Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

D. Tóth Kriszta a fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. május 23. 13:50
Kedves fórumozók!

Jövő hétfőn délután 1-től két órán keresztül a fórum vendége D. Tóth Kriszta. A meghívás apropója az, hogy a könyvhéten jelenik meg vendégünk új könyve, a Nagylánykönyv, amiről itt az NLC-n is blogot vezet.  

Természetesen bármiről kérdezhetitek vendégünket, aki élőben válaszol majd.  

Addig is ne tartsátok vissza magatok, már most írhattok a topikba!
  1. 2011. május 30. 15:1276.

    "Nem járnak hozzá fotósok és forgatócsoportok az oviba"

     

    Járnak az apukádhoz Kaposvárra :( Honnan tudod, hogy Lolához egyszer nem kopogtatnak be? Bár már úgysem válaszolsz, letudtad a doldog...

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (67)
    2011-05-30  14:48
  2. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. május 30. 15:0375.

    Francokat!

    Engem a kutya nem keresett meg, hogy kérdezzek. (Az már más kérdés, hogy voltam olyan pofátlan, hogy már pénteken is kérdeztem)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-30  15:01
  3. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. május 30. 15:0274.

    Most értem vissza, mert sajna néha dolgoznom is kell. ( De bement az összes beszámoló és bevallás, jeeee!!!)

    Kriszta!

    Mennyire fájt az ittlét? Jobban vagy kevésbé, mint vártad?

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  4. 2011. május 30. 15:0073.
    Tökéletlenül tökéletesen válaszoltál, mint mindig :)
    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (67)
    2011-05-30  14:48
  5. 2011. május 30. 15:0072.

    Nagyon aranyos lehet!

    Érdekesek ezek a kisemberek! Tágra nyílt szemekkel csodálkoznak rá a nagyvilág dolgaira és mindig megújúlt erővel igyekeznek magukévá tenni a világ csodáit.

     Arról már nem is kell beszélni, hogy egy egy ilyen apró kisérlet sikere megkora boldogságot okoz számukra. Sajnos be kell vallani, hogy nekünk felnőtteknek is van , mit tanúlni a gyerekeinktől. Jó anyának lenni, mert a gyermekeink visszavisznek abba a világba, amit mi már elveszítettünk! 

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (70)
    2011-05-30  14:55
  6. 2011. május 30. 14:5771.
    Nagyon köszönöm a kérdéseket! További szép napot kívánok mindenkinek! Sziasztok, kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. május 30. 14:5570.

    Beleolvastam egy bejegyzésbe, hogy hogyan elégítsük ki a gyerek kiváncsiságát! Nagyon aranyos!

     

    Egy megjegyzés ha szabad!?

     

     " Az ijedtségem inkább annak, az apjában és bennem is fölvetődő kérdésnek szól, hogy vajon mi lesz, ha majd nem tudunk válaszolni neki? És vajon ha most, ötévesen ilyen, akkor meddig tart az eddig megkérdőjelezhetetlennek tűnt előnyünk?!"

     

    Sajnos csak addig tarta kiváncsisság, amíg ki nem nyílik a világ a betűk és a számok megismerésével. Utána már nem záporoznak a kérdések, csak azok amelyek egy adott szituációba felmerülnek. Egy kérdésre írtad, hogy élvezze ki az első hónapokat a kérdező a nehézségek ellenére. Na a kérdésözön is így megoldható, mert fájni fog, amikor már nem kérdeznek.

     

    Azt is írtad, hogy mi van ha nem tudod a választ. A dolog egyszerű. A gyerekek nem buták, meg mondod neki, hogy te sem tudod, de utánanézel és annélkül, hogy ő hozná fel a témát mégegyszer te mondod el neki, hogy megnéztem ami érdekel és ez ezért és ezért ilyen vagy olyan!

     


    idézet:
    *Babocza* (68)
    2011-05-30 14:49:31

    Ezt pontosan így tesszük. :) Időközben megtanultam azt válaszolni Lolának, hogy "nem tudom". Még emlékszem, az első alkalomra. Egy ideje a lányunk szeret kísérletezni. Fizikai, vízzel, levegővel, egyszerű eszközökkel végezhető kisérletekre kell gondolni. Nemrég itt volt a nagymamája, és egy könyvben olvasott kísérletet próbáltak ki. Este megkérdezte tőlem, hogy tudom-e, adott esetben miért viselkedett úgy a víz, ahogy. Én meg mondtam neki, hogy nem tudom (ténleg nem tudtam). Erre ő: "na de mama, az nem lehet! Neked mindent tudnod kell, az a dolgod!" :)

     

     

    előzmény:
    *Babocza* (68)
    2011-05-30  14:49
  8. 2011. május 30. 14:5069.

