Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2010. augusztus 8. 15:4580326.

    Ági

    Bocsi, elnéztem, hogy most vagy jövő hét csütörtök
    De akkor ezekszerint péntek :)

     

    Nyugi, most jön a meleg!!! Legalábbis én ezt olvasom folyton. Kérdés, hogy a viz milyen gyorsan melegszik fel. 

    Mondjuk most hogy nézem, mára 27 fokot mondtak, és azért hibádzik néhány fok ahhoz... de mivel a jövő hétre 31-34 fokot jósolnak, kiegyezem én a 28-30 fokkal is :) Amúgy is utálok fürdőruhában lenni... Csak azt kérem, hogy kicsit felhős legyen az ég, hogy ne kelljen folyton amiatt aggódni, hogy leégünk

     

     

     

     

    Csajok

    3. gyerek is tud újdonsággal szolgálni...

    Elkezdtük ugye a hozzátáplálást több hete. Nem igazán volt Miki lelkes, de végülis pár nap után már 50-80 dkg sinlac pépet benyomott. Igenám, de - ettől vagy sem - elkezdett bukni, ami eddig nem volt szokása (már hogy sose). Úgyhogy felfüggesztettem a sinlacot egy hétre. A bukás ritkult, de még van. Ezért aztán újrakezdtük a sinlacot, de iszonyatosan nem izlett neki (hidegrázás, szájösszeszoritás, sirás...). Védőnő mondta, hogy akár az alma-őszi is indulhat, úgyhogy kipróbáltuk. 2 nap után azt mondom, hogy ezt is fel kell függeszteni. Első nap éjjel hasfájás, szenvedés, másnap meg etetés után ki is bukta, utána meg - na és ez tőle meglepő - többszöri fura szinü kaki. 

    Én ezt most nem értem :(

    Mesiék is "kérették magukat", de nem volt ilyen látványos ellenkezés , vagy más jellegü következmény :(

     

    előzmény:
    NagyÁ (80325)
    2010-08-08  13:16
  2. 2010. augusztus 8. 13:1680325.

    Nem. Csütörtökön vagy pénteken megyünk haza. MÉg van egy pár napunk. És reménykedem, hgy végre az idő is nyári lesz, mert elegem van a szeptemberi időből... Eddig 1X sikerült fürdeni a Balatonban a 2 hét alatt. Ilyen rossz nyarunk még nem volt. MOndjuk jó, mert pihenünk, apa azt se tudja milyen nap van. DE ez így a jó... Hajnalban jár horgászni, aztán egész nap együtt vagyunk. Gyerekek nagyon élvezik.

    Majd otthonról megpróbálok képet feltenni.

     

    előzmény:
    schmo (80324)
    2010-08-08  12:09
  3. 2010. augusztus 8. 12:0980324.
    Szia Ági !
    Már itthon, ugye?
    előzmény:
    NagyÁ (80317)
    2010-08-02  13:07
  4. 2010. augusztus 8. 12:0980323.

    Bakker...

    Ezkszerint nem utazik, hanem elszállt.

    Akkor újra. 

     

    Detti,

    Hogy vagy? Amnio erdménye mikor lesz? Sikerült pihenned?

    természetes vizektől én is pont ezért tartok. De fura, mert régen nem zavart. Balatoni strandon mondjuk nincs gondom, mert ott rendes kemény az alja, és meg vagyok győződve arról, hogy a halak félnek a sok strandolótól :) De nádas mellett nem mernék bemenni :)

     

     

    Poci, 

    A felújitás mindig iszonyat kiboritó :(
    Remélem, hamar végeztek.

     

    Nekem is gyorsnak tünik ez a nyár, pedig én ugye itthon voltam végig, nem dolgoztam, mint te. Végiggondoltam, és szerintem az időjárás miatt van. Annyira gáz idő volt , annyira későn kezdődött az igazi, nyár... emiatt tünik ilyen rövidnek.


