Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több magyar hagyna itt mindent

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. május 16. 12:26
Soha nem akarta ennyi magyar elhagyni az országot a rendszerváltás óta – derült ki egy friss felmérésből. A hír kommentálására Karafiáth Orsolya vállalkozott.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. május 21. 07:40651.

    Igazán csak 2 hónapja. Ebből 1 hónap ment el azzal, hogy fejvadász cégekhez - akik aztán letojtak - küldözgettem életrajzot, és az utolsó 1 hónapban járok interjúkra, amióta felismertem, hogy a fejvadász cégek csak kamuhirdetésekkel tuningolják ajánlataikat.

    Van egy üzletem, szóval onnan azért jön be pénz, volt, hogy abban dolgoztam, amikor nem volt alkalmazott, de én nem vagyok kereskedő, utálom, de nagyon.... 

    Tulajdonképpen tavaly októbertől nincs a szakmámnak megfelelő állásom.

    Korábban 1-1 nap luk után már dolgoztam, nemhogy én kerestem, de engem hívtak! Most meg... borzasztó. De a legborzasztóbb az, hogy a kereslet-kínálatra a munkaerőpiac reagál a leggyorsabban, és hogy komolyan ki is használják ezt az állást meghirdetők.

    előzmény:
    bastetgirl (650)
    2011-05-21  07:23
  2. 2011. május 21. 07:23650.

    Ok, azt megköszönném

     

    Te mióta küzdesz ezzel az álláskereséses mizériával? 

     

    előzmény:
    bogárka1 (649)
    2011-05-21  00:49
  3. 2011. május 21. 00:49649.

    Látom,te is gondolkodsz ezen.

    Egyik nap írtam egy cégnek, ha érdekel, megírom, hogy mi a helyzet. 

    előzmény:
    bastetgirl (647)
    2011-05-20  17:09
  4. 2011. május 20. 22:26648.

    Örülök, hogy neked így összejött, pláne 50 után.

    Nekem az ilyen történetek adnak megerősítést, hogy sohasem késő! - ez a mottóm.

     

    "ez a lenyeg, miert nem mentem haza innen,mert sehol sem konnyu,az ujrakezdes meg nagyon nehez volt. Egy a kulonbseg, a remeny itt meg megvan."

     

    Hát igen, itt lehet a kutya elásva. Nem az a probléma, hogy most pl. a gazdasági válság miatt rossz és nehezednek az emberek terhei. A politikai-gazdasági helyzet most mindenhol rossz, hol nagyon, hol kevésbé. Mindenki azt érzi a legrosszabbnak, amiben benne él, ez is természetes.

     

    Ami nem az: más országokban a rossz helyzet ellenére is van remény, hogy később majd jobb lesz. Mert olyan a hozzáállás.

    Mo-n már a nagyszüleim fiatalkora óta megy a hitegetés, hogy te még bírd ki, majd a gyerekeidnek, unokáidnak jobb lesz, érdemes küzdeni. 

    Hát, én pont olyan időskort nem szeretnék, mint amilyen a nagyanyámnak, majd később az anyámnak lett osztályrésze, még kevésbé "szeretném" a nyugdíjkor elérése előtt feldobni a pacskert a cél/eredmény nélküli robotolásban.

     

    Az alulfizetettséget még úgy-ahogy elviseli az ember, beoszt, kuporgat. Csak ne lenne annyi (és egyre feljebb srófolt) követelmény, stressz, gáncsoskodás vagy éppen közömbösség! Ha hagynák, hogy kicsit élvezzük is az életet (szabadidőt)... Annyi, a magyarnál szegényebb nép van, akik azért boldogabbak, mert az emberi kapcsolatok, a közösségek (családok, lakóközösségek, baráti társaságok, iskolai és munkahelyi kollektívák) összetartó ereje erősek. Ez a szociáis háló az, ami itt hiányzik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339382 (643)
    2011-05-20  16:02
  5. 2011. május 20. 17:09647.

