Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A kövér Amerika nem kér Jamie Oliver segítségéből?!

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 14. 16:26
Jamie \"Food revolution\" televíziós műsorának forgatása végre fordulóponthoz érhet. A műsor koncepciója ugyanis - miszerint a brit séf megreformálja az amcsi gyerkőcök menzamenüjét - keserű pirula egyes érdekvédelmi szervezeteknek.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. február 25. 07:43851.

    Nem tudom, hogyha nem konzervet használnék, akkor is könnyű lenne-e, de a konzerv könnyedén kicsúszik a héjából. Csak picit meg kell nyomni, és kész. Nem nagyon volt kedvem hozzá, de nekiveselkedtem, és gyorsabban ment, mint gondoltam. Emlegettem is nagyanyám passzírozóját, hogy milyen jó lenne, de semmi hasonlóm nincs itthon, így kénytelen voltam kézzel, szemenként. 

    Gondolom, hogyha kimérve veszed a csicseriborsót, és te főzöd, akkor ugyanígy könnyen lejön, ha a főzés után gyorsan beleteszed hideg vizbe egy picit valami szűrőkanálban. Elvileg akkor könnyen ledobja a héját. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (848)
    2011-02-25  06:45
  2. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 25. 07:33850.

    Neked nincs rájuk semmi szükség, NEKM SE, DE vannak akiknek kell! Nem diktatúra van, amikor csak egyféle akarat érvényesülhet.

    A lacipecsenyések a lecsókolbász ellen miért nem lépsz fel? Azok az egészségtelen dolgok okésak ami magyar?

     

    A taxis apámék a Bosnyák téri nagybani piachoz jártak hajnalban enni, pacalt, csülköt, kolbászt. A kereskedők a teherkocsi sofőrök társaságában falatozgattak.

    MIVEL volt ez egészségesebb a gyorsétteremnél?

     

    TE ettél grillezett csirkemellet, ÉN is az orvos, nem magyar menüt készítő pótanyáméknál!

    DE ettől még a lakosság többsége egészségtelenül evett akkor is és talán ma is!

     

    TE elfogultan a rosszakat letagadva beszélsz itt Magyarországról! MI ennek az értelme?

    Csak azt feleded el, hogy olyanoknak, akik látták mi volt ott.

    előzmény:
    cabron (837)
    2011-02-24  18:54
  3. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 25. 07:30849.

    Az országokon átívelő dolog, hogy az átlag nők a kicsit jobban kinézőket kanál vízbe fojtanák!

     

    Én meg soha nem beszéltem ”hát mögött”, vállaltam a mondandóm arccal, arcba. Az vagyok aki, nem írok itt se maffiavezér képe mögül például.

     

    Nem olvastam végig a Sanyi írásait a számok nagy ribillióra mutatnak.

     

    Az USA, Kanadai kirándulásainkból azt letudtam szűrni, hogy jó a sok nép egy kupacban, eszméletlen választékból lehet étkezni, annak aki igényli.

     

    SOHA nem akartam volna elhagyni Magyarországot, ha olyan közeg és olyan ember emberhez való viszony lett volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (844)
    2011-02-25  04:46
  4. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 25. 06:45848.
    Hogy szeded le a hejat? Egyenkent, en meg sosem csinaltam azert kerdezem.
    előzmény:
    kysslina (841)
    2011-02-25  01:45
  5. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 25. 06:43847.
    Szepen atmentunk fozo topicba, azota kellemesebb a hangulat
    előzmény:
    margaret3711 (838)
    2011-02-24  19:16
  6. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 25. 06:42846.

    En sem eszem chipset. A sult krumplit ha megkivanom en csinalom meg itthon de ez nagyon ritka. meg mirelitet se nagyon veszek mert sokszor fureszpor ize van.

     

    Az edeskrumplit szabad enni diabetessel is.

     

    Ami erdekes elemenyem volt, az evek soran teljesen leszoktam a felvagottakrol. Valoszinu a tartositok kovetkezteben (hiaba vetten a legdragabbakat sajnos) allandoan egett a gyomrom toluk sot gyakran fajt is.

     

    Mostanra maradt neha egy egy szelet  vekony sonka aztan a nemet hentesnel vasarol virsli es parizsi meg lakshika, azok finomak.

     

    Az ilyen dipek is akkor finomak ha te keszited es nem is ordongosseg megcsinalni oket.

     

    ma pl. en pastat foztem de a szoszt is en keszitem hozza, gombaval, bacon darabkakkal, sok olasz fuszerkeverekkel. Hamar keszen van szeretjuk is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (828)
    2011-02-24  14:28
  7. 2011. február 25. 05:57845.

