Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Schobert Norbert a fórumon

adrijan
Létrehozva: 2011. június 16. 16:27

Kedves fórumozók!

 

Június 20-án, hétfőn délután 1 órától a Fórum vendége Schobert Norbert, tornász, üzletember, a Norbi-update atyja.

 

Fogadjátok szeretettel, és ha bármi testedzéssel, diétával, életmóddal kapcsolatos kérdésetek van, már most bátran feltehetitek - vendégünk hétfőn egy órán keresztül válaszol a kérdésekre.

  1. 2011. június 20. 13:50126.
    Köszönöm a válaszodat. A felülés az a klasszikus felülés legyen, vagy jobb a hasprés? Az egyenes hasizom alsó részére vannak célzott gyakorlatok esetleg?
    idézet:
    Stella73 (74)
    2011-06-20 12:50:36

    A hasprést kell váltogatni a klasszikus felüléssel, az az igazi. 

     

    Addig nyomod a sima felülést, amíg szörnyen fáj, és pihenés helyett indul a hasprés. És utána nyújtasz! 

    előzmény:
    Stella73 (74)
    2011-06-20  12:50
  2. 2011. június 20. 13:49125.

    Kedves Norbi!

    Kérdésem az lenne, hogy Romániában hol kapható Update termék? Ha nem is nyitsz pékséget , de legalább a lisztet forgalmazhatnád nálunk is (Nagyváradon).

    Amúgy minden elismerésem a Tied!

    Köszi.

    idézet:
    Margitka76 (71)
    2011-06-20 12:45:23
    Pont Nagyváradon fog indulni az első romániai Update-üzlet a nyáron!
    előzmény:
    Margitka76 (71)
    2011-06-20  12:45
  3. 2011. június 20. 13:48124.

    Kedves Norbi! 

     

    Én a férjem ügyében szeretnék tanácsot kérni. Ő nem elhízott (188 cm és 83 kg), sőt, keze-lába már-már túl sovány, viszont a hasa méretes. Nem lötyögő háj van rajta, hanem az egész egy kemény tömb.

     

    Alkoholt egyáltalán nem fogyaszt, csokit már annál inkább.  

     

    Azon felül, hogy nyilván el kellene hagynia az esti csokizást, milyen mozgásformát javasolnál neki? Aerob? Erősítő? Milyen mennyiségben és milyen arányban? 

     

    Fogyókúráznia szerintem tényleg nem kellene, viszont milyen mozgás vinné le róla ezt a hasi zsírt? Nagyon zavarja, és én is azt olvastam, hogy ez a legveszélyesebb fajtája az elhízásnak.

     

    Köszönöm a választ!

    idézet:
    cresence (68)
    2011-06-20 12:39:15

    A kezének lábának izmosodnia kéne, az esti csokit cseréld ki Update-csokira, cukor nélkül is finom. Menjetek esténként kocogni, ki a természetbe, néha álljatok meg huncutkodni, az tényleg fogyaszt :)

    Esti nassolás helyett igyatok egy fröccsöt, a hasát pedig tényleg adja le, az óriási rizikófaktor (cukorbaj, infarktus). 

    előzmény:
    cresence (68)
    2011-06-20  12:39
  4. 2011. június 20. 13:46123.

    Kedves Norbi!

     

    Segítséget szeretnék kérni!

     

    41 éves vagyok és 195 kg!!!...sajnos 1 éve nincs munkám és ezzel párhuzamos a nulla jövedelem, depresszió és a folyamatos hízás. Barátaim segítségére szorulok, sajnos csak szénhidrátra futtja, mivel az a legolcsóbb. A magas vérnyomás már gyerekkorom óta elkisér, de ebben az egy évben sajnos már a térdeim nehez bírják ezt a súlyt.

    Mit javasolsz, hogy ebben a kaotikus helyzetben mit tegyek, hogyan étkezzek...a körülményekhez képest.

