Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. május 4. 21:30126.
    Sziasztok jó estét!Képzeljétek majdnem eltolódott mert a gyt-nak a tornaterme beázott hívott tegnap este, hogy jövő héten lessz jó neki. . . . . de én ragaszkodtam hozzá, hogy kijöjjön!!! Rendes volt és megoldotta és. . . . . . . megvolt az első gyógytorna! HÁT szimpi a csajszi . kedves és Cseninek is az volt, mert elég sokáig nevetett(beszélt)hozzá míg mi beszélgettünk. Hypotónia-(tudjátok pontossan mit jelent????). . . nekünk azt mondta vszínű örökölte mert az apja is ilyen laza izomzatú. A háta és a lába gyengécske azt kell fejleszteni heti 2x50perc. Elkezdte kb15-20percig csinálta és az első pár perc után Csenge elkezdett sírni és a végéig ez nem változott. . nagyon sajnáltam de tudom , hogy késöbb jóóó lesz. És nem fogunk rá emlékezni. Különben ez a csajszi régen a "Gézengúz"alapítványnál dolgozott és ajánlotta , hogy menjünk oda is mert ott az úszás +plussz segít. /Különben ő sem érti a házi orvosunkat miért várt mikor tudta, hogy milyen sokat kell várni az időpontra!!!!????/Kérdeztem tőle az időt , hogy kb meddig kell majd járni ??. . . . de persze ezt majd pár alkalom után látja csak. . . . Nagyott aludt utána. Mondta a gyt, hogy lehet, hogy izomláza lesz -1kicsit nyügibb lesz-
    nem volt! Tegnap voltunk az ortpédián ő teljesen megnyugtatott rendben minden még röntgent is csináltatott, tök jó. Azt mondta miért siettetjük ezt a lányt???Megynyugodtam 1kicsit. És remélem nyár végére már szaladunk MINDANNYIAN!!!!!
    Bocsi hosszú voltam.
    puszi Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 4. 20:52125.
    Sziasztok, annyit termeltetek, hogy alg győztem elolvasni! :-))))
    A nagyfiam 9 éves lesz a jövő hónapban. Ő pont a másik véglet volt - mindent tankönyv szerint, percre pontosan csinált. Épp ezért nehéz volt nem mindig hozzá hasonlítgatni a kicsit. De kezdek erről az önsorsrontásról leszokni!!!

    A mászásról: kell!
    Ha pár hétig is csinálja, de nagyon megalapozza a jobb-bal agyfélteke fejlődését, a váltott kéz-láb mozgás kihat később az írásra, olvasásra.
    Ezért van, hogy késztetik kiváltani, megtanítani a babucikat.
    Igaz, ha nagyon belejönnek, mint az én fiam, el sem akarják hagyni, mert gyorsabb bármelyik kétlábonjáró
    gyereknél, felnőttnél!

    Sok puszi kicsinek és nagynak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_879177
    Torolt_felhasznalo_879177
    2004. május 4. 19:18124.
    Szia Csurmica!

    Bocs, hogy csak most irok, de eddig nem voltam net kozelben.
    Igen Marknal is volt ilyen, hogy a bal kezet nem hasznalta es a kuszasa is eleg muris volt. O viszont kb. 1 hetig kuszott, utana rogton megtanult maszni es azt mar teljesen szabalyosan, igaz egyszer ketszer elofordult, hogy orra bukott, mert a bal kezevel nem jol tamaszkodott.
    Ot leginkabb Monika ezert a nyakanal kezelte es igy mara elmult minden.

    Marti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (101)
     
  4. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 4. 16:41123.
    Szia!
    Bocsi, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Amikor 4 gyerekről beszéltem, az úgy néz ki, hogy 4 külön gyerek, négy külön gyógytornász egy-egy gyerekhez, és a gyerekekhez tarozó szülők. Egyébként akár egy -egy kisérőt is lehet vinni. Úgy, hogy sokszor van, hogy 2kisérő is van egy gyerekkel.
    2000forintot fizetünk mi kezelésenként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 4. 15:58122.
    Sziasztok Anyukák,

