Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki tart velem?-Fogyókúra

Torolt_felhasznalo_663429
Torolt_felhasznalo_663429
Létrehozva: 2011. Április 12. 17:48

Sziasztok!

 

A mai nappal betelt a pohár, ma estétől diétába kezdek, mert kezdem elviselhetetlenül dagadtnak érezni magam. :D tavaly feljött rám 3-4 kiló, amire nem figyeltem, így nem is tudtam leadni. Szeretném, ha a tavalyi ruhák sem állnának hülyén rajtam.

 

A cél az életmódváltás, és mondjuk 4 kiló leadása.

 

Kezdősúly: húh, nincs mérlegem de sztem 62 kiló, 158 cm, 22 év.

 

A tagoktól elvárom, hogy napi rendszerességgel jöjjenek, és támogassuk egymást. :)))

 

Nincs lacafaca, oda kell figyelnünk.

 

Van kedvetek?

  1. 2011. Április 13. 15:46101.
     

    Vigyázz!!!! Számold a gyakorlatot, nem minden oldalra csinálják meg egyformán, és itt számít!!!!

    előzmény:
    isomsik (100)
    2011-04-13  15:42
  2. 2011. Április 13. 15:42100.
    Köszönöm, akkor körülnézek neten, asszem öcsém fog tudni nekem letölteni ilyesmit...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. Április 13. 15:3999.
    Én régen próbáltam leszedni, mert kölcsönadtam a dvd-met. Nem találtam sehol, csak a super változatot (az viszont fent van). Én közbe visszakaptam a dvd-m (amit még a tescoban vettem 990 Ft-ért, és azt meg is éri megvenni). Néz körül (a neten).
    előzmény:
    isomsik (96)
    2011-04-13  15:26
  4. 2011. Április 13. 15:3898.

    Én töltöttem le zumbát, tök jó, csak nem csinálhatok belőle sokat.

    A Callanetics tényleg a legjobb alakformáló, nekem 2-3 alkalom után látszott a különbség, persze akkor nem volt súlyfeleslegem.

     

    Próbálj meg innen letölteni: thepiratebay.org 

    előzmény:
    isomsik (96)
    2011-04-13  15:26
  5. 2011. Április 13. 15:3597.
    Topikindito hova tuntel?! Kerunk szepen egy zart topikot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663429 (1)
    2011-04-12  17:48
  6. 2011. Április 13. 15:2696.

    Szia judit103!

    Olvastam, hogy zumbázni mész! Én voltam párszor, és csak ajánlani tudom mindenkinek! Nagyon szuper dolog! Sajna itt most nincs lehetőségem ilyenre, de itthoni callanetics-et szívesen nyomnék...Anyukám szépen fogyott-formálódott vele. Nem tudtok valahonnan ingyenesen letölthető programról? Kezdőknek.... 

    előzmény:
    judit103 (72)
    2011-04-13  11:18
  7. 2011. Április 13. 15:1495.

    Na, én is csatlakozom a csüngőshasúakhoz, akkora bödön volt a hasam az ikrekkel, hogy csoda, hogy csak ennyire csüng, és alig tigrismintás.

     

    Ma legnagyobb meglepetésemre 1 kg-val kevesebbet mutatott a mérleg a hétfőihez képest. Ez plusz löket, hogy tovább csináljam.

     

    Ja igen, menjünk zártba!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. Április 13. 15:0594.

    Sziasztok!

     

    Kicsit pironkodva jövök közétek, mert én még nem szültem, és "csak" 28 éves vagyok, mégis nagyobbnak tűnik a lefaragandó feleslegem, mint többeteknek...De azért ha megengeditek, csatlakoznék, mert talán ez nem számít annyira, ha egymás motiválásáról van szó.

