Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szendi Gábor a fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. március 29. 11:48
Kedves fórumozók!

Ma, hétfőn, április 4-n délután 2-től 3-ig a fórum vendége Szendi Gábor pszichológus.

Már előre írhatjátok a kérdéseiteket! (Mivel arra számítunk, hogy sok kérdés érkezik, valószínűleg nem időrendi sorban fog válaszolni Szendi Gábor, hogy a később érkezők kérdései is esélyt kaphassanak a megválaszolásra.)

Üdv:
Adrián
  1. 2011. Április 4. 14:5651.
    Kedves Gábor, úgy tudom, Ön is volt vegetáriánus?
    Okozott ez Önnek valamilyen egészségügyi problémát, és ezért ellenzi mostanában a húsmentes táplálkozást vagy valamilyen egyéb okból szorgalmazza újabban a húsevést?
    előzmény:
    Szendi Gábor (45)
    2011-04-04  14:47
  2. 2011. Április 4. 14:5650.

    Kedves fórumozók!

     

    Szendi Gábornak sajnos el kell hagynia a fórumot most, de azt mondta, hogy a ma délután 3-ig beérkező kérdésekre otthonról még válaszolni fog később.

     

    Köszönjük a beérkező kérdéseket, hamarosan feltesszük a képeket is, amik az utóbbi órában készültek.

     

    Üdv:

    Adrián 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2011. Április 4. 14:5349.

    Tisztelt Doktor Úr!

    Mindig figyelemmel hallgatom a paleo táplálkozásról szóló műsorokat, fórumokat, de nekem úgy tűnik, túl sok megvonással jár és nagyon időigényes a beszerzése az alapanyagoknak, sokmindent magunknak kell készíteni, valamint első ránézésre túl drágának is tűnik az edész "procedúra", de ugye ebben nem lehetek biztos, mert nem próbáltam még ki. 

    3 gyerekes anyuka vagyok, egy másfél éves ikerpár és egy négy és fél éves kisfiú anyukája, s míg egy gyerekem volt, mindent megtettünk, hogy bio ételeket kapjon, a legegészségesebb táplálékot adjam neki, magam főztem, igyekeztem. Most a helyzet sokkal nehezebb, örülök, ha túléljük a napjainkat, igyekszem egyszerűsíteni a dolgokat (persze igyekszem így is, hogy egészségesen táplálkozzanak, de sokszor kapnak bébiételt, nem sütök magam kenyeret...), szóval sokszor adok a kezükbe olyasmit, amit nem én magam készítettem. 

    Számomra kivitelezhetetlennek tűnik ez az életmód, a paleo táplálkozás, kérem, mondja, hogy nem olyan bonyolult, mint amilyennek tűnik!

    Képtelen vagyok mindent magam készíteni, örülök, ha az egész napos kört (evés, ivás, pelenkázás, séta, evés, altatás, pelenkázás....) mindenféle bonyodalmak nélkül kivitelezzük, és ebéd után első dolog, amit megeszek az egy CSOKOLÁDÉ!  

    Ugyanakkor a gyerekeim állandóan felső légúti problémákkal küszködnek, a nagyfiam egyáltalán nem bírja az óvodát. 

    Köszönöm válaszát!

    Baia

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-03-29  11:48
  4. 2011. Április 4. 14:5248.

    Tisztelt Szendi Gábor!

     

    Köszönjük, hogy válaszol a kérdésekre! :)

     

    Az első lefontosabb amiben a segítségét kérném: barátnőm kislánya 3 éves, 2 hónapja epilepsziás rohamok kínozzák, van amikor 5 percenként. Sokat sír, fél, anyukája szintén.. a gluténérzékenységet olvastam a könyvében, aminek nagyon nagyon megörültem!! Tudna esetleg alánlani a könyvében leírtakhoz:hogyan kezdjék, mit csináljanak, vagy szó szerint zárjanak ki minden gabonát ( sajtot, húskészítményt amely tartalmazza illetve gyógyszereket is). 

     

    Zab: erre én is kíváncsi lennék, akkor van benne glutén vagy sem. ami a dm-ben kapható alnatura bio zabpehely, ezt jónak tartja?

