Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos jan. 3.-tól

Körte1978
Létrehozva: 2011. január 1. 22:55

Tervezi még valaki rajtam kívül, hogy hétfőn elkezdi a 90 napos diétát?

  1. 2011. január 11. 17:34201.

    Köszi, jól bírom. Sőt, túl jól. Eddig minden étkezés után dugig laktam, kicsit se voltam éhes. De nem kiabálom el, mert csüt-ön gyümölcsnap. Előre félek...

     

    Node megcsinálom! Különben is, kitartás! Már "csak" 88 napom van hátra belőle .

    előzmény:
    Cipóka26 (193)
    2011-01-10  19:22
  2. 2011. január 11. 17:32200.

    A receptek megvannak, köszi, próbálom tartani a szigorúbb változatot.

    A szénhidrát napokkal én is bajban leszek, ugyanis nem vagyok egy nagy tésztaevő. Utálom, hogy az ember megeszi, magához vesz egy csomó kalóriát, aztán fél óra múlva már megint éhes vagy, mert nem laktat.

    A holnapi szénhidrát napon egy kicsi pizza lesz az ebédem, a vacsim meg fittnes croassaint (teljes kiőrlésű lisztből).

    előzmény:
    szunyamanó (192)
    2011-01-10  16:38
  3. 2011. január 11. 17:30199.
    Ez a játék nagyon mókás. Húgoméknak is van, annyit nevettünk rajta. Kitartást kívánok hozzá, hogy folyamatosan tudd használni!
    előzmény:
    Nojjjmi (191)
    2011-01-10  13:16
  4. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 11. 11:17198.

    Sziasztok!

     

    Zsuzsi: lehetne több mínusz is, de hát már néhány kilóval is elégedett leszek (pajzsmirigy, lassú anyagcsere). Milyen a zumba?

    El is felejtettem ezt: ebéd-vacsorára ugyan azt-köszi (most olvastam eddig csak emlékezetből csináltam, már ez sem megbízható).

    Nojjmi: nagyon figyelmes párod van akkor most a lendület még nagyobb!

    Cipóka: akkor még van mit tanulni, MO valóban nem elismert foglalkozás, de lehet, mire végzel, változik a helyzet!

    Akkor ma ebéd-vacsi: zöldségpörkölt és rizs, meg saláta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 11. 11:05197.
    szunyamanó: Nem felétle kell ugyanazt enni este és délben........én mindig mást ettem, különben hamar feladtam volna!
    előzmény:
    szunyamanó (195)
    2011-01-11  08:33
  6. 2011. január 11. 10:36196.

    Sziasztok!

     

    Én már egyszer lefogytam ezzel a módszerrel 7 kilót! Most idén megpróbálom megint. 2 év alatt jött vissza a leadott..........de nem nagyon figyeltem oda miket eszem utánna.

     

    Szóval csatlakozom, bár azt nem tudom végig csinálom é.

     

    Mot 64 kg vagyok és 58 körül szeretnék lenni!

     

    Bárén a reggeli tejcsis kávémról nem tok lemondani, de utánna 2 órán keresztül semmit nem eszem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449277 (5)
    2011-01-01  23:32
  7. 2011. január 11. 08:33195.

    Sziasztok!

     

    Körte, köszi! Lentebb írtam, hogy is van ez az ebédre-vacsorára egyforma dolog. Szerintem nem lehet akkora különbség a két verzió között.

     

    Cipóka, egy kalappal a mai vizsgához!!

     

    Nálam egy hét után az eredmény: -1,5 kg. :))) Tudom, hogy ez leginkább víz, és nem is lesz minden héten ennyi mínusz (főleg, ha a torna hatására némi zsír még izommá is alakul), de kezdésnek nagyon jól esik.

    Ma gyüminap, de nem bánom, csak azt, hogy nem tavasz/nyár van, mikor lehetne a sok finomságot nyomatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. január 10. 20:26194.

    Lencsefőzi: 0,25 kg lencsét 2-3 órára beáztatni sok vízbe, olajon hagymát pirítani, leszűrt lencsét és 4 marok sárgarépát rádobni, ˝ liter vizet ráönteni, bele 4 babérlevél és a  végén még petrezselyem levelet bele. Fél órát főzni. Egy füstölt ízű kockát és egy marhahúsleves kockát is tettünk bele, ilyesmit egyébként nem használunk, de máskor vmi husit főzünk bele, most meg ugye nem… Fincsi lett

    Pirított tészta: kínai étteremben vettem…

     

    Holnap: gombás-tejfölös husi lesz ebédre és vacsira is, nyami!!! Én a múltkor a fehérje napon nem is tartottam, hogy ugyanazt kell enni.. Ez keményítő napon is így van?

