Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rühellem Bartos Erikát :)

Palino
Létrehozva: 2011. február 3. 14:10

Alapvetően unatkozom, azért nyitok ilyen idióta topicot. Ma betette nálam a kaput hogy itt az nlc-n indult egy szavazás az évtized emberéről, és irodalom kategóriában lehet szavazni többek közt Szabó Magdára meg Bartos Erikára, ők így egy sorban.

 

Nem tudom, az hogy ez a nő meseíró, háááát... Amúgy is rosszul vagyok attól hogy minden gyerekéről írt 3 könyvet, remélem nem születik még egy gyereke és nem vesz mondjuk kutyát mert az még 5 könyv, Ubulka megszületett, Most már négyen lettünk, Ubulkakönyv, Ubulka óvodába megy... és minden oldalon az fog szerepelni hogy Apa Anya Anna Peti Gergő és Ubulka.

 

És már a gyerek társasjátékain is...

Valaki lője már le ezt a nőt. Vagy legalább ne engedjék több könyvet kiadni.

  1. 2011. február 4. 09:59201.

    Sziasztok

    Jelentem van gyerekem, valaki az elején kérdezte, de 3 évesen választékosabban fogalmaz Bartos Erikánál.

    Nálam megelőzik az ilyen történetek a komoly meséket, de ezek a gyerekről magáról szólnak, arról ami vele történt, és ezt én is el tudom mesélni.

    Van nekünk is APG könyvünk, de kétszer elolvastuk aztán azóta le se xarja. Mi bábokat szoktunk csinálni azok a rajzok alapján amik benne vannak, erre használjuk csak.

    előzmény:
    macskapofájú (197)
    2011-02-04  08:36
  2. 2011. február 4. 09:57200.

    Sziasztok!

     

    szerintem is van egy korosztály, akinek ez jó és hasznos lehet, bár tényleg nem az én műfajom. Nagyobb gyerekem van már, így ha például a meseregényeit tekintem, akkor már inkább Berg Juditot mondanék.

    egy kis adalék ahhoz, amin megakadt még a szemem: mesét csak írótól lenne érdemes? szerintem a neten is van sok jó saját mese. szintén nagyobbaknak való és nagyon jó szeretem, mert olyan népmesés és tündérmesés egyszerre a segítő mesék blog, bár ezt nem író írja, de a sztorik érdekesek.

     

    előzmény:
    Palino (1)
    2011-02-03  14:10
  3. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. február 4. 09:14199.

    Még annyit tennék hozzá, hogy -ahogyan itt olvasom-: "de hát nem is lehet tökéletes, hiszen nem író". Nos, én vagyok olyan elvetemült, hogy írók által papírra vetett történeteket szeretek olvasni, mint ahogy asztalos által készített széken szeretek ülni és nem fordítva, bármilyen jópofa is lenne ellenkező esetben a dolog.

     

    Lecseng majd ez a hullám is és jön a következő agyonreklámozott dolog.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. február 4. 09:10198.

    Eddig sem volt miről beszélni veled, hiszen nem érted, amit mondok.

     

    Hogy nekem mi tetszik vagy mi nem Bartos Erikán kívül, az nem a topic témája,  de megosztani sem kívánom veled. 

    előzmény:
    Hedvig_ (114)
    2011-02-03  17:02
  5. 2011. február 4. 08:36197.

    Még egy gondolat: Dr. Vekerdy gyermekpszichológus véleményére adok, nagyon bölcsen ír. Az ő álláspontja szerint ilyen APG meséknek kéne megelőzniük az "igazi nagy" meséket, Hófehérkét, miegyebet. Attól még mi is olvasunk magyar népmeséket, Mátyás király történeteit, hogy Bartos Erika is tetszik a gyereknek. Ettől nem lett hülyébb.

