Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2010. november 16. 10:2480426.

    Sziasztok !


    Detti,

    Örülök, hogy minden rendben !!! 

    A farosság meg... hát... hátha még megfordul és nem akar a tesóra hasonlítani :)

     

    Ági,

    hogy vagytok?
    Levi jobban? Te is elkaptad?

     

     

    nálunk nagyjából mindenki oké, néha kis köhögés van, de ennyi belefér - csak ne legyen több... 

    Miki 9 hónapos, mászik, áll, kapszkodva lépeget a bútorok mentén, szóval nem unatkozom. Amióta tud mászni, nem szereti a járókát, úgyhogy oda csak muszájból.. 

    Alsó 2 foga kibújt, felső kettő is nagyon készülődik. 

    Evéssel nem állunk túl jól - de azért elkeseredésre sincs (még) ok: tejpép és gyümölcsök - kis husival, rizzsel/krumplival- mennek.  Viszont a klasszikus főzelékeket (zöldséges rizs, cukkini, akármi...) nem hajlandó megenni. Egy kiskanál után borzongás, szájzár, kiköpés, sirás... rosszabb esetben hányás.

     

    Karácsony: nekem is kellene már aktivizálni magam, de egyszerüen semmi ötletem (illetve még a múltkor kitaláltam, hogy adóvevő, távcső, vagy valami ilyen kütyü jó lenne talán) Társasból van épp elég, de azért majd megnézem, hátha van valami újdonság, ami tényleg megérné... van ezer póni, barbi, dinó, vonat, akármi... tényleg térdig járunk bennük... Az biztos, hogy a tavaly kapott - de eddig nem használt - tánc-szőnyeget elővesszük újra , hátha Mesinek most már jobban megy majd. De amúgy meg vagyok lőve... nem akarok huszadik legót vagy negyvenedik kisautót...  

    előzmény:
    Kisanna (80425)
    2010-11-15  21:08
  2. 2010. november 15. 21:0880425.

    Sziasztok!

     

    Köszi az ötleteket! :-)

    Én sem akarok sok játékot, egyébként is tele van már a ház játékkal, meg úgyis több helyről fognak kapni ajándékot.

    Mostanában tetszik a gyerekeknek az Ugri-bugri béka c. társasjáték (asszem jól emlékszem a nevére, a tévében szoktuk látni a reklámját). Jónak tűnik (ügyesség fejlesztőnek ), csak az ára húzós, 6000 ft körül van. Lehet, hogy ez lesz Annának. + még a szülinapjára vettem egy ikeás rajzáblát (azt az állót, amire filccel és krétával is lehet rajzolni és papírtekercset is lehet rátenni), amit akkor nem kapott meg. szerintem ezt is karácsonyra fogja megkapni.

    Marcinak apróságok vannak egyenlőre: egy barkácskészlet és egy műanyag dínó készlet (mostanában nagy sláger felénk a dínó expressz a minimaxon ). Neki még vmit kell keresnem.

     

    Más: csütörtökön voltam UH-n. 2 kg körül van a kiscsaj, és faros, mint Marci volt. Úgyhogy szerintem egyre vszínűbb a császár. Most 33+4 vagyunk

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  3. 2010. november 15. 15:0980424.

    Elkezdtem a karácsonyi bevásárlást tegnap, de sokra nem jutottam.

     

    Levi megint beteg. Ma már 8X hányt. Kivagyok. Szegénykém. És már nekem is forog a gyomrom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  4. 2010. november 6. 21:5080423.

    Karácsony:

    Idén nálunk nagy sláger a tűzoló autó. Mi játékot nagyon nem is akarunk venni, csak módjával, anyámtól jön egy rakat lego. Levinek télikabát kell, Rolinak váltócipő oviba.

    Levi Hot Wheels-es autópályát kért. Roli meg elemes fogkefét, szirénázó rendőr és tűzoltó autót (apa legnagyobb örömére) Bár már majdnem megvan az összes fajta, remélem lesz új termék. Levike még tornazsákat a suliba, pókemberes színezőt, lego robotot, vastag sapkát-sálat. Rolcsi még emleget valamimikrofont, de akkora a hangja, hogy szerintem azt nem eröltetjük.

    Persze ezeket elosztjuk a család között, idén részünkről szerintem elég szerény lesz (legalábbis így tervezzük). 

     

    Saját ajándékok:

    Mézeskalács: Hármasban fogjuk sütni a gyerekekkel. 

    Kép: műanyag forma, keret (kreatív-hobby) kiöntöm gipsszel, Levi-Roli kifestik, belerakagsztunk képet. 

    Gipsz díszek szintén gipszből

    Levike készít ablakmatricát.

