Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2010. szeptember 16. 08:0180376.

    Csajok!

    Jövő héten itt van kedvezmény:

     http://www.interfood.hu/index.php?site=20&noflash=

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. szeptember 15. 20:0480375.
    jelentem, Miki par napja elkezdett maszni, ma pedig felallt! 7 hónapos, hihetetlen (mar h nekem)
    előzmény:
    schmo (80374)
    2010-09-15  17:22
  3. 2010. szeptember 15. 17:2280374.

    Nálunk van, hogy pályáznak különféle támogatásokat, és akkor abból el tudnak menni pl kirándulni , mert a buszt fedezi a támogatás.

    A papirgyüjtés meg egész évben folyamatosan megy, van egy fedett terasz, ott gyűlik, és ha megtelik, jön egy teherautó és elviszi. 

    Ezekszerint az, hogy nálatok nincs csoportpénz, végülis kiváltódik azzal, hogy visztek tisztasági csomagot, meg ha kell, a kirándulást fizetitek és játékra is bedobtok pénzt... na nálunk ezek vannak kb benne. 

     

    A majális, és egyéb megmozdulások nekem valahogy olyan furák. Oké, van egy kis csapatépitő jellege, de végülis sütök süteményt, viszek innivalót - ami ugye pénzbe kerül... majd ezeken felül még van az adakozás is. Mondjuk az is igaz - bár lehet, hogy csak az én figyelmem lankadt - nem tudom, hogy mennyi pénz gyűlt össze, és mire forditották.

    előzmény:
    Kisanna (80372)
    2010-09-15  15:33
  4. 2010. szeptember 15. 15:3580373.
    Na lemaradt, hogy szóval nálunk is kérnek, de úgy, hogy azért a szülők/gyerekek is kapnak érte cserébe valamit.
    előzmény:
    Kisanna (80372)
    2010-09-15  15:33
  5. 2010. szeptember 15. 15:3380372.

    Ági, nálunk is szoktak panaszkodni az oviban, és mindig kérik a szülők segítségét, mindenféle elképzelhető dologban, de legalább ők is küzdenek és ötletelnek.

    Pl. a néptáncra  minden évben pályázatból szereznek pénzt, így idén egy félévre 3500 ft lesz a tánc, amiben az van benne, hogy  minden 2. héten eljön egy bizonyos zenekarból 1-2 hangszeres, bemutatják a hangszert, majd megtáncoltatják a gyerekeket. Azokon a heteken, amikor nincs hangszer, akkor az egyik ilyen irányban (is) képzett óvónéni tartja a táncot.

    Aztán idén pl. papírgyűjtést szervezett meg az egyik anyuka: kihoztak 2 nagy gyűjőt az ovi udvarára, aki tud, visz bele papírhulladékot. Az ovi 18 ft/kg pénzt fog kapni a papírért.

    Ezen kívül persze mi is mindig viszünk gyümölcsöt, tisztasági csomagot (kb. havonta 1x), de csoportpénz pl. nincs.

    Évente 1 közös buszos kirándulás van és 1 színházlátogatás, ez külön költség.

    Szerveznek bálokat, majálist, kül. megmozdulásokat, ami mind úgy működik, hogy a szülők összedobnak mindent (sütik, italok, tombola, stb.), az ezekből befolyt pénzeket fordítják az óvoda szépítgetésére. 

    Ja, és pl.karácsonykor az óvónénikkel egyeztetve a szülők szoktak ajándékokat venni a csoportnak (nagyobb volumenű dolgokat). Mikuláskor pedig szoktak kitenni egy nagy zsákot minden csoportszoba elé, és aki hozzá tud járulni valami aprósággal (akár csak egy csomag színes ceruza), az belecsempészi a zsákba.

    előzmény:
    NagyÁ (80370)
    2010-09-15  08:43
  6. 2010. szeptember 15. 12:1180371.

    Mi ez a tesco-s reklám a hozzászólás írásánál??? durva

     

    Köszönöm a köszöntést !

    Mesi változatlanul köhög, és változatlanul unatkozik itthon és oviba akar menni.