     

    Mandula: meg kell hámozni, vagy ehető a barna héjjával együtt? ( nem találom a könyvben) 

     

     

    A " problémám":  ami igazából nem is probléma. Előszőr a Robert Young-os ph csoda könyvvel találkoztam, ami nagyon szimpatikus lett, ahogy a betegségeket összekapcsolja a tejjel-hússal..stb.. Aztán talákoztam az Ön könyvével, szintén nagyon tetszik! Most van egy élő ételek-Lénárt Gitta könyvem, ami szintén szuper.. 

    Egyik nem engedi a húst-gabonát igen, a másik húst igen-gabona nem... nagyon nehéz dönteni.. ( de azt már tudom a gabonát ki kell zárni)

    Úgy csinálom, hogy minden nap más szerint főzök, egyik nap paleo, másik nap lúgos stb.. :) szerintem már így is nagyot léptem az egészségünk felé :)))

     

    Ön mit gondol a lúgosításról?

     

    Ismerősök: ha nekünk bármi betegségünk van ( hálisten október óta, FÉL ÉVE) nem voltunk betegek, sem kislányom 4,5 éves, sem én, pedig az egész ovi kidőlt ) :)))) ( fontos: azóta nem iszunk tejet!!!! ) talán nem véletlen!! szóval én egyből nézem a Maria Treben könyvet, a homeósat, a paleosat... mit mivel hogyan... viszont az ismerettségi körben nagyon sokan inkább egyből dokihoz mennek, műtétek hada ( áltban mandula ) inkább műtétet választanak altatásnak, stressznek kitéve  a kicsiket... minthogy valami sokkal sokkal egyszerűbben és egészségesebbel próbálkozának.. sajnos nagyon rossz az emberek beállítottsága, amit ugye az állam és  a dokik még vissza is gyomnak..gondolok itt az influenza oltásra.. mi a véleménye erről?

     

     

    Kedvenc kajánk a könyvből: vadas, és a rablóhús :) 

     

    Nagyon köszönöm és elnézést, hogy hosszúra sikeredtem!! :)

    Kati 

     

     

     

     

    idézet:
    Fodika (11)
    2011-03-30 13:04:46

    Epilepsziára ketogén étrendet kell folytatni, ezt igen hatásosnak találták. A különféke pszeudotudományos és tudományos állítások és étrendek ötvözése nem túl szerencsés. Természetesen szíve joga váltogatni az étrendeket, de ez engem arra emlékeztet, mint egy amit egy ismerősőm csinált, több vallásnak adózott, hogy bebiztosítsa magát. A tudományos vitákat nem lehet középutas módon eldönteni.

    A homeopátia igazolatlan  áktudományos teória. Önmagában jó dolog az egészségtudatosság, de párosulnia kéne egyfajta bölcs szelekcióval. 

    előzmény:
    Fodika (11)
    2011-03-30  13:04
  5. 2011. Április 4. 14:5147.

    Üdvözlöm!

     

    Pár napja állapították meg egy laparoszkópos műtét során nálam azt, hogy a petevezetőm le van tapadva. A másikat pár éve egy méhen kívüli terhesség miatt el kellett távolítani.

    Az lenne a kérdésem, hogy okozhatja-e ezt a problémát mondjuk tejallergia, illetve a nyugati táplálkozás?

    Köszönöm:

    Viktória

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. Április 4. 14:4846.

    Tisztelt Szendi Gábor!

     

    Legyen kedves ha más kérdésemre nem is, csak az epilepsziára válaszolni, úgy érzem fontosabb egy gyermek betegsége, mint az ,hogy egyes emberek hogyan reagálják le mások irományait.. Előre is nagyon köszönöm!!!

     

    Kati

     

     

    előzmény:
    Szendi Gábor (44)
    2011-04-04  14:42
  7. 2011. Április 4. 14:4745.

    Kedves Szendi Gábor,

     

    örülök, hogy eljön ide és válaszol a kérdésekre.