     

    Üdvözlettel:

     

    Pablo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. június 20. 13:46122.

    Kedves Norbi!

     

    1 hónappal ezelőtt kezdtem el utána olvasni az update életmódnak.Sajnos 4 hónap alatt sikerült 5 kilót híznom.Eddig csak úgy tudtam fogyni,ha nem ettem,koplaltam,ami természetesen nem egészséges.Nagyon megörültem annak,amit az update életmóddal,táplálkozással kapcsolatban olvastam,a különböző kódú ételekkel kapcsolatban.Kezdetben csak 1-es és 2-es kódú ételeket ettem,két hete pedig csak 1-es kódúakat,mellette rendszeresen futok,teniszezek,és tornázok Réka DVD-ire(amik nagyon jók és hatásosak)!Így ez alatt az 1 hónap alatt sikerült leadnom 4 kilót.162 cm vagyok és 58 kiló,úgyhogy még mindig van mit leadnom,a célom 53-54 kiló és annak a megtartása lenne.

    Kérdéseim:

    1. Az update péksütik hányas kódúak?

    2. A puffasztott rizsből és búzából,valamint a pattogatott kukoricából mennyit szabad megenni egy nap?(ha jól tudom ezek 1-es kódúak)

    3. Hogyan tudnám minél hamarabb leadni még azt a plusz néhány kilót?Most valami miatt nehezebben/lassabban megy...:(

    4. Erős a csontozatom,vastagak a combjaim,elég izmosak is,de még mindig van rajta felesleg ami egyszerűen nem akar eltűnni.Mindig is a combommal volt problémám,hogyan tudnám feszesíteni ezen a részen a bőrt?

     

    Remélem valamennyi kérdésemre megkapom a választ.:)

     

    Gratulálok az eddigi eredményeitekhez és a sikersztorikhoz!:)

     

     

    idézet:
    angyalka:) (65)
    2011-06-20 12:35:10

    Update péksüti: 1-es kód. Max 2-3-at javaslok egy napra a hét dekásakból!

     

    A kettes kérdésben leírtakat felejtsd el a fogyás idejére!

     

    A csontja midenkinek egyforma vastag és nehéz a magassága arányában. Esténként fuss harminc percet és gugolj 6x50-et, neked lesz e legszebb combod! :))) 

    előzmény:
    angyalka:) (65)
    2011-06-20  12:35
  6. 2011. június 20. 13:45121.

    Szia Norbi!

    Régóta gondolkodom rajta, hogy személyesen is megkeresselek.

    Januárban kezdtem el az update alapján étkezni és márciusig nagyon látványos eredményt értem el (12kg). Sajnos márciusban egy családi tragédia miatt a mozgással nem tudtam foglalkozni, de amennyire tudtam próbáltam továbbra is betartani az update szerinti étkezést (azért párszor már kilengéseim voltak, sajnos nem volt lehetőségem mindig update termékhez jutni).

    Áprilisban kiderült hogy terhes vagyok, így azóta kevésbé szigorúan de továbbra is próbálom kiiktatni a tiltott dolgokat. A mozgás sajnos csak néha- néha volt, de most hogy 18 hetes terhes vagyok szeretnék nekiállni.

    Mit javasolsz? Szobabicikli és Réka kismamatornája mehet? Mennyi CH fogyaszthatok szerinted? A terhesség első négy hónapja alatt még kg-ban nem híztam, csak a méhem nőtt- így a hasamon látszik már hogy babát várok.

     

    Előző terhességnél 10kg-ot híztam a végére, de sajnos már túlsúllyal kezdte akkor is :( Most azért jóval kevesebb kg-val estem teherbe.

     

    Még egy kérdés, mivel pécsi vagyok nagyon nehezen jutok update termékekhez :( Mikor lesz végre pékség itt? Nagyon kevés dologhoz tudunk hozzájutni a városban, így nehéz betartani az update elveket.

     

    Várom válaszodat!

