Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincsérv műtét után

emili*
Létrehozva: 2011. július 7. 14:04

Sziasztok!

Majdnem 4 hete műtöttek gerincsérvre, de még nem vagyok túl jól. Lehet, hogy sokat várok ennyi idő után, tudom, hogy lassú a gyógyulás, de még ülni is kevés ideig bírok, állni kb. 15 percig fájdalom nélkül, a fekvés és a hátradőlt állapotban történő ülés a legkényelmesebb. 

Várnám a sorstársaim tapasztalait, hogy ti ennyi idő múlva hogy voltatok, illetve mikor lettetek újra "használható" állapotban? Tudom, hogy mindenki más és a betegség állapota között is különbség van, de szeretnék valami támpontot, hogy meddig ne aggódjak!

A bal lábamba sugárzott a fájdalom a műtét előtt, természetesen az az elviselhetetlen fájdalom már megszűnt, viszont most is van egy kevés ugyanott, fájdalomcsillapító mellett, ha nem fekszem le időben. Előre is köszönöm a segítséget!

  1. 2011. augusztus 23. 17:36151.

    Hát , sajnálattal olvasom , hogy még mindig vannak fájdalmaid!! Annak azért örülök , hogy rátaláltál valamire , ami úgy tűnik használhat!

     

    Azért nagyon jó , hogy itt ezeket a dolgokat meg tudjuk beszélni , mert annyira különbözőek vagyunk , nincs egységes recept , ami mindenkinek egyformán használ. Már régen azt vallom , hogy ötleteket muszáj keresni és mindenkinek magának kell kikísérleteznie ,mi az ami bejön .  Mikor én voltam közvetlenül műtét után ( és mint már írtam -lehet én vagyok az a kivétel aki erősíti a szabályt) semmi instrukciót nem kaptam a kórházban , teljesen tanácstalan voltam , én is itt keresgéltem 

    Sajna akkor csak halott topic-ok voltak. 

     

    Gyógytornára nem jársz?? Rehabilitáció? Én Mezőkövesden voltam , csak ajánlani tudom!!  

    előzmény:
    emili* (150)
    2011-08-23  10:40
  2. 2011. augusztus 23. 10:40150.

    Sziasztok! Én is vagyogatok..., de még mindig fájdalmasan. Sajnos minden reggel forgó és lábfájással ébredek, ami aztán hol elmúlik hol előjön.

    Nem tudom ti használtok-e homeopátiás szereket? Én szoktam elég gyakran és most is találtam egy valószínűleg megfelelőt. A hypericum perforatum pontosan a mi bajunkra ajánlott, nagyon jó az idegekre, de konkrétan gerincműtét utánra javasolják. Fájdalomcsillapító hatása is van, 3 napja szedem és érzem, hogy enyhül a fájdalom.

    Azért remélem másnak egyáltalán nincs szüksége már gyógyszerre, az a legjobb!!

    Tornaanita a jóga tényleg a nyugodtabb, finomabb mozgásforma, én is eljátszottam már a gondolattal, hogy elkezdem, de még a megvalósításig nem jutottam el. Majd lassacskán...

    Neked jó tornázgatást! (--- na nem pont erre gondoltam

    előzmény:
    Tornaanita (146)
    2011-08-21  16:04
  3. 2011. augusztus 22. 10:22149.

    Igen igazad van. ez az idézet nagyon találó. Nálam a jógát illető felismerés valóban a korral és azzal a ténnyel jár együtt , hogy az általam imádott aerobik stílusokat így egy gerincsérv műtét után elfelejthetem, új "dimenziók" után kell néznem , amit val.szeg nem tettem volna meg , ha nem vagyok rákényszerülve. 

    Olyan fajta vagyok ( voltam), aki  1 másodpercig sem tudott nyugodtan ülni a fenekén. Mindig csinálnom kellett valamit. Most megállni , lelassulni kényszerültem. 

    A jógát tehát eredetileg nem nekem találták ki.  

    előzmény:
    pránahealer (148)
    2011-08-22  09:50
  4. 2011. augusztus 22. 09:50148.

    " Ez a felismerés  lehet , hogy  már a korral jár ...???"

     

    Ez egy érdekes felismerés...

     

    Idézet egy érdekes filmből:

     

    "Szinte felkészületlenül belépünk az élet délutánjába.

