Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 januári babák

Torolt_felhasznalo_284513
Torolt_felhasznalo_284513
Létrehozva: 2004. május 5. 19:41
sziasztok! én ma tudtam meg, hogy újévre babát "kapok". :)))

  1. Torolt_felhasznalo_907733
    Torolt_felhasznalo_907733
    2008. szeptember 11. 10:1161576.

    Sziasztok!

     

    Grizda először is gratula a szép egészséges új családtagotokhoz

     

    Nálunk döntés született és én nyertem, úgyhogy Gréta lesz a lányzó neve, aki már most annyit mozog, mint a bátyja együttvéve az egész terhesség alatt. Nyugtassatok meg, hogy van esélyem arra, hogy kint azért nem lesz ennyire hiperaktív. 

     

    Birek, örülök, hogy Moku megúszta az árpa dolgot, nekem is nagyon sokszor volt gyerekkoromban, egyszer talán ki is szedték, de nem altattak el hozzá. Amúgy érdekes módon egy idő után abszolút nem jelentkezett, lehet, hogy ezt is ki lehet nőni?

     

    Szti elég érdekes a bölcsitek, nálunk már harmadik nap ott aludt a manó, azt mondták a gondi nénik, hogy nem érdemes nagyon elhúzni, mert csak a gyereket vágom át vele. Azt gondolja szegény, hogy te állandóan járni fogsz vele a bölcsibe. Ráadásul ahogy írod Kriszti elég jól viseli a dolgot, szóval nem értem, hogy miért kell ennyire elhúzni.

     

    Ovis beszoktatáson mi is túl vagyunk, bár ugye a bölcsis évek miatt nálunk ez azért annyira nem volt gáz. Akkor pityeredett el csak, amikor látta, hogy más is sír és ezen olyan frankón feltrenkölte magát, hogy rá sem ismertem.

    Szerencsére nálunk ki sem ejtették a szájukon az ovonők, hogy menjek érte ebéd után, mert esélytelen lennék, így is kérdés, hogy pici babával, hogy a fenébe fogom pestre Őrbottyánból behordani a gyereket. Jövő áprilisban megpróbálom átiratni ide a helyi oviba, ahol most sajnos lekéstünk a beiratkozásról, mivel még nem tudtam, hogy lesz baba. Szerintetek nagyon nagy törés egy gyerek életében, ha ovit vált vele az ember?

     

    Én Botinak a kötelező oltásokon kívül az agyhártyát és a bárányhimlőt adattam be, mert elég korán ment bölcsibe és úgy gondoltam, hogy annyi idősen még nem tudtam volna megmagyarázni neki, hogy ne vakarja szét magát. A kicsinek is be fogom adatni, mert nem szeretném, ha Boti bárhogy hazahozza az oviból a dolgot. Engem baromira elriasztott ahogy a szomszéd kislányok kinéztek, a kisebbik főleg, csóri nagyon gáz volt.

     

    Képzeljétek az egyik baráti házaspárunknak a kretén dokija nem vette észre, hogy terhesség cukra van a lánynak, pedig már 33 hetes terhesen akkora volt a nő a víztől, mint egy elefánt, a gyerek meg már akkor 4 kiló volt. Majd a nem normális a 38 hét végén megszülette szegény nővel az 5kiló 10 dekás gyereket normál úton.Szegény gyerek nem tudott önállóan lélegezni, azóta is intenzíven van, közben kiderült, hogy kétoldali agyvérzése lett, és egy csomó szerve nem működik rendesen. NO comment, 21 század.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. szeptember 8. 12:2661575.

    Ezer éve nem jelentkeztem én sem.

    Grizda! Nagyon szép vagy a srácokkal együtt! Jó a hajad, tetszik, hogy növeszted. Én nagyjából hasonló cipőben jártam Matyi-emeletesovi témában,mint te. 6 hétig tartottam otthon Matyit, aztán fél napra vihettem az oviba (ezt sem vették túl szívesen az óvónénik, de ez a szar ovi volt még az előző lakhelyünkön…) Matyi emeleten volt, babakocsi felső része levehető volt, így eleinte Mikit felvittem a mózesben. Aztán egyre többször piszkálták a gyerekek, ráköhögtek, megpuszilták stb. Baromira idegesített, hisz az oviscsoportok felének térdig lóg a taknya stb. Végül a bejáratnál leraktam a babakocsit, minden ajtót nyitva hagytam és villámgyorsan öltöztettem a Matyit. Szerencsére már tél vége volt nagyjából, így nem kellett sokat szarakodni. Azután mikor jött a tavasz, álltak kinn a kapunál a babakocsik szépen sorban, bennük voltak a babák, akik várták a nagytesókat és a mamikat. Mindig ideges vagyok, ha ott kell hagynom a kocsit benne a gyerekkel, de ez van.