    Igen, Kanadában Már a harmadik tartományban, de Ontario sohasem volt végcél, csak átmenetinek gondoltuk.

     

    Niagarán laktunk legutóbb-)) Montrealban is, ami egyébként egyértelműen a legszebb város szerintem.  Oda érdemes ellátogatni, élni viszont nem élnék ott soha többé. Megtapasztaltam a negativumait is, és kösz, nem kérek belőle, viszont nagyon örülök, hogy éltünk ott. Ráadásul Montrealban csodálatos éttermek vannak, a valóban nagyszerű francia konyhát van alkalma mindenkinek megismerni. Nekem megadatott egy igazi francia shef barátsága, akinek a  felmenői is mind szakácsok voltak, ő maga Franciaországból ment Montrealba, és nem szerette a franciákat-) Viszont amit a konyhában művelt, az maga volt a megszállott művészet, ráadásul volt egy cukrászdája is az étterme mellett, úgyhogy akkoriban szerencsés voltam, mert ellátott kézi készítésű bonbonokkal, cukrászsüteményekkel, az éttermébe menve pedig 10 percenként kiszaladgált apró tányérokkal, amin szintén apró falatokat hozott kóstolgatni, a már elém pakolt adagok mellé. maga termesztette a zöldségeket az étterem konyhakertjében, ami azért is érdekes, mert mindez Montreal legelegánsabb helyén, a belvárosban volt, egy kisebb kastélyszerű épületben. Ő maga egy nagyon egszerű, nagyon közvetlen ember, a menyasszony pedig angol-)) a két nép nem különösen nagy barát, ők azért rajongtak egymásért-))

     

    Niagara.. Niagara on the Lake csodaszép. Ott nagyon jó éttermek is vannak, maga a környék híres a borvidékeiről. Főleg olaszok lakják, de van ott nagyon jól menő borászat magyar kézben is. Egyébként azt olvastam, hogy Niagara on the lake, Észak Amerika egyik legrégebbi városa, legalábbis olyan város, ahol őrzik a régi házakat, próbálják eredeti állapotukban megtartani. Maga Niagara Falls mint város nekem annyira nem tetszett, de a környék valóban gyönyörű. Lehet, hogy montreal után volt furcsa, de az biztos, hogy megvannak benne az amerikai kisváros hiányosságai, azaz nem jó a tömegközlekedés, kocsi nélkül borzalmas létezni, mert mindent úgy alakítottak ki, hogy gyalogosan szinte elérhetetlen, legalábbis nagyon rossz gyalog közlekedni. Ezt nem szerettem. 

     

    Most Calgaryban lakunk, még nagyon nem fedeztem fel, várom a jóidőt-)) most is hideg van, így még nem sok tapasztalatom van, viszont azt látom, hogy a sokszínűsége (mindenféle népek élnek itt is) ajándéka itt is a hatalmas választék az ételekben, alapanyagokban.

     

    A Tabula (itt így írják) nagyon finom saláta. Montrealban szoktam rá, igazából a legjellemzőbb íz benne a petrezselyem, a paradicsom, és a finoman savanykás öntet, de kell bele hagyma is, és más is. Én azt szerettem, amiben főleg petrezselyem volt..mostanában határoztam el, hogy megpróbálom magam.

     

    A hummus nagyon egyszerű, a lányom nagyon szereti, és itthon jóval kiadósabb elkészíteni. Én innen vettem az alapreceptet , de mi tettünk bele egy kis tejfölt is (a két dobozhoz egy kanállal), és már legutóbb leszedtem a borsó héjját, mert a food processor nem tudta teljesen pürésre darabolni, és arra törekedtünk. De gyorsabban ment, mint gondoltam, mert szinte kipattantak a szemek a héjból. Csak mindent belepakolok a gépbe, és pár perc alatt kész is van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (842)
    2011-02-25  04:37
  8. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 25. 04:46844.

    Megneztelek magamnak. Szo ami szo, tenyleg nagyon jol nezel ki. 

    Azert en bizom benne, hogy nem ez a donto egy vitaban valo egyetertesben, vagy egyet nem ertesben.  En nem teszek fel kepet, mert nem szeretnek senkinek okot adni a ..................................... (biralatra, irigysegre, akarmire, a megfelelo behelyettesitendo ). Sanyi szerint nyilvan hozom az USA atlagot, meg veletlenul sem szeretnek csalodast okozni. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (836)
    2011-02-24  18:38
  9. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 25. 04:40843.

    Koszi.

     

     

    előzmény:
    margaret3711 (840)
    2011-02-24  19:28
  10. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 25. 04:37842.

