Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Addison kór

eri73
Létrehozva: 2011. Április 5. 20:24

Sziasztok,

 

Abban a reményben indítom a topicot, hogy mi Addison kóros betegek, tanácsainkkal segítsük egymást, tapasztalatot tudjunk cserélni.

  1. 2011. augusztus 8. 14:54351.

    Bizottság elé hétfőn megyek.

     

    A vérnyomás és pulzus most már mondhatom rendben van, mert csak néha ugrik ki, nem folyamatosan magas. De csak 5mg -al tudtuk még a cortefet csökkenteni, tehát 45 mg / nap és astonin este fél. Így rendben van a pulzus. 

     

    Igen szerintem is jó ötlet amit a nőgyógyászom mondott, mert tényleg jobb őket úgy visszakapni, h nem egy legyengült szervezetbe rakják be. 

    Na meg a ciklusom sem tökéletes még. Így a lombik is mesterséges körülmények közt menne, és ezért is jobb máskor betenni.

     

     

    én mostanában vettem észre, hogy 9 óra körül olyan fáradt vagyok, h lekell feküdni, pedig 24/72 órában dolgoztam, és birtam. 

     

    Bár ezt is megtudtam, h nem dolgozhattam volna.

    előzmény:
    Speedycica (350)
    2011-08-08  12:17
  2. 2011. augusztus 8. 12:17350.

    Majd írd meg, nagyon érdekel! Drukkolok, hogy jók legyenek.

    Én majd csak szerdán dolgozom, de már előre félek, nem sok kedvem van. Meg hozzászoktam az éjszakai fentléthez, délelőtt meg alszom.

    Egyébként én a gyógyszerek előtt sokkal többet aludtam, és folyton fáradtnak éreztem magam a sok alvás ellenére is. Szóval, ezen azért segítettek a gyógyszerek.

    Pulzusod hogy áll? Szoktad mérni?

    Voltál a bizottsági felülvizsgálaton?

    Amit a lombikos doki mondott, az tök elfogadható, nem? Mert akkor a felén túl leszel, megerősödsz, utána jöhet a neheze. A hormonok, amiket kaptál a lombik miatt, szerintem az egészségeseket is megviselheti, pláne minket.

    előzmény:
    eri73 (349)
    2011-08-08  09:27
  3. 2011. augusztus 8. 09:27349.

    Kortizol az majd csak augban lesz, Tűűhöz kontrollra.

     

    Most a rt3-as VV csináltattam, annak remélem a héten megjön az eredménye.

     

    Én a Balatonon voltam, és engem is elszomorít, h kínszenvedés a sétálás.

     

    Én abba is kimerülök, és tavaly még nem volt ilyen próblémám, pedig nem is mentünk olyan sokat, csak egy picit mi is kirándultunk. A lábam is kivan, és azért kötöm a lombikos történethez, ami bekavart az addisonba, mert előtte nem volt semmi.

     

    Hát jó lenne összel lombikozni, de a nőgyógyász azt mondta, ha elkezdjük akkor úgy, h peteleszívásig megyünk, és mindent fagyasztunk, és újra ha felerösödöm akkor tesszük be. De hogy mi lesz, nem tudom. 

     

    És birsz / birtok dolgozni?

    előzmény:
    Speedycica (348)
    2011-08-06  20:14
  4. 2011. augusztus 6. 20:14348.

    Sziasztok!

     

    Eri, mikor lesznek kész az eredményeid? Ha jó lesz a kortizolod, annak ellenére, hogy nem érzed jól magad, kezditek újra a lombikot? Remélem, jók lesznek az eredményeid!

