Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Frontin elhagyása

narni
Létrehozva: 2011. június 26. 22:30

Sziasztok!

 

Kicsit több, mint egy éve szedem a Frontin 0,25 mg-os tablettát 2*1/2-et. Többször próbáltam letenni, de elvonási tüneteim voltak kb. 1 hét után. Próbáltam úgy, hogy kihagytam a reggelit így sem volt jó, sőt volt, hogy még ezt is megfeleztem, de még így is voltak elvonási tüneteim. Azt mondták ez olyan kis adag, hogy nyugodtan letehetem úgy ahogy van, hát nekem nem jött össze. Valószínűleg pszichésen ragaszkodom hozzá azt mondták. Nem tudom, de jó lenne elhagyni.Gondolom volt már köztetek olyan, aki már elhagyta.

Arra is gondoltam, hogy a két fél szem közti időt növelném folyamatosan hetenként egy órával.Akár még éjszaka is felkelnék, hogy bevegyem. 

 

Várom a tapasztalatokat!

 

üdv.

 

narni

  1. 2011. szeptember 4. 23:0826.
    Most néztem meg a "házipatika"-n, hogy a Medazepam = medazepamot, a Seduxen pedig diazepamot tartalmaz. Vagy a régi Seduxen összetétele más volt, mint a mostanié? 
    előzmény:
    birerzsi (25)
    2011-09-04  20:54
  2. 2011. szeptember 4. 20:5425.

    Jé, a Medazepam -- Q a régi Seduxen? Érdekes, még a Seduxen is szerepel a különböző oldalak gyógyszerkeresőin. 

     

    Én Medazepammal kezdtem a nyugtatószedést, aztán jött a Frontin.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (22)
    2011-08-01  20:50
  3. 2011. szeptember 4. 20:1824.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

    Elvonási tünetként szédültem, de elég rendesen...meg remegtem egy kicsit, így belsőleg, gondolom értitek.

    Valószínűleg a tudat, amitől nem tudom letenni, ahogyan többen is írtátok. Egyébként iszom teát is(levendula, citromfű), dehát így is voltak elvonási tüneteim. Mindenképp felkeresem mégegyszer a háziorvosom...és megkérdem... hogy mit is ajánl...megint :-D

     

    Üdv.

     

    narni

    idézet:
    narni (20)
    2011-06-28 09:46:01

    Most bukkantam rá a topikodra. Egyik ismerősöm többféle pszichotronikus szert is szedett, olyan keményeket, amik már szinte kábítószernek felelnek meg. Pl. nem ismerte fel a 10 éve mellette lakó szomszédját, és hasonlók. Ő le tudott ezekkel a dolgokkal magától állni, pedig a kezelőorvosa figyelmeztette, hogy hallucionálni és vizionálni fog, ugyanúgy, mint ha kábszerről mondana le. 

     

    Mivelhogy nem fogadta meg az orvosa tanácsát a fokozatos leszokással, enyhébb gyógyszerekre való átállással, hanem saját szakállára, egyik napról a másikra tette le. Na, látod, a Frontint egyedül meghagyta. Nem tudom, hány miligrammosat szed, de nem minden nap, csak alkalomszerűen, ha nagyon ki van bukva.

     

     

    Most hogy állsz a leszokással? Megírhatod priviben is, bár én nem tartom feltétlenül szükségesnek, hogy megtedd. (mármint a leszokást)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (20)
    2011-06-28  09:46
  4. 2011. szeptember 4. 19:4523.

    Én ugyanígy vagyok ezzel, mint te. Csak sajnos azért nem bírok leállni vele már 1,5 év óta, mert ha ideges vagyok, muszáj valamit bekapnom. Kezdettól fogva 0,25 mg-ost szedek, napi 3x1-et kellene. De ha nem érzem szükségét, csak napi 1-et szedek be, sőt van, hogy napok, sőt hetek is kimaradnak a gyógyszerszedésből. A leghosszabb idő amikor nem vettem be Frontint, 1 hónap volt.  

     

    A különbség köztem és az ide beírogatók között annyi, hogy én soha nem is akartam lejönni róla. Úgy fogom fel, mint egy pszichés fájdalomcsillapítót. Ha a fogam, a fejem vagy a nőgyógyászati műtétem helye fáj, bekapok egy fájdalomcsillapítót. Ha meg idegileg vagyok kibukva, beveszek egy szem Frontint. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Baj csak akkor van, ha valaki babát szeretne, és nem szedhet semmilyen nyugtatót, vagy csak valami nagyon gyengét.  

    előzmény:
    Andralin (11)
    2011-06-27  09:23
  5. 2011. augusztus 1. 20:5022.

    Szia!