    Az én történetem gyerekkoromban kezdődik, ugyanis soha nem voltam egy vékony alkat, de kamaszkoromban elértem a felnőtt alakomat, ami mai szemmel nézve szuper volt...Nagy mellek, vékony derék, picit vaskos combok, de nagyon formás láb, kis fenék. 162 centimhez akkoriban 58-62 kiló között mozogtam, ami mára elérhetetlen témakör...Mégis, mivel belémivódott, hogy "kövér" vagyok, mindenféle hülyébbnél hülyébb kúrába belekezdtem, amik rendszerint elkeserítettek (bár mozgás is volt bennük, de akkoriban azt sem tudtam, melyik edzésfajta segíthet rajtam), így hamar feladtam, és vígasztalásul híztam 5 kilót. Így szépen "felgogyókúráztam" magam 80 kilóra! Mikor ez egy orvosi vizsgálaton kiderült, azt hittem, rosszul leszek. Anyukám egyik szülésekor sem ment magasabbra 70-nél, és ugyanolyan magasak vagyunk...Aztán egy nyáron jórészt koplalással, de alapvetően a testkontroll szabályai szerint lementem 72-re, majd az eljegyzésemre 66-ra. Később újra 70 fölé mentem, de az esküvőre nagy nehezen leküzdöttem magam 61-63-ra. Az volt a csúcs. A genetikailag nagy melleim miatt, és a közben kozmetikai gépek segítségével formált szép formáim miatt ezzel a súllyal már VÉKONYnak néztek. Szuper érzés volt. Mivel elég sokáig tartott 70 körülről elérnem ezt a súlyt (ha jól emlékszem, 5 hónap), elég biztosnak is ígérkezett ez. Annyira élveztem, hogy "ilyen jó nő lettem", hogy elkezdtem habzsolni az életet, és most, 5 évvel az esküvő után már 75 kilóval érkeztem külföldre. Gondoltam, itt majd jól lefogyok, ehelyett a zsíros kaják és az itteni életmódom következtében újabb 5 kiló rakódott rám 2 hónap alatt!!! Szörnyűséges. Hétfőn álltam mérlegre, és borzalmasan elkeseredtem. Anno azt hittem, soha az életben nem leszek többé ekkora. Csinos testalkatom miatt amúgy senki nem nézné ki belőlem ezt a súlyt, és így sem vagyok híján a vizslató és elismerő tekinteteknek, dehát saját magam előtt is hatalmas szégyen ehhez a magassághoz ennyi kilónak lenni! Na de nem kesergek tovább, és titeket sem szeretnélek untatni, inkább elmondom, mik azok a tapasztalataim, amiket az elmúlt években megtanultam saját bőrömön:

    1) Soha ne mondd, hogy soha! Én világ életemben állítottam, hogy futni nem fogok, mert nagyok a melleim. Ehhez képest egy szuper sportmelltartó és egy profi futópad bebizonyították, hogy ez hatalmas boldogsághormon mennyiséget képes felszabadítani, és amellett, hogy kitartást és önuralmat tanít, még fogyaszt is! Ja, az edzés pedig elengedhetetlen, de nem a fogyáshoz (alapvetően lassítja a kilók leolvadását, mert az izom nehezebb), hanem a bőr feszességének megtartásához. Legalább ilyen téren szerencsésnek mondhatom magam... :)

    2) Ne hagyd, hogy befolyásoljanak a sokat szajkózott érvek-ellenérvek. Mindenki azt állítja, hogy csak a hosszútávú, lassan fogyós módszer ér valamit. Azt gondolom, hogy kezdeti sikerekre mindenkinek szüksége van, ezért kezdeni simán lehet egy kevés nap alatt sok kiló fogyást ígérő, szigorúan betartott fogyókúrával, vagy akár egy léböjtkúrával, hiszen ezalatt gyors sikert érhet el az ember, összeszűkül a gyomra, és a későbbi, kevésbé szigorú megszorításokat kevésbé érzi majd nehezen betarthatónak. Még az ízeket is jobban megbecsüli az ember, na meg a szabadságot, hogy adott élelmiszerfajtából mégiscsak azt a fajtát választja, amelyiket szereti (értsd: nem kötelező zellert rágicsálni, ha utálod). Persze hosszú távon pedig életmód váltás és kialakítás szükséges, amivel tényleg nem lehet heti 0,5-1 kilónál többet leadni.

    3) Az összes diétában lehetnek rációk, egyiket sem lehet teljesen elítélni, de saját magadra kell alakítanod. Nekem elsősorban az "időhatározós" diéták váltak be, amelyekben meg van szabva, hogy adott élelmiszert mikor és mivel ehetsz (testkontroll, Update), ugyanakkor hangsúlyoznom kell, hogy látványos eredményt az adagok kisebbítésével és kalóriaszámolgatással értem el, fenti módszerek mellett is.

