Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Schobert Norbert a fórumon

adrijan
Létrehozva: 2011. június 16. 16:27

Kedves fórumozók!

 

Június 20-án, hétfőn délután 1 órától a Fórum vendége Schobert Norbert, tornász, üzletember, a Norbi-update atyja.

 

Fogadjátok szeretettel, és ha bármi testedzéssel, diétával, életmóddal kapcsolatos kérdésetek van, már most bátran feltehetitek - vendégünk hétfőn egy órán keresztül válaszol a kérdésekre.

  1. 2011. június 20. 12:2451.

    Kedves Norbi!

     

    Én nagyon kedvellek (már amennyire TV alapján szimpi lehet vki) benneteket. Értékelem amit csináltok.

     

    Úgy vélem, azok az emberek akik nem szeretnek bennetek, azok akiket irritáltok azért nem bírnak benneteket, mert néha nem tudjátok hogy mikor elég belőletek, mikor kell kevesebbet mondani, stb... Nem tudom, hogy a megszólalásaitokról, fellépéseitekről Ti döntötök, vagy vmi pr-os intézi ezeket: de sokszor tévúton jártok.

     

    Elnéztelek a vacsoracsatában is... Folyton énekesekkel, táncosokkal voltál együtt, abszolút kilógtál a sorból. Miért vállaltad? Miért nem egy másik csapattal vállaltad? Ott is te voltál a sorból kilógó... 

     

    Jó fej vagy, értékes vagy, csak iszonyat rosszul kommunikáljátok magatokat a külvilág felé. 

    idézet:
    Gigóca (5)
    2011-06-16 20:47:04
    A csapatot nem én állítottam össze. És annyira szépen kértek ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (5)
    2011-06-16  20:47
  2. 2011. június 20. 12:2350.

    Kedves Norbi!

     

    Ügyesen szeretném megfogalmazni a mondandóm, hogy ne bántsak meg senkit.

    Gratulálni akarok ahhoz, amit elért.

    Egy kövér, lenézett kisgyerekből lett egy lenézett rendőr. Aztán kitalált valamit és lett belőle egy sikeres, de sokak által utált, ismert ember.

    Hát Norbi, nem irigylem... 

     

    Viszont tudja mi a lényeg? Hogy boldog a családdal, hogy gömbölyű otthon minden. A többi meg kit érdekel?  Amíg este mosolyogva megy haza a családhoz, addig lepereg minden bántás, rosszallás. Más munkakörben, de én is kapom az "ívet"

     

     

    Sok az irigye, ezt tudomásul kell vennie.

     

     

     

    Ha asztmásoknak is kitalálnának Rékával valami jó mozgást/módszert, hát annak nagyon örülnék. :) /kicsi tüdőkapacitás, sok szteroid... ez az asztmások átka/

     

    További sok sikert!

    idézet:
    Nap_csi (4)
    2011-06-16 19:41:02

    Köszönöm, Nap_csi! 

     

    Szerintem Réka alakformáló DVD-je nem veszi igénybe a tüdőt, inkább az izmokat.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494056 (4)
    2011-06-16  19:41
  3. 2011. június 20. 12:2149.

    Lehet szeretni, nem szeretni Norbit, de nekem a Duci Trénig kazetta működik.

    Már régebben is csináltam, most 6 hete újra. Az a baj, hogy nagyon lassan jönnek le a kilók, türelmetlen vagyok. Persze lehet, hogy ez a jó, ha hét alatt 4,5. Keveset eszem, de hiába 60 felé már másképpen működik a testünk. Viszont sokkal jobban érzem magam, mintha több kiló ment volna le rólam.

    idézet:
    rozalindaa (2)
    2011-06-16 17:02:45
    Gratulálok, így tovább! Ne egyél lisztet, meg cukrot! A tornát vacsora helyett végezd!
    előzmény:
    rozalindaa (2)
    2011-06-16  17:02
  4. 2011. június 20. 12:2148.