    Elképeztő, hogy menni utankozó, rossz indulatú, marhára érdeklődő fórumozók vannak itt. 

    De legalább élvezettel olvasom Kriszta válaszait. 

     

    Én örülök neki, h írsz. Mostanában jutottam a könyvedhez, minden fejezet nagyon tetszett!

    Remélem a mostani könyvedben benne van az a levél, amit a lányodnak írtál szülinapjára!! Köszönet érte!! Minden gondolat benne van, amit az ember a saját gyermekének szavak nélkül elmondana!

     

    További sok sikert kívánok Neked! 

    idézet:
    Lola0617 (64)
    2011-05-30 14:43:00
    Kedves Lola! Tetszik a neved. :) Persze, hogy benne van a szülinapi levél a Nagylánykönyvben! Nekem is az egyik kedvencem. Ami a fórumot illeti, nem tudom, mennyit jársz erre, én viszonylag ritkán, de azt sejtettem, hogy föl kell kötni a gatyámat. Föl is kötöttem, és igyekeztem mindenre válaszolni, ami érdekelte a kedves fórumtársakat. Ilyenre is, olyanra is.
    előzmény:
    Lola0617 (64)
    2011-05-30  14:43
  9. 2011. május 30. 14:4968.

    Beleolvastam egy bejegyzésbe, hogy hogyan elégítsük ki a gyerek kiváncsiságát! Nagyon aranyos!

     

    Egy megjegyzés ha szabad!?

     

     " Az ijedtségem inkább annak, az apjában és bennem is fölvetődő kérdésnek szól, hogy vajon mi lesz, ha majd nem tudunk válaszolni neki? És vajon ha most, ötévesen ilyen, akkor meddig tart az eddig megkérdőjelezhetetlennek tűnt előnyünk?!"

     

    Sajnos csak addig tarta kiváncsisság, amíg ki nem nyílik a világ a betűk és a számok megismerésével. Utána már nem záporoznak a kérdések, csak azok amelyek egy adott szituációba felmerülnek. Egy kérdésre írtad, hogy élvezze ki az első hónapokat a kérdező a nehézségek ellenére. Na a kérdésözön is így megoldható, mert fájni fog, amikor már nem kérdeznek.

     

    Azt is írtad, hogy mi van ha nem tudod a választ. A dolog egyszerű. A gyerekek nem buták, meg mondod neki, hogy te sem tudod, de utánanézel és annélkül, hogy ő hozná fel a témát mégegyszer te mondod el neki, hogy megnéztem ami érdekel és ez ezért és ezért ilyen vagy olyan!

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. május 30. 14:4867.
    Lolát nem cikizik néha az oviban? Bár lehet hülye kérdés, úgysem vallanád be...
    idézet:
    goofy75 (63)
    2011-05-30 14:41:11
    Miért cikiznék? Normális, egsézséges óvodás, a barackfa csoport oszlopos tagja. Nem járnak hozzá fotósok és forgatócsoportok az oviba, éli az öt és félévesek békés, boldog életét. És miért ne vallanám be? Úgy látod, az elmőúl másfél órából, hogy félek olyasmiről beszélni, ami kellemetlen? 
    előzmény:
    goofy75 (63)
    2011-05-30  14:41
  11. 2011. május 30. 14:4766.
    Koszonom valaszat!
    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (65)
    2011-05-30  14:46
  12. 2011. május 30. 14:4665.
    Miert nem koltoznek Angliaba? Biztosan kapna on is munkat a media teruleten!
    idézet:
    nora11 (60)
    2011-05-30 14:31:54

    Mert nagyon szeretjük Magyarországot. Négy éve élünk itthon, a családunk minden egyes tagja jól érzi itt magát. Persze van, hogy bosszant valami - politikai, társadalmi jelenség - engem, aki innen is származom. Olyankor előfordul, hogy épp Alex vigasztal vagy nyugtat meg.

     

    Nekem angol nyelv és irodalom volt a főszakom az egyetemen, ennek, és az édesanyámnak köszönhetően menthetetlenül anglofil vagyok. Vagyis el tudnám képzelni, hogy ott élünk, ahol a férjem gyökerei vannak.

    Nem is mondjuk azt hogy soha, de most jó itthon, és a költözéshez valami nagyon angy dolognak kellene történnie. Lola maga pedig így, hogy Magyarországon élünk, is úgy határozza meg magát, hogy "angolmagyar kislány". Vagyis most már nagylány.

    előzmény:
    nora11 (60)
    2011-05-30  14:31
  13. 2011. május 30. 14:4364.