    Sőt, tegnap este épp azon aggodalmaskodott, Mátyás miylen nyelven kommunikálhatott olasz feleségével.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 4. 08:18196.

    na megelőztél, pont ezt akartam én is írni))

    de hát unatkozik nem olvastad? )))

     

    előzmény:
    ovinyúl (191)
    2011-02-04  00:33
  7. 2011. február 4. 01:25195.
    Vegigolvastam a topikot es csakazertis megnezem magamnak azt a hoppla konyvet es  averseit is. A mai modern verseskotetek gyermekeknek eddig nem jottek be (konyvtrabol hoztam ki), de erre kivancsi vagyok:) A lanyom 3eves kora korul falta a verseket (is), a fiam lassan 3, eddig nem jottek e neki nagyon, de hatha majd ezutan! Semmi panik megvan a Zelk Zoltan fele harom nyulak, es van Oreg nene ozikeje is, meg az enyemek voltak:) ja es a bobita stb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 4. 01:00194.
    A nagy rimhanyot szeretem, de Varro Dani nekem se jott be:( igy nincs egy sem. Jopar polc tele van gyermekirodalommal a szobaban, jol megfernek egymas mellett az en regi konyveim a most kaphato ujakkal. A pottyos panni sztem olyan lehetett a maga koraban, mint most az annapeti, na jo kicsit mas, de hasonloan leirja mi tortent...., bar olyanok lennenek a mai ovodak, vagy ovonenik....
    előzmény:
    Hedvig_ (96)
    2011-02-03  16:13
  9. 2011. február 4. 00:42193.

    Hoppla  a szoban forgo foszereplo, azt hiszem egy mokuska:)

    es itt a link hozza

    előzmény:
    Röné32 (160)
    2011-02-03  21:24
  10. 2011. február 4. 00:34192.

    Szerintem nincs ezekkel semmi baj, a gyerekek szeretik. Pont ilyen kell , meg sok masfajta is persze egy 2-6evesnek. A csalad mindennapjai elmeselve, ami akar vele is megtortenhetett vagy megtortent. Az elso mesekorszak mesei a gyerekkel magaval foglalkozik, aztan jonnek az allatmesek lehet a tulajdonsagokkal azonosulni, aztan a tundermesek.... nem tudom Bettelheim mit irna rola, a kortars pszichologusok meleg szivvel ajnaljak, es nem hiszem, hogy a reszesedes miatt. Ha ugy veszem az egyik szakmam konyves es nekunk is van, meg boribon es eppen remusz bacsi a legujabb szerzemeny, es bogyo es baoca is van, szinten uj szerzemeny, de megvan a mazsola es tade 3 kotete is.. jol megfernek a cini cini es tarsai mellett, de a lanyomnak olvastam mar Arany verseket is (nekem O a kedvencem), sot a hexameterben irt versek is bejonnek neki, a verslabakat ritmizalva.... (6eves a nagyobbik)

    Szoval semmi baj az annapeti...vel, sokszor mutatjak, hogy itt mi is voltunk, vagy ilyet mi is csinaltunk stb, az ismeros dolgok teszik olyan vonzova....

     

    Velemenyt tenyleg jobb ugy irni, ha az embernek hasonlo koruak a csemetei es ismeri ezt es az egyeb kinalatot. 

    Grimm es tarsai is vannak, de pl. Andersent es sosem szerettem, pedig o nagy valaki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. február 4. 00:33191.

    Ja, és a topikindító hozzáállása enyhén szólva is érdekes.

    Ha valami nem tetszik nekem, akkor azt ne is adják ki, más se olvassa.

     

    Ezt az 50-es években már eljátszották, hogy megmondták, mit lehet olvasni, és a nem tesző műveket zúzdába küldték,hogy ne rombolják az ízlést. Erről is lehet olvasni Szabó Magda A danaida c. művében

    Én nem szertném, ha ide jutnánk visssza, hogy meghatározzák, mit olvashatok, és mit nem .

     

    Egyébként meg nem állnak pisztollyal senki háta mögött, hogy vegye meg a könyvet. Van már elég széles választék, hálistennek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 4. 00:24190.

    Lehet szeretni egy könyvet/írót, s lehet nem szeretni. Nincs is ezzel gond.

