Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2004. Április 29. 09:5076.
    Lányok, puszi!
    Van egy május 21. 10 órai időpontom a Dévény Alapítványhoz (Moszkva tér), mivel nem veszük igénybe, szívesen átadnám valakinek. :-)))

    A központban beszéltem egy hölggyel, ez lehetséges is, priviben megírnám a nevemet, rám kell hivatkozni!

    Délben leszek!! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. Április 28. 15:3375.
    Sziasztok!
    Én most szólok hozzá először ehhez a topichoz. Kb. fél éve inditotamitt egy Topicot Oxigénhiány az agyban cimmel. Sajnos, akkor még semmit sem tudtam erről a témáról csak éreztem, hogy bajban van a kisfoam ( most 7 hónapos) hiába monta mindenki, hogy kinövi, és semmi baj nem lesz. Még a háziorvosunk is. Az itt hozzászóló anyukák javaslatára vittem el Dévény Alapitványhoz. Még a telefonszámot is itt adták meg. Szóval a fiam merev volt és két hónap után a heti 1 alkalom helyett már 2 alkalmat javasolt a gyógytornász. Nagyon el voltam keseredve. Azóta viszont csak dicsérni tudom őket de hát ezt már sokan megtették előttem. Miron 2 hónapos kora óta kapja a kezeléseket, és most tarunk ott, hogy elég a heti 1. 7 hónaposan most már elkezdett kúszni és forog is. Bár igen erős bal oldali izomtónuseltolódása volt és a kúszása is kissé féloldalas, remélem, hogy ezt is tudják majd korrigálni. Mostanra kiderült ( Balázs Mária neurológus szerint), hogy bizony kezelés nélkül a kisfiú nem lenne ilyen jó állapotban. Pedig újszülött korában csak én láttam igy. Ezért nem szabad legyinteni, és, ha aggályaink vannak, akkor igen is lépni kell, mindegy ha, akár egy főorvos is állitja az ellenkezőjét. Nekönk egyenláre addig kell járni, amig el nem indul a gyerkőc. De van egy gondom. Egy másik babával, aki 9 hónaposan még nem kúszik és a gyerekorvosuk csak most mondta, hogy szerinte hipotón a pici lába és csak most küldte el neurológiára. Sajnos a szülők nem gondolják, hogy baja lehet a gyereknek igazán. Én már érdeklődtem a Dévénynél de azt mondták legalább 2 hónap, mire időpontot kapnak vizsgálatra de még nem is akarnak menni amig meg nem várják a neurológiai eredményt. Kis meggyorsitással oda is csak 2 hét múlva kaptak időpontot. Szerintem ez mind-mind elvesztegetett idő, és 1 éves lesz a gyerek, mire odakerülhet. Nem tudjátok, hogy van-e ennek valami gyorsabb módja is?
    Még egy kérdés:
    Aki a Moszkva térre jár, melyik gyógytornászhoz, és mi a véleménye? Mi Somlai Orsihoz és Nórihoz járunk. Nórival nagyon elégedett vagyok. Orsival más kevésbé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 27. 13:4474.
    Én is úgy tudom, hogy a bébikomp nem jó!! Nekünk is van - a garázsban dekkol, ajándékba kaptuk, de csak annyira bontottuk ki, hogy megnéztük, és aztán vissza a dobozba, ki a garázsba. . . Komolyan mondom, még eladni sincs szívem, mert nehogy magamat kelljen okolni, ha a másik babának gondja van a fejlődéssel. (Jóóó, ez hülyeség, de mégis. . . . )
    Hmm, mászás-edzés. . . . ez az! Igen, ez volt. Szóval lesz még rosszabb is :-(((.
    dormidozor, teljesen igazat adok Neked, sokmindenben így jártunk mi is, mint Ti. De ne aggódj, tényleg jó kezekben van a kicsikéd!
    Jossika, mi hetente 1x fogunk járni. És eddig még csak egyetlen egyszer voltunk!!!!!! Úgyhogy hatékonyságból nálam kitűnőt kapott ez a módszer. Beszéltem néhány olyan anyukával, akiknek eleve két-három alkalmat irányoztak elő, és elég is volt. Van olyan, amikor "csak" megakad a mozgásfejlődés valamiért, és elég annyi, hogy átsegítik ezen az akadályon, és utána már megy minden magától. Lehet, hogy Hannánál is valami ilyesmiről van szó. Nem tudom. Tényleg meglepő a változás, az, hogy milyen élénk és mozgékony lett a babu! Szinte hihetetlen!! Most éppen a konyha felé halad (mit halad: MÁSZIK!), úgyhogy megyek is utána.
    Pusz mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 27. 13:1973.
    Sziasztok!

