Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Generalizált szorongás

Katalin52
Létrehozva: 2011. január 30. 16:47

Szeretettel Üdvözlök mindenkit!

Várom olyan sorstársak jelentkezését,akik generalizált szorongással,vagy hasonló lelki problémákkal küzdenek!

Segítsük egymást jó tanácsokkal,vagy akár néhány kedves,vígasztaló szóval!

Békés,jóindulatú topicot szeretnék,én is ezzel a szándékkal nyitok mindenki felé!

Természetesen fordultam orvoshoz,már nagyon régóta,és nagyon sokszor,de eddig pozitív eredmény még nincs.

Várom azok jelentkezését is,akik már gyógyultak,és hasznos,jó tanácsokat tudnak adni!

Anikó

  1. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 19:14176.

    Minden függést okozó szer leépít, ha arra alapozod az életed. Lásd: szombatonként 1 pohár bor a pörkölt után nem épít le, napi szintű 2 liter bor megivása igen.


    Én összességében 3 hétig szedtem Xanaxot, egyre csökkentett adagban, és nem épültem le :)

    előzmény:
    Nikita 666 (172)
    2016-11-08  19:03
  2. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. november 8. 19:12175.

    OCD obsessive compulsive dysfunction


    Kenyszerbetegseg

    előzmény:
    Rika30 (162)
    2016-11-08  17:04
  3. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 19:11174.

    Ez a hivatalos orvosi elnevezése. A kódja F4110. Itt (meg még egy csomó helyen) rá tudsz keresni: http://www.webbeteg.hu/keresok/bno

    előzmény:
    manyuska7 (167)
    2016-11-08  18:18
  4. 2016. november 8. 19:11173.

    Kívülállóként írtad ezt,vagy érintettként?Mert nem mindegy!Valóban minden embernek vannak problémái,van,aki fel tudja dolgozni segítség nélkül,van aki nem.Gondolod,hogy akik érintettek nem próbálták meg a természetes módszereket?Ez nem ilyen egyszerű,ahogy leírtad.Nagyon találóan szokták mondani,hogy "vedd fel az én cipőmet,járd végig az én utamat"utána ítélkezz!

    előzmény:
    Nikita 666 (171)
    2016-11-08  19:01
  5. 2016. november 8. 19:03172.

    Megsúgom, a Frontint lassú halálnak becézik a kívül állóak.


    Aki szedi, az nem veszi észre de mások látják rajta, leépül teljesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (170)
    2016-11-08  18:59
  6. 2016. november 8. 19:01171.

    Miért van az, hogy úgy érzitek, a gyógyszer mindenre megoldás?


    No igen. GYÓGYszer.


    Nem gyógyít, csak tüneteket szüntet meg. Az, hogy életmód, életszemlélet változtatás, már nem is létezik számotokra? Minden embernek vannak problémái, minden ember néha rosszul érzi magát valami miatt. De vagy túlteszi magát a megváltoztathatatlanon, vagy pedig, ő változtat amin lehet. A világ legeslegegyszerűbb dolga "valamit" bekapni. Szétbassza az agyatokat, de az nektek mindegy, igaz?


     

  7. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 18:59170.

    Igen, pontatlanul fogalmaztam, bocsánat. Természetesen a "nagy" kategóriája az. Azért nem neveztem annak, mert egyrészt ilyen alapon minden ilyesmi gyógyszert így nevezhetünk, másrészt pedig amennyire tudom (kicsit utánanéztem), inkább szorongásos panaszokra szokták felírni, nem a pontosan diagnosztizált depresszióra. De nem tudom, ennyire nem másztam bele, inkább csak a szerotoninnak néztem utána, hogy mi az, miért fontos stb.


