Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyi 2011

centicske
Létrehozva: 2010. december 28. 18:17

Sziasztok.

 

Már túl vagyunk a karácsonyi nagy zabáláson, de a szilveszteri még hátra van. 

 

Ki készül fogyizni január 1-től? És milyen módszerekkel?

 

 

  1. 2011. január 5. 11:56351.
    Szívesen, örülök, hogy tetszik.
    előzmény:
    kicsilara (350)
    2011-01-05  11:55
  2. 2011. január 5. 11:55350.
    húúúúúdeszupper nagyon köszönöm.
    előzmény:
    centicske (348)
    2011-01-05  11:45
  3. 2011. január 5. 11:54349.

    basszus ez tök jó. nekem eszembe nem jutott volna soha. itthon rékáztam és mindig feladtam. pont azért amit írtál. most már rájöttem kell az az 1 óra a család nélkül csak nekem de akkor nem görcsölök ott sem hogy nem megy még a X*Y ismétlés csak 1-2 szer.

    előzmény:
    ÁgicaT (345)
    2011-01-05  11:18
  4. 2011. január 5. 11:45348.

    Szia

    Ha neked 7 hónapos picúrod van, akkor neked ezeket a kismamáknak való gyakorlatokat ajánlom. Itt van terhestorna is, de olyan is, amit babával lehet közösen csinálni. Hátha találsz magadnak olyat, amit meg tudsz otthon csinálni.

    előzmény:
    kicsilara (341)
    2011-01-05  10:53
  5. 2011. január 5. 11:39347.

    Ez igaz.

     

    Pl rólam senki nem mondaná meg, hogy annyi vagyok, amennyi, mert csontos vagyok. De pl az uncsim 3 kilóval súlyosabb, de ránézésre kb 10-nem tőnik kettőnk közt a súlyeltérés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (338)
    2011-01-05  09:50
  6. 2011. január 5. 11:31346.

    Szaisztok,

     

    én mindig reggel szénhidrátot eszem, és utána próbálok már nem enni. tegnap a tescoban bevásároltam zsömléből, így reggelire megengedett magamnak az 1 db zsömle, sznedvicsnek elkészítve, illletve kávé tejjel, mé egy toffifie bonbont is ettem az előbb, de tegnap este amikor kaínálták nem ettem. HA teljese megvonnám magamtól az édességet és a szénhidrátot, akkor pár hét múlva tuti rossz következménye lenne, pont az amit marieklein írt, fanatikusan én sem csinálom, csak módjával, mert így tovább tart a kitartás szerintem és lassan - lassan majd sikerül ( legalább is remélem) rávezetnem magam  teljesen egészséges életmódra és a szénmhdirátok helyettesítésére egészségesebb élelmiszerekkel.

     

     

    MA még nem tudom mit fogok ebédleni, van még egy nagyon pici saláta tegnapról, de az nem lesz elég, és van töltött káposzta is, amit kenyér tejföl és egyéb kiegészítők nékül, szuerintem meg lehetne enni, lehet az lesz. Illetve van még szilveszterről korhely leves, amit én főztem, abba is csak hus és savanyű káposzta van, a két étel rokon is, így valamelyiket fogom ma enni szerintem. Vacsi a maradék pici sali, vagy pedig egy búzakorpás kefír + alma.

     

    MA kutyasétáltatás betervezve, meg egy Alexandra torna, tegnap elkezdtem a labdás tonrát is, de itt levés a hely, azzal majd egynelőre csak hasizom és egyéb gyakorlatokat végzek, egyenlőre maradok Szandránál.

     

    További szép napot mindenkinek

     

    előzmény:
    centicske (1)
    2010-12-28  18:17
  7. 2011. január 5. 11:18345.

    Sziasztok!

     

    Nekem eddig viszonylag jól mennek azok a dolgok, amiket célként magam elé tűztem. Bár a folyadékbevitelem még mindig nagyon kevés, emiatt szerintem tartalékol a szervezetem. Szóval megyek is mindjárt, főzök egy kis zöldteát.

     

    Sokan írjátok, hogy durr-bele nekifogtatok a tornának, és izomlázatok lett tőle.

    Ez a legnagyobb butaság, amit elkövettem valaha én is. Fokozatosan kell ám! Ha azt mondja Réka, hogy 3x8, akkor elég abból 1x8-at csinálni az első héten. Aztán 1-2 hét múlva már lehet 2x8, utána pedig a 3x8. 

    Az izomláz nem jó!! Ráadásul utána már az 1x8 is nehezen megy, végül sikerélmény híján feladja az ember, hogy ez nehéz, nem tudom. Kell ez nekünk?

     

    Pl. mivel én 1 hónapot kihagytam az edzéssel, holnap ha megyek, nem 3x15-t fogok csinálni, mint november végén, hanem 2x15, és még a súlyokból is visszaveszek 2-3 kg-t. Aztán 1-2 hét múlva vissza a régi súlyok, és újabb 1-2 hét múlva vissza a 3x15.

