmény:
    Szti69 (61616)
    2008-11-18  13:57
  11. 2008. november 18. 13:5761616.

    Sziasztok!

     

    Kezdőke, de jó, hogy már itt tartotok!Mármint fülileg.

     

    Krisztit elvittem a János kórházba (ahová Vivitkellett volna, ha nincs ez a betegsége, így őt majd 3 hónap múlva) szóval Krisztinek hatalmasak az orrmandulái úgyhogy dec.11. műtét .  Az a gáz hogy így a Prevenart sem adhatta be a házidokinéni neki (másfél hónap kell a műtét, meg az oltás között) pedig reméltem, hogy belefér és az is védi majd. De így majd csak januárban.

    Most a héten, meg ajövő héten megy bölcsibe (ha nem szed össze valamit) aztán decembertől nem. Vivi meg fordítva, most még itthon, majd dectől megy oviba.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. november 17. 22:3861615.

    Sziasztok!

     

    Van egy nagyon jó hírem. Ma voltunk utoljára (kipp-kopp) kontrollon Rolanddal. A dobhártyaműködése teljesen jó lett, szép hegyet rajzolt le mind a két füle, a hallása is szuper és szép fényes a dobhártya. Legközelebb csak panasz esetén kell visszamenni. :) Hát az biztos, hogy most nagyon nátha esetén nem hagyom csak a homeós bogyókra a gyógyulását egyiknek sem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. november 13. 19:0561614.

    Sziasztok!

     

     

    Grizda,

    Marcit Isten éltesse sokáig! Bolti vagy  házi liba? A házit tovább kell párolni, a bolti kb. 1-11/2 óra alatt megpuhul utána lehet sütni. Én kevés vizet teszek alá, mikor puha akkor kifedem, s mire lefő az összes víz róla, addigra átsül a bőre picit ropogósra. Nálunk a zsír sem megy kárba, Roland imádja a fokhagymás pirítós kenyérrel.

     

    Dóra,
    Isten éltesse a "kis" egy évest! Hogy repül az idő... Ramónára én is mindig másfél évet mondok, pedig már 20 hónapos.

     

    Remélem a 4 éves szülinapokon a többiek is bejelentkeznek majd 1-1 fotóval!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323830 (61613)
    2008-11-13  14:01
  14. Torolt_felhasznalo_323830
    Torolt_felhasznalo_323830
    2008. november 13. 14:0161613.

    Sziasztok!

     

    Szti:  a lányoknak gyógyulást!! Elég vacak betegség lehet ez, kicsinek meg még rosszabb, nem érti meg pl. a pihenést.

    Dora: nem hiszem el, hogy Karcsi már 1 éves !! Gratula neki!

     

    Marci is benyalt valami vírust a hétvégén, de tőle szokatlan módon belázasodott, és így 3 nap alatt túl is volt rajta. Csak a névnapozás maradt el, ez most hétvégére tolódott. Tényleg, sütött már valaki libacombot? Kb mennyi idő, amíg kész lesz? Gondoltam beújítok Márton nap miatt egy kis libás menüvel.

     

    Nálunk nincs ovis hiszti, Marci szeret ott lenni, sőt délután ha korán megyek még várnom is kell néha, hogy befejezze a dolgát. Két hete ugyan egyik délután mondta, hogy ő már nem akar oviba menni, itthon akar maradni velünk, szerintem akkor tudatosult benne, hogy mi ketten itthon vagyunk. Addig elsiklottunk a téma fölött. 

    Viszont megszüntették nálunk a helyi járatot, őszi szünet előtt még volt, utána már nem, semmit nem ragasztottak ki, a férjem Marcival állt a megállóban, aztán mivel nem jött a busz, elgyalogoltak az oviba. Ez kb 20 perc. Azóta reggel vagy elviszi kocsival, visszajön majd rohan a vonathoz, vagy nagy ritkán elgyalogolnak. Tök jó, állítólag januártól megint lesz busz, addig ez megy.

     Vilikém alakul, bár folyamatosan parázok, hogy nem elég a tej, de heti 150-200-t hízik, szóval gondolom, mégiscsak az lehet. De ezerrel tömi az öklét a szájába, meg folyik a nyála, ami fog még nem lehet. Alvásilag talán kezd rendeződni, ma pl eleludt az ágyában egy kis nyüszögéssel (na jó, egyszer kikellett venni és sétáltunk egy kicsit), és már alszik két órája!. Ja, etr tekintsétek semmisnem, mert eddig akárhányszor megdicsértem, rögtön elromlott utána.

     

    Rusy: gyönyörűek a gyerkőcök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. november 13. 08:0361612.

    Sziasztok!

     

    Szti! Jobbulást Vivinek. A mononukleózis jó szar. Én 19 évesen nyaltam be valahol. Egy teljes hónapig nyomtam az ágyat, egy csomó zh-t nem írtam meg. Emlékszem ülve tudtam csak aludni, mert fekve rémesen fulladtam. Aztán besárgultam, nem hatott semmi antibiotikum. A mama több hét szabira ment, hogy engem kúráljon otthon. Sokáig nem kaptam erőre utána... Szóval kitartást és tök meg tudom érteni, hogy mellette Krisztire nem volt annyi időd. Sajnálom!