    Azt tudom, hogy a Xanaxnak meg a Frontinnak ugyanaz a hatóanyaga :)


    2 hónapja szedem, nem tudom, meddig kell majd. Ezen nem szoktam gondolkodni, bízom az orvosomban. Engem az sem zavarna, ha egész életemben kéne szedni, annyira betalált. És nem drága, mivel generikus gyógyszer, kb. 400 Ft havonta :)

    előzmény:
    Katalin52 (166)
    2016-11-08  18:00
  8. 2016. november 8. 18:41169.

    Nem tudom kinek szántad a kérdést,de válaszolnék rá.Te ki tudod "magyarul"fejezni ezt a szót?Ez egy orvosi kifejezés.és nagyon találóan kifejezi a betegség lényegét.Generál =saját maga gerjeszti magában a feszültséget.Természetesen akaratán kívűl,erről az illető nem tehet!

    előzmény:
    manyuska7 (167)
    2016-11-08  18:18
  9. 2016. november 8. 18:26168.

    Igen mindenképp megyek orvoshoz , muszáj . Amúgy beszélek erről a családommal is ki beszélem magamból . Tudom , hogy nem normális dolgok ezek amiket csinálok de nem tudom megállni .A frontin egyébként megfigyeltem mostanában csak akkor hat ha kicsit magamtól is le nyugszok . 0,5. Szedek napi hármat. Lehet erre nem is jo egyébként . Olyan szinten fel tudom magam hergelni hogy a gyomromba áll az ideg .Meg ezek a babonás heppek , hogy jaj muszáj megcsinálom meg igy csinálnom mert ha nem baj lesz és ilyesmi gondolataim vannak .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (164)
    2016-11-08  17:43
  10. 2016. november 8. 18:18167.

    Szeretném megkérdezni,hogy miért irod idegen szóval"generálizált"miért nem magyarul?

  11. 2016. november 8. 18:00166.

    Utána néztem a gyógyszernek,amit írtál.Ez is antidepresszáns!Ha beírod a googl-be,kiad egy csomó találatot róla.A xanax és a frontin ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza,csak más a neve.Mióta szeded a gyógyszert,és meddig kell még szedned?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (163)
    2016-11-08  17:31
  12. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 17:46165.

    Nagyon sajnállak, nekem még csak hasonló se volt :(

    előzmény:
    Katalin52 (161)
    2016-11-08  16:57
  13. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 17:43164.

    Én azt javaslom, hogy mindenképpen menj el szakemberhez. Előtte gondold végig a tüneteidet (esetleg össze is írhatod). Nyugodtan indíts sima állami rendeléssel, nagyon jó orvosok vannak ott is. Mindenképpen mondjon valamit a szakember, mert lehet, hogy magadtól teljesen rossz irányba indulsz el!


    Frontin: természetesen nem akarok ebbe beleszólni, de én úgy tudom, hogy a Frontinhoz, Xanaxhoz hozzá lehet szokni, ezért nem is szokták évekig szedetni, hiszen akkor egyre nagyobb mennyiség kellene, és annak nincs vége. Én Xanaxot kaptam kiegészítő gyógyszernek az Esc. mellé, de az orvos már az elején mondta, hogy ez csak "rásegítő" gyógyszer az elején, amíg szépen be nem áll a szerotoninom. Kb. két hétig szedtem teljes adagot (ez is 2x 1 db 0,25-öst jelentett), utána már folyamatosan csökkentettük. Szerintem ha évek óta szeded a Frontint, és nem növelted az adagot, akkor annak már nincs is hatása rád. Összevissza pedig biztos nem jó szedni (szedem, elhagyom, szedem, elhagyom, mindezt orvosi felügyelet nélkül).

    előzmény:
    Rika30 (162)
    2016-11-08  17:04
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 17:31163.

