Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol vannak a minőségi férfiak?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. Április 14. 08:56
Hol vannak a minőségi – értelmes, határozott, kezdeményezni és adni tudó, férfias, jó megjelenésű, az érzelmeit kifejezni tudó, felnőtt, önmegvalósító, önazonos – férfiak? Soma Mamagésa ezen a héten őket keresi.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 15. 15:56101.

    szerintem te vmi mást látsz abba, amit írtam!

     

    ki a búbánat beszáélt itt a pénzről???

     

    akkor leszek konkrét. pl valaki gondoskodó családapát szertne maga mellé... amíg nem lesznek közös gyerekeik, honnan derül ez ki??? persze lehet sírni, hogy a másik társa jó apa... de mindenkinek magának kell meglátni a lehetőséget, hogy együtt mire lesznek képesek. a nőknek a pasikban, a pasiknak a nőkben.

     

     

     

     

    előzmény:
    VinnieJ (94)
    2011-04-15  12:32
  2. 2011. Április 15. 13:29100.
    azért ez érdekes, kíváncsi vagyok, mikor lennének hajlandóak a pasik elhinni, hogy ez így tényleg nem jó, valami nagyon nem okés. Ha az ország (földkerekség?) minden nőjének kiküldenének egy kérdőívet, amiből tisztán kivehető lenne, mi a gond, min kellene változtatni, és valaki az egészet a képükbe nyomná, akkor is meglenne az eszmerendszer, hogy miért nem úgy van, ahogy van. én szívem szerint kimenekíteném az összes normális pasit egy szigetre, a többi meg kezdjen magával meg egymással, amit akar. akkor talán elgondolkodnának azon, hogy fontolóra vegyék-e, hogy meghallgassák a nőket.
    előzmény:
    Chrissie78 (99)
    2011-04-15  13:07
  3. 2011. Április 15. 13:0799.
    Naná:DDDDDDD 
    előzmény:
    VinnieJ (96)
    2011-04-15  12:58
  4. 2011. Április 15. 13:0398.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 15. 13:0397.
    :D))))
    előzmény:
    Sarapod2 (90)
    2011-04-15  05:22
  6. 2011. Április 15. 12:5896.
    ez így van. csak a pasik azt várják, hogy mindezeket felül nézd el a hibáikat( hörr!), koncentrálj a pozitívumaikra, és ne ugrálj! más úgysem vesz el! különben is, az egész a te hibád!
    előzmény:
    Chrissie78 (95)
    2011-04-15  12:54
  7. 2011. Április 15. 12:5495.

    Hát igen, a pasik valóban nagyon örülnek neki, ha egy nő kedves, odaadó, bátorító, gyengéd és szerető szívű. El is veszik mindazt, amit ad nekik örömmel, és cserébe adnak hazugságot, hűtlenséget és lesajnálást:)

    Tudom-tudom, nem azért adunk, hogy kapjunk, hanem szeretetből, mert jó. Nem tudom, más hogy van vele, de én valahogy előbb-utóbb kiszeretek a hazug és hűtlen pasikból és akkor már nem tudok szeretetből adni semmit:P 

    előzmény:
    vadalma_xy (93)
    2011-04-15  12:16
  8. 2011. Április 15. 12:3294.

    mert ha arra várok, hogy olyan legyen, amilyennek szeretni, tisztelni tudnám, egyrészt pofára esek, de baromira,másrészt csomó időt eltöltök az életemből értelmetlenül. De asszem, neked nem világos, amit hangsúlyoztam: én itt leginkább személyiséget emelném ki, mint értékelendőt, és NEM A PÉNZT, meg az elért javakat!!!!! valaki pedig vagy olyan ember, aki becsülendő, vagy nem, ez az idővel nem változik! aki erre vár, az hülye.