    Lányok, a komp NEM JÓ! Kérdezzétek erről a ygógytornászt, nagyon nem ajánlják! Nemhogy jót nm tesz, hanem még vissza is veti a kicsiket, nekünk ezt mondta mindkét gyógytornász!

    Fanna, ismerős a dolog. Nem kell vele törődni. A nagyszülő is volt szülő, és akkor ő is meg kellett tegyen dolgokat a gyerek érdekében. Komolyan, neked sem jó, ha fáj neki, miért hiszik, hogy élvezed?:(
    amit írtál, hogy csinált vele a gyógytornász, az a mászás-edzés. :) Majd fog ilyesmit gugolásban is csinálni később, azt hiszem, oviban úgy mondtuk, "törpézés". Na, azt Barni nagyon nem szerette!

    Jossika, írtam privit. A babád tényleg elég nagy, lehet, hogy valóban nincs baja, csak a nagysága miatt lustább kicsit. De ezt mondja egy neurológus vagy gyógytornász (sőt talán inkább egy gyógytornász, bennük vhogy én legalábbis jobban bízom), akkor te is megnyugszol majd. Mi sem ültünk, csak mászás után, volt már vagy tíz hónapos a kicsim, mikor felült. ezen ne aggódj, az ülésnél fontosabb a kúszás-mászás. Itt felcserélődhet a felülés helye, az nem baj. Azt viszont igen, ha vmi teljesen kimarad, pl a mászás vagy a kúszás. Erre a gyt majd odafigyel, és minden rendben lesz.
    Ja, és nem kell várnod júniusig. Hogy Lilla megnézze, az nem kerül semmibe, és rosszat nem tesz. Nem kell ahhoz orvos. Ők néha jobban látják, mint a dokik. És mindjárt megnyugszol.

    dormidozor, üdv. Igen, sok szó esett itt már az orvosi nemtörődömségről. :( Hálistennek nekünk most olyan gyerekorvosunk van, akit csak dícsérni tudok. De nem mind ilyen sajnos. Érdekes, mennyivel gyakoribb a hipotonia, mint a spasztikusság a babáknál. Mondjuk ez jó, mert vhol olvastam, hogy a hipotoniát a babák egy része magától kinövi. Mármint, ha nem súlyos. A többiek nem, maradandó mozgásgondok maradnak vissza. A spasztikus gyerek viszont nem gyógyul meg magától. Az én fiam persze spasztikus volt, mikor olvastam, hogy mi van, kisírtama szememet. De mint a pl mutatja, olyan nincs, hogy ne lehessen rendbehozni bármit. És valóban, csak az ösztönökre szabad hallgatni, azok jót súgnak!

