Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítónőt alkalmazni

Bbohar
Létrehozva: 2011. május 18. 13:12

Olyanoktól várnék tapasztalatokat, akiknek az anyagi helyzete, lakásmérete alapján nem szinte egyértelmű, hogy igénybe vesz a takarításhoz segítséget.

 

Hanem, aki olyan élethelyzetben volt/van, hogy a takarításra egyszerűen szinte nem, vagy alig marad ideje, vagy mondjuk valamiért nem tud, vagy nem szeret takarítani, és inkább segítséget fizet.

 

Hogyan hoztátok meg a döntést? Könnyen, nehezen?  Hogy találtatok megfelelő segítséget? Otthn tartózkodtatok e amikor takarított? Megmondtátok e, hogy mikor mit tegyen, egyáltalán milyen sűrűn, milyen árban? Érdemes volt, jó döntés?

 

 

  1. 2011. május 18. 22:3051.
    amennyit itt keresnek, ugysem erne meg neked:)
    előzmény:
    szkati@ine (50)
    2011-05-18  22:22
  2. 2011. május 18. 22:2250.
    Hát ezt most kihagyom,lejárt az utlevelem.
    előzmény:
    nnikike1 (49)
    2011-05-18  22:14
  3. 2011. május 18. 22:1449.
    En meg Mexicoban:)
    előzmény:
    szkati@ine (47)
    2011-05-18  22:10
  4. 2011. május 18. 22:1348.
    Sziasztok, én is a másik oldalon vagyok, 3 helyre járok takarítani, kulcsom van, nem nyúlkálok, nem veszek el semmit, állatorvoshoz, cégigazgatóhoz és tanárnőhöz járok, 1000 ft és 800 ft az órabérem, bizalmi a viszony köztünk, baráti, tudják, hogy azért takarítok, mert nincs más lehetőségem, szeretem csinálni, megszerettem, mert én sem szerettem takarítani, de mára már nagyon pöpecül csinálom, ezt is meg kell csinálnia valakinek, így legalább valaki vagyok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. május 18. 22:1047.
    Budapesten élek,ha Te is,részemről nincs akadálya,még infót is kérhetsz rólam.
    előzmény:
    nnikike1 (46)
    2011-05-18  22:05
  6. 2011. május 18. 22:0546.
    Egy ilyen szemelyre lenne szuksegem, mint amilyen te vagy:)
    előzmény:
    szkati@ine (44)
    2011-05-18  21:37
  7. 2011. május 18. 21:4345.

    Sziasztok!

     

    Erdekes dolog az a takaritonosdi. En egy masik szemszogbol tudok "elmenyeket" meselni innen az operencias tengeren is tulrol:) 

    Mikor megismertem a parom es hozzakoltoztem akkor volt neki egy takaritonoje, heti 2x jott, takaritott, elpakolt, mosott vasalt meg mint megcsinalt amit kellett. Akkor o mindig egyedul volt a hazban, reggel jott este ment.NA miutan en megerkeztem a noci mar nem erezte olyan jol magat, hisz en ott voltam es nem sziesztazhatott orakat kedvere, meg meg ki tudja miket csinalt mikor egyedul volt.... Terhes lettem. Folyamatosan ugy mosott fel, hogy uszott utana a ko es meg csak nem is szolt, hogy vizes es vigyazzak....3 honapos terhesen 2x akkorat estem azt hittem, hogy elment a baba....persze semmi baj nem tortent szerencsere. Voltak kisebb problemaink de valahogy tuleltuk, egeszen addig mig  8 honapos terhesen varom varom, hat nem jott, telefonja kikapcsolva....Onnantol kezdve 2 hetig en takaritottam mindennap, mikor egyszercsak megjelenik, hogy hat nyaralni volt.... na akkor ki is forditottam az ajton. Aztan egy magyar "neni" lakott nalunk, fent a teton. Ot imadtuk, o takaritott nalunk de mas helyekre is eljart dolgozni. Aztan mi elkoltoztunk de neki nem erte volna meg jonni velunk, igy elbucsuztunk, de azota is tartjuk a kapcsolatot. 

    Szivesen irnam, hogy azota csak jo tapasztalataim voltak, de sajnos ez nem igy van.

    Elkoltoztunk egy tengerparti lakasba, akkor meg 3-an voltunk azota szuletett megy egy lanyunk. A lakas 260 nm, szoval van mit takaritani, a 13.emeleten meg foleg sok por van, na meg a homok is tengerpartrol..

    Innentol ugy dolgoztak nalunk, hogy bentlakasos, hetfotol vasarnap reggelig. Ok takaritottak, vigyaztak a gyerekekre ha kellett, mosas vasalas, ha elmentunk valahova akkor vittem oket magammal, hogy szaladgaljon a lanyom utan ha epp arra van szukseg...