    Miki taknyos és köhög. Doki szerint semmi baja, csak a foga miatt…

    Viszont 3. éjjel nem alszunk (legalábbis én nem)  - általában éjjel 12-2 között van a „buli”, aztán meg mondjuk olyan 3-5 között. Kivagyok.Lehet, hogy öregszem?

     

    Ági, Levinek sok puszi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Miket kapott?

     

    Poci,
    Örülök, hogy Lipcsinek azért tetszik !

    Úszni jár  még? vagy a sulival?

    A sulis és a Vasasos néptánc nem sok? vagy ennyire szereti?

    Nagy mázlitok van azért, hogy van helyben néptánc. Én most pont ezen pörgök hetek óta. Itt a kerületben valahogy úgy van, hogy van 1-4 éves kor között , aztán meg bizonyos sulikban (de persze abban, ahova körzetileg tartozunk, nincs). Szóval pont az ovis korosztály marad ki. Állitólag pár oviban szerveznek, de nálunk - naná - nem. Próbáltam, de nem. Úgyhogy most kersgélek, hova tudnám elhordani őket, de persze neheziti a helyzetet, hogy hárman vannak. És Mikinek ugye szopi,alvás többször napközben… meg aztán jön a betegséges időszak, mit csinálok, ha egyik beteg, akkor a másikat se viszem, vagy hogy legyen? Ezt valahogy nem találtam ki előre …

     

    Ági,

    Nálunk is kb ilyen az ovi. Már hogy nincs pénz. Ezért kérnek…  Van alapitvány (hátha valaki utal), lesz „bál”, ahol majd lehet önként adakozni… Aztán persze a szokásosak:„ápisz-pénz” szintén 1500 félévente+ 1000 Ft/hó a csoportpénz – ebben van a tisztasági csomag , és az évközbeni kirándulások, esetleges bábszinházok, mikulás csoki… Gyümölcsöt külön viszünk.

     

     

    előzmény:
    NagyÁ (80370)
    2010-09-15  08:43
  7. 2010. szeptember 15. 08:4380370.

    KÖszönjük!

     

    Én nem igazán értem ezt az egész iskolára felkészítést. Persze nem arra gondolok én, hogy olvasni, írni, meg ilyeneket. Vannak feladatlapok, foglalkoztatók, pontösszekötők, stb. Meg azt várnám el, hogy leültessék, és kötelező jelleggel legyen rajz, vagy éneklés, tánc. Ne legyen az, hogy aki akar.... Mert az iskolában már nem így lesz. Fiam 3 év alatt nem vett részt soha semmiben, mert semmi se volt kötelező. Mehet játszani, amivel akar.

    Persze jó, örülünk, hogy bekerültünk egyáltalán az oviba, de akkor is...

     

    Hétfőn voltam szülőin. Hát apám, szomorú dolgok voltak. 1 óra volt a szülői, abból 40 percen keresztül kuncsorogtak, hogy így nincs pénz meg úgy... Fát kell venni, földet, homokot, sót, lisztet, ceruzát és lapot, mellette 1500Ft félévre az eszközpénz (de akkor mire is?) Az óvónő elsírta megát, hogy mennyire nincs pénz. Tisztasági csomag havonta, félévente...

    Nálunk nincs torna, csak udvaron szaladgálás.

    Félévre 6000Ft a tánc, de 3 éve csak a kígyó tekerdeik, meg kettőt jobbra kettőt balra. Ezt az óvónő nem tudja megtanítani? Kivagyok. 

    Nekünk sincs pénzünk, amint Roli beszokottt, irány azonnal munkát keresni, nem fogjuk tudni húzni. Kb márciusig kitart a szabim, addig jó lenne találni valamit...

    előzmény:
    Kisanna (80368)
    2010-09-13  22:02
  8. 2010. szeptember 14. 22:1880369.

    Sziasztok:)

     

    Szülinaposoknak (utólag is) sok-sok boldogságot kívánunk!