    Sikertelen álláskeresés miatt-közgazdász felső angol, német, plusz egyéb ffokú végzettségek, tanfolyamok- erőteljesen gondolkodom, hogy dobbantok Magyarországról. Sajnos már nem az a kor van, mint "anyáink" idejében 80-as évek, amikor suli után volt melód, ahonnan nyugdíjba vonulhattál, volt szoc. lakás, szoc. üdülők stb, stb...

    Egy kedves ismerősöm 4 éve pakolta fel a családot: 2 6 éves és egy 10 éves gyerkőccel vágtak neki Ausztriába. Volt egy keserves fél évük, de a gyerekek perfekt németből, angolból, ráadásul odakint olyan lehetőségeket kapnak a sulitól, hogy mi csak álmodoztunk olyan dolgokról, ami ott természetes. Van melójuk, jól keresnek, van vállalkozásuk, lakásuk, és ami a slussz-poén a dologban: odakint a magyarok összetartanak,segítenek egymásnak, összejárnak....az ismerősöm szerint kint egy teljesen ismeretlen "magyar" habitussal találkozott, ami nem olyan, mint itthon: törtetés, gonoszkodás, szemétkedés, keretsztberakások, gáncsoskodások, rosszindulat stb...

    Meglepő, hogy tőlünk pár száz km-re ilyen meglepő dologgal szembesülsz. 

    Én a dobbantás pártján vagyok, ha szobalányként kapok melót, az sem érdekel, mert még őket is jobban megfizetik, mint itthon...gondoljunk csak arra, mennyit keres egy utcaseprő Pesten és mennyit egy diplomás tanár ....fényévek....

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-05-16  12:26
  6. 2011. május 20. 17:03646.

    Engem elsosorban azok a tulelesi technikak erdekelknek (nobol vagyok), hogy a kulfoldre koltozo gyerekes csaladok hogy elik tul, amig a gyerekek iskolas koruak lesznek. Akik mondtak, hogy gyerek mellett is dolgoztak, azokra rakerdeztem, hogy megis hogyan, valasz nem erkezett. Bodza viszont valaszolt es leirta, hogy meg az ovi mellet is elvitte fel fizeteset a gyerekre vigyazas.

     

    Lehet vallalkozast inditani, egyetemet jarni, nyelvet tanulni, karriert epiteni, stb, de csak egy adott eletszakaszban (altalaban fuggetlen fiatalkent vagy ha a gyerekek elhelyezese megoldott) egyebkent a maganelet rovasara megy.

    előzmény:
    Bodza75 (483)
    2011-05-18  23:41
  7. 2011. május 20. 16:53645.

    Mondok neked valamit amit jól jegyezz meg. Kevés őszintébb embert találsz ezen a világon mint én, kivétel amikor hülyéskedek, mert igen, szoktam azt is.

     

    1, Nem minimun bérekről írtam, hanem pincér/fleszolgállóról, ami nálunk 2,13-tól 2,33-ig van, szóval kerekítettem.

    Ami persze minden államban változó a helyi körülményekhez viszonyítva/képest.

     

    2, Ne keverjük össze az államit a Federál-al.

     

    3, Nálunk a (jó) ervosok sok milliót keresnek, a borravaló nem ismert.

     

