Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincsérv műtét után

emili*
Létrehozva: 2011. július 7. 14:04

Sziasztok!

Majdnem 4 hete műtöttek gerincsérvre, de még nem vagyok túl jól. Lehet, hogy sokat várok ennyi idő után, tudom, hogy lassú a gyógyulás, de még ülni is kevés ideig bírok, állni kb. 15 percig fájdalom nélkül, a fekvés és a hátradőlt állapotban történő ülés a legkényelmesebb. 

Várnám a sorstársaim tapasztalait, hogy ti ennyi idő múlva hogy voltatok, illetve mikor lettetek újra "használható" állapotban? Tudom, hogy mindenki más és a betegség állapota között is különbség van, de szeretnék valami támpontot, hogy meddig ne aggódjak!

A bal lábamba sugárzott a fájdalom a műtét előtt, természetesen az az elviselhetetlen fájdalom már megszűnt, viszont most is van egy kevés ugyanott, fájdalomcsillapító mellett, ha nem fekszem le időben. Előre is köszönöm a segítséget!

  1. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. július 7. 18:1526.

    Ehhh... valahol sajnálom azt a nőt, elcseszte magának egész életére! 

     

    Nekem az egyik szobatársam egy aranyos, de tipikusan mártír nő volt. Aki bejelentette, hogy ő mentővel nem megy (faluban lakik, és milyen ciki már), a fiáéktól nem kér segítséget (mert milyen ciki már), ő hazamegy busszal! Pestről Nógrád megyébe, 4 nappal a műtét után, bőrönddel és miegyebekkel. Szerinted mekkora ívet kapott? Nem is annyira finoman lehülyéztük, hogy ezt talán annyira nagyon nem kéne erőltetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (25)
    2011-07-07  18:07
  2. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 18:0725.

    Nem szedtem utána semmit, inkább türelemmel kifeküdtem. Sokra megyek vele, ha a gyógyszerrel elnyomom a tünetet, de az okot, a túlterhelést nem szüntetem meg. És a hegesen gyógyult sérv rosszabb, mint előtte, és utána már nem biztos, hogy műthető. 

     

    Eleve elhatároztam, hogy jellem leszek, és nem fog érdekelni se család se háztartás, tőlem pattoghat lustaságról akárki, leszarom, mert nem nekik megy tönkre a gerincük, ha hülye vagyok, és átmegyek megint cselédbe, hanem nekem.

     

    Ebben megerősített annak a nőnek az esete, aki pont velem együtt került be az idegsebészetre.

    Eleve a hiszti, amit levágott, hogy neki demostazonnal legyen meg az ágya. Én irtózatos fájdalmak között, félig bénult lábbal kivártam az ágyam, ő addig nyávogott, amíg a szomszédos ágyból ki nem hajították a frissen műtöttet, hogy szépen üldögéljen kint, amíg jön érte az autó.

    Hogy őneki hogy fáj, majd megőrül, azonnal műtsék meg, stb.

    Elvitték MR-re, amikor visszajött, harsogva dicsekedett, hogy ő bezzeg amint hazament, már sütött-főzött, mosott, mert szegény férje mit állhatott ki, míg egyedül volt otthon, szegényke. 

    Pár óra múlva jött az orvos, és elmondta neki,  hogy hegesen gyógyult a műtött sérve, és nem műthető, ezzel már együtt kell élni, szedjen fájdalomcsillapítót. És hogy nem kellett volna a műtét után pattogni. 

    Utána olyan csendben ment haza a nő, hogy észre se vettük, mikor ment el... 

    előzmény:
    emili* (22)
    2011-07-07  17:47
  3. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. július 7. 18:0124.

