Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

D. Tóth Kriszta a fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. május 23. 13:50
Kedves fórumozók!

Jövő hétfőn délután 1-től két órán keresztül a fórum vendége D. Tóth Kriszta. A meghívás apropója az, hogy a könyvhéten jelenik meg vendégünk új könyve, a Nagylánykönyv, amiről itt az NLC-n is blogot vezet.  

Természetesen bármiről kérdezhetitek vendégünket, aki élőben válaszol majd.  

Addig is ne tartsátok vissza magatok, már most írhattok a topikba!
  1. 2011. május 30. 14:1551.

    Kedves Kriszta!

     

    Még soha nem szóltam hozzá ezekhez a "hírességekkel a cseten"-típusú fórumokhoz, de most eljött a pillanat, úgy látszik.

     

    Ugyanis megütötte a szemem ez az itt intézményesülni látszó ellenérzés, ami körülvesz. Miért van ez? Ha megbocsátasz, számomra nem vagy irritálóbb vagy kevésbé irritáló, mint a sok évi átlag, így nem látom okát.

    Bár ritkán nézek tv-t, láttam már néhány általad vezetett Híradót és túl sok problémám nem volt vele, legalábbis emlékeznék rá, ha lett volna.

     

    A gyerektörténeteidet nem olvasom, azt hiszem, nem én vagyok a célcsoport központi tagja, de beleolvastam egy-kettőbe. megvallom, nem lettek a kedvenceim, nem is kerestem őket a későbbiekben, de azt gondolom, ez ízlés dolga, én egyszerűen mást szeretek olvasni.

     

    De okát nem találtam annak, hogy mi is a probléma veled? Vagy ez csak itt tapasztalható? Köszönöm, ha válaszolsz, mert valóban érdekel.

    További napsütésest neked (is)! 

    idézet:
    Alcott (33)
    2011-05-30 13:37:56

    Kedves Alcott! A televízióból jól ismert (vagy ismerni vélt) nő vagyok, aki egyszercsak egy teljesen más műfajban, egy rendkívül személyes tematikában kezdett írni egy óriási pld-számú női magazinban. Az anyaságról - amelyről minden édesanyának megvan a saját véleménye. Persze nem én írok egyedül a szülői lét "viszontagságairól" és a gyermekemről, itt vannak a NL kismamái, legújabban Varró Dani, de én nem a nyomtatott sajtó vagy a könyvek világából merészkedtem a magazinba, hanem a tévéből. Van, aki már ott nem szeretett, vagy a válásomat nem tudta megbocsájtani, vagy az irritálja, hogy írok mostmár mesekönyvet és rajzfilmforgatókönyvet is.

     

    Mindenesetre, ha valaki ezt a szakmát választja,  annak el kell fogadnia, hogy ez ezzel jár.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (33)
    2011-05-30  13:37
  2. 2011. május 30. 14:1450.
    szia Kriszta :) így olvasgatva a topicot egy kérdés nem hagy... ha szerinted is tulajdonképpen bármelyik kislányos családban ilyen történések zajlanak, akkor miért gondotátok hogy pont erről kell írnod ? :) a kiadó nem vonogatta a vállát, hogy nem túl izgalmas a téma, meg különben is pont fut egy ilyen könyv, nagyon hasonló bel- és külcsinnel..?miért éri meg mégis évek óta párhuzamosan futtatni?  jó, mi magyarok vagyunk és igenis vegyünk szépen magyar árut (meg különben is majdnem olyan) szóval nem fordulhatna elő, hogy az angol műveket fordítja és adja ki egy hazai kiadó, és nem a tiéd után fog kapva kapni még a külföldi piac is ? :)
    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (39)
    2011-05-30  13:49
  3. 2011. május 30. 14:1049.

