Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Addison kór

eri73
Létrehozva: 2011. Április 5. 20:24

Sziasztok,

 

Abban a reményben indítom a topicot, hogy mi Addison kóros betegek, tanácsainkkal segítsük egymást, tapasztalatot tudjunk cserélni.

  1. 2011. július 27. 13:29301.

    úgy tudok ennyi mindent, h tagja vagyok egy amcsi yahoos fórumnak, ahol van külön egy fájlszekció tele infóval :)

    Bárki csatlakozhat, ti is :)

    http://health.groups.yahoo.com/group/NaturalThyroidHor monesADRENALS/

     

    Nagyon fontos!!!!!

    Eddig én is azt hittem, tök mindegy az adagolás, h mikor mennyit veszek be, csak egy nap meglegyen a fix adag.

    De nem!

    Ugyanis a szervezet eredetileg reggel termeli a legtöbb kortizolt és a nap folyamán szépen csökken.

    Ennek fényében az acth is így alakul, reggel a legmagasabb este, éjszaka a legalacsonyabb. 

    A gyógyszert is ilyen ritmusban kell szedni. Ha most te 30-at szedsz, akkor neked így kéne adagolni:

    Reggel 7: 10

    De 11: 10 / 7,5

    Du 3: 5 / 7,5

    Lefekvéskor: 5

     

    Nem muszáj reggel 7kor (elvileg ez a legjobb időpont?!), ha 6kor kelsz vagy 8kor, akkor vedd be akkor és után 4 óránként + lefekvéskor.

     

    Azért nem mindegy, mert ezzel az agyalapi mirigyedet is "idomítod", h mi a helyes napi ritmus.

     

    Nem tudom most h állok. Sztem javulok, mert a K-ból már erősen vissza kellett vennem :) A pulzusom viszont nagyon nem akar lejönni :-S

    előzmény:
    Speedycica (298)
    2011-07-27  10:47
  2. 2011. július 27. 13:19300.

    ha jól látom, akkor a thyroxin hatására csökkent a T3?

    Nekem is ugyanez volt!!!

     

    Most jól vagy a thyroxintól? Nincs az h 2-3 nap után alulmüxisnek érzed magad és úgy érzed többre lenne szükséged?

     

    A Na, K dhea-s tényleg alacsony. Nem túl bíztató :(

    Viszont a mensinek örülj, mert akkor ezek szerint a fejedben minden rendben :D Az FSH mihez képest magas? Kilóg a refből?

    A rövidebb ciklus a magasabb kortizoltól is lehet, ha nemcsak az izgulás miatt volt emelkedett.

     

    De kb ennyi, ami ebből leszűrhetői.

    Egészen biztosat csak az egész napos nyálteszt után lehetne mondani.

     

    Viszont találtam "házi" tesztelést. Ebből is azt lehet kiszűrni, h van e baja a mv?!

    előzmény:
    Nyafficica (294)
    2011-07-26  19:35
  3. 2011. július 27. 12:49299.

    Amúgy annyira érdekes az egész. Nekem az ultrahangon látnak cisztát, nagyon vékony méhnyálkh.-t stb. (lombik után), nem is szabályos a menses, és ezért csináltatunk női hormonVV.-t, ami meg jó, és nem tükrözi azt amit az UH muatat. Ezért tanácstalanok velem szemben az orvosok.

     

    Az AMH- 7 volt, ez nagyon jó.

     

    A női hormonok, amikor tök gáz volt a petefészkembe amit láttak:

     

    Na:141

    K: 4,2

    LH:11,34

    FSH: 5,31

    Progeszteron: 5

    ösztradiol:203

    tesztoszteron: 0,28

    prolactin:553

    TSH: 1,7

    szabad T4:14,35

    kortizol:11 (171-536)

     

    Ez ugye nem a 3. napon volt, ez UH utáni VV volt, amúgy nincs is rendes mensesem, nem akar helyreállni.