     

    Az pedig, hogy egy férfi mellett miért nincs nő, aki férfivá tegye, elég elcseszett egy érvelés, ui. semmi más, csak a felelősség lepattintása. de nekem remek pasim van, ha valaki nem és nem akarja felismerni a saját felelősségét, és továbbra is az anyagias, telhetetlen nőket okolni mindenért, lelke rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (85)
    2011-04-14  20:33
  9. 2011. Április 15. 12:1693.
    Sziasztok,Véleményem szerint is vannak arra mutató jelek, hogy az ún. férfiassággal összekapcsolható jellemvonások (határozottság, kezdeményezés, kitartás, erő, a gyengébbek védelmezése stb.) halványulnak a mai férfiakban.Viszont hiszek abban, hogy habár az életstílus és a napi rutin változott a nőknél az elmúlt évtizedek évszázadok folyamán, szerintem az alapvető beállítódás, mármint hogy a férfi a kezdeményező, iránymutató, a leadó, a nő pedig a befogadó, támogató, a felvevő, igenis ott van mindenkiben. Ha elásva, akkor pedig ezt ki lehet hozni. Ez szerintem belénk teremtett valami.Ez nem annyira a munkáról, karrierről, pénzről szól, pontosabban az csak egy felszín, ha valaki ott megmarad, hogy "nálam rosszabbul kereső ember nem érdekel" az nagyon ezt a felszínt karcolgatja.Szerintem gyönyörű az, hogy az emberek nem készen kapják egymást. Akárhány évesen is találkoznak. Amikor egy nő "férfivá tesz egy férfit", pont azzal, hogy vállalja a pozitív értelemben vett alárendeltséget. Hogy eldönti, hogy adni fog, és megnézi mi lesz belőle. Ezzel párhuzamosan elkerülhetetlen, hogy a férfi is egyre inkább nővé tesz minket és mi is változunk. Erről szerintem csak tapasztalati úton lehet meggyőződni, hogy milyen.Ami fontos, hogy a szándék, indíttatás meglegyen a közös célokra, arra, hogy ketten egy egészet alkossunk, mint férfi és nő. (Nyilván ha valaki visszaél azzal amit adunk, akkor nem kell áldozatnak lenni, ez a magatartás csak kölcsönösségi alapon működik.)  Szabtam magamnak kb. két-három fontos alapfeltételt, amelyek értékrendbeliek. Nálam nem az számít, hogy egy férfinak érettségije van-e vagy diplomája, hanem az, hogy hogyan halad tovább onnan, ahol van. Ha bátorítod a férfit, csodákra képes.Én ezt a saját kapcsolatomban élem, és nálunk működik. Én vezető vagyok diplomával, jó fizetéssel, ő pedig közalkalmazott diploma nélkül és alacsony fizetéssel. De mérhetetlenül küzd, rengeteget tanul, elnyert egy másodállást, nyelvvizsgára készül, napról napra annyit fejlődik, hogy csak ámulok.Azért, mert van motivációja és mert tudja, hogy mellette vagyok, tisztelem őt, becsülöm őt, és bátorítom, hogy virágoztassa ki az életét.Rengeteget kapok, szerelmet, szeretetet, gyöngédséget, minőségi szexualitást, humort, a közös életünk feladatainak és terheinek a megosztását. Habár alacsony a fizetése, a kolleganőim irigyek rám, mert én kapom a legtöbb szál virágot és marcipánszívet :-) Hiába van valakinek jól kereső párja, ha alig vagy egyáltalán nem jut eszébe hogy valamivel kedveskedjen neki.Azt érzem, hogy végre nő vagyok, aki egy nemes jellemnek a társa, akivel együtt fejlődünk. Ehhez képest abszolúte mindegy, hogy mennyi a fizetése és hogy hogy néz ki.Szóval én azt gondolom, hogy aki még keres, az keressen alázattal és becsülje meg az embert mint lényt. Gondolja végig, mi az ami tényleg fontos és alap számára a kapcsolatban és utána kezdjen el minőségi nőnek lenni, a szó igazi értelmében. Odaadónak, kedvesnek, bátorítónak, felemelőnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. Április 15. 11:2992.

    Egy hete szakítottunk a párommal, éppen ezért. Nem akarta befejezni az egyetemi tanulmányait, utolsó éven hagyta ott az egyetemet. Én meg az igazság az, hogy nem tudom elképzelni hogy nekem két diplomám legyen, neki meg érettségije. A TV riporter - műépítész párosítás mégiscsakk jobb, mint a riporter - pincér. Ugye ez most nem beképzeltség?  Úgy gondolom, egy kapcsolatnak valóban az tesz jót, ha férfi iskolázottabb, többet keres. Az sem árt, ha több órát tölt munkával. Hiszen, az én alapvető igényem is hogy mire ő hazaér megszépülve és vacsorával várjam. Arról nem is beszélve, hogy tapasztalataim szerint férfiak esetében hosszútávon frusztrációt szül, férfiatlannak érzik magukat, ha nem keresnek eleget. Régen a nő nem volt karrierista, a férfi igen. Ma, ha mi azok vagyunk, ők legyenek még inkább. Azt hiszem… Persze, így utólag meggondolva, nem jó megoldás a szakítás, meg kell beszélni ezeket a dolgokat és bátorítani egymást. De gyakran azt tapasztalom, hogy egyfajta a felelősség elől való meneküléssel van dolgunk, inkább nem kell nő, mint, hogy olyan elvárásai legyenek felém, hogy x összeget keressek, legyen képzettségem, teremtsek biztonságot.