    A további hetekre a tervek: családilag pihenés, némi itthoni lézengés, esetleg nagyizás. Plusz ovikezdésre cipők beszerzése (torna, benti, kinti, ünneplős :( ) Nekem meg (esküvők) kellene valami ruha, mert a mostani méretemre nincs  semmim :(

    előzmény:
    schmo (80322)
    2010-08-08  12:04
  5. 2010. augusztus 8. 12:0480322.
    Ezt most nem értem, irtam egy tök hosszú hsz-t, és sehol :(
    Na várok egy kicsit, hátha megvan, csak utazik az éterben
    előzmény:
    poci (80321)
    2010-08-05  22:24
  6. 2010. augusztus 5. 22:2480321.

    Sziasztok:)

     

    Most, hogy olvastalak Detti, rájöttem, hogy Lipcsinek is ugyanez volt a baja a Balcsival. Nem bírja az élő vizet:( Bezzeg itthon az élményfürdőben az ugrótoronyból ugrált unokatesóival a 3,5 m-es vízbe:) Na meg kikönyörögte, hogy tegyünk szülői nyilatkozatot, hogy csúszhasson a csúszdán. 10 év alatt nem engedték, de mivel aláírtuk, hogy megengedjük neki és tud úszni, na onnantól elszabadult  a pokol:) 

     

    Most a konyhát festjük a tavaszi beázás és penészesedés miatt. Nagy káosz van a házunk körül. A szigeteléssel már készen vannak, de most meg az ezer éves gáz vezetéket újítják fel, úgyhogy fúrnak, faragnak és aszfaltot bontanak. Még jó, hogy Lipcsi anyuéknál nyaral!

     

    Ki mit csinál még a nyáron? Úgy elszaladt, vagy csak én érzem úgy? Mi még egy Állatkert látogatást beiktatunk majd.

     

    előzmény:
    Kisanna (80320)
    2010-08-04  18:51
  7. 2010. augusztus 4. 18:5180320.

    Sziasztok!

     

    Na, most van időm írni!  Ma voltam amnión, elvileg 2 napig feküdni kell utána. Anyós van a gyerekekkel, úgyhogy nyugodtan tudok pihenni.

    (más kérdés, hogy rohadt unalmas egész nap csak feküdni...)

     

    Poci nagyon jól hangzik a nyaralásotok! Nektek még jó időtök volt, ugye?

    Tényleg hihetetlen, hogy Lipcsi már suliba megy! Ez egy hatalmas mérföldkő, nem? Én még el sem tudom képzelni. Jó, hogy nekünk még van 2 évünk az oviban.

     

    Schmo, én megértem Mesit, hogy fenntartásai vannak a BAlatonnal kapcsolatban. Én megint (immáron sokadszorra) rádöbbentem, hogy nem való nekem az élő víz... Nem bírom elviselni az iszapos homokot a lábam alatt, utálom, ha hozzám ér valami vizo növény, arról már nem is beszélve, hogy esetleg valami halféle megérint... Meg ugye azt sem tudhatom sosem biztosra, hogy hol is van az alja, milyen magas a víz. El is határoztam, hogy jövőre valami medencés nyaralóhelyre megyünk.

     

    A nyaralásról: végülis nem volt rossz, mert szerencsére az idő azért nem tett nagyon keresztbe. Az első két nap volt nagy szél, de az is csak közvetlenül a parton volt zavaró. Utána a szél enyhült, a levegő melegedett és szerencsére eső nem volt (csak pénteken, na akkor nem is tudtunk semmit csinálni...).  Csütörtökön délelőttre jó meleg lett, akkor elmentünk pancsizni, de a víz elég hideg volt. Ez mondjuk Annát nem zavarta, kb. 1,5 órán keresztül volt bent a vízben, kikönyörögni nem lehetett, végül erőszakkal kellett kicibálni a partra. Utána hazáig visított, hogy vissza akar menni... Marci kb. 20 percig bírta a vízben, amikor már kocsonya volt, akkor ő magától kijött. :-) Csüt. délutánra megint hideg lett, úgyhogy a pancsi ennyi volt összesen. Egyébként sokat sétáltunk, játszótereztünk, megnéztük a tengeri akváriumot, komppal átmentünk Tihanyba, hajózni is voltunk a Siófokon (vitorlással). Ja, és jó sokat aludtunk!