     

    Viszont megint nem tudok valamit a Dehidro-S azt meg nekem sose nézték, ehhez megint nem értek.

     

    Most már elkezdtem a cortefet csökkenteni, aug 31-én lesz a kontroll, előtte nézünk kortizolt, hát remélem már jó lesz:)

    előzmény:
    eri73 (297)
    2011-07-27  08:38
  4. 2011. július 27. 10:47298.

    Nyafficica, a Na, Ka nekem most is ennyi, régen is kb. ennyi volt, gyógyszer előtt. Érdekes különben. Vannak időszakaim, amikor sóéhségem van, pl. tegnap is. A főtt kukoricára is vastagon teszem a sót.

     

    Cyclone, gratula a vizsgákhoz! Mellettük hogy van még annyi időd, hogy ennyi infót összeszedj erről a betegségről?

    Az írásod alapján akkor úgy gondolom, hogy sok nekem ez a cortef. Merthogy a kortizolom magas, a dhea-s-em alacsony, és az ACTH-m is a középtartomány alatt volt. Most már csak 10-10-10 mg-ot szedek, szeptemberben vérvétel, bár addig váltanom kéne dokit is. Kíváncsi leszek.

    Te eredményeid milyenek? 

     

    Era, remélem, jó lesz a kortizolod!!!

    előzmény:
    Nyafficica (295)
    2011-07-26  19:39
  5. 2011. július 27. 08:38297.

    persze hogy jár, én is az idén tudtam meg, már vissza is igényeltem. 5 évre visszamenőleg lehet, és az ideit is. Kell hozzá egy papir, hogy súlyos fogyatékkoség  - igazolás súlyos fogyatékosság minősítésről - ha kimennek ellőrizni akkor betudd mutatni.

     

    És igényeld vissza. Én erről azt hiszem valamikor írtam is.

     

    Cyclone, Gratula a vizsgádhoz:)

     

    Én hétfőn voltam VV, akkor lesz új kortizolom. A régi kortizolom eredménye, az az amit akkor csináltak, amikor az injekciót is kaptam.

     

    Az nem volt jó:0'1027

     

     

    előzmény:
    banderasjunior (291)
    2011-07-25  18:43
  6. 2011. július 26. 19:42296.

    Na, részletekben jut eszembe, megcsináltattam az AMH-t, nekem 0,1 lett, totál alacsony. A progim 19-ik napon viszont 50 feletti, szerintem még sose volt ilyen magas, ennek ellenére 25 napos ciklust zártam.

    Voltam ultrahangon ugyanebben a ciklusban, belül minden szép és jó, ny.hártya 9 mm, petefészkek rendben, nincs egy darab ciszta sem, h.hólyag,  méh szép, hasi uh is volt, azt mondta máj, vesék, lép, h.mirigy normálisak.

    Én mégis nagyon fáradt vagyok:-)

     

     

     

    előzmény:
    Nyafficica (295)
    2011-07-26  19:39
  7. 2011. július 26. 19:39295.

    Amikor a TSH-m pld 5.415 volt 2009-ben, pont ekkor kezdték apm kivizsgálást, van egy laborom, nekem a nátrium, kálium lent van eléggé, alsó refhez közel.

     

    Nátrium  136   135-145 

    Kálium   3,8      3,2 - 5,1

     

    előzmény:
    cyclone (289)
    2011-07-21  13:53
  8. 2011. július 26. 19:35294.

    Sziasztok!

     

    Én is nagyon kivagyok az ősztől.

     

    Cyclone: gratulálok a vizsgáidhoz! Ügyes vagy, én biztos elaludnék a tankönyv felett.

     

    laborok:

     

    2009.09   (itt még nem szedtem pm bogyot)

     

    TSH             4,640                      

    t4               18,43

    Cortizol     604,70

    Dehidro-S   5,14        1,65 -  9,15

     

    2009.11.  (itt kaptam, ezekre az értékekre)

     

     

    TSH  3,021  mU/L

     T4   14,66   pmol/L        11,00- 20,40

     T3     2,49   pmol/L    !     3,56-  7,99

     

    Nekem FSH is magas, 14, de volt már 25 is.

