Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

160 gr-os ch diéta help!!

Kisskee
Létrehozva: 2011. február 14. 08:39

Sziasztok! Az endokrinológusom a labor eredményeim alapján előírta nekem a letrox tablettát és mellette  napi max : 160 gramm szénhidrátot tartalmazó étrendet napi legalább 3*-i étkezéssel. Teljesen tanácstalan vagyok, néztem mintaétrendeket de nem teljesen egyértelműek sajnos hogy miből mennyit szabad enni.

Szóval  segítséget kérnék, hogy mit mikor, mennyit szabad enni, és a cukrot lisztet  mivel lehet helyettesíteni, főzéshez milyen édesítő a legjobb(ízben) ., és tényleg nem szabad  a reggeli kávémhoz egy fél deci tejet sem inni?...stb

 

Nem vagyok cukorbeteg, mégis előírta ezt a diétát nekem, ezt tényleg egy életen át be kell tartani????Tapasztalatok érdekelnének ebben a témában . Nagyon köszönöm előre is

  1. 2011. február 14. 11:4326.
    Nekem a letroxot azt mondta a doki hogy egész életre szól, de fogjam föl úgy mintha vitamint szednék.
    előzmény:
    Eira (24)
    2011-02-14  11:27
  2. 2011. február 14. 11:3525.
    lassan 10 éve vagyok 1. típusú cukorbeteg, meg lehet oldani, és lehet normális kajákon élni... amúgy az édesség vágy ellen még az intenzív mozgás is jó.
    előzmény:
    newsees (21)
    2011-02-14  11:03
  3. 2011. február 14. 11:2724.

    ez a diéta nem a fogyáshoz kell, a pajzsmirigyed befolyásolja az egész anyagcserédet - és sajnos egyáltalán nem biztos, hogy egyetlen dekát is fogysz majd - viszont számíthatsz más anyagcsere gondokra is idővel

     

    a vércukorszinted normalizálása a cél, és lehet, hogy addig kell betartanod, amíg a Letroxot szeded - persze, lehet néha, nagyon ritkán bűnözni, de egy idő után megszokod ezt a fajta étkezést

     

    nem kell külön főzni, ha főzeléket készítesz kiveszel magadnak egy adagot mielőtt süríted, vagy a levesből a zöldséget - ha rántot húst csinálsz nekik, egy szeletet natúr magadnak különkészítesz teflonserpenyőben, a sültkrumpli meg nekik sem túl egészséges

    ha van kerted érdemes különböző tépő saláta fajtákat vetni és kreatívan salátákat gyártani magadnak tojás és főtt hús, reszelt sajt, natúran sütött hal segítségével 

     

     

    ha a kávét, teát cukor nélkül iszod,  hamarosan megtapasztalod, hogy milyen finom íze is van magában

     

    az uborka, karalábé tényleg nagyon  jó nasinak, mindig legyen felszeletelve egy kis tányéron a közeledben, sokat segít az elején 

     

    banán és jégkrém nem túl szerencsés vágy

     

     

    egyéltalán nem bonyolult - én már 4. éve szedem a Letroxot és csinálom mellette a diétát, igaz mire nálam kiderült a pajzsmirigy alulműködés már volt más anyagcsere szövődmény is

    előzmény:
    Kisskee (14)
    2011-02-14  10:24
  4. 2011. február 14. 11:1323.
    Köszönöm :-)
    előzmény:
    newsees (22)
    2011-02-14  11:11
  5. 2011. február 14. 11:1122.

    Kiskee akkor azt hiszem megvan a  cél a következő labor vizsgálat . A cukorbetegség öröklődhet is, de én egy ideje - egész más betegség kapcsán - ebben nem hiszek töretlen hittel. Az édesapám cukorbeteg pedig nem is eszik magas szénhidrátos dolgokat és nincs is családban cukorbeteg. Én olyan bőrbibit kaptam el ami öröklődik, de dettó nincs a családban egy sem akinek ilyen gondja lenne.

     

    Tehát igen figyelned kell a labor eredményekre, de egy vizsgálat még nem sokat jelent szerintem. Ha huzamosabb ideig mutat eltérést akkor érdemes behatóbban foglalkozni vele.

     

    Tehát egyet tehetsz, diéta és hogy kicsit jobban érezd magad tényleg a diétás polcról válogass a bevásárló központokban. A diétás macskanyelv ehetetlen, de pl. a nápolyi főként a csokiparány isteni!