     

    Nem tudtam még lerakni én sem. A 2*fél szem megvan, de ettől függetlenül szédelgek(nen forgó jellegű), főleg, ha ideges vagyok. Azért kezdtem el szedni, mert a szédüléssel 6 éve elmentem a dokihoz, elküldött mindenféle vizsgálatra, minden negatív, de akkor nem mentem még pszichiáterhez. Asszem talán 2008-ban mentem először, de nem írt gyógyszert. Utána visszamentem 2009-ben, akkor már én kértem, hogy írjon, mert már nem bírom tovább az állandó szorongásos tüneteket. De a gyógyszertől annyira rosszul voltam, hogy nem tudtam szedni, szabályszerűen tiltakozott a szervezetem ellene. Aztán elmentem a körzetihez és mondtam, hogy valami enyhe nyugtatót írjon. volt, hogy kétszer 1 szemet vettem be, de aztán már csak felet. igazándiból nem éreztem javulást, a tünetek mindig változtak. Jártam pszichológushoz, de ő elment a városból és most már a közeli nagyvárosban is csak magánrendelés van :-( Jelenleg kineziológushoz járok, az nagyon jót tett, de most eléggé összejöttek a dolgok és elég szarul vagyok. Elkezdtem szedni a Zafír orbáncfű olaj kapszulát, mellette iszom levendula és citromfű teát, bár a citromfűvet ittam régebben is. Remélem a kapszula beválik, mert szeretnék már megszabadulni ettől a rémálomtól. És tudod az a legnagyobb gáz, hogy nem velem van tulajdonképpen probléma, hanem a mások problémái miatt vagyok ideges, mert belekevernek engem is...ezért szorongok folyton a mások hülyesége miatt, ami rám is kihat lelkileg!!!

    Ez van sajnos. Valamelyik fórumban leírtam egyébként elég részletesen, de már nem tudom melyikben, valami szédülésesben, amit még a régi narni néven nyitottam, de szerintem törölt felhasználó név van helyette. 

     

    Jobbulást Neked és kívánom, hogy sikerüljön elhagyni azt a nyavajás gyógyszert! Ha nem rég óta szeded, akkor könnyebben megy. Először én is elhagytam simán 4 hónap után a medazopem q-t (régi seduxen), de ettől szörnyen szenvedek...szerintem pszichésen ragaszkodom. De majd jobban leszek az orbáncfűtől és szépen lerakom, ahogy Te is.

     

    Szia

    előzmény:
    viliavereb (21)
    2011-07-31  11:14
  6. 2011. július 31. 11:1421.

    Kedves Narni!

     

    Hogy vagy most? Voltál orvosnál?

    Nekem májusban írta fel a doki a 0,25-öset, napi 4X.

    2 hétig szedtem így, jobban lettem valamivel, majd elkezdtem csökkenteni az adagot, estére már nem szedtem, majd délben nem, és a reggeli adagot kiváltottam Remotiv Extrára (orbáncfű) az orvosom javaslatára. Most "csak" a délutáni egy szemet szedem, de úgy érzem ha az nem lenne, szétcsapna az ideg

    Szeretnék róla teljesen leállni, én is iszom a teákat, de ha ez az egy szem nem volna, én is folyton agresszív lennék, szédülnék, remegnék.

    Én a napokban készülök visszamenni az orvosomhoz megbeszélni mi legyen, de jobban örülnék, ha inkább pszichológushoz utalna be, mert én is tisztában vagyok vele, ez csak felületi kezelés

     

    Elárulod miért kellett elkezdened szedni a gyógyszert?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (20)
    2011-06-28  09:46
  7. 2011. június 28. 09:4620.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

    Elvonási tünetként szédültem, de elég rendesen...meg remegtem egy kicsit, így belsőleg, gondolom értitek.

    Valószínűleg a tudat, amitől nem tudom letenni, ahogyan többen is írtátok. Egyébként iszom teát is(levendula, citromfű), dehát így is voltak elvonási tüneteim. Mindenképp felkeresem mégegyszer a háziorvosom...és megkérdem... hogy mit is ajánl...megint :-D

     

    Üdv.

     

    narni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. június 27. 11:0219.

    Szerintem is pszichésen ragaszkodsz hozzá, mert ez tényleg mini adag. Nem vagyok szakember, de szerintem az a helyzet, hogy téged az nyugtat meg, ha tudod, hogy csináltál valamit, amitől jobban leszel. És most (hogy nem szeded), tudat alatt benned van, hogy ez a valami nem történt meg, tehát rosszabbul "kell" lenned.

     

    Én azt tenném, hogy fokozatosan elhagynám a gyógyszer (első körben a reggeli adagot), ugyanakkor pont akkor, amikor a gyógyszert be szoktam venni, csinálnék valami mást, ami "helyettesíti" a gyógyszerbevétel aktusát.

