Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sos felvételi!

maszi
Létrehozva: 2011. január 3. 10:18

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék!

 

Tudja valaki, hogy melyik az a középiskola, ahova nem kell a központi írásbeli felvételi?? 

 

Köszi! 

  1. 2011. január 3. 13:5029.
    Rosszul fogalmaztam. Nem pótfelvételi, hanem pót jelentkezés.
    előzmény:
    bababetű (21)
    2011-01-03  12:41
  2. 2011. január 3. 13:3028.

    Nálunk a magyar tanár tart külön felkészítést, ott szépen átvették az előző évek feladatsorait.

     

    A matektanár......aki a diri is egyben...és hol bemegy órát tartani, hol nem.....

     

    Feladta az összes feladatsort talán 2003-2010 évekre, mind a kettőt éves szinten. Januárt 10-én írnak belőle felmérőt.

     

    Úgy segített a gyerekeknek az osztályban, ahogy a télapó.

     

    Már majdnem mind készen van, de hogy ebből még egy felmérőt is írni ? Még fokozni a streszt ? Ráadásul úgy, hogy ő át sem vette velük, csak feladta hf-nek ? Amikor tudjuk, hogy olyan példák vannak benne, amikben a lnyeg a felírás, nem a megoldás. Na és a felíráshoz kell a trükköt ismerni.

     

    Magunktól is megcsináltuk volna, mert nagyon hasznos.

     

    Már rájöttem, hogy nem csak amiatt, hogy gyakorolja, és mérjük az időt.

     

    Valahogy úgy van összeállítva a feladatsor, hogy adott képességű gyerek mindig adott szinten teljesíti. Mert mindig van benne megoldhatatlan, és ujjgyakorlat. Átlagban mindig az az eredmény jött ki, és ez megnyugtató, mert fel lehet mérni a gyerek szintjét, és a gyerek si megnyugszik, mert érzi, hogy mekkora a stabilitása.

     

     

    előzmény:
    maszi (24)
    2011-01-03  13:16
  3. 2011. január 3. 13:2227.

    Az is, felesleges streszt okoz a gyereknek, szülőnek, tanárnak.

     

    Nekem most elég, ha 1 hónappal lennénk idősebbek, mert a fő suliban február 2-án lesz eredményhirdetés, és akkor már tudni fogjuk hogy sikerült az írásbeli. 

     

    A szünet első 3-4 napjában a lányom 12 órákat aludt egyhuzamban...egy "kicsit" fáradt volt.

     

    Még arra is gondoltam, 20-21-én nem is engedem suliba, aludjon, és pihenje ki magát. Elképesztően sokat számít, hogy kipihent, vagy agyonhajszolt. 

    előzmény:
    maszi (22)
    2011-01-03  12:57

Címlap

top