     

    Mi egyébként aránylag egyenesben. Matyi imádja a sulit, ami hihetetlen elfoglaltságot ad a szülőnek. Az első hét nekem arról szólt, hogy mit kéne még beszereznem, hol szerezzem be és a fő kérdés: MIKOR? Nagyjából mindent összeállítottam és a héten már hiánytalan Matykó felszerelése. A tanárnénik kedvesek, kicsit szétszórtak, néha fáradtak. Matyit egyik nap kinn felejtették az udvaron, az egész osztéály elment ebédelni és csak a teremben tűnt fel, hogy hoppá, 1 gyerek hiányzik. Naná, hogy az én szelektív hallású fiam volt, aki nem hallja a Sorakozó parancsszót. Egyébként nagyon élvezi a társaságot, a feladatokat, az új napirendet, vannak már barátai, szóval magára talált Matyikám.

     

    Miki múlt hét közepéln kezdte csak az ovit, mert Karcsi hét elején lázas-fosós-taknyos fognövesztéást tartott iszonyat visítások, vergődések, nemeveések és nemalvások közepette. Ilyen patáliát még egy sem csapott egy nyamvadt fog miatt. Rengeteget gegyültem, cipeltem, ma már kinn van a fogacska végre. Naszóval Miki ugyanabba a csoportba került, ahonnan Matyi jött el, szóval ismeri a fél csoportot, az óvónéniket. A beszoktatás annyi volt, hogy első nap ebéd után mentem érte, második nap meg uzsi után. Azért egy Ben 10 óra sokat dobott a beszoktatási időn. Megbeszéltük, hogy ha minden megy gikszer és bőgés és hiszti után, akkor kap egy szép órát. Azóta már játszott vele egy kicsit a homokban, így nem szuperál teljesen, de rém büszke magára, folyton Ragacskát állítja be rajta. Van már barátja is, inkább a kicsikhez és bénákhoz húz.

     

    Karcsimmal volt pár kisebb gondom az utóbbi időben. Először nem mozogott semmit. Kilnec és fél hónaposan a nagy attrakció a hátról hasra és vissza forgás volt, valamint a körbe-körbe pörgés. Vagy fél hónapon át kerestem dévény tornászt, aki nincs szabin, Karesszal már voltunk nála kétszer, azóta kúszni is elkezdett, végre kutyázik és próbálja hátratolni a kis seggét, hogy üljön. Úgy kúszik, mint akinek ellőtték a bal lábát, csak a jobbot használja, majd legközelebb mondom is a gyógytornásznak. Aztán megette a mobilom egy darabját.Nem is volt kicsi, egy másfél centiszer fél centis kis műanyag díszítő gombot evett meg róla. Ilyet eddig egyik srácom sem csinált. Hála az égnek simán lenyelte és simán ki is jött alul, de én két napig rémeket láttam! Minden a szájába vesz, mindent felszed a földről, a saját nyálát is vagy öt percig bizgeti, hátha fel tudja kaparni a szőnyegről és rögtön megeheti. Szóval porszívóval kezdődik a nap. A nagyokkal ilyen gond nem volt, szóvalnekem ez fura.

     

    Bagyo: Oltás. Én Karesznak adattam be a Prevenaret és a Rotát, most jön a Neis Vac, csak jöjjön ki a takony és köhögés kórból. A Rotát ajándékba kaptuk a doktorbácsitól, a Prevenaret egészségkártyára vettük, szóval az anyagi vonzata nem viselt meg túlzottan. A nagyok csak a sima Menyügét vagy Neis Vac-ot kapták, semmi extrát. Bárányhimlőn a két nagy már túl van.