     

    Ésszel, csajok!

     

    (mivel írásban a hangsúly és a mimika nem megy át, ezért mielőtt valaki félreértené, nem bántásként, meg nem kritikaként írom. csak gondoltam, elmondom, nekem mit tanácsolt az edzőm)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. január 5. 11:10344.

    na igen....

     

    én 82 kilósan már 40-es ruhákat hordtam... ha abból leadok m ég 20-at, mert a kalkulátor szerint nekem az az ideális, hát nem tudom.... akkor lenne 36-os?? vagy már kiszúrná a csontom a bőrömet.... :)

     

    én megelégszem a 75 kilóval, szerintem akkor már jól fogom magam érezni a bőrömben... de addig is nagy utat kell bejárnom :)

     

    olyan jó olvasni itt a többieket, sok erőt ad, ha már feladná az ember... :)

    előzmény:
    kicsi_babóka (343)
    2011-01-05  11:03
  9. 2011. január 5. 11:03343.

    Szia!

     

    Szerintem az ilyen kalkulátorok nem mindig mutatnak ideális képet. Nekem a 168 cm-es magasságra kijön valahol 61, valahol 58, valahol meg 53. Én kb 60ról indulok, nekem 53 az ideális.

    előzmény:
    kicsilara (328)
    2011-01-05  08:49
  10. 2011. január 5. 10:58342.

    Szia!

    Én hétfőn kezdtem a  90 napost, viszonylag jól birom. Ma szénhidrát napom van, reggeli 3dl 100% os gyumölcslé, délelőtt 1 banán, ebéd vega hamburger, tészta leves, sok zöldséggel, vacsi egy kifli 1 pogácsa, sok zöldséggel bélelve. Holnap gyümi nap, kicsit félek tőle, hogy fogom kibírni, mert közben a családnak főzök!

    előzmény:
    Kristanna (326)
    2011-01-05  08:33
  11. 2011. január 5. 10:53341.

    kösz a hasonlatot. tehát aki bérszámfejtő az már csak zsíros lehet?

     

    Mellesleg sosem voltam nagy evő. a fogigátló és egy rossz életszakasz miatt híztam meg. napi 1300kcal-ba szerintem baromi sok minden belefér.

    Örülök hogy neked bevált az a táplálék kiegészítő por, ha nem gond én nem venném meg. nem hiszem hogy azzal hatalmas hibát követek el, hogy elhagyom a kenyeret, tésztát, rizst, krumplit, cukrot, édességet, és mellette a bevitt tápláléknak nézem a kcal tartalmát mert érdekel. érdekel mi az amiről azt hittem nem árt és mégis pl trapisajt, vagy azt hittem hogy árt de nem pl tojás rántotta. ezek mellett pedig igyekszem a 7hónapos picúrom és munkám mellőm a párom időbeosztásához igazodva sportolni is.

     

    ajánlom hogy nézd meg az orvoslexion.hu oldal napi kalóriaigény kalkulátorát ott lebontja neked szénhidrátra, fehérjére zsírra hogy ha heti fél kilót ( a mértéket változtathatod) szeretnél fogyni akkor a te paramétereid alapján naponta miből mennyit kell magadhoz venned. 

    szerintem az hogy valaki zsírból vagy izomból fogy attól is függ hogy mennyi sportot visz a diéta mellé. de te ezt biztos jobban tudod én csak feltételezem. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (338)
    2011-01-05  09:50
  12. 2011. január 5. 10:53340.
    Szia! Én is a Norbi szerint szeretnék fogyózni, majd adjál tippeket, mert ezt a 25 kg-ot nagyon irigylem! Ma reggelire 1 narancsot és 1 gyümölcsjoghurtot ettem, délben pedig ananászos csirkét eszek brokkolival. Vacsit még nem tudom. Nap közben pedig almát és répát rágcsálok majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587624 (339)
    2011-01-05  10:34
  13. Torolt_felhasznalo_587624
    Torolt_felhasznalo_587624
    2011. január 5. 10:34339.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék én is csatlakozni. Nekem 25 kg-tól kellene megszabadulnom sajnos.

    A norbi update szerint szeretnék fogyni, mert pár éve sikerült vele leadnom 5 hónap alatt 25 kg-t, amit 2 évig tartottam is. Sajnos a fogamzásgátló mellett nagyon gyorsan meghíztam, amit nem sikerült még leadnom főleg az édességimádatom miatt :(

    Most viszont elszántam magam, mert nagyon nem érzem így jól magam és szeretném a régi ruháimat hordani.

    Ha sikerül akkor nyár elején meglepem magam egy vákumos testkezeléssel a szülinapomra.

    Van esetleg tapasztalata erről valakinek?

     

    Hogy álltok egyébként a fogyással? Én egyenlőre próbálom megállni, hogy nem mérem magam, de nem könnyű.

