Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Schobert Norbert a fórumon

adrijan
Létrehozva: 2011. június 16. 16:27

Kedves fórumozók!

 

Június 20-án, hétfőn délután 1 órától a Fórum vendége Schobert Norbert, tornász, üzletember, a Norbi-update atyja.

 

Fogadjátok szeretettel, és ha bármi testedzéssel, diétával, életmóddal kapcsolatos kérdésetek van, már most bátran feltehetitek - vendégünk hétfőn egy órán keresztül válaszol a kérdésekre.

  1. 2011. június 18. 00:4226.

    Norbiéknak csak gratulálni lehet!!!!

    Nyugodtan egyél hurkát is vagy ami jólesik! Duci kisfiúból  lettél, amivé...Gyönyörű családod van, imádjátok egymást, minden "találmányod" jó, követhető, eredményes. Bárki szívesen élné az életed. Kérdésem nincs, mert a válasz a dvd-ken van.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  2. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. június 17. 22:5825.

    Norbi, te drága jó lélek!

     

    Nem kellene vigyázni a nyíltszíneb való sültkolbász és hurkaevéssel, ha már annyira hirdeted a lájtos étkezést?

     

    idézet:
    Csendike (28)
    2011-06-17 22:57:06

    nyíltszíneb  = nyíltszínen

     

     

    ( Annyira szeretnék én is egy kis sült hurkát, hogy nem is tudtam odafigyelni az írásra)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (24)
    2011-06-17  22:57
  3. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. június 17. 22:5724.

    Norbi, te drága jó lélek!

     

    Nem kellene vigyázni a nyíltszíneb való sültkolbász és hurkaevéssel, ha már annyira hirdeted a lájtos étkezést?

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  4. 2011. június 17. 22:1423.

    Kedves Norbi!

       Már régóta "ismerlek",tornáidra kezdtem el tornázni,bírom a stílusodat.Sajnos abbahagytam a rendszeres mozgást, kisebb-nagyobb kihagyásokkal csináltam,fel is szedtem jópár kilót.

       Tavasszal elhatároztam,hogy követem az update életmódot és rendszeresen mozgok.a célom régi  súlyom elérése.Két hónap alatt lement 11 kg.Eleinte 2-3 naponta tornáztam,majd áttértem a napira.Minden nap min.60 percet,de inkább többet mozgok.A hasamról megy le a legnehezebben,kérnék szépen tanácsot,hogy ott is jóval láthatóbb legyen az eredmény.Réka 20 perces hasizomedzését csinálom kb 2naponta,többi napokon az alakreformon lévőt .

      Mégegy kérdésem lenne kódokkal kapcsolatban,láttam ez már másokban is felmerült.Az egyik a zabpehely,amit nagyon megszerettem,a puffasztott rizs és búza ,valamint a görögdinnye és cseresznye-hányas kódúak?

     Még kb 6 kg-t szeretnék fogyni,most megállt a súlycsökkenés ,illetve lelassult.De nem adom fel,mert tudom,hogy sikerülni fog!

       Sajnos a környékünkön nincs update üzlet,így a könyved alapján étkezem,a kódok betartásával.

      Köszi,hogy annyi emberen segítettél már te is és Réka is a fantasztikus kitartásával és energiájával.Csak így tovább!

      Várom válaszaidat:V. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. június 17. 20:1122.

    Kedves Norbi!

     

     

    Először is szeretnék gratulálni a sikereitekhez! Minden nap elolvasom a facebookos üzenetiteket,de még nem mertelek bejelölni. Ha sikerülne lefogynom a TI módszereitekkel egy percig sem gondolkoznék ezen tovább és bátran küldenék képet,hogy bővítsem a sikertörténeteket.

     

    19 éves lány vagyok és körülbelül 10 kg felesleg van rajtam. Szerintem alma tipusba tartozom,mert a legtöbb háj a hasamon van. Nagyon el vagyok keseredve,mert sehogysem tudom leadni.

    Futással csak a combom vékonyodott és a vádlim lett nagyobb.

    Ha minden nap 30 percet futnék,heti 3-4x tornáznék Réka tornáira és az Update életmódot folytatnám sikerülne elérnem az álom alakot? Ez a gondolkodásmód jó vagy változtassak valamit rajta?

     

     

    ° Hétfőn vizsgázni fogok; ezért írtam most.

     

    Nagyon hálás lennék,ha Nekem is válaszolnál és írnál egy-két bátorító mondatot,hogy ne adjam fel!!!

     

    Köszönöm szépen előre is,

    A.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. június 17. 17:3421.

    Azt hiszem nálam nem az evéssel van a baj, hanem a mozgással. Megvettem Norbi és Réka kazettáját is, de estére kelve nincs lelkierőm még megnézni se, nem, hogy végigcsinálni. No ilyenkor mi a teendő?