     

    A lakásunkat sajna kinőttük. Hogy ne érezzük, milyen kicsi, így odaadtuk Matyinak a mi kis hálónkat. A két kicsi összeköltözött a gyerekszobában. Vettünk új bútorokat, a régieket a húgomék elvitték. Hétvégén festettünk, bútorok még sehol, úgyhogy dobozok között, frankó festékszagban írom ezt a bejegyzést!:)

    Mindenkinek szép napot!

    Itt egy fotó a három testőrömről!

     

    előzmény:
    kezdőke76 (61574)
    2008-09-08  11:25
  3. 2008. szeptember 8. 11:2561574.
    Nekünk nagyon bejött az utánfutó. Van emikor végig veszekedik az utat, valamikor csak engem bosszantanak. De most kitaláltam, hogy darabolok almát, így azt az 5-10 percet (szélerősségtől függően) evéssel töltik visszafele, odafele meg még kómásak. Bár ma autóztunk az eső miatt. Ráadásul ma először ismét sírt Roland. Pedig reménykedtem, hisz múlthéten csak nyügik voltak. :(
    előzmény:
    bagyo (61573)
    2008-09-08  09:47
  4. 2008. szeptember 8. 09:4761573.

    Sziasztok! Grizda, Buba! Nagyon szépek a gyerkőcök!

     

    Köszi az oltásos infót. Eddig is inkább arra hajlottam, hogy nem adatom be, de így már biztos nem fogom. Remélem nem kapjuk el. Bence a kullancs ellenit és az agyhártyagyulladás ellenit kapta meg, ezeket megkapja Gergő is és mivel a doki nagyon ajánlja a pneumo ellenit, ezt is megkapja mind a kettő. Bárányhimlő ellenit nem adattuk be Bencének, Gergőnek sem fogjuk. (Grizda! Ha a rotán esett át Marci, akkor nem fogja még egyszer elkapni.)

     

    Oviból elhozatal... Nehéz nagyon, főleg így, hogy délben kell menni. Délután egyszerűbb lenne azért.  Gergő tuti, hogy alszik és fel kell kelteni (ami nekem baromi rossz, mert Bencénél azt a kevés alvást, ami volt, nagyon megbecsültük, így csak legvégső esetben keltettük föl). Mivel elég messze van az ovi, a babakocsiban meg nem nagyon van még el Gergő, így most még kocsival járunk és ha nem sír, akkor hordozóban viszem be, így van szabad kezem. Ha sír, akkor ölben és öltözik egyedül Beni. Az a jó, hogy a párom vizsgára készül, így múlthéten többször csak délutánra ment, és akkor ő el tudta hozni. A héten is lesz egy pár ilyen nap, ha minden igaz.

     

    Kezdőke! Nektek bevált a biciklis utánfutó? Tavasszal már szerintem mi is tudnánk hazsnálni, tervezem, hogy veszünk, csak nem tudom mennyire lennének el benne a gyerkőcök.

     

    Birek! De durva, hogy ennyire más véleménye van két orvosnak. Képes lett volna tök fölöslegesen altatásnak kitenni egy gyereket? Ez olyan hihetetlen!

     

    Örülök, hogy mindenki ilyen ügyesen beszokott az oviba/bölcsibe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. szeptember 7. 20:5561572.
    kés alá nem került volna, mert már volt időpontom két jónak mondott gyermekszemész magánrendelésére is. mindenféleképpen elvittem volna több dokihoz is, és csak akkor engedtem volna a műtétet, ha mindegyik véleménye az lett volna, hogy elengedhetetlen. de akkor is csak később, hogy a két altatás ne legyen túl közel egymáshoz.
    előzmény:
    kezdőke76 (61571)
    2008-09-07  20:41
  6. 2008. szeptember 7. 20:4161571.

    he-he Ramóna meg alig várja, hogy csak övé legyen itthon a pálya. :))) Délután meg hisztizik, ha Roland azt a játékot szemelte ki, amit ő is. Amit persze azután szemelt ki, miután Roland megkezdte a játékot...

     

    birek,

    azért ez nem semmi... Ha nincs a másik doki, akkor kés alá került volna Móku? 

    előzmény:
    pepszon (61569)
    2008-09-06  21:12
  7. 2008. szeptember 7. 07:3261570.

    sziasztok!