     

    Mi most jöttünk meg Hollókőről, és meg kell mondjam, iszonyat fárasztó volt. Nem sokat túráztunk, de majd kiköptem néha a tüdőmet. Azért a gyógyszerek előtt nem volt ilyen bajom. Volt, hogy a párom azt mondta, már azt hitte, mentőt kell hívnia, vagy nem fogok tudni levegőt kapni, anniyra ziháltam, pedig csak kb. 600 m-t kellett felfelé gyalogolni. Nagyon gáz, hogy az ember még egy jót túrázni sem tud. Meg iszonyatosan hamar leizzadok. Régen is izzadós voltam, de nem ennyire.

     

    Nekem a lábam zsibbadni szokott, ha elülöm, de én ezt a cukorral kötöm össze inkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. augusztus 4. 14:38347.

    Lényeg hogy kiállítja, mindenhol mindent másképp csinálnak.

     

    előzmény:
    banderasjunior (346)
    2011-08-03  18:35
  6. 2011. augusztus 3. 18:35346.

    Nem tudom ki az a Tűű doktor,de nem is az a lényeg,hanem az,hogy a háziorvos kiállítja a kért papírt,van valami formanyomtatványuk,azt töltik ki.

    http://www.csaladinet.hu/hirek/csaladi_temak/felnott _temak/16201/szemelyi_kedvezmeny_adoeloleg_-_2011

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. augusztus 3. 17:00345.

    Ma megvolt a VV.

     

    Persze nézettem mindent ami fontos:)

     

    És remélem kiderül minden, már alig várom az eredményt.

     

    Fejfájásom szokott lenni, de az most kb fél éve nincs, ez a lábbzsibbadás van, de már kegyetlen, meg a kimerültség, amihez hozzájön h elsötétedik a világ, vagy ha hajolok megszédülök, bezúdúl a fejem.

     

    Hát ez is fura:

    Nekem a háziorvos nem állította ki, mert h endodoki adja, és nekem Tűű adta, de véglegeset adott.

     

    De ha tudod h ugyis megkapod, szerintem elkezdheted az önellenörzést, mert ugye azt nem csatolod, mire meg ha megy egyáltalán ellenörzés addigra meglesz.

    előzmény:
    cyclone (343)
    2011-08-02  12:52
  8. 2011. augusztus 2. 18:37344.
     Ma voltam a háziorvosnál,mert az endokrinológus azt mondta,hogy ő állíthatja ki az igazolást.Viszont a háziorvos éppen szabin van,helyettesítik,de az asszisztens mondta,hogy igen ők állítják az igazolást,ha letelik a szabi újra visszamegyek hozzá.Csak még azt nem tudom,hogy ez a kedvezmény havonta jár,vagy visszatérítik?Úgy tudom,hogy valameddig visszamenőlegesen is érvényes.
    előzmény:
    eri73 (341)
    2011-08-02  10:39
  9. 2011. augusztus 2. 12:52343.

    szomorúan hallom, h ilyen nem jól vagytok :(

     

    Eri: akkor az árban ott a különbség: én nem csináltattam szelént. Viszont egyidejűleg mindenképpen nézess ft3-t is az rt3-mal. Ez nagyon nagyon fontos!!!!!!! Ugyanis a kettő arányát kell nézni majd!

    A lábfájást sajnos simán okozhatja a t3 hiány. Neked nincs ilyen fejnyomós érzésed? Ödémásodás?

     

    Nyafficica: Hát ez nagyon jó hír, h lesznek Bp-n! Kész kínszenvedés volt Tatabányára levergődni hajnalok hajnalán. Mondjuk szerencsére nekem volt "sofőföm" :DD Sztem ha én ilyen fejnyomással a volán mögé ülnék, még az utcánkból se jutnék ki :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. augusztus 2. 10:44342.

    Rajtam is az van. Seggbe kellett magam rúgni hogy reggel futni menjek, pedig végre normális az idő.

     

    Nekem még bónusz a fejembe az a hülye huzós, nyomos érzés.

     

    A vádlikat néha ugy érzem mintha égnének, és nehezek, de ez lehanyagolható a fejben lévő nyomáshoz meg az állandósult fáradtsághoz.