     

    Képeket majd válogatok, a blogra fogok feltenni néhányat.

     

    Ja, Schmo, a strandos képek még mindig nincsenek meg, szerintem Gáborom telefonján vannak, de még mindig nem jutott el odáig, hogy áttegye a gépemre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 3. 10:2480319.

    Oké, várom a fotókat és a mesét is :)

     

    Mi tegnap voltunk strandon, családilag kivonultunk. 

    A gyerekek iszonyatosan élvezik a vizet, Tomi eddig félt a nagymedencétől, de tegnap karúszóval lubickolt, Mesi meg minden segédeszköz nélkül ! Apa állt a medence szélétől kb 2 méterre, és a két gyerek folyamatosan cikázott közte és a medence széle között !!! 

    Sajnos ez nem jelenti azt, hogy meggondolnák magukat, és szeretnének úszni tanulni járni. Mesi nagyon ügyes (már amennyire az abszolút elfogult anyuka-apuka-nagyszülők meg tudják itélni :) ) , de megunta vagy mi és nem akar járni :(

     

    előzmény:
    Kisanna (80318)
    2010-08-02  22:00
  9. 2010. augusztus 2. 22:0080318.

    1x voltunk strandon, végülis a T-Beach-en. Elvileg kászültek fotók, gyakorlatilag egyenlőre nem találom... Ha meglesz, átküldöm. :-)

    Majd írok részletesebbem is, csak most kicsit másfelé kell kutakodnom...

    előzmény:
    schmo (80316)
    2010-08-02  08:35
  10. 2010. augusztus 2. 13:0780317.

    Mi még jövő hét csütörtökig maradunk.

    Végre megjött a jó idő.

    Ma délelőtt kisütöttem egy hadseregnek való palacsintát, szerintem még legalább 2 napig fogjuk enni...

     

    Ma délután megyünk megnézni a vizet, eddig benne még nem voltunk.

    Hattyút etettünk, annál közelebb nem jutottunk hozzá. Múlt héten végig elég rossz idő volt. 

    Tegnap Zsolti megnézte, azt mondta, hogy még nagyon hideg. 

     

    Igen, a kábelhez képest elég szokatlan, de jó, hogy van. MOst, hogy Zsolti is itt van (szombaton anyát hazavittük, Zsoltit lehoztuk) bekapcsolta a rouert, jó magasra tette, így egész jó a vétel.

    Otthon és se használnám ezt. 

     

    Hétvégére lejön a barátnőm a férjével és a fiával, itt töltik az egész hétvégén nálunk. Nem lesz unatkozás, az biztos...

    előzmény:
    schmo (80316)
    2010-08-02  08:35
  11. 2010. augusztus 2. 08:3580316.

    Detti,
    Na és milyen volt? Miket csináltatok a rossz időben?

    Gyerekek élvezték?
    Találtatok pancsolós partot?

     

     

    Ági,
    Nekünk is van mobilnetünk - de ritkán használjuk. Persze , ha valaki hozzászokott az adsl-hez, kábelhez, akkor az után nagy visszalépés :)

    Milyen a Balcsi? Kezd melegedni a viz? 

     

     

    Poci,

    Persze hogy furcsa hogy "suli-kezdés" :)

    De hamar beleszoksz majd szerintem. És akkor az ovis évek olyan távolinak tűnnek majd. 

    Nekünk van egy év haladékunk, Mesi csak jövő ősszel megy suliba. Bevallom, én örülök neki. Addigis van még egy "pihenős" éve (meg nekem is :) ). Legalább a következő 1 évben még csak egy helyre kell a gyerekeket hordanom. A rákövetkezőben meg lehet, hogy már suli-ovi-bölcsi. na majd meglátjuk :)

     

    előzmény:
    Kisanna (80315)
    2010-07-31  21:11
  12. 2010. július 31. 21:1180315.