     

    Köszi a kérdéseket, Lipcsi lelkesedése hullámzó. Kóstolgatja a feladatokat, néha túlzottan rá görcsöl, nagyon meg akar felelni. Olvasásból már tanulták az A, I,Í,O betüket. Marhára élvezi, hogy ezeket már az utcán felismeri felíratokban, vagy könyvekben akár. Nem sokára tanulnak hozzá mássalhangzókat is és akkor kezdenek összeolvasni. Íráson még "csak" egyenes vonalakat, karikát rajzolnak. Fecskefarkat, meg a M betűhöz hasonló hullámokat. Sokat színeznek. Matekból, környezetből még csak színezgetnek. A tesit és az iskolai néptáncot, na meg az éneket imádja. Technikán, rajzon egyelőre az udvaron szaladgálhatnak, még nem igazán csinálnak mást, pl. múltkor kint csináltak rajz órán papírsárkányt.

     

    Reggel én viszem Lipcsit fél 8-kor. Délután 4-ig van napközi. Zoli hozza haza. Illetve viszi a Vasas néptáncra, mert azt nem hagytuk abba. A napköziben mindent megcsinálnak, de azért este együtt bepakolunk és mindent átnézünk. Ez olyan szertartásos dolog. Napról napra többet mesél. Az ebédet általában megeszi. Kezd barátkozni is már (inkább a lányokkal). 

     

    Ági, nálunk az oviban nem volt felkészülés az iskolára. Voltak bizonyos feladatok, de soha egyik sem volt "iskola szagú". Írás-olvasás tanulásról szó sem volt. Inkább arról volt szó, hogy önállóságra és gyakorlatiasságra nevelték őket ahogy Detti is írta. 

     

    Szumókám, mi is szottyosak vagyunk családilag:( Nem vészes, csak olyan nyűgös vagyok én is. Fáj kicsit a torkom, Lipcsinek folyik az orra. Hogy miért nem tud egyszer egy szép, színes, napos ősz lenni?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 13. 22:0280368.

    Sziasztok!

     

    Schmo, Mesinek utólag is boldog szülinapot!

    Ági, Levinek is boldog szülinapot!!! 

     

    Szülinapi bulik megvoltak?

     

    Poci, mi a helyzet a sulival? Lipcsi továbbra is lelkes?
    Neeem, félreéretted (illetve vszínűleg én fogalmaztam rosszul) - Marci még nem ovis, csak nagoyn lelkesen indult neki, hogy elkísérje reggel oviba az Annát! :-))) Még 1 évünk van az oviig, júliusban fogja tölteni a 3-at, szóval gondolom, szeptembertől megy majd oviba (remélem, nem lesz akadály, hogy én itthon leszek...) 

     

    Schmo, Mesiék egész nap oviban vannak? Akkor napközben 1gyerekes vagy? Mostanában mi a helyzet a családi vállalkozással? Besegítesz most is? Vagy a 3 gyerkőc mellett már nem tudsz?

     

    Ági, örülök, hogy Levi ilyen lelkes!!! Remélem, kitart sokáig a lelkesedése!
    Hát, hallod, érdekesek az óvónőitek... Nem tudom, mi az, amit nem akarnak megtanítani a gyerekeknek, mert ők nem "oktatási intézmény", de szerintem nekik nem is az a dolguk, hogy tanítsanak. Nálunk pl. a szülőin, megmondták az óvónénik, hogy ebben az évben egyértelműen a sulira készülnek a gyerekek (Annán kívül szinte mindenki el fog menni suliba). Ezt pl. ilyen dolgokban kell elképzleni: - reggel 8-re mindenki legyen bennt az oviban, - tevékenységekhez/foglalkozásokhoz le KELL ülni, nem szabadon választott, - feladatokat be kell fejezni, - tornára fűzős cipőt kell vinni, hogy megtanuljanak cipőfűzőt kötni. Szóval én ebben látom az ovi felkészítő szerepét, nem a - mondjuk - írni/olvasni tanulásban vagy a feladatlapok kitöltésében...

     

    Marci is taknyos (csütörtök óta) de szerencsére azon kívül semmi. Annának az orra van folyamatosan eldugulva, de msot már nem tudom eldönteni, hogy allergia vagy megfázás - már vagy 3 hete adom neki az allergia elleni gyógyszert, egy időben jobb lett, de most megint rosszabb a helyezet. :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 13. 18:5680367.
    Roli is takonyos, egész éjjel nem aludtunk, annyira tele volt az orra. Levi kicsit köhécsel. Még húzzuk.
    előzmény:
    schmo (80366)
    2010-09-13  14:13
  11. 2010. szeptember 13. 14:1380366.