    Vica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. Április 27. 12:5572.
    Kedves Levelezok!
    Ez eletem elso levele egy ilyen nyilvanos forumon. Kislanyom 8 honapos, 2 hete kezdte meg gyogytornaszunk vele a devenyi-fele masszirozast.
    A mi tortenetunk:teljesen jo terhessegbol, 37 hetre egeszsegesen szuletett Emma. Az elso gondok a szopizasnal jelentkeztek, furcsan tartotta a szajat, szopi kozben megfeszitte magat, aminek eredmenyekeppen allandoan sebes volt a mellem, nagyon fajt. Az orvos csak legyintett:majd megszokja, anyuka!Het honapig birtam ezt a kinlodast a szopival, akkor feladtam. Most kiderult, ez is a hypotonia miatt volt, ha ilyet tapasztaltok anyukak, azonnal irany a neurologus es ne gondoljatok, hogy ti vagytok kenyesek, csak azert faj!Mivel az arcizmaikat sem tudjak rendesen mozgatni ezek a babak, hat ezert van.
    Masnak is volt ilyen tapasztalata?
    Innen mar a szokasos:het honaposan fordult meg eloszor nagy nehezen, hatrol hasra, azota is ennyi az osszes mozgas.
    Harom gyerekorvos is latta, de vegul en eroszakoltam ki a beutalot a neurologiara, ahol szerencsenkre Dr Szabo Tundehez kerultunk, aki felismerte azonnal a hypotoniat, igy mar megkezdtuk a kezeleseket.
    Tudom, hogy mar minden rendben lesz, persze neha rossz, ha arra gondolok mennyi vegsirt szopizast, allando aggodast a fejlodese miatt takarihattunk volna meg ha jobban ragaszkodom a megerzeseimhez.
    Kedves Anyukak, mindenki maganak az orvosa higgyetek el, ahogy az anyai osztonotok sugja ugy cselekedjetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. Április 27. 11:4571.
    Fanna, hányszor mentetek egy héten, hogy egy hét után már ilyen eredményeket értetek el?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. Április 27. 11:2170.
    A hozzászólásokat nézve egyszerűen annyira rohamos mindenkinél a fejlődés, hogy szívem szerint már most délután elmennék egy gyógytornászhoz. Ehhez képest várhatunk júniusig, hogy egyáltalán megnézzék, s csak utána jön még majd a gyakorlatozás. Egy örökkévalóságnak tűnik. . . . . . . . .
    Örülök, hogy mindenkinél ennyire beindultak a dolgok, és remélem, hogy 1-2 hónap múlva hasonló jókkal tudom majd bíztatni, az épp lemaradásban lévő babákat.
    Hogyan gyorsíthatnánk meg a dolgot? A baj az, hogy mi Dunakeszin lakunk, így nem egyszerű nyakamba venni a Fővárost, főleg, hogy a fiam gyűlöli a babakocsit, és 30-40 perc után üvölt benne:(
    Mondjuk a cél érdekében még ezt is bevállalnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 27. 10:1869.
    Bocs, lemerevedett a billentyűzetem, újra kellett indítanom. Szóval készülj fel a sírásra. Lehet, hogy fáj is szegénynek, főleg először, de én is azt gondolom, hogy leginkább az ismeretlen helyzet, a kényszer-állapot, az, hogy számára idegen környezetben, idegen ember, idegen dolgokat csinál vele, szóval ez legalább annyira benne van a sírásban, mint az esetleges fájdalom.
    Mi még nem kaptunk itthonra gyakorlatokat, azt mondta a gyt, hogy majd esetleg később, amikor már látja, hgy mi is, meg a babu is alkalmas az otthoni gyakorlásra.
    Meglátod, nektek is használni fog!!!! Esküszöm, Hanna azóta olyan, mint akibe duracell elemet raktak! Ma már lefogni sem lehetne, úgy mászik mindenhová. Hihetetlen, hogy egy hete erre még hajlandóságot sem mutatott. úgyhogy hidd el, minden rendbe fog jönni!!