    4, Példa a sok közűl. PayScale - Waiter/Waitress Wages, Hourly Wage Rate

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339382 (642)
    2011-05-20  15:32
  8. 2011. május 20. 16:15644.
    Ugy latom, te kulfoldon elsz es jo gazdag vagy, ha 35 munkasod van. Valami cegtulajdonos vagy? Az ilyesmit nem szabad hangoztatni ott, ahol az embereknek nincs. De ha mar elmondtad, azt is mondd el nekik, te hogyan szerezted a gazdagsagodat, mivel ez az aforum, ahol segiteni szeretnenk azoknak, aki el szeretnek hagyni az orszagot, ahol szulettek, es addig eltek. Tehat ird le, tanitsd oket, hogyan tehet az ember szert arra, hogy pl kulfoldon gyartulajdonos legyen, ha otthonrol ures zsebbel meg nyelvtudas nelkul indul el. En leirtam a sztorimat diohejban, bar a magyarok mind azt mondtak nekem, ok az en helyemben ugy futottak volna el, mint a nyul. Ez eleg ritkasag is, meg a foiskolai oktatoim is csodalnak. De ember tette meg, es masok is kepesek erre. Csupan akarni es tenni kell. Ennyi, itt van ertelme. Nem vagyok egyedul ebben az orszagban aki ejszaka dolgozott, nappal foiskolara jart meg tanult, meg aludt. Es no letemre 6 evig kodorogtam keso este Amerikaban. Mar nem kell. (Munkaba mentem). Nem, nem feltem. nem vagyok gazdag, ha arra vagynek, rohannek amaradek 4 napban is dolgozni. Lehet meg vagy 2 napot felveszek munkara, de egyelore pihenni akarok. Megtehetem mostmar, ramfer. Ja, ez a lenyeg, miert nem mentem haza innen,mert sehol sem konnyu,az ujrakezdes meg nagyon nehez volt. Egy a kulonbseg, a remeny itt meg megvan. Es bejott. Az sem szamit, hogy majdnem 60 eves vagyok, naponta jonnek allasajanlatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (611)
    2011-05-19  15:17
  9. 2011. május 20. 16:02643.
    Erdemes eljonni kulfoldre. Otthon mar almatlan ejszakaim voltak, hogy mi lesz holnap, mibol elunk meg. Miota itt vagyok csak tanultam, most hagytam abba ebben az evben. Nem kell megijedni, hogy az ember idosebb koraban merte erre raszanni magat. Akarni es tenni kell. 58 eves koromban kaptam itt meg a diplomamat, (mikor idejottem, megnyikkanni sem tudtam ezen anyelven), es nem en voltam a legidosebb az osztalyomban. Elotte mar szereztem ket allasrol papirt. Az ido csak relativ. Az otthoniak,velem egykoruak  mar a nyugdijat lestek, amikor en itt foiskolara felveteliztem. Ma jo allasom van, 3 napot dolgozok, 4-et fizetnek, heti 4 napban a labam logazom, mondjuk, most ramfer a semmitteves. Allasajnalatok meg jonnek minden nap ebben a szakmaban, direkt jo szakmat valasztottam. Ezt azoknak irom, akik el akarnak menni. En is semmi penzzel, nyevtudas nelkul kezdtem,ez a mai otthoni fiataloknak mar konnyebb, bar en is tanultam otthon nyelvet, csak nem ezt, mert sosem keszultem kulfoldre. Ha elore tudom, persze, hogy tanulom ezt a nyelvet. A kulfold ravesz, hogy ne ijedj meg semmitol, tegyel magadert, mert megeri. Aki meg otthon marad, annak is biztosan oka van ra, vagy jo neki otthon, mert es vagy jol megel otthon, vagy maganugye, miert. Mindenki ugysem megy el. Aki viszont menni akar, tegye minel hamarabb, nekem ez a velemenyem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-05-16  12:26
  10. 2011. május 20. 15:32642.
    Sajnalatbol? Nem santit ez nagyon, nem csak nagyon kicsit? Nagyon sajnalod a doktort, amikor odanyomsz neki 300 ezret egy mutetetert. Szegeny szrencsetlen, hogy ezt is meg kellett erni, hogy a sebesznek mutenie kell. Melyik orszagban a minimalber $2.30? A minimalber $6.00 es sokan dolgoznak ennyiert, nemcsak diakok. Ha mindet sajnalod, osztogasd el a kis fizetesedet, mikorra hazaersz a munkabol. Ez a magyarazat messze nem allja meg a helyet. Ez nem ok, hanem urugy. Ha odaadsz egy vagy ket dollart a taxisnak, fodrasznak, messze nem a havi fizetesed haromszorosat nyomod oda, mint a doktornak. Minek? Ha senki sem adna, nem adna senki. Emlekszem, anyam nagy kosar paradicsomot, paprikat, zoldseget, tojast, ilyeneket adott a dokinak, amikor az hazajott a kulfoldi nyaralasbol. Akkor a friss zoldseg jobban jott a dokinak, mint az arany. Vagy egy doboz bonbon, egy csomag kave, virag, ilyesmi, ami szerintem a halat kifejezi, es biztos senki nem nevezne korrupcionak. Itt nagyon elszaladt a lo valakik alatt. Az emberi hulyesegnek ugye, nincs hatara. Mikor osztalyfonoki oran valaha ez volt a tema a gyerekekkel, ora vegen mondtam, most kiteszem a kalapom, es mindenki tesz bele penzt, mielott elhagyja a tantermet. MIER'??? kerdeztek a nebulok. (En csak vicceltem, de komolyan vicceltem.) Hat, latjatok, ez volt a mai tema, hogy miert? Kinek adsz, kinek nem, es miert?
    előzmény:
    Csalf a Romeo (579)
    2011-05-19  13:30
  11. 2011. május 20. 07:51641.
    Ebben az indexelgetesben csak egy hulyeseg van: az oriasi korforgalmaknal nem latod, hogy eredetileg honnan jott valaki. Ha latnad a szembe savot, akkor tudnad, de tobbnyire ezek oriasi korforgalmak, amelyeknek parokositottak a kozepet.
    előzmény:
    emma33 (629)
    2011-05-19  20:47
  12. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 20. 06:31640.

