Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Addison kór

eri73
Létrehozva: 2011. Április 5. 20:24

Sziasztok,

 

Abban a reményben indítom a topicot, hogy mi Addison kóros betegek, tanácsainkkal segítsük egymást, tapasztalatot tudjunk cserélni.

  1. 2011. május 1. 16:16176.
    Jól esik bíztató szavakat hallani,nekem a két lányom adja a legtöbb erőt!Valamivel több,mint 2 éve derült ki a betegségem,családom,szüleim mellettem állnak,támogatnak.De a munkahelyemen kaptam hideget-meleget egyaránt,mikor sikeresen rámjöttek a plusz kilók.Ilyenekre gondolok,hogy:hová hízol még?A jólét biztos,meg,hogy hű,de kikerekedtél!/és az ilyen beszólások nem sovány emberkéktől jöttek,ma már nem mondanak semmit,talán megszokták a súlyomat/ De még anyósom is,amikor érdekődött telefonon,hogy hogy vagyok,első kérdése:hízol még?Persze,hogy az ember életkedve is elmegy.Ezért mondom:csak jobb lehet,nagyon bízom benne.Egyébként én a pajzsmirigyre 50 mg letroxot szedek+astonin-h+cortef.
    előzmény:
    Karolin (175)
    2011-05-01  14:00
  2. 2011. május 1. 14:00175.
    Milyen rosszindulató beszólásokkal ?Én is pajzsmirigyes vagyok alulmüködésem van eutitox 0,25-szedekr rá .2004-óta akkor híztam mint a fene,ahozképest most hogy addisonos is vagyok nádszál a testem.Kicsit túloztam de,az igaz ,hogy most vékonyabb vagyok mint amikor 50mg-szedtem az eutiroxból.Az én családom ,barátaim környezetem +én soha nem alkat alapján itélkeztünk,ezért nekem értem a dolgot.Csak emberi mivolt alapján utálok illetve kedvelek.Légyszives semmi elkeseredés! Próbálj meg ne foglalkozni ezekel a dolgokkal ,vagy tálálj rá ki valami olyan modszert amivel kezelni tudod a feszültségedet.Mindenkinek van gyenge oldala,csak meg kell találni és azzal vissza vágni.(beszólókra gondolok)
    előzmény:
    banderasjunior (173)
    2011-05-01  10:43
  3. 2011. május 1. 13:06174.
    Sara vagyok ,szeretnék én is kérdezni tőletek az Addison-kor-ról.válaszoljatok légyszíves!gyermekem 11 éves most, 4-5 éves korában jelent meg először egy fehér folt a bőrén, elvittük Kaposvárra bőrgyógyászhoz, Pécsett is voltunk az Orvostudományi Egyetemen azt  mondták hogy ez egy Autóimmun betegség. kenőcsöket kaptunk ,naptejet , vigyázzni kell hogy ne érje erős napfény ezeket a fehér foltokat!Azt veszem észre rajta hogy szorong nem szeret iskolába járni .nagyon jó gyerek sőt túl jó!nincs rendbe vele valami azt látom ,éjszaka nemtudja kipihenni magát ,nagyon rossz alvó!veletek hogy van ez?írnátok ezzel a témával kapcsolatban?köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. május 1. 10:43173.
    Szia!Kb.10-15 kiló jött föl rám,szinte "észrevétlenül".Na azért ez egy kicsit túlzás,hogy észrevétlenül,de olyan gyorsan,hogy nem is igen tudtam mit tenni ellene.Nekem ez új volt,mert soha nem voltam duci.És annyira bánt.  Nekem az addison mellett még a  pajzsmiriggyel is meg kell küzdenem,meg a rosszindulatú beszólásokkal is.Pedig megfogadtam,hogy csak pozitívan,de nem mindig sikerül,sokszor nagyon ideges vagyok,az is megkeseríti az életemet.Azt kell hinnem,hogy a sok rossz után csak jó jöhet.Vagy nem?
    előzmény:
    Speedycica (162)
    2011-04-29  19:04
  5. 2011. Április 30. 20:53172.

    Én is voltam MR-en, azt hittem, sosem jövök ki onnan élve. Ráadásul kétszer kellett belefeküdnöm, az elsőnél nem volt jó a gép (ellőtte nagy vihar volt, és megpróbálták, de nem működött). Nekem eszembe sem jutott, hogy többet vegyek be.