    Jossika, 8 hónaposan mi is pontosan ugyanitt tartottunk, mint Ti!! (kivéve a bébikomp, mi ilyet nem használtunk) Akkor még engem is mindenki nyugtatott, hogy "csak" lustika, majd elindul. . . . Aztán amikor 10 hónaposan sem volt mozdulás, akkor kezdett komolyan venni a dokink.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 27. 09:2168.
    Timi, nekünk nem kellett lepedőt vinni. Még csak egy alkalommal voltunk (gondolom, nem minden alkalommal fogja ugyanazt csinálni, bár nem tudom), szóval először az ölében ülve, aztán négykézláb állásban (gyt is és Hanna is) a gyt a lába közé "szorította" Hannát, és úgy masszírozta erőteljesen az izmait, hogy közben valahogy haladt is a babuval előre. K
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. Április 27. 08:3567.
    Fanna! örülök, hogy Hanna ilyen szépen " halad" a gyógytornász otthonra is adott gyakorlatokat???nektek is kellett lepedőt vinni?Nagyon kemény a torna???Leírnád pár szóban!!!
    Nagyon kiváncsi vagyok mit mond a gyt néni.
    Remélem 1 pár hét múlva én is büszkélkedhetek.
    Mi hétfőn megyünk a Heim Pálba az ortopédiára kontrollra!!!. . . mert szerintem ha felállítjuk nem tartja rendesen a lábfeját a bokája kicsit befelé dől . . . lehet, hogy ez is gond. És kedden a "dévényes"gyógytornászhoz. . du már tudok róla írni.
    jossika! ha egyedül nem ül fel nekem azt mondták legfeljebb fél órát hadjam úgy játszani a komba is ennyit hagyom max. . . most is . De legtöbbet hason van nekem is így közlekedeik 1x2x már feltolja hátra felé a térdét mintha probálkozna tök jóóó látni!
    üdv. Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. Április 27. 08:1466.
    Megyünk vizsgálatra. Juni 3-ra kaptam időpontot. Addigra Gábor is 9 hónapos lesz. Bízom egyrészről abban, hogy addigra magától is beindulnak a dolgok, örülök másrészről annak, hogy ha mégsem, akkor az időpont már megvan.
    Gábor egyébként imád enni-inni mindent. Ötödikén lesz 8 hónapos, és a múlt héten mértek 9, 72 kg-ot és 75 cm-t. Kicsit duci a drága. Forogni tud, bár nem szokott. Az oldalára simán fordul, és éjszaka álmában teljes fordulatokat is megtesz. A hátán alszik, és 360 fokot fordulva megint a hátára érkezik. De napközben nem. Talán csak lusta. Mászni nem mászik, néha hátrafele tolja magát, és körbe körbe maga körül forog, ha mondjuk a hasán van, és jobb kéz felől ott van valami tárgy, vagy az ellenkező irányba a háta mögé akar nézni. Na akkor a hasát lent hagyja, és a kezével "megy" jobbra jobbra, míg a másik irányba nem néz, vagy el nem éri a tárgyat. Ülni akár 1-2 órán keresztül is ül egyenes háttal, de egyedül sajnos nem tud felülni. TEHÁT VANNAK HIÁNYOSSÁGOK, így biztos ami biztos megyünk vizsgálatra. JA! Kompban ő is ügyesen megy , na de hát nem lehet egy életen át kompban:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (64)
     
  12. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 27. 07:4065.
    Sziasztok!
    Jossika, az én Hannám abszolut figyel, felismer egy csomó dolgot (pl. kérdezem tőle: hol a lámpa, odanéz, sőt, odamutat), felismeri a családtagokat (pl. kérdezem tőle: hol van apa, odanéz), próbál szavakat kimondani (ti-ta(tik-tak), baba, mamma, stb. ), és egyértelműen jelzi, hogy ha akar valamit (kinyújtja az áhított tárgy felé a kezét, és közben valamit gagyog), falatokat, és pl. kenyérhéjat, kiflit, almát egyedül eszi, de kanállal még nem próbálkozik. És még sorolhatnám. A lényeg, hogy természetesen összefüggésben van az idegrendszer fejlődése a mozgásfejlődéssel, de úgy tűnik, hogy az éber figyelem ellenére is lehet a baba hipoton. Nekünk a gyógytornász ezt úgy magyarázta, hogy van a fejlődési EGYENES, amelytől ha eltér a pici fejlődése, akkor az egyenestől egy fokozatosan távolodó GÖRBE lesz. Tehát ahogy halad az idő, annál jobban tér el a görbe(tehát a gyerek fejlődése) az egyenestől (tehát a normális fejlődéstől). Ezért aztán, ha nem foglalkoznak a gyerek "görbéjével", akkor olyan mértékű lehet az eltérés, hogy szellemileg is elmarad a gyerek, és jönnek a beilleszkedési- és magatartás zavarok, a tanulási nehézségek (diszlexia, stb). Azt is mondta, hogy egy éves kor alatt annyira rugalmasan lehet fejleszteni Őket, hogy képesek (nyilván, a betegség fokától függően) maradvány nélkül, nagyon gyorsan "helyrebillenni", vagyis visszatérni az egyeneshez. De erről már volt itt szó.