    Nekem is unalmas volt már a sok szépítgetést a szóról hallgatni.

     

    előzmény:
    Rildiko (626)
    2011-05-19  20:20
  13. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 20. 06:27639.

    A doktorok pénztarhálását többen kifogásolják. DE az embereket persze nem bírálják, akik lefizetik őket. Akiktől ered ez az egész förtelem.

     

    Mint ahogy más témában is a fejétől bűzlik a hal szöveg megy. Mert a sok millió stikliző ember ártatlan.

    Folyton a másra mutogatás megy, vázoltam a taxis példával.

     

    A nők szüljenek, fogy a magyar. Ez is mennyire szép szólam. A meglévőknek sincs munka.

    Akik dolgoznak sincs elég pénz amiből rendesen lehet élni.

    Pont azt számoltam át, hogy az az összeg, amit 35 embernek fizetek azt 370 magyar kapja, átlagfizetéssel kalkulálva.

    Aki tud az induljon, én teljesen megértem. De cselekedni merni kell a külföldi cég nem igazán vesz fel senkit látatlanban Magyarországról.

    IGEN a bizonytalanra kell elindulni.

    Még egy apróság eszembe jutott.

    Ha megszülték volna a nők azt a 7,2 millió abortált gyereket, amit hivatalosan tudnak az abortusz engedélyezése óta.

    Akkor mi volna, mennyi munkanélküli lenne ott?

    előzmény:
    emma33 (625)
    2011-05-19  19:49
  14. hus
    hus
    2011. május 20. 03:31638.

    Nekem ez magas.

    De szerintem o igy uzletel.  Ketton all a vasar.

    De meg mindig azt mondom, hogy en innen nezve a dolgaitokat, meg mindig jobb, hogy kulfoldon lehet munkat vallalni, mintha maradna mindenki mon. es nem boldogulnanak, nem kapnanak munkat.

     

    Kepzelheted, akkor mi lenne.

     

    Ami szomoru, hogy meg van egy ember olto, hogy megvaltozzon a magyar mentalitas. Ha egyaltalan meg fog valtozni.

    Irom ezt arra, amit ebbol a topikbol is olvasok hianyossagokat es emberi gyengeseget.

     

     

    előzmény:
    bogárka1 (329)
    2011-05-18  07:08
  15. hus
    hus
    2011. május 20. 03:23637.

    Hat akkor miert a kint elo magyarokat szidjak, akik ezek szerint sokkal normalisabbak?

     

    Ezek szerint ennyit sullyedt a morál?

     

    Meg az en idomben a maszekoknak nagy becsulete volt es nagyon jo szakemberek is voltak. Atlagon feluli volt m indenki akiket en ismertem.

     

    MOst, hogy mindenkinek van lehetosege kihozni magabol a legjobbat, most mar az nem jo?