     

    Előre is köszi,

    Andi 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  7. 2011. június 20. 13:43120.

    Én azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet kapni az update KING jégkrémet? Intersparba járok ott nincs.

    Nem lehetne ezeket a cuccokat jobban hozzáférhetővé tenni?

     

     

    idézet:
    SSszonja (63)
    2011-06-20 12:31:07
    Nincsen Update King jégkrém. Update 1 jégkrémek vannak, cukormentesek és a boltjainkban és a Corában is láttam. 
    előzmény:
    SSszonja (63)
    2011-06-20  12:31
  8. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. június 20. 13:42119.

    én fekvéssel akarok fogyni, eddig még nem sikerült :-(

    Néha átfordulok a másik oldalamra,aztán idővel vissza - edzésképp, de nem hallom ,hogy a pattogást és sercegést,hogy égne a zsír. :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2011. június 20. 13:42118.

    Kedves Norbi!

     

    Szeretnék gratulálni az elért sikerekhez, jómagam is az Update híve vagyok. Főként Réka segitségével sikerült formába hoznom magam, végre nemcsak álom a kockás has. :)

    Alacsony vagyok, 155 cm, 49 kilóról lefogytam 45-re, de még mindig úgy érzem, hogy vastag a combom. Szerinted mennyi lenne az ideális testsúly számomra? Ha combot vékonyitani szeretnék, használjak lábsúlyt, vagy mellőzzem?

    További szép napot.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  10. 2011. június 20. 13:42117.
    Kedves Norbi!
    Nagyon örülök, hogy te vagy a mai fórumvendég!

    Én az alsó hasizmommal nem vagyok kibékülve. Rendszeresen hasazok, többnyire Rékával. A felső hasizmom már nagyon izmos, ennél izmosabbra igazából nem is szeretném, viszont a köldököm környékén olyan plötyi,hájas a hasam Sosem voltam túlsúlyos, tehát nem az van, hogy egy nagyobb fogyás után ott maradt a bőr.
    Remélem sikerült érthetően megfogalmazni a problémám. Köszönöm a segítséget!
    További sikereket kívánok! :)
    idézet:
    macarperisi (59)
    2011-06-20 12:29:25
    Olvasd el a korábbi válaszaimat, erre mer többször írtam. Köszi!
    előzmény:
    macarperisi (59)
    2011-06-20  12:29
  11. 2011. június 20. 13:41116.

    Kedves Norbi!

     

    Napi 2x, 3x 2o hasprés elegendő a lapos has megtartásához?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. június 20. 13:41115.
    Ez a retroaerobic attól lesz retro, hogy olyan Jane Fondás, vagy csak a zene lesz az, vagy ez most még titok? Én szeretek mindent, ami retro.
    idézet:
    Stella73 (57)
    2011-06-20 12:28:29
    Attól retro, hogy az elmúlt húsz évem legjobb mozdulatait, gyakorlatait, a régi aerobic intenzív dinamikájával fordítom a szálkásításra. 
    előzmény:
    Stella73 (57)
    2011-06-20  12:28
  13. 2011. június 20. 13:40114.

    Szia Norbi!

     

    Olyan kérdésem lenne, hogyan lehetséges, hogy bármennyit sportolok (Réka DVD, futás, egyéb fizikai igénybevétel), akárhogy figyelek az étkezésre (saját termelésű zöldségek stb), a súlyom nem változik. Az alakom formálódik, az tény, vékonyabbnak is látszok, de a súlyom 63 kilóról nem mozdul. Ehhez 168 cm magas vagyok, ami nem olyan rossz, de szeretnék kb 5 kilót fogyni számokban is. Hogyan lehetne ezt elérni, vagy mi lehet az oka, hogy számokban nem mutatkozik meg az eredmény?