    Úgy látszik, ez kórházanként eltérő, hogy hol milyen eljárást alkalmaznak, mindenesetre nekem azt mondták, hogy a műtét után 8 nap mire kiszedik a varratot, viszont a negyedik napon hazajöhettem. Mondjuk nem is bántam. Nem is az volt a rossz az utaztatásban egyébként, hogy húzódott a varrat, hanem hogy nagyon le vagyok gyengülve, ha állok, perceken belül leesik a vérnyomásom, elfehéredek, rámjön az ájulás... már reggel kávézás közben (!) le kellett feküdnöm, mert elvágódtam volna. És ez így ment egész nap. Tegnap kicsit kimentem az erkélyre levegőzni, 2 perc után be kellett jönnöm, ugyanezen ok miatt. Rémes!! :(((

    Holnap két rövid sétát tervezek, de nem enged el a család egyedül, nem csodálom. Valahogy össze kell magam szedni. A fájdalom a legkevesebb gondom most nekem, inkább a sebtől jobbra fáj, tiszta kék-zöld folt vagyok (mondták, én nem tudom megnézni). A sérvem visszahajlott vagy visszafordult, vagy csuda tudja mit csinált, úgyhogy gondolom jól megszadiztak mire ki tudták szedni és ennek érzem a helyét. De most, hogy kiszedték a varratot, sokkal jobb, könnyebbek kelek és fekszem, úgyhogy megérte. :)

    előzmény:
    emili* (21)
    2011-07-07  17:40
  4. 2011. július 7. 17:5623.

    Sokat kell inni? Köszi a tippet, ezt még nem hallottam. Próbálok erre mindig odafigyelni, de általában elfelejtem...

    De jó ilyet hallani, hogy jobban vagy mint előtte! Én csak majdnem úgy szeretnék lenni mint előtte!

     

    előzmény:
    micinéni193 (20)
    2011-07-07  17:05
  5. 2011. július 7. 17:4722.

    Örülök, hogy jól vagy! Hát igen, alkalmazkodni kell nekünk is és a családnak is a helyzethez! Sajnos a 15 kilós fiacskámat már nem fogom emelgetni az biztos!

    Remélem azért bicajozni még tudok majd!

    Még egy kérdés, te meddig szedtél fájdalomcsillapítót a műtét után, ha szedtél egyáltalán?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (18)
    2011-07-07  16:41
  6. 2011. július 7. 17:4021.

    Szia! Akkor neked még nagyon frissek az "élményeid"! De miért nem szedték ki a varratot amikor bent voltál? Én már úgy jöttem haza, hogy kiszedték. Ilyen állapotban utazgatni kegyetlenség! Nekem a varratszedés után még 1 napig le volt ragasztva a sebem, addig nem érhette víz, de  azt mondta az orvos, hogy amikor leveszik a ragasztást már mehet rá. Nem is lett semmi gond!

    A műtét utáni fájdalomra ami megmaradt azt mondta a doki, hogy még duzzadt az idegszál (amit nyomott a sérv), azért fáj ugyanott mint műtét előtt. Idő kell neki, hogy visszahúzódjon a duzzadás, de azt ő sem mondta, hogy mennyi. Ezért nyitottam ezt a topicot, hogy legalább kb. legyen fogalmam róla, hogy meddig fáj általában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (15)
    2011-07-07  16:13
  7. 2011. július 7. 17:0520.

    Szia!

     

    Engem 3 éve műtöttek, lebénult a jobb lábam már előtte.

    5 hét múlva bentfekvéses REHABon voltam. Ez JÁR. Menj el, sokat segít.

    Azóta t ornázom, kettlebellezem és jobb, mint előtte volt! Meg kell tanulni jól mozogni. És sokat kell inni, hogy a porcok is telitettek legyenek.

     

    Mozogj és figyelj arra, ami ezt kiváltotta, hogy ne ess vissza, mert sajnos gyakori... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 16:5719.

    Igen, kell, hogy ne kapj fertőzést. 

     

    Nekem nem volt varratszedés szerencsére, csak belső varrataim voltak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (15)
    2011-07-07  16:13
  9. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 16:4118.

    Két éve műtöttek, és tényleg jól vagyok, persze vigyázok magamra. 

     

    Sajnos futni és lovagolni már soha nem fogok, megpróbáltam, nem megy. Úgyhogy sétálok és szobabicaj, tánc dvd-re lötyögés.