    Kedves Kriszta, 

    örülök, hogy ezt mondod - kérlek ezt osztd meg kedvenc moderátorunkkal, adrijánnal is, aki arra hivatkozva söprögetett, hogy a vendégeknek megígérték, nem kapnak kényelmetlen kérdéseket. :)

     

    Minden jót a továbbiakhoz! :)

     

    Andi 

    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (45)
    2011-05-30  14:04
  4. 2011. május 30. 14:0948.

    Kedves Kriszta,

     

    meg szeretném kérdezni, hogy Neked milyenek voltak az első hónapok Lolával? Mennyire volt nehéz/könnyű az első időszak?

     

    Üdvözlettel: Gyöngyi, egy két és fél hónapos kisfiú édesanyja :-)

    idézet:
    detlef21 (31)
    2011-05-30 13:31:20

    Kedves detlef21! Hú.... mennyi időd van? :) Na jó, megpróbálom röviden. Az első hónapok szinte transzban, egyfajta módosult tudatállapotban teltek Lolával. Brüsszelben éltünk, hármasban, távol családtól, jóbarátoktól, olyan volt az egséz, mintha egy kis barlangban lennénk. Nehéz volt, de közben csodás, és ez a néhány hónap, a 100%-os egymásrautaltság olyan köteléket teremtett kettőnk között, mint semmi más. Persze közben fáradtak voltunk, sokszor tanácstalanok és néha kétségbeesettek. Ismerős? 

     

    Azt kívánom neked, hogy élvezd ki minden percét ennek az időszaknak (a nehezeket is), mert nagyon gyorsan elmúlik! 

    előzmény:
    detlef21 (31)
    2011-05-30  13:31
  5. 2011. május 30. 14:0847.

    Kedves Krisztina!

     

    Nem olvastam a könyvet, bár hasonló korú lányom van, de a bemutatót a blogon igen!

     

    Látom, hogy kihívásokról és megoldásokraól is szólnak a Lolás könyvek.

    A kihívás egyértelmű, de a megoldások számomra kérdésesek.

    Nem fél, hogy azok a megoldások, amiket ajánl vagy pontosabban leír azt egy másik szülő kézpénznek vesz és mindenáron azt a megoldást akarja ráerőltetni a gyerekre???

     

    Ön nem szakember, még az olyan elhíresült könyv is mint a Suttogó több szakember munkája, akik ezt tanulták. Elég félő dolognak tartom, ha egy hétköznapi,de híres  anya ad tanácsot! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  6. 2011. május 30. 14:0646.

    Az édesanyádról is írsz egy könyvet, igaz? Az mikor jelenik meg? Esetleg az eddig megírt részeket "gyúrtad" bele a Nagylánykönyvbe?

    idézet:
    goofy75 (30)
    2011-05-30 13:30:52
    igen, készülődik egy könyv, amelyet az édesanyám izgalmas, keserédes története inspirál. Anyuról sok szó esik a Nagylánykönyvben is, de a készülő könyv egészen más lesz.
    előzmény:
    goofy75 (30)
    2011-05-30  13:30
  7. 2011. május 30. 14:0445.

    Arra lennék kíváncsi, hogy érint téged az az extra törődés, amivel az Nlc szerkesztői, moderátorai körülvesznek? Értem ez alatt a rengeteg, és a mennyiség okán érdektelenné vált hírt, indított topicot, valamit a hozzád érkező kérdések kissé túlzott moderációját.

    Ez neked megnyugtató / elvárod/  kényelmetlen...?

     

    idézet:
    Horn Mici (23)
    2011-05-30 13:15:27
    Üdv Horn Mici, örülök, hogy itt vagy! :) Egyáltalán semmilyen különleges "törődést" nem várok el tőlük. Be lehet szólni nekem is, nézd meg, milyen kérdéseket kaptam... válaszoltam is rájuk. Ha a szerkesztőség úgy ítéli meg, hogy egy blog poszt érdekes, akkor kiemelik a főoldalra. Erre a fórumtopikra konkrét kérdéseket vártak, én úg tudom, azok maradtak is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (23)
    2011-05-30  13:15
  8. Torolt_felhasznalo_871862
    Torolt_felhasznalo_871862
    2011. május 30. 14:0144.
    Azért elég sokat viszont igen:D
    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (43)
    2011-05-30  13:59
  9. 2011. május 30. 13:5943.
    mennyibe fogadunk hogy nem kapsz  valaszt es mindjart torolik a hszolasodat?
    idézet:
    Amarynda (19)
    2011-05-30 13:03:59
    nem nyert :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (19)
    2011-05-30  13:03
  10. 2011. május 30. 13:5842.