     

    Én paleolit szerint táplálkozom, egy nagy különbséggel, húst nem eszem ;) 

    egyelőre tesztelem ezt a módszert (jók a benyomásaim), azért döntöttem így, mert a nagyüzemi állattartás egyszerűen nem élethez méltó körülményeket teremt, szennyezi a környezetet, egyszerűen állatkínzás.

    Ebben az egyben nem értek egyet Önnel - nem szabadna"biztatni" senkit a húsfogyasztásra, annak pozitív oldalait hangsúlyozva.

    Nincs pozitív oldala. Mi a véleménye?

     

    A másik kérdésem, hogy hogy is van ez a dolog a zabbal. Mindenhol azt olvasom, hogy glutént tartalmaz, Ön azt mondja a könyvében, hogy a tiszta, nem szennyezett zab nem tartalmaz glutént, hiszen vannak kutatások, hogy gluténérzékeny gyerekeknél javulást okozott. Viszont nekem ezzel az a gondom, hogy tiszta zabpehely elérhetetlen - legalábbis itt Mo-n nem találtam - egyáltalán elég kevés helyen kapható. 

    idézet:
    assigned (9)
    2011-03-29 17:18:47

    A szervezetünk nem veszi figyelembe, hogyan nevelték az állatokat. A hús és teljes értékű állati fehérje nélkólüzhetetlen az ember szervezet számára. Sajnáűlatos, ahogy ma az állatokkal bánnak, de ez nem írja felül az emberi evolúciót. Kísérletezgetni lehet, de jóra nem fog vezetni a húsmentes táplálkozás.

    A tiszta zab nem tartalmaz glutént, de a zabot nem tekintjük paleónak. Az első könyvemben megengedőbb voltam ebben a kérdésben, de azóta sok minden változott. Úgyhogy a kérdés elméleti, a zabot nem ajánljuk. 

    előzmény:
    assigned (9)
    2011-03-29  17:18
  8. 2011. Április 4. 14:4244.

    Volt egy kérdésem és törölve lett. Most fel rakom másként. Megkérem először is a fórumtársakat, hogy ne fűzzenek hozzá kommentet. Játsszuk azt, hogy mindenki tudja miről/kiről van szó és csak a választ várjuk. Köszönöm!

    ********************************************** **********************

    Tisztelt Szendi Úr!

     

    Neves pszihologusként és elismert szaktekintélyként kérdezem most Önt.

     

    Itt az NLC oldalán idegenek vagyunk egy online világba, ahol senki nem ismer senkit, mégis sok titkot tudunk a másikról. Normál esetben virtuális segítőkezet nyújtunk ha valakinek problémája van. Igyekszünk laikusként megoldást találni "társunk" által megoldhatatlan tűnő problémájára, de!!!

     

    Vannak emberek, akiknek jól esik még egyet "belerúgni" a földön fekvőbe, akinek feltett szándéka, hogy bármi áron megváltoztassa Istenhez vagy a világhoz kötődő nézeteinket, aki a fórumozók jó részében ellenséget és  egy másik embert lát, mint akit valójában takar a felhasználónév. Ezt az esetek jelentős részében erőszakosan, a személyiségi jogainkat és a magánszféránkat csorbítva próbálja elérni.

     

    Sajnos a technika még nem áll azon a szinten, hogy örökre vakvágányra állítsák az ilyen fórumozót, mégis Ön szerint, mit tehetnénk az ilyen emberrel szemben, ebben a virtuális kávéházba??? (a figyelmen kívül hagyás, a meggyőzés, a szép szó már kipróbált dolgok és nem segít). Mi bajuk van ezeknek az embereknek, akik így viselkednek? Frusztráltak, elnyomottak, betegek?

     

    Nagyon  köszönöm a válaszát!

     

    Tisztelettel Ági.

     

     

    idézet:
    *Babocza* (6)
    2011-03-29 13:42:14
    Az emberek kis hányada saját frusztrációját mások szadizásával éli ki. Erre sajnos nincs egyetemes megoldás. Szerintem az a legjobb, ha nem veszünk róla tudomást. Ha már törölni nemlehet. Jobb nincs. Én a saját blogomon csak azokat szoktam törölni, akik kikfejezetten destruktívak, az ellenvéleményt, ha kötözködő is, bent szoktam hagyni. 
    előzmény:
    *Babocza* (6)
    2011-03-29  13:42
  9. 2011. Április 4. 14:3843.