    Kedves Norbi,

     

    en 2x 18 kg-tol szabadultam meg (2 terhesseg, szoptatäs) az update-tel, 4.5 eve rendeszeresen tornäzom, edzek (heti 1-4 alkalom), de a hasam az bizony nem megy le, nem lesz feszes, lapos, ez a testreszem, amit mindig dugdosok.

     

    Mit ajänlasz? Több idöt fektessek a hasizomgyakorlatokra?

     

    Igazäbol meg 4-5 kg-tol szeretnek összhatäsban lefogyni es akkor valoban jol ereznem magam. De ezek az utolso kg-k valoban nehezebben mennek le..

     

    Amugy nem nagyon vagy ismert erre felenk, de en meselek sokat rolad, värom mindig, mikor jelenik meg itt is idegennyelven a könyved, könyveid (Nemetorszäg D-Ny-i resze).

     

    Köszönöm välaszod - üdvözlettel

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. június 20. 12:2047.

    Sziasztok! 

     

    Norbi vagyok, itt vagyok, hajrá! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. június 20. 12:1946.

    Nos, igen....Réka hasa előttem is "példakép". Gratulálok hozzá Neki, főleg ahhoz, hogy ezt még három gyerek után-mellett...!!!

    Tudtok valamit! ;)

    előzmény:
    PiciMóni (39)
    2011-06-20  09:32
  7. 2011. június 20. 12:1745.

    Kedves fórumozók!

     

    Örömhírünk van: Norbi olyan jó fej volt, hogy a sok kérdés láttán már előbb eljött, és ezt az extra háromnegyed órát is válaszadással tölti.

     

    Úgyhogy ne habozzatok, nyomjátok a kérdéseket ezerrel, Norbi meg igyekszik minél többet megválaszolni! :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. június 20. 12:1244.

    Kedves Norbi!

     

    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mindennap 1-1,5 órát tornázok és csakis Update1-es kódú ételeket fogyasztok, mit ajánlassz, mennyi kalóriát ehetek meg egy nap?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. június 20. 12:0443.

    Kedves Norbi!

     

    Először is szeretnék gratulálni az eddigi eredményeidhez!

     

    Nekem a minél hatékonyabb alakformálással kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

     

    175 cm magas és 59 kg vagyok. Nagyon szeretek mozogni, heti 3-4 alkalommal tornázom Réka dvd-ire. :)


    A kérdéseim a következők:

    1. Kizárólag alakformálás céljából a heti 3-4 alkalom torna elegendő, ugye? (1-1 alkalommal min. 40, max 90 percet szoktam mozogni.)
    2. Ahhoz, hogy elérjem a kívánt eredményt (egy kicsit "izmosodjak"), hány kilós kézi- és lábsúlyzót használjak? (Eddig 1 kg-os kézisúlyt, illetve, fél kg-os lábsúlyt használtam.)
    3. Bár vékony vagyok, de van egy kis "pocim". Sajnos alkatilag olyan, ha eszem, azonnal meglátszik, egyszerűen nagyobb lesz. Sajnos nem igazán tudom jobban megfogalmazni... Annyira szeretnék teljesen lapos, feszes hasat. Van vmi ötleted, hogy mit tehetnék? Ugyanis elég nehéz célzottan erre a részre koncentrálni, hiszen nem szeretném, ha máshonnan fogynék. :(
     

    Egyéb:

    Lehet tudni, hogy mikor fog működni az Alakreform webshop? :)

     

    További sok sikert kívánok nektek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 20. 12:0242.

    Szia Norbi!

     

    Köszönöm, hogy ilyen sokat foglalkoztatok az update kifejlesztésével és azt főleg, hogy mindenki számára elérhetővé tettétek.

