Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mérgező a habtapi???

hollófekete
Létrehozva: 2011. január 16. 18:46

Sziasztok!

Kisgyerekesként felfigyeltem a hírre, miszerint Magyarországon is betiltották a hapszivacs szőnyeg (ismertebb nevén habtapi) forgalmazását, mivel mérgező anyagot tartalmaz. Másfél éves gyerekem miatt azóta több helyen is használjuk a lakásban, mióta mászni kezdett. Ma már természetesen nem mászik, de mivel sem nem szőnyegpadlós, sem padlófűtéses a lakásunk, így hagytuk. A szájába nem veszi (persze előfordul kezdetekben, de hamar megtanulta, hogy nem szabad).

Mit gondoltok, szedjük fel? Alig ismerek olyan kisgyerekes családot, ahol ne lenne? Ha nem ezt, akkor mit helyette?

  1. 2018. január 13. 08:2334.

    Mi ezért nem is vettünk habtapit, hanem az ÖKO TEX tanúsítvánnyal ellátott EKO Játszószőnyeget vettük. 100% Made in Germany, megbízható és nagyon szeretjük. Nem szabad ismeretlen eredetű játékot venni szerintem...

  2. 2018. január 6. 15:5733.

    amúgy szerintem tök jó ajándékötlet babáknak, jó ajándékötlet keresztelőre is egy ilyen eko játszószőnyeg. Megéri , mi már 3 éve használjuk és hibátlan az állapota. Most éppen gyerekszőnyeg helyett ez van letéve a gyerekszobába, nagyon jól szigetel. 

  3. 2018. január 6. 15:5632.

    amúgy szerintem tök jó ajándékötlet babáknak, jó ajándékötlet keresztelőre is egy ilyen eko játszószőnyeg. Megéri , mi már 3 éve használjuk és hibátlan az állapota. Most éppen gyerekszőnyeg helyett ez van letéve a gyerekszobába, nagyon jól szigetel. 

  4. 2018. január 6. 15:5431.

    Mi ezért nem is vettünk habtapit, hanem az ÖKO TEX tanúsítvánnyal ellátott EKO Játszószőnyeget vettük. 100% Made in Germany, megbízható és nagyon szeretjük. Nem szabad ismeretlen eredetű játékot venni szerintem...

  5. 2011. március 19. 16:0430.
    Látom, ez egy pár hónapja indított topik, azóta "le is ült" a hisztéria, újra tele vannak a játékboltok habszivacs puzzle szőnyegekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 9. 08:1929.

    Kedves szülő- és nagyszülő társaim!

    Ne dőljetek be az álszenzációnak! A hisztériát, a tv2 2011. január 15.-én indította és január 31.-én még a hírtv Panaszkönyv című műsorában is a téves híren rágódtak.

    "Halálos vegyületet, rákkeltő Formamidot találtak a legelterjedtebb habszivacs játszószőnyegben" - hangzott a szenzáció a tv2 riport felvezető szövegében. Ez nem igaz! Nem találtak! A Formamid ugyan tényleg mérgező és rákkeltő hatású, ám emiatt nem történt termékbetiltás nem szerepel sem a www.nfh.hu, sem a www.piacfelugyelet.hu, de a rapexben sem.(http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archi ves_en.cfm) A gyógyszeriparban elterjedten alkalmazott vegyületre nézve az Uniós és hazai előírásokban határérték nem szerepel. Akkor meg betiltani sincs mit. Mindezeknek utána lehet keresni az interneten.

    Szerintem is fontos, hogy a média időben tájékoztassa a közvéleményt a piacon megjelenő veszélyes termékekről, de ezt ne riogatásal, hamis információkkal tegye! Nem túl gyakran, de előfordul, hogy  forgalomba kerül veszélyes termék. Ilyenkor csak olyan hírnek higgyetek, amelyik pontosan megadja a termék nevét, bemutatja, hogyan néz ki a csomagolása, ki hozta forgalomba. Ennek alapján lehet majd tudni, hogy az ezer hasonló közül melyik az az egy, amelyik veszélyes, a többi 999 féle pedig jó. A sokféle játszószőnyeget, különböző gyártók állították elő más időpontban, más-más helyről származó hasonló alapanyagokból, más országban.  Mind egyformán hibás lenne? Dehogy. Csak az a modell és ezt kell(ene) a médiának közhírré tenni!

    Mondom mindezt, mint  gépészmérnök nagyapa, aki 15 éven át fogyasztókat védeni hivatott felügyelő és a játékszakma témafelelőse voltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. január 17. 10:5728.

    Azért az elég figyelemre méltó, hogy a pdf-ben, amit csatoltál 1997-es dátum van. Éppen ideje volt betiltani. Persze gondolom egy csomó minden másban is ott van, csak győzd kitalálni az összetevőket, mert sok műanyagon nem szerepel részletes lista.

     

    Valaki írta, hogy csodálkozik, hogy vannak még mérgező dolgok. Lehet nagyon mániákus vagyok, de mindig is lesznek ilyen dolgok, mert amíg olcsó a gyártás, és jól el lehet adni, ki az aki nem nyerészkedne rajtunk.

    előzmény:
    gota25 (27)
    2011-01-17  10:50
  8. 2011. január 17. 10:5027.

    http://www.omfi.hu/icsc/PDF/PDF08/icsc0891_HUN.PDF

     

    Elég veszélyesnek tűnik, bár még én sem szedtem fel... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top