Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rühellem Bartos Erikát :)

Palino
Létrehozva: 2011. február 3. 14:10

Alapvetően unatkozom, azért nyitok ilyen idióta topicot. Ma betette nálam a kaput hogy itt az nlc-n indult egy szavazás az évtized emberéről, és irodalom kategóriában lehet szavazni többek közt Szabó Magdára meg Bartos Erikára, ők így egy sorban.

 

Nem tudom, az hogy ez a nő meseíró, háááát... Amúgy is rosszul vagyok attól hogy minden gyerekéről írt 3 könyvet, remélem nem születik még egy gyereke és nem vesz mondjuk kutyát mert az még 5 könyv, Ubulka megszületett, Most már négyen lettünk, Ubulkakönyv, Ubulka óvodába megy... és minden oldalon az fog szerepelni hogy Apa Anya Anna Peti Gergő és Ubulka.

 

És már a gyerek társasjátékain is...

Valaki lője már le ezt a nőt. Vagy legalább ne engedjék több könyvet kiadni.

  1. 2011. február 3. 17:36126.
    Többe is belehallgattam....lehet, elég lett volna az első kettő.....eh
    előzmény:
    Hedvig_ (124)
    2011-02-03  17:33
  2. 2011. február 3. 17:35125.
    Hát ne tedd.
    előzmény:
    Hedvig_ (121)
    2011-02-03  17:27
  3. 2011. február 3. 17:33124.

    Belehallgattam pár megzenésített dalba a Kiskalász honlapján.............nem akarnám szembeköpni a tükröt, de lényegesen sokat javított a verseken, hogy itt dalszövegként funkcionálnak, jóval emészthetőbb.

     

    Túlzás, hogy tetszik, de befogadhatóbb, mint könyvből kántálva. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 3. 17:28123.

    Sziasztok,

     

    gyermekeimet nevelne igyekeztem figyelni mindig a belső igényeikre, arra, hogy egy-egy zűrösebb napot az ő igényeik szerint fejezzünk be a meseolvasással, jóéjt puszival. MI szeretjük a Bartos Erikát, Én szeretem a Szabó Magdát, mint ahogy szeretjük a palacsintát és a töltött káposztát is, persze félre lehet érteni, s parodizálni, de nem érdekes.  Attól még mindkettő jó. A fiaim mindketten nagyon szerették az Erika könyveit, és mikor láttam, hogy szeretik én is megszerettem, mert szerintem ugyanolyan fontos, hogy az igényeikre is figyeljünk, nemcsak arra, hogy nagyképűen szólva csak igényes irodalmat olvassunk nekik. Nem ők vannak értünk...( nem volt nehéz megszeretnem amúgy sem, de ilyesmikre kitérni, hogy gyerekhangon beszél ? Nincs igényes meseolvasó hangja ? Ha már írni nem tud ? Bezzeg a pénz kiveszi a zsebünkből ? )

    Varró Dani szerintem univerzális olvasnivaló, még nagyanyó koromban is élvezni fogom ahogy elvarázsol, ahogy játszik a magyar nyelvvel, már ezért egy élmény magyarnak lenni. 

    Aki meg nem érti a humorát az olvasson "igényes" olvasnivalót a gyermekeinek, s fitymálva beszéljen mindarról amit ő nem szeret, s majd meglepődik, hogy milyen igényes boldogtalant sikerül felnevelnie. 

    Azt hiszem az a baj, hogy nem tudjuk elfogadni azt, hogy nincs egy univerzális recept arra, hogy miként kell kihozni az életből a legjobbat. Azt hisszük, hogy csak mi tudjuk a titkot, s ez a sok hűlye nem minket kérdez. 

     

    Hát én így gondolom,

    M.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 3. 17:28122.
    csak azért, mert most ő a trendi, és jó reklámot kap.
    előzmény:
    Hedvig_ (121)
    2011-02-03  17:27
  6. 2011. február 3. 17:27121.

    Nem akarom Weöres Sándorral összehasonlítani, mert ha ő lenne a mérce, akkor a könyvesboltok konganának az ürességtől.

     

    Én meg azt mondom, hogy amíg olyan költők műveiből lehet válogatni, mint Weöres Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Kányádi Sándor, Tamkó Sirató Károly, Szabó Lőrinc, Csanádi Imre......, addig nem sok értelmét látom egy építészmérnök anyuka szárnypróbálgatásaira áldozni a pénzem.

    előzmény:
    kacsa76 (117)
    2011-02-03  17:13
  7. 2011. február 3. 17:25120.
    Mi a baj a Kiskalásszal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515057 (119)
    2011-02-03  17:22
  8. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2011. február 3. 17:22119.