     

    bagyo, köszi a kérdésed. megúsztuk a dolgot, uis a kontrollon egy másik doktornő, egy idősebb főorvosnő volt csak. ő meg kijelentette, hogy nem bántjuk ezt a gyereket, akár éveket is várhatunk hogy magától felszívódjon ez az árpa, addig amíg őt nem zavarja. ha nem tűnik el magától, akkor felnőttként majd kitisztítják.

     

    gratula az új ovisoknak, bölcsiseknek és a gyönyörű piciknek 

    előzmény:
    bagyo (61562)
    2008-09-05  10:09
  8. 2008. szeptember 6. 21:1261569.

    szijasztok csajok,

    mi is élünk, virulunk és ahogy olvasom egy cipőben is járunk jü náhányan, nár ami az ovizást és az oltásokat illeti.

     

     

    ez utóbbihoz: én semmilyen nem kötelező szurit nem adattam be egyik gyerekemnek sem, eztán sem fogom. a rotát is túlélte mindkettő, ezért nem dobok ki az ablakon sokezret....

    sőt,még bárányhimlő ellenit sem fogok. bááááár, lehet, h lindunál elgondolkodom. mert ha neadjisten annyira durván jön ki rajta, h az arca is tele lesz, és még el is kaparja, nehogy nekem maradandó hegek maradjanak a pofiján... nemtom....

     

     

    ovi: mirkó zökkenőmentesen beszokott. sőt, ott is alszik. ami nagy szó, hisz másfél éve nem aludt ebéd után.  persze este így nagyon kásőn alszik el, de remélem beáll majd a rendszer nála és nem kukorékol este 10-ig...

    linda viszont nagyon hiányolja napközben a bátyját. unatkozik nélküle, és vagy rajtam lóg, vagy rosszalkodik. bortányos a csaj. de talán ő is hozzászokik a nagy egyedülléthez :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 6. 18:3961568.

    Sziasztok!

     

    Túl vagyunk az első héten ovi-bölcsi szoktatásból.

     

    Viviéknek az oviszoktatás abból állt, hogy két nap délelőtt anyucikkal együtt, aztán mélyvíz! Reggeltől délutánig ebéddel-alvással. Néhány gyerkőc sírt reggel, délután. Vivi "csak" alvás után. Aztán takonykór, köhögés, orvos. Kedden megy legközelebb, kiváncsi leszek, mi lesz ennyi kihagyás után.

     

    Krisztiék bölcsisszoktatása ellenkezőleg, szerintem túl hosszú. Hétfőn kezdtük egy óra, aztán másfél, aztán kettő. Pénteken ebédelt ott, de utána haza. Jövő hét közepétől lehet az altatással próbálkozni. De addíg mindíg ott vagyok én is. Szerintem már most a héten lehetett volna, hogy 1-2 órára kimegyek...Amikor az udvaron vannak, úgyis folyton eltűnik játszani.

     

    Krisztinek biztos beadatom az agyhárt6ya ellenit, ha ingyenes. A bárányhimlőellenit mindkettőnek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. szeptember 6. 17:1961567.

    Szia buba,

     

    szépek vagytok! Mi ugye hasonló cipőben járunk, Ramóna is most kapja a másfél éves oltást vele együtt a bárányhimlőst. Úgy tudom a prevenar ok. 1-jétől lesz ingyenes a 2 év alatti gyerekeknek, ha a szülő kéri, 2-5 között nagyon indokolt esetben, kevésbé indokolt esetben 70%, de ez utóbbi most is van. 

    előzmény:
    buba (61566)
    2008-09-05  22:47
  11. 2008. szeptember 5. 22:4761566.

    Sziasztok!

     

    Grizda, gratulálok a kicsihez! Nem könnyű a logisztika két gyerekkel óvodábamenet. Szerencsére nekünk nem emeletes az ovi, de tudom, hogy vannak ilyenek. Nekem csak az jutott eszembe, hogy a hordozókendő szépen megférne a babakocsi aljában és ha abban viszed majd fel amikor öltözteted a nagyobbikat akkor még szabad kezed is van. De persze a kendőhöz külön hozzá kell szokni, viszont ha jól kötöd meg már egészen pici babát is szállithatsz benne. Mert sajna a segitség a legjobb dolog, de sajna az nem mindig van.