     

    Ja és a Réka 2009-es dvd-re tornázom mindennap. Pontosabban szeretnék, de olyan izomlázam lett tőle az első alkalom után, hogy mozdulni nem bírok.

     

    Remélem így hogy csatlakoztam könnyebb lesz a fogyókúrát végigcsinálnom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. január 5. 09:50338.

    csak ezek a kalkulátorok arra nem térnek ki, hogy zsírból vagy izomból áll az erdményként kapott érték. pedig ez lenne a lényeg.

     

    teljesen másképp néz ki egy 65 kilós azonos magasságú izmos, sportos nő, mint a 65 kilós marika a bérszámfejtésről.

     

    morbid, de ha levágná a villamos a lábam, én is sokkal könnyebb lennék! ennyit a kalkulátorokról.

     

    sosem a kilót kell nézni, hanem a testzsírszázalékot és a tükröt, ruhákat.

    előzmény:
    centicske (332)
    2011-01-05  09:14
  15. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. január 5. 09:46337.

    ... és majd jól leáll az anyagcseréd, és ha kicsit is többet eszel (mert ugye nem gondolod, hogy életed végéig 1300 alatt fogsz enni?), rögtön zsírként pakolódik fel.

     

    rájöttem, hogy nem kell mindig túl elszántnak lenni, annak sosincs jó vége. 

    előzmény:
    kicsilara (334)
    2011-01-05  09:25
  16. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. január 5. 09:44336.

    ez éri meg. 

    előzmény:
    tmelinda (322)
    2011-01-04  18:16
  17. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. január 5. 09:42335.

    nem. a turbódiétás dolog kihasználja az átlagnők tudatlanságát. baromi drága, és elég rossz tápanyag-összetételű. (sok szénhidrát, kevés fehérje).

     

    ami megéri, és kategóriájában a legolcsóbb: a cytogen whey pro. netről is rendelhető, de testépítő boltokban lehet kapni. én vízzel keverem ki, a tej túl kalóriadús (bár úgy finomabb). az ananászos-vaníliás számomra ihatatlan, a csokis viszont megunhatatlan. lehet pl. túróra is szórni:-)

     

    mivel elég sokat sportolok (napi 1,5-2 órát),  nekem nagyon kell az izomtápláláshoz a plusz, koncentrált fehérje.

     

    de erre a porra is érvényes: kell mellette a sport, a megfelelő táplálkozás. ez nem fogyasztószer (nem zsírégető), hanem élelmiszer, ami koncentráltan tartalmazza a tápanyagokat. a napi fehérjeszükséglet fele vihető be vele. 

     

    viszont ha valaki erre adja a fejét, érdemes utánaolvasni a számára szükséges tápanyagigényeknek (fehérje/szénhidrát/zsír), mert ez már komolyabb termék, mint a nőhülyítő turbó. 

    előzmény:
    tmelinda (322)
    2011-01-04  18:16
  18. 2011. január 5. 09:25334.

    Lányok mindenkinek ajánlom orvoslexikon.hu interaktív fülre katt és ott vannak kalkulátorok. van olyan hogy napi kalória kalkulátor ami úgy lebontja a dolgokat hogy ha fogyni akarsz akkor napi hány kcal kell!!!!

     

    Nekem 1300kcal ad ki. annyit sem szeretnék enni.

     

    nézzétek meg szerintem hasznos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. január 5. 09:20333.
    Nekem 66,6 kg jött ki a kalkulátor szerint. De szeretnék újra ennyi lenni! Kalóriát ti számoljátok? Mennyi lenne a fogyózáshoz ideális? Lehet, hogy pár napig nekem is írnom kellene, hogy tudjam nagyjából mennyit ehetek, hogy fogyjak is.
    előzmény:
    centicske (332)
    2011-01-05  09:14
  20. 2011. január 5. 09:14332.

    Köszi, én is most találtam rá erre.

     

    Beírtam az adataimat, és az jött ki, hogy nekem 65,7 a normális,  de ez nekem kicsit sok.

     

    Most vagyok ennyi, de le szeretnék belőle adn, 62 - 64 ig mennék, attól függ, hogyan érzem magam, és honnan mennyi megy le.

    előzmény:
    kicsilara (331)
    2011-01-05  09:08
  21. 2011. január 5. 09:08331.

    http://www.hazipatika.com/tools/weight

     

    most hirtelen ezt találtam, de majd megkeresem azt amelyiknél be kell írni a derék és csípőméretet is a magasság mellé de ugyanaz a kg jött ki nekem.

     

    köszönöm hogy jöhetek.

     

    ma még csak a kávé volt lassan eszik a cseppem gyümit akkor készítek magamnak 1 alma, banán, mandarin, kivi gyümisalit. ez kb 228kcal.

     

    ebédre mgint a tepsis zöldség lesz cicivel mert a halat nem vettem ki. vacsira gombás tojásrántottát tervezek.

    előzmény:
    centicske (329)
    2011-01-05  08:57
  22. 2011. január 5. 08:59330.

    Sziasztok!