    Én is Kiskalász előadásban hallottam először a verseit-rosszul lettem tőle.

    Aztán olvastam is őket és rájöttem h ezesetben a zenekarral vannak a gondok :D Legalábbis számomra.

    előzmény:
    kacsa76 (118)
    2011-02-03  17:15
  9. 2011. február 3. 17:15118.
    Majdnem mindennel egyetértek, amit írtál, de nekem a Kiskalász zenekar nagy csalódás volt. Én teljesen máshogy képzeltem az ezekhez a versekhez tartozó dalokat, és nekem a legtöbb megzenésítés a versek megcsúfolásának tűnt. Nekem a megzenésítés miatt lettek kicsit olyan skandálósak... :(
    előzmény:
    Kri71 (116)
    2011-02-03  17:11
  10. 2011. február 3. 17:13117.

    Ha az üzlet része zavar, akkor vedd ki könyvtárból.

    Amúgy nem tartom drágának ezeket a könyveket. Az Alexandránál rendszeresen van Alexandrás könyvekre akció, évente legalább kétszer (az egyik novemberben, karácsony előtt szokott lenni), akkor kb 1500-1600 Ft egy kötet, benne kb 15 mese. De könyvtárból is ki lehet venni.

     

    Versei lehet, hogy inkább skandálások - ki hogy olvassa -, de általában rím van benne, bár én nem emiatt szeretem, hanem mert a témaválasztása nagyon megfogja a gyereket, és nem csak mondja a gyerek, hanem ÉRTI is, amit mond. Szerintem beszéd- és szókincsfejlesztő.

    Nem akarom Weöres Sándorral összehasonlítani, mert ha ő lenne a mérce, akkor a könyvesboltok konganának az ürességtől.

     

    Én se vagyok mérvadó, nekem a Varró Dani versei is tetszenek... :) Az általad idézett is - viccesnek tartom. És látszik rajta, hogy játszik a nyelvvel, és lubickol benne. De én őt előtte nem ismertem, az Akinek a lába hatos kötete fogott meg, nagyon tetszik, és én olvasok belőle a gyereknek is, és a gyerek (a 4 éves fiam) az ő verseit is tudja. Az Altatót... :D Nekem tetszik és élmény volt olvasni. Süt erről a kötetről az is, hogy saját élmény alapján írta.És van benne szülőkhöz kikacsintás - nagyon átéreztem minden szavát... :D

     

    És más könyveket, verseket is olvasunk.

    Mind megfér a polcon...

    előzmény:
    Hedvig_ (111)
    2011-02-03  16:48
  11. 2011. február 3. 17:11116.

    Sziasztok!

    Igazából nem tudtam eldönteni, hogy mocskolódó topik vagy valóban van, aki beszélgetni akar, de azért van , aki valóban beszélget...

    Lehet, hogy nem ide kellene leírnom, amit írok, de mégis..

     

    Nos, én, mint anya kezdetben szintén éreztem az első könyvekben a szuper anya megfelelési státuszt, aztán sok mesében megjelent, hogy ő se szuper és természetesen esendő, mint mindenki. A gyerekek is igen, veszekednek, sírnak, nyafognak, ha most nem, majd oviban. 

    Én pl. hálás vagyok a betegséget leíró részekért, mert valóban sokat jelentett a gyerekeknek, mikor épp hasonló cipőben jártunk. A krupp-os rész azért emelném ki, mert mi erről a fiammal nehezen beszéltünk. Könyebba gyereknek is, ha érzi tudja más is lehet nehéz helyzetben, de meggyógyulunk!

     

    Én kijelentem a Kiskalász zenekar zenéjével kifejezetten megkedveltem a Bartos Erika könyveit, meséit!

    A versek melletti rajzok nagyon segítik a verstanulást. És sok mindent írhatnék még...Nem szeretheti mindenki ez természetes !!!és senki se erőszakolja senkire, hogy vegye meg vagy olvassa.

     

    A Hoppla meséi című új könyve Pécs városát mutatja be. Értéket próbál közvetíteni és ismereteket átadni.Rajzon és fotón is láthatod az építészeti és egyéb érdekességeket Pécs környékén. Nekünk sok jó ötletet adott  ez a könyv is a többi Anna és Peti is.

    Sokféle mesét, verset és ismeretterjesztő könyveket olvasunk a 2,5 és 5 éves gyerekeimmel és a Bartos Erika könyvei is ott vannak köztük!