     

    @Pöttöm

    Egyetértek azzal, hogy nem kell sültgalambot várni, azaz ha vannak céljai, törekvései amelyekkel azonosulni tudunk és megvan a vonzalom az már elég. De ha ezek sincsenek, akkor biza nem árt továbbállni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 15. 08:1191.

    pont erről beszéltemm... a jó pasik a jó nő mellett azok. azért foglaltak. mert egymást teszik mégjobbá. de ehhez kellettek ők ketten, akik a kevésbé tökéletesben meglátták a lehetőséget.

     

    szóval bárki jóvá válhat párban. szerintem. csak nem nyöszörögni kell, meg a másik kertjét nézegetni...

    előzmény:
    Sarapod2 (90)
    2011-04-15  05:22
  12. 2011. Április 15. 05:2290.
    A férfiak olyanok mint a parkolóhely, a jók már foglaltak, a többi meg rokkant.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-14  08:56
  13. 2011. Április 15. 04:4789.

    Érdekes és okos dolgokat írtok. 

     

    Igazi férfiakat keresel? Legyél nő!           Hurrá, bár csak így lenne.

     

    Ez bizony nagyon is igaz. Sokaknak nehéz annak lenni. Nem is tudnak. Nem is próbálnak nőnek lenni.

    Ha mégis minden ok, Akkor is van 1 kis bibi"  Az a pici 1 % hiányzik. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (84)
    2011-04-14  20:09
  14. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 14. 22:2088.

     

    többdiploma, magas beosztás... bankszámla.... áááááááááá

     

    sikítófrász.... ez az ész fokmérője??? mióta???

     

    az okos pasiknak nem beosztásuk van, hanem függetlenségük... 

     

    és egy okos pasi mellett lehet érettségizett nő van. de attól mert vkinek nincs kirakatdiplomája még nem hülye... hja, meg attól se hülye vki, hogy műkörme van... meg attól se ha szép...

     

    persze az okos pasik nem csalják fűvel fával az asszonyt... mert az okos nőt megbecsülik, mert megbecsüli őket.

     

    elmondhatatlan hülyék ülnek sokszor hihetetlen állásokban csak ismerttség révén... közben valaki másé az irányítás. nem mondom, hogy mindenhol ez van, de macamutogatóéknál... hmmm... vagy lehet IQ ja van, de más se... az meg magában nem sokat ér. ha vaki emberileg nulla.

     

    de amúgy ténylegesen nem minden szép nő hülye akit mutogatnak. meglepődnél lehet mennyinek esze is van.

     

     

    előzmény:
    mosolygóska (87)
    2011-04-14  21:26
  15. 2011. Április 14. 21:2687.

    " Az igazán okos pasiknak értelmes társ kell, "Szorgalmaskát" max. pár körre viszi el."

     

    cáfolom!!  többdiplomás, magas beosztású  pasasoknak körülöttem kis ostoba műkörmös max, érettségizett felesége van, akivel lehet villogni a haverok előtt, meg kellőképpen el vannak ájulva aputól és apu bankszámlájától.........és kellőképpen buták ahhoz hogy simán be lehet nekik adni, hogy apu üzleti útra megy..........

     

    ne becsüld túl az okos pasasok abbéli törekvéseit,  hogy szellemi partnert keresnek:)))))))))))) mert nem keresnek:)))))))

    előzmény:
    turrita75 (72)
    2011-04-14  14:11
  16. 2011. Április 14. 21:0686.

    mit jelent a minőségi férfi??

     

    nekem nem az okos és sikeres férfi a minőség kizárólag, hanem az aki emelett még érzésekkel is bír és becsületes

     

    nos ez a kombináció valóban ritka mint  a fehér holló.......