     

    előzmény:
    eri73 (340)
    2011-08-02  10:36
  11. 2011. augusztus 2. 10:39341.

    A adóvisszatérítéssel sikerül boldogulni????

     

    Segítenek az orvosok? Vagy nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. augusztus 2. 10:36340.

    Nekem összejött a pénz, én a héten megyek, én már nagyon túl akarok lenni rajta, mert egy hete megint nagyon rosszul vagyok.

    Vasárnap pl fizikai fájdalmam volt, ha fenn kellett lennem. 

    Iszonyatos kimerültség és fáradtság van rajtam.

     

    És nem tudom de nekem lassan egy éve, h a bal lábam, elhal, elfárad, alig tudom használni, egyszóval fáj.

     

    Nektek van ilyen tűnet? Addisonhoz kapcsolódik szerintetek?

     

     

    előzmény:
    Nyafficica (339)
    2011-08-01  13:52
  13. 2011. augusztus 1. 13:52339.

    Sziasztok!

     

    eri: igen, mákod van, hogy oda tudsz menni.

     

    Viszont most megint megnéztem a laborex honlapot és lesznek budapesten a margit köruton is, már szeptembertől.

    Nekem az jobb lenne, akkor csak 2 óra étlen szomjan és nem tatabányán bóklászok, + autópályadij, stb.

     

    Fel is hivtam a számot, azt mondta terveik szerint lesz vérvétel is.

    1 hónapot meg kibirok, 20 éve müködöm már szarul, hehe:-)

     

     

    előzmény:
    eri73 (338)
    2011-07-31  15:09
  14. 2011. július 31. 15:09338.
    Én abban állapodtam meg a laborossal, h hívom, ha megyek, ezt a hétre tervezem. Nekem olyan mákom van, hogy én Tatabányán élek, oda mentem férjhez nekem közel van, de tudok segíteni az útban
    előzmény:
    Nyafficica (337)
    2011-07-31  10:18
  15. 2011. július 31. 10:18337.

    Sziasztok!

     

    Cyclone: Köszi, akkor egyszerűbb éhgyomorra mennem.

     

    A szentyit, hát én pont használok progi krémet, akkor csak pé körül mehetek, mert ciklus első napjától nem használom 14 napig a krémet.

    A többit nem használom, amit irtál. Alatató nem kell...

     

    Hogy vagytok ebben az októberi időben?

    Nálam nyomás fejben.. 

     

    Eri: mikor mész vv-re? Már van időpontod? 

     

    Autópályán mentetek, nekem még Tatabánya ugy ahogy közel van, csak hol fogok lekavarni az autópályáról?  A cortizolom már attól sok bir lenni.

     

    előzmény:
    cyclone (335)
    2011-07-30  20:02
  16. 2011. július 30. 21:49336.

    Hát nekem most 20 000  mondott. Én felhívtam őket, és bementem személyesen is beszélni és erre a háromra mondott nekem 20 000 Ft.-ot.

     

    rt3, T3, szelén.

     

    Csak kell beszélni velük, mert nem minden nap vesznek vért.

    Illetve e-mailen is érdeklődtem felölük.

    előzmény:
    cyclone (335)
    2011-07-30  20:02
  17. 2011. július 30. 20:02335.

    A laborex székhelye tatabányán van.

    Mivel nincsen Bp-i kirendeltségük, a vérvételt csak ott tudják elvégezni.

    Én is ott voltam februárban. Vérvétel előtt nem szabad bevenni thyroxint.

    Én kevesebbre emlékszem, mint 20 ezer. Párom 12re emlékszik.

     

    A nyálteszt előtt 2 hétig nem szabad: progeszteron krém, édesgyökér, ginzeng, pregnelone, bármilyen antidepresszáns, altató.

    A tesztelés napján se kávé se cigi se fekete tea.

    előzmény:
    Nyafficica (334)
    2011-07-30  19:37
  18. 2011. július 30. 19:37334.

    Aha, köszi, ezen is sok info van.