    A barátnőm se kedveli, de azért mi szeretjük egymást!

     

    Én pl. Lola meséktől nem ájulok el, de biztosan van, aki nagyon kedveli és ez így jó!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 3. 17:03115.

    Szerintem nagyon kevés az 1-2 éveseknek szóló mese, nem olyan széles az a paletta.

    De mindegy is. én ismeretségi körben azt tapasztalom, hogy aki BE-t olvas a gyerekének, az olvas mást is. Szerintem nem 1-2 éves korban dől el, hogy mit fog majd a felnőtt olvasni - az sokkal inkább, hogy az olvasást mint szórakozást előnyben fogja-e részesíteni vagy nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (109)
    2011-02-03  16:44
  13. 2011. február 3. 17:02114.

    Nem az a kérdés, a világ szerint értékes-e. Azt kérdeztem NEKED, Alcott tetszik-e.

     

    Gondolom, nem, mert ha tetszene, már ki bírtál volna nyögni egy igent.

     

    Nincs tovább miről beszélni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (113)
    2011-02-03  16:52
  14. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. február 3. 16:52113.

    Nem attól lesz valami  értékes vagy művészileg értékelhető mert tetszik neked vagy akár nekem.

     

    Ennél egyszerűbben nem tudom mondani neked.

     

    Például Picasso képeitől engem kiver a hideg veríték, soha nem tenném a szobám falára  nézegetni, de elismerem, hogy ő az, aki és az alkotásai azok, amik.

     

     

    előzmény:
    Hedvig_ (112)
    2011-02-03  16:50
  15. 2011. február 3. 16:50112.

    Neked tetszik? Ne bújj már ki mindig a válasz alól! Ilyen egyszerű kérdés, amit feltettem. Tetszik ez a vers? Ha igen, mi tetszik benne?

     

    Nem Varró Dani munkássága, hanem konkrétan ez a vers. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (110)
    2011-02-03  16:46
  16. 2011. február 3. 16:48111.

    Nem az a baj a Bartos Erika könyvekkel, hogy léteznek, az elsőt még én is örömmel vettem és olvastam. A másodikat már a gyerekem nyomására....az összes többit meg megvetette a nagyszülőkkel.

    Ez egy nagy üzleti harácsolás, ami megint csak nem az Erika hibája, bár nem jár rosszul vele. A 9 Annapeti könyvet össze lehetett volna sűríteni egyetlen kötetbe, maximum kettőbe, és akkor nem lenne az az érzése az embereknek, hogy ez nem más, mint a szülők kizsákmányolása.

     

     

     

    A versekről az a véleményem, hogy nem feltétletnül érteni kell, hanem érezni, pláne a gyerekverseket. Kit érdekel, ha nem tudja, miről szól egy Haragosi vagy egy Galagonya, de iszonyú jól cseng, nagyon jó mondani, szinte mozogni kezd rá az ember, ha hallja, megmámorítja.....hat rá.

    Nem rímtelen, ritmustalan erőlködés, nem ABAB képletű skandálás. Nekem ez a fontos egy gyerekversben. Bár én meg nem konyítok a művészethez, úgyhogy az én véleményem nem mérvadó. 

    előzmény:
    kacsa76 (107)
    2011-02-03  16:41
  17. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. február 3. 16:46110.

    Én ezzel kapcsolatosan már mindent elmondtam amit akartam. Ennek a lényege az, hogy valaminek simán lehet magasművészeti értéke azért, mert neked nem tetszik.

    Ugyanis az ízlés kérdése, de attól még lehet jó objektív alapon.

      

    Ha akarod érted, ha nem, akkor nem.

     

    előzmény:
    Hedvig_ (108)
    2011-02-03  16:43
  18. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. február 3. 16:44109.

    A gyerek az gyerek és én döntöm el, hogy mi az, amit választásként felkínálok neki s sokkal szélesebb a paletta, semmint kötelező legyen ezt olvasni neki. 

    Nem, nem olvas mindig mindenki szépirodalmat, de ha valaki a ponyva színvonalához szokott, az nem is fog soha mást, mert az lesz a megszokott számára. 

    Semmi bajom a nevezett könyvekkel, mert azt gondolom, sokféle dolgot lehet venni egy gyereknek és ezerfélét mesélni, minden korosztályban, ez csak egy a sok közül. Egy közepeske. 

    előzmény:
    kacsa76 (107)
    2011-02-03  16:41
  19. 2011. február 3. 16:43108.