     

    Szomoru helyzet van akkor jelenleg.

    előzmény:
    bogárka1 (324)
    2011-05-18  06:46
  16. hus
    hus
    2011. május 20. 03:16636.

    Olvasom az elso mondatodat es gondoltam, te hizelegsz?

    Te akarsz valamit!  Olvasom tovabb es latom Tesokamrol erdeklodsz.

     

    Tesokamrol Bozse elmondta ami ide tatozik a forumra.

     

    Mar nem tudom ki is irt arrol, hogy milyen sok segitseget kapnak a magyarok.

     

    Nem kaptak az 56-ak semmit senkitol az allamon kivul.  Mindenkinek sajat maganak  kellett, hogy helyt alljanak.  Penz nelkul aprodonkent epitettek fel a jovojuket.

     

    Gondolod, hogy a mai fiatalok kepesek lennenek  hasonlora?  Ugy erzem most mas a helyzet es a mai fiatalokban nincs meg az az eros akarat es kuzdes, mint ami az 56-okban volt. 

     

    Ami viszont meglepett, hogy sokan akarjak elhagyni az orszagot. Ha visszaemlekszel az utolso 5 evre, akkor meg nem igy beszeltek.

     

    Tiszta szivbol kivanok az induloknak szerencset, mert ki tudja meg 5 ev mulva mi lesz.

    Akik maradnak azok vagy nem tehetik mar meg az uj eletet, vagy ugy erzik magukat jelenleg biztonsagban.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_644621 (323)
    2011-05-18  05:24
  17. 2011. május 19. 23:05635.

    Elso mondat idezojelben.

     

    Igen, mondjuk ha latja, hogy nincs ott senki, akinek jelezne, akkor nem kapcsol at, hogy kimegyek, johetsz. Azt en is csak akkor szoktam, ha latom, hogy jonne be valaki, de sokan akkor sem, pedig jo lenne.

    Lenyeg, hogy ezek szerint So-ban epp elegen betartjak ahhoz, hogy a magyarok rendesen bekattanjanak tole.  :-DD

     

     

    előzmény:
    Caithleen (633)
    2011-05-19  22:38
  18. 2011. május 19. 22:57634.

    Nekem az a fura, hogy mi lehet ebben fura masoknak???

     

    Azt nem erti, hogy balra tekered a kormanyt es jobbra indexelsz.

    előzmény:
    Caithleen (633)
    2011-05-19  22:38
  19. 2011. május 19. 22:38633.

    Nekem az a fura, hogy mi lehet ebben fura masoknak??? Vagy erthetetlen. Logikusnak tartom, kovethetonek, de mint mondtam, en angolszasz orszagban tanultam vezetni, talan ez is bejatszik. Raadasul olyan helyen, ahol minden sarkon korforgalom van, meg Anglianal is gyakrabban:-) Szoval nem volt nehez begyakorolni sem...

     

    Az viszont teny, hogy itt Angliaban sem hasznaljak konzekvensen ezeket az iranyjelzeseket, lustasagbol, nem tudasbol, fogalmam sincs, pedig tenyleg hasznosak (lennenek).

    előzmény:
    emma33 (628)
    2011-05-19  20:40
  20. 2011. május 19. 22:32632.
    hat igen, ez van, sokan vagyunk nagyon okosak
    előzmény:
    emma33 (631)
    2011-05-19  22:27
  21. 2011. május 19. 22:27631.

    Ezt akkor lehet, hogy nem irtam vilagosan: a svedek JOL vezetnek, vagyis betartjak a szabalyt - csak a kint elo magyarok (ez a magyar "pszichiater maffia" kulonben, ahogy magukat nevezik) nem ismerik a szabalyt es azt hiszik (a magyarok), hogy a svedek hulyek, mert balra jeleznek, mikor jobbra mennek...

    Ez csak egy pelda volt arra, ami engem idegesit - nem megkerdezik, hogy mi az oka, hanem eldontik, hogy a svedek hulyek es meg a svedeknek is elmagyarazzak, hogy rosszul csinaljak! 