    Hicudzsi, köszönjük a fotók véleményezését. A Pampalini eddig még mindenkinél favorit volt. S ráadásul az egy tök spontán kép. (általában azok a legjobbak, bár nem mintha Gábrissal nagyon lehetne már "irányított" képeket csinálni:), mind spontán.
    Alvásilag elég jól állunk. Reggel fél 8-kor kel, utána 11-től fél 1-ig alszik. Utána 3-tól fél 5-ig. Tehát naponta 2-szer másfél óra van. Az igazság az, hogy én eléggé erőltettem az alvást. Ez azt jelenti, hogy ha felkelt fél óra után, akkor inkább felvettem és ringattam, hogy visszaaludjon. Így egy idő után kitolódott az alvásigénye, és beállt erre a másfél órára szerencsére.
    Édua hányszor alszik 20-25 percet egy nap? nem fárad el estére? mindig ilyen rövideket aludt? lehet, hogy a foga miatt kel fel nem?

    Az egyébként nem lehet egyszerű, hogy egy foglalkozás 4 gyerek!!! És akkoris ugyan azt az összeget kell kifizetni? A Dévényben mennyibe kerül egy óra? Én 1500-at adok a gyt-nek, és a lakásán tornáztatja, de a dévényben dolgozik. Szerencsére a mi gyt-nk mondta, hogy őt nem zavarja, ha Gábor sír, sőt, sokszor az zavarja, hogy az anyuka nem tetszését nyilvánítja, hogy a gyerek sír. Mintha a gyt tehetne róla, s nem a hasznát akarná. Gábor teljes erejével szokta marni, marcangolni a gyt karján a bőrt. Amikor rászólok, vagy elveszem a kezét, a gyt nekem szól, hogy "hagyd csak, valami neki is kell levezetésnek" nagyon rendes csaj!
    Próbáld idecsalni azt a babanetes anyukát, hátha ő is fellelkesedik, hisz itt nem csak a sikereket írjuk le, hanem szinte az egész folyamatot. Egyébként azért én örülnék, ha Gábrisnak nem maradna ki a mászás/kúszás. Állítólag fontos.
    Dina, a gyt-hez csak jövő csütörtökön fogunk menni. Ha addigra nem írja meg a listát, akkor szólok neki. Nagyon lelkesen mondta, úgyhogy tuti meg fogja csinálni. S akkor jöhet a felpakolás mindenhova.
    Egyébként Gábor tényleg egyre ügyesebb. A forgás most már csak csalogatással gyakoroljuk, nem segítek rá neki, és rögtön átfordul, ha egy csörgővel incselkedek neki. A mászás. . . hát kezdi rakosgatni a kezét, ha én hátulról tolom a lábait, de még fejlesztésre szorulunk:)
    KITARTÁS!!!
    Írjato! Volt gyakorlás? Hogy viselik a babák?
    Na pusszantás mindenkinek!
    előzmény:
    Hicudzsi (120)
     
  6. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 4. 15:26121.
    Én is itt vagyok, de csak naponta egyszer tudok leülni a géphez. Gondolom sokaknak ismerős a dolog: amikor délutáni pihenő van mindkét gyerkőcnél. Az én nagyobb gyerekm mindösze 2 éves és 2hónapos, 19 hónap van közöttük.
    Köszönöm a vigasztalásokat szivügyben, sajnos még mindig hallatszik a zörej, igy megnézetjük Miront egy kardiológus főorvosnővel.
    Igen: a Mostkva Téren volt már, hogy legalább 4 anyuka volt bent egyszerre a babájával egy teremben. Na, akkor van egy kis hangzavar.
    A sirást már én is jól kitapasztaltam. A problémás területeken tényleg fájdalmában sir a baba. Nagyon sajnálom de legalább tudom, hogy akkor kerül "javitás" alá a dolog. Az én babám feszes volt, és, ahogy lazultak ki az izmai, egyre kevesebb lett a problémás terület, és egyre kevesebbet bömbizik fájdalmában. Most már csak megszokásból sir. Már, ha meglátja a gyógytornászt. De az is nagyon jó ott, hogy rengeteg játékkal lekötheted a figyelmét. Ott lévő tárgyakkal, játékokkal.
    Szerintem a feszes babáknál is jó a Dévény módszer, hiszen a letapadt izmok fel vannak lazitva. Nekünk legalább is nagyon bevált.
    Csigácska! Alig várom már a máj 21. -ét, én is elkisérem a sógornőmet az alapitványhoz, kiváncsi vagyok, hogy mit mond nekik a Dévény Anna!
    Majd beszámolok.
    Sziasztok:
    Csurmica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. május 4. 13:07120.
    Húú belehúztatok lányok:)))))))))))))))