    Ha engem lefogyasztanának, az lenne a világ 9. csodája.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  7. 2011. június 17. 17:1820.

    Jaj dehogy kicsit gyorsan irtam és félre ütöttem.

    6 hét alatt 4,5 kg.  Ezt találom kevésnek, pedig édességet, kenyeret nem is eszem, meg egyébkén is keveset.

    előzmény:
    PirosAlma (11)
    2011-06-17  06:03
  8. 2011. június 17. 11:5119.

    Nem értek egyet, nem uborkaszezon, hanem bikiniszezon van.

    Ki akar úszógumival járni strandra?

    idézet:
    kiscsibe (4)
    2011-06-16 16:51:04
    aki nem tud úszni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-06-16  16:51
  9. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2011. június 17. 11:3718.
    Szia! Tudom, hogy nem tőlem kérdeztél, de azért adnék egy tippet. :) Réka DVD-i tényleg nagyon komolyak, főleg a 2010-es 90 perces Alakreform, eleinte én sem birtam végigcsinálni, kidőltem az elején, de aztán úgy trükköztem, hogy beletekertem,  ált. ált nagy ismétlésszámban csinálja a gyakorlatokat, igy mindenből csináltam egy keveset, pár hét után (heti min. 3 edzés) trükközés nélkül is birtam. Szóval hagyd végigmenni az egészet, ha elfáradsz, akkor pihenj pár percet, majd újra kapcsolódj be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832384 (12)
    2011-06-17  07:26
  10. 2011. június 17. 11:2717.

    Szia Norbi!

     

    Szívesen látnék a pékségekben igazi zsömlét, kiflit a lisztkeverékedből!  Babapiskótát is "időhiányban" szenvedő anyukák részére, a tiramisu

    készítéshez. :)

    Köszi

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 17. 11:2516.
    Kedves Norbi! A nagyon makacs hasi-deréki zsírpárnákról szeretnék kérdezni. Néha úgy érzem, szabályosan sanyargatom magam, de nyoma sincs a "kockáknak", pedig nagyon szeretnék olyat. A hasam folyton kidudorodik. Heti 5x40 perc mozgás a minimum, de van, amikor több is. Réka 2009-es DVD-jéről a 40 perces programot szoktam váltogatni más programokkal, többek közt a kick-box aerobickal is. A BMI-m az alacsony (sovány) kategóriába esik, mégse tudom elérni az áhított formát. Táplálkozásomból teljesen kiiktattam a fehér rizst és a krumplit, gabonákból is a teljes kiőrlésűeket részesítem előnyben, IR-es diétát tartok, többé-kevésbé (nem centizem ki a ch-t, és néha bűnözöm is), cukor helyett xilitet használok. Mit tehetnék még a kockás has érdekében? Futni nem szoktam, mert egyrészt nem bírja a térdem-lábam (borzalmasan lúdtalpas vagyok), másrészt meg a mi környékünkön kész életveszély lenne. (Azt mondjuk hozzáteszem, hogy az emésztésem egy rémálom, és sajnos évek óta nem tudják megállapítani, mitől...lehet, hogy ez is közrejátszik?) Előre is köszönöm a válaszodat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. június 17. 10:2115.
    Bizony!!!!
    előzmény:
    ninamyers (13)
    2011-06-17  09:39
  13. 2011. június 17. 10:0814.

    Kedves Norbi!

     

    Már évek óta a Ti módszereteket követem, úgy étkezem és tornázok minden nap. A kérdésem az lenne, hogy melyik könyv kódjait kövessem, az Utolsó titok c. könyvet vagy a Kövér ember nem bűnös c. könyvet. Engem eléggé megzavarnak azok a dolgok, hogy különböznek egyes ételek kódjai, mint például zabpehely! Egyik könyvben 1-es kódú a másikban már a tiltott ételek között van. Vagy a puffasztott búza ill. puffasztott rizzsel is ez a helyzet! 

    Másik kérdésem az lenne, hogy a rizs miért tartozik a 2 kódba? A testépítők akiknek igen alacsony a testzsír százalékuk is esznek rizst, és ugy emlékszem, hogy Réka is fogyasztott rizst amikor a versenyre készült.

     

    A válaszokat előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. június 17. 09:3913.

    Én úgy értelmeztem, hogy 6 hét alatt 4.5 kilót adott le...

    Szerintem ez tökéletes tempó, pláne idősebb korban.

    Jó eséllyel nem fogja visszahízni, szemben azokkal, akik 2 hónap alatt 10 kilóktól szabadulnak meg, aztán meg pár hónappal később ugyanolyan kerekek (ha nem jobban) mint a fogyókúra előtt. 

    előzmény:
    PirosAlma (11)
    2011-06-17  06:03
  15. Torolt_felhasznalo_438321
    Torolt_felhasznalo_438321
    2011. június 17. 07:2612.