    (Es mindezt a blogjukban meg le is irjak. Lehet, a hires magyar intelligencia folenyet akarjak illusztralni vele?)

    előzmény:
    fröken (630)
    2011-05-19  22:09
  22. 2011. május 19. 22:09630.

    Amit leirtal a körforgalomrol, az igy van oktatva Svedorszagban is.

    Azert azt nem mondanam hogy a svedek hülyek, inkabb az illik rajuk mint a sok magyar autosra , hogy azt hiszi, ha mar van jogositvanya, akkor nem kell az iranyjelzöt hasznalnia. Pedig a kressz elöirja.De ez a topik nem a vezetesi kulturarol szol, es azt össze sem lehet hasonlitani a 2 orszagban.

    Megprobaltam a mai hozzaszolasokat visszaolvasni. Sokan probaljak megmagyarazni a bizonyitvanyukat: miert jobb Magyarorszagon elni, vagy eppen miert jobb külföldre kimenni dolgozni es elni?

    Itt olvastam az egyik hozzaszolasban, hogy azok az emberek hagyjak el Magyarorszagot, akiknek nem volt sikerelmenyük   es szeretteik akik körbevettek volna. Ennel nagyobb badarsagot meg eletemben nemhallottam.

    10 ev magyar bajnoki cimmel, talan sok sikert megelt mar az ember.De ez nem azt jelenti, hogy nem akar a szülö jobb es könnyebb eletet a gyerekenek, vagy gyerekeinek.

    Ma mar az sem akadaly, hogy külföldön legyen lakasod vagy nyaralod. Ezaltal itt mi itthon vagyunk a hazunkban, ahol elünk es dolgozunk, de ha a szabadsagunkat a Magyarorszagon levö lakasunkban töltjük, ott is otthonvagyunk.

    Az eletet lehet elni es egni is. Mindenkinek csak 1 elete van, azt pedig en szeretnem formalni a magam igenye szerint. 30 evesen arra döbbentem ra, hogy ha nem örökölök vagy nyerek a lotton, akkor a 2 gyerekemmel talan a halalomig 1 lakasban kell egnünk, mert arra nem lesz talan modjuk, hogy elköltözzenek anyagi tamogatas nelkül.Akkor meg nem volt meg a rendszervaltas amikor mi eljöttünk. Hogy mit vesztettünk el hogy orszagot csereltünk? Sok baratot, akikröl azthittük hogy igaz baratok. Akik megmaradtak, es tartjuk renszeresen a kapcsolatot telefonon, interneten, es nyarankent nalunk, vagy Magyarorszagon,azok voltak az igaz baratok. Erre pedig csak az evek folyaman jöttem ra. 2 nagyon jo dolog, vagyis iratlan törveny van, sose kerdezd meg senki fizeteset, es hogy melyik partra szavazott! Minden masrol lehet beszelgetni, es ha tolerans vagy, valodi baratokra talalsz a különbözö nemzetisegiek között is.

    Nincsen 2 egyforma ember, ezert merem leirni , hogy mi nem bantuk meg hogy valtottunk es megtalaltuk a szamitasainkat. A gyerekeink 4 nyelvüek, es vilagpolgarok lett. Remelem sosem költöznek el ebböl a varosbol ahol elünk mindnyajan, de ha megis ugy hozna a sors, akkor sem lenne problemajuk, mert a 4 nyelvtudassal feltalaljak magukat barhol.

    Sok eröt es kitartast kivanok mindenkinek, aki kiköltözik az orszagbol, es azoknak is ,akik maradnak Magyarorszagon.

    Remelem hogy a tovabbi beszelgetes is kulturalt körülmenyek között fog menni.Vannak emberek, akik nicknev(alarc) möge megbujva, masok köpködesevel probaljak a keserüsegüket kiadni, mert a vagyaik nem teljesültek . A beirasaikbol megis felismerhetöek :-)

    előzmény:
    emma33 (628)
    2011-05-19  20:40
  23. 2011. május 19. 20:47629.