     

    Nálunk Karcsika dőlt ki múlt héten. Négy napig annyi kúpot kellett belenyomnom, hogy az már fájt. Tegnapelőtt végre felköszöntöttük az 1 éves nagyfiút. Hoztam pár képet róla.

     

    Kezdőke! Nálunk csak itthon van ovis hiszti, meg kétoldali oviundoritisz. Ha már elindulnak, akkor nincs semmi gond. 

    előzmény:
    Szti69 (61607)
    2008-11-08  17:29
  16. 2008. november 12. 16:1661611.

    hát... nekem is mesélték még tavaly, hogy Rolandot az egyik kislány lekapta az oviban...  

    Viccet félre téve nem hangzik jól ez a betegség, remélem gyoran felépül és újra ugrálhat majd kedve szerint! 

    előzmény:
    Szti69 (61609)
    2008-11-11  21:11
  17. 2008. november 11. 21:1461610.
    Ja a kezelés annyi, (vírus, úgyhogy antibigyó nincs rá)hogy lázcsillapítás volt, meg vitamin, meg pihennie kéne(egyébként a kórház után vagy 2 hétigjó fáradékony is volt.) ami most már nem nagyon megy neki, folyton ugrálna, amit szintén nem szabad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. november 11. 21:1161609.

    Szia!

     

    Vivi meg Kriszti sem kapta még meg a Prevenart, mivel szeptember óta szinte folyamatosan betegek. Pedig szeptember óta tervben van(még amikor Krisztinek sem volt ingyenes)

     

    A mononukleózis egy tinibetegség.Mirigyláz, csókláz, ilyen népi neveken fut. Általában kamaszok kapják meg, nyállal terjed. 30-50 nap a lappangási ideje, van akinek 2 hétig tart a 40 fokos láz, a májat is gyengíti. Nagyon legyengül az immunrendszer, ezért is tart a felgyógyulás 4-5 hétig is. Meg persze vigyázni kell, hogy ne üsse meg magát nehogy a mája károsodjon. Ja és bedagadnak a mandulák, meg a nyirokcsomók.

     

    Szóval Vivinél a mandula kivétel elnapolva hetelve hónapolva.

     

     

    előzmény:
    kezdőke76 (61608)
    2008-11-11  17:23
  19. 2008. november 11. 17:2361608.

    Sziasztok!

     

    Óóóó ti szegények! Jobbulást kívánok a két kis apróságnak! Kriszti nem kapta meg a prevenart?

    Vivinek a betegségéről írnál? Mi is az és hogyan lehet kezelni?

     

    Rolandnak (kipp-kopp) eddig bejött a homeopátiás immunerősítés. Szünet előtt 1,5 ovi alatt nem lett semmi, s most szintén kb. 1,5 hét ovi volt és még semmi. Remélem a hetet kihúzzuk, szombaton kéne babalátogatóba mennünk Győrbe, s ha most nem, akkor idén már nincs közös hétvége. 

    Nekünk a visszaszokással van gondunk, reggel még mindig sír Roland. :( Pénteken már nem volt pityergés, erre a hétvége után újra kezdte.  

    előzmény:
    Szti69 (61607)
    2008-11-08  17:29
  20. 2008. november 8. 17:2961607.

    Sziasztok!

     

    Mi újság a lassan 4 évesekkel? Meg kistesókkal

    Jó rég volt valaki erre..

     

    Ami minket illet, volt némi izgalom az elmúlt hetekben

     

    Asszem írtam, hogy Vivinek tanácsolták az összes mandulája kivételét... na ez elnapolva sőt elhetelve vagy hónapolva, Ugyanis közbejött 8 nap kórház (40 fokos láz hasmenés...) aztán ott kiderítették, hogy mononukleosisa van. Ami annyira nem veszélyes, "csak" hosszan tartó gyógyulási folyamattal jár, szóval jó ha decemberben mehet oviba. Nem akarom, hogy lemaradjon az Adventi, Karácsonyi ovis előkészületekről.

    Ennek tetőzéseként Krisztinek középfülgyulladása volt, van (elhanyagoltam Vivi kórháza alatt ) és már 2* felszúrták a jobb fülét, a balt meg 1*. És neki is ki kell vetetni az orrmanduláját.

     

    Szóval mi ígyen vagyunk. Most megy az immunerősítés ezerrel, hogy a fülész-gégész egyáltalán mondani tudjon valamit.

     

    Remélem Ti többiek jól vagytok!

     

    Ovis kép Viviről, még a nagybetegségek előtt

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. október 18. 21:4961606.

    Szia Rusy:)

    Örülök, hogy írtál és csatoltál képeket! Nagyon helyesek a gyerkőceid, milyen nagyok már... Petra minden jel szerint jól van, ugye? Ovi?  A csomócska ott van, szemesbors még mindig, bár 3 nap alatt mit változzon...még figyelgetem..de ha túlparázom, akkor elviszem, oszt nézze meg... Miért írtad, h te külön figyelsz erre, Petrusodnál volt anno? De jó, hogy ez már történelem...