    Ami ennél is rosszabb, ezt a lépést azzal a téves előfeltételezéssel tesszük, hogy igazságaink és elveink kiszolgálnak bennünket,

    ahogy ezt elgondoltuk.

     

    De az élet délutánja nem élhető a délelőtti program szerint.

    Mert, ami elég volt délelőtt, kevés lesz délután. 

    És ami igaz volt délelőtt, délutánra már hazugság lesz belőle... "

     

     

    Dr. Wayne W. Dyer

     



    Érdemes lehet elgondolkodni ezen.  

    előzmény:
    Tornaanita (146)
    2011-08-21  16:04
  5. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. augusztus 22. 07:51147.

    Szia,

    itt vagyok, megvagyok, próbálgatom az erőmet. Szeretnék lassan visszamenni dolgozni (nameg számítanak is rám).

    A gyógytornával egy kis bajom van. Amikor a gyógytornásszal csinálom akkor minden oké, tök jól kilazulok utána, de itthon valahogy nem úgy megy. Pedig ugyanazokat a gyakorlatokat csinálom! Lehet, hogy a ritmusommal van baj, vagy a sorrend nem jó, a fene tudja. Arra gondoltam, hogy a gyógytornász engedélyével felveszem a hangját, amikor tornászunk, és itthon ha lejátszom akkor könnyebben tudom jól csinálni a gyakorlatokat. Szerdán megyek, kíváncsi vagyok, mit fog ehhez szólni. 

    előzmény:
    Tornaanita (146)
    2011-08-21  16:04
  6. 2011. augusztus 21. 16:04146.

    Ne már!!!... nem hiszem , hogy meghalt ez a topic!!!

     

    Hogy vagytok lányok , hogy megy a séta , gyógytorna ?  Én jógázom  minden nap. Bár inkább csak a napüdvözletet próbálgatom , meg azt a gyakszit , ami az emésztést gyorsítja. Nekem hihetetlen  ( merthogy eddig a jóga inkább idegesített , mint nyugtatott ), de talán mégiscsak van benne valami.  Ez a felismerés  lehet , hogy  már a korral jár ...???

     

     

    előzmény:
    Tornaanita (145)
    2011-08-03  10:30
  7. 2011. augusztus 3. 10:30145.

    Jaj lányok!!

    Örülök , hogy jobban vagytok (és én is).

    Sajnos sohasem tudtam semmiben , hogy hol van az elég . Megfogadtam , hogy minden nap tornázom , tudom ezt eddig is kellett volna( 10-15 percet csináltam eddig  is ). Épp ezért várom már , hogy beszabadulhassak a tornatermembe , mert akkor nincs kifogás. Itthon én nem vagyok képes egyedül. Engen hajt , hogy én mutatom, tanítom , javítgatom a gyakikat. ...na és a sikerélmény ,egy jól sikerült óra öröme , mikor köszönetet mondanak a sok "kínzásért".

     

    ....a vitaminokat már megint elfelejtettem ma bevenni...ejnye-bejnye!!

    Remélem nektek is az eszetekbe juttattam. 

     

     

     

     

    előzmény:
    emili* (143)
    2011-08-02  23:56
  8. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. augusztus 3. 07:24144.

    Köszönöm, megvagyok. Minden nap kimozdulok, hol kisebb, hol nagyobb távra. Ma jó korán sikerült felkelnem, úgyhogy túl vagyok egy nagy adag mosogatáson, picit elfáradtam tőle, úgyhogy most pihenek. Nem nagyon bírok megülni a seggemen, állandóan rajtam van a mehetnék. Egyik nap túl is hajtottam magam emiatt: délelőtt lesétáltam 4 kilométert, aztán itthon tettem-vettem, és este még egyszer elindultam. Na onnan relatív gyorsan haza is húztam, mert az már sok volt, és másnap is éreztem még ennek a hatását. 