    Miki taknyos (emiatt ma éjjel pl nem aludtunk, csak pár órát, remélem, most már javul, mert végkimerülök)

    Mesi csúnyán köhög , a héten itthon marad, pénteken megyünk kontrollra. Azért ez egy kicsit erős kezdés... másfél hét ovi után itthon???

     

    Szülinapi buli: megvolt, jó volt, fárasztó volt :)

    előzmény:
    NagyÁ (80365)
    2010-09-10  17:34
  12. 2010. szeptember 10. 17:3480365.

    OK. ;)

    Ezt a takony időt!!!!! Brutál mennyiségű eső esett le! - már megint...

     

    Ki hogy van?

    Levinek elkezdett folyni az orra. MÉg jól van amúgy - szerencsére.

     

    Mi holnap kezdjül a szülinapozást, Levike már majd kiugrik a bőréből!

    Majd megpróbálok fényképezni.... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. szeptember 8. 09:1580364.

    Lesz-e 4. gyerek??? Bruhahahahaaaaaaaaaa

     

    Én már azon is meg vagyok lepődve, hogy a harmadikra rávett ... 

    Mindig is 2 gyereket akartam, ahhoz voltam szokva, az olyan "normális" mennyiség, már kezelhetőség szempontjából, mert ugye két szülőre jut két gyerek :) A három ehhez képest már nagyon nehézkes tud lenni, hiába nagyobbak a nagyobbak. De hogy NÉGY gyerekkel hogy lehet boldogulni? Na azt valahogy olyan elképzelhetetlennek tartom. Már hogy biztos vannak anyukák, akiknek megy, de én nem közéjük tartozom. 

    Meg aztán még egy ilyen bonyodalmas terhesség, még egy szülés, még egy első pár hónap??? ááááááááááááááááááááááááááááááááááá

     

    előzmény:
    NagyÁ (80362)
    2010-09-07  19:42
  14. 2010. szeptember 8. 09:1180363.

    Hát magára az olvasási módszerre én se emlékszem, csak ezekre a kiejtés gyakorlatokra (mert azért ha éveken keresztül minden nap csinálja az ember, akkor ez azért megmarad :) )

    Én arra emlékszem, hogy már tudtam a betűket, és otthon el kellett volna olvasnom a TOMI mosópor dobozán a TOMI-t. Darabonként minden betű ment, de marhára nem akart összeállni a fejemben, hogy egyben mi is lehet :) 

     

    Zsúr: hát azért azt bevallom férfiasan, hogy felmértem a képességeimet, és úgy döntöttem, hogy az ételeket rendelem. A takaritás még lehet, hogy belefér, de hogy sütni főzni nem tudnék, az tuti. 

    előzmény:
    NagyÁ (80362)
    2010-09-07  19:42
  15. 2010. szeptember 7. 19:4280362.

    Remélem kitart a lelkesedése. Talán ha lelkes, kevesebbet lesz beteg.

    Megkaptuk az óvónőtől a választ, hogy felkészítik-e az iskolára a gyerekeket. Nem, mert az óvóda nem oktatási hanem nevelési intézmény. Itt nem oktatnak, csak nevelnek. Az oktatás a szülő feladata. Hát ennyi.

     

    Kérdeztem a Rolitól, hogy mi tetszik Neki a legjobban az oviban. Tudjátok mit mondott? Az uzsonna. (mikor megyünk délben Leviért, ki van téve, és Ő szokta elvenni a kosárból)

     

    Teljesen kiment a fejemből. 

     

    BOLDOG SZÜLINAPOT MESINEK!!!!!!!!

     

    És köszönjük, de jeleneg most hordom még túl, csak hétfőn fog megszületni. (már 4-én kellett volna, Mesivel 1 napon)

     

    Zsúr otthon? 3 gyerek mellett? Bátor vagy... 