    En altalaban probalok nyitott lenni mas orszagokkal szemben, elfogadni a hely sajatossagait. Igy aztan jol szoktam erezni magam, mert nincsenek nagy elozetes elvarasaim, azt meg vegkepp nem varom, hogy olyan legyen, mint Magyarorszag. 

    Erdekes, hogy epp Magyarorszaggal szemben vagyok a legkritikusabb, most ezen elgondolkodtam. Azt hiszem, ez azert van, mert amiket latok a vilagban, es jo, azt mind szeretnem, ha otthon is meglenne. A hibai pedig epp azert zavarnak jobban, mert az a hazam. vagyis ez egyfajta hazafiassag. (na, kapok ezert mindjart) Olyasmi ez, mint amikor nem zavar a mas gyerekenek a hulyesege, de az enyeme igen.

    egyebkent persze, hogy nem tokeletes az Usa sem, es taplalkozas teren is vannak gondok, de akkor sem helyes lekoverezni 300 millio embert, meg lebutazni, stb. Meg azt szeretem, mikor azt mondjak, hogy milyen muveletlenek, mert nem tudjak, mi a fovarosunk. Ugyanok nyilvan szinten nem tudjak Alaska, Texas, Wyoming, California, (mind-mind nagysagrenddekkel nagyobbak,mint Magyarorszag) Ghana, Tonga, vagy Tadzsikisztan fovarosat. 

    El is ismerem, hogy itt is vannak koverek, de velemenyem szerint itt akkor is hatalmas a valasztas lehetosege, ha valakinek igenye van ra. 

    Meg egyebkent is, aki csak turista itt, vagy kis idot tolt itt, az nem latja, hogy itt hogyan mennek a dolgok. 

     

    Ma olvastam valamelyik magyar portalon, hogy az EU-ban kis hazankban a legkoverebbek a nok. Spec. nem ertek egyet, de legalabbis remenykedem, hogy nem igy van. Ha meg igy van, az nem azt jelenti, hogy igenytelen, korlatolt, buta nok a magyar nok. 

     

    Tabouleh salata: en nem tudok receptet, sot bevallom, nem is tudom milyen. Na ezert jok a forumok, mert ujat lehet tanulni. Lehet, hogy mar ettem, de a nevet nem tudom. Kepen megneztem, ismeros, de lehet, tevedek.

    Nekem a kedvencem, aminek egesz kicsi levelei vannak es erdekes, mogyoro izu. Annak se tudom a nevet, csak felismerem.

    En nem csinalom a hummuszt, hanem veszem, de mostmar egyszer megprobalkozom vele en is.

     

    Te ugye Canadaban elsz? Meg csak egyszer voltam, Niagara, Toronto, es amit lattam, az tetszett. Az USA-hoz viszonyitva " elegansabb" helynek tunt nekem, meg europaibbnak. De azert nem cserelnek, en szeretek itt. (Is) 

     

     

     

    előzmény:
    kysslina (841)
    2011-02-25  01:45
  11. 2011. február 25. 01:45841.

    Azért érdekes ám nagyon ez az egész...

     

    Vivien a másik véglet. A ló másik oldalán.  De egyik magyar sem vette észre, hogy ugyanazt csinálja, csak pepitában egy másik országgal, mint amit kikért magának Vivientől.

     

    Van valakinek bevált receptje a tabouleh salátának az elkészítéséről?? Keresgettem a neten, de jó lenne valami kirpróbált recept. nagyon szeretem, napok óta ennék, nem találtam itt a környéken készen, gondoltam készítenék.

     

    Beszéltünk a hummusról. Én konzervből csinálom, és leszedem a csicseriborsó héjját. Sokkal krémesebb, finomabb így.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (821)
    2011-02-24  14:11
  12. 2011. február 24. 19:28840.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (831)
    2011-02-24  14:36
  13. 2011. február 24. 19:22839.
    Kanadaban is tudom kirol beszeltek.
    előzmény:
    cabron (817)
    2011-02-24  13:36
  14. 2011. február 24. 19:16838.

      Sziasztok!

    En  orommel olvasom ezt a forumot. Az elejen nem volt nagyon kedvemre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (802)
    2011-02-24  11:00
  15. 2011. február 24. 18:54837.

    "Mack 'Donalds, Burger King, Kentucky Fried Chikken, Wendys...

     

    Ezeket még feltétlenül rá kellett küldeni az Univerre és a Glóbuszra.

     

    Én erről beszélek. Egész egyszerűen semmi szükség rájuk."

     

    641. hsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (835)
    2011-02-24  18:33
  16. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 24. 18:38836.

    Majd ha kiderül, hogy kicsit jobban nézel ki a többinél és nem nyomorogsz velük együtt!

    Akkor majd rád rohannak ahogy szokás!

    Bármi a téma, akkor is a személyes dolgaid fogják kérdezni!