    Ja... Mi meg hazajöttünk....

    előzmény:
    schmo (80314)
    2010-07-31  12:02
  13. 2010. július 31. 12:0280314.

    Sziasztok Balcsin nyaralók !
    Megjött a jó időőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő

     

     

    (majd még irok rendeset is, csak most rohanásban vagyok - csak benéztem)

    előzmény:
    NagyÁ (80313)
    2010-07-27  21:57
  14. 2010. július 27. 21:5780313.

    Hát jó ez a mobilnet. Sebességére talán az a legjellemzőbb, hogy olyan gyors, mint hajdanán a betárcsázós net volt.

    Azért vettük, hogy apa tudjon naponta Skype-on vagy Msn-en beszélni a gyerekekkel. Vagy amikor apával vagyunk, akkor én anyámmal msn-en. 

     

    Én azért szeretem Máriafürdőt, hogy kis Balatoni település. Nincs sok autó, nincs nagy forgalom. Fiatalkoromat Siófokon töltöttem, az egy bulizós város. 

    Nagyon jó ez a ház Poci, azért is jöttünk vissza ide. Az egyetlen "baja", hogy nincs nappalija. Csővázas étkezőszékről lehet csak TV-t nézni (ami annyiban nem nagy baj, hogy sokat így nem nézzük)

     

    Ma vettünk egy fél kiló kenyeret, összekockáztam 1-2 szeletet, mentünk hattyúkat etetni, de ma nem voltak 

    előzmény:
    poci (80312)
    2010-07-27  21:17
  15. 2010. július 27. 21:1780312.

    Persze, hogy nagyon jó volt Keszthelyen!!!! És mázli volt a jó idő, mert azért ezen a szálláson mi nem nagyon tudtunk volna mit csinálni rossz idő esetén. Volt mini golf, tenisz meg társaik, de horror áron. Az árak maiak voltak, csak a berendezés tekintetében állt meg az idő:) Lipcsi pici korától vonat rajongó! Holnap mennek apukájával a vasúttörténeti parkba, én meg dolgozni:( Majd suli kezdéskor (rettentő furcsa leírni is) leszek szabin még!

     

    Ági, hát mi a mobilnettel rettentő sokat szívtunk:( Én anyira, de annyira utáltam. A Balaton parton viszont szinte bármerre megy az ember talál valamilyen wifit. Mi is a parkban, meg a szomszédos szálloda halljában neteztünk:) Jó lehet a szállásotok, tudnak a gyerekek szaladgálni!

     

     

     

    előzmény:
    schmo (80310)
    2010-07-26  19:06
  16. 2010. július 27. 14:0380311.

    Van velem laptop meg mobilinternet. Itt szenvedek vele. Semmi se megy olyan simán, mint otthon. a vétel se tökéletes, meg semmi se.

     

    Nagyon nagyok a hattyúk kint is. Elvileg fényképeztem, majd pár nap múlva próbálok feltenni egészalakos hattyús képet. Marha rossz idő volt tegnap, ma még lényegesen jobb van. Hétágra süt a nap, és jó meleg van.

     

    A ház jó, ebben voltunk tavaly nyáron is (Detti talán emlékszik), csak azóta a fürdő és a konyha fel lett újítva. 3 háló, fürdő, wc, konyha, és egy előtér étkezővel TV-vel. Nagy terasz székekkel. nagy kert, tegnap sokat szaladgáltak a gyerekek...

     

    Nagyon nem tervezünk semmit. Anyuval vagyunk szombatig, akor felvisszük és apát lehozzuk. Onnan van tervbe véve kisvonatozás, Rosszidőben fedett fürdőzés, miegymás.

    előzmény:
    schmo (80310)
    2010-07-26  19:06
  17. 2010. július 26. 19:0680310.

    Poci,
    Azért csak jó volt ez a kis nyaralás (és mázlitok volt az idájárssal is)  - a "retro" problémák meg igy utolag gondolom elenyészőek)  Lipcsinek ezekszerint a vonatok a csúcs? :)

    Amúgy Mesi se akart a Balcsiban úszni. Sőt, ő medencében is csak akkor hajlandó, ha van rajta úszószemüveg - amúgy csak pacsál...