     

     

     

     

        

    előzmény:
    cyclone (293)
    2011-07-25  22:36
  9. 2011. július 25. 22:36293.

    sziasztok!

     

    Eri, dejó legalább akkor azok biztos, h nem kavarnak be. Bár én sem tudom mi ez a sok minden :)

    TG-t legközelebb én is nézetek.

     

    Levizsgáztam mindenből (1et leszámítva, de arra el se mentem el). Ilyen jó félévem még sose volt :-O

     

    Speedy: ha kortizolt szed az ember, azzal "lekapcsolja" a mellékvesét, csak minimálisan működik.

    Sok kortizol: szükségleteidnél többet szedsz (?!), de ez nem biztos, h igaz, mert teljesen egyénfüggő, h kinek mennyi kell. Lehet, h neked annyi kell, amennyi már túllóg a ref tartományon.

    Alacsony dhea pedig pont a csökkent mv müxi miatt van.

    A dhea elvileg a ref tartomány közepén ideális, felső határértékhez kicsit közelebb.

     

    Nekem időközben kiderült, h valszeg hipofízis eredetű a mv alulmüxim. A többi hipofízis hormon is elég alacsonyka. LH, FSH az alsó fertályon kullog :-S

    Szal nem csoda, h "csak" a progikrém nem tette rendbe a menstruációm.

    De! 2 napja elkezdtem szedni egy kínai angyalgyökér nevű gyógynövény bogyót és baszuuuusz, máris meghozta. Én úgy meglepődtem! :)))))))

    Most a maca-t (agyalapi mirigyre hat) és a barátcserjét (ez is) fogom elkezdeni szedni.

     

    Ettől a takony időtöl én is elég nem jól vagyok. Olyan, mintha már ősz lenne :(

    előzmény:
    Speedycica (292)
    2011-07-25  22:24
  10. 2011. július 25. 22:24292.

    Sziasztok!

     

    Én is fáradékonyabb vagyok mostanában, de nem tudom, ennek az időjáráshoz, vagy inkább a csökkentett cortefnek van-e köze.

     

    Cyclone, a dhea-snek mennyinek kellene lennie normál esetben? És mi van, ha alacsony, vagy magas? Illetve, ha alacsony, de a kortizolo meg magas? Írtad nekem, hogy jó jel, ha magas a kortizolom, mert működik a mv-ém. De a dhea-s-om meg irtó alacsony volt.

     

    Eri, kortizolod milyen lett?

     

    Lányok, miért nézettek ennyi mindent? Mármint ha valahol valamit találnak, tudják esetleg azt kezelni, és ezzel jobban helyrerázódna a mv, illetve a hormonok?

    előzmény:
    cyclone (289)
    2011-07-21  13:53
  11. 2011. július 25. 18:43291.

    Sziasztok!Már nagyon régen írtam,de azért,ha időm engedi,olvaslak benneteket.Holnap reggel megyek vissza kontrollra,de nagyon félek. Én voltam teljes hasi uh-on,MR vizsgálaton is,azoknak teljesen jó lett az eredménye.Hogy viselitek ezt  a "nyári" időt,én mindig csak aludnék. Ja,és megkérdezem a doktor nőt az adókedvezményről,állítólag az addison kórra jár,ha jól tudom havi 3900,kíváncsi vagyok mit mond,és,ha jár eddig miért nem szólt róla senki?

    http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid= A0900335.KOR

    előzmény:
    Nyafficica (287)
    2011-07-13  15:51
  12. 2011. július 24. 20:28290.

    AMA, LKM, Simaizom elleni AT, Parietális sejt ell., Retikullin elleni antitestet néztek, ezek negatívak lettek.

     

    Nekem a TPO magas.

     

    TG.-t nem néztek, azt is már régóta akarom nézetni, csak azt mondták nincs értelme.