     

     

    előzmény:
    petrusovszky (61604)
    2008-10-17  22:38
  22. 2008. október 17. 22:4661605.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. október 17. 22:3861604.

    Sziasztok!

    Arikan! Atesznak is volt ilyen kis csomócska.Én meg főleg parás vagyok ugye.Megmutattam,de nincs jelentősége a dokinéni szerint.Pici fertőzés zajlott,és a nyirokcsomó is reagált.Kicsiknél elő fordul,van h,ogy észre sem vesszük.A babszemnagyságú,meg annál nagyobbaz már több figyelmet érdemel.

    Válás..hát ..

    Örülök,hogy jól vagytok Dorkával!nagyon helyes a képen!

     

    Dóra! Én is vágyom a pocakosság ,meg a megszületés(nálam nincs ugye aktív szülés élmény) után.Imádom amikor picik..stb..Én is gondolkodom még esetleg( évek múlva) egy 4. babán.

    A mandulaműtéteseknek együttérzés..

    Friss anyuciknak gratula!

     

    előzmény:
    Arikan (61602)
    2008-10-17  09:59
  24. 2008. október 17. 10:0361603.

    Akkor sorban. Vérvétel változó. Amennyire tudom, Móku nem bírta, Roland viszont szépen nézte és meg se mukkant. Előtte magyarázd el neki mi lesz, hogy két kedves nővérke segít majd levenni a vért, egyik megfogja a karját és ez azért kell, hogy minden rendben menjen a műtéten. Speciális műszerekkel megvizsgálják stb. Nálunk ez a speciális műszer jött be és arról kellett mesélnem.

    Infúziót már a koktél hatása alatt kötik be, akkor már nem sírnak.

    Nem kell ágypénzt fizetned, hisz ott se vagy hivatalosan. Én a gyerekkel voltam egy ágyon.

    Mennyibe kerül... Nem tudom nálatok milyen árak vannak és egy 10e-t adtam, de ebben benne volt az előző pár vizsgálat is és az, hogy én direkt ezt a dokit választottam még májusban.

    A torokmandulatműtétes kislány szerdán ment be velünk és szombaton mehetett haza. Műtét után pont két órával ébresztették őket, kaptak fájdalomcsillapítót és onnantól folyamatosan kortyonként itatni kell, hogy ne lázasodjanak be. Az első 2-3 órában legalább fél liter teát/vizet meg kell inniuk. kb.. 3-4 óránként lehet kérni fájdalomcsillapítót. Reggel műtötték őket, délután fél4 körül kaptak krémtúrót. A kislány aznap csak pudingot ehetett, érdemes danon pudingokkal készülni vagy mással, amit szeret Vivi. Másnap ébresztéskor (mert szegény gyerekeknek a felnőttekhez hasonlóan fél6-kor lázmérés volt) a kislány kapott fájdalomcsillapítót. Nem kért, de a nővérke mondta, hogy anélkül nem fog tudni reggelizni és reggelire már zsemlét kapott. Pár napig nagyon nehéz enni a torokmandulaműtét után, kb. 4-6 nappal a műtét után válik le a seb, az még fájdalmas, de onnantól minden rendben lesz.

    Az altatás után még arra kell vigyázni, hogy az oldalán feküdjön. Rolan 10-15 percig sírt, nem volt magánál, de aztán szépen bealudt. 

     

    Nálunk meg Ramónának folyik az orra. :( Most kúrálom, mert jövőhéten megyünk Esztergomba egy hosszú hétvégére, amit már egyszer Rolan műtéte miatt elheteltünk. 

     

     

    előzmény:
    Szti69 (61600)
    2008-10-17  09:43
  25. 2008. október 17. 09:5961602.

    Sziasztok:)

    Eltűnt személy a láthatáron:)

     

    Régen nem írtam, de olvasgattam azért...

    Jól vagyunk összességében, szépen nyugiban élünk, jó időszak ez nekem/nekünk. Új kis laklásunk felújítva, minden más a maga rendjén halad. Tegnap megvolt az utolsó tárgyalás, a válás (azaz a végzés) jogerőre emelkedett.

     

    Egészségileg is minden ok, eddig nagyjából megúsztunk minden betegséget, viszont ma reggel észrevettem a Dorka nyakának oldalán egy kicsike nyirokcsomó duzzanatot, remélem nincs baja, elég para vagyok néha...:) Az egész egy szemesbors nagyságú kb. Volt ilyen másnál is? kb 1 hete folyt az orra kicsit és mondta egyszer h fáj a füle, de mire a meleg sót rátettem volna, már mondta, h nem fáj, illetve nem is emlékezett melyik füle a tettes...:) Más baja nem volt, de nála kb ennyi a megfázás, 2-3 nap orrfolyás, láz nincs, semmi. Tapasztalat?

     

    Gyönyörűségesek a manóink, eszméletlen..:) Orrmandulásoknak kitartást és jobbulást.

     

    Ígérem, h jövök még..:)

    Arikan

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top