    Én gyógyteázást ajánlok. Mondjuk eddig reggel 8-kor vettél be egy szem gyógyszert. Mostantól pedig reggel 8-kor iszol egy pohár teát. Méghozzá "most iszom egy teát, és megnyugszom" (vagy valami hasonló) jelszóval. 

    Szerintem pszichésen működni fog, és a teával nem ártasz. Aztán elhagyhatod az esti gyógyszert is, és reggel egy pohár tea, este egy pohár tea. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  9. 2011. június 27. 10:4818.

    Szerintem más probléma van nálad, ez mini adag, 2 hét alatt simán el lehetett volna hagyni.

    Most fél év antidepresszáns szedését követően 10 nap alatt elhagytam, orvos tanácsára, mit mondjak....szédelgek mint a cemotoxos légy. Egyébként krónikus fejfájásra kaptam, nem pszichés problémára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  10. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. június 27. 10:4117.
    Ja, akkor elnézést. 
    előzmény:
    Andralin (16)
    2011-06-27  10:05
  11. 2011. június 27. 10:0516.

    Köszönöm, már teljesen OK minden, február óta aktívan dolgozok.

    Egyébként pasiból vagyok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321728 (12)
    2011-06-27  09:28
  12. 2011. június 27. 09:4715.
    narni ez tényleg semmi adag. Ez inkább pszihés ragaszkodás lesz. Sztem ha amúgyis lenne gondod, most ráfogod arra hogy aha nem vettem be az adagot, azért van.  Illetve fokozottan figyeled magad ilyenkor, és olyan is feltűnik ami gyógyszer mellett nem, holott lehet akkor is van.  Még a 0,5 dózis sem lenne nagy adag. Sokan ennél jóval többet szednek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  13. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. június 27. 09:3014.
    Én 0,25-ből szedtem kétszer egyet, azaz egy nap 0,5-öt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321728 (12)
    2011-06-27  09:28
  14. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. június 27. 09:2913.

    Narni, jól értem, hogy 0,25-ös tablettából szedsz FELET kétszer?

     

    (Tehát összesen egy nap alatt 0,25-öt?) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. június 27. 09:2812.

    Először is: te egy nagyon erős, bátor nő lehetsz, remélem, már teljesen jól vagy!

     

    Másodszor: teljesen egyéni, hogy ki mennyi mellékhatást vagy elvonási tünetet érez. Én is szedtem Xanaxot, ha jól értem, ugyanannyit, mint a topiknyitó és nem volt gond az elhagyás.

     

    Viszont éppen ugyanennyitől van olyan, akinek nagyon súlyos mellékhatások jelentkeznek és szinte reménytelen az elhagyás...  

    előzmény:
    Andralin (11)
    2011-06-27  09:23
  16. 2011. június 27. 09:2311.

    Szia!

     

    Meglepődve olvastam amit írtál, mégis milyenek ezek az elvonási tünetek, hogyan éled meg őket?

     

    Leírom az én történetemet. 

    Én tavaly ősszel kezdtem el szedni,  szívbillentyű cserém volt, a teljes mellkasomat szétnyitották, a szegycsontot szétfűrészelték középen, ezért 4 hétig a műtét után nem szabadott oldalra vagy hasra fordulva feküdni, csak hanyatt. Én meg kiskorom óta egyszerűen képtelen vagyok hanyatt felve aludni, ezért elkezdték adni a műtét után a Frontint, esténként elalvás előtt a 0,5 mg-osból egyet, az segített rendesen aludni.

      

    Aztán 4 hét után már sikeresen tudtam oldalra is fordulni és úgy aludni, egyből ki is próbáltam, hogy nem vettem be a kapott Frontint, és anélkül is nagyszerűen aludtam a legtöbbször.

     

    Azért továbbra is adogatták a tablettákat esténként (sajnos egy műtét közben összeszedett fertőzés miatt hosszúra, 3 hónaposra nyúlt a kórházi utánkezelésem) én meg szorgalmasan gyűjtögettem őket egy kis dobozkában. Csak akkor vettem be belőle, ha véletlen éjszaka közepén felébredtem, és fél órán belül sem tudtam valamiért visszaaludni. Ilyenkor bedobtam egy szemet és 10 perc múlva horkoltam. De ez igen ritkán, csak kb. két hetente egyszer fordult elő.

     

    Szóval én gyakorlatilag egyik napról a másikra saját elhatározásra minden tünet nélkül leálltam a napi 0,5 mg-ról, és semmi hiányérzetem nem volt utána.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  17. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. június 27. 09:1110.