    Nekem állati mázlim volt. A netem keresgéltem jó orvosokat a városomban, de akit kinéztem, mert nagyon dicsérték, annak csak magánrendelése volt (az internet szerint), oda meg persze hetekre be volt telve minden időpont. Ekkor úgy döntöttem, elmegyek az államiba, első körben jó lesz az is, mondjon/adjon az ottani orvos valamit, legyek kicsit jobban, és aztán majd megyek a kinézett orvoshoz magánba. Erre ki rendelt ott aznap délelőtt az állami rendelésen? A kinézett magánorvosom! Mint kiderült, rendel államiban is. Egyszerűen nem hittem a szememnek. Ekkora kurva nagy mázlim nem lehet!... Az internetes dicséretek pedig nem voltak alaptalanok, az első pillanattól nagyon szimpatikus volt, azóta is hozzá járok (egyelőre sima kontrollra, ha elfogy a gyógyszerem, de mivel ő inkább beszélgetés-, mint gyógyszerezéspárti, megbeszéltük, hogy pár hónap múlva kiegészítjük beszélgetős találkozásokkal is).


    Pánikbetegség: amikor kiderült, hogy testileg teljesen egészséges vagyok, nézelődtem a neten, mi lehet ez, és természetesen belefutottam a pánikbetegségbe is. De a szorongáson kívül semmi nem illik rám belőle... Az orvosomnak is elmondtam ezt, aki azt felelte, hogy valóban nem vagyok pánikbeteg, de ha a pánikbetegséget úgy képzeljük el, mint egy lakást, akkor én most az előszobában állok. Tehát nagyon jókor jöttem, nem súlyos még az esetem, de romolhatott volna, ha nem fordulok szakemberhez. De így szépen megfogtuk a legelején.


    Nem olvastam át a topikot, nem tudom, szokás-e ide gyógyszernevet írni, az én gyógyszerem neve Escitalopram. De szeretném hangsúlyozni, amit minden orvos is mond: az, hogy nekem bevált, nem jelenti, hogy neked is be fog!

    előzmény:
    Katalin52 (161)
    2016-11-08  16:57
  15. 2016. november 8. 17:04162.

    Én is próbáltam ilyen természetes gyógynövényes szereket , semmit nem segített . Próbáltam leszokni a frontinrol egyszer sikerült is de aztán ujra éreztem, hogy szükségem van rá. Igazából fogalmam sincs mi lehet a bajom csak sokat olvasgattam a neten úgy találtam ide is :) és ez alapján következtettem arra , hogy ez lehet a bajom szorongás :( Mindig féltek valakit most például a kiskutyám nehogy baja legyen túl aggódók mindent , előre félek a bajtól . Vannak még ilyen babona féle dolgaim pl a mikrot mindig 20 mp - nél  állítom meg meg még pár dolog ezek se normális dolgok :( Nem tudom mi lehet velem .

  16. 2016. november 8. 16:57161.

    Szia!Nagyon szerencsés vagy,ha elsőre megtaláltad a megfelelő szakembert!sajnos én ezt nem mondhatom el.Nagyon régen pánik rohamaim voltak,jelenleg nekem is generalizált szorongást állapítottak meg.A pánik is vissza jött újból pont tegnap,ráadásul utazás közben.Szerencsére nem voltam egyedül,de azt hittem,hogy menten meghalok.Sok gyógyszert kipróbáltak nálam/tb és magán orvosoknál is voltam/jártam kognitív viselkedés terápiára is,légzés technikát is elsajátítottam,eredménytelenül.Ha nem titok,megírnád a gyógyszer nevét,ami neked segített?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (158)
    2016-11-08  15:57
  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 16:48160.

    Még azt el akartam mesélni, hogy a belgyógyászat után, de még a pszichiáter előtt próbálkoztam mindenféle "természetes" szerrel: természetes alapú nyugtatók elalvás előtt, nyugtatóteák ilyesmi. Ezek hatásfoka pont nulla volt. Tulajdonképpen nem is csodálkozom, hiszem én nem voltam sem ideges, sem nyugtalan, sem rosszkedvű vagy lehangolt. Teljesen normális volt a viselkedésem, csak én éreztem belül, hogy valami szorít, illetve ezeket a reggeli hányingerek egy idő után már elviselhetetlenek voltak.


