Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012 esküvő

Ronnie13
Létrehozva: 2011. augusztus 9. 17:25

Sziasztok,

 

várok mindenkit, akinek 2012-ben lesz az esküvője. Nekünk május 5. a dátum.

 

Beszélgessünk, hátha kialakul egy jó csapat :)

 

V. 

  1. 2012. augusztus 7. 15:482376.

    Akik már túl vannak a nagy napon:

    mikor intéztétek a kártya cseréket?

    személyi, lakcím, jogsi, taj, adó...

     

    Elvileg a személyit, lakcímet és a jogsit 1 nap alatt tudom rendezni.

    A taj kártyáról most azt olvastam, hogy ideiglenessel is lehet intézni, vajon ez igaz? Kormányablaknál lehet ezt intézni?

    Adókártyát csak rendes, új papírokkal lehet intézni?

     

    Akinek babája van és csp-ot kap:

    most néztem, hogy az utalványon ugye szerepel a nevem.

    Nekik is kell írni, hogy hello, most már más a nevem?

     

    Aki már túl van ezeken, kb. mennyibe fájt a teljes csere?

     

    Mit kell még intézni?

    Még a bank, telefon jutott eszembe, hogy menni kell szólni...

     

    Hűha...

     

     

  2. 2012. augusztus 6. 11:212375.

    Nagyon szépek a ti zenéitek is!

     

    Nálunk ezek szóltak:

     

     Várakozás:
       01 - Sting & The Police - Fields of gold
       02 - Dés László - Vigyáz rám
       03 - Michael Buble - everything
       04 - Charlie - Ha nem vigyázna rád

    Bevonulás:
       05 - Shania Twain - From This Moment On

    Aláírás,gyűrűhúzás:
       06 - Dana Glover - It Is You (I Have Loved)

    Szülőköszöntés:
       07 - Máté Péter - Szülői ház

    Gyertyagyújtás:
       08 - James Last & Orchestra - (Everything I Do) I Do It For You

    Pezsgőbontás:
       09 - Whitney Houston - One Moment In Time

    Gratulálás,kivonulás:
       10 - U2 - Beautiful Day
       11 - Chris Rea - The Best Of - Let's Dance
       12 - MaganCumLaude - Gondatlanságból elkövetett emberölelés
       13 - Michael Bublé - Save The Last Dance For Me
       14 - Santana feat Mana - Corazon espinado
       15 - Anastacia - Defeated

     

     

    Annyi módosítás történt,hogy végül a zenész barátaink megleptek bennünket és egy fúvós kvintett játszotta el a Nászindulót.Úgy hogy élő zenére vonultunk be,nagyon szép volt és nagyon meghatódtunk,mert ez meglepetés volt,nem erre készültünk :)

    előzmény:
    csilla18 (2358)
    2012-08-01  09:43
  3. 2012. augusztus 6. 10:332374.

    Köszönöm szépen a gratulációkat,kedvesek vagytok

     

    Első hallásra mindenki meglepődött egy kicsit a 2 napos eseményen,de csak ajánlani tudom mindenkinek.Sokkal oldottabb a hangulat,nincs feszengés,csak az ünneplés :)

  4. 2012. augusztus 6. 10:222373.

    Sziasztok!

     

    KATA: gratulálok a bébihez és a házasságkötéshez is!

    Jó lehetett a 2 napos buli, bár gondolom azért babásan elfáradtál.

     

     

    Pénteken voltam az AKV-nél, kaptam csekket 7112 ft-ról.

    Szerencsére a lejátszó viszi a zenénket, kicsit át kellet alakítani a sorrendet, de jó lesz.

    Elvileg a csokromat is elkészítik, remélem szép lesz.

    A cuccunk egy részét haza vittem, már csak 1-2 ruha van itthon.

    MÉg venni kell harisnyát, combfixeset nekem, páromnak nyakkendőt.

    Jah, meg pezsgőt a hivatalba...

     

    Többi menyasszony merre van?

    Hogy telnek az utolsó napok???

    Nekünk még 19 van  hátra.

     

    Cs. 

  5. TSE
    TSE
    2012. augusztus 6. 09:512372.

    Gratulálok a babához is!

    Örülök, hogy jól sikerült minden, szuper lehetett a 2 napos dínom-dánom

    előzmény:
    d.kata81 (2371)
    2012-08-06  07:46
  6. 2012. augusztus 6. 07:462371.

    Köszönjük szépen a jókívánságod

     

    Szerencsére nagyon jól sikerült minden.

    Nagyon izgultam előtte,hogy milyen lesz az időjárás,már napokkal előtte minden nap zápor,zivatar volt,de azon a két nap szerencsére elkerült bennünket.