    Lvica, nálunk a nagyszülők el sem jönnének!!! Nem bírják, még a gondolatát sem, hogy szegény gyereket "bántják". Babu születésekor kapott anyósoméktól egy pár fülbevalót, azzal a kísérő szöveggel, hogy: "Csak ne tudjunk róla, mikor intézitek a füllyukasztást!" (Egyébként a fülbevalót nem rakattuk be, nem is fogjuk, de ez egy másik téma) Anyósom attól képes ételen zokogásban kitörni, hogy kiszívom a gyerek orrát!!! Na, ez meg aztán annyira feldühít, mert úgy csinál, mintha szánt szándékkal kínoznám a gyereket!!! Mert sír szegény! Akkor én csakis kínozhatom! (Megjegyzem, Hanna már több ízben belealudt az orrszívásba - elektromos "zümmögőnk" van -, de természetesen ezt anyósom nemhogy nem látta, el sem hinné. )
    Na, úgyhogy én itt akármit csinálhatok, akkor is "bántom" szegény gyereket. Ez nagyon-nagyon rosszul esik, és egyáltalán nem könnyíti meg a helyzetünket. De már nem érdekel. A lényeg: hogy Hanna mielőbb utolérje magát!!!! Nekem már csak ez számít!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. Április 26. 20:5164.
    Szia ! a felismerést úgy ércsed, hogy mondod hogy hol a lámpa, Apa, kocka. . . . . stb és ránéz vagy rámutat???? A Csenge néha úgy elmélázik, hogy a saját nevére sem figyel meg ha néha TILTOK vmit.
    Mit csinál ?(forog, mászik, oldalra fodul, kúszik). Hogy eszik, iszik?
    Mindegy 1vizsgálat nem árt és az nem is fáj a Cseni végig vigyorgott még akkor is amikor talicskázott vele a doki néni. Lehet ha most kérnél beutalót és időpontot csak pár hét múlva kell menned !! De akkor is kell menned ha addigra csinál vmit.
    Ha nem tud vmit a fejébe :Szerintem ő csak összefüggésbe akarta hozni, hogy a feje nem parancsol a lábának, azért nem megy, mászikstb. . . .
    kicsit hosszú voltam, bocsi
    Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (60)
     
  14. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 26. 19:5663.
    Anna néniről annyit szerintem azért még érdemes elmondani, hogy ezt a módszert ő találta ki. Ez az ő munkája. Mi mondjuk neki köszönhetjük, hogy a kisfiunk jár. És ezért hálás vagyok.
    Tudok olyan kisgyerekről, akit elküldtek a Dévény alapítványtól. Nem lelketlenségből: nem tudtak volna segíteni neki. Szerintem tisztességesebb, mint kezelgetni céltalanul és elkérni a pénzt. Tehát nem mondja, hogy egyedül az ő módszere a jó. És ilyenkor a szülőnek igenis mennie kell máshová.
    Ezt az egész marakodást végigcsináltam már egyszer. :( Aki petőbe jár, menjen a Petőbe, higgyen abban. A kicsik még nem tudnak dönteni, ez a mi felelősségünk. Nekünk a Dévény segített. Említhetném még, hogy kipróbáltuk a Delcato tornát. Semmit nem ért. És ezután a Dévény kezeléseken alkalmam volt megfigyelni, amint Barni szinte minden alkalom után olyat produkált, amit előtte nem. A gyerek ficergett, jókedvű volt, mozgott. Sosem aludt, mint ahogy vkinek a gyt mondta. De ez enm baj, sőt. :) Rájött, hogy tud mozogni. Nekem ennyi elég. Részemről nincs több Petőre utalás, vele kapcs hozzászólás.
    Mindenkinek további szép estét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 26. 19:2262.
    Sziasztok!
    Láttam a mai hozzászólásokat:(

    Kicsit olyan íze volt ennek a napnak, mintha mi olyan nagy Dévény rajongók lennénk és jöttetek felnyitni a szemünket. . .
    Nem erről van szó!

    Az én babámnak egy kezelés segített, tudta fordítani afejét. .
    Az izmok feltépését viccesnek tartom. . . Egyáltalán nem erről van szó!:) De ezt már meg is válaszolták helyettem:)))

    Mivel nem nézek TV-t nem tudom Anna néni hányszor volt benne, hogy mutogassa a felépült gyerekeket. Nekem ő személyesen nem szimpatikus. . . .

    A Pető Intézetnek nagy a híre világszerte, nem is vonom kétségbe a módszereik hatékonyságát, főleg mivel nem is ismerem azokat.

    Egyetértek az előttem szólókkal, hogy minden szülő szíve-joga eldönteni melyik módszert választja:) Nekem az tetszik többek között az Alapítványnál, hogy nem erőltetik a gyereket a különböző mozgásokra.
    Édua akár már foroghatna, meg mászhatna akár. A gyógytornászunk szerint egész egyszerűen lassan érik:) Próbálgatjuk a mozgásformát, már többször magától is megfordult, de nem tornásztatjuk agyba-főbe itthon:)

    Ki kell próbálni többféle módszert és dönteni:)
    Nekünk ez volt az első és rögtön segített, így maradtunk:)Egyébként a TB ennek is egy jó részét támogatja! Ha beutalóval megy az ember!