    Fájdalomcsillapítót a műtét óta nem szedtem be, bár van itthon, de szerencsére nem érzem szükségét.  Örülök, hogy Te is gyógyulgatsz! :)

    előzmény:
    emili* (142)
    2011-08-02  23:53
  9. 2011. augusztus 2. 23:56143.
    Igen, sok olyan körülmény van amit nehéz megoldani, pedig muszáj lesz ha hosszútávon bírni akarjuk még! Pedig bírni kell és kész!
    előzmény:
    Tornaanita (139)
    2011-08-01  15:32
  10. 2011. augusztus 2. 23:53142.
    Szia! Hogy vagy mostanában? Megy a sétálgatás? Vannak még fájdalmaid? Én ma hagytam abba a fájdalomcsillapítót és ugyanúgy vagyok, mint amikor szedtem. Lehet, hogy már régen abba kellett volna hagyni?! Csak egy kicsit sajog itt-ott ha sokáig nem pihenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (141)
    2011-08-02  09:19
  11. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. augusztus 2. 09:19141.

    A banyatank az jó dolog, van nekem is! :) Ámbár most nem használom. Viszont régebbi derékfájásos periódusaimból emlékszem, azt sem lehet nyakló nélkül. Az enyém elbír vagy 25 kilót, stabil kis darab, nade azt sem kizárólag a kar erejével húzza az ember. Tornaanita, próbáld meg úgy esetleg, hogy a gyerekek minden nap valami apróságot hozzanak, pl. 1-2 liter tej, máskor rizs, harmadnap liszt és valami gyümölcs, és főzz abból ami otthon van. Mindenképpen kerüld el a cipekedést!

    Vagy esetleg próbáld meg a házhozszállításos megoldást, lehet hogy egy picit drágább lesz úgy, de inkább adj ki (hasraütök)  500 forintot pluszban egy karton tejért, minthogy újra fájdalmaid legyenek! Nem éri meg!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (140)
    2011-08-01  19:22
  12. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. augusztus 1. 19:22140.
    Banyatank?
    előzmény:
    Tornaanita (139)
    2011-08-01  15:32
  13. 2011. augusztus 1. 15:32139.

    Hát felfújni nem kell ,elég nagy,de a felújítás ráfér(ne) !!   

     

     

    Tényleg iszonyú lehetett egy gázolás....brrrr. Remélem a körülményekhez képest jól vagy ! 

    Nagyon nehéz a mai világban egy  családot fenntartani egyedül , én is azt csinálom., -jesszus ,de önelégült vagyok- nem is igaz,hogy csinálom, csak próbálkozom vele.

    Ki a fene vigye haza a megvásárolt dolgokat ? Ki menjen el áruért (még  van egy vegetáló , csődközeli kis boltom-a hangsúly a még-en van) .

    A gyerekeket bevonom mindenbe , de nem merem őket sem terhelni.Hogy tehetném magam helyett őket tönkre??!!! 

     

    Hülye vagyok, tudom mi az amit nem szabad. ....de mondjátok meg más hogy csinálja?  Egyes-egyedül a nagyvillágban...

     

    Marad a torna , extra mennyiségű mélyhátizomerősítés, nyújtás ( persze a többi stabilizáló izom is fontos) . Meg a jó kis latin zene , ami mindig jókedvre derít és ez nagyon fontos ,amikor valakinek idegi eredetű problémája van. Meg kell(ene) találni mindenben a jót. Nagyon nehéz , de én is mindig próbálkozom. 

     

     

    STRESSZ 

     

                      El kell zavarni!! Valahogy... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (135)
    2011-07-31  18:31
  14. 2011. július 31. 23:27138.
    Tényleg ne cipekedj!! Ne fogd a frontokra, inkább ne terheld magad!!
    előzmény:
    Tornaanita (134)
    2011-07-31  17:16
  15. 2011. július 31. 23:26137.
    Szia! Talán még érdemes lenne várnod egy kicsit, az a pár nap kezelés még elég kevés. Bár tudom, hogy nagy fájdalomnál az ember már nem képes sokat tűrni és alig várja, hogy akárhogyis de vége legyen! Nem érzel azóta valami javulást mégis?
    előzmény:
    pipogizi (129)
    2011-07-30  14:03
  16. 2011. július 31. 23:23136.
    Elütött egy autó?? Jajj te szegény, ez borzasztó lehetett! Ezen tényleg nincs mit vitatni, elég volt átélni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (127)
    2011-07-29  17:01
  17. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 31. 18:31135.

    Azt olvastam: felfújták a tornatermet

     

     

    Cipekedést most és azonnal, örökre felejtsd el. Nincs kifogás, indok, deezmegaz.   

    előzmény:
    Tornaanita (134)
    2011-07-31  17:16
  18. 2011. július 31. 17:16134.