    Szóval nekem nem hatott semmi természetes, míg napi egyetlen tabletta szinte gyökerestül szüntette meg a problémám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (158)
    2016-11-08  15:57
  18. 2016. november 8. 16:40159.

    Köszönöm szépen a linket :) megnéztem !Voltak benne elég hasznos dolgok, amikre eddig nem is gondoltam . 

    előzmény:
    pikpik (157)
    2016-11-06  22:37
  19. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 8. 15:57158.

    Sziasztok,
    sokáig gondolkodtam, hogy írjak-e ide, mert tartottam a trolloktól, de mivel úgy látom, itt nincsenek, mégis írok.
    Nekem nyáron kezdődött, egyik napról a másikra, azzal, hogy a szokásosnál sokkal korábban ébredtem, méghozzá nagyon erős hányingerrel, szédüléssel. Mindig is befelé fordulós, aggódós, szorongós típus voltam, de mivel komoly tüneteket sosem okozott, betudtam annak, hogy én ilyen vagyok, és kész.
    Most is azt gondoltam, hogy valami testi betegség, úgyhogy a belgyógyászatra kerültem, ahol lényegileg megállapították, hogy makkegészséges vagyok.
    Mivel a tüneteim nem szűntek, kilogikáztam, hogy ha nem a testem beteg, akkor a lelkem.
    Elmentem állami rendelésre, és kifogtam szerintem a világ egyik legjobb pszichiáterét. Minden szempontból rendkívül jó benyomást tett rám. Megmutattam neki a belgyógyászati leleteim, elmondtam a tüneteim, és azt is hozzátettem, hogy NEM vagyok depressziós, ebben teljesen biztos vagyok: nem rossz a kedvem, nem vagyok letört stb., semmi sem igaz rám, ami általában a depressziósokra igaz. Ő is mondta, hogy nem vagyok az.
    Kicsit beszélgettünk, aztán megtörtént a generalizált szorongás diagnosztizálása. Ún. SSRI (szelektív szerotonin visszavétel gátló) gyógyszert kaptam, abból is a legkisebb dózist, azt is felezve, kétszerre kell bevennem.
    Az első kb. 3 hét szörnyű volt, de utánanéztem, és mindenhol írták, hogy az első hetekben felerősíti a tüneteket a gyógyszer, míg a receptorok rendesen fel nem dolgozzák a szerotoninpótlást.Ez azt jelentette az esetemben, hogy szinte folyamatosan émelyegtem. Ezután kaptam mellé nyugtatót, hogy ezek a tünetek ne legyenek olyan erősek, és úgy már kibírható volt. Azóta a nyugtatót már el is hagytam (lassan, fokozatosan), már csak az alapgyógyszeremet szedem.



    És hogy vagyok? Soha, de soha nem voltam még ilyen jól. Nemcsak eltűntek a szorongásos tüneteim, de mintha nem is tudnám, mi az.



    3 dolgot szeretnék mondani azoknak, akiknek ilyet írnak fel:
    1. Semmiképpen ne hagyd abba az első hetekben, még akkor sem, ha úgy érzed, nemhogy jobban, de sokkal rosszabbul vagy. Az ilyen típusú gyógyszer lassan épül be a szervezetbe. Két hét, de inkább három. Túl kell élni. Ha magától nem ad az orvos, kérj mellé nyugtatót már az elején, rengeteget segít. Nem, nem leszel nyugtatófüggő 3 hét szedéstől.
    2. Ne félj orvoshoz menni! Ne szégyelld. Én már nagyon bánom, hogy nem a pszichiáterrel kezdtem.
    3. Ne hallgass a vészmadarakra, és ne olvass Szentit! Nyilván a pszichiáterek között, mint minden szakterületen, vannak jók és rosszak, és igen, van olyan orvos is, aki inkább gyógyszerez, mert az az egyszerűbb, és olyan is van, hogy az első gyógyszer nem válik be. De ez nem jelenti azt, hogy az egész tudományág egy nagy humbug. Manapság már nagyon profi gyógyszerek vannak. Nekem pl. semmi mellékhatása nincs a gyógyszernek, nem híztam tőle, nem lett nagyobb az étvágyam, nem fáj semmi, nem szédülök stb. Azért hozzáteszem újra, mert ez azért fontos, hogy az én gyógyszerem NEM antidepresszáns, teljesen más a hatásmechanizmusa.