     

    Köszönöm a válaszod!

    idézet:
    Níria (55)
    2011-06-20 12:27:00
    A zöldséget is mértékkel kell enni, meglepően sok benne a cukor, illetve a keményítő. Ebből a kérdésből nem derül ki, hogy mi lehet a hiba. Hiba lehet a kenyér, a teljes kiőrlésű pékárú, a túlzott vacsora. Hiba lehet, hogy mit iszik.
    előzmény:
    Níria (55)
    2011-06-20  12:27
  14. 2011. június 20. 13:38113.

    Kedves Norbi!

     

    Hektorkához hasonlóan nekem is a hasammal vannak problémák. Hiába a futás és a heti edzés, mégsem megy le az "alsó hasam". Felül már kockás, de alul mégis dudorodik, pedig még terhes em vagyok

     

    Mit tanácsolnál, min változtassak, hogy látványos legyen az eredmény?

     

    Köszönöm: Orsi

    idézet:
    Gólyakalifa (52)
    2011-06-20 12:24:58
    Lábemeléseket javaslok, és ugyanazt mondom, hogy kevesebbet inni.
    előzmény:
    Gólyakalifa (52)
    2011-06-20  12:24
  15. 2011. június 20. 13:38112.

    Köszönöm szépen a válaszokat.

    Mikortól lesz kapható az új könyved? 

    előzmény:
    Schobert Norbert (79)
    2011-06-20  12:53
  16. 2011. június 20. 13:37111.

    Kedves Norbi,

     

    en 2x 18 kg-tol szabadultam meg (2 terhesseg, szoptatäs) az update-tel, 4.5 eve rendeszeresen tornäzom, edzek (heti 1-4 alkalom), de a hasam az bizony nem megy le, nem lesz feszes, lapos, ez a testreszem, amit mindig dugdosok.

     

    Mit ajänlasz? Több idöt fektessek a hasizomgyakorlatokra?

     

    Igazäbol meg 4-5 kg-tol szeretnek összhatäsban lefogyni es akkor valoban jol ereznem magam. De ezek az utolso kg-k valoban nehezebben mennek le..

     

    Amugy nem nagyon vagy ismert erre felenk, de en meselek sokat rolad, värom mindig, mikor jelenik meg itt is idegennyelven a könyved, könyveid (Nemetorszäg D-Ny-i resze).

     

    Köszönöm välaszod - üdvözlettel

     

    idézet:
    hektorka (48)
    2011-06-20 12:21:08
    Többet hasazni, kevesebbet inni. A vacsora helyett néha edzeni. 
    előzmény:
    hektorka (48)
    2011-06-20  12:21
  17. 2011. június 20. 13:35110.

    Szia Norbi!

     

    Én a facebookon is tagja vagyok a csoportnak sok jó dolgot tudtam meg onnan és sok erőt adnak ott :) A kérdésem az lenne hogy baj vagy nem baj a gyors fogyás?Mindenhol azt hallani hogy az a tartós ami lassan megy le. Én két hét alatt közel 12 kilót fogytam.Semmi extrém dolgot nem művelek csak kizárólag update szerint étkezek, elhagytam az édességet, cukrot, lisztet, zsírt és mindennap tornázok.Szóval nem gond hogy ilyen gyorsan haladok? Félek nehogy visszajöjjön bár ez a veszély talán nem fenyeget mert nem fogyókúrának szánom hanem életmódváltásnak és maradok is ennél :) Már csak 30 kiló van hátra :) Ja, és köszönöm szépen hogy vagytok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. június 20. 13:33109.

    Kedves Norbi!

     

    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mindennap 1-1,5 órát tornázok és csakis Update1-es kódú ételeket fogyasztok, mit ajánlassz, mennyi kalóriát ehetek meg egy nap?

    idézet:
    momo8701 (44)
    2011-06-20 12:12:13
    Ha fogyni akar, akkor 150 gramm szénhidrátot javaslok, Update 1-es ételekből, és maximum 1500 kalóriát - még annak is van kalóriaértéke, ami az emberi testben nem is hasznosul. Ezért tévút a kalóriaszámolgatás, mi az Update-kódot a hasznosítható szénhidrátból és a glikémiás indexből (inzulinszükséglet) állapítjuk meg. 
    előzmény:
    momo8701 (44)
    2011-06-20  12:12
  19. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. június 20. 13:31108.
    előzmény:
    Schobert Norbert (106)
    2011-06-20  13:27
  20. 2011. június 20. 13:30107.

