Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 26. 13:0451.
    Hermitan, azt kell mondjam, megértelek!! Tényleg nagyon keményen gyúrják a gyereket, és nagyon sírt is szegénykém. De azt látom, hogy nagyon-nagyon hatékony az, amit csinálnak. Igen, szinte "feltépi" az izmait, bár azt hiszem, ez nem túl szakszerű megfogalmazás. A lényeg, hogy kemény. Sajnos, vagy hál' Istennek ilyenkor, amikor az ember belekezd egy ilyen (vagy másmilyen) kezelésbe, még nem tudni, mennyire lesz hatékony, és főleg nem tudhatjuk, mi lett volna, ha . . . . nem kezdjük el, . . . . . ha máshová visszük, . . . . stb. Szóval én nem tudhatom, hogy ha máshová vittem volna (esetleg gyengédebb, de kevésbé hatékony, vagy lassabban ható módszerre), az a babámnak jobb lett volna-e, hogy ugyanígy behozta volna-e a lemaradást (persze, mi még most csak erősen reménykedünk, de abszolut jók a jelek), vagy netán más módszerrel sokkal hátrébb lennénk, esetleg végérvényesen lemaradnánk, vagy mittudom én!!! Nem nagyon tudom szavakba önteni, amit érzek, de biztosan érted, mire gondolok.
    Szerintem ilyenkor három nagyon fontos dolog van: felismerni, hogy probléma van (sajnos elég sokszor ez a felelősség is a szülőre hárul), a lehető leghamarabb elkezdeni a kezelést, és feltétel nélkül HINNI abban a módszerben, amit választottunk. Mert szerintem úgy nem lehet hatékony semmi, ha közben végig kételyeink vannak. Bíznunk kell a választott módszerben, és a gyógytornászban, hiszen az Ő kezében van a legféltettebb kincsünk. A többit meg hozzáadja a baba a maga fantasztikus fejlődési készségével. Persze, én azért ebbe a "bizalom csapdájába" már beleestem egyszer, hittem az "SZTK-s" szomatopedagógusban, meg az Ő módszerében (pedig első pillanattól szinte semmit nem csinált a gyerekkel, kellemesen simogatta az idegpályákat, de semmi egyéb), még gondoltam is, hogy ez milyen kis kellemes gyógyulás lesz. . . . aztán eltelt 3 hét (elvesztegettünk három hetet!!), mire kiderült, ennek az embernek gőze nincs arról, mit is kellene kezdenie a gyerekkel. Szóval azért óvatosnak és nagyon figyelmesnek kell lenni. És ha úgy érzi az ember, valami nem oké, akkor irányt kell váltani. Haladéktalanul.
    Örülök, hogy nálatok már minden rendben van!!! És egyáltalán nem volt rosszindulatú a leveled! Felhívtad a figyelmet arra, hogy vannak más lehetőségek is. És nekünk az a dolgunk, hogy a babának a lehető legjobbat válasszuk. Én most feltétel nélkül hiszek a Dévény módszerben. Mert látom a hatását!!
    Minden jót Nektek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736584 (46)
     
  2. 2004. Április 26. 13:0350.
    Szia, nem bánom, hogy elmondtad a véleményed és nem tartalak gyengébbnek. Mindenkinek meg kell találnia a számára szimpatikus embert, módszert, aki segíteni tud.
    De, nagyon sok téveszme van, ez a izomfeltépés az egyik, a fájdalom a másik. Érdemes utána járni, sokakat megkérdezni. Ezt tettem én is!
    Más a torna és más az izmok-inak stimulálása. A torna elengedhetetlen lesz minden életkorban, de egy hypotón babát nem gyógyít meg.

    Mivel a legtöbb gyermekorvos, sőt setünkben még a neurológus sem tartotta indokoltnak a fejlesztést, saját magam vettem kézbe a dolgot. A Korai Fejlesztőből és a Petőből élből elhajtottak a mozgásában kicsit lassabban alakuló fiúnkkal. Nincs semmi kóros, mondták.

    Viszont hasonlóan Fannához, a második kezelés után LÁTOM a különbséget. Napok óta egy kezét fogva, vezetve megy. Feltérdelve nyújtja a kezét és van kedve járni! A módszer hatásos, az izmok fejlődnek, emellett lehet együtt tornáznij, átszani, ugralni, fejleszteni stb.