    Szeretnék én is csatlakozni közétek. Én hétfőn kezdtem el a fogyómat, kb. 30 kilótól (brr) kell megszabadulnom. Két gyerek után nemrég kezdtem el dolgozni, és úgy látom itt az idő, hogy visszanyerjem szülés előtti súlyomat. Nagyjából Norbi szerint fogok fogyózni, nem fanatikusan, de próbálom betartani, és otthon van egy futópadom, arra heti háromszor kötelező lesz rámásznom.

    Nagyjából ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. január 5. 08:57329.

    Szia

     

    Isten hozott a klubban. Ide mindig, mindenkinek lehet csatlakozni, még annak is, aki nem akar fogyni.

     

    Van olyan kalkulátor linked, ami kiszámítja az ideális súlyt? Megköszönném.

     

    Sok sikert a fogyihoz és főleg kitartást. 

    előzmény:
    kicsilara (328)
    2011-01-05  08:49
  24. 2011. január 5. 08:49328.

    Sziasztok!

     

    Lehet még csatlakozni???? én január 2-án kezdtem el fogyizni 1-én még ettem az újévi lencséből, hogy legyen miből vásárolni idén

     

    pár szó rólam és a fogyimról aztán majd eldöntitek csatlakozhatok e.

     

    7hónapos a kislányom 75 kiló vagyok és 168cm... az okos kalkulátorok szerint 61 kiló lenne jó. sajnos ami rajtam van az már nem a terhesség alatt rakódott rám. így leadni sem lesz valami egyszerű. Magamtól is 15 kiló mínuszt terveztem be, erre fél évet szánok. Megígértem magamnak és a picinek hogy 1 éves születésnapjára újra lefogyok és olyan karcsú leszek mint fénykoromban azaz 7évvel ezelőtt...

    ehhez az alábbiakat gondoltam:

    -baromira nincs kedvem semmilyen konkrét diétát követni

    - heti 2-3 szor aerobic ( III. ker. ha van valaki itt akkor jöjjön velem a Csillagvárba)

    - semmi tészta, krumpli, rizs, cukor, vagy egyéb rossz szénhidrát.

    - napi minimum 2 liter víz

    - délig gyümi

    - ha nagyon megéhezem akkor max 1 virsli vagy egy tojás.

    - ebédre csirke vagy hal, rájöttem a pulykát utálom így az kimarad. mellé zöldségek. az elmúlt napokban pl. tepsis zöldségeket ettem vele sült csirkemellel és reszelt sajttal. 1 répa, fél cukkini, 2 ujjnyi padlizsán, 1-2 gomba, fokhagyma, só bors. és egy tenyérnyi cici. kb 3 deka sajjtal. isteni.

    - uzsi ha nagyon megéhezem ugyanaz mint a tízórai vagy max joghurt, esetleg kefír

    -vacsira valami könnyű szintén mint tízóraira.

    -napi 1 kávéstej azért írom így mert jóval több a tej mint a kávé.

     -ezeket naponta excel táblába felvezetem és nézem mennyi kcal. bár ahány kalóriás oldal van annyi féle verzió létezik, kiválasztottam egyet és ahhoz mérem. max 1200kcal engedélyezek magamnak.

     

    Szerintetek van esélyem? 

    nagyon elszántnak érzem most magam, annyira hogy párom 2nappal ezelőtt reggelire hozott tepertős pogit és megmondtam nem eszem meg.

     

    szóval kicsit hosszú lett, de csatlakozhatok?

     

    üdv:

     

    K

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. január 5. 08:36327.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Nálam a reggeli egy jó nagy darab sajt és egy csésze 1,8-az tej, és persze a kávé. Sajnos más nincs itthon, de indulok vásárolni. 

     

    Ebéd húsleves (tészta nélkül) és lencsefőzelék. 

     

    Uzsonnára zabkésa natur joghurttal és klementin.

     

    Vacsira pedig paprika, sonka és zsírszegény túró.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145670 (325)
    2011-01-05  08:22
  26. 2011. január 5. 08:33326.

    Sziasztok, jó reggelt! :)

    kezdődik a 90 napom... :)

     

    ma reggelire narancs és mandarin, ebédre hoztam virslit, sajtot és egy kígyóubit, vacsi viszont lehet kicsit húzós lesz,m ert van egy gombóc töltött káposztám... persze kenyér nélkül...

    felszerelkeztem két üveg ásványvízzel, és teákkal.... :)

     

    Kitartást mindenkinek!!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_145670
    Torolt_felhasznalo_145670
    2011. január 5. 08:22325.

    Sziasztok!

     

    Sok jó dolgot írtatok az ételekkel kapcsolatban,fel is jegyzeteltem.

    Tegnap egész nap a Rossmannos kenyeret ettem parizerrel és paradicsommal,reggel és este pedig zabkása volt.