     

    Én nem mérem még magam. Nem tudom meddig tudom megállni, de egyrészt nagyon sokat akarok leadni, így most akármennyi is ment le az első héten, a mérlegen lévő szám nekem még mindig sok(k) lenne, másrészt korábban nagyon elkedvetlenített, amikor leállt a fogyás, stb. most viszont nagyon végig akarom csinálni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. január 10. 19:22193.

    Sziasztok!

     

    Pillekosbor, még ez az évem van hátra és utána még 2 év. Szerintem nekem azért ment le egy kicsit több, mert én az adagokat is csökkentettem. Én úgy csinálom, hogy megpróbálom az ebédet kitolni 2 órára és utána vacsorára már csak gyümölcsöt vagy nyers zöldséget eszem.

     

    Zsuzsi, én is úgy gondolom, hogy végre megtaláltam azt a hivatást amiben teljessen ki tudok majd teljesedni.

    Neked ma van az első napod ugye? Eddig hogy bírod?

    Nekem ma gyümölcsnapon van és elég jól bírom, mert ma megint ideges vagyok a holnapi neuro vizsga miatt így nem nagyon kívánok semmit.

     

    Nojjjmi, nálunk az iskolában van ilyen a gyerekeknek, és néha mi is megszoktuk kapni, hát ne tudd meg, hogy akkor mi is egész nap csak ezen "lógunk". Mi is beszéltük a párommal, hogy kéne venni, de sajnos addig míg én csak tanulok nem látok rá sok esélyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 10. 16:38192.

    Sziasztok!

     

    Körte, ha nem nagy kérés, leírnád egész pontosan hogy csinálod a lencsefőzeléket? Még sosem csináltam, csak levest a lencséből. Köszi!!

     

    Pillekosbor, hurrá, ezek szerint nálad is elindultak a kilók!

     

    Zsuzsi, receptekhez link: http://90naposdieta.uw.hu/ Hajrá! Én is spinningre járok, nagyon szeretem. A diéta előtti hétvégén én is azt csináltam, amit te "most utoljára" felkiáltással. :)

    Ebéd-vacsi: amennyire tudom, a 90naposnak van egy régebbi és egy újabb verziója, az új kicsit megengedőbb. A réginél volt, hogy ebéd-vacsi ugyanaz, az újabb szerint csak a fajtája (ha ebéd sajt, vacsi is sajt pl.) legyen ugyanaz. Az újabb engedi a tejeskávét gyümölcs előtt két órával, a régebbi nem.

     

    Dorka, na akkor én meg majd azt a teát próbálom ki, amiről írtál. Igazából a feketék a gyengéim, de nem lehet egész nap azt inni.

     

    Nojjmi, ezen a N. Wii-n jót mosolyogtam, biztos szórakoztató csinálni is, de nem lenne nekem való. A párod milyen figyelmes, hogy meglepett vele!!

     

    Nálam ma a kísértések-kísértése: beültünk délelőtt a kedvenc kávézónkba, pont a hűtőpult elé, ami tele volt finomabbnál finomabb (és hatalmas...) sütikkel. Nem kicsit csorgott a nyálam... A párom viszont nagyon rendes volt, enni akart egyet, de aztán azt mondta, ha én nem ehetek, ő sem fog. De nem is a sütik hiányoznak legjobban (ugye szh napon lehet ezt-azt), hanem a szendvicsek, sonkával, sajttal, zöldségekkel megrakodva. Ja, és szombaton hazamegyünk a szüleimhez, épp gyümölcsnapra esik, szuper lesz. :/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 10. 13:16191.

    Sziasztok,

     

    Megvagyok, a 7vége egész jól ment. Bár én a piritósra engedek magamnak 3szög sajtot, vagy egy kis margarint, nem olyan nagy bűn sztem. 

    Ma nagyon szenvedek, eddig 3 mandarint ettem, és 2 tejeskv. már várom az estét iszok egy kis húsleves lét, meg földi mogyoró fogok enni.

    Tegnap csípős paradicsomos tésztát csináltam az volt az ebéd és a vacsi....

     

    Az a baj a CH nappal h sokmindent lehet enni, és szombat reggel már minusz egy kiló volt az eredmény de ma reggel viszont u annyi... hát nagyon szomorú is voltam.

     

    Viszont mozgás.... nem tudom ki ismeri Nintendo Wii-t??? unokahúgoméknak  van és karácsonykor sokat játszottunk. Beszéltük is férjjelh ha lenne olcsón egy használt vennénk mi is... És nagy nagy meglepetésemre megvette újonnan. Nem mintha olyan jól állnánk anyagilag, de megvette Fit Boarddal együtt.Egész hétvégén avval játszottunk. itt egy link ha nem ismernétek: http://www.youtube.com/watch?v=-LgpqZPlkuY

    sokféle játék van rajta, plusz jóga,  meg külön személyi edző... számolja h mennyit fejlődtél, szóval nagyon klassz. Végül is azt számoltuk hogy fél évi edzőterem bérlet... úgyhogy a meglepetés is nagy volt meg remélem az eredmény is az lesz.

