Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Generalizált szorongás

Katalin52
Létrehozva: 2011. január 30. 16:47

Szeretettel Üdvözlök mindenkit!

Várom olyan sorstársak jelentkezését,akik generalizált szorongással,vagy hasonló lelki problémákkal küzdenek!

Segítsük egymást jó tanácsokkal,vagy akár néhány kedves,vígasztaló szóval!

Békés,jóindulatú topicot szeretnék,én is ezzel a szándékkal nyitok mindenki felé!

Természetesen fordultam orvoshoz,már nagyon régóta,és nagyon sokszor,de eddig pozitív eredmény még nincs.

Várom azok jelentkezését is,akik már gyógyultak,és hasznos,jó tanácsokat tudnak adni!

Anikó

  1. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2011. február 7. 12:18101.

    Sziasztok!

     

    Jó,hogy rátaláltam erre a topicra:)

     

    Nekem régebben voltak pánikrohamaim,de aztán magától elmúltak,akkor tudtam a kiváltó okokat.Nem szedtem rá semmit,majd 2 évig semmi bajom nem volt.Aztán jan 3án,néztem egy hülye horror filmet és kaptam egy pánikrohamot,ezután a visszatérés miatt elkezdtem  szorongani, hogy újra előjön,és jött is.Nálam mindig csak sötétben,este.Napközben semmi bajom nem volt.Meg este hazafelé a metrón szorongtam,de reggel simán utaztam.

     

    Igazából semmi bajom.Jó párkapcsolat,biztos anyagiak,családi harmónia,jó melóhely.

     

    Elmentem pszichoterapeutához.Írt fel antidepresszánst.A diagnózis,teszt alapján generalizált szorongás depresszív szinezettel.

     

    Úgy döntöttem,nem kell gyógyszer,az nem oldja meg a problémám.Csütörtöktől elkezdek jógázni és erősítem magamat,hogy semmi bajom.

     

    Nekem úgy kezdődik a pánik,hogy úgy érzem nem kapok rendesen levegőt,mintha elzáródna a légcsövem,aztán izzad a tenyerem meg a talpan,fosok attól,hogy a szívem leáll.Igazából szerintem  nekem enyhe hipochondriám van,ami átmegy pánikba.Nehezen fogadom el,hogy nem tudom mi zajlik a szervezetemben,hogy bármikor leállhat a szívem vagy vérrög vándorol bennem.Tudom,hogy hülyeség ilyenre gondolni ,mert ez olyan mintha azon rettegnék,hogyha kilépek az utcára mikor esik rám egy tégla.Ilyenkor arra gondolok,hogy a többi ember is ugyanúgy kivan téve mindennek,nekik is bármikor véget érhet minden.Megpróbálom elterelni a gondolataimat ilyen dolgokról.

     

    Ez a topic  nekem azért segít mert látom,hogy más is küzködik ilyen problémával,sokkal súlyosabb az esetük,de mégis élnek és virulnak.Vagyis nincs semmi szervi baj,csak az agyunkban kell rendet rakni(márha pszichés eredetű)

     

    Bocsi,h ilyen hosszúra sikeredett.

     

    Mindenkinek kívánok jobbulást!Ezt lelehet győzni,csak tudni kell az okot és tudatosan tenni ellene.

     

    előzmény:
    Katalin52 (1)
    2011-01-30  16:47
  2. 2011. február 7. 11:27100.

    Drukkolok Neked és érdekel nagyon, mi lesz a sorsod, tudnak-e segíteni. Én is hasonló problémákkal küzdök, szinte állandó bizonytalanság érzés, szédülés, hol kicsit jobb, hol nagyon rossz és nagyon nehéz. Nem akarok újabb gyógyszert szedni, mert így is már sajnos be vagyok állítva vérnyomás csökkentőre, azt is utálom szedni, mert semmi pozitív hatását nem érzem, de mégsem merem elhagyni. Engem is húz a fejem, mindig rettegek, hogy elesek, elájulok, egyszerűen szörnyű így az élet.