     

    A Łaborex, az csak  a nyáltesztes, ott a kortizol napi profilt gondolnám megcsináltatni.

     

    De az rt3, t3, szelén (igy kéne, nem?) vérből, ezt hol lehet? És ez a 20 ezres?

     

    Hát ez egy kisebb vagyon lesz megint..

     

     

     

    előzmény:
    cyclone (332)
    2011-07-30  19:24
  19. 2011. július 30. 19:32333.

    ÖÖÖÖÖÖÖ, konzilium.hu

     

     

    előzmény:
    cyclone (329)
    2011-07-30  19:18
  20. 2011. július 30. 19:24332.

    vansz mór

     

    http://www.drberes.hu/eloadasok/

     

    ezután ezt illeszd be a címsorba: kongenitalis-adrenalis-hiperplazia-„late-onset”-formaja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. július 30. 19:21331.

    na a linket nem tette be, szenya

     

    előzmény:
    cyclone (329)
    2011-07-30  19:18
  22. 2011. július 30. 19:20330.
    Csajok, pici félreértést látok: a tatbányai labor = laborex
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. július 30. 19:18329.

    múmia vazze :D ááá, van egy olyan sejtésem, h a budai allergiaközpont egyik endokija ez a díszpinty?! ott van azt hiszem 1-2 konzervált aggastyán.

    az viszont elszomorít, ha belegondolok, h ez a faszkalap hány száz vagy ezer beteg ember életét keseríti meg ezzel a pökhendi hozzáálással és bassza meg még jól is keres vele.

     

    Ne izgulj, legalább mostmár elindultál vmerre és nem egy helyben tökörészel. Előbb utóbb ki fog derül, h milyen szar van a palacsintában :D :(

    Amúgy szerintem nem valószínű nálad a cah. Vhol azt láttam, h kortizol, aldoszteron nincs és androgént termel helyette a mv. A te kortizolod viszont magas.

     

     

    Ja még az jutott eszembe, h írtad a nyálteszt árát....hát igen, elég húzós az egész napos teszt. De csak 1x kell megcsináltatni.

    Én azóta is "áldom" a hülye fejemet, h miért nem már 1 évvel ezelőtt is az egész naposat csináltattam meg, mert csak abból derül ki, h a kortizol szint h alakul egész nap és ez alapján lehet a gyógyit rendesen belőni.

    Ha múlt évben megcsináltattam volna, akkor nem pöcsörésztem volna el egy egész évet teljesen rossz gyógyszeradagolással és legalább már a mv-m okés lenne.

    Az okos más kárán tabul ;) :D

    előzmény:
    Nyafficica (326)
    2011-07-30  17:45
  24. 2011. július 30. 19:05328.

    Eri:Megirod a cimet, web oldal elérhetőséget?

    Én már nézegettem, de nem találom.

     

    Éhgyomorra kell menni?

    És a pm bogyot be kell venni a vérvétel napján? Mert én most 50 thyroxint tolok.

    Igen, én is szeretném tudni hogy miért aludnék nap 18 órát.

    Legalább egy ok ki lenne zárva.

     

    előzmény:
    eri73 (327)
    2011-07-30  18:39
  25. 2011. július 30. 18:39327.

    Én pont ezért csináltatom meg. Tudni akarom, h mi az amitől ennyire gyenge vagyok, hátha ott találom meg a megoldást. 20 000 Ft, a 3 db VV.

     

    Igen, nekem is Tűű doki azt mondta érdemes megcsináltatni, csak nem tud olyan labort ahol meglehet, már kereste ő. Én mondtam h tudok, és ha minden igaz engem felhívtak a laborból és kérdezték ki az orvos, és hol rendel, melyik az az Intézmény, mert felvennék vele a kapcsoltatot, mint labor.

     

    A labor amúgy Tatabányán van. 

     

     

    előzmény:
    cyclone (323)
    2011-07-30  17:14

Címlap

top