     

    Én egy céges, évenként megtartott szűrővizsgálaton döbbentem rá, hogy a cégnél töltött 3 év alatt mintegy 8kg-ot szedtem fel az ülőmunkának, a rendszeres mozgás hiányának és az esti nassolásoknak köszönhetően. A Ti módszeretekkel azonban (hétköznaponként eco napi menü, hétvégén "kódkövetés") 3hét alatt 3kg-ot sikerült leadnom, a derekam 8cm-rel lett vékonyabb. Már túl vagyok a 4.héten, és bár mérlegre nem álltam, tegnap újabb 1cm-rel karcsúsodást mértem deréktájon.

     

    A könyveidben leírtakból sok mindennel szó szerint egyetértek. Pl. amióta nem eszem cukros, fehér liszttel készült dolgokat, nem is kívánom őket. A gyerekek étkeztetéséről, mozgásigényéről szóló fejezetek örökre megváltoztatták a gondolkodásomat a gyermeknevelésről. Noha előtte is az egészséges életre nevelés híve voltam, elszégyellem magam, ha arra gondolok, én is mondtam már a rohangáló keresztfiamnak: "Nem ülsz le egy kicsit végre?"

     

    Az élettársam külön is üdvözletét küldi, imádja a régi-új alakomat, minden nap dicsér, noha még 4-5kg van hátra. Ha elértem a kívánt alakot, egy-egy kilengés biztosan lesz, de egy biztos: az update nem fogyókúra, életmód, amit követni fogunk.

     

    Két kérdésem/kérésem lenne hozzád:

     

    1.) Színesítenétek-e az update menük kínálatát gyümölcsökkel/zöldségekkel?

    Biztosan nem egyszerű friss gyümölcsöt csomagolni, de olyan jó lenne, ha reggelire vagy uzsonnára a megszokott joghurt, puding, édesség helyett "nyers vitamint" ehetnénk. Nekem ez nagyon hiányzik! (Házilag szoktam pótolni.)

     

    2.) Sajnos több terméketekhez nehéz hozzájutni, amelyeket nagyon szeretnék megkóstolni, rendszeresen fogyasztani. Van, amit megkapok a bevásárlóközpontban, van, amit megkapok az update boltban. És van olyan is, amit egyik helyen sem találok. (Pl. felvágott, virsli, sajt). Nem tudnátok megállapodni a pékségekkel, hogy kötelezően minden terméketeket tartsák? És ha lehet, hasonló áron, mint a bevásárlóközpont? Én a Fehérvári úti üzeltbe járok, de csak azt veszem meg ott, amit az Intersparban nem tudok, mivel pl. a gyümölcslevek között 100Ft-os eltérést tapasztalok, ami ez esetben kb. 30%. Ez nagyon sok!

     

    Köszönöm a válaszaidat!

     

    Üdv, Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 20. 12:0041.

    Szia Norbi!

     

    Kezdetnek melyik könyvedet ajánlanád és melyik Réka tornát??

     

    Köszönettel:

     

    MIhi

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  12. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. június 20. 10:2140.

    Szia Norbi, gratula az eredményeidhez! 

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. június 20. 09:3239.

    Szia Norbi!

     

    Gratulálni szeretnék az eddigi eredményeidhez, a családodhoz, gyönyörűek a gyermekeid, Réka pedig sok nő példaképe. :-)

     

    Köszönöm azt a sok munkát, időt és energiát melyet nap mint nap áldoztok arra Rékával, hogy mi bűntetlenül ehessük kedvenc ételeinket, hogy tartatok tornákat, tippeket adtok milyen mozgásformákat végezzünk naponta. :-)

     

    További sok-sok sikert kívánok Nektek, kívánom hogy legyetek mindig vidámak, boldogok!

     

    Sok szeretettel:

    Mónika

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. június 20. 08:4638.
    Hát, mert talán nem az aszketizmust hirdeti, és így bemutathatja azt is, hogy nem kell örökké füvet rágni, néha belefér egy kis hurka is. NÉHA. Gondolom én.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (25)
    2011-06-17  22:58
  15. Torolt_felhasznalo_790770
    Torolt_felhasznalo_790770
    2011. június 20. 08:0237.