    Lesz 4-ik? (ezt már rég meg akarom kérdezni)

     

    Gimi:

    Hát amikor a tesóm járt suliba, akkor nézett anyu körül gimi ügyben. Akkor tudtam meg én is sokat ezekről. De nagyon kemények, csak a legjobbak bírják. Bejutni se egyszerű, brutál felvételi van.

     

    Hát tudjátok mit? Én várom a könyvcsomagolós dolgot. Maganak is imádtam csinálni, gyerekeimnek talán még izgisebb lesz.

     

    Érdekes, én már marhára nem emlékszem, hogy milyen módszerrel tanultam olvani...

    előzmény:
    schmo (80361)
    2010-09-07  10:42
  16. 2010. szeptember 7. 10:4280361.

    Detti,

    Jaj de jó hír!!! Nagyon örülök !!!

     

    Ági,

    Reméljük, kitart Levi lelkesedése :)

    Mesiék nem örültek az ovikezdésnek, de most már rájöttek, hogy jó is a barátok közt lenni. Délutánonként úgy fogadnak, hogy "de jó volt az oviban !" Meglátjuk, mikorra unják meg...

    Szülinapozással hogy álltok? (Boldog szülinapot Levinek :) ) 

    Tavaly a terhességes gondok + épitkezés miatt elmaradt a Mesinek igért szülinapi zsúr, úgyhogy "most viszont"...  Körbekérdeztem kicsit, mennyiért lehetne játszóházban helyet bérelni, aztán megszavaztam, hogy kipróbáljuk itthon. Ha nem leszek elégedett, akkor legközelebb majd máshol, de legalább kipróbáltam...

     

    8 osztályos gimi: te ennyire képben vagy, hogy ez jó? Nekem már az is meglepetés volt - nem nagyon követtem az eseményeket mióta elballagtam - hogy van 4,6,8 osztályos gimi. Azt hittem, valahogy egységesitve van a rendszer, de ez annyira nagyon zavaros nekem. Mondjuk azt már kideritettem (illetve csak belefutottam az info-ba :) ), hogy itt Bfokon is van 8 osztályos gimi, ami állitólag nagyon erős, felvételivel persze. 

     

    Poci,
    jaj, én azt a pénzkivágós, könyvcsomagolós részt annyira nem várom...

    A napirendetek hogy müködik? Mikor kell kelnetek, ki viszi Lipcsit, ki megy érte, ilyesmik..? Na és persze hogy Lipcsi hogy van, még mindig lelkes a suli kapcsán? :) 


    Az irányultság kapcsán nekem vannak kétségeim. Mesi járt úszni, ügyes volt (már hogy az oktató szerint is :) ), de valami bekattant neki Miki születése környékén amikor ő is hetekig beteg volt, aztán meg az ekcéma miatt hagyott ki pár alkalmat... kitalálta, hogy ő nem szeret járni, ő már úgyis tud úszni, és különben is... és ez tényleg annyira beléivódott, hogy már vasárnap délután elkezdett sirdogálni, hogy hétfő reggel ő nem akar úszni menni... Azt hittem, a nyár megváltotatja majd, az idő múlása vagy hogy a Balaton/medence pancsolás milyen jó volt... de nem. Ahogy az ovi kezdődött, már elkezdett pityeregni napokkal előtte, hogy ő nem akar úszni járni.
    Kipróbáltuk a táncot is, igaz, csak 1x voltunk, tetszett neki, de aztán oda se akart visszamenni többet. Ennek mondjuk én azért még adnék egy esélyt, hátha... 
    Ének-zene terén nincs a családban senki, aki tehetséges lett volna, és az óvódában nem mondták még, hogy Mesi vagy Tomi megtörné ezt a sorozatot, szóval ének-zenei általános kizárva :)
    Zsolnai: a kiejtéses gyakorlatok, hasprés, stb.. nekünk is megvolt. Akkor lehetséges , hogy végülis én ezt (így) tanultam már akkor is? De vicces :)

     

    előzmény:
    NagyÁ (80360)
    2010-09-05  16:23
  17. 2010. szeptember 5. 16:2380360.