     

    Nem emelek, nem cipelek. Ezt közöltem a családdal is, nem tetszett nekik, hogy a serpa nyugdíjba ment, de nem érdekel.  

    előzmény:
    emili* (9)
    2011-07-07  15:45
  10. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 16:3917.
    Persze hogy felállítják, de az, hogy felkel, nem azt jelenti, hogy innentől megy minden a régiben. Igenis ki kell várni, amíg terhelhető lesz. Van, aki két hét után szalad, van akinek fél év kell. 
    előzmény:
    volverin (7)
    2011-07-07  15:23
  11. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. július 7. 16:2516.
    Én úgy tudom, hogy másnap talpra állítják az embert. Őszintén szólva nekem az, hogy végre felkelhettem, kész megváltás volt. Lelkileg nagyon megviselt, hogy ágyhoz voltam kötve teljesen. Persze először nem könnyű felállni, én pl. a nővérkébe belekarolva tettem meg az első lépéseket. Utána már sokkal könnyebb volt, bár egy ideig még nem engedtek egyedül császkálni, főleg mert ájulós vagyok mostanában.
    előzmény:
    Lola (6)
    2011-07-07  15:15
  12. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. július 7. 16:1315.

    Szia!

    Engem 8 napja műtöttek meg, pont ma voltam varratszedésen. Ez volt az első kimozdulásom a műtét után. Mondtam a dokinak, hogy időnként fájdogál a jobb lábam és pöttyet zsibbad is, de azon túl semmi vészes. A régi fájdalom teljesen elmúlt. Viszont rettenetesen elfáradtam, taxiban fekve, orvosra várva, varratszedésre várva, stb., én meg teljesen le vagyok gyengülve, vérnyomásom a béka segge alatt van, a varratszedésnél rosszul is lettem emiatt.

     

    Na a lényeg, hogy nekem azt monda a doki, hogy ami maradt fájdalom, el fog múlni. Persze azt nem mondta, mennyi idő után. Annyira messze nem fájt, hogy emiatt gyógyszert vegyek be, de nekem - az orvosomat idézve - az állapotomhoz képest szegényesek voltak a tüneteim a műtét előtt.

     

    Egy kérdésem nekem is van: a nővérke, aki a varratot kiszedte, azt mondta, hogy mégy egy hétig nem érheti víz a sebet! :((( Én már rosszul vagyok attól, hogy nem bírok rendesen mosakodni, illetve bírok, csak az egy kész tornamutatvány. Szóval, tényleg kell az az egy hét?

    előzmény:
    emili* (1)
    2011-07-07  14:04
  13. 2011. július 7. 16:0114.
    Köszi! Kaptam gerinctornáról egy leírást, azt csak 1 hét múlva lehet elkezdeni. Most még csak a láberősítést merem.
    előzmény:
    bumika (8)
    2011-07-07  15:35
  14. 2011. július 7. 15:5813.

    Te tényleg nagyon megjártad! Szegény! Ezekszerint nagyon ügyes voltál, hogy annyira tudtál vigyázni magadra a műtét után, hogy nem kellett visszamenni! Persze ilyen esetben nagy a motiváció, ha ilyeneket mondanak az embernek...

     

    előzmény:
    csitar (11)
    2011-07-07  15:51
  15. 2011. július 7. 15:5212.

    Köszi, de tényleg nem bántam már, hogy műtenek! Engem is felállítottak a műtét másnapján, hogy menjek, de akkora fájdalmat éreztem a forgómban, hogy borzasztó, úgyhogy nem bírtam még menni pár napig. Az orvos azt mondta, hogy nem kell erőltetni, mert akkor nagyobb az esély a hegesedésre és az ugyanolyan tüneteket fog produkálni mint a sérv. Úgyhogy lassacskán járókerettel indultam el, úgy már ment a dolog.

    A férjednek további fájdalommentes folytatást kívánok, vigyázz rá ha tudsz, mert a férfiak kicsit könnyelműebbek mint mi, úgy gondolják, hogy bírni kell és kész, nem?!

    előzmény:
    volverin (5)
    2011-07-07  14:58
  16. 2011. július 7. 15:5111.

    Sziasztok!