     

    Mindenkinek kitartás... hosszú lesz ez a hétfő!!!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. január 10. 13:13190.

    Jaj még egy kérdés:

    Nem kötelező vacsira is ugyanazt enni, mint ebédre, csak kisebb mennyiségben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (186)
    2011-01-10  12:22
  13. 2011. január 10. 13:11189.

    Hétfőn és csütörtökön spinningre járok, keddenként pedig zumbára.

     

    Azon gondolkodom, hogy (minden) hétvégére be kéne még iktatni egy kis uszodát is. No nem gondoltam 3 km-t leúszni de egy kis szauna meg egy kis úszás azért nem árt. Na majd meglátjuk, hogy a párom akar-e jönni. Egyedül oda nem megyek.

     

    Szerintem nem rossz a mínusz fél kiló különben. Ugye jól emlékszem, hogy te nem akarsz nagyon sokat fogyni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (186)
    2011-01-10  12:22
  14. 2011. január 10. 13:08188.

    Nem egyszerű hivatást választottál, viszont tiszteletre méltó. Kár, hogy Magyarországon sem anyagilag sem erkölcsileg nem becsülik meg, aki ilyen pályára lép.

    Én kitartást és kívánok, és azt, hogy találd meg majd a munkában a szépséget és elhivatást!

     

    u.i.: a hétvégén rengeteget bűnöztem, mert úgy voltam vele, hogy ez az utolsó hétvége, amikor még sok minden szabad, aztán augusztusig úgysem lesz ilyen.

     

    Ma fehérjenapom van, reggelire két kicsi banánt ettem. Ebédre 3 főtt tojást és három kisebb pulykasonkatejercsbe töltött körözöttet. Megittam a két deci husilevest is (maradt marhahúsleves még szombatról).

    Eddig nagyon jól bírom, dugig is lettem vele. Szóval a lelkesedés tart, bár érzem, hogy a 90 nap azért nagyon hosszú idő ehhez az 5 órához képest .

    előzmény:
    Cipóka26 (185)
    2011-01-10  09:45
  15. 2011. január 10. 13:03187.
    Ügyes legyél ma, kitartás a gyümölcsnaphoz! Nekem csütörtökön lesz! Szenvedni fogok, mint a kutya, de akkor is megcsinálom!
    előzmény:
    dor9ka (184)
    2011-01-10  09:12
  16. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 10. 12:22186.

    Sziasztok!

    9. nap nekem, -0,5 kg nem sok, de én ennek is örülök. Ebéd: grillezett csirkemell zöldsaláta. Vacsi : rántotta szintén zöld salival.

    dor9ka: só, citromlé, snidling vagy fokhagyma (ha a családnak készül, mehet egy kis tejföl is)jó érett legyen az avokádó, mert úgy finom.

    Cipóka: szép eredmény! Sok van még hátra az iskolából?

    Zsuzsi: ha már neki fogtál menni fog! Én is csak egy víznapot tervezek (ha összejön) .Milyen edzésre jársz?

    szunyamanó: menni fog meglátod,csak akarni kell!

    Körte: mit fedd a pirított tészta? Elég unalmas a Sznap jó lenne néha feldobni valamivel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. január 10. 09:45185.

    Sziasztok!

     

    Nem még nem mondtam, hogy minek tanulok. Konduktor leszek, ha elvégzem az iskolát.

     

    Hogy telt a hétvégétek? Én ismét nagyon büszke voltam magamra, mert a párom óriás palacsinzátott vásárlás közbe és megtudtam állni, hogy ne egyek belőle!!!!

     

    Reggel mérés volt és már 2 kilóval kevesebb vagyok azaz 67 kg. Mondjuk még így sem jön rám csak 1 farmerem. :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (174)
    2011-01-08  20:50
  18. 2011. január 10. 09:12184.

    Sziasztok!

     

    Szunyamanó: s Greenfield teákat még nem kóstoltam, erre a szőlősre kiváncsi vagyok, majd legközelebb veszek. Amiről írtam DM saját márka, Das gesunde plus, kékes a doboza, sárga és kék szimfónia a fantázianév, az egyik mangó-kókusz (édeskés), a másik fekete bodza és fekete áfonya (jó savanykás) ízű.

     

    Körte: a pirított tésztát csak simán lepirított tészta, vagy valami speciális pl. szójaszószos üveg- vagy rizstészta?