    Poci

    Képzeld, most voltam a CORA-ban, és nézegettem a játékpénzeket. (Rád gondoltam) Itt kartonpapír volt, és körbe van vágva, csak ki kell nyomni a papírból. Bár gondolom ezt is 60 cég gyártja...

     

    Irigy vagy az ovisokra?

     

    Így már értem. MI most az oviban 6000Ft-ot fizetünk havonta a kajáért. És mi visszük a gyümölcsöt, minden nap más a gyümölcsnapos.

     

    Káposztásmegyeren (barátnőm ott lakik) választás "alkalmával" minden általános iskolásnak ingyen adják a tankönyvet. Kicsit irigykedem azért rátok, hogy jövőre nincsenek választások (de 4 év múlva Rolinál igen )

     

    A régi helyemre nem is mehetnék vissza, meg fényévekre van Érdről. Itt kell majd keresnem valamit Érd környékén.

    A keresést meg majd meglátom.

     

    Az oviban sajnos nincs védőnő. A suliban lesz majd, de az éves vizsgálatokat úgy is a körzetes csinálja. Majd helyre teszem, ne kekeckedjen velem. Majd kérem a főnökét, azt nem fogom hagyni, hogy a sulibamenetelt keresztbehúzza.

     

    Igen, az jó lehet a 8 osztályos gimi. Elhiszem, hogy nehéz oda bejutni.

    előzmény:
    poci (80358)
    2010-09-02  23:47
  18. 2010. szeptember 3. 00:1280359.

    Ági, az oviban nincsen külön védőnő? mert akkor a helyedben én a "körzetessel" megszakítanám ezek után a kapcsolatot. Iskolába menetelhez is kell a védőnői jellemzés, ajánlás. ha így áll hozzátok, még nevelési tanácsadó is lehet sajna a vége:( Nagyon durván keresztbe tud még tenni. Lépned kéne, hogy valaki mástól kapjátok majd ezt a fontos jellemzést ami bekerül az iskolába is!

     

    Az iskolában is van egyébként védőnő, egészen 14 éves korig. Amíg az összes oltást megkapják. Ő szervezi a folyamatos szűréseket. Elsőben pl. gerincferdülés, látás, hallás. Ő ad tájékoztatást a tetvességről, nyilatkozatot kér allergiáról, betegségekről, gyógyszerszedésről stb. Nem szabadulhatsz tőlük egyhamar!

     

    Szumókám, szerintem azért mire közeleg a suli már nagyrészt megvan az irányultság, nálunk megvolt a tánc ész úszás (ezek iskola mellett is maradnak!). Így, mivel a körzetes iskola nagyon gyengécske, maradt a zenei általános vagy a sport iskola. Az úszás az óvónönk szerint Lipcsinek túl monoton, így maradt a zene. Ilyen egyszerű volt.

     

    Persze az idegen nyelvi oktatás is húzós kérdés. 2 irányzat van az itteni iskolákban. A) a gyerekkel már születésétől idegen nyelven kell beszélni otthon is, ha tetszik ha nem, ha két nyelvű a család ha nem, és persze az iskolában elsőtől kiemelt óraszámban. B) előbb tanulja meg az anyanyelvét, aztán az anyanyelvén írni olvasni az  a gyerek, aztán jöhet az idegennyelv, mondjuk negyediktől. Mindkettőnek van előnye hátránya. Lipcsi nyaranta ismerkedett már az angollal, írtam is, táborba fizettük be. Sok minden rá ragad tőlem is, a hétköznapokból, a mesékből. Viszont az iskolánkban a mindennapos ének és testnevelés órák miatt csak harmadiktól van az órarendben angol. Külön órára nem fogunk járni, nincsen már hozzá "kedvünk":) (kéne egy jó szponzor). Ezek tükrében nálunk a nyelvtanulás nem volt szempont az iskolaválasztásnál! Szerintem meg olyan nem nagyon van még alsó tagozatban, hogy erős vagy gyenge suli, nem? Mindenki megtanul írni olvasni gondolom! Majd felsőben. Ha Lipcsinek mégsem jönne be a zene, akkor 5-től átíratjuk a nyolcosztályos gimibe, mert itt csak akkor érdemes maradni, ha konzervatóriumba megy majd. Na a kisgimi az itt a városban húzós, elitt, válogatott! De csak ötödiktől, ugyebár!