    Ugyanis nekünk a Nagy Nap két napból állt

    Pénteken volt a házasságkötés,majd a szűk családi körnek egy ebéd,aztán pedig buli az udvarunkon felállított sátorban.

    Szombaton pedig a baráti társaságnak volt egy kerti partí szervezve.

    Nem mondom,hogy nem volt fárasztó,mert mindent magunk csináltunk éa nem mellegsleg én már egy 4 hónapos kismama vagyok :)

    De megérte,mert mindenki nagyon jól érezte magát és miden rendben volt.

     

    előzmény:
    TSE (2369)
    2012-08-05  12:30
  7. TSE
    TSE
    2012. augusztus 5. 12:302370.
    Mesélj!
    előzmény:
    d.kata81 (2368)
    2012-08-04  17:14
  8. TSE
    TSE
    2012. augusztus 5. 12:302369.

    Sok boldogságot Nektek!

     

    Írj majd, hogy sikerült a nagy nap!

    előzmény:
    artismaya (2357)
    2012-08-01  09:40
  9. 2012. augusztus 4. 17:142368.
    És mára már a nászútról is hazajöttünk :)
    előzmény:
    d.kata81 (2340)
    2012-07-24  08:41
  10. 2012. augusztus 3. 21:412367.

    Artismaya, most már biztosan feleség vagy, gratulálok!!!! :)))))))

     

    nekünk még 4 hetünk van, a zene már körvonalazódik, legalábbis  megvan az aláírós és a tortabetolós zene, ezen kívül valószínüleg a bevonulós is...tényleg, a vőlegénynek nem kell bevonulós zene? :)

     

    tortát kell még rendelnünk, illetve virágokat, de ezt majd csak jövő hét végén, mert akkor utazunk haza.

     

    mi most amiatt izgulunk, hogy vajon elférünk-e a helyen, mert egyre jobban "szaporodik" a násznép, mindenhol lett újabb kísérő, stb, szóval jövő héten kénytelenek leszünk centivel lemérni, hogy pontosan hány asztal fér el a vendéglőben, mert sanszos, hogy meg kell osztani a násznépet...:((( 

     

    ami egy kicsit idegesít, hogy van olyan rokon, aki még most sem tudja pontosan megmondani, hogy akkor hányan jönnének, hogy csináljon így az ember ültetési rendet?!? (főleg ha ennyire ki kell használnunk minden négyzetcentimétert :) )

    előzmény:
    artismaya (2357)
    2012-08-01  09:40
  11. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. augusztus 3. 07:012366.
    Nekünk szintén ugyanígy volt.Megkérdezi,hogy kijelentjük-e,aztán gyűrűhúzás ,nekünk ott a Demjén:Most kell eldöntenem c.száma ment szövegesen.
    előzmény:
    TSE (2362)
    2012-08-02  16:02
  12. 2012. augusztus 2. 19:412365.

    Sziasztok!

    Mi most kezdtük a szervezkedést októberre. Volt valakinek mostanában Budapesten a Csili étteremben vagy a Rákóczi Rendezvényteremben lagzija? Mik a tapasztalatok?

  13. TSE
    TSE
    2012. augusztus 2. 16:052364.
    Látom, azóta már beszéltél vele.
    előzmény:
    TSE (2361)
    2012-08-02  16:00
  14. TSE
    TSE
    2012. augusztus 2. 16:042363.

    Felháborít, hogy ékszerboltban így viselkednek az eladók. Én még nem találkoztam ilyenekkel, de tuti nem hagynám szó nélkül.

     

    A lényeg, hogy találtál normális helyet, ahol megcsinálják nektek elfogadható összegért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301723 (2353)
    2012-08-01  09:03
  15. TSE
    TSE
    2012. augusztus 2. 16:022362.

    Nálunk előbb kérdezte, hogy akarjuk-e, a gyűrűhúzásnál már semmit nem kérdezett Nekünk ott is szöveges zene volt.

     

     

    előzmény:
    csilla18 (2350)
    2012-08-01  08:57
  16. TSE
    TSE
    2012. augusztus 2. 16:002361.
    Csilla, beszélj az anyakönyv vezetővel, mert nálunk jó volt az mp3 formátum, de ahol nem modern lejátszó van, ott lehet nem tudják lejátszani.
    előzmény:
    csilla18 (2351)
    2012-08-01  08:58
  17. 2012. augusztus 1. 10:132360.

    Tiszta hülye vagyok, én most az időjárás-előrejelzéseket böngészem. Pedig még 17 nap, az nagyon messze van ahhoz, hogy hiteleset mondjanak. Aug. 18-tól pont esőket mutat. Igaz, nem egész naposat, csak zápor-zivatart. De az pont elég ahhoz, hogy ha rosszkor jön, akkor felborítsa a menetrendet.