     

     

    Engem 15 éve műtöttek 47 évesen, az 1- 5 csigolya között több sérvvel.  Sokáig nem jöttek rá mi a bajom, már csak akkor, amikor lebénultam, és a jobb lábam - ahová kisugárzott a fájdalom - el kezdett sorvadni. A műtétnél derült ki, hogy az egyik  sérv átszakította a gerinchártyát és rátelepedett a mozgóidegre.  3 hét kórház után - ahol 5 napot a műtét után mozdulatlanul háton fekhettem, mert a tisztulás csak igy volt bíztosított, sajnos - jöttem ki. Naponta egy kicsit lehettem csak fennt, nem is bírtam volna többet.  Még a kórházban tanultam meg lépcsőt járni, mert az volt a legnehezebb. Minden nap 2 emeletet lementem és egy 20 percet sétáltam, derékmerevítő segítségével. Kb még 3 hónap volt az az idő, mire  úgyahogy  mozogtam, pl. sokáig kiejtettem a kezemből a dolgokat ha kezdtem fáradni, nem volt koordínált a mozgásom. Ez ma is így van.  Nekem végleg megtiltották az emelést " 1 l tejet is csak két kézzel ", hajolni egyáltalán nem lehet, ülni csak 90 fokban, ágyból felkeni is előbb magzati pózból, óvatosan.  Nem mehettem vissza dolgozni, tartottak a kiújúlástól, sőt úgy tervezték, hogy kb 7 év után egy ujabb műtét szükséges, amikor is a combcsontból fognak pótolni a gerinc - csigolyáknál és ki kell merevíteni ott. A legjobb torna az úszás lett volna, de én nem tudtam úszni és egyéb tornát se nagyon.

     

    Szigorúan rám parancsoltak, hogy tartsam  be az utasításokat. 

     

     Megtettem, megteszem, eddig nem volt szükségem új műtétre a jóslatok ellenére.

     

    Minden jót kívánok nektek!

      

    előzmény:
    emili* (1)
    2011-07-07  14:04
  17. 2011. július 7. 15:4710.

    Anyukádat is műtik? Nekem már megváltás volt a műtét és akárhogy is vagyok az azelőtti állapothoz képest már most is sokkal jobb! Nyugtatsd meg anyukádat, hogy neki is jobb lesz ha már muszáj műteni!

    A műtét után 8 napig voltam még kórházban.

    előzmény:
    Lola (4)
    2011-07-07  14:51
  18. 2011. július 7. 15:459.

    Először is köszönöm a választ! Ez kellett a lelkemnek, mert próbáltam magam nyugtatni, hogy még biztos korai lenne többet bírni, de nem találtam rá megerősítést!

    Nekem az orvosom azt mondta, hogy ahogy hazajöttem 1 hét múlva lemehetek sétálni, én csak 2 hét múlva mentem, de kb. 20-30 méter után vissza kellett fordulnunk és alig bírtam hazajönni. Ez már nagyon aggasztott, mert arra gondoltam, hogy jobban kéne bírnom ennyi idő után ha az orvos szerint már 1 hete sétálgatnom kellett volna.

    A tornát csinálgatom amit a kórházban tanított a gyógytornász és van itthon egy TENS gép amivel a lábam kezelem, mert izomgyengeség is kialakult. Az övet hordom üléskor és álláskor. Az ülés tényleg nem jó, érzem én is, állni sem jó sokáig. 

    Akkor türelmes leszek mostmár, tényleg megnyugtató amit írtál, mégegyszer köszönöm!!