     

    De hogy valaki azért ne szeressen egy könyvet, mert frusztrálja, hogy abban olyan történetek jelennek meg, hogy a gyerekeivel valaki mi JÓT csinál, az azért elgondolkoztat.

     

    Mégis, mit kéne írnia egy mesében? Hogy jól elvertem Petikét, mert az agyamra ment?

     

    Egyébként nem csak az APG könyveit írta, vannak meseregényei,amik szerintem kifejezetten jók(Hanna utazásai, Csodasakk)

     

    Nme azt mondom, hogy ó az új Nobel-díjas, de az a hiszti, ami kialakult körötte, túlzás.Mert mi az már, hogy palacsintát süt a gyereknek, amikor esik az eső? mikor én utálok palacsintát sütni, és akkor a ygrekem ezért nyafog.

    Ezt nem én talátam ki, hanem olvastam, egy hasonló fórumon.

    Ez nekem nem irodalmi kritika.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. február 3. 23:50189.
    előzmény:
    tücsök78 (66)
    2011-02-03  15:38
  14. 2011. február 3. 23:34188.

    Olvasd el még egyszer, hogy mit írt!

    Egy kétéves gyereket te nem fogsz bulvárfogyasztót nevelni.Szerinted nem is kell olvasni egy kétévesnek, nem?A család kulturáltsága pedig nem ettől függ.Te például úgy mondasz véleményt  a Bartos könyvekről -mert ez a topik róla szól-, hogy nem is hallottál róla.

     

    előzmény:
    nyugger (184)
    2011-02-03  23:25
  15. 2011. február 3. 23:33187.

    Aztán a Peti-Anna stb.-ről eszembe jutott, hogy olvastam én ezeket, de ez lényegtelen is.

    Úgy általában írtam az iszonyatosan alacsony színvonalú, káros és rossz fércművekről, amit a gyerekek számára kínálnak mostanában.

    előzmény:
    kacsa76 (181)
    2011-02-03  22:52
  16. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2011. február 3. 23:31186.

    Látom, sikerült megfogni a mondandóm lényegét:)))

    És igen, komolyan gondolom. Az én gyerekeim szeretnek enni, főzőcskézni, én pedig vagyok annyira kreatív, hogy érdekesen fel tudom olvasni a húsleves receptjét.

    előzmény:
    kacsa76 (185)
    2011-02-03  23:26
  17. 2011. február 3. 23:26185.

    Azt komolyan gondolod, hogy a kétéves gyerek végighallgatja azt is, ha a szakácskönyvedből mesélsz? Ugyanúgy?

    Szerintem ebből nálunk nagy cirkusz lett volna... Volt APG, Marék Veronika, Janikovszky, Szutyejev, Böngészők minden menyiségben, Trixi könyvek, Macska magazin, Indóház, leporellók, versek, Vackorból részletek stb stb. A baba első lexikonja is volt... :)

    Szerintem amelyik gyerek érti, hogy mit olvasnak neki, azt nem lehet szakácskönyvvel átverni... :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (183)
    2011-02-03  23:12
  18. 2011. február 3. 23:25184.

    Ezt írta: Bartos Erika verseiről pedig megint nincs rossz véleményem: tökélertes ritmikájú-rímelésű, kedves és emberileg is tartalmas alkotások, ne már mindig a magas művészetet tartsuk az egyetlen üdvözítőnek, ez színtiszta sznobéria!

     

    Nem fogok ezzel vitatkozni, mindenki olyannak neveli a saját gyerekét, amilyennek később látni akarja, és amit  ő maga adni képes.

    Ha gagyi bulvárfogyasztót akar belőle nevelni, akkor csak olvasson neki szennyirodalmat. A család kulturáltsági színvonalának megfelelően.

     

    Az én véleményem az, hogy egy gyerek kapja kizárólag a legjobb irodalmat!

     

     

    előzmény:
    bamope (164)
    2011-02-03  21:32
  19. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2011. február 3. 23:12183.