    4) Az anyagcsere áll mindennek a hátterében, ezt pedig mindenki egyedileg érzi, nála jól működik-e vagy sem. Nekem régen lassú volt, elkezdtem szűztea kapszulázni, meg egyéb zöldteás módszereket alkalmazni, de ez csak állandó hasmenéshez vezetett, ami rémes. Aztán Activiát ettem minden egyes nap egyet, legalább fél évig, így minden nap rendben voltam. Nem tudom, hogy a szervezetem szokott-e hozzá, vagy időközben más folyamatok mentek-e végbe a testemben, de mára teljesen normális magától is, az Activia elhagyásával is (már soha nem eszem azt). Ha nagy ritkán mégis érzem, hogy valami nem stimmel, 1-1 alkalommal megeszem egy ilyen joghurtot, de alapvetően bármilyen savanyú tejtermék segít. Mindenesetre ha az anyagcsere le van lassulva, vagy egyébként is lassú, nem is érdemes fogyást várni, mert nem tud kiürülni a szervezetből a zsír. 

    Mint láthatjátok, valóban sok mindenen túl vagyok, még ezernyi tapasztalatom van, de ha mind leírnám, egy könyv lenne, nem fórum hozzászólás...

    Nem is bölcselkedni jöttem ide, hanem mert szeretnék csatlakozni hozzátok. Most ugyanis (tegnap) elkezdtem egy drasztikus kúrát a kezdeti sikerek érdekében. 13 nap alatt 8 kilót ígér. Nem bízom ennyiben, mert rólam rettentő nehezen olvadnak a kilók, de ha a felét sikerül elérni, akkor is boldog leszek. Pontosan meg van határozva, mikor mit lehet enni, és ahol ezt olvastam, elég jól el is van magyarázva, miért így vannak a dolgok. Én jónak találom, és a fórumokat olvasgatva jók a tapasztalatok is. Kitartás viszont kell hozzá, mert nem egyszerű :)

    Veletek tarthatok? Minden nap be fogok számolni az eredményekről. Tudom, sokan mondják, ne mérje az ember magát közben, de én mégis tudni akarom a kúra folyamatát. Én például ma reggeel 1,5 kilóval már kevesebb voltam (78,5), mint tegnap, és ez akkor is motivál, ha a következő napokban semmit sem og elmozdulni! :)

    Mindenkinek szép napot, és sikereket kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. Április 13. 14:4693.

    Ezt a Háj, tünés rólam c. topikba írtam júniusban:

     

     

     Én április 27-én határoztam el, hogy 16 kg-tól megpróbálok megszabadulni. Végig gondoltam, mit és mennyit eszem. És eldöntöttem, hogyan változtatok.

    1. Elkezdtem tornázni, de nagyon hamar gyaloglásra cseréltem. Erre nem vagyok büszke, de ez van.

    2. Borzasztó sok kenyeret ettem korábban. Ezt először napi két szeletre minimalizáltam. Azt hittem meggebedek, de betartottam. Az elején úgy csaptam be magam, hogy kisebb darabokra vágtam az egy szelet kenyeret. Amikor megszoktam - kb. három hét volt - akkor pedig reggelire vagy vacsorára kenyér helyett puffasztott rizsszeletet kezdtem enni, a másik étkezésnél maradt az egy szelet kenyér pirítva. Minden hidegkajás étkezés esetében eszem valamilyen zöldséget, és minden reggel egy natúr joghurtot. Ha nagyon éhes vagyok, akkor iszom egy bögre tejet. Rizsből és krumpliból csak a látszat kedvéért eszem, ha nincs más az ételben, amit kinevezhetnék köretnek.És többször eszem levest, mint korábban. Meg nem szerettem, de megtölti a gyomrom. (ha bűnözök, akkor két napig fáj a hasam) Egyébként ugyanazt eszem, mint a párom, nem főzök külön.

    3. Erőszakkal többet iszom. A korábbi napi fél liter vizemet sikerült feltornászni két liter fölé. Cipelem a félliteres üvegem, mert ha pohárra hagyatkozom, akkor minimális a folyadékbevitel.

    4. Nem méregetem magam állandóan. Eddig kétszer álltam a mérlegre. Múlt hétfőig 6 kg-ot fogytam éhezés nélkül. Elégedett vagyok, mert így talán meg tudom majd tartani a súlyomat később is.

     5. Ha nassolhatnékom van, akkor megelégszem két kocka csokoládéval, vagy egy kis marék mogyoróval. Viszont fagyiból 2-3 gombócot eszem. Igaz nem túl gyakran.

    +1. Örülök, mert előszedhettem a ruhákat, amik tavaly a szekrény mélyén lapultak.

    Én a lassú, sanyargatás mentes utat választottam. Ha hízni volt időm és energiám, akkor fogyni is lesz.