    előzmény:
    tulipanb (154)
    2016-10-10  09:37
  20. 2016. november 6. 22:37157.
  21. 2016. november 3. 21:50156.

    Sziasztok :) Én is szorongással küzdök azt hiszem generalizalt . Mindig panikolok valamin, hogy történni fog valami rossz . Évek óta szedek frontint .. a héten jutottam el addig hogy keresek egy szakembert mert ugy érzem , hogy durvult a helyzet . Tudom , hogy nem normális ez túlzott aggódás de  nem tudom abba hagyni . Valamit mindig találok amin aggódók . Testi tünetek eddig nálam nem voltak még , bár a pulzusom magas mostanában . Megpróbálok meggyógyulni :) mert ez jobb nem lesz meg ez a sok gyógyszer sem jo :( 

  22. 2016. november 3. 21:26155.

    Sziasztok!


    Ébresszük fel ezt a topicot 5 éves álmából!


    Ki hogy van azóta?


    Aki olvassa jelentkezzen!


     

  23. 2016. október 10. 09:37154.

    Szia!


    Én pár hétig szenvedtem, mire egyáltalán rájöttem, hogy mi a bajom. Fáradékonyság, koncentráció hiány, szédülés, folyton hánytam, hányingerem volt, nem tudtam lenyelni egy falatot sem, mindig fáztam, stb. Két hét alatt kb. 6 kilót fogytam. Kórház, belgyógyászat után jutottam el a pszichiátriára. Már bánom, hogy nem hittem korábban a nővéremnek, aki már akkor mondta, hogy a panaszaim pszichés eredetűek. 


    Nekem is felírtak gyógyszert, amit először szintén nem akartam beszedni, mivelhogy nincs nekem semmi bajom... de végül elkezdtem szedni és láss csodát jobban lettem. Nem kell félni a gyógyszerektől, nem ördögtől való dolog, ha az előírás szerint szeded és majd aszerint hagyod is abba. (ez nagyon fontos, mert én pl. itt is elkövettem a hibát, hogy egyik napról a másikra nem szedtem, sikerült is visszaesnem) Szerintem többet ártasz magadnak a stresszel pl.


    Természetesen a gyógyszer önmagában nem fogja megoldani a problémát , neked is dolgoznod kell rajta, de a testi tüneteidet enyhíti/elmulasztja. Néhány hónap után pedig orvossal egyeztetve elhagyhatod. Nekem ez kb. 8 hónap volt. Amúgy nekem is volt mellette pszichoterápia...


     


    Szóval IGEN! Nekem segített a gyógyszer, anélkül nem ment volna. Most már kb. 10 éve nem szedem és kösz jól vagyok!

    előzmény:
    Hamupipoke9 (151)
    2016-10-09  16:48
  24. 2016. október 10. 07:22153.

    Gondolom tb alapon ezzel letudtak. Nekem a pszichoterápia segített, gyógyszer nélkül. De ha gyógyszer akkor is inkább szorongáscsökkentő kellene.

    előzmény:
    Hamupipoke9 (151)
    2016-10-09  16:48
  25. 2016. október 9. 21:10152.

    Szia!


    Írtam privit

    előzmény:
    Hamupipoke9 (151)
    2016-10-09  16:48

Címlap

top