    De jó! Örülök!

     

    Norbi, én évekig versenyszerűen sportoltam, de mostmár 7 éve abbahagytam szinte egyik napról a másikra. Most szeretném újrakezdeni a mozgást, viszont a Réka dvd-it pontosan 12 perc után vettem ki, mert az a gyanúm, hogy nem az én szintemnek lett kitalálva :) Konkrétan eddig bírta a combom a terhelést. :( Még rá 2 napra is komoly izomlázam volt,ettől a 12 perctől :D

     

    Néztem a Ducitréninget is, de az már nagyon tinglitangli nekem... Az se nekem van kitalálva. Ennél azért jóval fittebb vagyok :(

     

    Arra gondoltam, milyen jó lenne, ha egy, amolyan újrakezdő dvd-t csinálnátok, ami megalapozza a kondíciót, az egész test izomzatát a Réka eddigi dvd-ihez. :) Persze, monthatnád, hogy álljak neki egyedül (valszeg az lesz), de együtt mindig könnyebb :)

     

    Szívesen eljárnék Réka óráira is, de ugyanúgy kidőlnék sztem.  

    Vagy tudsz esetleg olyat ajánlani a dvd-id közül, ami a kritériumaimnak megfelel?

     

    Előre is köszi a választ és gratulálok a gyönyörű családodhoz! :)

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  16. 2011. június 17. 06:0311.
    2 kg /hét viccelsz???? Én 37 leszek maholnap és januártól 20 kg ment le.......ha a Te sebeségeddel fogynék már 46 kg minusznál kéne tartanom!!! Nagyon ügyes vagy!!!!
    előzmény:
    rozalindaa (2)
    2011-06-16  17:02
  17. 2011. június 16. 23:1910.

    Kedves Norbi!

     

    Jelenlegi fogyókúrámhoz nagy segítség a Duci tréning 1. torna, egyrészt mert belefér a kisfiam alvásidejébe, másrészt mert sajnos még mindig elég nagy a súlyom, így nem merek ennél komolyabb mozgásba belefogni.

    Néhány hónap múlva újabb babát tervezünk. A kérdésem az lenne, hogy ez a torna végezhető-e terhesség alatt? Reményeim szerint addigra kisebb lesz a súlyom és ezúttal - ellentétben a kisfiammal való várandósság esetével - nem szeretnék olyan rengeteget hízni, ezáltal remélem elkerülni a már megismert terhességi magas vérnyomást és cukorbetegséget, valamint a szülés utáni kínlódást a nagy súly miatt. Az azonban sajnos személyes tapasztalat, hogy a fogyáshoz/szinten tartáshoz nekem muszáj mozognom. Azért sajnos, mert én egyáltalán nem vagyok sportos típus, nem okoz semmilyen örömet a mozgás, sőt. A Duci tréning azonban kibírható, ezért örülnék, ha a terhesség alatt is folytatható lenne. (A kérdésem vonatkozik arra a kiegészítő tornára is, amely ugyanazon a DVD-n található, Fanni nevű lány közreműködésével, comb/fenék/has irányzottsággal.)

     

    Köszönöm a válaszát és sok sikert kívánok a továbbiakban is, a szép családhoz pedig gratulálok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. június 16. 22:599.

    Kedves Norbi!

     

    Rékához hasonlóan én is egy 3 gyermekes anyuka vagyok. Rám gyerekenként 5 kiló rakódott (azaz összesen 15 kg ), amitől a módszereddel lassan már teljesen megszabadulok,1-2 kg van hátra. A férjem az üdvözletét küldi .

     

    A kérdésem a következő lenne: Milyen a gyerekeid hozzáállása az édességekhez (a cukros édességekre gondolok). Vágynak rá? Megkapják? Vannak ezzel kapcsolatban küzdelmek velük? 

    Köszönöm szépen előre is a válaszod! További sok sikert!

     

    adsza

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  19. 2011. június 16. 22:438.

    Kedves Norbi!

     

    Végső elkeseredésemben írok neked. nem nem magamról van szó, hanem a testvéremről..... már 120 kiló volt neki hormon problémája, jó indulatú agydaganata de az év eleji MR mindent renben talált. ennek ellenére nem fogy. mindig van valami kifogás. 7 évvel idősebb nálam, nekem már van egy 1 éves pici lányom, és ő is vágyna babára. van neki párkapcsolata is. mondtam neki hogy a ti módszeretekkel lefogyna. ő nem szeret titeket. a miértre nincs válasza. számtalan esetben bizonyítottátok már hogy hatásos a módszeretek. ő még a 90 napos diéta alatt is képes volt hízni. mert a CH nap neki egész napos sütizésből állt.

