Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

11 becézés, amitől kiakadunk

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. Április 8. 08:17
Az univerzális becenevekkel az a baj, hogy egyrészt nem érezzük, hogy nekünk szólnak, másrészt ha mégis, akkor nem azt „mondják”, amit hallani akarunk. Összeválogattunk 11 becenevet, amit nem szeretünk.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. Április 8. 14:2351.
    én speciel szeretem ha becéznek, játékosan kedveskednek... mert az nekem jó :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-08  08:17
  2. Torolt_felhasznalo_938898
    Torolt_felhasznalo_938898
    2011. Április 8. 14:2050.

    Sem a hercegnővel sem a cicával nincs bajom.Főleg ha birtokos jelzővel van ellátva és ágyban párnák közt hangzik el! :)

     

    Ez a cikk...áhhh...újabb szánalmas emancipunci próbálkozás és vagdalkózás a semmibe!Fontosabb és értelmesebb témákról is lehetne írni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. Április 8. 14:1549.
    drenda22!
    egyetértek vele. nálunk is megy a becézgetés. családban, ismerősök, melóhely... bárhol.
    kedvességből, viccből...
    engem férjem kicsimnek, manómnak hív, én őt macinak. pedig, egyikőnkre sem jellemező ez a becenév :D
    tágabb körben meg megy mindenféle...
    öcsém dagimacika volt kiskorában. és ő is szerette.
    tehát, lásd előző hozzászólásom... /nem ismétlem :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 8. 14:1148.
    szerintem ez a cikk egy butaság. és nem akarom megsérteni az íróját, de ha szeret valakit, akkor tudja miről van szó, és nem ír ilyesmit... főleg nem általánosít.
    kedvességből, poénból, becézgetjük a másikat. nincs ezzel gond. csak tudni kell, kit, hol, hogyan... és hogy kit lehet, és kit nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 8. 14:0347.

    Szerintem nem az a lényeg, hogy mit mond, hanem hogy hogyan mondja. Tök mindegy, hogyha a régi barátnőjét is kedvesemnek hívta, ha mikor ez a megszólítás nekem szól, és érzem-látom, hogy őszíntén, szívből jön, akkor jól esik. És nem az az első gondolatom, hogy nem én vagyok/voltam az egyetlen, akit így becézett.

     

    Nálunk a "drágám, szívem, husi-musi, nyuszifül, édes" szokott előfordulni. A drágámozás poénból, a szívem mikor hálásak vagyunk a másiknak, a husi-musi csak mert aranyos és hülyeség, a nyuszifül a bújós pillanatokban, az édes meg bármikor. :D

     

    sógorom meg Husinak szokott szólítani az alkatom miatt, de olyan aranyosan tudja mondani, hogy egyáltalán nem esik rosszul. ennyi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. Április 8. 13:5546.
    *lényegére
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. Április 8. 13:5345.

    A sok hozzászóló közül, te voltál az egyetlen aki rátapintott a dolog lényegége.

     

    Ezúton fogadd mély gratulációmat:)

    előzmény:
    chiamia (43)
    2011-04-08  13:44
  8. Torolt_felhasznalo_116886
    Torolt_felhasznalo_116886
    2011. Április 8. 13:5044.

    Hát elolvastam a cikket és csak a dagi,pufi stb résszel értek egyett.

     

    Szerintem az összes többivel nincs semmi baj.

    Engem a párom édesemnek becéz és nekem tetszik.

    Egyik barátnőmet cicámnak vagy épp kicsimnek becézi a férje és neki is tetszik,pedig 175cm és 57kg.

    A másik barátnőmet pedig hercegnőnek becézgeti a párja és azzal sincs semmi gond.Egyébként a lány vezetékneve Herczeg.

    Csillagvirág,kicsivirág stb: Anno a vendégek hívtak így a munkahelyemenen.Nekem azzal sem volt gondom,hiszen kedvességből mondták.

     

    Mamika: nos voltam én is kórházban és hallottam amikor 1-2 beteghordó így hívta az idősebb néniket, papinak bedig a bácsikat.Hát kellemesebben hangzott mint  a másik beteghórdótól a jöjjön már Kovácsné,Kovács úr, felszólítást.Szívesebben mentek a mamikázósokkal.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. Április 8. 13:4443.

    és a SZÍVEM?

    én jobban szeretem a személyesebb, nekem és rólam szóló becézéseket. 

    mert tudom, hogy szívemnek szólította az előzát, meg az előzőt, meg az azt megelőzőt is... és ez sokat csökkent a becézés értékén

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. Április 8. 13:4042.