     

    Zsuzsi: nem baj a SOKK KELL a kitartáshoz szerintem... Szerintem fogsz találni itt is jó kis recpteket, szerintem márt ezalatt a pár nap alatt is sok jó gyűlt össze!

     

    Hajrá 2. gyüminap!!!

    előzmény:
    szunyamanó (180)
    2011-01-09  21:27
  19. 2011. január 10. 08:43183.

    ,,Tegnap anyukáméknál voltunk, simán megálltam, hogy ebédre csak egy kis hagymás krumplit egyek hatalmas adag zöldsalival, ők meg ették a rántott husit..."

     

    Te egy hős vagy!

    előzmény:
    dor9ka (179)
    2011-01-09  20:32
  20. 2011. január 10. 08:23182.

    Sziasztok lányok!

    Ígéretemhez híven ma kezdem a 90 napost és járok het 3 edzésre.

    Most mérlegeltem magam, majdnem sokkot kaptam. Végülis felfogom méginkább motivációs eredménynek a látottakat.

     

    Én havi 1 víznapot tervezek, szerintem nem kell több.

     

    A receptekkel bajban leszek, de majd írjátok le, mit ettetek és akkor lehet lesni

    előzmény:
    szunyamanó (180)
    2011-01-09  21:27
  21. 2011. január 10. 06:20181.

    dorka, a margarita pizzát már én is kinéztem vmelyik szénhidrát napra. Nyami!

    szunyamamó lencsefőzelék: mindenféle rántás v. habarás nélkül, jó sok lencsével és egy kevés kocka répával, sok fűszerrel. Önmagéban jó sűrű lett.

    A kőrőzöttet pedig úgy csináltam, hogy csak túrót kevertem össze tejföllel, hagymával és pirospaprikával. Fincsi lett. Onnan jött az ötlet, hogy vki írta, itt a kőrözöttes sonkatekercset. Eredetileg azt akartam csinálni, de végül egy 180 g-os túrót használtam be, hozzá még plussz tejfölt, nem akartam még sonkát is hozzá. (Nem mintha sikerülni mindig ilyen mértékletesnek maradnom, még aznap este a rántottából nagyon bekajáltam. Meg tegnap a pirított tésztából...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 9. 21:27180.

    Sziasztok!

     

    Én is egész jól elvagyok. Ma zöldségleves volt az ebéd, vacsi sütőben sült krumpli. Holnap meg pestós tésztát + valami péksütit tervezek. Remélem, nem csak az újdonság varázsa hat még, és a vége felé is hasonlóan lelkes leszek...

     

    Dor9ka, a Greenfield teákra gondolsz? A szőlőset nagyon szeretem én is!

     

    Körte, hogy csinálod a lencsefőzeléket habarás/rántás nélkül? A magában körözöttel még mindig nem sikerült megbarátkoznom. :)

     

    Rágica, te minden gyüminap után víznapot tartasz? Én csak havonta egyet tervezek. Többiek, hogy csináljátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. január 9. 20:32179.

    Sziasztok!

     

    Én is megvagyok

    Tegnap anyukáméknál voltunk, simán megálltam, hogy ebédre csak egy kis hagymás krumplit egyek hatalmas adag zöldsalival, ők meg ették a rántott husit... Vacsira egy kis sütőbe sült krumpli szintén rengeteg salival.

     

    Találtam a DM-ben nagyon finom teákat, nagyon intenzív ízük van, ezzel sokkal könnyebb, mint ha vizet innék, így folyamatosan ízeket érzek a számban

     

    Ma fél margarita pizza volt az ebéd salival, aztán átmentünk István szülihez "ebédre", én csak levest ettem, azán játszottam Emmával, amíg ők benyomták a vasárnapi ebédet.

    Nekem ez vát be, hogy ameddig húzom az ebédet, én a délelőttöt nagyon jól bírom!

     

    Pillekosbor: mit teszel az avokádókrémbe? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 9. 19:29178.

    Sziasztok!

     

    Hogy telt a hétvége?

     

    pillebokor én se tornáztam végül azért séta volt a gyerkőcökkel

     

    tegnap: ebéd: sült krumpli + ketchup, vacsi: lencsefőzelék

    ma: ebéd: pirított tészta (hatalmas tányérral benyomtam...) vacsi: 1 croissant

     

    holnap gyümi, de keddre fincsi gombás tejfölös husi lesz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. január 9. 12:40177.

    Sziasztok!

    Ma jól "bealudtam"! (Negyed 10-kor ébredtem. )

    Az ebéd már kész. Zöldbableves és paprikás krumpli. (Vasárnap ide, vasárnap oda.) Ez éppen nagyon jó lesz nekem is a keményítő napra.

     

    Remélem mindenki bőszen fogyózik, és hétfőn majd beszámol a sikerekről!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top