    Úgy szeretnék oldódni, felengedni, régi önmagam lenni...

    Jó lenne, ha valaki tudna segíteni, igazán, önzetlenül,nem a gyógyszerkereskedelemnek behódolva. Kiben lehet bízni a mai világban?

    előzmény:
    silver77 (92)
    2011-02-05  10:37
  3. 2011. február 5. 19:0399.
    Szerintem az ételeinkben,az ivóvízben,de még talán a alevegőben is "méreg" van,ami ezt a sok betegséget okozza...
    előzmény:
    pikpik (98)
    2011-02-05  18:19
  4. 2011. február 5. 18:1998.
    A létbizonytalanság, az egészségügy nem gyógyít, csak tünetmentesít, az allergia kapcsolati betegség (szeretem, de nem tudom elviselni, vagy politikai ellentét), születéskori bizonytalanság (nem teszik minden esetben anyja hasára az újszülöttet), stb., stb., stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305685 (96)
    2011-02-05  15:28
  5. 2011. február 5. 16:0697.
    Milyen igazad van!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305685 (96)
    2011-02-05  15:28
  6. 2011. február 5. 15:2896.

    Igen. Természetesen pszichés betegség esetén forduljunk pszichoterapeutához. De vajon elgondolkodott valaki azon, hogy miért van ennyi depressziós és egyéb lelki eredetű problémával küzdő ember? És ami a legszörnyűbb, hogy egyre fiatalabb korban jelentkeznek ilyen tünetek. De kérdezhetném azt is, hogy miért van ennyi allergiás, biztos, hogy az a szerencsétlen parlagfű a hibás? Miért van ennyi cukorbeteg, asztmás, emésztőszervi panaszokkal jelentkező ember? A szív-és érrendszeri megbetegedésekről nem is beszélve.

    A válasz nem egyszerű, de úgy gondolom, hogy a számos ok között ott van az élelmiszer-és gyógyszeripar "termékpalettája", ami ránk zúdul.

     

     

    előzmény:
    pikpik (94)
    2011-02-05  14:24
  7. 2011. február 5. 14:5295.

    Szia!

    Akkor az alkalom magától jött,az orvos váltásra!

    Mondd el az aggodalmaidat,a tüneteidet az új orvosnak,lehet hogy választ kapsz az összes kérdésedre!14-e már nincs olyan messze.

    előzmény:
    silver77 (92)
    2011-02-05  10:37
  8. 2011. február 5. 14:2494.

    A pszichoterápia alapvető egészségügyi tevékenység, nem alternatív. Szakembere a pszichoterapeuta, aki lehet orvos is.

    Pszichés betegség esetén célszerű pszichoterapeutát keresni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305685 (93)
    2011-02-05  11:05
  9. 2011. február 5. 11:0593.

    Egyetértek a hozzászólásával. Megfelelő orvost kell keresni.

    Azonban jó tudni, hogy a legtöbb orvosnak nem érdeke, hogy bárki is meggyógyuljon, hiszen akkor a gyógyszercég rákoppint a fejére, hogy több gyógyszert kellene felírni, mert akkor az " álomnyaralás" esetleg veszélybe kerül.

    A gyógyszermaffia tűzzel-vassal írtani akarja az alternatív gyógyászatot.

    Biztosan hallott róla, hogy el akarják lehetetleníteni a gyógyhatású készítményeket. Az a gyógynövényes kolloid oldat, amit én fogyasztok viszont élelmiszerként lett bejegyezve az OÉTI-nél, úgyhogy nem találnak fogást rajta, szerencsére. Tehetnek egy szívességet.

    előzmény:
    pikpik (90)
    2011-02-05  10:20
  10. 2011. február 5. 10:3792.
    Azt el is felejtettem mondani,hogy a héten derült ki,hogy a kezelőorvosom nyugdíjba ment...Erről is elfelejtett tájékoztatni,telefonon derült ki,amikor időpontot szerettem volna kérni.Új doktornő lesz,február 14-re kaptam időpontot.Kíváncsi leszek,mit szól majd az esetemhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. február 5. 10:2791.
    Ez nem jött be. Hol tanultad a jóslást?
    előzmény:
    lunalena (89)
    2011-02-05  06:47
  12. 2011. február 5. 10:2090.