    Engem is Cic-nek, Gidának hív a barátom, de csak kettesben, mások előtt soha. Néha fel is kapom a fejem, mikor a keresztnevem szólít.

    Neki is van beceneve itthoni használatra. A minap mások előtt haraptam el a szót, de mi ketten összemosolyogtunk ezen. Nem szeretném, ha a kollégái esetleg cikiznék vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 8. 13:3541.

    Nem olvastam végig a hsz-eket csak a cikket, de ez valami borzalmas.

    Mindenkit úgy becéz a párja, ahogy hagyja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. Április 8. 13:3540.
    Szerintem ez szimpla baromsag es tulzottan is altalanossagokra epit a cikk! Ha egy par egyik tagja cicamnak hivja a masikat az nem azt jelenti hogy 70-es IQ-ja van!!!!!!!!!!!! Hanem hogy valamilyen tulajdonsaga emlekezteti vagy a cicahoz hasonlitja es biztos nem a ''BAMBA NEZESE". Ekkora hulyeseget mar regen olvastam.
    En kifejezetten szeretem ha a parom cicamnak szolit, az IQ-ja 125, es egyaltalan nem unalmas a szexualis eletunk sem........ szoval talan le kellene allni az altalanositasokon vagy az Isten tudja min alapulo baromsagok irasain!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. Április 8. 13:0139.

    Amit én nem bírok, amikor a másik félről úgy nyilatkoznak, hogy az 'életem értelme'. Nekem ez olyan mesterkélt is meg nyálas.

     

    ---

    Van itt az NLC-n egy hölgy ő meg bácsizza a férjét.

    Szerintem az is olyan fura. Még akkor is, ha a férj jó pár évvel idősebb nála.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-08  08:17
  14. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. Április 8. 12:5538.

    Kinek a pap... tudod

     

    En a cicamat neha tucsokrokamnak szolitom, meg sosem reklamalt, viszont ha hiszed ha nem ha azt mondom neki hogy "dudus" akkor nagyon csunyan figyel.

     

    A ferjemet neha nyuszifulnek hivom, vagy nyusszantyunak. Nem tetszik neki de neha elviseli 

    előzmény:
    bigacsiga2 (37)
    2011-04-08  12:43
  15. 2011. Április 8. 12:4337.
    Mondjuk azért nem szeretnék senki honey-bunny-ja sem lenni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (5)
    2011-04-08  08:46
  16. 2011. Április 8. 12:1836.

    Kedves Nlc!

    Komolyan abbahagyhatnátok ezeknek az erőltetett listáknak az írását, semmi értelmük. A listátok alapján vagy a keresztnevünkön kéne egymást szólítani, vagy szivinek, vagy aranybogaramnak. Elképzelem,ahogy a Kedvesem(akit hívok még Kicsikémnek, Picimnek, Szerelmemnek) hazajön:

    "-Szervusz Sándor, milyen napod volt?

    -Köszönöm, Zsófia kedves kérdésed, jó volt. Mi van ebédre? "

    Van akit hideglelést kap attól, hogy "PÁrom", mert az a zokninak van, van aki a "Kedvesemet" utálja. Mások vagyunk, na. Van, aki szereti, ha becézik, van aki nem. Miért nektek kéne eldönteni, melyik az a 11, amit utálUNK?!

    szép napot

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-08  08:17
  17. 2011. Április 8. 12:0535.
    Én kifejezetten szeretem, ha a Kedvesem intim helyzetbe azt mondja h Kicsim...ha sokáig nem mondja, már nagyon vágyom rá.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. Április 8. 11:5334.
    Mi az, hogy ciki? Valamelyik pihent agyú kitalálta és most ez is olyan lett, hogy ez trendi meg az nem, milyen orbitális hülyeség? Pont, mint az öltözködésnél, ha valakinek kedve van kendőd tenni a fejére, hát tegyen-neki ez tetszik, de persze:-"jaj ez nem trendi"-ugy-e bár, de ha valaki a szűk farmerra rávesz egy térdig érő nyári ruhát sportcipővel-"na ez igen, ez trendi"-mert ez folyik ki az idióta katalógusokból, de lehet h pont ez nem tetszik valakinek. Ha nekem úgy esik jól, hogy a páromat "aranybogarazzam, kicsikézzem, vagy éppen azt mondjam neki, hogy angyalkám és ez őt sem zavarja, akkor miről beszélünk egyáltalán. -Ja persze ha nincs téma és hír, semmi baj, majd mi csinálunk, tömjük a fejét a parasztnak, úgy is olyan bunkó...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 8. 11:0833.
    11 becézés, amitől kiakadunk...ki akad ki? Én imádom, mikor becéz a párom, pontosan ebből látszik, hogy szeret és különleges vagyok a számára. Nyuszi, Kicsim, Cica, Édesem, Szerelmem ezeket használja többnyire és sokkal jobb, mintha pl. a nevemen szólítana, ahogy a barátaim vagy a családtagok, ismerősök szoktak!