     

    Most hívtak nemrég a laborból, és ahogy lesz pénzem megyek csináltatom az rt3-at.

     

    Nekem aug 15-én lesz a felülvizsgálatom, h leszázalékolnak-e vagy sem. Bár a mostani helyzetben kicsi az esély.

     

    Te leviszgáztál? 

    előzmény:
    cyclone (289)
    2011-07-21  13:53
  13. 2011. július 21. 13:53289.

    Nyaffica, az l-thyroxin és a letrox ua pepitában. Ahogy írtam a thyroxinok között csak a vivőanyag más, a hatóanyag ua. Remélhetsz javulást, de ez kb csak időhúzás, de te tudod.

    Amikor a T4-t nézetted mennyi volt a T3? 

     

    A kortizolod lehetett magas egyrészt az izgulástól, másrészt a mv gyengeség kezdeti szakaszában emelkedett kortizol a  jellemző.

     

    Dhea-s-t és nátrium+káliumot nézess. Azokat nem befolyásolja az izgulás :)

     

    Most olvastam: csak abban az esetben van az embernek addisonja, ha a TG antitest emelkedett. Különben vagy mellékvese fáradtság vagy hipofízis alulműködés van.

    Eri, neked milyen lett a TG?

     

    Ki hogy van?

     

    Karolin, jó brutál amit írtál. Nagyon úgy tűnik azt se tudták milyen betegségről beszélsz

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 14. 08:15288.
    Nekem csak MR volt a legelején
    előzmény:
    Nyafficica (287)
    2011-07-13  15:51
  15. 2011. július 13. 15:51287.

    Sziasztok!

     

    Voltam ma kontrollon, és csináltattam progi, és AMH vv-t.

    Nekem nem javasolta Tűű dr az armour thyroid gyógyszert, mert hogy kombinált.

    Az L thyroxint növeljük kicsit, 50-re/nap.

    Eddgi letroxot szedtem, de nekem az annyira nem válik be.

     

    Megyek mellékvese és nőgyogyászati uh vizsgálatra a 4 D-be, nektek nézték a veséket? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. július 6. 07:48286.

    Magas kortizol miatt majd szép lassan csökkentjük a cortef adagom, úgy hogy ne legyek rosszul.

     

    Immuntesztet pontosan nem tudom ez a fajája mit takar, de azért kértem, mert már sok orvostól hallottam, h a magas TPO azt jelenti, h ellenanyagot termel a szervezetem és megöli a pajzsmirigyet.

    Meg a TG is ellenanyag ami a mellékvesét öli meg. Ezt én igy hallottam, és mondtam Tűű dokinak, h ha igy van, akkor nézzünk valami immunvizsgálatot, h mi az ami nem jó.

     

    De a papirt még nem láttam, h mit is néznek, azt akkor tudom, ha kész.

     

    (igaziból kiirtam én magamnak, csak nem tudom jól-e: AMA, LKM, SMA, APCA)

     

    Karolin, nem semmi. Ez bosszantó

     

    előzmény:
    Speedycica (282)
    2011-07-05  08:26
  17. 2011. július 5. 17:58285.
    Én nem tartom soknak ,nálam is ez történt kb-és minden oké.Az én szervezetemnek nem volt gond.Felhúztam én is ma magam alaposan.Csak unalom űzőként írom.Elmentem melóba (kórház) elfelejtettem elvini a cottefemet,15-öt vettem be reggel.Éreztem délben ,hogy nagyon remegek stb-szarul vagyok.Gondoltam kérek egy szemet azzal nagyjából kibírnám otthonig.Volt?Nem,itt ilyet nem tartunk volt a válasz.Belgyógyászaton sem SBÓ(sűrgősségi ügyelet) sem na az intenzívre nem mentem fel.Kérdeztem ha valami történik egy addisonosal akkor mi van?Válasz itt ilyen nem szokott lenni.Ezt kapjátok ki....JÓ nem egy egyetemi kórház vagyunk de tőlem 5-utcányira van így adott egy kiss nyugalmat eddig.Ez van szép napot nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. július 5. 10:34284.
    Közben írt vissza a dokim, hogy a 15-10-15-öt csökkentsem 10-5-10-re. Ti ezt nem tartjátok soknak? Mármint a hirtelen csökkentést? Fokozatosan csökkentsem szerintetek?
    előzmény:
    Speedycica (283)
    2011-07-05  08:36
  19. 2011. július 5. 08:36283.