     

    Érdekes, a rota elleni oltást nekem sem ajánlgatták soha. Amúgy kész horror az ára, remélem nem kapjuk el soha és nem bánom meg, hogy ennyire fukar voltam. Viszont a pneumóról valami olyasmit hallottam, hogy 2 év alattiaknak most szept1-től ingyenes. Még csak most készülünk a lánnyal a 18 hónapos oltásra, ott rákérdezek a dologra. 

     

    Nálunk csak a szokásos kétgyerekes élet zajlik, de ez kitölti a napjaink 100%-át. És már olyan nagyot nőttek, hogy még én magam is rácsodálkozok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. szeptember 5. 22:2761565.

    Sziasztok!

     

    bagyo,

    én nem adattam be a rotást.  Igaz itt falun kevesebb a rotás gyerek, de a dokik se nagyon, ajánlják erre. A pneumost, azaz a prevenart idén megkapta mind a kettő (70%-os támogatással), azt tényleg az összes orvos preferálja. Én még a neis-c/menjugate, bárányhimlőst és kullancsost adattam/adatom be plusszban.

     

    grizda,

    Ramóna 11 hónapos volt, ült és állt, mikor Rolandért kellett mennem. Reggel a kocsiban hagytam, délután bevittem. Most még bicajjal járunk és így kiveszem mind a kettőt az utánfutóból. Ha nem alszik a picur, akkor a hordozóval együttcipelést javaslom és úgy tudod öltöztetni Marcit. Roland csak januárban nem aludt ott, akkor apukám jött és vigyázott délben Ramónára, mert akkor aludt. Aztán a kedvesebbik óvonéni mondta, hogy nyugodtan ott aludhat Roland. Na azóta ott alszik és amikor a leányzó felébred, akkor megyünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. szeptember 5. 22:2761564.

    Sziasztok!

     

    bagyo,

    én nem adattam be a rotást.  Igaz itt falun kevesebb a rotás gyerek, de a dokik se nagyon, ajánlják erre. A pneumost, azaz a prevenart idén megkapta mind a kettő (70%-os támogatással), azt tényleg az összes orvos preferálja. Én még a neis-c/menjugate, bárányhimlőst és kullancsost adattam/adatom be plusszban.

     

    grizda,

    Ramóna 11 hónapos volt, ült és állt, mikor Rolandért kellett mennem. Reggel a kocsiban hagytam, délután bevittem. Most még bicajjal járunk és így kiveszem mind a kettőt az utánfutóból. Ha nem alszik a picur, akkor a hordozóval együttcipelést javaslom és úgy tudod öltöztetni Marcit. Roland csak januárban nem aludt ott, akkor apukám jött és vigyázott délben Ramónára, mert akkor aludt. Aztán a kedvesebbik óvonéni mondta, hogy nyugodtan ott aludhat Roland. Na azóta ott alszik és amikor a leányzó felébred, akkor megyünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_323830
    Torolt_felhasznalo_323830
    2008. szeptember 5. 20:3561563.

    Sziasztok!

     

    Alakulunk, Marci megint kezdte az ovit. Tartottam tőle, hogy mivel itthon vagyok, nem akar majd menni, de semmi ilyen nem volt. Egyenlőre még ott is alszik, azt mondták, ha lesz helye délután az alváshoz, akkor maradhat is végig. (Amúgy nálunk aki otthon van gyesen, el kell hozni a gyereket ebéd után). Ez így elég jó lenne. Pláne még nem találtam ki, hoyg ha babakocsival megyek el érte, hova rakjam Vilit közben. Merthogy ők az emeleten vannak, tehát vagy lent hagyom a kocsiban, amit nem szeretnék, vagy kézben felviszem, akkor meg nem tudom Marcit öltöztetni. Ráadásul délben elég nagy nyüzsgés van, délután koban széthúzódik a mezőny, kisebb is a tömeg. Egyenlőre a héten még a párom hozta el, jövő héten apukám bevállalta a fuvart.

    bagyo, illetve a kétgyerekesek, hogyan oldottátok meg?