    Kedves Kriszta!

     

     

    Nagyon jo otlet a Charlie adn Lola magyaritott valtozata.

     

    Kerdesem mekkor aparatus dolgozik azon, hogy eletben tartsak 

    a kiadast?

     

    Mennyibe kerul egy egy olyan hirveres, hogy "aggodnak Onert mert eltunt":-DD

    meg az amit az NLC csinal?

     

    Angolokhoz is bekivan torni a magyar valtozattal?

     

    Gondolkodtam azon is hogy nehany angol konyvforumon megemlitem az On tevekenyeseget.

     

    Nagylanykonyv utan mi kovetkezik?

     

     

     

    idézet:
    ingrid2 (17)
    2011-05-30 12:25:56

    Kedves ingrid! Értékelem a humorérzékedet. :) Lola a lányom - ezt talán tudod, és az "életben tartásán" egy egész család fáradozik. A Kiskegyed újságírójának  (ő írta az "eltűnt dtk" cikket) egy kisebb vagyont fizettem azért, hogy ijesszen rá  barátaimra és az ismerőseimre, valamint hozza kellemetlen helyzetbe az édesapámat, akit azóta ezzel talál neg sok ember Kaposváron. Ahogy az nlc is rendszeres anyagi támogatást kap tőlem, hogy a többi szerzőjéhez hasonlóan, engem is publikáljon... :D

     

     

    előzmény:
    ingrid2 (17)
    2011-05-30  12:25
  11. 2011. május 30. 13:5441.
    A politikus pálya nem érdekelt soha?
    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (39)
    2011-05-30  13:49
  12. 2011. május 30. 13:5340.

    Kedves Kriszta!

     

    A könyveidet nem ismerem ugyan, de a Nők lapjában általában elolvastam az írásaidat és a lányaimnak is sokszor felolvastam belőlük. Nekem is van gyerekem, ráadásul hármas ikrek. Szerettem olvasni ugyanazokról a problémákról, érzésekről, amiken mi is keresztülmentünk. Szerintem érdekes ezeket a napi dolgokat egy másik anyuka és egy másik gyerek"szemüvegén" keresztül látni és átélni. Volt olyan hogy olvastunk egy történetet és a lányok kiabáltak, "ezt én is így szoktam, így mondtam stb.."! Jókat nevettünk. Lolára eleinte mindig úgy tekintettek, mint a többi mesehősre, Aranyhajra, vagy Csingilingre. Persze már tudják, hogy élő kislány. Mindig azt kérdezgetik, mikor lesz már Lolának is testvére? Nem rossz neki egyedül játszani? Mivel ők hárman vannak, nekik ez olyan furcsa. Érdekes, azt teljesen természetesnek veszik, hogy Lola a papájával nem magyarul beszél. Mindenesetre kíváncsi leszek a Nagylánykönyvre, az most "aktuális" lesz nálunk is. Mindenesetre sok sikert és boldogságot kívánok a továbbiakban is az egész családnak.

     

    Katalin 

    idézet:
    katicus74 (14)
    2011-05-30 10:50:39
    Kedves katicus! Örülök, hogy tetszenek nektek a történetek, és a gyerekek is magukra ismernek bennük. A kistestvér-kérdést Lola napirenden tartja, bár most épp egy kicsit kevésbé gyakran kérdezi, mert születésnapjára kapott egy kutyát, és azóta Ringo "leköti az energiáját" - és a miénket is . :) de gondolkodunk a kistestvéren.
    előzmény:
    katicus74 (14)
    2011-05-30  10:50
  13. 2011. május 30. 13:4939.