    Képzeljétek, elküldtem a dokimnak emailben a laboreredményem, és mellé írtam, hogy a renin még nincs kész, a kortizolom meg még magasabb, mint legutóbb, de pontos eredményt nem tudok. Az lh/fsh arányom sem 1:1, ahogy a 3. napon lennie kellene (ezt nem írtam meg, de ott van a laboron). Erre mit írt vissza? Hogy jók az eredményeim! Szerintetek normális???? Erre visszaírtam neki, hogy legutóbb, mikor 700 volt a kortizol, akkor csökkentettünk egy szem cortefet, meg hogy folyton fáj a szemem, és a mensim is késik megint. Na, mit írt vissza? Hogy nem tudja, hogy mennyi cortefet szedek, meg hogy a fejfájásom korábban is megvolt. Nem akartam tőle megkérdezni, mert annál azért jólneveltebb vagyok, hogy oké, hogy korábban is megvolt a fejfájásom, de akkor ezt tűrnöm is kell? Vagy esetleg elküld valami vizsgálatra, vagy megírja, hogy a magas kortizol okozhatja, vagy bármi. Komolyan mondom, hogy vicc az egész. Jól fel is húztam magam tegnap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. július 5. 08:26282.
    Era, mi az az immuntetszt? Mit vizsgál? A magas kortizolodra mit mondtak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. június 30. 22:39281.

    Remélem én is nagyon.

     

    Én hétfőn voltam ott, és azt mondta a héten felhív, de már holnap péntek.

     

    Hát felhívom én.

     

    Te milyen, melyik progikrémet használod, és hol szerzed be?

     

    Ott ajánlottak egyet, Holland, de olvastam, az nem mindenkinek jön be.

     

    Én ebben sem vagyok jártas, de úgy érzem kell.

     

    A mellékvesém teljesen müködésképtelen, erre is rákérdeztem.

     

    Amúgy milyen szerencse, és köszönöm mert nagyon sokat segítettél, de a labor pont tatabányán van, én meg ide mentem férjhez:)

    előzmény:
    cyclone (280)
    2011-06-30  20:09
  22. 2011. június 30. 20:09280.

    ó, ezt örömmel hallom, h fejlődőképes a doki :)

    2 hetente van szállítás, pénteken. Legalábbis Bacsik nekem ezt mondta. 

     

    Jaj nagyon remélem, h végre neked is kiderül, aminek ki kell!

    előzmény:
    eri73 (278)
    2011-06-30  19:59
  23. 2011. június 30. 20:00279.
    Sok sikert a vizsgáidhoz, én most egy tanfolyamra járok, én is azt bújom, meg a netet infók után.
    előzmény:
    cyclone (277)
    2011-06-30  16:33
  24. 2011. június 30. 19:59278.

    Cyclone, beszéltem Tűű doktorral, és ő azt mondta érdemes megcsinálni a T3, rt3 és szelén vizsgálatot.

     

    Már voltam is a laborba, azt mondták hívnak, ha van szállítás, de sajna még nem hívtak.

     

    Én kértem egy immuntesztet is, mert arra is kiváncsi vagyok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. június 30. 16:33277.

    Még van 2 vizsgám, úh mostanában nincs túl sok energiám jönni.

     

    De ti meséljetek! Hogy vagytok?

     

    Nyaffica: én a Semmelweis egyetem, Pentacore laborjába járok már 2 éve. Nagyon meg vagyok velük elégedve

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top