    Tényleg fura, hogy 1 hónap múlva iskolás lesz Lipcsi !!! Annyria rohan az idő :(

     

    Detti,

    Drukkolok, hogy megjöjjön a jó idő. Azt mondják, szépen lassan melegszik. Nem tudom, mennyire tudják eltalálni, mert tegnapra is 20-at mondtak, aztán örültünk, ha 15 fok volt...

    Tényleg, milyen kicsi a világ, minth aösszeszerveztétek volna :) 

     

    Ági,
    Csak nem mobilról? :)

    Láttatok hattyúkat sétálni??? Én még sose :)

    Ti miket terveztek a rossz időre? 

    Szállás jó?

     

    előzmény:
    poci (80307)
    2010-07-25  21:16
  18. 2010. július 26. 18:4180309.

    halihó

    beköszönök Balatonmáriafürdőről. Jó hideg van, a hattyuk a parton sétálnak, kijöttek a vízből (gondolom a nagy hullámok miatt) De hogy azok milyen csámpásak...

     

    hideg van, hosszúnadrágban és pulcsiban is fázunk. Olyan 15 fok lehet.

    Majd próbálok még jelentkezni.

     

    Hát Detti, kicsi a világ... De az a jó, hogy sok szuper programot talátatok ki. Örülök, hogy simán leértetek...

     

    Poci

    Azért a szállás problémáját leszámítva a szavaidból úgy veszem ki, hogy mindannyian nagyon jól éreztétek magatokat. Az tök jó, ha egy gyerek ilyen ámulatba esik. Én is imádom ezt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. július 25. 22:5180308.

    Sziasztok!

    Tegnap tök simán leértünk, kevesebb, mint 2 óra alatt itt voltunk Zamárdiban! Még jó is volt, hogy nem sütött hétágra a nap, így nem sültünk be az autóba. :-)

    Sajnos velünk együtt a szél  is megérkezett... Az eső szerencsére nem jellemző (csak néha szemerkél egy kicsit), de nagyon fúj a szél, így közvetlenül a parton pl. nem is lehet sétálni. Hatalmas hullámok vannak.

    Pont utcazenész feszivál volt a hétvégén, tegnap este jót szórakoztunk. Ma megnéztük a tengeri akváriumot, holnap pedig vonatozni szeretnénk egy kicsit (vagy átmegyünk Tihanyba). Remélem, ennyi programmal kihúzzuk a rossz időt, és utána talán kicsit jobb idő lesz.

    Sajnos, olyan igazán jó, homokos strandot még nem találtunk (bár egyenlőre nem hiányzik...)

    Ja, és a vicc az egészben, hogy tegnap este összefutottunk a szomszédainkkal, meg egy másik szomszédunk tesójáékkal. Meg egy régi egyetemi szobatársammal és családjával. :-)) Tegnap kiderült, hogy Gáborom egyik haverja ma jön Aligára a családjával (délután meg is látogattuk őket), és ők is felsoroltak mág néhány ismerőst, akik éppen most nyaralnak itt Zamárdiban. :-)) Kicsi  a világ, nem? :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. július 25. 21:1680307.

    Sziasztok:)

     