     

    Vili amúgy már nem olyan mintagyerek, mint az első időkben. Napközben elég keveset alszik, illetve délután, ha sikerül, egy nagyot, amúgy meg negyedórákat. Ma például jól elcsúsztunk, met 4 óra alvás után én költöttem már 7kor, így fél8as fürdés kizárva. Az éjszakák jók, kétszer kel, de rögtön visszaalszik. Na a maira viszont kiváncsi leszek.

     

    Az oltásról én nem tudok semmit. Marcival átestünk rajta, pont a Lászlóban kaptuk el, mikor a kruppal bekerültünk. Ez akkor már Marcinak védettséget ad? Ő nem hányt, de nagyon ment a hasa, meggyógyulni csak itthon tudtunk.

    előzmény:
    bagyo (61562)
    2008-09-05  10:09
  15. 2008. szeptember 5. 10:0961562.

    Sziasztok! Látom, nagy a pangás.

     

    Birek! Hogy van Norbi? Remélem sikerült újabb altatás nélkül megúszni.

     

    Mi jól vagyunk, Beni újra kezdte a héten az ovit, szerencsére lelkes, szívesen megy. Ott aludni nem akar, így délben elhozzuk. Ezzel az az egy gond van, hogy itthon viszont nem alszik már, így estére baromi nyűgös. Gergő szépen növöget, majd teszek fel képet róluk. Egész más, mint Bence volt, sokkal nyugisabb, nem sír annyit, szerencsére neki a hasa se fáj (egy-egy puki által okozott görcstől eltekintve) és sokkal többet alszik, mint Bence (mondjuk ő annyira keveset aludt, hogy ez nem nehéz). Szerencsére az éjszakáink is alakulnak.

     

    Egy kérdés... Rota vírus elleni oltásról miket hallottatok? Beadattátok a Manóknak? Sűrget az idő, mert mind a két oltást meg kell kapni fél éves korig, ha beadatjuk. Baromi drága, viszont félek, hogy Bence hazahozza az oviból. Nektek ajálja a gyerekorvos? A mienk nincs ellene, de annyira nem is ajánlotta, mint a pneumo... ellenit. (Azt mondta, hogy nem halálos betegség, csak baromi kellemetlen és valószínűleg László Kórház nélkül nem nagyon lehet megúszni.)

     

    Grizda! Hogy vagytok?

     

    Kukacnéról tudtok valamit? Ezer ve nem írt (ő se).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. augusztus 25. 20:3061561.

    Grizda!

     

    Hatalmas gratula Vili érkezéséhez! Jó egészséget babának, mamának és az egész családnak!

     

    Dóra és a fiúk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323830 (61556)
    2008-08-23  21:19
  17. 2008. augusztus 25. 14:5761560.

    Grizda,

    szívből gratulálok Nektek! Vili csuda szép kis "csomag" :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. augusztus 25. 12:1561559.

    sziasztok!

     

    grizda, nagyon gratulálok a gyönyörűséges fiatalemberhez sok boldogságot és egészséget kívánok a már négytagú családnak

     

    sajnos nálunk megint izgalom van, norbinak árpa nőtt a szemére, ami 1 hét intenzív kezelés ellenére sem javult semmit. 1 hét múlva megyünk vissza kontrollra a dokihoz, de már előre mondta hgoy szinte semmi esélye, hogy ez a típusú árpa magától kitisztuljon, úgy néz ki hogy altatásban fel kell vágni nagyon nem örülnék neki, ha megint altatni kellene. nem ismertek véletlenül egy igazán jó gyerekszemészt? jó lenne több dokival is megnézetni, hátha lenne más megoldás. ha tudnátok ajánlani valakit, azt nagyon megköszönném.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323830 (61556)
    2008-08-23  21:19
  19. 2008. augusztus 24. 22:0961558.

    Sziasztok! Grizda! Gratulálok Vilihez! :)) Sok boldogságot és jó egészséget kívánok! Nagyon szép kisfiú! :)))

     

    Birek! Örülök, hogy sikeresen túl vagytok a műtéten.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. augusztus 24. 09:0961557.

    grizda, sízvből gratulálok vilihez! csodaszép kisfiú!