    A gyógyszerezés, vagy annak megszűntetése a kezelőorvos felelőssége, abba más nem szólhat bele. Más kérdés, hogy választhatsz más kezelőorvost is, ha a jelenlegi nem felel meg. A legjobb, ha olyant választasz, aki kiképzett pszichoterapeuta (IS). Az ilyen (orvos, pszichiáter, pszichológus, stb.,) mindig jelzi a névtábláján, névjegyén, hirdetésén, tehát könnyű megtalálni.

    A gyógyszer néha fontos a pszichés terápia elkezdéséhez, ez a betegség súlyosságától, és a páciens személyiségétől függ. A tünetmentesség jó esetben elérhető gyógyszerekkel, de végleges gyógyulás terápia nélkül csak kivételes esetben fordul elő.

    Óvakodj olyanoktól, akik az abszolút igazságot hirdetik. Ne feledd, a döntés mindig a Te kezedben van.

    előzmény:
    silver77 (88)
    2011-02-04  23:16
  13. 2011. február 5. 06:4789.
    Fog tudni ajanlani:regresszios hipnozist.
    előzmény:
    silver77 (88)
    2011-02-04  23:16
  14. 2011. február 4. 23:1688.

    Szerinted lehet gyógyszer nélkül is jobbulást elérni?Csak ezek a bizonytalanság érzések és szédülés ne lenne nálam...

    A legkisebb stresszre beindul a szapora pulzus,szédelgés...

    Ez már a szervezetem reakciója,hiába a szorongásoldó...

    Nem tudod véletlenül,hogy az sr-ről hogyan lehetne fokoztosan leállni?Mivel ha elvagdalom,már nem sr a hatása...

    előzmény:
    pikpik (86)
    2011-02-04  22:57
  15. 2011. február 4. 23:0887.

    Igen,ez csak sima szorongásoldó...

    Mielőtt elkezdtem szedni,csak 2-3 hirtelen jelentkező és elmúló rosszullétem volt.Már bánom,hogy valaha orvoshoz fordultam,és bevettem az első szem gyógyszert...

    Amúgy a két évvel ezelőtti diagnózisom:Kevert szorongásos és depressziós zavar agoraphobiával,erre kaptam a Helex st-t,ami alprazolam hatóanyag.

    Már jó ideje szedtem,amikor a fórumkat olvasva rájöttam,milyen nagyfokú függőséget okoz.Fogalmam sincs,hogyan fogom elhagyni,de hiába szedem,így is rosszul vagyok.Állítólag antidepresszánssal együtt kellett volna kezdeni a szedését,majd ezt a gyógyszert fél éven belül elhagyni.De az én orvosom nem így állította be a gyógyszerezést,antidepresszánst nem is kaptam.Nem tudom mi lenne,ha elhagynám a gyógyszertÍ(lassanként),de azt tudom,hogy a gyógyszer szedése előtt teljes életet éltem,és bárcsak a régi lehetnék!!!

    előzmény:
    Katalin52 (85)
    2011-02-04  22:49
  16. 2011. február 4. 22:5786.

    Ugyanaz a hatóanyaga, mint a Xanaxnak, vagy Frontinnak. Kedélyjavító, és nem gyógyszer, csak orvosság. Kábítószerhez hasonló a hatásmechanizmusa, egyre több szükséges a csökkenő hatás mellet. A hirtelen abbahagyás elvonási tüneteket okoz.

    A pszichés betegség pszichés módszerekkel gyógyítható

    előzmény:
    silver77 (84)
    2011-02-04  21:05
  17. 2011. február 4. 22:4985.

    Szeretettel üdvözöllek!