    Ahogy olvasgattam Szendi fórumát, megtudtam, hogy a megvonási tünetek nem tartanak rövid ideig, sőt... 

    előzmény:
    emma33 (7)
    2011-06-27  02:13
  18. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. június 27. 09:029.
    Javaslom Szendi Gábor fórumát. Nagyon komoly tapasztalatok felgyűltek, ez az egyik fő téma, hogy hogyan kell a szorongáscsökkentőkről leállni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. június 27. 08:268.

    Szia!

    két hét kell abbahagyni.

    fokozatosan felezni.

    negyedet vegyél reggel,este felet.

    aztán második héttől negyed reggel,negyed este.

    majd még egy hét negyed este.

    végülis 2,5 hét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  20. 2011. június 27. 02:137.

    Szia!

     

    Milyen elvonasi tuneteid vannak? Testi vagy psziches tunetek? es 1 het utan jelentkeznek, nem azonnal? 

     

    En nem szedtem ilyet, de tudom, hogy az ilyen gyorsan hato, viszonylag erosebb gyogyszereknel neha szoktak az orvosok egy enyhebben, de tovabb hato nyugtatot adni helyette, pl Eleniumot vagy Valiumot. Ez megszunteti a drasztikusabb gyogyszer  megvonasi tuneteit, es ezeket 1-2 het utan, ha kell, fokozatosan, sokkal konnyebb  abbahagyni.

    Beszeld meg az orvossal szerintem, o tudja, hogy fel Frontin mekkora adag minek felel meg, es ugy konnyebb lesz. 

    Masik lehetoseg, hogy valami gyogynovenyes vagy homeopatias szert veszel be, amikor csokkented az adagot.

     Harmadik lehetoseg, hogy osszeszoritod a fogad es kibirod, ha nem elviselhetetlen, mert elvileg nagyon rovid ideig tartanak a megvonasi tunetek, es akkor gyorsan tulvagy rajta.  Orvossal beszeld meg, az a legjobb.

    De az is jo, amit te irsz, hogy egy oraval mindig kesobb veszed be. 

    Es ne izgulj szerintem, ez tenyleg mini-adag. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  21. 2011. június 27. 00:476.

    semiramis!

     

    Több orvos is ezt mondta!!!

    előzmény:
    semiramis (4)
    2011-06-26  23:36
  22. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2011. június 26. 23:595.

    Szia!

    Én többet szedtem(már nem emlékszem,3 éve volt),de csak este.

    Tényleg fokozatosan kell abbahagyni,de én egy éjszaka alatt leszoktam-kórházban,orvosi felügyelet mellett,mert 2 nappal később egy vizsgálatra tisztának kellett lennem.

    Pocsék volt,egész éjszaka nem aludtam,ültem a folyosón,baromira idegesített,hogy a többiek alszanak,úgy éreztem,hogy az kimegyek,és az egész kórházat a sarkánál fogva felborítom.Az ügyeletes orvos sem aludt sokat,éjjel talán ötször is kijött,hogy mit csinálok,erősen kellett vigyáznom,hogy ne üssek(hogy mer hozzám szólni?),ne rugdossam a kórtermek ajtaját.Másnap este viszont olyan volt,mint ha sohasem szedtem volna.Mondta a doktornő,hogy ez nagyon durva volt,de gyorsan kellett a vizsgálat,és a gyógyszer befolyásolta volna az eredményt..

    Megérte,azóta se szedem,de csak orvosi javaslatra és az általa megszabott mértékben próbáld meg csökkenteni,egyedül semmiképp.Azért írtam le,hogy jártam,hogy elvegyem a kedved a kísérletezéstől..én ott egy rossz szóért ölni tudtam volna!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  23. 2011. június 26. 23:364.

    mi az, hogy azt monTAK?! KIK?! a szomszed bözsi neni meg a kolleganöd?! a fodraszod?! mert ök ertenek hozza?!?!?!

     

    EGYETLEN embert kell megkerdezned: a TEGED EZZEL KEZELÖ SZAKORVOST.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  24. 2011. június 26. 22:493.

    Nem mondta az orvosod, hogy a Frontint csak fokozatosan lehet elkezdeni szedni, de abbahagyni is. Ha ebbe a "dózisba" szeded, olyan nagy  gondot nem okozhat ha fokozatosan elhagyod. Mindenképpen beszélj azzal az orvossal aki felírta neked.

     

    Jobbulást kívánok, és ha lehet akkor ne gondolj rá, itt a nyár, a jó idő, nem kell az a fránya gyógyszer, főleg ilyen kis adag.

    Ez szerintem olyan kis dózis, mint a kis fröccs, se nem árt, se nem használ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30
  25. 2011. június 26. 22:492.
    Nincs tapasztalatom a témában, de én megkérdezném a dokit, ki lehet-e váltani valami mással és esetleg azt elhagyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354672 (1)
    2011-06-26  22:30

Címlap

top