     

    Szurkolok hogy a következő labornál javuljanak az eredményeid! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 14. 11:0321.
    Daya annyira mulatságos ahogy írod mit lehet "nasizni" . Ezt egy édességfüggőnek írni hogy egyen uborkát nos szentségtörés torta vágynál :-)  De tudom hogy ezt kell, csak valahogy nehéz elhinni hogy nem lehet cukrot bevinni az embernek a szervezetébe
    előzmény:
    daya01 (13)
    2011-02-14  10:14
  7. 2011. február 14. 11:0120.
    Köszönöm:-)  Az előző hszben leírtam miért  fogott diétára a dokim, csak azt nem tudom még hogy  meddig kell tartanom a diétát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301723 (18)
    2011-02-14  10:52
  8. 2011. február 14. 10:5919.

     beszélgettünk a dokival erről hogy  naponta egy tábla csoki lemegy símán, meg több süti is akár egy nap.

    Igazából  az shbg hormonom ami alacsony azt megkötik a cukrok, és lehethogy ettől vagyok fokozottabban szőrös pl hasam,  fülem előtti rész, ami ugyan nem extrém, de lehet köze hozzá, és a diéta segít ezeket a fehérjéket pótolni, és ezáltal a női hormonjaim  szabadabban fognak áramlani, és  a férfihormon pedig alulmarad úgymond, valami ilyesmi a lényeg, a másik ok, hogy  családomban   előfordult már a cukorbetegség és  lehet hogy örököltem a hajlamot, és szeretné a doki megelőzni hogy esetleg  kialakuljon az inzulinrezisztencia nálam. 3 hónap múlva megyek vissza kontrollra, és akkor nézi a tsh-t  meg addig megyek  pajzsmirigy uh-ra is,  gondolom egyenlőre erre az időszakra gondolt,  aztán ha jók lesznek az eredmények lehet hogy fog rajta lazítani, de az is lehet hogy ez egy egész életre szóló életmódváltás lesz....

    Csak olyan nehéz, mert a férjemre és a kisfiamra főznöm kell, magamnak akkor mindíg külön kell főzni???

    előzmény:
    newsees (15)
    2011-02-14  10:36
  9. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2011. február 14. 10:5218.

    ez igen érdekes, én is PCOS vagyok, és alulműködik a pajzsmirigyem is, én is szedem a Letroxot, de nem a pm miatt kell diétáznom, hanem a PCOS miatt...  Biztosan nem értettél félre valamit? Mert a határértékhez közeli  cukor is inkább PCOS tünet, az édességfüggőségről nem is beszélve (néha én is a falat kaparom egy tábla csokiért...)

     

     

    A light termékekkel az a gond, hogy ált. azért light, mert kevesebb zsírt tartalmaznak, mint  a nem light, de a cukor ugyanannyi benne. Persze van kivétel, csak vigyél nagyítót, hogy el tudd olvasni a címkéket... 

     

     

    Szóval én ajánlom, hogy nézz körül nagyobb bevásárlóközpontokban a diabetikus polcokon, nem fogsz csalódni, sok édesség van ott is, és mind cukormentes. Persze arra figyelni kell, hogy gyümölcscukros (amiből keveset ehetünk), vagy édesítős, főleg, ha fehérlisztes (pl. a diab. nápolyik). Nem olyan rosszak, én is évek óta ezeket eszem. 

     

    Tehát: fehérlisztről, cukorról mindenképp mondj le, ez az első lépés. Reggel ne igyál tejet, a nap többi részében is csak keveset.

    Ne egyél banánt és szőlőt, mert iszonyatosan hirtelen emelik meg a vércukorszintet.

    Cukor helyett mehet az édesítőszer, illetve sztívia vagy nyírfacukor, de ezekhez csak nagyon lassan szoktasd hozzá a szervezeted, mert meghajt...

     

    És keress sorstársakat, együtt könnyebb. Receptek, tanácsok, stb. mindent megkaphatsz.

     

    Sok sikert! 

     

     

    előzmény:
    Kisskee (14)
    2011-02-14  10:24
  10. 2011. február 14. 10:4517.
    Ezzel teljesen egyetértek, cél nélküli betarthatatlan diétának semmi értelme... vissza dokihoz és kérj tőle diatetikus segítséget is.
    előzmény:
    newsees (15)
    2011-02-14  10:36
  11. 2011. február 14. 10:4416.

    Lehet édességet enni. Ha a szénhidrát minősége nem fontos, akkor cukrosat is, csak vedd figyelembe a szénhdiráttartalmát és építsd bele a diétába. Pl ha ebédnél kevesebb köretet eszel, vagy pl párolt zöldséget, akkor még melléfér némi édesség is.

    A banánt nem ajánlom, magas a szénhidráttartalma, 10 dkg-ban 20, szóval abból még kevesebbet ehetsz, de ha arra vágysz persze kis mennyiségben oké.