    Kedves Norbert!

     

    Gratulálok azokhoz a vitathatatlan dolgokhoz,amiket elért,köszönöm a segítséget amit Rékával együtt adtatok a médiákon keresztül (is), és gratulálok a gyönyörű családotokhoz,és,hogy mindezt már 3 gyerek mellett is képesek vagytok szinten tartani és segiteni az embereknek!!!

    Továbbis sok sikert,jó egészséget és értelmes kérdéseket kivánok itt a fórumon is!

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  16. Torolt_felhasznalo_874733
    Torolt_felhasznalo_874733
    2011. június 20. 02:5536.
    Miert van az, hogy barmikor megyek az Update peksegbe (Szegeden), az kong az urességtol. Atlagembernek nincs pénze az U termékeket megvasarolni.
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  17. Torolt_felhasznalo_874733
    Torolt_felhasznalo_874733
    2011. június 20. 02:5335.

    Kedves Norbi!

     

    Dubai-ban van upadte pékség? Mert ezt hallottuk akkoriban...

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  18. 2011. június 20. 00:1734.

    Kedves Norbert!

     

    Nehany eve Denverben voltak egy kiallitason, ahol ott helyben finomsagokat (kakaoscsiga,stb) sutottek a latogatoknak, es ugy emlekszem igen nagy sikeruk volt vele.

    Mi lett ennek a folytatasa? Kotottek valamilyen szerzodest a finomsagok forgalmazasara? Ha igen, hol lehet Coloradoban illetve az USA teruleten megvasarolni a termekeket?

     

    Olvastam, hogy hamarosan megnyilik Tukorhegyen az Update Pekseg es Bisztro. Mikorra tervezik a megnyitast? (mintha majusrol irtak volna). Nagy uzletrol van szo, nagy valasztekkal, ahol meleg eteleket is arulnak?

     

    A felesege munkassagat nem igazan ismerem, de szeretnem megjegyezni, hogy nagyon szep neve van!!! :-)

    Ot igy anyakonyveztek Rubint Rekanak, vagy ez egy felvett "muvesznev", mint mondjuk Kid Rock? :-)

     

    Udvozlom, es koszonom ha valaszol!

     

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  19. 2011. június 19. 22:5833.

    Kedves Norbi

     

    En is az update modszerrel fogytam le kb vagy 7 kilot + sok mozgassal. A Reka tornaja is sokat segitett, nagyon hatekony!

     

    Az lenne a kerdesem hogy ti tenyleg egyaltalan soha nem esztek cukrot es feher kenyeret ? En is probalok nagyon odafigyelni es elkerulni ezeket  , de nem tudom teljesen kizarni az eletembol. Soha ne egyek meg egy fagyit vagy egy pizzat? Vagy evente egyszer ne sussunk szalonnat a kertben? ( ami  persze csak feher kenyerrel finom )

    Ha kulfoldon vagytok, nyaraltok , nem kostoljatok meg a helyi eteleket , edessegeket ? Szerintem egyszeruen nem lehet az ev minden napjan 100% ban mellozni sem a kenyeret sem a cukrot. De ez csak az en velemenyem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. június 19. 22:2332.

    Kedves Norbi!

    Nálam egy nagy baj van és az a csoki evés.

    Tudnál valami jó tanácsot adni arra, hogy küzdjem le ?

    Ha egész napra be tartom a fogyit , estére biztos kattanik nálam valami és felkutatom a még nem létező csokit is a lakásban.

    Persze ha felfaltam utánna jön az önmarcangolóállapot és az igérgelődés.

    Mi a véleményed a különböző fogyi segédletekről. Pl. a Hoodia spray-ről?