    Amugy en is szeretem a korforgalmakat. Allitolag hatekonyabb is, gyorsabban atfolyik rajta a forgalom, mint ha lampak lennek. Birminghamben van egy par 4-5 savos, 6+ kijaratos ijeszto korforgalom, de abban mindenki ovatoskodik, nemcsak Emma. :-DD

     

    Glorianna, komolyan, Angliaban penzt akart kerni?? 

     

    Egyebkent egyetertek Veled mindenben, mindig nagyon szeretem a hozzaszolasaidat.

     

    előzmény:
    glorianna (627)
    2011-05-19  20:30
  24. 2011. május 19. 20:40628.

    Korforgalom.

    Europaiban mondom, mert Svedorszagban is van ez az ertetlenseg. 

     

    Tehat mondjuk valaki egy ket ut keresztezodesebol allo korforgalomba behajt. Jobbra kanyarodva fordul bele, es (ha nem megfordulni akar), akkor 3 iranyban johet ki:

     

    1. jobbra akar kanyarodni, az az elso kijarat

    2. egyenesen megy tovabb, az a masodik kijarat

    3. balra akar kanyarodni, az a harmadik kijarat

     

    Tehat minden  esetben jobbra fordulva hajt be a korforgalomba. De hogy a mogotte levo es a tobbi kijaratnal varakozo autosok tudjak, mit akar, a kovetkezo a szokas:

     

    1. ha az elso kijaratnal akar kifordulni, a korforgalomba behajtaskor jobbra indexel

    2. ha egyenesen akar menni, nem indexel, hanem kozvetlenul mielott kimegy, kiteszi jobbra

    3. ha balra akar menni, akkor balra jelez a behajtaskor, es amikor a kijarathoz er,  akkor jelez jobbra

     

    Tehat azok, akik balra akarnak menni, balra teszik ki az iranyjelzot mar akkor, amikor jobbra fordulva behajtanak a korforgalomba. 

     

    Svedorszagban elok (a blogjuk szerint) ezt nem ertik. Ok csak azt latjak, hogy vannak, akik jobbra fordulnak es balra jeleznek, ok  a szabalyt nem ismerik vagy nem ertik, tehat megvan a diagnozis: a svedek kozul sokan egyszeruenennyire  hulyek.  Olyan is van, aki leirja, hogy elmagyarazta ezt svedeknek, hogy tudniillik milyen hulyek, de a svedek azt valaszoltak, hogy azt ugy kell.

     

    (Angliahoz a jobbot balra kell cserelni a sztoriban es vica versa. Tehat ha valaki esetleg ezen evek ota ki van akadva, akkor mostantol tudja...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. május 19. 20:30627.

    Off:

    Egy hálapénzes sztori

    Kisvárosunkból belgyógyász szakorvos szépen, legálisan, 3 évre szerződve ment Angliába.  Nem egészen három héttel később már itthon volt, és azóta is itthon van, kollégája elmondása szerint hazazavarták, mert a betegek bepanaszolták, h külön pénzt kér... Amúgy hihető a történet, mert a helyi orvosok között neki a legmagasabb a "tarifája", és lenézi azokat a kollégáit, akik nem fogadnak el paraszolvenciát (az ilyenek vannak többen:)). Érdekes viszont, h meglepően sok beteg gondolja úgy, h ha ez a doki pénzt kér, akkor jobban gyógyít, mint az, aki "csak" a fizetéséért dolgozik. 

     

    On:

    Az, h ki megy, ki marad, egyéni elhatározás kérdése. Eddigi életem folyamán több országban éltem, és ha megérem, még fogok országot váltani. Az ilyen "mozgalmas" élethez fel kell vállalni bizonyos mértékű gyökértelenséget, kell hozzá egy jókora adag belső függetlenség, önbizalom, alkalmazkodókészség, és persze szakmai és nyelvtudás. Egyetlen más országban sem lehet "magyarul" élni, ha valaki nem akar / nem képes a helyi viszonyokhoz idomulni, annak pokol a külföldön élés. Akinek viszont sikerül önfeladás nélkül beilleszkedni, annak színesebb, tartalmasabb lehet az élete - nem csak Nyugat-Európában.

    előzmény:
    emma33 (625)
    2011-05-19  19:49

Címlap

top