    Tisztázni kellene, hogy mit értünk természeti népeken, ebben igazad van. 

     

    előzmény:
    *Babocza* (42)
    2011-04-04  14:37
  10. 2011. Április 4. 14:3742.
    Ebben az esetbem, akkor nem állja meg a helyét a videós meghatározás, miszerint a természeti népeket kellene megfigyelni!
    előzmény:
    Bbohar (40)
    2011-04-04  14:32
  11. 2011. Április 4. 14:3341.

    Tisztelt Szendi Gábor!

     

    Köszönöm, hogy kérdezhetek Öntől itt a Fórumon, és bízom abban, hogy választ is kapok majd!

    Kb. két éve már kínzó köhögőrohamok nehezítik a reggeleimet, (sok váladékkal),  sokszor napközben is hullámokban tör rám a köhögés. Nagyon szeretném már végre megtudni az okát és meggyógyulni!Az  eddig elvégzett röntgen negatív, allergiavizsgálaton nem jártam, tüdőgondozóba még orvos nem küldött.  Továbbá rendszeresen van jellemzően a nyakamon és a mellkasomon nagy bőrterületen hangos beszéd, ének vagy feszültség közepette olyan bőrpír, aminek szintén nem tudom az okát.

    Lehetséges, hogy mindez valamilyen módon összefüggésben van az étekezésemmel? Mit javasolna Ön? Mit tegyek, hogyan étkezzem? Vagy a tüneteim a test nyelvén elbeszélt lelki betegségek???

     

    Jelenleg semmilyen téren sem vagyok elégedett az életemmel. Több iskolai végzettség mellett sem  találtam meg még azt a munkát, amiben jól is érezem magam. A munkahelyemen feszült vagyok és értelmetlennek élem meg a mindennapi küzdelmet, mert nincs eredménye, mert nem hatékony és monoton.

    15 év házasság után egyre kevesebbet tudok a férjemmel beszélgetni, a szex sem működik jól közöttünk...Meg sem tudom mondani, hogy mikor éreztem utoljára igazi örömöt. Unatkozom, fáradt, fásult és távolságtartó vagyok, nincsenek céljaim, elég sokat fogytam is, alig eszek valamit, az alvás sem éppen az erősségem.

    Többször azt érzem, hogy iszonyú nagy árat fizetünk azért, hogy hűségben élünk, de szinte szex nélkül.

     Hogyan  lehet  egy ilyen mélypontról felállni, vagy végérvényesen mikor van vége egy házasságnak(két gyermekünk van 10 és 13 évesek)?

     

    Sokszor azt érzem, hogyha sokáig halogatok fontos döntéseket, azzal végképp csak hagyom azt, hogy minden irányítás kicsússzon a kezem közül.

     

    Köszönöm  a figyelmét és segítő szavait!

    Tisztelettel!

    idézet:
    Ittésmost (10)
    2011-03-29 21:45:05

    Diagnózist nem tudok mondani, de az nyilvánvaló, hogy krónikus gyulladás állhat fenn a hörgőiben, és valószínűleg az egész szervezetében. Én a paleo táplálkozást javaslom, de nem ígérhetem, hogy pusztán ettől minden baja megoldódik. A depressziónak is szoros kapcsolata van a nyugati táplálkozással, de természetesen a paleo nem jó ellenszer a boldogtalan házassággal szemben sem. Itt kockázati faktorokróül van szó, s ha a helytelen táplálkozásból fakadó kockázatokat kiiktatja, csak nyerhet a dolgon. A házasságát meg lehetne próbálni feléleszteni, de persze csak annyit tudok, hogy boldogtalan és nincs szex. Hogy hol romlot el, és hogy miként lehetne megjavítani, azt ennyiből nem lehet megmondani. De pl. az, hogy nem találja a helyét a munkájában kihat a házasságára, és fordítva. Szóval a házassági problémákat és pályaproblémákat szerintem egy normális pszichológussal konzultálva kéne megpróbálni korrigálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628072 (10)
    2011-03-29  21:45
  12. 2011. Április 4. 14:3240.