    A light jégrémeket nem ismerem, de én úgy tudom, hogy a light a  csökkentett kalóriatartalmat jelenit és simán lehet benne sok nem jóféle szénhirát... 

    előzmény:
    Kisskee (14)
    2011-02-14  10:24
  12. 2011. február 14. 10:3615.

    Kisskee menj vissza a dokihoz és tudd meg tőle hogy miért diétázol és előre láthatólag meddig. Mert a kérdéseid teljesen olyanok mintha én tenném fel őket, és szerintem megoldhatatlanok. De ezt ott és akkor kellett volna a dokival tisztáznod. Mármint hogy édesség nélkül nehezen, hogy szénhidrát függő vagy és tulajdonképpen mi az amit eszel a rendes napi menetrendben.

     

    A többiek leírták hogy mi a klasszikus diéta és látom hogy nálad ez lelkileg sem igazán működne. Talán az segítene betartani ha tudnád hogy mire diétázol (cukor vagy hormon), hogy meddig kell (határérték elérése, vagy életmód váltás).

     

    Én voltam úgy fogyókúra tanácsadáson ahol a dietetikus abból indult ki hogy mit eszel és mit szeretsz. Velem megküzdött mert amilyen válaszokat adtam attól nem lett boldog, de az étrend olyan volt hogy tartalmazzon édességet és muszáj volt néhány dolgot megtartani ételben amitől úgy éreztem mintha élnék . Fogytam is a mozgással egybekötve, de mégis könnyebb volt tartani hogy láttam a célt (fogyás), és hogy mennyi ideig (6 hónap) kell szigorúbb étkezést folytatnom.

     

     

    előzmény:
    Kisskee (14)
    2011-02-14  10:24
  13. 2011. február 14. 10:2414.
    fogalmam sincs hogy fogom kibírni  édesség nélkül, nincs rajtam sok felesleg, kb 5-6 kiló, , ennél többet viszont nem is szeretnék leadni a súlyomból, ha ez lement akkor lehet majd néha bűnözni? És mi a helyzet mondjuk akkor ha uzsira csak  pl light jégkrémet eszek, vagy banánt?
    előzmény:
    daya01 (13)
    2011-02-14  10:14
  14. 2011. február 14. 10:1413.

    Sajt, felvágottak elvileg szénhidrát mentesek. Egyes zöldségek: uborka, paradicsom, karalábé is ehetők nasinak, mert elhanyagolható a szénhidrát tartalmuk.

    Hamlettet szerintem ne, csak tágítja a gyomrodat és csak még éhesebb leszel...

    Édesség széhnidrát nélkül nagyon nem működik, kb az édesítővel elkészített gyümölcszselé ami szénhidrát mentes...

    Ha nagyon nassolós vagy, akkor lehet praktikusabb lenne a napi 5-szöri étkezés, ami annyi, hogy a reggeliből 10 szénhidrátot tízórainak eszel, meg az ebédből 10-et uzsonnának. 

    előzmény:
    Kisskee (11)
    2011-02-14  10:04
  15. 2011. február 14. 10:1012.
    nem, ez a pajzsmirigyhormon  amit szedek, mert kissé alulműködik a doki szerint ezt életem végéig szednem kell letrox a neve, ez nem hiszem hogy segít a fogyásban, én nem vagyok pcos, viszont a pajzsm. és az shbg hormon szintem alacsony., és az éhgyomri cukrom  közelít a felső határ felé 3 tizzeddel van alatta, gondolom elővigyázatosságból kell diétáznomvagy nemtudom, meg hát  azért hogy ez az shbg hormonom több legyen....
    előzmény:
    szundikacc (10)
    2011-02-14  10:04
  16. 2011. február 14. 10:0411.
    És ha nagyon megéhezek ezen kívül  akkor mit lehet enni ? pl  simán sonkaszalámit, vagy  be lehet kapni azért egy két szelet hamlettet pluszba? És ha valami édeset kívánok meg mi az amit lehet? nem tudtok valami olyan édesség vagy keksz receptet amit meg lehet csinálni házilag  szénhidrátmentesre?
    előzmény:
    daya01 (9)
    2011-02-14  09:55
  17. 2011. február 14. 10:0410.

    ez attól függ hogy eddig, mit és mennyit ettél.

     

    Én PCOS-ra kaptam merckformint és ezt a diétát csinálom, agy most 6 hónap alatt 14 kilót fogytam.

     

    Viszont én eddig bármilyen diétát csináltam, soha nem tudtam fogyni, tehát nagy valószínűséggel most a gyógyszer miatt indult be a fogyás. (bőven volt/van miből...)