    Kedves Norbi!

     

    Először is szeretnék gratulálni az eddigi eredményeidhez!

     

    Nekem a minél hatékonyabb alakformálással kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

     

    175 cm magas és 59 kg vagyok. Nagyon szeretek mozogni, heti 3-4 alkalommal tornázom Réka dvd-ire. :)


    A kérdéseim a következők:

    1. Kizárólag alakformálás céljából a heti 3-4 alkalom torna elegendő, ugye? (1-1 alkalommal min. 40, max 90 percet szoktam mozogni.)
    2. Ahhoz, hogy elérjem a kívánt eredményt (egy kicsit "izmosodjak"), hány kilós kézi- és lábsúlyzót használjak? (Eddig 1 kg-os kézisúlyt, illetve, fél kg-os lábsúlyt használtam.)
    3. Bár vékony vagyok, de van egy kis "pocim". Sajnos alkatilag olyan, ha eszem, azonnal meglátszik, egyszerűen nagyobb lesz. Sajnos nem igazán tudom jobban megfogalmazni... Annyira szeretnék teljesen lapos, feszes hasat. Van vmi ötleted, hogy mit tehetnék? Ugyanis elég nehéz célzottan erre a részre koncentrálni, hiszen nem szeretném, ha máshonnan fogynék. :(
     

    Egyéb:

    Lehet tudni, hogy mikor fog működni az Alakreform webshop? :)

     

    További sok sikert kívánok nektek!!!

    idézet:
    Lisette (43)
    2011-06-20 12:04:01

    A súlyod jó, a kéz- és lábsúlyok lehetnek duplaakkorák is, a webshop mindenképp elindul júliusban. 

     

    A lapos has: keveset enni, sokat hasazni, ennyi a titka. És ne igyál meg naponta 3-4 liter folyadékot, mint ahogy sulykolja a média, akkor igyál, amikor szomjas vagy, cukormenteset, és csak annyit, amennyi kell.  

    előzmény:
    Lisette (43)
    2011-06-20  12:04
  21. 2011. június 20. 13:27106.

    Szia Norbi!

     

    Köszönöm, hogy ilyen sokat foglalkoztatok az update kifejlesztésével és azt főleg, hogy mindenki számára elérhetővé tettétek.

     

    Én egy céges, évenként megtartott szűrővizsgálaton döbbentem rá, hogy a cégnél töltött 3 év alatt mintegy 8kg-ot szedtem fel az ülőmunkának, a rendszeres mozgás hiányának és az esti nassolásoknak köszönhetően. A Ti módszeretekkel azonban (hétköznaponként eco napi menü, hétvégén "kódkövetés") 3hét alatt 3kg-ot sikerült leadnom, a derekam 8cm-rel lett vékonyabb. Már túl vagyok a 4.héten, és bár mérlegre nem álltam, tegnap újabb 1cm-rel karcsúsodást mértem deréktájon.

     

    A könyveidben leírtakból sok mindennel szó szerint egyetértek. Pl. amióta nem eszem cukros, fehér liszttel készült dolgokat, nem is kívánom őket. A gyerekek étkeztetéséről, mozgásigényéről szóló fejezetek örökre megváltoztatták a gondolkodásomat a gyermeknevelésről. Noha előtte is az egészséges életre nevelés híve voltam, elszégyellem magam, ha arra gondolok, én is mondtam már a rohangáló keresztfiamnak: "Nem ülsz le egy kicsit végre?"