     

    Ehez tartom magam azóta is. Nem mondok le semmiről, mert előbb vagy utóbb elfogyna az akaraterőm. Ebben pedig - én úgy érzem - nem kell semmit feláldozni, ill. meg sem szakadok benne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. Április 13. 14:1892.

    szia

     

    ennyire azért nem "drasztikus" a helyzet nálam. én csak annyit szeretnék még lefaragni, hogy ha nyáron elmegyek vízpartra akkor ne toloncoljanak vissza a zöldek mint partravetődött bálnát. szeretnék nyugodt szívvel próbálgatni már fürdőruhákat pár hét múlva

     

    legutóbb a tecsó-ban vettem EFendEF farmert (így senki nem szólhat be hogy ingyenreklámozok) és 36-os kellett vennem, pedig az normál európai méretezés szerint van. úgyhogy már biztos nem fogok átesni a ló túlfelére, de azért jó, hogy ilyen őszintén leírtad a tapasztalatodat

    előzmény:
    dittike10 (89)
    2011-04-13  13:45
  11. 2011. Április 13. 14:1091.
    Én is próbálkoztam RR tornájával, csak az a gond, hogy két perc után kidőlök   :-)  De ezentúl a siker érdekében kitartóbb leszek én is.
    előzmény:
    judit103 (90)
    2011-04-13  13:58
  12. 2011. Április 13. 13:5890.
     

    Na a csüngő has nekem is megvan. Bár nem vészesen csíkos. Az a baj nekem az alsó hasizom gyakorlat a halálom (RR-nek szeretem a 20 perc hasizom gyakorlatát). De én csak próbálom csinálni (na jó mit várok 3 alkalom után).

    előzmény:
    Zsoan (88)
    2011-04-13  13:40
  13. 2011. Április 13. 13:4589.

    Sziasztok!

     

    Nem szeretnék csatlakozni,csak a tapasztaltaimat szeretném megosztani veletek.Fogyni és formálódni csak diéta+mozgással lehet,a mozgás 50% cardio és 50 % erősítő,nagyon fontos hogy ne izomból fogyjál.

    Az én rövid történetem,három évvel ezelőtt 91 kiló voltam,igazából jól éreztem magam,nem volt egészségügyi problémám,van egy 14 éves fiam,és a férjemmel 20 éve vagyunk együtt,36 éves vagyok.

    Akkor elkezdtem járni hastáncra és 2 órán keresztül bámulni magad a tükörben,na ez egy igazi kínzással felért,akkor határoztam el magam,napi 1000 kcal és heti öt nap mozgá,teljes életmódváltáson mentem keresztül.10 hónap alatt lementem 68 kilóra,ezt azóta is tartom,csak az a szörnyű az egészben,hogy a tükörben még mindig azt a 90 kilós énemet látom,és állandóan elégedetlen vagyok magammal,és ezen sajnos nem tudok változtatni.Biciklivel járok dolgozni minden nap 14 km oda-vissza,eset még általában tekerek egy fél- vagy egy órát az ellipszisen,heti egyszer konditerembe megyek (2-3 óra) erőnléti edzés,és persze a táncot nem hagytam abba az heti egy-két alkalom,ahogy eljutok,mert ugye család is van,a kajára odafigyelek,annyira keményen nem tartom be,de rájöttem hogy nem is szabad,mert utána kiéhezik a szervezet és nem tudod megállni,mondjuk kenyeret egyáltalán nem eszem,csak teljes kiőrlésüt,abból is egy 500 gr elég egy hónapra,cukros üdítőt három éve nem ittam,csak víz és tea üresen,nem eszem tésztát,süteményt...és nem megy lejjeb.

    A férjem csontosnak nevez,pedig nem vagyok az,rosszul van tőle hogy állandóan ez foglalkoztat,azt mondja azelőtt sokkal boldogabb voltam,és lehet hogy igaza is van,ezeket csak azért írtam le,mert nem szabad ebbe a hibába esnie senkinek szerintem,nem a kilók határoznak meg minket,hanem a belső egyensúly,csak nagyon nehéz ebben avilágban helyt állni,ahol azt hangoztatják mindenhol hogy egy 60 kilós nő kövér,pedig ez nem így van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. Április 13. 13:4088.

    Én krémeztem is, haskötőztem is, mégis nagy maradt... mint anyukámnak. Nem éppen szerencsés géneket örököltem.