     

    Hallgatom mások ötleteit, hátha sikerül lenyúlni valami újat...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  5. 2010. november 6. 21:3880422.

    Hali

    én egész nap nem voltam itthon, Zsolti nem mondott semmit.

     

    A gyerek fényképezőhöz csak annyit, mi vettünk Levinek VTECH-et, nem ajánlom senkinek.Adó-vevő jó ötlet. Nekünk van pókemberes, szintén semmire se jó, de ha jó minőségű lenne, az marha jó játék lenne. Próbálkoznak sűrűn szegények.

    előzmény:
    schmo (80421)
    2010-11-06  12:40
  6. 2010. november 6. 12:4080421.

    Ez milyen vicces :) Pont most irtam Áginak skype-on, hogy karácsonyi ajándékokat keresgélek :)

     

    Ötlet: Az oviban nagy sláger most az adó-vevő,  ez tuti bejönne Mesiéknek is. Tovább még nem jutottam... Illetve gondolkoztam még valami gyerekfényképezőn, Tomi totál rá van kattanva, de én nem akarom, hogy a miénkkel játszon. Mondjuk ebbe még nem ástam bele magam, nem tudom, van-e egyáltalán, vagy mennyiért (most nézegetem).

    előzmény:
    Kisanna (80420)
    2010-11-05  22:17
  7. 2010. november 5. 22:1780420.

    Lányok, gondolkodtatok már a karácsonyi ajándékokon?

    Marcinak még csak-csak, de Annának semmi ötletem nincs. :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  8. 2010. november 5. 11:3580419.
    Két nagy jól van, Miki sajna elkapta a köhögést. És most már lázas is :(
    előzmény:
    Kisanna (80418)
    2010-11-02  21:25
  9. 2010. november 2. 21:2580418.

    Jaj. Jobbulást!

    Mi megvagyunk, gyerekek hajszálnyit taknyosak, én meg úgy érzem, mintha bújkálna bennem valami betegség (zúg a fejem, néha tüsszögök).

    Egyébként semmi extra. 

    MÉrgelődök, hogy egy csomó mindent kellene csinálnom, de nem bírom... Emelgetni kellene, meg pakolászni, meg takarítani, meg festeni, meg az udvart is rendbe tenni... De ha kicsit többet csinálok, akkor keményedik a hasam. Nem tudom, elkészül-e valaha a gyerekszoba..

    előzmény:
    NagyÁ (80417)
    2010-11-02  17:07
  10. 2010. november 2. 17:0780417.

    Voltunk ma dokinál.

    Roli nem javul, antibigyó továbbra is. (második kör indul)

    Levi rosszabbodott, antibigyó neki is.

     

    Schmo hogy vagytok?

    Detti! Te és a gyerekek?

    Poci! Ti megvagytok? Lipcsi megúszta betegség nélkül?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  11. 2010. október 29. 08:4280416.

    Nekünk tavaly ilyenkor volt az orrmandula műtét. Azóta jobban alszik, és kevesebbet volt beteg is és kevésbé durván. (lekopogom !)

    Igy utólag azt gondolom, jó, hogy megcsináltattuk, de előtte azért paráztam rendesen...

     

    Nálunk megy az ovi jövő héten is, mintha mi se történt volna, szóval Mesiék is mennek. Jövőre ha iskolás lesz, akkor majd itthon lesz, és akkor persze Tomi is... 

     

    Detti,

    Hogy vagy????

     

    előzmény:
    NagyÁ (80415)
    2010-10-28  23:13
  12. 2010. október 28. 23:1380415.

    Igazából semmi extra. Megerősítette, hogy Rolcsinak durva az orrmandulája, de még várunk, kb 1 évet, azelőtt nem lenne jó műteni. Kicsi még - ebben én is egyetértek. Akkor is csak akkor, ha mindenképpen kell.

    Levike meg durván megfázott, vagyis vírus.  Semmi extra, csakhogy megint 3 napos hétvége jön. Mint mindíg, ilyen a mi formánk.

     

    Roli kapott antibigyót, azt elkezdtük. Levi is kapott, ha 2-3 napon belül nem javul, vagy romlik, akkor el kell kezdeni Neki is. Lényegében ennyi. Orrcsepp, köptető.

     

     

    előzmény:
    Kisanna (80414)
    2010-10-28  20:44
  13. 2010. október 28. 20:4480414.

    Ági, mi volt a dokinál?

     

    Anna a héten már volt oviban, bár picit még köhögnek mindketten. Nekem meg éjjel elkezdett fájni a torkom, jó lesz, ha hétvégére elrobbanok...

    Nálunk nem lesznek a jövő háten összevont csoportok, úgyhogy megyünk rendesen oviba. :-)

    előzmény:
    NagyÁ (80413)
    2010-10-28  07:52
  14. 2010. október 28. 07:5280413.