    Megérkeztünk csütörtökön a nyaralásból. Mi Keszthelyen voltunk, retro szakszervezetis üdülőben, kedvezményesen. A szállás elég gáz volt, én pl. a pótágyon (kihúzhatós kanapé) aludtam Lipcsivel, mert az összetolt heverő le volt szakadva:( A félpanzió jó volt, reggel mindig bekajáltunk a svédasztalról, napközben lángos, kukorica, fagyi, aztán este volt meleg kaja. Az északi parttal csak két baj van: messze van és a víz a parton is 120 cm. Viszont a város nagyon hangulatos, minden este volt valami rendezvény, buli! Lipcsi 1 napig nem engedte el a nyakunkat a vízben, mert úgy csinált mintha csak medencében tudna úszni. (soha nem volt eddig még élő vízben!) De mivel tudtuk, hogy víz biztos és tud úszni elkezdtünk egy guminatraccal ökörködni, ugrálni, dobálni őt stb. Na másnap már úgy úszott az apjával befelé mint a csík, engem meg a szívroham kerülgetett mert az északi parton tényleg mély a víz, a lába nagyjából csak a part mellett ért le. Homokos strand csak a fizetős városi strand van, de a szállodának saját ingyenes része volt így nem fizettük be magunkat. Viszont elmentünk Hévízre. A tó ott is mély, de volt egy gyerek pancsoló csúszdával, na azt élvezte Lipcsi! Egy nap Badacsonyban voltunk hajóval, az is szupi volt. Pont bor fesztivál volt és beültünk egy nagyon szupi étterembe (üdülési csekkből) és életem legfinomabb balatoni fogasát fogyaszthattam el!Keszthelyen a vasútmakett kiállításról Lipcsit 3 óra tátott szájú bámulás után sírva kellett kivinni és még mindig csak a vonat makettekről képes beszélni ha valaki kérdezi milyen volt a nyaralás. Összességében nagyon jól éreztük magunkat!

     

    Jaj, Dettiéknek nincsen túl jó idejük:(

     

    Nálunk Lipcsi teljesen egyedül alszik külön szobában kicsi kora óta. Fél órás esti mese és beszélgetés után, égő kislámpa mellett egyedül szépen elalszik. Nagy ritkán jön át hozzánk, ha vihar van, fázik és nem találja a takarót, rosszat álmodik stb.

     

    Hihetetlen, hogy 1 hónap és kezdődik a suli. Már vásárolgattunk néhány dolgot, de a java még hátra van. Én jobban parázok mint a gyerekem. Annyira nem önálló még. Pl. a szállodában az evésnél a husit mindig össze kellett vágni, de a menzán ki fogja???  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. július 25. 11:5480306.
    na, megjött az esős idő...
    előzmény:
    schmo (80305)
    2010-07-24  20:30
  22. 2010. július 24. 20:3080305.

    Na azért a "lejárni"-t nem úgy gondoltam, hogy reggel le, este vissza :)

    Csak úgy egyáltalán, szeretném az utazási időt minél rövidebbé tenni.  

     

    Fenyvesről én is olvastam, hogy van homokos strandja. Kiváncsi vagyok, megtaláljátok-e :)

    előzmény:
    NagyÁ (80304)
    2010-07-24  18:46
  23. 2010. július 24. 18:4680304.

    Na, most már biztos leértek. Reméljük dugómentesen.

     

    Állítólag Fenyvesen is van homokos strand, persze Bp-ről leugrani elég deficites oda... Remélem idén meg tudjuk nézni, jó lesz az idő hozzá.

    előzmény:
    schmo (80303)
    2010-07-24  17:49
  24. 2010. július 24. 17:4980303.

    Én is drukkoltam. Remélem, az időjárás egy darabig ilyen marad, legalább nem áznátok...

     

    Hogy miért Zamárdi? Mert Lellén pont most voltunk :) És igen, a Napfény strand szuper, minden nap ott strandoltunk, a gyerekek rettentően élvezték, hogy homokos... 

    De... A lellei az fizetős strand (ellenben Zamárdiban csak ingyenes van), rengetegen voltak és Zamárdi közelebb is van Bp-hez.Meg amúgy is valahogynekemmindig Siófok-Zamárdi volt a szivem csücske.

    Ja és én most igazából nem egy alkalomra keresgélek strandot, hanem hosszabb távra, ahova mondjuk a következő években le tudnánk járni. Szeretem a kipróbált helyeket :) 

    előzmény:
    Kisanna (80300)
    2010-07-23  15:58
  25. 2010. július 24. 12:1080302.
    Ma drukkoltam nektek, hogy ne legyen dugó. A rádióban azt mondták, hogy lehet közlekedni az M7-sen (legalábbis a Balaton felé).
    előzmény:
    Kisanna (80301)
    2010-07-23  16:15
8 9 10 11 12

Címlap

top