     

    De önmagában ha minl kevesebb szénhidrátot viszel be akkor az segít a fogyásban.. a gyógyszered az metformin alapú?

    Mert ha igen, akkor az segíthet...

     

     

    előzmény:
    Kisskee (7)
    2011-02-14  09:36
  18. 2011. február 14. 09:559.

    Nem drasztikus. kb 3 hét alatt hozzászoksz az új mennyiségekhez, és az a mennyiség teljesen normálisnak tekinthető egy ülő munkát végző embernek.

    A ch mennyisége mellett a minőségére is kéne figyelned, lehetőleg kerüld a gyors felszívódású szénhidrátokat (magas glikémiás index), jobb a szervezetnek, valamint az éhségérzet is később alakul ki.

    45-70-45-es diéta egész jól kialakítható, ez kb annyi:

    1 zsemle + 10dkg gyümölcs (1 normál alma)/joghurt/kefír

    Egy átlagos köret+hús (10 dkg rízs, vagy 10dkg tészta)

    1 zsemle + 10 dkg gyümölcs/joghurt/kefír

     

    Alapvetően kb a gyümölcsökben 10dkg-ban 8-15 dkg szénhidrát, egy natur joghurtban, kefirben kb 8-10, ízesített (de cukormentes) joghurtban 12. De van  sok szénhidrát táblázat, érdemes leméregetni dolgokat, hogy minek kb mennyi a súlya.

    előzmény:
    Kisskee (6)
    2011-02-14  09:10
  19. 2011. február 14. 09:468.
    Úgyértem , biztos  a kevesebb cukor miatt lehet fogyni, de kb menyi idő alatt mennyit ? Egyenlőre 3 hónapig  tartom be, legalábbis megpróbálom,  az orvostól nem kérdeztem hogy örökké  ezt a diétát kell e tartanom. Szerintetek? Nem vagyok cukorbeteg, viszont a felső érték alatt  van valahol a cukorértékem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. február 14. 09:367.
    És ettől a diétától fogyni is lehet?
    előzmény:
    szundikacc (4)
    2011-02-14  08:59
  21. 2011. február 14. 09:106.
    Elég nehéznek tűnik, mivel én nagyon szeretem az édességet, a sültkrumplit és a kávémat tejporral vagy tejjel és cukrosan ittam, nem túl drasztikus  így hirtelen  lecsökkenteni ???
    előzmény:
    szundikacc (4)
    2011-02-14  08:59
  22. 2011. február 14. 09:055.
    és persze az sem mindegy milyen az étel glikémiás indexe...
    előzmény:
    szundikacc (4)
    2011-02-14  08:59
  23. 2011. február 14. 08:594.

    én sem vagyok cukorbeteg, de pont én is 160g ch-s diétán vagyok.

     

    Nekem 5x kell ennem, így a doki 30-20-50-20-40g ch-ra osztotta fel a napom.

     

    Reggeli 30g ch: 1 zsömle felvágottal, paprikával

    Tízórai: 20g ch: elég sok minden lehet. Nálam ált. 1 alam vagy körte vagy idény gyümölcs. (kalóratáblában megtalálod, hogy 100g termékben menniy ch van, így az adagot is ki tudod márni)

     

    Ebéd: 50g ch: Ebbe sok minden belefér. Többnyire csirkemellet eszek, párolt zöldséggel vagy barna rizzsel. A tésztát lehetőleg hetente csak 1-2x szabad enni.

     

    Uzsi: 20g ch: ua mint a tízórai

     

    Vacsi 40g ch: felvágottak, tojás, zsömi.

     

    Én pl. zsömle helyett teljes kiörlési szeletet eszek. Hasonló az abonetthez, de sokkal kevesebb szénhidrát van benne. Amit én veszek 100 g-ban 43g ch van. Ez egy fehér kenyérnél 100g-ban kb. 70g ch.

     

    Tehát sok múlik azon, hogy milyen terméket választasz.

     

    Nem olyan nehéz, csak bele kell rázódni és kiismerni magad a termékek bő választékában :)

    Sok sikert!

     

    előzmény:
    Kisskee (1)
    2011-02-14  08:39
  24. 2011. február 14. 08:553.

    http://www.kcal.hu/kcal.php

     

    Na talán most a link is megy...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. február 14. 08:552.

    Szia!

     

    Itt egy kalkulátor, ez talán segít a számolásban.

     

    Én csináltam egyszer az Atkins diétát, ott egy darabig napi 20 g a megengedett szénhidrát, és el lehet osztani azt is 5 étkezésre.

    Szerintem 160 g egész jól variálható lehet.

     

     

    előzmény:
    Kisskee (1)
    2011-02-14  08:39

Címlap

top