    Válaszodat megköszönöm.

    Üdv .Katus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. június 19. 21:5131.
    Ez nagyon jó meglátás, én is alá tudom támasztani :)
    előzmény:
    pihe** (30)
    2011-06-19  21:21
  22. 2011. június 19. 21:2130.

    szia Norbi :)

     

     a többiekéhez képest kicsit másmilyen kérdésem lenne :))

     

    a módszeretek nagyon jó lehet, tömegeket mozgattok, különleges receptek szerint készült termékeket kínáltok az egészség jegyében.. és tényleg, szépek, izmosak, frissek, majd ki csattan aki követ benneteket :) 

     

    viszont erő is tartozik a szépen karbantartott testhez, vagy csak jó közérzet és esztétikus látvány csupán?

     

    tapasztalatom szerint jóval (nagyon jóval) gyengébbek azok az ismerőseim, akik fittneszterembe járnak és speciális készítményeket esznek-isznak ..

     

    ps: nem úúúgy gyengébbek ;)) szekrénytologatás, ágycipelés, költözködés... ilyesmi :)

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  23. Torolt_felhasznalo_277607
    Torolt_felhasznalo_277607
    2011. június 19. 20:0629.

    Gratulalok Norbi!

    Sok emberen segitett es meg segiteni is fog..  Csak igy tovabb a megkezdett uton!

     

    A Wikipediban talaltam

     

    , a világon elsőként klinikailag bizonyított életmód program, az Update megalapítója, üzletember...

     

     

     

      Tudna nekem errol bovebben beszelni?

    Hol vegeztek el a klinikai vizsgalatot?

    Kik csinaltak?

    Hany napos volt?

    Hany egyent erintett?

    Azok aranya no ferfi kor szerint, hogy alakult?

    Voltak e a vizsgalatban resztvevoknek

    emesztoszervi, anyagcsere problemaik? 

    Szedtek-e  a vizsgalat elott, alatt utan fogamzasgatlot?

    Hol talalhato ennek hivatalos  ertekelese a neten?

    Mit kapott a kontrollcsoport?

     

      Elore is koszonom valaszat, tovabbi  sok sikert kivanva .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. június 18. 10:1428.

    Köszönöm :-)

    Soha nem voltam túlsúlyos, a 163 cm-mel mindig 50-53 kg körül mozogtam. A terhességek alatt is az egyik gyerekkel 6,5 a másikkal pedig  4,5 kg-ot szedtem csak fel.

    50 fölött sajnos, mintha dobálták volna rám a kilókat. :-(  Most 72 kg vagyok, de a cél 67 kg. Szerecsére vékony a csontozatom, igy nem látszik annyira a többlet. :-)

    Sok sikert az életmód változáshoz, ha nagyon akarod biztosan sikerülni fog. Bennem is van ám  akarat, tipikus kos vagyok :-)))

    előzmény:
    PirosAlma (27)
    2011-06-18  05:39
  25. 2011. június 18. 05:3927.

    Az is szuper eredmény!!!! Főleg, ha figyelembe veszük a korodat is! Én is látom, hogy fitalabban könnyebben ment a fogyás. Mondjuk szerncsére nem vagyok az a "jojo-alkat" tehát a terheségeken és 1x nagy fogyáson kívül nemigen híztam vissza....most nálam nem az a cél, hogy hamar menjen, hiszen nem rövid idő alatt gyüjtöttem össze a felslegemet, hanem az, hogy ne jöjjön vissza amikor már lement! A napokban leszek 37, 40- éves koromra ténylegesen olyan akarok lenni mint amilyenek 25 évesen jól éreztem magam. Ezért váltottam életmódot, mert fogyókurákkal nem a célom fogom elérni.....

     

    NAGYON ÜGYES VAGY! ÍGY TOVÁBB!!!! 

    előzmény:
    rozalindaa (20)
    2011-06-17  17:18

Címlap

top