    Nem értem, mert hülye vagyok!

     

    Bemásoltam ide egy mondjuk azt, verset.

     

    Ha tegyük fel, nem írom oda, hogy Varró Dani munkája, és tegyük fel, nem ismeritek, akkor mi lenne a véleményetek erről a műremekről? Mondjuk azt mondom, ezt én írtam, véleményezzétek!

    Mi lenne a reakció? Kíváncsi vagyok.

    De komolyan.

     

    Hogy hatott rád ez a vers, mikor elolvastad? Sorold fel a művészi értékeit. Tudom, hogy ezt érezni kell, de te, mint művészethez értő ember, biztos könnyen szavakba tudod önteni. Köszönöm!

     

    Idézem még egyszer:

     

     Firtatgató /ha nem tudjuk, miért nyí a baba, ezt kell neki mondogatni/ 

    Kisbaba, mi a stájsz? 
    Mi miatt kiabálsz? 
    Mi a nagy helyzet? 
    Szomjadat jelzed? 
    Hogy állnak a dolgok? 
    Nem vagy boldog? 
    Mi a probléma? 
    Uncsi a téma? 
    A nyakadon mi a kolonc? 
    Szeparációsan szorongsz? 
    Mi a szitu? Na mesélj! 
    Elalvásra van esély?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (106)
    2011-02-03  16:35
  20. 2011. február 3. 16:41107.

    Nem tudom, nekem a hsz-eidből úgy tűnik, nincs gyereked.

    A gyerek az gyerek. Nem primitív, de nem kis felnőtt. A gyerekek tömege ÉLVEZI az APG meséket. Szerintem a sok kép miatt, az egyszerű ábrázolás miatt, az egyszerű fogalmazás miatt.

    A gyerek (1-2 évesekről beszélek) nem tud visszakérdezni, hogy az most ott mit jelent. De a rengeteg ismétlődés között van 1-1 új szó, megtanulja, megérti. Szerintem tökéletesen megfelel páréves gyerekek színvonalának.

    És igen, nem csak ezt olvas az ember a gyerekének. és igen, akkor sincs semmi gond, ha egyáltalán nem olvasnak APG-t a gyereknek. És akkor se, ha igen.

     

    Egy Weöres Sándor verset csak nagyon sokára fog fel, ért meg egy gyerek. Bartos Erikát nem.

    A felnőttek se csak szépirodalmat olvasnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (105)
    2011-02-03  16:33
  21. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. február 3. 16:35106.

    Nem érted: szerintem te nullát konyítasz a művészethez, ami korántsem baj, lehet nélküle élni.

     

    De valami nem lesz automatikusan vacak pusztán azért, mert te nem érted vagy nem tetszik neked 

    előzmény:
    Hedvig_ (104)
    2011-02-03  16:29
  22. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. február 3. 16:33105.

    De ez egy kitaláció! Igazi ember, de komolyan, irigykedik és frusztrált, mert olvasott valamit egy GYEREKKÖNYVBEN?!

     

    Esküszöm, nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek  ez csak valami vicc lehet!

     

    Másrészt, én nem tartom megnyomorításnak, végletekig primitívnek viszont igen és saját használatra soha nem alkalmaznám. Aki teszi, tegye, az ő dolga. 

    előzmény:
    kacsa76 (101)
    2011-02-03  16:26
  23. 2011. február 3. 16:29104.
    értem, szóval szerinted a vers, amit bemásoltam, az maga a magasművészet! Grat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (98)
    2011-02-03  16:16
  24. 2011. február 3. 16:28103.

    De miért kell ezen fennakadni? OK, egy napba sűríti össze, de kit zavar ez? Ki várja ezt el tőled, hogy te ezt így csináld?

    Nem szakácskönyvet ír, nem jegyzőkönyvet, nem a valóságot írja le, mese.

    Én inkább így olvasom, mint hogy minden mese tartalmazza még azt is, hogy hányszor alszanak közben.

    előzmény:
    Hedvig_ (100)
    2011-02-03  16:25
  25. 2011. február 3. 16:27102.
    Álmatlan éjszakát akkor fog okozni legtöbbször, ha látja a gyerek az eseményt. Ha az ő kis eszével képzeli el, akkor nem olyan félelmetes a farkas, aki megeszi a nagymamát, ráadásul a vadász jön, és kiveszi a hasából. Ha viszont lerajzolva látja, esetleg rajzfilmben, na az kiverheti a biztosítékot.
    előzmény:
    meisje (42)
    2011-02-03  14:58

Címlap

top