     

    már fáj a háta, a bokája, depressziós mondta is, látom is. van esetleg bármi lehetőség arra hogy mégis megismerjen titeket? megismerje a módszereteket? hiába tolom neki az arcába a cicceket, videókat -persze csak finoman- hárít.pedig egyik volt csoporttársnője is többek között az update-el fogyott le.

     

    kicsit az az érzésem elvan ő a maga világában és várja a csodát. én szeretném neki elvinni a csodát. elhitetni vele, hogy csak ő tudja rendbehozni a saját életét.... de nagyon makacs. utálni fog ezért, de egy idő után remélem örömmel gondol vissza erre a levélre.

     

    ha látsz a leírtakban lehetőséget,tudsz tanácsot adni hogyan kezdjek én hozzá a segítéshez örülnék ha priviben is felvennénk a kapcsolatot. de természetesen itt is várom válaszod.

     

    addig további sok sikert kívánok nektek!

     

    K

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. június 16. 21:217.

    Kedves Norbi!

     

    Imádom a tornáidat, én nagyon örülnék neki ha adnál ki pár új dvd-t, amin Te csinálod a tornát egy-két segítővel.

    Réka tornái nekem nagyon egyhangúak, unalmasak, de a Te tornáidat nem tudom megunni. Jó lenne még egy pár dvd a polcomra

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  21. 2011. június 16. 21:166.

    Már elnézést, de Norbi mióta tornász? Merthogy a Borkai Zsolt, Csollány Szilveszter és az Ónódi Henrietta azok voltak, de Norbi más sportágban aktív. 

     

    Vagy rosszul tudom Norbi?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  22. Torolt_felhasznalo_113862
    Torolt_felhasznalo_113862
    2011. június 16. 20:475.

    Kedves Norbi!

     

    Én nagyon kedvellek (már amennyire TV alapján szimpi lehet vki) benneteket. Értékelem amit csináltok.

     

    Úgy vélem, azok az emberek akik nem szeretnek bennetek, azok akiket irritáltok azért nem bírnak benneteket, mert néha nem tudjátok hogy mikor elég belőletek, mikor kell kevesebbet mondani, stb... Nem tudom, hogy a megszólalásaitokról, fellépéseitekről Ti döntötök, vagy vmi pr-os intézi ezeket: de sokszor tévúton jártok.

     

    Elnéztelek a vacsoracsatában is... Folyton énekesekkel, táncosokkal voltál együtt, abszolút kilógtál a sorból. Miért vállaltad? Miért nem egy másik csapattal vállaltad? Ott is te voltál a sorból kilógó... 

     

    Jó fej vagy, értékes vagy, csak iszonyat rosszul kommunikáljátok magatokat a külvilág felé. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_494056
    Torolt_felhasznalo_494056
    2011. június 16. 19:414.

    Kedves Norbi!

     

    Ügyesen szeretném megfogalmazni a mondandóm, hogy ne bántsak meg senkit.

    Gratulálni akarok ahhoz, amit elért.

    Egy kövér, lenézett kisgyerekből lett egy lenézett rendőr. Aztán kitalált valamit és lett belőle egy sikeres, de sokak által utált, ismert ember.

    Hát Norbi, nem irigylem... 

     

    Viszont tudja mi a lényeg? Hogy boldog a családdal, hogy gömbölyű otthon minden. A többi meg kit érdekel?  Amíg este mosolyogva megy haza a családhoz, addig lepereg minden bántás, rosszallás. Más munkakörben, de én is kapom az "ívet"

     

     

    Sok az irigye, ezt tudomásul kell vennie.

     

     

     

    Ha asztmásoknak is kitalálnának Rékával valami jó mozgást/módszert, hát annak nagyon örülnék. :) /kicsi tüdőkapacitás, sok szteroid... ez az asztmások átka/

     

    További sok sikert!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  24. 2011. június 16. 17:343.
    Én várom, az ő módszerével fogyizom, jól érzem magam, amióta elkezdtem, több az energiám, tavaszi fáradtságot hírből se ismerem. 
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27
  25. 2011. június 16. 17:022.

    Lehet szeretni, nem szeretni Norbit, de nekem a Duci Trénig kazetta működik.

    Már régebben is csináltam, most 6 hete újra. Az a baj, hogy nagyon lassan jönnek le a kilók, türelmetlen vagyok. Persze lehet, hogy ez a jó, ha hét alatt 4,5. Keveset eszem, de hiába 60 felé már másképpen működik a testünk. Viszont sokkal jobban érzem magam, mintha több kiló ment volna le rólam.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-06-16  16:27

Címlap

top