     

    Zsolnai: A legfontosabb a diferenciált oktatás. A lényeg, hogy mindenki a saját ütemében halad és önmagához ér el eredményeket! Gyakori a csoport munka. Fontos a helyes légzés, az egészséges életmód. Olvasás órán egyelőre a hasprést és a hangok helyes ejtését fogják csak gyakorolni. Minden hangot nagyon szépen fognak megtanulni ejteni, gyönyörűen artikulál és gesztikulál a tanító nénink. Nagyon tiszta a beszéde és istenien hangsúlyoz! Ezeket fogja tanítani is.

     

    Detti, Marcitok is már ovis? Hihetetlen. Kitartást kívánok a kivizsgáláshoz Annának. És reméljük célírányosan lehet majd ezek után fejleszteni és felkészíteni! Picurral örülök, hogy minden rendben!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 2. 23:4780358.

    Sziasztok:)

     

    Sulis lét szupi! Most vagyok túl néhány kivágós mellékleten a matek könyvből, ez volt a szülők házi feladata matekból, úgy 10000 Ft-nyi játékpénzt is ki kellett vágdosni, 1,2,5 stb Ft-okból:) Vidám volt!

     

    Viccet félre téve. Évnyitó megható volt, persze fényképezőgépünk lemerülve ahogy kell. Lipcsi nagyon lelkes, bár estére mindig kicsit hőemelkedése van, gondolom az izgalmak (remélem).

     

    Aranyosak vagytok, hogy ilyen lelkesen érdeklődtök a suli kezdés iránt. És bizisten baromire irigy vagyok az ovisokra!

     

    Ági, hát nem minden könyv színes. Az is egy fajta fejlesztő feladat, hogy mindent a gyerekek színeznek majd ki. Csak a magyar ilyen, a matek szép színes (bár nekem a figurák kicsit groteszkek benne, olyan túl modern), a környezetismeret pedig olyan mint egy jobb foglalkoztató amit bármely könyvsátorba megvehettek ti is. Jó pár hasonló van nekünk itthon már.

     

    A napközi, mármint a gyerek felügyelet úgymond, ingyenes, de a háromszori étkezésnek megkérik az árát.

     

    Tanító néni személye szerintem 99%-ban meghatározó!!!! És nem 10 percet beszélgettünk. Mondjuk a mi sulink speciális volt, Lipcsi január óta hetente járt az iskolába ének foglalkozásra. Nem volt "felvételi" csak meghallgatás és válogatás, de arra felkészítették őket a tanító nénik. Sok-sok alkalom volt ismerkedni, de nem csak ebben az egy iskolában voltunk. Voltunk még néhány nyitott napon. nagyjából februártól volt minden suliban havi két-háromszor játszóház vagy valami "ünneplés". Ott aztán órákat lehetett ismerkedni  a tanítókkal. Ezekre érdemes eljárni. Több helyre is. borzasztó fárasztó egyébként. Áprilisban pedig már beíratás. Én idősebb tanító párti vagyok. valahogy ők olyan tyúkanyósak. nekünk az óvónőnk is ilyen volt. Nem bírom mikor egy tanár haverja akar lenni a diákoknak, túlságosan laza vagy ilyesmi. persze ezt egyéne válogatja, kinek mi jön be. Az én döntésemet az óvónői ajánlás segítette és a szimpátia első látásra:)

     

    Az évnyitó kicsit kampány műsor is volt:( De hát választás előtt ez valahol természetes sajnos. Viszont a városvezetésétől minden elsős gyerek kap 10 eFt beiskolázási "segélyt", ezt is ott mondták el a Himnusz és a Szózat között. És persze a különböző nyáron díjat nyert kiskórusok szereplései voltak a meghatározóak!

     

    Rolcsi akkor januártól mégis ovis lehet? Addig munka keresés? vagy vissza mehetsz a régi helyedre? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. szeptember 2. 22:4580357.

    Szuper!!!!!!

    előzmény:
    Kisanna (80356)
    2010-09-02  21:39
  21. 2010. szeptember 2. 21:3980356.