     

    Ma már megittam a kávémat édesítővel és zabkása fahéjjal ,édesítővel pedig számomra elmaradhatatlan,imádom.Az ebéd és a vacsora még nincs a fejemben.Talán ma saláta v.milyen husival.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  28. 2011. január 4. 22:00324.

    Lányok, a méz és a barna / nádcukor fogyózás szempontjából semmivel sem jobb, mint a fehér cukor! A fruktóz jobb, mert az lassan szívódik fel, ezért tovább érezhetjük telítve magunkat.

    Az édesítőtől pedig nem kell annyira félni mint a mumustól, gondoljunk csak a cukorbetegekre.

    Nyugodt szívvel használható a stevia, de nagyon drága és elég rossz utóíze van (legalábbis nekem).

    Ami viszont finom, bár drága, az a xilit, vagy nyírfacukor. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  29. 2011. január 4. 20:17323.

    Én az Xl-S tablettát szedtem.

    Igazából azt éreztem, hogy eltelít.

    Naponta 2x szedtem, ebédhez 2 szemet, vacsihoz 1-et. Mellé a normáltól kicsit kisebb adagokat ettem, és egyáltalán nem voltam éhes a két étkezés között. Sőt többször előfordult, hogy csak azért ettem vacsorát, hogy legyen mihez bevenni a bogyót.

     

    Alli-t próbálta a barátnőm és a keresztlányom apja. Az arra nevel rá elég durva mellékhatásokkal, hogy zsírmentesen táplálkozz. Ugyanis ha több zsírt eszel, mint a megengedett, akkor az kontroll nélkül kocsonya-szerű, vagy folyékonyabb állagban távozik. Igazából önfegyelemre nevel - ha ez megvan bogyó nélkül is, akkor fölösleges pénzkidobás.

     

    Kolléganőm csinálta a TurbóDiétát. Ő csak annyit fogyott vele, amennyi az elején a hashajtással lement. És aztán marha uncsi volt, hogy 3 ízt variálhatott csak, és gyakorlatilag 2 hétig nem használta a fogait, nem rágott - ez is nagyon hiányzott neki egy idő után.

     

    A párom testépítőknek való FatBurnert szed, de mellette kicsit sem figyel a kajálásra - hatása semmi.

     

    Amit viszont én szeretnék szedni, az az L-karnitin. Ez egy olyan anyag, ami egyébként is megvan a szervezetben, de ha még többet viszünk be belőle, akkor hatékonyabbá teszi az edzést, mert segít a zsírsejtek lebontásában.

     

    előzmény:
    centicske (303)
    2011-01-04  12:45
  30. 2011. január 4. 18:16322.
    Ezen a fehérjeporos dolgon én is gondolkodtam, vagy a turbó diétán. Megéri megvenni őket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (292)
    2011-01-04  09:16
  31. 2011. január 4. 16:21321.
    Ez a zumba nagyon szupernek tűnik :DDDDD
    előzmény:
    centicske (1)
    2010-12-28  18:17
  32. 2011. január 4. 16:08320.
    Köszönöm! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (316)
    2011-01-04  15:14
  33. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. január 4. 15:55319.

    megvan nekem a könyve, és nagyon jó!!!

     

    most szétnézek a honlapján, köszi! 

    előzmény:
    centicske (318)
    2011-01-04  15:47
  34. 2011. január 4. 15:47318.

    http://www.szoojudit.hu/

     

    erre az oldalra bukkantam, szét lehet nézni itt is, akit érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (317)
    2011-01-04  15:23
  35. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. január 4. 15:23317.

    "mindig működik"?:-) akkor ez egy nagyon sikeres fogyókúra lehetett

     

    az alapanyagcsere (BMR, rá lehet guglizni, ki lehet számolni), alá tilos menni a kalóriákkal, mert nagy baj lehet a vége. 

    előzmény:
    Amálka40 (304)
    2011-01-04  12:56
  36. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. január 4. 15:14316.
  37. 2011. január 4. 15:04315.
    a kókuszgolyós recept engem is érdekelne
    előzmény:
    goosebump (313)
    2011-01-04  14:24
  38. 2011. január 4. 14:41314.

    Meg kell mondjam, hogy isteni finom volt a körözöttel töltött paprika :-)

    Várom a zumbáról szóló beszámolódat, a pi***arázás nekem is nehezemre esne elsőre :-))) Bár néha reng a hájam :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (291)
    2011-01-04  09:10
  39. 2011. január 4. 14:24313.

    szia!

     

    én eddig csak sós vízben főzve csináltam, általában köretként ettem, pl nyáron lecsó mellé, ilyesmi.

     

    egyik barátnőm most karácsonykor pl olyan kókuszgolyót csinált, hogy kölest főzött vízben kókuszreszelékkel és mazsolával, ettől finom édeskés íze lett, és ebből a kölesből gyúrt golyókat és forgatta meg a száraz kókuszreszelékben, isteni finom volt komolyan (majd elkérem a pontos receptet:))

     

    másik ötlet, szintén tőle: hagymát dinsztel sárgarépával pici olajon, rá árpa, leöntöd vízzel, mazsolát rakott még bele, és megborsozta, kicsit pikáns, édeskés-csípős, de finom volt.