    Elképeztő, hogy menni utankozó, rossz indulatú, marhára érdeklődő fórumozók vannak itt. 

    De legalább élvezettel olvasom Kriszta válaszait. 

     

    Én örülök neki, h írsz. Mostanában jutottam a könyvedhez, minden fejezet nagyon tetszett!

    Remélem a mostani könyvedben benne van az a levél, amit a lányodnak írtál szülinapjára!! Köszönet érte!! Minden gondolat benne van, amit az ember a saját gyermekének szavak nélkül elmondana!

     

    További sok sikert kívánok Neked! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  14. 2011. május 30. 14:4163.
    Lolát nem cikizik néha az oviban? Bár lehet hülye kérdés, úgysem vallanád be...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. május 30. 14:3662.

    amikor az írott nők lapjában belekezdtél a lolamesékbe, előtted pár hónappal V. Kulcsár Ildikó egyik lánya is írt, ugyanilyen babás történéseket... :)

    miért inkább a te meséiddel folytatták a sorozatot?  

    idézet:
    pihe** (54)
    2011-05-30 14:22:57
    Az írott Nők Lapjában nem meséket írtam, hanem a Lolával az élet rovatot, amely felnőtteknek szólt, és valós történeteket dolgozott föl. Én nem olvastam az általad említett cikkeket, de a szerkesztőségi döntésekkel kapcsolatban enm én vagyok az illetékes. Fölkértek, én meg írtam.
    előzmény:
    pihe** (54)
    2011-05-30  14:22
  16. 2011. május 30. 14:3461.

    Kedves Krisztina!

    Véletlen sem akarlak megbántani, lehet csűrni csavarni a dolgokat,de  Az emberek egy részének foglama sincs, hogy mit kezdjen a gyerekkel és nem a hibáidat fogják megjegyezni, hanem azt, ami neked sikerült és ahogy nekedsikerült, s ezt fogják a saját gyerekükre is ráerőltetni.

     

    Számomra akkor lenne hitelesek ezek a fajta könyvek, ha több anya megoldását sorolnák fel egyazon problémára! Ebben az esetben tessék szabad a választás lehetősége. 

     

     

     

     

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (57)
    2011-05-30  14:27
  17. 2011. május 30. 14:3160.
    Miert nem koltoznek Angliaba? Biztosan kapna on is munkat a media teruleten!
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  18. 2011. május 30. 14:3159.
    szia Kriszta :) így olvasgatva a topicot egy kérdés nem hagy... ha szerinted is tulajdonképpen bármelyik kislányos családban ilyen történések zajlanak, akkor miért gondotátok hogy pont erről kell írnod ? :) a kiadó nem vonogatta a vállát, hogy nem túl izgalmas a téma, meg különben is pont fut egy ilyen könyv, nagyon hasonló bel- és külcsinnel..?miért éri meg mégis évek óta párhuzamosan futtatni?  jó, mi magyarok vagyunk és igenis vegyünk szépen magyar árut (meg különben is majdnem olyan) szóval nem fordulhatna elő, hogy az angol műveket fordítja és adja ki egy hazai kiadó, és nem a tiéd után fog kapva kapni még a külföldi piac is ? :)
    idézet:
    pihe** (50)
    2011-05-30 14:14:38
    Kedves pihe! Szerintem a gyermekirodalomban az a csodálatos, hogy elfér egymás mellett minden Bartos Erikától Berg Juditig. Anna, Peti és Gergő kedves, mindennapi történeteitől Panka és Csiribi csodás varázsvilágáig. A gyerekek szeretik felismerni magukat a mesehősökben, Lolában is. Ez segíti nekik megérteni a világot és feldolgozni az élményeiket. A Lolamesék tematikája valóban egyetemes - úgy, hogy közben nagyon is "lolás". ld. kétnyelvűség, utazás repülőn, stb.
    előzmény:
    pihe** (50)
    2011-05-30  14:14
  19. 2011. május 30. 14:2858.

    akkoriban még járattam az újságot :)

    viccesnek tűnik..? komolyan gondoltam pedig :) 

    előzmény:
    *Babocza* (56)
    2011-05-30  14:26
  20. 2011. május 30. 14:2757.

    Kedves Krisztina!

     

    Nem olvastam a könyvet, bár hasonló korú lányom van, de a bemutatót a blogon igen!

     

    Látom, hogy kihívásokról és megoldásokraól is szólnak a Lolás könyvek.

    A kihívás egyértelmű, de a megoldások számomra kérdésesek.

    Nem fél, hogy azok a megoldások, amiket ajánl vagy pontosabban leír azt egy másik szülő kézpénznek vesz és mindenáron azt a megoldást akarja ráerőltetni a gyerekre???