    Sziasztok!

     

    Voltam genetikán! Minden rendben, és kislány!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. szeptember 2. 19:2180355.
    Ja, és ha egyik fiam lány lett volna, ma lenne a névnapja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. szeptember 2. 19:2180354.

    Szerintem hagyjuk a védőnő-sztoryt. Bosszant, de jelenleg próbálok nem foglalkozni vele, és örülök, hogy így mégse sikerült az ördögi terve. Rosszindulatú, az számomra már régebben kiderült. Kb 4,5 éve a vődőnőnk, és állandóan veszekednem kellett vele mindenért, utána 1/2 - 1 évig normális volt. Most jön a jó időszak.

    Mellesleg mondtam az óvónőnek, hogy milyen lett az értékelés, jót röhögött rajta. Hát ennyi.

     

    Ha lemondok a védőnőről, akkor a Gyvi jár rám. Az se jó. Sűrűn nem kell látnom, hajd csak kibírom valahogy...

     

    És...

    a negyedik évre eljutottunk oda, hogy Levi nemhogy nem sír, hanem vidáman megy be reggel az oviba.

    1/ Tudja, hogy ebéd után elhozom, azt mondja, többet ki se bírna bent

    2/ Lett bent gombfoci, 2 napja marha nagy kedvenc, egy újabb ötlet a szülinapjára!

    előzmény:
    Kisanna (80352)
    2010-09-01  22:00
  24. 2010. szeptember 2. 19:1080353.

    MIndenképpen várok vele. Nem hiszem sajnos, hogy túl gyorsan sikerülne, de akkor is.

     

    előzmény:
    Kisanna (80351)
    2010-09-01  21:31
  25. 2010. szeptember 1. 22:0080352.

    A hyperechogén papillaris izom az egy megvastagodott izomköteg a szívben, az UH-on egy világító pontocskaként jelenik meg. Elvileg, ha más jel is van, akkor együtt a többivel a down-kór egyik jele lehet, de egyébként gondot nem okoz. Most azért kicsit izgulok, de holnap úgyis megyek a genetikára (amnió eredmény lesz), remélem, minden rendben lesz. Ha gáz lenne, akkor elvileg a mintavétel után 2 héttel már hívtak volna...

     

    Ági ehhez a védőnő-sztorihoz nem is tudom, mit mondjak...

    Már írtam múltkor is, de megint rákerestem, le lehet mondani a védőnői szolgáltatásról, elvileg nincs semmi következménye.  Itt van róla egy blogbejegyzés és egy cikk. Mondjuk gondolom sokat már nem fogtok találkozni a védőnővel (legalábbis Levi kapcsán), asszem ennyi idősen már csak az éves felmérésekre kell elmenni hozzá, ill. talán beiskolázás előtt nézi meg a gyereket.

    Egyébként nem tudom, ő mi alapján vizsgálta meg a gyereket (főleg 3 perc alatt...), de mi is nemrég voltunk a védőnőnél (igaz, én mindkettőt vittem), de több mint 1 órát ott voltunk és egy 2oldalas kérdőívet töltött ki róluk, egy csomó feladatot kellett megcsinálniuk...

     

    Schmo, a Vadaskert Alapítványhoz jelentkeztem be Annával, de csak november közepére kaptunk időpontot... Egy ideje gyanakszom, hogy van itt még valami a háttérben, és most más is pedzegette a dolgot, úgyhogy rászántam magam a kivizsgálásra. Konkrétan én most az asperger-szindrómára gyanakszom, ez egy enyhe fajta autizmus. Megkérdezem majd az óvónéniket is róla, kíváncsi vagyok, mi a véleményük.

     

    Mi ma voltunk először oviban! Marci is nagoyn be volt zsongva - talán még jobban, mint Anna! :-)) Óvónénik szerint jól elvolt, mintha csak tegnap lett volna ott utoljára, úgy folytatott mindent... Jól el is fáradt, még a szokásos alvás előtti hiszti is elmaradt délben, és több mint 2 órát aludt...

     

    előzmény:
    NagyÁ (80346)
    2010-08-30  23:22

Címlap

top