    Kedves Kriszta!

    Nagyon kedveltelek Téged, a Lolás írásaidat egészen addig, míg nem kezdett túlságosan pénzszagú lenni az egész sztori... Nem akarlak megbánatani a kérdésemmel, remélem nem fogják törölni, csak szintén egymásnak ellentmondó nyilatkozatodat szeretném megérteni. Egyszer azt mondtad, hogy a Lola mesék megírása előtt nem is ismerted, nem találkoztál a Charlie és Lolával, aztán kiderült, hogy bizonyíthatóan igen, hiszen Lola le volt fotózva könyvvel a kezében, aztán máskor pedig azt nyilatkoztad, hogy ez a kérdés egyáltalán nem kínos számodra, hiszen ez a saját szellemi terméked. Az nyilvánvaló, hogy nem egy az egyben ugyanaz a kétfajta mese, hiszen a saját tapasztalataidra, élményeidre épül, de az alapötlet mégis onnan jött, nem igaz?

    Azt is nyilatkoztad, hogy angolul is meg fog jelenni a Lola mesék, már akkor folyamatban volt a fordítása a könyvnek. Ez megvalósult?

    idézet:
    goofy75 (13)
    2011-05-30 08:18:33
    Kedves goofy75! Az alapötletet a saját lányommal folytatott bezsélgetéseim adták a mesekönyvekhez. Ezek megtörtént sztorik, amelyek szerintem minden családnak, gyereknek ismerősek. A névazonosságot (Lola) és az illusztrációs technika hasonlóságát soha nem vitattam. Sokkal-sokkal többa  különbség, mint a hasonlóság. Ezt az angol jogtulajdonos, akivel az itthoni támadások után beszéltünk, is így látja. Komoly külföldi érdeklődés van a Lolamesék iránt, folyamatban vannak a dolgok.
    előzmény:
    goofy75 (13)
    2011-05-30  08:18
  14. 2011. május 30. 13:4538.
    Kedves Kriszta!

    Először is szeretném elmondani, hogy már a Lolával az élet cikkek előtt is figyelemmel kísértem munkásságát és személyét, és már akkor nagyon szimpatikusnak találtam, ez azóta sem változott. Mint brüsszeli tudósító nap mint nap beleláthatott a világ és főleg Európa politikai életébe. A kérdésem az lenne, bár tudom, hogy sajnos manapság erről nem szívesen beszélünk, de engem személy szerint nagyon érdekel, mivel szerintem sokunk számára mintául szolgálhat, hogy Ön, mint magánember milyen (politikai)elvek szerint él, és milyen értékeket/normákat szeretne átadni a kislányának?

    A Lolás könyveket még nem olvastam, de ha lesz gyermekem, valószínűleg sor kerül majd rá :)

    További sikereket és boldogságot kívánok Önnek és családjának!

    Rose85
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. május 30. 13:4437.

    kedves adrijan!

    Ugy latszik valamiert az en hszolasomat akarhogyan van megfogalmazva mindenkeppen torlitek. Tilos olyasmit kerdezni a D. Toth Krisztatol amit ti nem lattok helyesnek?

     

    Ui. en azt kerdeznem tole (most utoljara), hogy miert van ekkora hasonlosag a Charlie es Lola angol tortenet es az o Lola tortenetei kozott?

    Ugyanaz a  szisztema eppen csak a helyszinek  es mas dolgok amik valtoznak. Szeretnem tudni hogy lehet-e ket prozai muvet ennyire hasonloan elkesziteni, hiszen az olvasok elobb utobb eszreveszik ha tulsagosan hasonlit ket mu.  

    idézet:
    Amarynda (12)
    2011-05-30 07:06:35
    Kedves Amarynda! A C&L-vel kapcsolatos kérdésre válaszoltam kicsit korábban. Ha még maradt benned nyitott kérdés, gyere vissza, válaszolok neked is külön, szívesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (12)
    2011-05-30  07:06
  16. 2011. május 30. 13:4336.