    Aztan volt olyan is, aki mindennap jott de este ment is haza....

    Mindig elso dolgom az volt, hogy a szemelyit elkertem es lefenymasoltam. Egyszer nem tettem ezt meg na az a no meg is lopott. kb 8 honapot dolgozott nalam, heti 6 napot, reggeltol estig.... a kajat akkor ugy oldottuk meg, hogy en foztem es o is azt ette. Egeszen addig amig be nem telt a pohar. Az utolso csepp az az volt, hogy megcsinaltam kb 10 szemelyre valo kajat, 2 felnott es egy gyerek evett belole. Este fele keresem a kajat, mert a lanyom kert volna meg vacsorara, erre a hutoben megtalalok kb 3 evokanal maradekot. Felzabalta az egeszet, mikor szoltam neki, akkor csak rohogott, hogy hat finom volt...... Ekkor mar 7 hos terhes voltam a masodik lanyommal. Folyamatosan fezabalt mindent a hutobol egeszen addig, amig arra jutottam, hogy kiraktam neki egy tanyerra a kajajat. Ezek utan kiderult, hogy honapok ota lopja el a cuccaimat, aranyakat, penzt, a lanyom perselyebol is!!

    Azota mindig kerek szemelyit. A kajat meg ugy oldottam meg, hogy hetente megyek bevasarolni, kerek toluk egy listat, hogy mit szeretnenek aztan azt osszak be. Jelenleg nem dolgozik nalam senki. Szenvedek is kicsit, napi 5-6 ora takaritasbol mar nagyon elegem van. De abbol meg megjobban, hogy ebben az evben kb 20-an dolgoztak nalam es bar mindegyiket megtanitottam, hogy hogyan kell takaritani, egyik sem vegzett jo munkat. Alap dolgokra nem figyeltek, hogy ha felmosok egy helyet akkor tisztavizzel csinalom, nem pedig amit mar orak ota hasznalok es fekete.... Szuper lenne megint egy magyar lany vagy neni, de hat ennyi penzert nem jonnek ide dolgozni:)Igy marad az allando rendrakas es takaritas....remelem,hogy megtalal a jo szerencse es talalok vegre egy normalis valakit.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. május 18. 21:3744.

    Már ne haragudj,én is járok takaritani / kulcsom van /de engem csak egyszer zárnál be!

    Soha többé nem mennék hozzád,ezt persze meg is mondanám,amikor kinyitod az ajtót.

    Igaz,hogy a bemutatkozó alkalommal,átadtam a személyi irataimat,megadtam a lakcimemet,vonalas számomat,tehát abszolut elérhetővé váltam.

    Nem kis vagyonokat láttam szanaszét hagyva,persze soha semmi nem hiányzott,amikor távoztam.

    A takaritás szerintem bizalmi állás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (12)
    2011-05-18  14:46
  9. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. május 18. 19:0643.
    mármint főleg csak akkor főzök:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (42)
    2011-05-18  19:05
  10. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. május 18. 19:0542.

    Ó, az nagyon kevés, nem tudsz többet kérni? Pesten vagy?

     

    Ardiant megértem teljesen, bár az ellenérvek is elhangzottak, nálam sincs személyes helyekre nyúlkálás,  a többiben szabad kezet kap, és szomszédok voltunk, most is jóban vagyunk. És én már rossz példát sem mutatok a gyerekemnek, mert egyedül élek.

    Főzni is ritkán főzök, főleg, ha a család jön hozzám, vagy barátok. (mosogatógép is van:-)) 

    előzmény:
    Anna100286 (40)
    2011-05-18  16:39
  11. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2011. május 18. 16:4141.
    Nálunk az elmúlt 8 évben hol volt, hol nem volt takarítónő. Ha időszakosan nagyon sok volt a munkám, előbb-utóbb kerítettünk egyet, az elsőt akkor, mikor rendszeresen a ledolgozott hét után szombatra jutott a migrénem, a takarítás kellős közepén. Van, aki vállal takarítást, mert nincs munkája, de nem szereti csinálni. Ezzel az a rossz, hogy nem elég alapos, viszont nekem nincs szívem kidobni, mert tudom, hogy kell a pénz neki :( Aztán volt, aki szuperul takarított, viszont a férjemet irritálta. Volt, aki rendszeresen üres lakásba jött, volt, akivel mindig itthon voltam. Most ráérősebb vagyok, megcsinálom inkább kéthetente alaposan, mint sehogyse. Nagy a lakás, egyik héten a földszintet takarítom, másik héten az emeletet, a konyhát valamilyen szinte naponta, mellékhelyiségeket is gyakrabban, mint egy hét. Őszre viszont lesz időigényes feladatom, hát elkelne majd a segítség, de mindig olyan nehéz volt találni valakit és bár volt jó tapasztalatom, sajnos több rossz.
    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  12. 2011. május 18. 16:3940.