     

    ja, és még az jutott eszembe, hogy én mostanában kölesgolyókat is vettem, és reggelire  felkockázott zöldséggel, esetleg vmi felvágottal tök jó (szintén kenyér helyett)

     

    vegetáriánusok receptjeit érdemes nézegetni, sokkal több féle alapanyagot felhasználnak, jó ötleteket el lehet lesni.

     

    előzmény:
    centicske (312)
    2011-01-04  14:09
  40. 2011. január 4. 14:09312.

    Szia

     

    Láttam árpát a boltban és 2 napja azon filózóm, hogy jó lenne fogyira, vagy nem. Erre olvasom, hogy te ajánlod. Árpakása receptet találtam többet is.

     

    Te hogyan fogyasztod?

    előzmény:
    goosebump (311)
    2011-01-04  13:50
  41. 2011. január 4. 13:50311.

    sziasztok!

    én az előző pár hónapban szabadultam meg sikeresen 9 kilótól (165 cm, 69ről 60ra), az elmúlt hetekben elmaradt a torna, de amint elmúlik a hasfájós pár napom, nekiállok, mert hiányzik.

    próbálok olyan kajákat írni, amik nekem bejöttek, remélem lesznek olyanok is, amik még nem voltak leírva :)

     

    - alma hámozva, kockázva be a mikróba kb 4-5 percre, olyan lesz mint a kompót, csak nem olyan savas, és nem kell rá cukor, semmi szerintem

     

    - olívabogyó + sajtkockák

     

    - krémlevesek, nem muszáj tejföllel, tejszínnel, a főtt zöldségeket magukban is le lehet turmixolni, olyan fincsi, és könnyen emészthető

     

    - barnarizs, ÁRPA! (gersli) tarhonya és fehér rizs helyett, kölest is lehet enni

     

    - kávé mézzel nagyon finom, az mégsem fehér cukor

     

    - nyers saláta (amilyet éppen találsz) + ananász (én a konzerv csökkentett cukortartalmút ki szoktam áztatni vízben, tudom a rendes ananász lenne az igazi) + narancs + tökmag

     

    - nálam mindig van valamilyen halkonzerv, az ropogós paprikával, paradicsommal, uborkával, sajttal, főtt répval finom

     

    - plusz szoktam a lidl-ben venni kb 170 ft-ért olyan kenyeret, ami rozslisztből és vízből van, nagyon vékony ropogós, biztos tudjátok milyen, nem tudom mi a becses neve, kenyér helyett tökéletes, mivel nincs benne élesztő, szintén jobban tudja feldolgozni a szervezet, ha jól tudom.

     

    na, hirtelen ennyi jutott eszembe :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  42. 2011. január 4. 13:43310.

    Igazad van, de a 800 kcal-ás fogyókúrával hamar ledobod a kilókat és ha utána napi 1500-ra térsz át, akkor marad a súlyod. Ezt is kipróbáltuk.

    Lehet próbálkozni sokféle fogyókúrával, én pl. nagyon régen 5 kg-tól úgy szabadultam meg, hogy délig csak gyümölcsöt ettem, utána meg ehetsz bármit, bármennyit, viszont csakis egyféle ételt,  és mindezt 4 óránként ismételheted. Nem vagy éhes, csak hiányzanak a megszokott ízek, mivel a rántott husit nem eheted sült krumplival, a cs.pörköltet nokival, csak külön étkezésre.

     

    Egy biztos, ha kevesebbet eszik az ember, mint amennyit szokott, akkor fogyni fog. Én tuti, hogy napi 2-2500 kcal-át megettem, tehát ha 1000-el kevesebbet ennék, már attól is fogynom kellene.

    előzmény:
    judyxg (309)
    2011-01-04  13:22
  43. 2011. január 4. 13:22309.

    Neeeee! Ne annal egyel kevesebbet, ami a letfenntartasodhoz szukseges! A 800 kcal amit ajanlasz, nagyon keves!

     Teljesen egyetertek a kommented azon reszevel, ami a "csodaszerekre" vonatkozik: csoda nincs, tobb kaloriat kell elegetni, mint amennyit megeszel. DE! En inkabb az extra egetest javaslom, legalabbis a kaloriacsokkentes egy reszenek kivaltasara. Persze, ha az ember zabal, nem tud annyit mozogni, hogy sovanyka legyen, de en az alabb altalad ajanlott aszketa-eletmod helyett egeszseges etrendet javasolnek (kevesebb zsir, cukor, tobb zoldseg, hal, a szokasos etrendhez kepest kb. 500 kcal-lal kevesebb - akinek a szokasos napi 1300 kcal, annak tuti nem kell fogyoznia!!!), mozgassal kombinalva. Sajnos, nincs fix receptem, de nekem az etkezesi naplo es a mozgas bejott, es a 800 kcal modszerekkel szemben maradando eredmenyt hoz es (remelhetoleg) jo szokassa valik...

    előzmény:
    Amálka40 (305)
    2011-01-04  12:59
  44. 2011. január 4. 13:14308.
    Reggelire ettem egy Philadelphia krémes, sonkás, házi szendvicset (mert utaztam), ebédre húsleves, ami marhalábszárra főtt, és kevés lecsó volt.  Most éhes vagyok, valamit ennem kell, de sajnos nem sok van itthon abból, amire nekem szükségem lenne.
    előzmény:
    sgizella (307)
    2011-01-04  13:00
  45. 2011. január 4. 13:00307.