    Kedves Kriszta,

     

     

    másfélnyelvű családban nőnek fel gyermekeim. Sokszor csengenek fel bennem az Ön szavai Lola (nem)beszélésekor.....

     

    Köszönöm,

     

    igazi támaszom sokszor..

     

    üdv S. 

     

    idézet:
    banyisa (10)
    2011-05-28 23:22:48
    Kedves banyisa! Nagyon örülök, hogy - ha áttételesen is - tudok segíteni. :) A két (másfél) nyelvű/kultúrájú nevelés bizony kemény munka, de megéri!
    előzmény:
    banyisa (10)
    2011-05-28  23:22
  17. 2011. május 30. 13:4135.

    Kedves Kriszta!

     

     

    Úgy gondolom, Önt is erősen foglalkoztatja a személyét és munkásságát ért negatív kritikák nagy száma, mellyel az utóbbi hónapokban -sőt, talán években- szembesülnie kellett!

    Bizonyára megvan erről a véleménye, hogy vajon miért alakulhatott így...???

     

    A Nők Lapjában megjelent cikkeket a kislányáról én is érdeklődve olvastam. Emberiek, "életszagúak" voltak. Számomra az utolsó cikkeinek egyikében megfogalmazott indok hihetetlenül visszatetsző volt. Az említett cikkben azzal magyarázta "Lolás" történeteinek befejezését, hogy mostantól már zavarja kislányát a túlzott nyilvánosság. Felismerte, hogy Lola védi a kis privát világát (joggal), ezért mostantól (onnantól fogva) nem szeretné az Ő életének "intimebb" részleteit megosztani az olvasókkal. Ez teljesen elfogadható magyarázat.

     

    Viszont...az első 5 évben miért gondolta úgy, hogy ez helyénvaló?! Számomra itt a paradoxon és attól a ponttól kezdve hitelét vesztette szerintem rengeteg olvasó szemében - mint újágíró és mint ember...

     

    Ha 8-10 év múlva szembesül majd Lola azzal, hogy életének első éveinek kisebb-nagyobb jelentőségű dolgairól hétről-hétre több százezer ember olvasott, akkor azt Ön mivel magyarázza majd neki? Mi volt a fő motiváció? 

     

    A kezdeti sikereit meglovagolva lassan egy egész üzletág épül a kislányára. Úgy gondolom, hogy az olvasók nagyon nagy hányada ezt elítélendőnek tartja. Önnek erről mi a véleménye? (A sokat emlegetett-vélt vagy valós- plagizmus most itt másodlagos...)

     

    Bízom benne, hogy eljutnak Önhöz a kérdéseim és lehetőségeihez mérten választ is kaphatok rájuk!

     

    Köszönettel,

    M.

     

     

    idézet:
    Maggie (9)
    2011-05-28 23:07:02

    Kedves Maggie! Azt hiszem, félreértetted a NL-ban megjelent Lola-cikksorozatot lezáró cikkemet. Nem azt írtam, hogy a lányomat "most már zavarja" a nyilvánosság. Hanem azt, hogy fejlődésének olyan szakaszába érkezett, amikor már fontosak neki a titkai, teljesen természetes módon vannak apró gátlásai (nem azért mert írtam róla, hanem mert öt éves, és ilyen személyiség). Az első öt évben is rengeteg mindent nem írtam meg abból, ami vele, velünk történt. Egy egy-két-három éves gyerekkel rengeteg olyan dolog történik, ami minden családban előfordul, az élmény egyetemes. A Lola-írások is leginkább ezekre a témákra összpontosítottak. A sorozat folyamatos egyensúlyozást igényelt részemről: mennyit mutatok meg, és mennyit tartok meg magunknak. Ezért is döntöttünk úgy, hogy ne szerepeljen minden héten az arcképével is az újságban. Akinek van avgy volt hasonló korú lánya, mint most Lola, tudja, hogy ötéves kor körül nagyon sok minden megváltozik a gyereklélekben - ezért éreztem úgy, hogy most van vége.