    Egyébként mi rosszul reagálunk a stresszhelyzetekre. De miben nyilvánul ez meg? Anyukám pl. mindentől beparázik. Évekig, nagyjából míg együtt laktunk, én is ilyen voltam, de már jó pár éve nem, és mikor elkezdtem nem-benánikolós lenni, akkor még nem szedtem cortefet, még fel sem fedezték a betegségemet.

    előzmény:
    Karolin (171)
    2011-04-30  19:56
  6. 2011. Április 30. 19:56171.
    Köszönöm a választ.Én szedtem,40-50mgt is cortefből és akkor sokkal nyugodtabb voltam .Ezért  nyugtatóként fogom a klausztrofóbiámra használni.Tavaly voltam egypár MR-en és semmi bajom nem volt a gépbe.Most már annyira rezelek pedig még 5-nap.Ezért aznap 40mg fogok használni.
    előzmény:
    trgy (168)
    2011-04-30  08:04
  7. 2011. Április 30. 19:52170.

    Én pl. fogorvos előtt beveszek egy tablettát. PL. Repülőútat, gyomortükrözést és említettek nekem. Most hirtelen más nem jut eszembe. Annyit mondtak, h fizikai terhelésnél vegyek be eggyel többet, de volt olyan h éreztem nagyon stresszes a helyzet és kettőt vettem be.

     

    De a peteleszívásnál egy egész cseppinfúziót kaptam.

     

     

    előzmény:
    Karolin (167)
    2011-04-30  07:52
  8. 2011. Április 30. 17:30169.
    Én a missed ab-omkor sem kaptam infúzióban szerintem cortefet, meg azon kívül sem mondta soha senki nekem, hogy többet vegyek be, ha ez, vagy az van. Szóval, nálunk szerintem is jó sok pancser doki van.
    előzmény:
    trgy (168)
    2011-04-30  08:04
  9. 2011. Április 30. 08:04168.

    Stressz alatt a fizikai stresszt értsd. Ha fogorvoshoz mégy és pl. kihúzzák a fogad, az a szervezetednek stressz, tehát emelni kéne. Én egy hosszú utazás, vagy a szervezetemet fizikailag igénybe vevő nap /pl. nagytakarítás/ előtt szoktam bevenni. Nem sűrűn, kb. egy hónapban egyszer. Persze én "csak" 20mg szedek összesen, nem tudom mi van akkor, ha valaki ennek a többszörösét.

    Az epeműtétemnél természetesen a doki mondta meg, hogy mikor, mennyit kapjak infúzióban.

    Egy MR vizsgálat fizikailag nem tesz tönkre, csak ezért én a hormont nem emelném. Ha klausztrofóbiás vagy, arra kapjál be valami nyugtatót. Nem tudom van-e ilyen, ez csak egy tipp volt.

    előzmény:
    Karolin (167)
    2011-04-30  07:52
  10. 2011. Április 30. 07:52167.
    Én nagyon kezdő vagyok még az 1-évemmel .Stressz hatására emelni ! A mai világban a stressz olyan mint a levegó,oxigén. Mindenhol ott van ,dokik mindig azt mondják emeljek.Kérdezem mikor ? Ők :pl műtét.Kérdezem és még?:hát mútétkor..Én még nem emeltem .Nem volt még műtétem.Duplázni !!!azt meg mikor?Komolyan kérdem .Fogorvosnál 3-szor voltam multhónapban miért emelném? Rosszul leszek? Bocs ha bugyutának tűnök de mikor duplázzak ?emellyek? És miért valaki leírná? Csak ne a műtéti helyzetet!!A minden napokban előforduló dolgora gondolok.Várlyatok már kitaláltam 5-én megyek MR-re és klausztrofóbiám van 30mg-veszek naponta be ,40-re emellyem?NEM GÚNYOLÓDOM  KOMOLYAN ÉRDEKEL!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 30. 07:02166.

    Jó reggelt!

    Néha álmodozom én is arról, milyen lenne, ha ismét egészséges lennék...

    Sajnos bármennyire bizakodó és optimista vagyok, 17 éve tart a betegségem, és semmi esély nincs arra, hogy beinduljon a mv termelése. 

    Az utóbbi két évben rám is felszaladt 10 kikó plusz, de én ezt a banyakórnak tudtam be. Nagymamám panaszkodott mindig, hogy kislányom én már attól is hízok, ha levegőt veszek. Hát tényleg!

    Az én dokim nagyon jó fej, bármit megkérdezhetek tőle, nagyon türelmesen válaszol, elmagyaráz, már ami a betegség elméletét illeti. A gyakorlati tudnivalókról inkább én okosítom őt, pl. mennyivel emelem az adagot egy stresszes helyzet előtt. Mert én is beveszek plusz tablettát, ha tudom, hogy szükségem lesz rá. Ne csodálkozzatok, ha sok orvos semmit nem tud erről a nyavalyáról, 17 éve én voltam a megyében a második!!! beteg. Addig csak a belgyógyászati tankönyvekben szerepelt a szindróma. Hogy azóta miért lettünk ilyen sokan, nem nagyon meri, vagy tudja senki megmondani.