     

    Ön nem szakember, még az olyan elhíresült könyv is mint a Suttogó több szakember munkája, akik ezt tanulták. Elég félő dolognak tartom, ha egy hétköznapi,de híres  anya ad tanácsot! 

    idézet:
    *Babocza* (47)
    2011-05-30 14:08:12
    Kedves Babocza! Ha figyelmesen olvasol - akár csak a blogban megjelent írásokat is - akkor látja, hogy nem adok tanácsot. Sőt, ha valaki (hozzászólásban, levélben) tanácsot kér, inkább elutasítom a kérését. Neked teljesen igazad van, én nem vagyok gyermekpszichológus, sem ovos vagy védőnő, amit nem is állítok magamról. Egy gyakorló anyuka vagyok, aki a szembejövő kihívásoknak megpróbál megfelelni, hoz egy sor döntést, amelyek közül van néhány, amely nem bizonyul jónak. Épp azért szoktam leírni a kudarcaimat is, hogy lássák: nem szabad készpénznek venni, amit írok. De én azt mondom, hogy a forráskritika még a valódi szakirodalom tanulmányozása során is nagyon fontos! Mert nicns két egyforma gyerek, szülő, élethelyzet.
    előzmény:
    *Babocza* (47)
    2011-05-30  14:08
  21. 2011. május 30. 14:2656.
    Édes Pihém, de jól vagy tájékozódva! A kérdésed ugye csak vicc???
    előzmény:
    pihe** (54)
    2011-05-30  14:22
  22. 2011. május 30. 14:2555.

    áruljátok már el mi van ebben a csemegében :)))

    kicsit olyan mint amit a mókusoknak lehet az állatkertben.. és nem tehetek róla de ez ugrott be :))

    ha találgathatok, akkor csokis, mazsolás, fügés, magpelyhes, aszaltgyümölcsös ilyesmikre gondolnék... szinte olyanra mint a müzli :) 

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (52)
    2011-05-30  14:17
  23. 2011. május 30. 14:2254.

    amikor az írott nők lapjában belekezdtél a lolamesékbe, előtted pár hónappal V. Kulcsár Ildikó egyik lánya is írt, ugyanilyen babás történéseket... :)

    miért inkább a te meséiddel folytatták a sorozatot?  

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (51)
    2011-05-30  14:15
  24. 2011. május 30. 14:2253.
    Kedves Kriszta!

    Először is szeretném elmondani, hogy már a Lolával az élet cikkek előtt is figyelemmel kísértem munkásságát és személyét, és már akkor nagyon szimpatikusnak találtam, ez azóta sem változott. Mint brüsszeli tudósító nap mint nap beleláthatott a világ és főleg Európa politikai életébe. A kérdésem az lenne, bár tudom, hogy sajnos manapság erről nem szívesen beszélünk, de engem személy szerint nagyon érdekel, mivel szerintem sokunk számára mintául szolgálhat, hogy Ön, mint magánember milyen (politikai)elvek szerint él, és milyen értékeket/normákat szeretne átadni a kislányának?

    A Lolás könyveket még nem olvastam, de ha lesz gyermekem, valószínűleg sor kerül majd rá :)

    További sikereket és boldogságot kívánok Önnek és családjának!

    Rose85
    idézet:
    rose85 (38)
    2011-05-30 13:45:44
    Kedves Rose! Köszönöm a kedves szavakat. Kérlek ne haragudj meg rám, de a politikai értékrendemről nem szeretnék beszélni. Természetesen van véleményem a világ dolgairól, a politikáról is, de ezt magánügynek tartom. Még akkor is, ha most már nem híradózom. :) Ami Lola nevelését illeti, nem a világnézetet tartom lényegesnek, hanem azt, hogy kívül-belül egszséges, kiegyensúlyozott, tisztességes ember váljék belőle. 
    előzmény:
    rose85 (38)
    2011-05-30  13:45
  25. 2011. május 30. 14:1752.
    Láttam a boltok polcain a LOLACSEMEGÉT, több mint 500 HUF-ért mértek egy egészen kicsi zacskót. Nem gondolod hogy meglehetősen drága csemege egy átlag, középosztálybeli anyuka pénztárcájához mérten? Mi kerül annyiba? A LOLA márkanév?
    idézet:
    goofy75 (34)
    2011-05-30 13:39:40
    Az árképzés nem az én területem. A Lolacsemegét a Biopont forgalmazza, és az egyes üzletek árazzák be.
    előzmény:
    goofy75 (34)
    2011-05-30  13:39

Címlap

top