     

    Ami az "üzletágat" illeti... Lola írásra, alkotásra inspirál, ahogy rengeteg íróembert, más művészembert késztet még alkotásra a családja. A rajzfilmekben egy grafikai figura szerepel, ahogy a Lolacsemegén sem a lányom arcképe van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196798 (9)
    2011-05-28  23:07
  18. 2011. május 30. 13:3934.
    Láttam a boltok polcain a LOLACSEMEGÉT, több mint 500 HUF-ért mértek egy egészen kicsi zacskót. Nem gondolod hogy meglehetősen drága csemege egy átlag, középosztálybeli anyuka pénztárcájához mérten? Mi kerül annyiba? A LOLA márkanév?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. május 30. 13:3733.

    Kedves Kriszta!

     

    Még soha nem szóltam hozzá ezekhez a "hírességekkel a cseten"-típusú fórumokhoz, de most eljött a pillanat, úgy látszik.

     

    Ugyanis megütötte a szemem ez az itt intézményesülni látszó ellenérzés, ami körülvesz. Miért van ez? Ha megbocsátasz, számomra nem vagy irritálóbb vagy kevésbé irritáló, mint a sok évi átlag, így nem látom okát.

    Bár ritkán nézek tv-t, láttam már néhány általad vezetett Híradót és túl sok problémám nem volt vele, legalábbis emlékeznék rá, ha lett volna.

     

    A gyerektörténeteidet nem olvasom, azt hiszem, nem én vagyok a célcsoport központi tagja, de beleolvastam egy-kettőbe. megvallom, nem lettek a kedvenceim, nem is kerestem őket a későbbiekben, de azt gondolom, ez ízlés dolga, én egyszerűen mást szeretek olvasni.

     

    De okát nem találtam annak, hogy mi is a probléma veled? Vagy ez csak itt tapasztalható? Köszönöm, ha válaszolsz, mert valóban érdekel.

    További napsütésest neked (is)! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  20. 2011. május 30. 13:3232.

    Azt szeretném kérdezni,hogy én még ott ragadtam le,hogy Kriszta abbahagyja a lányáról írott történeteket,mert Lola nagylány lett,személyes titkai vannak,ezeket pedig az édesanyja nem szeretné kiadniapukája szégyenlősebb-angolos természetét örökölte, .

    Most mégis jön a Nagylánykönyv.

    Miért?

    idézet:
    Lióra (8)
    2011-05-28 22:31:50
    Kedves Lióra! A Nagylánykönyv a Nők Lapjában februárban véget ért sorozat utolsó három évét foglalja össze. Vagyis, nem folytatásként jön a Nagylánykönyv, hanem egyfajta lezárásként. Lola valóban nagylány, új történeteket már nem osztok meg az olvasókkal
    előzmény:
    Lióra (8)
    2011-05-28  22:31
  21. 2011. május 30. 13:3131.

    Kedves Kriszta,

     

    meg szeretném kérdezni, hogy Neked milyenek voltak az első hónapok Lolával? Mennyire volt nehéz/könnyű az első időszak?

     

    Üdvözlettel: Gyöngyi, egy két és fél hónapos kisfiú édesanyja :-)

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  22. 2011. május 30. 13:3030.

    Az édesanyádról is írsz egy könyvet, igaz? Az mikor jelenik meg? Esetleg az eddig megírt részeket "gyúrtad" bele a Nagylánykönyvbe?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. május 30. 13:2929.

    Kedves Kriszta!

     

    Miert a Charlie and LOLA mintajara rem hasonloan irja konyveit?