    Lehet, nem jól fogalmaztam. Szerintem a gyereknek az első, hogy vele vannak, vele foglalkoznak, a meseolvasásra szánt idő csak az övé. És ilyenkor majdnem mindegy, mit olvasnak neki.  Ugyanúgy végighallgatja, ha a szakácskönyvedből mesélsz, mintha Bartos Erika vagy valami ténylegesen tartalmas/értékes gyerekirodalom van a kezedben.

    És itt jön a szülő döntése, felelőssége hogy milyen könyet vesz a kezébe. Milyen tartalommal tölti meg a saját és a gyereke idejét.

    előzmény:
    nyugger (182)
    2011-02-03  23:04
  20. 2011. február 3. 23:04182.

    Igen, hát az az első, hogy együtt legyünk a gyerekkel, figyeljünk oda rá.

    De azzal messzemenően nem értek egyet, hogy " A gyereknek meg majdnem mindegy mit olvasnak neki".

    Nem mindegy!

    Kapjon a kisgyerek is jót, szépet, értékeset. Ahogy megválogatjuk, mit adunk neki enni, szellemi tápláléknak se kapjon moslékot.

     

    A baj ott van, hogy maga a szülő se tudja, mi a jó gyermekirodalom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (180)
    2011-02-03  22:44
  21. 2011. február 3. 22:52181.

    Elmondásod szerint még egy BE-könyvet se láttál. Ezekután furcsa, hogy ennyire ellenzed.

     

    Amúgy én is azt gondolom, hogy amit annyira ellenzek, azt eleve nem adom a gyerek kezébe. Azért egy BE-könyv messze nem ilyen.

     

    Egyébként szerintem roppant bántó a 162-es hsz-ed. Gondolkodtam is, hogy szóvá tegyem-e, nem nekem címezted, de azért ez az "És ilyenek tanítanak, mint te.. !", hááát... Erre csak azt tudom mondani, hogy személyesen nem ismerem Delfint, de ha csak az e topikos hsz-eit nézem, akkor se lenne egy álmatlan éjszakám se amiatt, ha ő tanítaná a gyerekemet...

    Amúgy jó pedagógus lehet, mert tetszik, ahogy erre ő reagált - ill. nem reagált... :)

     

    Azzal végképp nem értek egyet, hogy kétévesnek nem kell mesét olvasni... Az én fiam nagyon szerette már akkor is a meséket. APG-t is, Szutyejevet is, meg elég sok mindent. 2,5 évesen mára Pom pom meséit is értette, figyelte,és várta.

    De ki így látja jónak, ki úgy.

    előzmény:
    nyugger (179)
    2011-02-03  22:27
  22. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2011. február 3. 22:44180.

    A válaszra én is kiváncsi lennék.

    Én azt feltételezem, hogy a szülők nem informálódnak a kínálatról, és ezeket a könyveket a legegyszerűbb leemelni a könyvesboltban a polcról, mert majd' mindig központi helyekre rakják egy vagonnal. Ezáltal sokan veszik, majdnem minden kisgyerekes családban ott van. (mint a társasjáték, a mesefilm, a cd, a báb, stb, stb)

    A gyereknek meg majdnem mindegy mit olvasnak neki, hisz a lényeg, hogy együtt vannak, vele foglalkoznak, a könyvet megszokja, máskor is kérni fogja. 

    A bibi ott van, hogy kb ugyanennyi energia- és pénzbefektetéssel értékesebb könyvet is a kezébe lehetne adni. De erre nem mindenkinek van igénye, hisz a lényeg, hogy könyv legyen.

    előzmény:
    nyugger (179)
    2011-02-03  22:27
  23. 2011. február 3. 22:27179.

    Annyian hivatkoztok arra, hogy jaj, de hát a gyerek szereti, követeli újra!

     

    Azért álljon meg a menet!

    A gyerek azt kapja, amit mi adunk neki. És abból épül, amit kap.

     

    Miért adjunk neki gagyit?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. február 3. 22:20178.
    Nekem nincs problémám, köszönöm!
    előzmény:
    nyugger (176)
    2011-02-03  22:18
  25. 2011. február 3. 22:19177.
    Igazán nincs mit!
    előzmény:
    delfin38 (168)
    2011-02-03  21:51

Címlap

top