    Én a másik oldalról szeretnék írni. Takaritónő vagyok, hetente három helyre járok takaritani. Igaz Főiskolám van, de van egy beteg gyermekem akit egyedül nevelek.

    Három helyre járok, igy minden család más és más. Az a legfontosabb, hogy mind a három helyen általában egyedül vagyok otthon, teljesen megbiznak bennem. Ha érezném azt, hogy nem biznak meg bennem akkor sohasem mennék oda többet dolgozni.  Sohasem loptam el semmit, és sohasem matattam a dolgaik között. Szoktak kitenni egy csokit, vagy kólát, hogy igyam meg nyugodtan. Van olyan hely ahol az ékszerek és a készpénz is előttem van. De sohasem tudnék hozzányulni Minden lakáshoz van saját kulcsom, és sohasem zárja rám az ajtót senki sem. Érzem, hogy szeretnek és megbiznak bennem. Ha olyan munkát kellene csinálni, amit a ház asszonya szeretne megcsinálni akkor, közli velem, hogy inkább Ő csinálja meg. 

    Van olyan hely ahol csak takaritanom kell, de van olyan hely ahol vasalnom, a mosógépből a ruhákat kiszedni, mosogatni és mindent. 

    Ez nagyon nehéz munka, és aki nem bizik meg a takaritójába akkor ne is engedje be a házába, mert ellenkező esetben nagyon megalázó. Lehet előtte leinformálni az a legjobb megoldás. 

    Azért örülök neki, hogy sokan tiszteletben tartják ezt a munkát.Anna. Ja az Én órabérem 5oo Ft/ óra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. május 18. 16:1039.

    Nekünk van évek óta. 

     

    Amikor megkerestük a hölgyet, akkor az volt a fő indok, hogy éjjel-nappal dolgoztunk, és jobban kerestünk, mint a takinéni órabére, tehát nem volt racionális ha mi csináljuk.

    Most itthon vagyok két picivel, két hetente jön a hölgy továbbra is, mert bár most meg tudnám oldani a takarítást, de annyira megszerettük, hogy nem akarok vele kitolni, hogy most "felmondok" neki, aztán majd 1-2 év múlva megint hívom, ha már visszamegyek dolgozni.

     

    Amikor elkezdett járni, akkor dolgoztunk, tehát nem voltunk itthon, amikor takarított. Most itthon vagyunk a gyerekekkel, bár próbálunk sokat kint lenni, hogy ne zavarjuk. 

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  14. 2011. május 18. 15:5338.

    De, szívesen!

    Amikor a házunk épült/szépült (egy része felújított, egy része új) nálam eleve szempont volt, hogy könnyen tisztán/rendben tartható legyen.

     

    1, Nincsenek csövek, párkányok stb-k a lakásban.

    2, Az új típusú ablakokat nagyon gyorsan, könnyen lehet takarítani.

    3, Fehérre mázolt ajtók/ablakok helyett lazúrozott van, ezeket sokkal könnyebb tisztán tartani.

    4. Imádom a beépített szekrényeket, azokat nem kell nagytakarításnál sem elhúzogatni.

    5, Ha már bútor-tologatás/húzogatás: mindennek az alján, lábán van filc, így egyrészt könnyebb húzni, másrészt nem karcol meg semmit. És ha lehet, könnyű bútorokat választok, nem monstrumokat.

    5, Kerülöm a nyitott polcokat, mütyűröket. Igyekszem mindent elhelyezni zárt szekrényben, fiókban, ott sokkal kevésbé porosodik.

    6, Fürdőszobában nekem nagyon bevált a márványmintás csempe/járólap, fényes felülettel. Nem vízkövesedik, elég a kényesebb részeket vizes ronggyal néha áttöröni.

    7, Az ideális zuhanykabint csak második nekifutásra sikerült megtalálni. Sztem a zuhanykabint elég nehéz gusztusos állapotban tarttani, mert vízpettyes, a tömítésrk folyton besárgulnak, penészednek, nehéz a két rész közé benyúlni stb. De ez bevált:............

    előzmény:
    Bbohar (33)
    2011-05-18  15:38
  15. 2011. május 18. 15:5037.
    Franciaországban pl. bizonyos munkahelyeken lehet választani a cafetériában az étkezési jegy mellé olyat is hogy háztartási jegy.Ami annyit takar hogy jön hivatalból egy néni és vasal neked vagy takarít vagy segít bevásárolni vagy a kertben.Csak jelezned kell hogy mit akarsz és mikor és kit.
    előzmény:
    Bbohar (35)
    2011-05-18  15:43
  16. Torolt_felhasznalo_774494
    Torolt_felhasznalo_774494
    2011. május 18. 15:4636.