    Szép hétvégét mindenkinek!

    Györgyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. Április 30. 06:31165.

    Nekem nézik a renint.

    Barnábbnak látod a színed? Hát ezt nem tudom. 

    A kezeden kell nézni, h van-e a vonal a tenyér és kézfejnél, nekem ott mutatták, h ha van vonal akkor az baj.

     

    előzmény:
    Speedycica (164)
    2011-04-29  20:55
  13. 2011. Április 29. 20:55164.

    A barnás bőrszínre visszatérve: a párom mondta, és én is észrevettem, hogy mintha kicsit sötétebb színű lenne a bőröm, mint hónapokkal ezelőtt. Nem járok szoliba, nem napoztam, nem voltam kinn még rövidujjúban idén. Szerintetek lehet ez annak a következménye, hogy januárban, vagy februárban a cortef 1 szemmel csökkentve lett? Májusban megyek majd laborba, kíváncsi leszek.

     

    Eri, nálunk sajnos a renint nem csinálják, sőt, úgy hallottam, máshol sem igen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. Április 29. 19:06163.
    A hízás tényleg érdekes, anyukám vaságyastól 40 kg kb. Télen volt kórházban, 40 alatt volt a súlya.
    előzmény:
    Speedycica (162)
    2011-04-29  19:04
  15. 2011. Április 29. 19:04162.
    Te mennyit híztál a corteftől? Én úgy 15-20 kg-t, de mivel még esetleg van pco-m is, még az is közrejátszhat. Sajna csak a sport van.
    előzmény:
    banderasjunior (159)
    2011-04-29  18:11
  16. 2011. Április 29. 18:28161.

    De elhiszem, h el vagy te is keserdeve, de ne add fel. Mindig azt mondják jobb lesz, és jobbnak is kell lennie.

     

     

    előzmény:
    banderasjunior (159)
    2011-04-29  18:11
  17. 2011. Április 29. 18:27160.

    Én arról még nem is hallottam. Ha írsz róla vmit, illetve mennyibe kerül, megköszönönném.

     

    Igen én szoktam emelni az adagot ha nagyon streszes vagyok, ha olyan helyre megyek ami nagy stresszel jár, ezt mindig is csináltam, mert felhívták rá a figyelmem. - Annyit mondtak, h vegyek be egy-két tablettával többet, az esemény idejée előtt -  És amikor peteleszívásom volt, akkor az altatás előtt kaptam cseppinfuzióban. Viszont a mensinél való emelést nem tudom, azt nem mondták, nem volt róla szó.:(

     

     

    Sajnálom, hogy így jártál, ez tud nagyon nagyon bosszantani, én is ezért nem bízok az orvosokban annyira. Nem ismerik a betegséget, aztán csinálnak vmit.

    3 éve csalánkiütéses lettem. 2 évig tartott, három Kórházba voltam semmit nem találtak, csak annyit, h a fémallergia teszem negatív lett, de leszedették a fogszabályzóm, mert akkor attól van. Hát ugyanugy volt, és egyszer csak elmúlt. De az orvosok csak annyit tudtak csinálni, h vénásan szteroiot adtak, h tünetmentes lehessek pár napig, aztán kezdödött minden elöröl. Akkor csalódtam az orvosokban igazán. Sajna én magánba járok lassan mindenhova, h elérjek vmit. 

     

    Egy éves kontroll is fura nekem, hisz én 3 havonta járok az Államiba, most meg a Tűűvel jóformán napi kapcsoltaban vagyok.

     

    És hogy te pedig hízol, úgy látszik mindnekinek máskép hat, mert én tartom a súlyom, még igy is hogy 45 mg -ot szedek. De persze én tartom az IR diétát is keményen.

    A 73 igen a szültési évem, sajnos.

     

     

    előzmény:
    cyclone (153)
    2011-04-29  16:44
  18. 2011. Április 29. 18:11159.
    Köszi a bíztató szavaidat,tényleg jól esik/gondolom másoknak is/. Nagyon sajnálom,hogy veled ilyen barbár módon elbántak.Engem az is aggaszt,hogy csak évente egyszer kell kontrollra mennem a dokimhoz.Na meg ez a hízás...Ez valami borzasztó,teljesen reménytelen,jó most már megállt,de egy deka nem sok,annyi sem megy le(sok mindennel próbálkoztam)Soha nem voltam ennyi kiló,még a terhességeim alatt sem. Lehet én már így maradok.A házidoki azt mondta,ezek a gyógyszerek mellékhatásai.
    előzmény:
    cyclone (158)
    2011-04-29  17:46
  19. 2011. Április 29. 17:46158.