    Ha válaszolsz, utána meg előadja pár, hogy telerinyálod a topikokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (831)
    2011-02-24  14:36
  17. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 24. 18:33835.

    EZT ÍRTAD!

    Mi ez a hülyeség? Normális kaját mikor evett a magyarnép?

    Nyugatról érkezett a GLOBUS meg minden rossz ugye?

    KÖTELEZŐ 1 magyarnak is gyorsétterembe menni? Vagy jobb ha lacikonyhán eszeik a magyar?

    Ebben az újvilágban lett lehetősége az egészségesebb étkezést eltanulni más népektől a magyar nép sokaságának.

     

    Te! Aki ott lakott valaha annak hiába adod elő a szép fényes magyar mesét!

    A kövér magyarnépnél van fikázó cikk, topik a Lövér Amerikáról?

     

    HOL A TÜKÖR? Takarja a 6 pár rendőrcsizma?

     

    Abban azt gondolom egyetérthetünk, hogy a gyorsétteremláncok, a mirelit, félkész termékek úgy összességében a "Nyugat"-ról eredeztethetők.

    Gyerek-kamaszkoromban, amikor még Magyarországon nem jöhetett át Nyugatról semmi, az emberek normális kajákat ettek

    előzmény:
    cabron (827)
    2011-02-24  14:28
  18. 2011. február 24. 14:47834.
    Így van. Semmi sem fekete vagy fehér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (831)
    2011-02-24  14:36
  19. 2011. február 24. 14:44833.

    Egyetértek. Semmi sem fekete vagy fehér. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (831)
    2011-02-24  14:36
  20. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 24. 14:38832.
    Ingen, agyon vannak sozva. (En nem vagyok sozos, masok szamara altalaban sotlan a foztom.)
    előzmény:
    cabron (830)
    2011-02-24  14:34
  21. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 24. 14:36831.

    Ertettem, nekem lehet, eleg nagy a tureshatarom. De sokszor en is megfogalmazok kritikat Magyarorszaggal kapcsolatban, es olyankor megkapom, hogy mert nem otthon elek, honnan veszem a batorsagot, stb. 

    Sok emberben fel sem merul, hogy sajat tapasztalatbol veszem. Ugyanezek az emberek aztan nekiallnak utalni, szidni az USA-t vagy masokat, de azt szabad, mert magyarok vagyunk, a legnagyszerubb nep a vilagon. Ezt nem szeretem. Magyarnak lenni nem az, hogy ettol tobbek vagyunk, mint a nemetek, romanok, amerikaiak, zuluk, akarkik.  

    Persze ez forditva is igaz.  

    Mindegy, en inkabb a velemenyegyezosegeket keresem egy vitaban, mint a vita lehetoseget. 

     

    előzmény:
    cabron (827)
    2011-02-24  14:28
  22. 2011. február 24. 14:34830.

    Egyszer-kétszer sütöttem sósrudat és köményes rudat. Kár, hogy nem szívesen veszem rá magam a sütésre, mert ez nagyon jó volt. Igazi ropogós "rágcsi".

     

    A csipsz kimarja az ember száját. Én ezért is utálom, egyszer elkezded és nem lehet abbahagyni. És kész a kimarás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (828)
    2011-02-24  14:28
  23. 2011. február 24. 14:30829.
    Ja, ja. A főzőlé ne legyen sok, arra ügyelni kell, inkább kicsit higítani turmixolás után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (826)
    2011-02-24  14:23
  24. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 24. 14:28828.

    De nem jobb igy, hogy nincs veszekedes? 

     

     

    A csipszekrol: en nem szeretem. Egyedul a teljesen natur, nem sozott tortilla csipszet. Azt szoktam enni (tulenni) salsaval vagy guacamolival. Ez utobbiakat is hazikeszitmenyeim. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (802)
    2011-02-24  11:00
  25. 2011. február 24. 14:28827.

    Én arra gondoltam, hogy egy idő után minden topikban előjön a szerencsétlen élettörténetével, bármi legyen is a téma. Ezt értettem szétcseszés alatt, de hagyjuk is.

     

    Persze, egyértelmű, amit írsz, én bátorkodtam megjegyzést tenni a gyorsétteremláncok (meki, Burger King stb.) kajáira, amik közül sok  bizonyítottan egészségtelen, valamint bátorkodtam megjegyezni, hogy ezek nem magyar találmányok, hanem Nyugatról eredeztethetők, erre elindult nála a lavina. Pedig semmi extrém dolgot nem írtam, hanem puszta tényközlés volt.

     

    A vélemény és a hülyeségek tömkelege (grillsütős eset) pedig más tészta.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (821)
    2011-02-24  14:11

Címlap

top