    Ne haragudj, hogy beleszólok, igaz nem hozzám szóltál. Csak annyit jegyeznék meg, hogy természeti népek a Föld különböző részein élve nyilván mást és mást, egymástól különböző dolgokat esznek, környezet természeti adottságaihoz igazodva. A zsákmányoló életmódot folytató népek viszont, még nem folytattak földművelést, illetve állattartást (amíg kizárólag zsákmányoló életmódot folytattak és nem kevertet).  Vadászat, halászat, gyűjtögetés során szerzett élelem, elvileg nem tejtermék.

     

     

    Más: közben eszembe jutott még, szívesen olvasnék rend és rendetlenség témában, nem volt még ilyen írás?

     

     

    Ez valóban érdekelne: hogy ez a teszt igaz e, és elárul e bármit:

    http://leavingemail.blog.hu/2010/04/17/forgo_lan y_bal_jobb_agyfelteked

     

    a féltekei dominanciáról tényleg? 

     

    előzmény:
    *Babocza* (37)
    2011-04-04  14:22
  13. 2011. Április 4. 14:2639.

    Tisztelt Szendi Úr!

     

    Kérem adjon tanácsot,mit tegyek/egyek, mivel terhességem 6-ik hetében járok, és már elkezdődött az émelygés, ami sajnos egész nap kitart, és megkeseríti a mindennapjaimat.Első terhességemnél is ez volt,a 20. hétig ki is tartott, de akkor még nem hallottam a paleo táplálkozásról.Azóta már elméletben tudom, hogy mit kéne ennem, és mit nem, de azt nem tudom, hogy ez terhesség alatt kivitelezhető-e, nem ártok e a túlzott fehérjefogyasztással, és a szénhidrát-megvonással a babának?Esetleg lenne -e pozitív hozamánya a paleo étkezésnek az émelygésre/hányingerre vonatkozóan?

     

    Köszönöm válaszát!

    Tisztelettel: Z. T. Réka

    idézet:
    rikitiki (8)
    2011-03-29 15:05:40

    A terhességi émelygés egy evolúciós védőmechanizmus az ártalmas élelmek elkerülésére. A palerolit táplálkozás nem valószínű, hogy megszüntetné az émelygést, mivel ez nem betegség. A terhesség alatti paleolit táplálkozás előnyére válhat a babának, mert nem lesz túlméretezett, és egyenletes lesz a vércukorszintje. A sok fehérje vagy a szénhidrátmentesség két tévedés a paleóval kapcsolatban, ha utánanéz, nem azt fogja olvasni, hogy húst kell ennie hússal, és az sem igaz, hogy a paleo ne tartalmazna szénhidrátot, hiszen a növények, gyümölcsök, magvak tartalmaznak, csak nem gyosan felszívódót. 

    Ami az émelygést illeti, a gyömbérpor (1 grammos adagokban) hatásosnak bizonyult az emélygés kezelésében. 

    előzmény:
    rikitiki (8)
    2011-03-29  15:05
  14. 2011. Április 4. 14:2538.

    Kedves Szendi Úr!

     

    Kérem,  hogy a 6 számú kérdésre is válaszolni szíveskedjék. Egy egész topik várja a választ!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-03-29  11:48
  15. 2011. Április 4. 14:2237.

    Tisztelt Szendi Úr!

     

    Most néztem a weboldalát, ahol egy videón az alábbi dolgot hallottam (nem pontosan idézve):

    A nyugati vagy inkább nevezzük modern orvostudománynak köszönhető a tejfogyasztáson körül kialakult kalciumőrület. 

    Ön ezzel azt állítja, hogy erre a dologra nincs is szükségünk? Felhozza a régi korok népeit vagy a ma is kőkori körülmények között élő népeket, de ha megnézek egy ismeretterjesztő filmet, ezen elszigetelt népek is isznak tejet, legfőbb ételük növényi eredetű, akkor hogy van ez?