    Jossika!
    Ugyanígy vagyunk mi is:) Pihenőnél ha Édua ülhet akkor hatalmasakat rötyög, ha közeledik a szőnyeg. . hajajjj. . . kezdődik a fejvörösödés, üvöltés stb. . :((

    Ha Gábor feláll lehet, hogy kihagyja a mászást! Több babánál láttam már ezt, hogy kihagy egy fázist:) (Pl. : barátnőm lánya nem mászott, nem forgott, hanem egy nap felkapaszkodott a járókában és a következő lépés a járás volt:))
    Szóval ez nem biztos, hogy baj:)))))

    A Moszkva téren volt, hogy bent volt több anyuka több babával, de ahova mi járunk az Október 6. utcai tornaterembe, ott egyedül vagyunk:)

    Dina:)
    Ja az a jó, hogy egyetértünk:)))))

    Első alkalommal a gyt-nk kicsit ingerültnek tűnt, hogy annyira sírt Dudu, meg is ijedtem emiatt, de a későbbi órákon már teljesen más volt:))))) Most van, hogy elbeszélgetünk a hiszti fölött:))))

    Egyébként van olyan fórum (babaneten), ahova azért nem tudok nagyon írogatni, mert ott nincs baj a babák mozgásfejlődésével. Egy anyuka van akinek koraszülött a babája és most mennek a Dévény Alapítványba (MA!!!) és vele szoktam e-mailezgetni:) Neki néha nagyon rossz, hogy a kisfiával egykorú babák már forognak, másznak. . :S
    Nekem valahogy ez nem zavaró, de értem, hogy milyen lehet neki, mert pont emiatt a többieknek egy forgás nem jelent nagy dolgot, nekünk meg maga a csoda:)))))))))

    Puszi lányok!
    Írjatok!!:)

    Emő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (115)
     
  8. 2004. május 4. 12:23119.
    Csigácska, megnéztem a bem. oldaladat, látom van nagyfiú is:-)) Mennyi idős?
    Az én nagyfiam 9 éves!
    Hicudzsi, a tiédet nem sikerült, nem tudom a jelszót!
    És a többiek merre járnak mostanság?
    Fanna, Lvica, Csurmica, dormidozor. . . ?
    Írjatok, mi van a babátokkal? Jó hírekből sosem elég!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. május 4. 12:19118.
    Na, én is befutottam megint. Az un. déli "nagy alvás" 45 percesre sikerült, pedig most akartam (na, ez azért túlzás:-) rendet rakni stb. és persze netezni. Ehelyett a fiatalember itt játszik a szivacson és meg. . netezek, naná! Épp odanézek: lábai a levegőben és fordul el oldalra, néha tényleg úgy érzem, hogy már csak kicsi hiányzik a teljes fordulathoz.
    Igen, valszeg kényelmetlen, talán kicsit fájdalmas is ez a módszer. De valóban nem lehet olyan vészes, ha a pihenő alatt azonnal elhallgat a baba. . az enyém is. Most már másodszorra én sem leszek olyan stresszes. Mert először a gyt szólt rám, hogy próbálhatom nyugodtan lefoglalni, itatni v. valami. Elsőre fejbe vágott az a nagy sírás. . . már nem is vagyok olyan aggodalmas, mint akár pár hete, amikor csak vártam a csodát. Most legalább már érzem, hogy jó kezekben vagyunk. . . Hicudzsi, neked is igazad van (milyen jól fényezzük egymást:-)), biztos van annyira lelkiismeretes a gyt, hogy ha esetleg pár alkalom után nincs elmozdulás, akkor jobban ráhajt a Barnival való foglalkozásra! Ja, a neurológus úgy fogalmazott, hogy a hypoton babáknál szinte a Dévény-módszer az egyetlen valóban nagyon hatásos módszer. A feszes babáknál állítólag nem mindig. . .
    Jossika, igen én elsősorban a szept. fórumba szoktam írogatni, még babavárósan találtam rájuk. Jó kis társaság, de természetes, hogy elsősorban a Nadi köré tömörült mag, aki jobban számontartja egymást. Ők személyesen is szoktak találkozni stb. Szerintem a mozgással kapcsolatos sirámainkat és örömeinket azért nem értékelik úgy, mint itt, mert nekik ezzel a problémával nem kellett megküzdeni, az ő babájuk menetrendszerűen menetel. . . mint ahogy a jó alvó babák anyukájának is hiába magyarázom, milyen nehézségeink vannak, amikor fél óránként kelünk éjjel. Rávágják: rosszul szoktattam! (bár nem a szeptemberi fórumon, ott szerintem intelligens emberek vannak, soha nincs kioktatás v. ilyesmi. Csak egyszerűen nincs mindenre reagálás. . . ez van)
    Jossika, nem kaptad meg a hypotonia-leírást a gyt-tól? Tényleg komolyan gondolom, hogy azt terjesztenünk kellene!
    Csigácska, ti mióta jártok a gyt-ra? Bocsi, biztos olvastam már, de már keverednek bennem a történetek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 4. 11:59117.
    Hicudzsi ezek szerint több baba és anyuka is bent van a teremben egy kezelés alatt? Mennyi ideig tart így egy kezelés és mennyibe kerül? Ha nem titok?
    Egyébként neked mennyi idős Édua? Visszaolvastam, de nem találtam rá infot.
    Üdv.
    Jossika
    előzmény:
    Hicudzsi (113)
     