    Tegnap kaptunk antibiotikum receptet a gyerekorvostól. Ma délután 5-re van időpontom a fül-orr-gégészetre, addig nem váltom ki, kíváncsi vagyok mit mond a fülész. Erősebb kell, gyengébb, vagy egyáltalán nem kell... Holnap délelőtt kell visszamenni a gyerekorvoshoz.

    Levikének meg dől a takony az orrából, majd megfullad, úgy köhög...

    Jó lett volna egy kicsit pihenni, kivagyok, 3 éjszaka nem alszom szinte semmit.  Azt hiszem ma délben lefekszem a pasikkal. Olyan véres a szemem, mintha full kötőhártyám lenne... És ma reggel tudtam volna végre aludni, de 7-re kellett vinni autót szerelőhöz... 2 sarokra van egy műhely, oda vittem, de a gyerekek végig sírt anyóssal, amig nem értem vissza (15 perc). Pedig még a délelőtt el kell érte mennem vissza (ha minden jól megy)

    Panasznap vége. UFF

    előzmény:
    schmo (80412)
    2010-10-27  20:05
  15. 2010. október 27. 20:0580412.

    Nálunk is állítólag csak pár éve vannak ezek az ismerkedős programok. De szerintem tök jó ötlet, szóval végre valami jó :)

     

    Sajnálom a betegséget :(
    Jobbulást mindkettőnek !
    Roli mit szed? antibio vagy azt még nem?

     

     

    előzmény:
    NagyÁ (80411)
    2010-10-27  08:38
  16. 2010. október 27. 08:3880411.

    Itt nem divat a sulilátogatás. Nem terveznek programokat a kicsiknak. Ez van...

     

    Mind a kettő beteg. Roli ülve alszik, annyira nem kap levegőt. Valószínű az orrmandulája durrant be. Fáj a torka, szinte semmit nem eszik. Holnaptól Levit se viszem oviba, elég csúnyán köhög. PÉntek amúgy is "szünnap", a jövő hét szünet, lesz időnk gyógyulni...

    előzmény:
    schmo (80410)
    2010-10-22  12:53
  17. 2010. október 22. 12:5380410.

    Detti,

     

    Jobbulást !!!

    Őszi szünetről nálunk nem esett még szó, de igazából az évközi szüneteket nem tartják, csak karácsonykor van összevont csoport, akkor nagyon kevesen mennek be. 

    Nevelésmentes nap nekünk is most lesz, valamelyik péntek, na elő is keritem a jegyzetet, nehogy bemenjünk véletelenül :)

     

     

    Ági,
    Ti mentek iskolalátogatásra (vagy játszóház vagy nem tudom, ott minek hivják)
    Nálunk mostanság indultak el a programok, van három suli a fejemben, azokba elmegyünk egy-két ilyen programra, illetve novemberben lesz még majd egy nagy közös iskolák által szervezett ismerkedős esemény, arra is elmegyek... aztán remélhetőleg megvilágosodok, és már csak az egy kiválasztott sulira kell majd koncentrálnom.

     

     

    Egészségileg mi egész jól vagyunk épp. Miki mondjuk pont ma kezdett el taknyosodni, de talán csak átmeneti. Nekem meg fáj az arccsontom, ami ngyon fura, mert nem akkor fájt, amikor rettentően rosszul voltam múlt héten, hanem most, amikor szinte nem is vagyok náthás. Nem értem :( Lehet, hogy mégiscsak ráment az arcüregemre, és most az jön? :(

     

    előzmény:
    NagyÁ (80407)
    2010-10-21  16:35
  18. 2010. október 21. 18:3880409.
    Hát szerintem jól teszed. Én is azon gondolkodom, hogy mi lesz a Rolival. Ő az orrához se emeli a pzs-t, mi lesz, ha taknyos lesz...
    előzmény:
    Kisanna (80408)
    2010-10-21  17:05
  19. 2010. október 21. 17:0580408.

    A nevelés nélküli munkanap szerintem ovifüggő, de az őszi szünetet jó hogy mondod, erre rá kell majd kérdeznem (eszembe sem jutott eddig...).

     

    Végülis tegnap óta nem viszem Annát oviba, bár a helyzet nem tragikus, csak eléggé folyik az orra - kifújni viszont nem tudja, így gondoltam, mielőtt komolyabb baj lesz, inkább kúrálom egy kicsit.

    előzmény:
    NagyÁ (80407)
    2010-10-21  16:35
  20. 2010. október 21. 16:3580407.

    A mi ovinkban 29-én nevelés nélküli nap lesz, és nov. 2-5-ig őszi szünet.