    Szaisztok!

     

    Most lettem kész az ebére készített lencsesalátával, de csak kb 1 - 1,5 óra múlva fogom megenni egy kis husival, meg jó sok ásványvizet iszom mellé.

     

    Beletettem a tegnapról megmaradt barnarizst is, így update szerint már vacsira nem lehetne belőle enni, mert a barna rizs 2-es kód, vacsi lehet az lesz, mint tegnap ( azért majd a változatosságra is ügyelni kell jobban), 1 kefír zabkorpával + 1 tea.

     

    Megtaláltam a szűteámat, ileltve a régi időkből az aloe vera tisztító fahéj ízű teáját, esténként azokat fogom inni én is, és én is úgy tervezem, hogy 6 - 1/2 7  (tanítványfüggő mikor megy ez az utolsó), már nem eszem. ma reggelre elég éhes is lettem ez miatt, de ki kell bírni.

     

    Ma reggel éhgyomorra ráálltam a mérlegre és  - 1,5 kg vagyok kevesebb, mint vasárnap, azért ez becsapós, mert akkor teli gyomorral álltam a mérlegen, sé akkor még nem volt az egész napi étkezés tudatos, legközelebb már csak egy hét múlva reggel éhgyomorra fogok megint méreckedni.

     

    Én is utólagosan elnézést kérek az írásomért, gyorsan írtam, és kevertem össze a betűket.

     

    A Zumba engem is érdekel nagyon (marieklein én is szegedi vagyok), de egyenlőre még itthon fogok tornázni, ma fitness ballal, vagy a kazettára vagy a labda dobozán látható gyakorlatokat fogom elvégezni, ma már gyalogoltam kb. 40 percet, mert gyalog mentem el a Tescoba.

     

    Körbe is néztem mit kell majd még beszerezni: barnacukor, ( édestíő van itthon, amit jelenleg is használok), teljes kiőrlésű liszt,stb.

     

    Én is telepakoltam a hűtőt sima kefírrel, illetve egy - két sovány gyümölcsö joghurttal, mrt azokat nagyon szeretem.

     

    Hoztam nektek egy másik salátareceptet, amit az előbb találtam még nem próbáltam ki, de ő lesz a következő áldozat: 

     

    Tavaszi fitneszsaláta:

     

    Hozzávalók az öntethez: 3 evőkanál méz, 3 evőkanál mustár, 3 evőkanál citromlé, fűszerek(tetszésszerint bors, só, majoránna, szerecsendió)

    a salátához: 3 közepes fej hagyma, 1 kígyóuborka, 3 alma, retek, jégsalátatetszés szerinti mennyisgében ( szerintem a hyagma sok, abból elég egy fej is vagy egy fé, főleg ha vöröshyagma, pedig én nagy hagymaimádó vagyok, inkább a klilát részeísítem előnyben).

     

    Megcsináljuk a slaátalapot, majd apróravágjuk a belevalókat és tálaláskor dísztíhetjük szezámmaggal.

     

    üdv mindenkienk: Gizy
    előzmény:
    centicske (1)
    2010-12-28  18:17
  46. 2011. január 4. 13:00306.

    Sziasztok!

    Én is csatlakoznék hozzátok!

    Én update-tel szeretnék fogyni ismét, most tervezem hogy rendelek időnként a Teletáltól is update kajákat, meg persze én is úgy próbálok itthon főzni.

    2 éve 3 hónap alatt 12 kilót adtam le ezzel a módszerrel, igaz akkor hetente 3-4-5 alkalommal tornáztam is, amire most nem sok időm lesz.

    Kb. 15 kilótól szeretnék megszabadulni, de lehetne több is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  47. 2011. január 4. 12:59305.
    Veszélyesek! Fogyni csak attól lehet, ha kevesebb kalóriát eszel meg, mint amennyi a létfenntartásodhoz szükséges!
    előzmény:
    centicske (303)
    2011-01-04  12:45
  48. 2011. január 4. 12:56304.

    Sziasztok!