    Mostmár teljesen tünetmentes vagy? Mikor műtöttek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (2)
    2011-07-07  14:24
  19. 2011. július 7. 15:358.
    A gyógytornát csinálni kell, márcsak a kiújulás megelőzése miatt is nagyon fontos! Jobbulást!
    előzmény:
    emili* (1)
    2011-07-07  14:04
  20. 2011. július 7. 15:237.
    Én úgy tudom, hogy mindenkit felállítanak másnap! Egyébként műtét után még 5 napig volt kórházban. Csütörtökön ment be, pénteken műtötték, és szerdán jöhetett haza. Hétfőn ment a gyógytornász, batanította a tornát, azt csinálja a mai napig. De a többiek is biztos elmondják mi várható. Egyébként azt mondta az orvos, hogy jobb ha nem hagyja el magát az ember, és néhány hónap (2-3) visszatérhet a régi életmódjához, persze azért finoman... Remélem minden rendben lesz anyukádnál is
    előzmény:
    Lola (6)
    2011-07-07  15:15
  21. 2011. július 7. 15:156.
    Szóval akkor a műtét után van esély,hogy Anyu is hamar feltud majd kelni?Vagy átlagosan mennyi idő,amig fel kel az ember ilyan műtét után?
    előzmény:
    volverin (5)
    2011-07-07  14:58
  22. 2011. július 7. 14:585.

    Szia!

     

    Sajnálom, hogy meg kellett operálni! A férjem járt így. 4 hónapnyi szenvdeés után idén áprilisban került sor a műtétre. Nem tudott se ülni, állni, feküdni, alig aludt, sugárzott a fájdalom a lábába, nagyon fájt neki, nagyméretű sérvet mutatott az MR. A műtét nagyon jól sikerült (kop-kop-kop) Műtét után másnap már felállították, és ő le is ment lifttel az udvarra, na ettől dobtak egy hátast a nővérek, gondolhatod!!!

    6 hetet kellett volna táppénzen lennie (vagyis ennyit javasoltak) de mondta az orvosa, hogy nagyon változó, ki milyen sokáig lábadozik (2-6 hét között) Na, hát az én férjem 3 hét után visszament dolgozni, nem mondom nagyon aggódtam, még ma is teszem, de bízom a józan eszében, és abban, hogy érzi, mi jó és nem a testének!!! 

    Minden este csinálja a gyógytornát, mondjuk már hajolgat is, ül is, sőt a kisfiúnkat (11kg) is leemelte a pelenkázóról, persze vigyázva. Én meg ilyenkor nem győzöm neki mondani, hogy kiújúlhat!!! De hát ő érzi. Remélem nem kesz gond!!!

    Nem tudom min múlik, hogy kinek milyen a lábadozási időszaka. Mondjuk a mai napig, ha elfárad, érzi a ládát, olyan mintha kicsit izomláza lenne a combban. Ezen kívűl nincs más panasza, de erre is azt mondta a doki, hogy normális.

     

    Remélem gyorsan gyógyulsz te is!

     

    SZép napot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. július 7. 14:514.

    Porckorongsérv műtét volt?

    Anyukámnak is lesz elvileg 2 hét múlva,és neki is hasonló volt a tünete, a lábába sugárzó,sajgó fájdalom.

    Meddig voltál kórházban?

     

    előzmény:
    emili* (1)
    2011-07-07  14:04
  24. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 14:263.

    Bizony, sokat vársz ilyen rövid idő után. Hagyj időt a gerincednek, az izmoknak regenerálódni.  

    előzmény:
    emili* (1)
    2011-07-07  14:04
  25. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 7. 14:242.

    A műtét után én két és fél hónapot feküdtem. Nem vicc, szó szerint. Felkelés csak enni, wc, fürdés és napi 3x10-15 perc lassú séta erejéig. 

    Meghozta a gyümölcsét, mert a két és fél hónap után simán munkába tudtam állni, de még vagy fél évig sokkal fáradékonyabb volt a hátam, és mai napig is egy kicsit.  

    A fájdalom jelzi, hogy mit nem kéne. Az ülés a legrosszabb, ne tedd. Túlterheli a gerincet. Ha sikerült a műtét, ne cseszd el hülyeséggel (=türelmetlenség)

    Mielőbb intézd a korai rehabilitációt, tornát, jár, csak ki kell hisztizni, szó szerint.  

    Vegyél egy teszkós tépőzáras deréktartó bandázst (francba, nem jut eszembe a neve!!), és ha fárad a derekad később, 1-2 napra vedd fel napközben, de ne sokáig, hogy ne lustuljanak el az izmaid. 

    előzmény:
    emili* (1)
    2011-07-07  14:04

Címlap

top