    Nálatok is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  21. 2010. október 19. 09:2580406.
    Jobbulást!
    előzmény:
    Kisanna (80405)
    2010-10-18  19:32
  22. 2010. október 18. 19:3280405.

    Sziasztok!

    Mi meg most betegedtünk le. :-( Hétévégn ovis családi kiránduláson voltunk, vszínűleg ott fázott meg mindkét gyerek. A Marci nagyon, Anna annyira (még?) nem vészes. Még nem tudom, hogy vigyem-e holnap oviba.

    előzmény:
    NagyÁ (80404)
    2010-10-18  17:56
  23. 2010. október 18. 17:5680404.
    Közben mindenki egészséges, ovizunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  24. 2010. október 11. 19:4480403.

    Na, bekukk.

    Mind a két gyerek beteg (hálaégnek) Most voltunk a dokinál. Levinek kezdődő fülgyulladása van, Roli még okés, csak köhög mind a kettő rendesen, meg dől a takony... Most a héten Levi tutira itthon marad, kúrálom.

     

    Nálunk csak a szembe szomszéd ilyen slag-kivezetős. A mi telkünk hátra leejtős, így hiába is vezetném ki a vizet. Ma elkezdték az esővíz elvezetést csinálni, ma az utcafronton lett kicserélve az eresz csatorna, holna folytatják. Egész nap kalapálnak rendesen, ebéd után nem volt nagy alvás... Holnap még rosszabb lesz, mert pont a gyerekszoba ögött van az a fal, ahol csinálják. Mindegy, csak legyenek készen minnél előbb.

    Nem, a csúcs még nem dölt meg, de megközelítettük.

     

    Poci

    Tök jó, hogy még mindig visszavárnak benneteket az oviba!

    Boldog szülinapot Lipcsinek!

    Hát most a csapadékvizet kivezetjük az utcára, és innen sz@rom le az egészet. Ha perelni akar, pereljen. Csak anyósom vérnyomása csütörtök óta a plafonon van. Nagyon a szívére vette a dolgot. 

    Azért az milyen brutál, ha egy kútban a föld színén van a víz....

     

    A vasárnapi napló volt még nagyon durva. Azt láttad? A téma ugyanaz volt. Az anyuka volt benne, akinek a kezéből kicsavarta a 14hónapos gyerekét az iszap, a 3 éves meg elmerült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  25. 2010. október 8. 14:0380402.

    Sziasztok:)

     

    Nálunk zajlik az élet. Ma iskola szünet van, így szabin vagyok. Mondjuk annyira nem örülök, mert aztán meg jön az őszi szünet és akkor arra is kell szabi, meg a téli szünetre is, na meg jövőre ott az egész nyár. Ennyi szabi a földön nincsen:(

     

    Nagy szülinapozás van tegnap óta. Családi, baráti, tesómékkal, anyósékkal, gyerekzsúr. Lipcsi meg persze olyan  megfázás gyanús nehogy túl egyszerű legyen a dolog. A nagy ajándék idén egy bicaj volt. Tegnap délután úgy mentünk Zolival együtt az iskola elé, hogy ott volt a bicikli:) Hát dobtam egy hátast, mert Lipcsivel már kb. 2 hete jártuk a város boltjait ahol üdülési csekket is elfogadnak. Képzeljétek 22-es biciklit vettünk! Először hihetetlennek tünt, mert a saját felnőtt biciklim 26-os. De valóban tök jó. Kisebbért már kár lett volna pénzt adni. Váltós, meg első fékes, kapott egy nagyon komoly bukót hozzá, meg "kukás" mellényt is. Tök parázok, hogy hogyan fog vele közlekedni, így az iskolai bicikli túrára még a régi kicsi biciklivel megy. A család többi tagjától Star Warsos lego volt a kívánalom. Holnap lesz a köszöntés.

     

    Ma délután megyünk az ovinkba szüreti mulatságra. Olyan jó, hogy felhívtak az óvónők, hogy jöjjünk:) Jön a többi tavalyi nagycsoportos is!

     

    Ági, anyuéknál is mindent elöntött a belvíz:( Az ő szomszédai is azzal jönnek, hogy tőlünk folyik hozzájuk avíz. De basszus, lejtős telken hogy állítod meg a vizet??? A kutunkban teljesen a föld színén van a víz! Nem lehet hová vezetni! Anyuék pincéjében 30 cm! 

     

    Láttam a Házon kívült. Végig sírtam. annyira megrázó volt, ahogy mutatták, hogy ez a vörös iszapos sz@r mindent beterített:( Nálunk is van zagytározó a város mellett. A vasgyártásnak is vannak mérgező mellék termékei:(

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     

Címlap

top