    Nem ismerem a gyógyszert,amit szedsz,nem is hallottam róla!Két év alatt már biztosan kellett volna,hogy hasson!Egyetlen dolgot tudok tanácsolni,hogy sürgősen keress egy másik orvost,és mondd el neki a tüneteidet,és kérj tanácsot,hogy milyen módon tudnád abbahagyni a gyógyszer szedését.A szorongásod ugyanúgy jelen van a gyógyszer mellett is?Mivel nem tudom,hogy konkrétan milyen tüneteid voltak,amiért elkezdték veled szedetni ezt a gyógyszert,ezért más tanácsot nem tudok neked adni!Egy biztos:ilyen hosszantartó szedés után nem szabad egyik napról a másikra abbahagyni!!!!Biztos,hogy szükséged lenne valamilyen terápiára is.

    A hétvégén biztosan többet tudok a gépnél lenni,úgyhogy írj nyugodtan!

    Kati

    előzmény:
    silver77 (84)
    2011-02-04  21:05
  18. 2011. február 4. 21:0584.

    Sziasztok!Én új vagyok itt a fórumon,ma regisztráltam.

    34 éves vagyok,van egy 6 éves koraszülött kisfiam.Az elmúlt 10 évben rengeteg nehézségen mentem keresztük,ebből fakadóan kezdődtek a rosszulléteim.Sajnos egy ideje rájöttem,hogy engem nagyon félrekezeltek,és gyógyszerfüggő lettem...

    Az orvosom nem tájékoztatott a hozzászokás veszélyéről,és csak írta és írta hónapról hónapra a Helex SR nyújtott hatású 0.5 mg szorongásoldó tablettából a napi 2*0.5 mg-ot.

    Már két éve szedem a Helex sr-t ugyan ebben az adagban,tehát napi 1 mg 2 részre osztva.Nem kaptam mellé semmi más gyógyszert,csak önmagában ezt szedem.Amikor elpanaszoltam a kezelőorvosomnak,hogy úgy érzem sokkal rosszabbul vagyok a gyógyszer mellett,azt mondta,emeljem az esti adagot 1 mg-ra,de én nem emeltem.A szedés kezdete óta kb 8 hónapja jelentkezett nálam szédülés,bizonytalanságérzés,szapora szívverés is.Hiába veszem be az adagot,olyan,mintha semmit sem hatna már,sőt,mintha ettől lennék egyre rosszabbul.Alig merek előrehajolni,mert húz a fejem,félek,hogy előreesem,és ez az érzés nem rohamszerű,hanem tartósan jelentkezik a legkisebb stressz hatására is.

    Nagyon szeretném letenni a Helex SR-t,de mivel ez nyújtott hatású,állítólag nem tanácsos elvagdosni,mert akkor elveszíti a retard hatását.

    Van közületek valaki,aki szintén ezt a gyógyszert szedte,és sikerült is neki elhagyni?Hogyan kellene nekilátnom a csökkentésnek szerintetek???Aki tud,legyen szíves a tanácsával segítsen nekem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. február 4. 11:5983.

    A teát természetesen lehet ízesíteni, pl mézzel, de én simán szoktam inni, úgy is egész jó az íze.

    Az állapotomra meg az jellemző, hogy semmi nem tud lelkesíteni, motiválni, se kedvem, se erőm nincs semmihez, nem vagyok kíváncsi semmire és senkire, kerülöm az embereket, nem érzek se pozitív se negatív érzelmeket, és leginkább örülni nem tudok semminek. Persze próbálok erőt venni magamon, hogy ne lássák rajtam, jobb napjaimon még szóba is állok az emberekkel (látod, ide is írok :o)), de minden olyan értelmetlennek tűnik. Talán túl sokat gondolkodom azon, hogy mi is az életem értelme, célja, mi a fenének születtem, mikor semmire se vagyok jó, egy nagy selejt vagyok stb... Bár most inkább úgy érzem, nincs egy értelmes gondolat se a fejemben. Minden olyan üres. Csak úgy vagyok.

    No de nem ez a topik témája, úgyhogy nem rinyálok többet.

    Azért majd örülnék ha megírnád a tapasztalataidat a terápiáról, hogy haladsz vele, van-e hatása stb.