     

    Az élettársam külön is üdvözletét küldi, imádja a régi-új alakomat, minden nap dicsér, noha még 4-5kg van hátra. Ha elértem a kívánt alakot, egy-egy kilengés biztosan lesz, de egy biztos: az update nem fogyókúra, életmód, amit követni fogunk.

     

    Két kérdésem/kérésem lenne hozzád:

     

    1.) Színesítenétek-e az update menük kínálatát gyümölcsökkel/zöldségekkel?

    Biztosan nem egyszerű friss gyümölcsöt csomagolni, de olyan jó lenne, ha reggelire vagy uzsonnára a megszokott joghurt, puding, édesség helyett "nyers vitamint" ehetnénk. Nekem ez nagyon hiányzik! (Házilag szoktam pótolni.)

     

    2.) Sajnos több terméketekhez nehéz hozzájutni, amelyeket nagyon szeretnék megkóstolni, rendszeresen fogyasztani. Van, amit megkapok a bevásárlóközpontban, van, amit megkapok az update boltban. És van olyan is, amit egyik helyen sem találok. (Pl. felvágott, virsli, sajt). Nem tudnátok megállapodni a pékségekkel, hogy kötelezően minden terméketeket tartsák? És ha lehet, hasonló áron, mint a bevásárlóközpont? Én a Fehérvári úti üzeltbe járok, de csak azt veszem meg ott, amit az Intersparban nem tudok, mivel pl. a gyümölcslevek között 100Ft-os eltérést tapasztalok, ami ez esetben kb. 30%. Ez nagyon sok!

     

    Köszönöm a válaszaidat!

     

    Üdv, Kriszta

    idézet:
    Szirki (42)
    2011-06-20 12:02:58
    Télre behozuk a friss gyümölcssalátákat, most elég gazdag a piac. A boltjainkban bevezettük a kötelező tartást, és ezt ellenőrizni is fogjuk. Lenni kell választéknak! Nemsokára indulunk az 50 legnagyobb Sparban. 
    előzmény:
    Szirki (42)
    2011-06-20  12:02
  22. 2011. június 20. 13:27105.

    Szia Norbi!

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy az easy shake vacsora helyettesítőt tejjel vagy vizzel kell elfogyaztani? 

    Előre is köszönöm a választ

    Szia Hajni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. június 20. 13:26104.

    áhh,látom gépelés közben megérkezett a válasz:)

     

     franchise rendszer?

    Esetleg dvdk is lesznek stb? 

    előzmény:
    Schobert Norbert (97)
    2011-06-20  13:23
  24. 2011. június 20. 13:25103.

    Szia Norbi!

    Szép napot!

    Szeretném megkérdezni, hogy egyik ismerősöm kipróbált fogyókúraként egy italt, melyet majd minden élelmiszer boltban, vagy gyógynövény boltban lehet kapni. Minden étkezés után 1 dl vízhez adott 1 teáskanállal. Viszont egy idő után fájt a gyomra. 3 hónap alatt lefogyott 15 kg-ot. Viszont nemcsak az italt fogyasztotta, hanem kevesebb tejet ivott, és a kenyeret is szinte elhagyta. Helyette zsemlét vagy abonettet evett. 

    "Ételreformenként" mi a véleményed arról, hogyan lehetne ezt az italt úgy használni, hogy ne készítse ki az ember gyomrát. Van-e káros hatása? Vagy nem javasolnád? Az ital kezdő betűi: A... E... Válaszodat köszönöm!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. június 20. 13:25102.

    Szia Norbi!

     

    Kezdetnek melyik könyvedet ajánlanád és melyik Réka tornát??

     

    Köszönettel:

     

    MIhi

    idézet:
    mihi3 (41)
    2011-06-20 12:00:37
    Kezdetnek ajánlom a Norbi Titok című könyvet, ami felújítva, korszerűsítve Újratöltve címmel jelenik meg, ehhez pedig Rékának a Napi 20 perc önmagadért című filmjét!
    előzmény:
    mihi3 (41)
    2011-06-20  12:00

Címlap

top