     

    Mi a véleménye a hamburgeradóról?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-03-29  11:48
  16. 2011. Április 4. 14:2136.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

     

    Amikor egy pár gyermektelen, sokmindent megtesz és megpróbál hogy szülővé válhasson.

    Ön szerint mi az a pont, amikor megálljt kell parancsolni, mik azok amiket át kell gondolni  ahhoz, hogy végül elfogadjuk a megmásíthatatlant, (akár hogy nincs gyermek, akár hogy csak egy van, akár hogy más úton próbáljunk meg szülővé lenni és nem vér szerint).

    Mi az az ésszerű határ amin túl már nem érdemes menni. Nyilván ez egyénfüggő, de mégis ha Önhöz ilyen kérdéssel fordulna egy páciense, mely kérdésekkel terelgetné a párt a döntésükben?

     

     

    Köszönettel várom válaszát.

     

    idézet:
    mumumama1 (7)
    2011-03-29 14:10:53
    A probléma az, hogy amikor egy pár úgy érzi mindent megtett a gyermekért, nem biztos, hogy valóban mindent megtett, csupán a kuruzslók és a meddőségipar által javasolt megoldásokat próbálta végig. A termékenység evoluciós mechanizmusok által szabályozott. Ha nem evolúciós szempontokból mérlegelünk egy termékenységi problémát, akkor nem gondoltunk végig semmit. Ezenfelül a nyugati táplálkozás önmagában rengeteg termékenységi problémát okoz, ezzel szemben pl. a meddőségi centrumokban sokszor még azzal sem törödnek, nem alul vagy túlsúlyos-e a nő, nincs-e inzulinrezisztenciája, nincs-e olyan nyílt, vagy rejtett párkapcsolati problémája, ami akadálya a megtermlékenyülésnek. Én ezen szempontok figyelemb3 vétele után mondanám, hogy lemondhatnak. De menetközben is porobléma szokott lenni a görcsös akarás, mert a magas szorongásszint gátolja a megtermékenyülést.
    előzmény:
    mumumama1 (7)
    2011-03-29  14:10
  17. 2011. Április 4. 14:1235.

    Szép napot!

     

    A kérdésem az alábbi idézethez kötődik:

    Eljön majd az idő, amikor szégyen lesz betegnek lenni, mert mindenki tudni fogja, hogy a betegség a rossz gondolatok kivetülése.
    Wilhelm von Humboldt

     

    Mi a véleménye a fenti idézetről, melyet Humboldt az 1800-as évek elején fogalmazhatott meg?

    idézet:
    zsaki71 (5)
    2011-03-29 12:51:29
    Ez szerintem nincs így, több okból sem. Egyrészt, akinek rossz gondolatai vannak, az se kell szégyellje magát, hiszen az agyunkat nem mi irányítjuk közvetlenül. A szabad akarat illúzió, és Humbolt még nyilván abban élt, hogy csak akarat kérdése, mit gondolunk. A másik probléma Hubolt felvetésével, hogy a rossz gondolatok nem okoznak betegséget. Maguk a rossz gondolatokat persze nevezhetjük betegségnek, ilyen pl. a kényszerbetegség, vagy a depresszió lelki eredetű változata.
    előzmény:
    zsaki71 (5)
    2011-03-29  12:51
  18. 2011. Április 4. 14:1234.

    Nagyon kedvelem Szendi Gábor munkásságát, a gondolkodásra felébresztő tevékenységét. 

    Régen, sok éve, az IPM-ben megjelent cikkekben (vizimajom, depresszió, pacás ember..) figyeltem fel rá, és követtem, kerestem az írásait. Mára valóban szinte celeb lett. Nem úgy állok hozzá, hogy szentírásnak veszem mindent, amit ír, hanem állandóan ráébreszt arra, hogy mindent be lehet bizonyítani, és annak pont az ellenkezőjét is, a tálalás, az összegyűjtött, kiválasztott információkon, a szándékokon múlik.