    Jó hétvégét!

    előzmény:
    Katalin52 (81)
    2011-02-03  12:12
  20. 2011. február 3. 12:3182.

    Szia!

    Én sajnos konkrétan tudom,hogy mitől szorongok,sajnos szinte mindentől!

    Valószínüleg túl sokat foglalkozom a testem minden apró rezdülésével!

    Olvasva a hozzászólásokat,elkezdtem a pajzsmirigy dolgon gondolkozni.

    10 éve szedek pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert,és évente 2x járok vérvételi kontrollra.Rendben voltak az eredményeim,2 évvel ezelőttig.Akkor viszont a pajzsmirigy alulmüködés,átment túlműködésbe,hogy mitől,azt nem tudom.Felemelték a gyógyszer adagom,ismét vérvétel,még rosszabb lett.Vissza csökkentették az adagot,még rosszabb lett!Legutóbb vissza állítottak az eredeti adagra,most egészen picit javult az eredmény,de még mindíg nem jó.Jelenleg ott tartok,hogy az elején szedett adagot,ami 100 mg volt naponta,orvosi javaslatra 75 mg-ra csökkentették,márciusban kell újból mennem vérvételre,meglátjuk,hogy milyen eredmény lesz.Olvastam a hsz-ban ,hogy a pajzsmirigy túlműködés is okozhat ilyen tüneteket.Ez az állandó szorongás érzés,pulzusszám emelkedés is kb 2 évvel ezelőtt kezdődött.A vérnyomásom sincs rendben,csökkentőt kell szednem.Elküldtek kardiológiára is,kaptam egész napos vérnyomásmérőt a nyakamba,de nem mutatott ki semmi eltérést.Szívultrahangra kell majd mennem,de csak akkor ha a pajzsmirigy eredményeim rendben lesznek.A kardiológus addig nem csinálja meg,mert azt mondta,hogy addig nem kap normális eredményt.

    előzmény:
    birerzsi (61)
    2011-01-31  00:02
  21. 2011. február 3. 12:1281.

    Szia!

    2 hete én is szedem a magneb6-ot.Kipróbálom a citromfű teát is.Lehet ízesíteni,vagy csak naturan szabad inni?

    Nagyon reménykedem én is a kognitív terápiában,de még nagyon az elején vagyok!

    Mit jelent az nálad,hogy a "semmi nem érdekel"kategóriába vagy?Azért ez sem túl jó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (65)
    2011-01-31  14:23
  22. 2011. január 31. 22:4880.

    Szia!

    Szerinted én hogyan tanácsoljam egy orvosnak,hogy adjon SSNI-t?Egyébként azt sem tudom,hogy mi az?Gondolod jó néven venné tőlem?Azt nem mondhatom neki,hogy egy fórumon valaki azt tanácsolta!

    előzmény:
    semiramis (72)
    2011-01-31  15:23
  23. 2011. január 31. 20:0379.

    Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok már évek óta.

     

    Semiramis? Ez pontosan milyen vizsgálatot jelent, miket mérnek?

     

    Nálam semmilyen vizsgálat nem volt (20 éves voltam),  csak mondta  doki, hogy alacsony a szerotonin szintem Egyáltalán, hogy lehet ezt mérni?

     

    előzmény:
    semiramis (73)
    2011-01-31  15:25
  24. Torolt_felhasznalo_871862
    Torolt_felhasznalo_871862
    2011. január 31. 19:1278.
    Egy kérdés merült fel bennem. Ha az aggodalmaskodó gondolkodásmódot valaki kiiktatja, elmúlhat a szorongása?
    előzmény:
    semiramis (73)
    2011-01-31  15:25
  25. 2011. január 31. 17:0977.

    valahol olvastam egy módszert a sok közül a görcs oldására..erősen össze kell szorítani minden létező izmot, úgy tartani pár másodprecig és kiengedni

    volt már, hogy vezetés közben éreztem, hogy kezd jönni és kipróbáltam, megfeszítettem magam és utána elernyedés..hát mit mondjaK? olyan higgadt lettem  egyik pilklanatról a másikra mint buddha:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top