Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vércseppanalízis

Torolt_felhasznalo_257666
Torolt_felhasznalo_257666
Létrehozva: 2011. február 18. 20:18

Kedves topikot olvasók!

 

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, amiben teljesen tanácstalan vagyok.

Rövid történetem a következő: nem olyan régen elmentem egy élő vércseppanalízisre, mivel elég sok panaszom volt az elmúlt 1 évben. A neten olvasottak ellenére én nem monitoron láttam a véremben zajló eseményeket, hanem a vércsepp levétele a vizsgálatot végző illető kiküldött a szobából, és mikor visszamehettem (kb:10perc), kezembe adott pár fotót. 

A "szakember" elmondta mit látott a vércseppben és igen csak megijesztett.

(Már amennyit értettem belőle, hiszen a hallottak 80%-a latinul hangzott el)

Olyan betegségeket, problémákat sorolt fel nálam, a szervezetem működésében amiknek hallatán elősször nagyon megrémültem, majd elkeseredtem. Mivel nem hagyott nyugodni az általa közölt eredmény, így a háziorvostól kértem egy teljes vérképet. Ennek eredménye szerint semmi bajom sincs. Minden érték a megadott tartományokon belül van. A két dolog teljesen ellentétes egymással. Most pedig nem tudom kinek/minek higgyek.

 

Van közöttetek vki, aki már résztvett ilyen vizsgálaton és bebizonyosodott hogy ez az analízis vizsgálat hiteles? Vagy egyszerűen csak én fogtam ki rossz embert, aki a kuruzslók sorát gyarapítja?

Kérem, akik csak szidják az ehhez hasonló eljárásokat feleslegesen ne írjanak. Nem arra vagyok kíváncsi ki mennyire ítéli el, hanem arra, hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel a preventív módszerrel kapcsolatban.

Előre is köszönöm!

  1. 2018. június 18. 14:3831.

    Jó kérdés...szinte minden gyógyulni vágyó beleszalad valamilyen baromságba. Magam is megtettem, de azért van egy határ, amit nem lépek át. Sőt....most már semmi ilyenbe nem hiszek. A baj az, hogy még az orvosok között sincs egyetértés egy adott problémában, mi van ha az egyik azt mondja, hogy igen, a másik pedig azt, hogy nem?! Na akkor legyünk okosok.

    előzmény:
    Klari1958 (30)
    2018-06-18  13:50
  2. 2018. június 18. 13:5030.

    Nagyon szomorú vagyok, hogy lassan senki nem tudja, hogy egészség-betegség kérdésben ki tud hiteles választ adni. Mindent a pénz mozgat.
    Valaki alapból elutasít minden új dolgot, valaki meg bármit elhisz.
    De kinek kellene hinnünk?
    Legutóbb azt olvastam ,hogy csalás a vércseppanalízis.
    Én is voltam ilyenen, de csak azt mutatták, hogy sűrű a vérem, összetapadnak a vérlemezkék.
    Nem volt szimpatikus az orvos, mert csak ijesztgetett, de attól akár működőképes is lehetne a módszer.

    Arra kellene kitalálni valamit, hogy ne verjenek át bennünket. Nem az a megoldás, hogy meghurcoljanak kutatókat, ha új dolgokat fedeznek fel.     De mi a megoldás?


     


     


     

  3. 2011. február 25. 12:4829.
    Szerintem meg nyugodtan higgyél benne. Sok igazság van a vércsepp analízisben. Amit betegségként mondtak, annak 80%-a biztos be fog jönni nálad is. Volt olyan ismerősöm, aki 2 hónappal az analízis után meghalt. Tehát szerintem a sima laborba vidd inkább vissza az eredményt, és az OEP-től követeld a pénzt. Ja, és a kórházba is foglalj már most helyet a megfelelő szakrendelésekre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257666 (1)
    2011-02-18  20:18
  4. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. február 25. 11:0128.

    Bírom ezeket a szenvelgéseket, hogy neeeem lehet veled beszélgetni, mert olyaaaan vaaaagy. 

     

    Miközben egy egész ménes lába lóg ki, hogy semmi más baj nincs velem, minthogy lelepleztem a humbugot. :D Gondolom, a helyes hozzáállás az lett volna, hogy juuuuuuj, az évszázad felfedezése, mindenkiszaladjongyorsan. (genyószmájli)

     

    Ja, egyébként megnéztem a véremet, hát, semmi különös, pedig még egy 3. próbát is csináltam éhgyomorra.  XD Laboráns szénné röhögte a fejét, amikor előadtam, mit csinálok. XD

     

    S mint az közismert, a tudomány nem hit kérdése.  

     

    Az isten kérdést pedig nem gondolom át, mert elég érthetően jelen időt, és nem múltat használtam.  

    előzmény:
    cicalany976 (27)
    2011-02-25  02:17
  5. 2011. február 25. 02:1727.

    Nézd! Én nem akarok vitatkozni veled (föleg ugy nem ahogy ezt Mo-on szokäs) véleményt cserélni talän, de ahhoz mär az elején mäshogy kellett volna hozzäällnod.

    Az Istenes példäval arra akartam utalni, hogy van aki hisz valamiben és van aki ezt hülyeségnek tartja, de lätom nem igazän jött le ez, de a lodoktoros sem. Elärulom, német nyelvterületen Enderlein nézeteinek ellenzöi ezzel vägnak vissza.

    Ezt az Istenben ingyen is lehet hinni -t meg szerintem gondold ät a történelem segitségével ujra. :-)

     

    Maradjunk annyiban, hogy van aki a nyugati orvosläsban hisz, van aki a keletiben, és van aki a SANUM termékekben. :-) (És vannak olyanok is akik mindhärmat segitségül hivjäk, mert nem tudnak csak az egyikben elvakultan hinni.)

     

    A topikindito pedig ezt irta:

    "Kérem, akik csak szidják az ehhez hasonló eljárásokat feleslegesen ne írjanak. Nem arra vagyok kíváncsi ki mennyire ítéli el, hanem arra, hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel a preventív módszerrel kapcsolatban."

     

    Szämomra ez nem azt jelenti, hogy beirom, hogy milyen barom vagy, és nem is azt, hogy  bologatäs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (25)
    2011-02-21  10:51

Címlap

top