    Örülök, hogy mostanában sokat ír, könyveket. A paleot kipróbálva (bár nekem sem volt semmi bajom) sok apró kis probléma eltűnését, majd amikor lazábban álltam az étrendhez, akkor visszatérését tapasztaltam meg. Az viszont nekem nem elfogadható, hogy a halat, az édesítést egyéb termékkel helyettesítsem.

    Remélem, hogy mostantól, azért nem a paleo lesz a fő vonala Szendi Gábornak, mert a pszichológiával kapcsolatos írásait is nagyon szeretem. Igaz, az egészségügyre meg nagyon, de nagyon ráfér, hogy lerántsák a leplet az üzleti érdekekről.

     

    Mit gondol a homeopátiáról?

    A paleo étrend alkalmazható e kisgyerekek esetében is?

    Nem várható, hogy lesz vásárolható paleo reggelire alkalmas étel? Ebéd szállító cégek menüjében paleo?

    Milyen egyéb témákról tervez írni a jövőben?

    Lesz e esetleg új könyve az Ünnepi Könyvhétre?

     

    Köszönöm, az eddigi írásait, legyen akár a védőoltásokról (kár hogy a kullancs elleniről nincs külön, érdekelne, vagy a bárányhimlő, influenza, ezek si jó témák lennének), a naptej-napozás. 

    Üdvözlettel, szép napot, és további jó munkát kívánok! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-03-29  11:48
  19. 2011. Április 4. 14:0733.

    Kedves Szendi Gábor!

     

    Kedvelem a pszichológiai könyveit, elég sokat elolvastam. Legjobban persze a nőkről írt könyve tetszett.

     

    Lesz még olyan könyve ami a lélekkel foglalkozik? Én úgy veszem észre most már inkább a "paleo" fele orientálódott.

     

    Remélem nem végleges ez az elhatározás , és nem csak a táplálkozásról fogunk olvasni.

    idézet:
    varrólány (3)
    2011-03-29 12:28:26
    Természetesen maradtam pszichológus. Én úgy vélem, azzal, hogy a táplálkozással és életmóddal is foglalkozom, azzal éppen azt valósítom meg, amiről mások csak beszélnek, nevezetesen az ember egészleges szemléletét. Nem jó elpszichológizálni azt, ami nem az, és viszont nem jó a "gombákra", "savasodásra" és hasonlókra fogni azt, ami pszichés probléma. De kérdésére is válaszolva: természetesen nem ragadtam le a paleonál, de egy ideig muszáj ezt a vonalat vinni, mert más nem csinálja.
    előzmény:
    varrólány (3)
    2011-03-29  12:28
  20. 2011. Április 4. 14:0332.

    Kedves Szendi Gábor!

     

    Milyen érzés sztárnak (ma divatos szóval: celebnek) lenni?

    idézet:
    Damon Hill (2)
    2011-03-29 11:55:13
    Nem kitérni akarok a válasz elől, de én nem érzékelem, hogy sztár lennék. Ugyanugy élek, letolnak otthon, ha morzsázok, busszal jövök-megyek. Szóval nem tudom, milyen sztárnak lenni. Lehet, hogy ilyen? Akkor ezért nem érzem a különbséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_274279 (2)
    2011-03-29  11:55
  21. 2011. Április 4. 13:5231.
    Még 10 perc, és kezdődik a sztárfórum!!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. Április 4. 13:5230.

    Kedves Gábor!

    Van egy munkatársam,férfi(tehát én egy hölgy!) és az a bizonyos pasi,néha néha,mikor nincs vele senki,mindig megkeres.Legutoljára 2010 nyarán,és kora augusztusban futottam össze!

    Ő egy igazi casanova tipus,most már régóta egy asszonnyal,akinek nem is tudni kitől van a gyereke!

    Nem akartam  vele lefe zer,hanküdni,csak jót smaciztunk,illetve pettingeltünk!

    Erre mert én továb nem mentem,azt mondta,h frigid vagyok! De ezt nem mondtam neki h nem akarok lefeküdni vele!

    csak mondtam,h nem vagyok olyan lány,aki hiphop valakivel pl.egy év tali után lefeküdne!!!