    Teljesen igazad van!!! 

     

    Val.szeg az erős front és némi lustaság ( na meg elég sok cipekedés -nagyon-nagyon hülye vagyok tudom ) okozhatta.

    Azóta minden reggel megcsinálom a gyakikat, plusz vitaminok minden mennyiségben. Csak az a baj , hogy mikor teljesen jól vagyok megfeledkezek ezekről a g dolgokról.  

     

    Egyébként rendszeresen tornázom ( sőt aerobik edzőként tornát is tartok) , csak most  felújítját a tornatermet , ahol vagyok és ELLUSTULTAM  Imádom csinálni , de egyedül nem megy!!

    előzmény:
    vlcs (120)
    2011-07-28  20:53
  19. 2011. július 31. 17:10133.

    Szia !

     

    Nagyon sajnálom , hogy ilyen fájdalmaid vannak!! Miskolcon az idegsebészeten dr. Lajgut Attilát én is csak ajánlani tudom. Pestről is jöttek hozzá, nekem is volt egy pesti szobatársam akkor. Sőt az egész idegsebészet elég jóhírű. Dr. Csókai András is ott dolgozik , ha mond valamit a neve.

     

    Ha nem szeretnél messzebb menni , vannak itt gerincsérvvel foglalkozó  topicok , azon láttam pesti orvosokat , helyeket , akiket nagyon dícsértek.  

    előzmény:
    pipogizi (131)
    2011-07-30  14:27
  20. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 30. 14:39132.

    Miskolc nem a világ vége. Van IC például. Nekem megérne pár ezer ft útiköltséget a derekam. 

     

    Én se miskolci vagyok, de rászántam az időt és a pénzt, hogy megnézzen.  

    előzmény:
    pipogizi (131)
    2011-07-30  14:27
  21. 2011. július 30. 14:27131.
    Nagyon aranyos vagy, hogy ilyen gyorsan próbáltál segíteni, köszönöm. Egy bökkenő van csak: Bp.-en lakom. De tényleg köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (130)
    2011-07-30  14:22
  22. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 30. 14:22130.

    Én annyit tudok neked segíteni, hogy ajánlok olyan szakembert, aki felelősséggel meg tudja mondani neked, hogy mit és hogyan lehet veled csinálni. Sajnos nem biztos, hogy lehet. Amikor engem műtöttek, akkor is volt ott valaki, aki így járt, hogy a rettenetes fájdalami dacára nem volt műthető. A kezelések végét azért várd meg, hátha segít. 

     

    Keresd a miskolci megyei kórház idegsebészetén Dr. Lajgut Attilát.  

    előzmény:
    pipogizi (129)
    2011-07-30  14:03
  23. 2011. július 30. 14:03129.
    Nagyon el vagyok keseredve! Nem tudom merre induljak. 25 éve mütöttek sérvvel, nagyon jól sikerült. Most viszont olyan derékfájásom, és ábba sugárzó fájdalmam van hogy nagyon . Két orvos is azt mondta, hogy nincs sérvem, ehez képest az MR kimutatta, hogy a régi műtéti helyen ismét van! Elküldtek "nappali kórházba", ahol :úszás , masszázs, elektromos kez.torna, minden van.  Azt remélik, hogy ezeknek hatására is jó lesz ismét az állapotom. Két napja járok, de ma éjjel csak fájdalomcsillapítóval tudtam egy kicsit pihenni. Egyrej obban fáj!! em tudom mit csináljak: próbálkozzak még, vagy könyörögjek valakinek, hogy mütsön meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. július 29. 17:07128.

    Nálad lehet, hogy igen, másnál meg lehet, hogy nem.

    Fontos a lelki egyensúly, nagyon fontos, de én úgy gondolom, hogy a testi tüneteket testileg mindenképp kell kezelni, hogy rendbejöjjenek.

    előzmény:
    pránahealer (121)
    2011-07-28  21:31
  25. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 29. 17:01127.

    Hol nem tartottam tiszteletben más véleményét? 

     

    Csak éppen a hajam hullik, hogy húsz éve azt hallgatom, hogy milyen lelki elfojtásaim miatt szar a hátam. Közben meg egyszerűen elütött egy autó.  

    előzmény:
    ayurveda55 (125)
    2011-07-29  09:33

Címlap

top