    De szuper is lenne, ha ilyen kérdéseken filózgathatnék.

    UUtálok takarítani, de szeretem a rendet, és mindehhez közalkalmazott vagyok:napközis tanító néni. 

    Magad uram, ha szolgád nincs elven csinálom. 

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  17. 2011. május 18. 15:4335.

    Ez tényleg így van. Egy barátunk Londonban él, egyedül és jól keres. Itthon mégis sokan megszólják, hogy milyen felvágós az, hogy takarítónője van. Pedig egyszerűen annyi, hogy megengedheti magának, és a maradék (kevés) szabadidejét olvasás, kirándulás, színház, barátok, stb. vel tölti.

     

    Az én itthoni környezetemben, egyetlen ismerősömnek sincs takarítónője. Hát igen, ez a X. kerület, igaz, Óhegy. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (30)
    2011-05-18  15:34
  18. 2011. május 18. 15:3934.
    :-D dehogy!Csak per.pill én  takinénivel tudom megoldani az életem.
    előzmény:
    ardian (31)
    2011-05-18  15:37
  19. 2011. május 18. 15:3833.
    Nem írnál le, még ehhez hasonló praktikus trükköket, amivel könnyebbé lehet tenni a takarítás, rendrakást? (különösen a japán érdekelne, de más is jöhet :)
    előzmény:
    ardian (29)
    2011-05-18  15:27
  20. 2011. május 18. 15:3732.
    Mi meg Kínában "szoktunk"rá a takarító nőre(ai a gyűjtőnevük).Ott dolgoztunk.....ott rengeteg helyen alkalmazzák őket.
    előzmény:
    ardian (29)
    2011-05-18  15:27
  21. 2011. május 18. 15:3731.
    Engem nem zavar, ha vki takinénit tart, én nem kívánok tartani, leírtam, hogy miért nem, ezen nem kell megsértődni! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (30)
    2011-05-18  15:34
  22. 2011. május 18. 15:3430.
    Egyébként azt gondolom,hogy még a mai nap is a "nem illik beszélni erről"témába tartozik, hogy van takarítónőd......"mert az olyan sznob dolog".Amikor a baráti társaságban bevallotam hogy nekem egyedül nem megy a munka-gyerek-család-háztartás szentség és igen kérek fizetős segítséget mindenki csak kerekítette a szemét.Majd a köv. 2hétben 4telefon is volt, hogy adjam meg az elérhetőségét a nénimnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (27)
    2011-05-18  15:24
  23. 2011. május 18. 15:2729.
    Látod, mivel nálunk mi takarítunk, ezért már eleve úgy épült a ház, hogy ilyeneket ne kelljen csinálni. Olyan előszobánk van, amit Japánban látttunk (ott voltunk ösztöndíjjal): van egy rész, ahová bejöhetsz cipővel, majd egy lépcsőfokkal feljebb a lakótér, ahová már cipő nélkül lép az ember. Így nem visszük a koszt sehova, elég egy héten egyszer takarítani, napi szinten csak rendet kell rakni. Mindenkinek tudom ajánlani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (27)
    2011-05-18  15:24
  24. 2011. május 18. 15:2528.

    Nyilván nem a havi egyszeri takarításra vonatkozott a példám, de hidd el, vannak olyan gyerekek, akik sosem látják a szüleiket otthon tenni-venni és ezért nem értik, miért zavar engem, ha sáros cipővel bejönnek a fehér szőnyegre.

     

    Amúgy én szeretek takarítani, kikapcsol, levezetem a feszültséget, és olyan munka, aminek látványos eredménye van. Engem pl. a főzés visz sírba, pepecsellsz egy-két órát, aztán 10 perc alatt belapátolják és ott marad a sok mosatlan. Érdekes, hogy szakácsnőt kevesen tartanak! :-)

    előzmény:
    Panndi (23)
    2011-05-18  15:15
  25. 2011. május 18. 15:2427.

    Attól hogy heti 1x jön valaki segíteni még menet közben sokszor felporszivózok,meg felmosok vagy letörölgetek mivel kisgyerekes család vagyunk.Tehát látja a gyerek ,hogy anya és apa is takarít.....sőt tőle is elvárom, hogy este rakja el a játékait vagy ha koszos cipővel érkezik haza vegye le,mert azt bizony fel kell takarítani és nem fogok még pl. 4napot várni és kerülgetni a koszfoltot, mert csak majd akkor jön a néni.

    előzmény:
    ardian (21)
    2011-05-18  15:07

Címlap

top