     

    Miert nem talalt ki mas szereplo neveket?

     

    Angolok tudnak a magyar az eredeti Charlie and Lola Lola valtozatrol?

    Ott is be akar torni ezzel Pl: a  Nagylanykonyvvel a piacra? 

    idézet:
    aszklepiosz (7)
    2011-05-28 16:57:31

    Kedves aszklepiosz! Örülök, hogy előjött ez a téma. A lányomat Lolának hívják, születése írok róla, rólunk a Nők Lapjában. Miért változtattam volna meg a gyerekem nevét? Mivel a mesekönyvek főszereplője ő, illetve a saját családom, a történetek pedig a mi valódi  történeteink, természetes volt, hogy mindenki a saját nevén szerepel, a címe pedig Lolamesék lesz a sorozatnak. Ha elolvassa és alaposan megnézi a két könysorozatot, akkor látja, hogy millió különbség van a kettő között narratívában, a szereplőkben, a mesékben, a megközelítésben. Mindkettő az ún. kivágásos illusztrációs technikát alkalmazza, amely a nemzetközi mesekönyvpiacon most rendkívül népszerű. Noha a C&L magyarországi kiadója minden lehetséges fórumon megpróbált kikezdeni minket a Lolamesék miatt, a brit kiadó ill. jogtulajdonos nem lát problémát. 

     

    A Nagylánykönyvet egyelőre Magyarországon adja ki a kiadó. Ez nem mesekönyv, hanem a Lolával az élet c. első kötetemhez hasonlóan, felnőtteknek szól. 

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277607 (7)
    2011-05-28  16:57
  24. 2011. május 30. 13:2128.

    Mi a véleménye a Kiskegyed tegnapi cikkéről, miszerint " teljesen eltünt, bujkál, stb. azt is tudják többen, hogy beteg?!, állitólag az öccse tudja, hol van, de nem nyilatkozik. Azt is megemliti az "újságiró" ( akiket azért utálok, mert mások életében vájkálnak, hülyeségeket irnak ) hogy a férje miatt külföldre költöznek, stb.

    Egyébként nagyon szeretjük a cikkeit, a Lola meséket és jó egészséget kivánunk továbbra is, és ne engedje be az életébe az újságirókat!!!

    idézet:
    symphonia (6)
    2011-05-26 07:42:11

    Kedves symphonia! A Kiskegyed cikk megjelenése után kiposztoltam egy fotót magamról a Nagylánykönyv blogra - bizonyítván, hogy nem tűntem el, nem vagyok beteg, nem vádoroltam ki. Az újságíró nyilván kapott egy feladatot, és mivel nem tudott elérni, hát kitalált egy történetet. Azt egy kicsit sajnálom, hogy sem az mtv-n keresztül, sem a Sanomán keresztül nem próbáltak megtalálni, miközben rendszeresen frissítem az nlc-n a blogomat is... Én a magam részéről lezártnak tekintem a dolgot, amelynek az a tanulsága, hogy nem szabad mindent elhinni, amit az újságok írnak.

    előzmény:
    symphonia (6)
    2011-05-26  07:42
  25. 2011. május 30. 13:1827.

    Kedves Kriszta!

    Szeretném kérdezni, hogy műsorvezetőként mikor-hova várhatjuk vissza?

    Annyira sok-sok tv. adónak szüksége lenne ebben a nagyon fura világunkban, ilyen magasan képzett/rátermett szerkesztő-műsorvezetőkre mind Ön.

    Sok sikert, boldogságot kívánok családjához,munkájához! :-)

    idézet:
    fe-zsu (5)
    2011-05-25 12:52:47
    Kedves fe-zsu! Örülök, hogy így látod, nagyon köszönöm. Már készülök a következő televíziós feladatomra, de erről egyelőre többet árulhatok el. Mindenesetre nagyon izgalmas időszak ez!
    előzmény:
    fe-zsu (5)
    2011-05-25  12:52

Címlap

top