  11. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 4. 11:55116.
    Egyébként a forgás már tényleg jól megy. Hasról hátra flottul, hátról hasra főleg jobb irányba egyedül is, balra csak úgy, ha egy picit elfordítom őt az oldalára, és csalogatom. Azért ez is szép eredmény.
    Csak az a mászás. Az a nagy mumus nekünk. Semmi fejlemény, és a gyakorlást nem tűri. Úgy hajlandó gyakorolni, hogy a párom rakja a kezeit, és én meg ellentétesen a lábait:) Szépek lehetünk mi?
    Na most elég kimerítő voltam. VÁrom a fejleményeket ezerrel, s Dina örülj, hogy több szakember is megállapította, hogy enyhe lemaradás van!
    SZép napot, most már kilövöm magam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (115)
     
  12. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 4. 11:51115.
    No itt vagyok.
    Elolvastam menetközben a legutóbb írtakat is, arra is reagálok.
    Hicudzsi írta, hogy nem dől be a sírásnak. Igazat adok. Adott pillanatban Gábornak is biztos kellemetlen, hogy gyúrják, meg "le vagyok fogva, és különben is hagyjon engem mindenki békén" fejet vág, de abban a pillanatban, ahogy a gyt azt mondja, hogy "ok, akkor most pihenő", és én az ölembe ültetem őt, s elkezdünk nézni valami érdekeset (zénélő kormány, papírzsepis zacsi. . . stb), mintha nem is sírt volna. De amint közelítünk újra a szőnyeghez, még hozzá sem érünk, már sír. Ezen túl kell lenni és kész.
    Írtad, hogy mekkora itt az odafigyelés. Ez így van, és ez nekem rengeteg erőt ad. Láttam, hogy Te is benne vagy a szeptemberi babák topicjában. Én is szoktam olvasgatni, néha bele is írok, de hogy őszinte legyek, a legtöbbször a kutttttya sem reagál az örömömre. Lásd felállás. Leírtam, mert majd kibújtam a bőrömből, hát rajtad kívül senki annyit nem írt, hogy "fapapucs". Nem így van e itt kérem!
    Az előbbi rövid levélkémhez hasonlóan csak ismételni tudom magam: ne aggódj!!! Vélhetőleg mi sem kaptunk volna dömpinget, ha a gyt nincs otthon pont azon a héten, s nincs tele idővel. Persze persze jót tett, de itt 1-1 hét eltolódásról lehet max szó, hogy mikor indulnak be a dolgok. Gyakoroljatok, amennyit csak lehet. Sajnos idővel én is csehül állok. Nagy a kertünk, s most épp a 80 éves mamámnak segítek paradicsomot palántázni (jupijé!), így mi sem tornázunk sokat:(, bár én ezt fontosabbnak tartanám. Na de hát a kötelesség. . . . . . !
    Az, hogy sír, és kevésbé drasztikus megoldás kellene, az egy baromság!!! A gyt azt mondta, hogy ha nem fájna, vagyis nem lenne neki kellemetlen az izomletapadás, akkor nem sírna. Majd ha ez megszűnik, a sírást is elhagyja. Azért sír, mert másképp nem tud jelezni, hogy "hékás, itt valami nem stimmel". És örüljünk annak, hogy ezt mi észrevettük, és ne hagyjuk magunkat a helyet útról letéríteni. Nem? Nézd csak meg! Eddig még mindenkinél bevált. Hidd el! Szerintem 1 hónap múlva úgy fogod Barnikát az ágy alól kiszedni:)))(hacsak nem ágyneműtartós:)