    Én inkább úgy fogalmaznék, h a MAGYAR orvostudomány álláspontja szerint.

    Nem egy, nem két embert láttam, ismerek, akik teljesen meggyógyultak.

    Sőt, ugye sajnos több más krónikus autoimmun betegség van, ami elvileg élethosszig tart.

    Édesapámnak krónikus vastagbélgyulladása volt. Mára teljesen gyógyult, tünetmentes, nem szed semmilyen gyógyszert

     

    Én úgy vagyok ezzel az egésszel: a rák is halálos, mégis sokan legyőzik.

    Más is szenved ilyen betegségben: meggyógyultak. Ha mások meggyógyultak, akkor én is meggyógyulok és kész!

     

    Akkor elmondom röviden a sztorimat. Nekem 3 éve eltávolították majdnem az egész pajzsmirigyemet - mint utóbb kiderült, feleslegesen.

    A pm-met a gyenge mellékvesém nem hagyta rendesen működni, de ezt az orvosok nem ismerték fel akkor, így kivették a pajzsmirigyemet.

    A mellékvesére csak akkor derült fény, mikor a műtétet követően mégis egyre rosszabbul és rosszabbul lettem.

    Gondolhatod, milyen sokáig tartott feldolgozni, h feleslegesen távolították el a pajzsmirigyemet - ezzel sajnos viszont tényleg egész életemre gyógyit kell szednem. Hacsak vissza nem nő!...erre is olvastam már példát

     

    A tiéd viszont még regenerálódhat és magához térhet

    előzmény:
    banderasjunior (156)
    2011-04-29  17:06
  20. 2011. Április 29. 17:37157.

    Ha van mv funkciót, akkor elvileg semmit nem érezhetsz, mert szegény mellékveséd ezerrel teker, h pótolja a "hiányzó" mennyiséget.

    Ezért kell(ene) többet szedni, h akkor is pihizhessen, regenerálódhasson.

    előzmény:
    Speedycica (155)
    2011-04-29  17:02
  21. 2011. Április 29. 17:06156.
    Sziasztok!Én is úgy tudtam,hogy sajnos ez a betegség a mai álláspont szerint végleges,tehát nem gyógyítható,csak gyógyszerekkel kordában tartható.De én bízom abban,hogy egyszer csak úgy "elmúlik",mint egy rossz álom.Sokszor el vagyok keseredve,mert nekem is van mellékesen pajzsmirigy alulműködésem is.(miért is ne?) Azon is filóztam már,hogy ahogy öregszem majd,miféle bajok jöhetnek még,és még mennyi tablettát kell majd szednem?Ez olyan kilátástalan.
    előzmény:
    cyclone (140)
    2011-04-27  21:30
  22. 2011. Április 29. 17:02155.

    Én sosem variálom az adagokat, ti igen? Mensikor mit éreztek, vagy mi más, hogy több cortef kell?

     

    Eria, a 73 a születési éved?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. Április 29. 16:48154.

    ja igen, ahogy írtad, sajnos minden apróbb stressznél emelni kell a cortefet.

    Nekem múlt év elején lett fogszabim...amúgy is bazira fáj néha, de így mv fáradtság mellett meg extrán nem jó móka :(

     

    Nekem még a mensi alatti adagot nem sikerült eltalálnom :-S

    Eri, erre Neked mondott vmit Tűű?

    Én csak annyit tudok, h vkinek akkor a 2x adag is szükséges lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. Április 29. 16:44153.

    az anistonin mineralokortikoid, a cortef glükokortikoid. Az első az ásványi anyag háztartásban (Na, K) a másiknak a szénhidrát anyagcserében van nagy szerepe.

     

    Eri, Te nem gondolkoztál 12 órás kortizol proflion? Az alapján nagyon pontosan be lehet lőni az adagot...ill. nem kell ennyire sokat szórakozni vele :( Mondjuk nem occsó, dehát mi már az a kategori vagyunk, akik amúgy is kilógnak a tb-ből :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. Április 29. 16:36152.
    Különben már az orvosok is mondják talány vagyok nekik. Úgy reagál a szervezetem a dolgokra, amivel még ők sem találkoztak. Sajnos.
    előzmény:
    eri73 (151)
    2011-04-29  16:35

Címlap

top