    Emlékszem a szülés utáni napokban lementem haskötőt venni a kórházi gyógyászat segédeszközboltba, és az eladó csaj elkezdte magyarázni, hogy hogyan kell majd feltenni, ha megszülök... Mire mondtam neki, hogy bocsika, de én már megszültem...

    előzmény:
    tomimami (81)
    2011-04-13  12:58
  15. 2011. Április 13. 13:3387.
    Szia! Ohhh, ha én hatvan kiló lennék, örülnék, mint majom a farkának :-) Szép teljesítmény tőled. Én is kilencven körüli súllyal mentem szülni, de csalódottságomra, csak öttel lettem kevesebb mire kijöttem. És sajnos az enyém is csüng, és ráadásul csíkos is, de látom vagyunk itt még páran így :-)
    előzmény:
    tomimami (75)
    2011-04-13  12:22
  16. 2011. Április 13. 13:0986.
    aha. jó  :)
    előzmény:
    Izland (85)
    2011-04-13  13:06
  17. 2011. Április 13. 13:0685.
    Lebegjen elotted a cel, h le szeretnel fogyni, es ne erdekeljen, h ki csinalja a gyakorlatot. Hidd el menni fog.
    előzmény:
    tomimami (84)
    2011-04-13  13:02
  18. 2011. Április 13. 13:0284.
    bedobok egy fél xanaxot és rápróbálkozom. de nem vállalok felelősséget a tetteimért  ha meglátom :))
    előzmény:
    Izland (82)
    2011-04-13  12:58
  19. 2011. Április 13. 12:5883.
    RR tornáit én is tudom ajánlani. Az elején tényleg kemény, de hamar hozzá lehet szokni és hatásos. tavaly 2hónapig csináltam és látványos volt az eredmény. Én mondjuk a hangját nem birom szegénynek igy mindig lehalkitom a tvt és zenét kapcsolok. Ha jó lenne a dvdnk tuti minden nap csinálnám. A másik ami bejött az a Czanik Balázs capoeira aerobik dvdje. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. Április 13. 12:5882.

    Igen, ot takarja. Mint ember engem hidegen hagy, csak a gyakorlatai erdekelnek, amiket egyebkent konnyen meg lehet tanulni es video nelkul is meg tudod oket csinalni. En csak a hangjat nem birom, meg a huhait. Altalaban le is szoktam venni a hangot, es kozben mas zenet hallgatok.

    Ha egy 20 perc erejeig el tudod ot viselni, akkor nezd meg, jegyezd meg a gyakorlatokat es aztan magad is tudod csinalni. 

     

     

     

     

    Barmilyen recept johet, koszi.

     

     

     

     

    előzmény:
    tomimami (77)
    2011-04-13  12:46
  21. 2011. Április 13. 12:5881.

    apró örömök az életben :)

    sajnos szülés után kellett volna krémezni, haskötőzni, foglalkozni vele, de nem lehetett egy bőrbetegség miatt, úgyhogy nekem maradt ez.

    de nyugtat a tény, hogy a követlező terhességnél ismét szép feszes lesz a hasam. meg persze bazi nagy :)

    előzmény:
    KisCleo (80)
    2011-04-13  12:54
  22. 2011. Április 13. 12:5480.

    :-))))

     

    Nekem is csüngős,lógós a hasam és ráadásul csíkos is.Most ismét elkezdtem használni az avonos krémeket,hol az egyiket,hol a másikat és halványodnak a csíkok.Ha már csüng,legalább csíkos ne legyen.

     

    előzmény:
    tomimami (79)
    2011-04-13  12:51
  23. 2011. Április 13. 12:5179.
    tessék, jó lesz ez :) máris van valami amiben egyetértünk :)))
    előzmény:
    KisCleo (78)
    2011-04-13  12:50
  24. 2011. Április 13. 12:5078.
    Én is így vagyok RR családdal,a látványtól is a hidegráz,bár lehet,hogy őket az én látványomtól rázná a hideg de nam baj...kölcsönös lenne.
    előzmény:
    tomimami (77)
    2011-04-13  12:46
  25. 2011. Április 13. 12:4677.

    ha RR schobertné-t takarja, akkor köszönöm szépen, de passzolok és inkább csüngetek tovább

     

    az a nő a halálom, felmegy a vérnyomásom és remegnek a végtagjaim ha meglátom vagy meghallom. nekem nem egy egészségideál az, aki 3 kilót hízik terhesség alatt. persze az enyém is a másik véglet volt.

     

    próbálkoztam én már mindennel, de a bőr csak lóg tovább, pedig mintha halvány reménysugárként megkeményedett volna kicsit a hasfalam már.

     

     

    padlizsánnal, paradicsommal sült csirke?

    előzmény:
    Izland (76)
    2011-04-13  12:29

Címlap

top