    A felállás meg kérem szépen a következőképp történt:
    Kint voltunk az udvaron, Gábor egy kiságyban volt, amit nem szoktunk használni, így még nem lett lejjebb állítva. Anyukámmal épp azt tárgyaltuk, hogy lejjebb rakjam-e a kiságyat ("minek, hisz úgysem áll még - kontra - hátha épp most fog". Odafordulok a kiságyhoz, Gábor mind a 4 fogával (alul 3 felül 1:))) vigyorog teljes önelégültséggel!!! JA! PERSZE ÁLLVA! Szépen visszaereszkedett ülésbe. S megint felhúzta magát. Ekkor elkezde rágni a kiságy keretét, s abba sem akarta hagyni. Na persze ekkor jött a kiságy lejjebb rakás. Megszüntettük az ideális lehetőséget a felálláshoz, azóta sajnos ezt nem ismételte meg:( De azért már tudom, hogy TUDJA és TUDJA és TUDJA:))) Innen már csak neki kell rájönnie, hogy a nehezebb feltételek mellett hogyan kivitelezze a dolgot.
    Folytatom:)
    előzmény:
    dina08 (110)
     
  13. 2004. május 4. 09:46114.
    Dina!
    Látod ilyen szitaagyú vagyok, neked nem válaszoltam:S

    Én biztos vagyok benne, hogy ha a gyt-tek jónak látná, akkor szorgalmazná a heti több alkalmat.
    Ha a babó lemaradása a határon belül van még, akko lehet, hogy heti egy kis "löket" épp elég a beinduló fejlődésnek:)

    Mi már több hete gyakoroljuk a forgást és mostanra jutott el oda, hogy simán megfordul ha nem tetszik neki hason:)))))))))))))

    előzmény:
    dina08 (110)
     
  14. 2004. május 4. 09:42113.
    Sziasztok!
    Jó reggelt mindenkinek!!!:DDD

    A sírásról nekem is eszembejutott valami.
    Van, hogy Zsuzsi éppen érzékeny részt kezel akkor Édua nagyon sír. DE a hisztis sírása teljesen más:)
    Szerintem ez megfigyelhető és lassan megkülönböztethető:))))

    Zsuzsi mesélte azt is, hogy az egyik anyukának valamiért ki kellett mennie a teremből. A gyerek aki egészen addig üvöltött akkor akkor megnyugodott:) Amikor anyukája visszajött a hiszti folytatódott:))))

    Puszi mindenkinek!
    Emő

    ééés a hasról-hátra akadálytalanul forgó Édua:)))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. május 4. 09:20112.
    Sziasztok Lányok!
    Ez a sírás olyan sokszor felmerülő kérdés!
    Tegnap a barátnőm, fodrász léven, kezelésbe vette a kicsi fejét :-))). Volt perellin, kéz bent alatta, ölben ücsi és ugyanolyan visítás, mint akit nyúznak.
    Ezek után nem dőlök be nagyon a sírásnak, mert látom, hogy a kezelés utánis két perccel már vígan másukál a Kati nappalijában, messzire elkerülve a kis szobát!!!