    Ennek a cikknek semmi értelme!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2011. Április 8. 10:5432.

    Kicsikém...

     

    ezzel ki lehet kergetni a világból

     

    Mucikámban még nem volt részem, de van egy ismerősöm, aki kifejezetten szereti, ha így hívják

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-08  08:17
  21. 2011. Április 8. 10:5231.

     

    Ez jó.

     

    Tényleg nem értem a cikket, ha arróla  apasiról beszélünk, akivel megsoztom az életem, urambocsá még szeretjük is egymást, felőlem úgy hív, ahogy akar. 

     

    Kivéve az "Anya" megszólítást, vmiért mostanában rászokott, h vicceskedve így hívjon, de ezt egyáltalán nem tartom se viccesnek, se kedvesnek, se semminek. 

     

    Én például barátaimat sokszor hívom életemnek, de semmi érzelem vagy függőségi háttér nincs benne, szimplán szófordulat. 

     

    És csatlakoznék azon kéréshez, h akkor elolvasnám atrendi becézéseket is, m így most megont trendietlen maradok.

    előzmény:
    biga21 (29)
    2011-04-08  10:42
  22. 2011. Április 8. 10:4930.
    Ilyen bugyuta cikket a 100*Szépben és azIM-ben olvastam eddig.

    Nem csak a cikk írója nem erőltette meg magát,hanem az sem,aki rábólintott...úgy látszik,hog ynincs elég érdekes/fontos téma vagy ha igen,arra nincs kompetens személy,aki megtudná írni tisztességesen!

    Mellesleg csak azt lehet becézni,aki hagyja magát.Néha égő és ciki tud lenni a becézgetés....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. Április 8. 10:4229.

    Én a 'Kincsem'-től akadok ki. Egyesek nem tudják felfogni, többszöri kérésre sem, hogy az egy LÓ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. Április 8. 10:3928.

    Osztom véleményed!

    *

    Ezért is elítélem (MAXIMÁLISAN) az Rtl-t! Sthol Andrást ugye elítélték, s mégis nap, mint nap belevigyorog az arcomba. Azonnal át is kapcsolom. Felháborít, átvitt értelemben, de üzen az Rtl, hogy ilyennek kell lenni! Nem lesz gond, nem, nincs baj... Továbbra is belevigyorog az  életembe...

    *

    Igen, mindenki téved, hibázik, senki sem fedhetetlen. De, nagyon átbillent a mérleg.

    Mondhatnám Bakátsot is, őt szalámiért meghurcolták, megszégyenítették. Bucikát szerepeltetik.

    *

    Más, tisztességes munkával, becsülettel embereket utcára tesznek, lopős, csalós köztisztviselők még mindig poszton, vagy más poszton vannak/maradnak/áthelyeztetik magukat, új cégeket csinálnak.

    Mi jön ebből le nekem? Kurvának, csalónak, lelkiismeret nélkülinek kell lenni, nincs - nem lesz belőle gond...

    Bucika is Ancsikáját akarta rászedni a csalásra, hogy vállalja magára az ő hibáját...

    Azután mi az erény az Rtl-nél? Bogarakat öntenek egymás fejébe... Értékálló vetélkedő mostanában nincs. Említeném a széf-et. Ott legalább tanultunk sok mindent. Most nem az az érték. Ezért átkapcsolom a TVkukac2-re, ott legalább Rákóczi Feri értékes műsort vezet.

    Mi is az érték?

    Igen, mostanában ez egyre inkább áttolódik.

    Szomorú is vagyok ezért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (25)
    2011-04-08  10:10
  25. 2011. Április 8. 10:2127.

    Ez alapján a cikk alapján nem tudok másra gondolni, csak, hogy a "szerző" vagy 15 éves, vagy végtelenségig frusztrált. Mindkét esetben javaslom egy magán blog indításást, ahol lehet szenvedni az ilyen nagságrendű "problémák" miatt.

     

     Mellesleg 11.. ilyen-olyan dologról millió lista kering a neten (pl. ez a BLOG direkt erre van http://www.11points.com/), nem beszélne a 3/5/10/100-as listákról, vannak köztük érdekesek is, fordítson le belőle minden héten valaki egyet, és akkor nincs gond ezzel többet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top