    A legfontosabb azonban a HIT!
    HINNI kell a saját gyermekünkben és nem szabad átadni magunkat a csüggedésnek!!!:))
    Gyors fejlődést a babócoknak!!!

    Puszi!
    Hicudzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_777289
    Torolt_felhasznalo_777289
    2004. Április 26. 18:4861.
    Dévény Anna néni minden más módszert elvet, titkolni kell, ha máshová jár az ember, szerinte csak az Ő módszere a jó. Mi úgy mentünk hozzá, hogy a Svábhegyre jártunk, utána azokat a gyakorlatokat már nem lehetett végezni. A mellét Anna néni is veregeti, a TV-ben mutogatja a kiöltöztetett "gyógyult" gyerekeket, és a nem gyógyult csemetékről ilyenkor elfeledkezik, pedig én ismerek jó párat. Nekem is nagyon rossz volt hallgatni annak idején a kislányom ordítását kezelés alatt. Elhiszem, ha valaki nem bírja és más módszert választ, és szive joga. Utólag egyetlen gyerekről sem derül ki más módszerrel előbbre jutott volna. Hinni kell az adott módszerben amit választottunk és türelemmel várni a javulást, ha nincs akkor tovább lépni. A Petőben sem adnak mindenkire csizmát, bennem is ilyen előítéletek éltek a Petővel szemben, de kellemesen csalódtam. A kislányom Svábhegy, Dévény Anna és Tunyogi Erzsi néni után 5 évesen nem járt, s mivel velem már nem volt hajlandó tornázni, maradt a Pető. Azt se felejtsük el nem mindegy milyen fokú a sérülés. Az az 1 éves gyerek lehet azért feküdt még mert ennyit lehetett kihozni belőle, sajnos előfordul az ilyesmi. A Dévény Anna módszer nagyon jó bizonyos sérülésekre, de másoknál hatástalan, és ez az amit el kellen ismerni, és nem mellet veregetni, Anna néninek is és a többi módszer képviselőjének. Az időtényező nagyon fontos minél hamarabb kezdenek egy gyerek kezelésébe, annál hamarabb és kevesebb maradványtünettel gyógyulhat meg a gyermek. Ha egy anya úgy érzi baj van járjon utána bármit is mondanak a rokonok, ismerősök, mert homokba lehet dugni a fejünket, de attól nem oldódik meg semmi. Vitatkozni felesleges a módszereken, mindenki válassza ki a neki, a gyermekének ill. a sérülésnek megfelelőt. Remélem sinki nem sértődik meg csak leírtam 5, 5 év tapasztalatait. Tünetmentes gyógyulást kívánok minden csemetének.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. Április 26. 16:5260.
    Kaptunk időpontot vizsgálatra, de sajnos Gábor is 9 hónapos lesz, mire sorra kerülünk. Mondjuk nem tudom mi a jelentősége, de Gábor nagyon könnyen felismer személyeket már hang alapján is, tehát ha nem látja, de képről is. Tárgyakat is tökéletesen felismer, úgyhogy ezzel nincs gond. Ez is összefüggésben van a hypotoniával? Erről te mit hallottál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (42)
     
  18. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 26. 15:1959.
    Fanna, igen nálunk is, párom, anya, anyós, rokonok. . . nem mellénk álltak, , hanem elkezdték a problémát kicsinyíteni. Nincs annak a gyereknek semmi baja. . . Mikor nem látod, nem tudod, de ÉRZED, hogy van. Erre végül mindig azt feleltem: oké, nincs baja. Akkor azért, hogy én menyugodjak. Erre nem tudtak mit mondani. Aztán mikor eljöttek velünk egy-egy kezelésre, utána többet nem mondtak ilyet. Próbáld ki ezt a módszert, hátha bejön. Anya olyan csendes volt a kezelés alatt, olyan sápadt, nem láttam még ilyennek. Ott fogta fel, hogy tényleg baj van. De kellett a sokk, azután már maximálisan mellettem állt.
    Nem lett baj a fejével, nem volt elrepedve, de csúnyán be volt dagadva. Most már szépen esik, nem üti meg magát szinte soha, pedig féltem, hogy ilyentájt, mikor kapasz nélkül elindul, biztos összevissza veri majd magát De nem. :) *lekopog*
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (55)
     