    Mert mindig kb 1-1,5 é eltelik mikor keres!

    Mondtam neki,ha egyszer lefeküdnénk,azt csak is tartósan! Úgy mondtam neki h nem 1-2 szer!!!

    ő is mondta h oké,de akkor se mentem bele,mert nagyon ráment a testemre!!!

    tapizott,simogatott,stb.Na ost nemvok huszéves tudom h mit akart!!!

    nemsokára 30 leszek! Tisztába vagyok vele,ha egy pasival csókolózóm nyilván töb is lehet!!!

    De féltem a kis lelki világomat,mert nem akarom h ő 33 éves és csak strigulát gyűjtsön!!

    Ezért csak húztam,húztam,és a végén akkor se feküdtem le vele!!

    Vizont én most egyedül vok,és nagyon kívánom,már volt olyan,h róla fantáziáltam,és lent valami ...tötént!!! Úgy hogy nem nyúltam magamhoz!!

    Mikor septében a minap taliztam vele,én köszöntem,ő pedig cseszett viszaköszönni! Habár én is voltam ilyen h fent hordtam az orrom a magasban,mkor nekem köszönt!

    Ez tudom h azé van mert visszakapom amit adok,de én megocsátottam neki!!!

    így viszont ez gyerekes dolog???Meg én nem szeretem azt a bizonyos olgot lenyelni,és ezé járhat azzal a másikkal,mert ő érett nő,és ő megteszi!!!!

    Viszont nem gondolhatja,h az a nő lehszeretheti"??

    Kérem segítsen

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. Április 4. 13:2729.

    Kedves Gábor!

     

    Már két hónapja paleozom, mivel hosszútávon ebben látom a megoldást az időről-időre kiújuló problémáimra: jóindulatú emlődaganat és hüvely- illetve méhnyakgyulladás (20 éves létemre). Eddig csak jót tapasztaltam, fogytam, energikusabb lettem, könnyen fogyok, megszűnt a menstruációs görcsöm és a feszülő mell problémája menzesz előtt.

    Viszont tényleg várhatom ettől a táplálkozástól a teljes gyógyulásomat?

     

    A másik pedig, hogy a paleo szakácskönyvben van néhány olyan recept, ami datolyát használ. Most én ezen felbátorodva magában is eszem datolyát édességként. Viszont nem tudom, hogy milyen márkájú az, amiben nincs édesítőszirup vagy egyéb káros dolog? Jelenleg a kalifa 0,5kg-os kiszerelését szoktam venni, amire nincs ráírva az összetevők listája.

     

    A harmadik kérdésem pedig, hogy kozmetikumokként -tehát bőrre, hajra kenve, fürdővízben használva, vagy pakolásként- szabad-e használni mézet, gabonát és egyéb, mondjuk rizskivonatot tartalmazó kozmetikumokat?

     

    Válaszát köszönöm!

     

           Mariann

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. Április 4. 12:2728.

    Kedves Gábor!
    Azt szeretném megkérdezni, hogy ha valaki úgynevezett vészes vérszegény, annak hogyan kell táplálkozni, azon kívül, hogy vasat is szed? Ha valaki már szinte a túlélésért küzd naponta, annak mit kell az étkezésen változtatnia úgy, hogy ne legyen allergiás is?

    Köszönöm, ha válaszol.

    Üdvözlettel:Nagyliliom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. Április 4. 11:5527.

    Kedves Gábor!

     

    Olvastam a Pánikbetegségekről szóló könyvét, illetve a Paleos könyvet is. Szeretnék elkezdeni vitamintablettát szedni, régebben szedtem a Neuroptimot a szorongásomra, és nagyon sokat segített az állapotomon. Ön szerint nem okoz gondot a withania somnifera (álombogyó) hosszútávú alkalmazása?  Hol lehet utána nézni hogy melyik vitaminból mennyit lehet szedni? Tudna ajánlana valami erre vonatkozó pontos szakirodalmat? 

     

    Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

     

    Munkájához jó egészséget kívánok :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top