     

    38 évem alatt rengeteg pasihoz volt közöm akár lelkileg akár szexuálisan akár barátilag akár csak ismerettség szintjén..

     

    a tapsztalatom az,  hogy aki okos és sikeres az érzelmileg csökött és/vagy csal lop hazudik:((

     

    aki érzelmes  és lelkis az meg egy lúzer a mindennapokban:(((

     

    talán nem is létezik olyan akiben megvan minden........  

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-14  08:56
  17. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 14. 20:3385.

    értem, mit írtál, de sztem legyenek egyformák az elvárársok! Miért baj, ha a nőknek nem kell a ronda pasi, ha ugyanez nem meglepő egy férfitól?

     

    Egyébként, ha körülnézek az ismeretségi körömben, tényleg alig akad olyan pasas, akire fel lehet nézni. Az egyik okos, jólnevelt, kultúrált, jóképű, de olyan anyámasszony katonája, hogy jaj. A másik talpig tökély, de agyrém, milyen gyerekes. A harmadik az élet császára, tele pénzzel, de lenéz mindenkit, leginkább a nőket. A negyedik lop, csal, hazudik, mégis sikeres bróker. És ami minket illet, mármint nőket, érdekes, hgy mindnek van stabil párja. 

     

    Egyet (!!!!) ismerek, aki szuper pasas, de ő sem találja a párját, mert a mai nők többségét meg ő nem bírja tisztelni.  Talán ő a 3-ból (10-ből?) az Egy.

    idézet:
    VinnieJ (37)
    2011-04-14 12:07:54

    én ha körülnézek az ismerettségi körömben (ok, 10 ismerősömből 9 pasi...) minden pasinak van párja. a többség 30 körül megállapodott fixen, házasság, család. van köztük mindenféle, sajátcég, jóéképzett, kevésbé képzett, kétkezi, stb... a feleségeknek, pároknak is mindenféle van, diplomás, nemdiplomás, aztán ezek mindenféle kombinációban.

     

    persze nemegy annó nem számított jópartinak... mostmeg már persze minden jópasi elkelt... aha... ccsak ugye az életüket ők eleve párban építették fel többnyire, volt mellettük egy társ, akivel együtt lettek sikeresek...

     

    szóval hölgyeim, miért azt néziketk, akkor mi a pasi, amikor megismeritek? miért nem azt, hogy mi felé törekszik, mik a céljai? mivé válhat??? jóval nagyobb lenne a választék, és akkor nem mindig másé lenne a FÉRFI. mert ugye a férfi mellett mindig ott a NŐ.

    előzmény:
    VinnieJ (37)
    2011-04-14  12:07
  18. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 14. 20:0984.

    Igazi férfiakat keresel? Legyél nő! Nem kell dominánskodni, férfibbnak lenni a flérinál és mindenáron valaki fölé kerekedni - élhetsz valaki MELLETT is. Így lehet ő is teljes értékű, meg te is. Így lehet ő is önmegvalósító, meg te is. De egy nő legyen csak nő, a férfi pedig férfi. Még ha a hagyományos szerepek kissé átalakultak is.

     

    igen totál ezt gondolom  én is tömören kb ennyi .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594628 (24)
    2011-04-14  10:07
  19. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 14. 19:5683.

     

    Úgy látom, nem igazán jött át a népeknek  a cikk mondanivalója.

     

     

    Szóval: egy nő minél képzettebb, minél jobban néz ki, annál nehezebb párt találnia, márcsak azért is, mert jóval több a jól képzett, nyelveket beszélő stb. nő a mai Magyarországon, mint a férfi.

     

    Babócza egyik hozzászólásában ott a megoldás, a tanára egyik "bölcsessége".

     

    Szexelhetnek, akár gyereket is csinálhatnak egymással olyanok, akik nem szellemi partnerek egy más számára, na, de miről beszélgetnek este egy pohár bor mellett, ha egy kicsit lazítani akarnak? Drágám, befizetted-e a csekket? Elhoztad-e a gyereket az oviból?Ez nem mindenkinek elég.

     

     

    Mindenkinek a saját műveltségi-és igényszintje határozza meg, hogy ki és mi számára az értelmes férfi avagy nő.

    idézet:
    talassa (21)
    2011-04-14 10:01:05

    hát én ezt pont fordítva látom... pedig nőből vagyok.