    Nagyon örülök, hogy semmi nagy baj nem derült ki a dokiknál, ez megkönnyebbülés ám!!!!
    Minden meglesz, idő és türelem kérdése már csak!

    Benyus 1, 5 éves, úgyhogy épp ideje a járkálásnak, de hát nála is csúszik minden nagymozgás 4-6 hónappal.

    Én is megyek, mert már minden ragad a sajtkrémtől az etetőszék körül! Loptam 10 percet a Úrtól:-)))

    előzmény:
    dina08 (110)
     
  16. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 4. 08:43111.
    Szia Dina,
    Fogok írni, csak Gábornál ilyenkor van a "szeretném, ha foglalkoznál velem" óra.
    NE AGGÓDJ!!!!! Nekünk is úgy kezdődött, hogy az első kezelés után Gábor egy nap KÉTSZER is átfordult a hasáról a hárára! Juhéj!!! Aztán legközelebb többször. . . . stb. Hidd el, be fog indulni. Sokat kell otthon gyakorolni!!! Akkor is, ha sír.
    Dél körül írok.
    Pápá
    előzmény:
    dina08 (110)
     
  17. 2004. május 4. 08:34110.
    Sziasztok lányok!
    Ezen a topicon annyira érezhető az egymásra való odafigyelés! Mert mindannyian annyit aggódtunk és így sokkal jobban tudunk örülni a kis sikereknek is, a többiekének is! Aranyosak vagytok!
    Tegnap voltunk az Ilka utcában egy aranyos dokinéninél. Szinte pont ugyanazokat mondta, mint a gyt: enyhe lemaradása van, szinte még a határokon belül, de nagyon javasolja a fejlesztést pl. a Dévényt. Annyit mondott erre, hogy ha nagyon nem tudja megszokni a baba, tehát sokszor végigsírja a kezelést, akkor talán elég lenne neki valami kevésbé drasztikus módszer is. Ezzel mondjuk nem értek teljesen egyet, hiszen vegyük a friss példát: Jossika Gábor fiát. Ő is sírt eddig és mégis eszméletlen léptekkel fejlődik napról napra. . . hihetetlen hogy egy hete még talán el sem kezdtétek Jossika, erre most már forog, kutyázik és feláll a nagyfiú.
    Szóval gondoljátok, hogy ha a gyt indokoltnak tartaná, akkor szorgalmazná a több alkalmat? Csak azért gondoltam, hogy jó lenne Barnikának is egy ilyen dömping-kezelés, hogy lendületet kapjon. Sajnos mi az elmúlt napokban elég sokat voltunk távol itthonról, így alig volt időm az itthoni tornásztatásra, pedig tudom, hogy az is nagyon fontos! Olyan megható volt reggel, ahogy hasalt a franciaágyon és olyan iszonyat igyekezettel próbálta elérni a cumiját, hogy csak na! És csak nem tudott elmozdulni, pedig már ütögette nagy cselesen az ágyat, hátha akkor a cumi ugrál közelebb:-))
    Olyan édes volt, remélem, hamarosan siker koronázza a próbálkozásait!
    Csigácska, neked mennyi idős a babád? Séta kézenfogva? Ez igen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. május 3. 20:57109.
    Szia, én is megnyugtatlak! Ez a zörej-téma nagyon sok babánál felmerül, de nem okoz gondot később!!!!

    A mi neurológiai leletünkben is az volt "élénk, figyelmes kisfickó" - láthatóan szerették a Bethesdában is a kicsiket. :-))) Örülök, hogy a sok gondoskodás meghozza az eredményt.

    Az otthoni gyakorlás nálunk guggolásból-felállás és séta kézenfogva.
    Már megy egykézzel vezetve is, gyakorlatilag ő húz, amerre menni szeretne!
    Ma megállt Apa és köztem 3-4 mp-ig kapaszkodás nélkül! Hogy fogom kibírni, ha járni kezd, egyfolytában sírni fogok örömömben! Már ezek az apró dolgok is előrevetítik: itt hamarosan szaladás-rohanás lesz.