    és te meg megnövesztetted a hajad? :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323830 (61556)
    2008-08-23  21:19
  21. Torolt_felhasznalo_323830
    Torolt_felhasznalo_323830
    2008. augusztus 23. 21:1961556.

    Sziasztok!

    Immár itthonról jelenthetem, hogy hétfőn megszületett Vilmos fiunk! 3520 g és 52 cm. Érkezése hasonlóan viharos volt mint a bátyusé, de mi rutinosabbak voltunk és korábban indultunk a kórházba. Vili egyenlőre negyon rendes baba, eszik, alszik, mint egy újszülött. Marci után ez is felüdülés, mert ő nagyon besárgult, az első hónap annak jegyében telt, hogy szopizáskor tartsuk annyira ébren, hogy egyen. Vili egyenlőre beszlopálja az adagját rendesen. Marci még nagyon szereti, simogatja, kiváncsi vagyok, meddig tart ez az idilli állapot. Gondolom addig, amig még mindig van valaki ithhon, és ha én Vilivel vagyok, akkor is foglalkoznak minden óhajával.

     

    birek:  örülök, hogy rendben ment a műtét!

    froggy: nekem is a Gréta tetszik jobban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. augusztus 20. 07:3361555.

    Sziasztok!

     

    Nyaralás jól sikerült. Ismét voltunk Keszthelyen a modellvasút kiállításon, azóta Ramóna állandóan si-hu-húúzik (néha még álmában is), megmásztuk a Badacsonyt, ahova Roland egyedül ment fel és le is kb. 2/3 úton (Kisfaludy házig), sokat bicajoztunk, fürödtünk. Sajnos Ramóna benyalt egy bacit, így torokgyulladása volt, pénteken elvittem dokihoz ott és kapott egyből antibiotikumot (ezen totál meglepődtem), de szerencsére már semmi baja.

     

    Rolandnak is beadatom a prevenart. Sajna nem lesz ingyenes, de a dokival megpróbálom elintézni, hogy neki tb-sen felírják úgy mint Ramónának. Azért nem mindegy, hogy 16e vagy 5e. 

     

    froggy,

    hát a mi alvásunk... Roland 2 hónapos korától, Ramóna egy hónapos korától alszik szépen este kb. 8-tól. Fürdés után 1-2 (3-4) mese, aztán villanyoltás és külön szobában vannak. Mákunk van velük.

     

    mirjam,

    remélem minden rendben van a lábaddal! Szépek vagytok!

     

    bagyó,

    szerintem nálad természetes, hogy szépen szopik Gergő :))

     

    birek,

    Norbinak mielőbbi felépülést kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_907733
    Torolt_felhasznalo_907733
    2008. augusztus 19. 10:5261554.

    Sziasztok!

     

    Birek örülök, hogy túl vagytok a műtéten zökkenőmentesen. Botiban nagyon nagy nyomott hagyott, amikor másfél évesen összevarrták a noziját és elaltatták hozzá, azóta nem igazán hajlandó egyedül aludni. Szerencsére azért arra rá tudtuk venni, hogy ne a mi ágyunkban aludjon, hanem a sajátjában, de azt be kellett vinnünk a hálónkba. Nem tudom, hogy mi lesz, ha megszületik a pici, mert nem szeretnék emeletes ágyat a szobánkba

    De azért nyugtassatok meg, hogy nem csak nálunk ilyen bajos az alvás. 

     

     

    Azt hiszem a Gréta nyert és szerencsére nem is kellett apát annyira győzködnöm.

     

    Grizda mikorra vagy kiírva?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. augusztus 17. 07:5461553.
    kezdőke, írtam privit.
    előzmény:
    kezdőke76 (61544)
    2008-07-24  21:01
  25. 2008. augusztus 16. 09:2361552.

    sziasztok!

     

    bogyi, köszi az érdeklődést, hála égnek túl vagyunk a műtéten. egyenlőre semmi gond, csak nehéz visszafogni mókut, hogy ne ugráljon, futkározzon ész nélkül. a műtét utáni 1/2 óra nagyon kemény volt, de utána már semmi gond nem volt.

    a nyaralás nagyon jól sikerült, szuperül éreztük magunkat.

    előzmény:
    bagyo (61551)
    2008-08-15  16:40

Címlap

top