    Fotózáshoz végül külső helyszínt választottunk, úgyhogy izgulhatok....

  18. 2012. augusztus 1. 09:502359.

    Milyen író programot használsz?

    Én Nero 8-at. Ott úgy van, hogy a bal oldali sávban választhatsz, milyen összeállítást készítesz. És ott kell kiválasztani, hogy Audio CD készítése. Innentől már teljesen mindegy, hogy milyen az eredeti formátum (akár mp3 is lehet), átalakítja a megfelelőre.

    A végén onnan tudod, hogy jól írtad-e meg, hogy ha beteszed a gépbe a CD-t, akkor fájlformátumnak az fog megjelenni, hogy ".cda"

    előzmény:
    csilla18 (2358)
    2012-08-01  09:43
  19. 2012. augusztus 1. 09:432358.

    Nah, most beszéltem az AKV-vel, azt mondta hogy a bevonuló és a gratulációs legyen inkább a szöveges zene, meg max. a szülőköszöntő mert régi lejátszójuk van és nehezen tudják pörgetni, így inkább valami hosszú szám kellene.

    azt nem tudja hogy MP3at le tudnak-e játszani, valami dvd lejátszójuk van...

     

    KÉrdés:

    mp3ból hogy csináljak audió verziót??? 

     

     

    Végülis a várakozó, bevonuló zenénk szöveg nélküli,

    a gyűrűs és aláírós zenét kellene összevonni valami szöveg nélkülire, szerintem akkor marad az ENYA: RELAX

    és a Balázs F. Évszakok megy a végére a gratulációhoz...

     

    szóval jelen állás szerint:

     

    várakozó:

    http://www.youtube.com/watch?v=so 6ExplQlaY

     

    bevonuló

    http://www.youtube.com/watch?v=I y-yFemWaDM

     

    gyűrű, aláírás:

    http://www.youtube.com/watch?v=A2HPdeZuwWM

     

    pezsgő:

    http://www.youtube.com/watch?v=ITswHbJPHhQ

     

    gratuláció:

    http://www.youtube.com/watch?v=lnH0jnVVdow

    http://www.youtube.com/watch?v=0MvzuHm6Uzk

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (2354)
    2012-08-01  09:07
  20. 2012. augusztus 1. 09:402357.

    Sziasztok,

     

    Nekünk pénteken lesz az esküvő, szóval már csak két nap :) Kezdek izgulni, de nagyon várom már, a szertartást is, meg a bulit is :)

    Minden megvan már, ma hozom el a ruhám. Munkahelyre behoztam a cipőt, hogy betörjem kicsit (már volt rajtam korábban is). A zenéket kell még kiírnunk CD-re, de már megvan mind, hogy mikor mi szóljon.

  21. 2012. augusztus 1. 09:302356.

    Nálunk pezsgő és gratulációk alatt Leona Lewis - Footprint in the Sand c. száma fog szólni.

    Nagyon szép a zene is, a szöveg is - ráadásul érthető kettőnkre is, de az Istennel való szoros kapocsra is, nekünk pedig ez is nagyon fontos.

    előzmény:
    csilla18 (2355)
    2012-08-01  09:25
  22. 2012. augusztus 1. 09:252355.

    Most ezt találtam a pezsgőhöz:

    http://www.youtube.com/watch?v=ITswHbJPHhQ

     

     

    előzmény:
    csilla18 (2350)
    2012-08-01  08:57
  23. 2012. augusztus 1. 09:072354.

    Szia!

    Nekünk már csak 17 nap van

    Sőt, a polgáriig már csak 9 - az jövő pénteken lesz.

    De a zenelistánk még nem állt össze..... a legnagyobb variálás a szülőköszöntővel megy. Nekem a KovácsKati a kedvencem, csak az összes festékemet lesírom már az kezdő taktusnál. Viszont a párom szülei már nem élnek, viszont jelképesen ők is kapnak egy csokor virágot. Na ehhez meg végképp nem tudom, milyen zene kellene.

     

    Nekünk szóltak a házasságkötő teremben, hogy CD-n kell vinni a zenéket, és nem mp3-ban, hanem audio-formátumban kell megírni, mert régi a lejátszó, és nem játszik le mást. Hétfőn megyünk, elvisszük a lemezt és kipróbáljuk, hogy biztosan okés-e.

     

    Tegnap csináltattam körmöt, de most csak egy egyszerű zselés franciát, hogy ne törjön le még 2 hétig.

     

    Már szerveződik a leánybúcsú, legénybúcsú is

    előzmény:
    csilla18 (2351)
    2012-08-01  08:58
  24. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2012. augusztus 1. 09:032353.

    Sziasztok!

     

    Hol van mindenki?