    Abbahagytam a dohányzást egy hónapja és felkaptam 4 kg-ot, már eddig is le kellett volna fogynom 10-et. Iszonyú kövér vagyok, még sohasem voltam 70 kg, hát most sikerült. Szeretnék a régi súlyomra visszafogyni 56-58 kg-ra, ezt húsvétra szeretném elérni. Sokkal könnyebb, ha többen fogunk össze.  Nagyon sok olyan étel van, ami kevés kalóriát tartalmaz és mégis finom. Szerintem ezeket kellene összegyűjtenünk és abból könnyebb a napi menűt kiválasztani.

     

    Pl. nagyon kevés kalória van a kígyóuborkában, 3 szelet abonett 2-3 dkg reszelt sovány sajt és uborkaszeletek, kíváló reggeli vagy vacsi és alig több, mint 200 kcal. Vagy vajas abonett kemény tojás karikák, 2-3 abonett 1 tojás még 200 kcal sincs. 1 banán is hosszú időre jóllakottság érzetet kelt, reggelire kíváló. Nagyon fincsi 2-3 paradicsomot felszeletelni, fohagymasóval megszórni és reszelt sajtot tenni rá, 2-3 tojásból rántotta is klassz jégsalátából készült salival,  vagy pl. pitába salátát, paradicsomot, kevés kukoricát, uborkát tenni, rá egy evőkanál majonéz, isteni fincsi és kevés kalória,  nagyon klassz lehet még a fasírt, amit nem olajban sütünk ki, hanem sütőben és oliva olajjal permetezzük be, szintén salátával és még millió ilyen kis kalóriát tartalmazó étel van.

    Ha valaki 800 kcal tart be, akkor kezdetben heti 2-3 kilót fogy, 1 hónap múlva heti 1 kg, újabb hónap múlva pedig heti fél kg-ot. Ezt már többször, többen próbálták kolléganőim, mindig működik.

    előzmény:
    centicske (1)
    2010-12-28  18:17
  49. 2011. január 4. 12:45303.

    Nektek mi a tapasztalatok a fogyiporokkal, fogyibogyókal meg ezekkel a csodaszereklel kapcsolatban, amiket reklámoznak?

     

    Próbált valaki ilyeneket?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_739635 (302)
    2011-01-04  12:30
  50. 2011. január 4. 12:30302.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Nálatok is ilyen köd van? Alíg látni ki az ablakon...

     

    Rosiene: én iszok csapvizet, forrásvizet a közelből, néha szódát, vagy ha nagyon muszáj ásványvizet, de a csapvíz kivételével teszek bele szódabikarbónát... Meg mindenféle zöld és gyógynövényes teát naturba vagy egymással keverve meg Supergreens-t, azaz zöld löttyöt, napi1-3litert, atöbbi folyadékom is napi szinten 1-3 liter, mikor hogy alakul az összetétel.

     

    Ellaaa:súly tekintetében akkor kb. ugyanazok a céljaink ;) zöld mate tea jó ötlet, köszönöm, régen külföldön én is azt ittam állandóan, de itt nem kaptam zöldet, de most majd rákérdezek a herbáriában...

     

    Pamutnyuszi: én szoktam sokmindent otthon tartani pl:

    - barnarizs, jázminrizs

    -durumtészta

    -teljeskiőrlésű tészta

    -mindenféle gyümölcs, friss és aszalt, fagyasztott bogyósok, dobozos is jó néha az édességvágyra, de az cukros, tartósítószeres

    gyümölcs alapban van: alma, banán, körte, grapefruit, néha szőlő, szilva, gránátalma, mangó, ananász

    -zöldségfélék alap: paprika, paradicsom, uborka, retek

    -zöldségfélék fagyasztott: mindenféle keverékek és simák, valamint kínai

    -zöldségfélék friss: cukkini, káposzta, kínai kel, zeller, gomba, krumpli, hagyma, fokhagyma

    -zabkorpa, búzakorpa, árpacsíra, kölescsíra örlemény, 

    -ropogós műzli, cukrozatlan gabonapelyhek

    -mazsola, tökmag, szotyi, mandula, dió, mogyoró, datolya nasinak

    -kukoricacsipsz - tacco sós, natúr pattogatni való kukorica

    -korpovitkeksz, vagy biónasi,puffasztott rizs szeletek, bár ezekben több kalória van mint gondoltam egy csomag több mint 300 kalória és egyben megeszed mégis éhes maradsz szerintem...

    -növényi krémek a dm-ből pl. toscana -olyan ízű mint a körözött

    -magoskenyér, zsemle, jól fagyaszthatóak is

    Remélem ez segít

    Amit kihagytam, vagy én nem eszek, azt meg majd a többiek megírják.

     

    Marieklein: a zumbá én is szeretem, pont ma mondta a barátnőm, h ő is épp kipróbálta, eleinte nem egyszerűek a lépések, ha nem vagy kimondott latintáncos, de bele lehet jönni és akkor szuper hangulatot ad

     

    Üdv az újaknak

     

    Jelentem rólam ma reggelig 1 egész kiló ment le. Harmadik napja csinálom e level diétát, kezdek éhes lenni, bár még nem ettem ebédet...

     

    Megyek is, hátha jobb lesz utána

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top