    Olyan jól írjátok le a baba mozgását, élvezet olvasni, szinte látom őket!
    :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (107)
     
  19. 2004. május 3. 18:34108.
    Szia Csurmica!
    Ne aggódj!
    A babák elég nagy százelékánál találnak az első évben szívzörejeket. Ezt általában kinövik!:))))
    Biztosan nem lesz semmi baj!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 3. 17:27107.
    Na megvolt a neurológus erre a hónapra is. Az aggályomra, miszerint Miron féloldalasan kúszik, kevésbé használja a bal oldalát, azt mondta, hogy ez elmúlhat, el fog múlni. Javasolt néhány otthon végezhető gyakorlatot, pl, a talicskázáshoz hasonlót, hogy a kezecskéit rakja előre a talajon, meg a guggolásból felállást. Azonkivül marad a négykézlábra állitás. Ezt naponta 4-szer kell csinálnunk. Ezekhez már hozzászoktam, mert Miront én már 6 hetes kora óta tornáztatom otthon kiegészitve a Dévénynél látott dolgogat. Szóval rengeteget dolgozunk itthon is. Szerintem ennek is köszönhető az, hogy a doktornő azt mondta, hogy nagyon jó állapotban van a gyerek. Azt is mondta, hogy nagyon jópofa :-))) Azonban arra hivta fel e figyelmem, hogy bár már egy hajszálnyit érzékelhető a bal oldali izomtónusfokozódás, azért ezek a tünetek még visszajöhetnek és nem szabad hagyni, hogy megerősödjenek. Erre kell az általa javasolt torna. Én meg hozzáteszem a Dévény Alapitványt is. Egyébként Balázs Máriához járunk a II. sz. Gyermekklinikára. Van valakinek esetleg vele kapcsolatban tapasztalata?
    Van még egy gondom, ami ugyan nem tartozik a topic tartalmához: kisfiamnál nemrég enyhe szivzörejt állapitott meg a gyerekorvos. Ma megyünk a kontrollra. Nagyon aggódom :. (((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (105)
     
  21. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 3. 12:28106.
    VÉÉÉÉÉÉÉÉGRE, hogy újabb hozzászólás érkezett! Kedtem aggódni, hogy behal a topic, bár gondolom ezt nem hagytuk volna:)
    Dina, naná, hogy számon tartottam!
    Majdnem napra pontosan egy idősek a babók, nagyjából egy a fejlettségi szintjük is, és mindketten rájöttünk, hogy mit kell tennünk. Nagyon érdekel, hogy mi van veletek, bízom a fejlődésben!
    Azon kívül nekem is nagyon jól esik, ha valaki gondol rám, esetleg emléxik arra, hogy mi van/lesz velünk.
    Nekünk a dömping nagyon jót tett, bár mászni még nem mászunk, a legapróbb dolgoknál is érezhető a fejlődés.
    Ma kezdte el pl Gábor, hogy leültetem őt, és előredől, leteszi a két mancsát maga elé 25 cm-el (mintha valamit fel akarna venni, de nincs ott semmi), majd a két lábát oldalra teszi, és négykézlábba megy át. Ez így hülyén hangzik mi? Látni könnyebb, mint leírni:) Ekkor kezdi a kutyusozást, de mászni még nem akar.
    Sajnos a mászásra szinte semmi hajlandósága nincs. Ha négykézláb van, és elkezdtem rakni a lábát, nem rakja maga előtt a kezét, csak néha, de szerintem az is inkább csak véletlen. Ja, és persze rögtön lenyomja magát hasra. Ha meg fogom őt a hasánál az egyik kezemmel, a másikkal meg rakom kezét lábát, akkor ordít, mint a veszedelem. Nagyon nem tetszik neki a dolog.
    A forgás viszont már nagyon jól megy.
    Reggel azt játszottuk, hogy leültettem őt a szőnyegre, kimentem a konyhába. Visszaosontam, lestem őt:)
    Előre rakta a két kezét, látfejét oldalra, előredőlt, már négykézláb volt (amit az előbb is írtam). Kutyázás után szépen lehasalt, majd átfordult a hátára. Egy darabig gagyarászott. Majd újra felültettem, és kezdte a tornagyakorlatát az elejéről. Tündéri.
    Kis lépés az emberiségnek, de hatalmas az én drágámnak:)))
    Előbb utóbb csak beindul a mászás is, bár még mindig nehéz nekem is elhinnem.
    Ja, és a szombati kezelésen már nem is sírt olyan sokat. Az eddigi 60 perc üvöltés helyett olyan 20 perc volt már csak. Haladás!!!
    Hányra mentek a neurológiára? Netán már végeztetek? ÍRJ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Várom a fejleményt!
    Még írnék, de most Gábor felkelt, és jön a ebéd!!!
    Délután még bejelentkezek!
    előzmény:
    dina08 (103)
     