     

     

     

    Hát lányok, tegnap bő két órán keresztül próbáltunk esküvői zenéket válogatni a párommal, de reménytelen esetek vagyunk...

    Abban biztos volt, hogy bevonulni Ákos Érintő c. dalára szeretne, ezzel nincs is gond, bár nem túl szokványos.

    Szülőköszöntőnek kiválasztottuk Mester Tamás Altass el c. dalát (anyukájának írta MT), van szép lassú lírai változata, még ez is belefér.

    De se gyülekező, se aláíró, se kivonuló, se koccintós dalunk nincs még.

     

    sok-sok szép klasszikust találtam, de az meg hülyén veszi ki magát, ha egyszer modern pop, aztán meg Haydn szól, nem?

     

    Rengeteg honlapot végigolvastunk, ami zenéket ajánl, rengeteget meg is hallgattunk, de nem tudunk dönteni. Illetve ő nem tud, én már összeállítottam volna...

     

    MOndtam, hogy így semmire sem fogunk jutni, írjon össze 3-3 dalt mindenhez, ami szerinte jó, meg én is összeírok, és egyeztetünk. És akkor nem 150 dalból kell váasztani, csak háromból. :)

     

     

    A cipőn még mindig görcsölök, nem akarok 12 000 ft-ért cipőt venni egy alkalomra. Ami meg esküvő után is hordható, az meg annyira nem menyasszonyos. Meg nem is tudom, mihez vennék fel utána fehér magassarkút.

     

    A szállást is le kéne foglalnunk, de a párom rokonsága halálosan határozatlan, nem tudják, jönnek-e, így meg nehéz.... Mondtuk nekik, hogy két hetük van, hogy eldöntsék, mert aug. 20 körül lefoglaljuk a szállást.

     

    Végül megálmodtuk az ültetőkártyát, menükártyát, köszönetajándékot is, ma hívom fel a céget, hogy meg tudják-e úgy csinálni, ahogy megálmodtam. De szerintem igen, nem kérek lehetetlent.

     

     

    Azt viszont megfogadtam, hogy puccos ékszerüzletbe soha többet be nem teszem a lábamat. Már nem egyszer jártam úgy, hogy bementem valamiért, és úgy néztek rám, mint egy hajléktalanra. Meg se nagyon krédezték, mit akarok, és amikor elmondtam, nagyjából elküldtek a p...ba. Konkrétan egy ezüst nyakláncomat akartam volna megjavíttatni, hát hogy én azért mit kaptam! Hogy ők ugyan nem foglalkoznak ilyesmivel, csakis arannyal, mégis mit képzelek. És ezt két üzletben is eljátszották velem, ugyanabban a lekezelő stílusban.

    Tegnap ugyanez volt az Orex-ben. Bementem, hogy megnézzem, milyen jegygyűrűik vannak és mennyiért. Beléptem (oké, nem Prada kosztümben, de mégiscsak irodában dolgozom, szóval nem egy szakadt farmer volt rajtam), elhallgatott a nagy beszélgetés, végigmértek, aztán az egyik megfordult, és elvonult, a másik eladó pedig nem túl kedvesen megkérdezte, segíthet-e. (Nagyjából úgy hangzott, hogy "Maga mi a bánatot akar?") Mondtam, hogy jegygyűrű árakról érdeklődnék, meg hogy milyet lehet választani, erre nagy kegyesen kinyögte, hogy az egyik vitrinben vannak kitéve, mellette van az ára. És otthagyott.

    Persze, az sem jó, ha a nyakamban liheg, amíg nézelődök, de azért minimális tájékoztatást adhatott volna.

    Átmentem egy másik üzletbe, sokkal kisebb ékszerüzlet, meglepő módon tök normális középkorú nénike volt benn, épp megrendeltek tőle egy kb. 100 000 Ft-os gyűrűt. Mondta, hogy nem tud mutatni jegygyűrűt, csak katalógusból, de azt mind megmutogatta, azt mondta, mindenféle mintát, formát, anyagot, színt, követ lehet variálni, elmondta az árait is, nagyjából 3/4-e az Orex-es áraknak. Nagyon szimpi volt és kedves, a párommal is bemegyek majd, és megnézzük együtt a katalógust. Azt mondta, érdemes hamar megrendelni, mert 2-3 hét, mire elkészül. Grammja 13 000 Ft, és egy hagyományos vékony karikagyűrű kb. 65 000 Ft /pár, az extrább (köves, fehérarany, stb) kb. 100 000 / pár.

     

     

  25. 2012. augusztus 1. 08:592352.

    Jah, ez kimaradt a listából:

     

    Szülőköszöntéshez:

    Demjén: Felnőtt gyermekek 

    előzmény:
    csilla18 (2350)
    2012-08-01  08:57

Címlap

top