     

    pont hogy probléma az egy csomó pasinak, hogy jólképzett, nyelvetbeszélő "nők" tömegei amúgy műveletlenek mint a kiszáradt tuskó. 

     ok nyelvet beszélnek, vannak mindenféle papírjaik, és ennyi. könyvek, stb, már csak ponyva. közéletből nullák, buli persze ok, meg megjelenés... a világ fejlődése meg már mac olyan szinten érinti meg őket, lehet e facebookozni a telón, vagy  működik e a farmville a laptopon. persze élehet ehhez beszél 3 nyelvet... de minek, ha nincs miről....

     

    bocsánat a sarkos véleményért. akinek nem inge ne vegye magára..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (21)
    2011-04-14  10:01
  20. 2011. Április 14. 15:0682.

    Tőlem szajkózhatod ezt, de amit te ide bevágtál, az csak egy társkereső izé semmitmondó "statisztikája" volt, sztem szóra sem érdemes.

     

    Magam részéről pedig inkább vagyok egyedül, mint hogy anyukája legyek egy 30 feletti kisgyereknek, aki ennyi idő alatt még azt sem volt képes megtanulni, hogy tisztálkodni kell... Itt nem jóképűségről, meg mindenféle magasszintű elvárásról van szó (hogy imádják a lusta pasik ezzel levenni a felelősséget a saját vállukról és átteni a nőkére...), a kosz, a bűz, az ápolatlanság gusztustalan, ilyen emberrel kinek van kedve kínlódni? Neked talán kellene ilyen nő??

    előzmény:
    breakline (80)
    2011-04-14  14:35
  21. 2011. Április 14. 14:4081.
    ez is nagyon jo fogalmazas-meglatas volt:-)
    előzmény:
    turrita75 (72)
    2011-04-14  14:11
  22. 2011. Április 14. 14:3580.

    Szerintetek lehet de mit szamit ez egy felmeres eredmenyehez kepest?

     

    Mint tanult embert talan ertheto mi a kulonbseg egy szociologiai trend es egy egyeni velemeny kozott, nem?

     

    A masik ami meg ide kapcsolodik hogy a ferfi nem "igenytelen". A ferfi nem felel meg annak a kepnek amit te latni szeretnel. Ezen konnyu segiteni, de persze az elso 1 honapban amikor ismerkedtek talan el kene tekinteni ezektol es mondjuk MEGTANITANIa ferfit egy kapcsolatban mt szeretnek a nok. SZerinted honnan mashonnan tanulnak meg a ferfiak, mit akarnak a nok, ha nem a noktol? Ordogi kor a ferfiaknak, hogy nincs baratnojuk, ezert nem ertik a noket, de ezert meg nincs baratnojuk. Ha csak nem vagy jokepu es sportos srac akkor neked tenned kell azert hogy baratnod legyen na de a nok kesz csomagolast akarnak mintha cipot vennenek nem vedig valakit aki tegyuk fel akar HAJLANDO mas cipot hordani a no kedveert. 

     

    Na mindegy, en nem panaszkodom, kapcsolatban vagyok, de az egyedulallo ferfiak es nok figyelmebe ajanlanam, hogy az ember bizony tud VALTOZNI, csak a lokest kell megadni.

    előzmény:
    Chrissie78 (65)
    2011-04-14  13:37
  23. 2011. Április 14. 14:2679.

    Nagyon tetszett ez a hozzászólásod! Nagyon egyetértek.

    előzmény:
    turrita75 (72)
    2011-04-14  14:11
  24. 2011. Április 14. 14:2378.
    Igaz. Bár még nem találkoztam az évszázados elnyomás alól felszabadult, most pedig bosszút forraló hölgyekkel, viszont elővigyázatosságból (készülve a nehezebb napokra) megtanultam mosni, mosogatni, takarítani, főzni (középszerűen, de egész jól), ablakot pucolni. Egyedül az ágynemű felhúzásával vannak gondjaim, viszont arra speciális módszert dolgoztam ki. Majd egyszer elmesélem

    Így ha egyszer a jogos büntetésünket kell elkezdeni, akkor feltalálom majd magam

    Persze a magányon az mit sem segít.
    előzmény:
    VinnieJ (74)
    2011-04-14  14:17
  25. 2011. Április 14. 14:2277.

     

    előzmény:
    turrita75 (72)
    2011-04-14  14:11

Címlap

top