  22. 2004. május 3. 12:16105.
    Írjatok, Lányok, hogy mi volt a neurológusnál! :-))))

    Drukk-drukk!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 3. 11:41104.
    Szia Dina!
    A te babád mennyi idős is? Mi is ma megyünk a neurológiára.
    Szerintem ha a gyógytornász kevesli az egy alkalmat, akkor mindenképpen tesz lépéseket. Nálunk is ez volt a helyzet, és a gyógytornászunk körbekérdezte az össze többit, hogy a héten ki érne rá még egyszer, igy egy másik gyógytornászhoz is járunk, hogy meglegyen a heti kettő. Szóval ha ő nem is érne rá, biztos kersne mást. És nagyon segitőkészek. Én egyébként kifejezetten örültem, hogy ketten is foglalkoznak a fiammal, mert egy picit minden gyógytornásznak más a technikája. Az egyik inkább a gyórásra ment rá, a másik viszont a technikai dolgokat alkalmazta. Ha esetleg te úgy látod, hogy kevés lenne a heti 1, talán te is kérvényezheted a többet, ha találsz másik gyógytornászt. Végül is te fizetsz az Alapitványnak!
    előzmény:
    dina08 (103)
     
  24. 2004. május 3. 08:12103.
    Sziasztok!
    Sajnos csütörtök óta nem tudtam nethez jutni, azért nem írtam. . .
    Jossika, aranyos vagy, hogy ennyire számon tartottad, mikor megyünk a kezelésre:-)))
    Barnika végig sírta, de így könnyebb volt, hogy tudtam előre, mire számíthatok. . .
    rákérdeztem, mi lenne, ha mi is ilyen kampánykezelést csinálnánk, hogy egymás után 4-5 kezelés. . . de sajnos ő csak hetente egyszer ér rá. De gondolom, ha kevésnek tartaná a heti egy alkalmat, akkor valahogy csak bepréselne minket a napirendjébe, hisz ő is eredményt akar.
    Jossika, egyszerűen fantasztikus, hogy Gábor 3 nap után már ilyen látványos dolgokat produkál.
    Nálunk mondjuk az első után azért még nem váltottuk meg a világot, de annyit látok, hogy hason néha már tologatja fel a popsiját. A tengelye körül gyorsan elforog. . . egyelőre ennyi. Csütörtökön megyünk megint. . .
    Ahogy olvasom (és ahogy én is éreztem), hogy a babák igenis mozgásra vannak beprogramozva, elszorul a szívem. . . orvosok asszisztálnak ahhoz, hogy ne segítsünk időben a babánkon????
    Csigácska, tényleg nagyon sokat köszönhetünk ennek a fórumnak!!!
    Jossika, ha megkapod a hypotonia leírást a gyt-tól, rakjuk fel minél több fórumra a neten, hogy mások is használni tudják, ok?
    jaj, lányok olyan jó lenne, ha már Barnika is megindulna!!! Ma megyünk a Bethesdába a neurológiára, kiváncsi vagyok, mit mondanak. De gyt-ban valahogy jobban bízom. Csak ijesztőt ne mondjanak. . .
    szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. május 2. 11:06102.
    Amikor születtem nem jeleztek nagyot
    messiás-mutató különös csillagok,
    csak az anyám tudta, hogy királyfi vagyok!

    A többiek láttak egy síró porontyot
    de anyám úgy rakta rám a pólyarongyot
    mintha babusgatná a szép napkorongot!

    Maga adta nékem édessége teljét,
    úgy ajándékozta anyasága tejét,
    hogy egyszer a Földnek bennem kedve teljék!

    Boldog, szép napot kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top