  19. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 26. 15:1258.
    Hermitan, ne haragudj a kifakadásomért. Tényleg nem téged akartalak lekiabálni ezzel, csak nem értem, miért húzzák egymást le a mocsárba. . . És még élénken él bennem az említett konduktori kioktatás. . . Most kb. én is olyan lehettem, mint akkor a konduktor velem. Sajnálom még egyszer. Ne haragudj.
    Vica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736584 (57)
     
  20. Torolt_felhasznalo_736584
    Torolt_felhasznalo_736584
    2004. Április 26. 13:4757.
    Ne haragudj nem akartalak "kiakasztani" a hozzászólásommal. Igazából nem tudom milyen ellentét feszül Dévény Anna és a Pető közt. Szerintem két tök más módszer. Azt hogy én voltam a Dévény alapítványnál szerintem ott náluk el sem hangzott. Azt hogy "feltépik" az izmait magamtól sikerült kitalálnom, mert én úgy láttam. Egyszer kipróbáltam és nem adtam több esélyt. Rajtunk máshol segítettek. Ránk csizmát sosem adtak, és abban a kiscsoportban ahova mi jártunk és 1 éves korig vannak gyerekek, szerintem senkire nem adtak.
    De igazából tényleg írnom sem kellett volna, hisz ez itt nem a Pető fórum, csak én olyan boldog voltam, hogy a gyerekem mennyit fejlődött, hogy gondoltam megosztom veletek.
    H.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689835 (52)
     
  21. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 26. 13:2256.
    Kösz, Csigácska :-)))!! Én is nagyon örülök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (54)
     
  22. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 26. 13:1955.
    Mi történt Barnival??? Folytatod, ugye? Remélem azért nagy baj nem történt abból az esésből?!!!
    Én is Dr. Neuwirth Magdolnát kellene, hogy felhívjam, de nem egyszerű elérni. . . . A Madarászban kinél voltatok? Nem egy Dr. Nagy Andreánál? Mert hozzánk Ő jár le a Madarászból.
    Egyetlen gondolat a "mi lett volna, ha. . . " c. szlogenhez: A falnak tudok menni ettől, hogy amióta (három napja) mászik Hanna, kb. ezer ismerőstől hallottam: ááááá, hát lááátod, én megmondtam, nincs ennek a gyereknek semmi baja, csak kicsit lustika. Ilyenkor be tudnék mosni egyet (még a saját anyukám is képes volt ezzel maximálisan felhúzni)!!! Soha nem fog kiderülni (REMÉLEM, HOGY SOHA NEM FOG KIDERÜLNI), hogy valóban komoly probléma lett volna-e, ha nem kezdjük el a kezelést, és egyáltalán, ha nem foglalkozunk a "lustasággá" degradált hipotoniával. De elkezdtük. Hála Istennek!!!
    Úgyhogy, nem, nem próbáljuk ki, mi lett volna, ha. . . . . . :-))))!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689835 (49)
     
  23. 2004. Április 26. 13:1054.
    Nagyon örülök, hogy a lányod megtáltosodott!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (51)
     
  24. 2004. Április 26. 13:0753.
    Teljesen egyetértek Veled! :-)))**
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689835 (49)
     
  25. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 26. 13:0652.
    Madarászba, és ottfogtak minket. A szobatársunk egy egyéves kisfiú volt, Petőbe jártak, öt hónapos korától. Egy évesen anyukája letette a pelenkázóra, ő meg elment, megcsinálta a tápszert, meg ilyenek. A gyerek ott feküdt. És azt mondta, ennyit lehetett elénrni nála. NEM. Nem jó helyen kezelték. Én rögötn vittem volna máshová, nem szabad elfogadni, hogy ennyi telik. Egyévesen meg már sokszor késő. Az embernek beleszakad a szíve.
    Nem akartam hosszú sem lenni, meg részrehajló sem, csak ezt muszáj volt leírnom, ki akart jönni, na. :)

    Mindenkinek minden jót és HIGGYETEK BENNE, egészséges lesz a babátok és jó kezekben vagytok!

    Üdv: Vica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top