    Sok örömöt kívánok a babádhoz Neked is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736584 (46)
     
  3. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 26. 13:0249.
    Sziasztok.

    Fanna, a Bethesdában voltunk mi is egy neurológus doktornőnél, kicsit furcsa a neve. . . Neuwilt, azt hiszem. Aranyos, ért hozzá, nem úgy, mint a Madarászban a nőci. :( Aki két hónaposan azt mondta a fiamra, hogy ilyen kicsi babákat nem lehet Dévénnyel kezelni. :( Szóval hajrá. :) És mászni igenis a torna miatt kezdett el hirtelen. Ne foglalkozz azokkal, akik azt mondják, úgyis elkezdte volna. Nekünk kell mindent megtennünk a babáinkért. Mert mi van, ha mégse? Egy élete van a kicsiknek is, nekünk meg ők a legfontosabbak. Nem próbáljuk ki, hogy mi lett volna, ha. . . , igaz, lányok?:)

    Lányok, az nem igaz, hogy a Gézengúz nem küld Dévényhez. Két ismerős babát is átküldtek. Anna néni viszont tényleg azt mondja, hogy ha lehet a kicsin Dévény módszerrel segíteni, akkor más ne legyen. Infóm szerint ez azért van, mert soxor volt, hogy a Petőbe is vittek babát meg a D-be is, és aztán a Petőben melldöngetés volt, hogy ők megmondták. Amúgy azt gonolom, a Petős módszerek elég furák, bár nem vagyok gyógytornász, "csak" egy volt spasztikus kisfiú anyukája. És egy topicon már nekem rontott egy Petős konduktor, hogy mit akar a Dévény egy nemzetközi intézettel szemben. :( Úgyhogy ez a magánvéleményem.
    Gyerkőcöt én otthon minimálisat tornáztattam, csak azt csináltuk, amit a gyt az előző kezelésen kért. A Katona feltételez napi 5 tornát. De ha te kínzod a kicsit naponta 5x, kiben bízzon, kinél keressen vigaszt a babád? Nekem ezzel együtt szívem se lett volna hozzá vsz. Még akkor se, ha tudom, hogy az ő érdeke.
    Csigácska, a gyerkőc azért vidám és azért mozog, mert a kezelések után az izmok nem fájnak, és TUD mozogni. :) És élvezi nagyon. :) Rendben lesz minden, ez biztos. :) Azzal meg ne törődj, hogy más gyerek mit csinál. Úgyis elég röhejesek néha a gyerekek felett hencegő anyukák. Én ettől speciel a flanak mentem mindig. És nem azért, mert le lettünk volna maradva bármiben. Csak nem értettem, hogy az ismerős anyuka másfél évese hogy írhatja már a disszertációját spanyolul. :D

    Hermitan, a Dévény-Pető ellentét, hát ez az. Nem tépik fel a babák izmait. Az agyban az xigénhiány miatt bzonyos agykéreg-részek elhaltak. Ez okozza a mozgásproblémát, az ezekhez tartozó izmok nem kapcolódnak sehová. Ez elnagyolt így, de ilyesmiről van szó. És a masszírozással átprogramozzák, stimulálják az izmokat, azok pedig keresnek egy ép agykéregrészt, és onnantól az fogja vezényelni az izmok mozgását. Úristen, ki mondta neked, hogy felszakítják az izmokat? Ha egy izom le van tapadva, ha masszírozzák, fáj. Ha nem fáj, az azt jelenti, hogy minden rendben van vele. Kiakadtam picit, bocs. A Petőt sokkal jobban, többen ismerik, de ez nem jelenti, hogy jobb. Pl. sok gyerek lábára adnak csizmát. Na, az enyém lábára azt nem tennék rá, az tuti. Visszaveti a gyereket, nem visz előbbre, az biztos.
    Voltunk kórházban novemberben Barnival. Akkor állt fel, és egyszer eldőlt, mint a bot, oldalra, a földbe verte a fejét. Feldagadt, beödémásodott, nagyon megijedtem. Berohantam ve
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (38)
     
  4. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. Április 26. 12:5748.
    Köszi a véleményedet. Nem akarok okoskodni de ha nekem most 8hó lenne a lányom és vki megemlítené, hogy keveset tud vagy vmi biztos elkezdeném orvoshoz vinni, mert inkább félek mint megijedek. Sajnos nálam mint írtam 2hó ba telt míg orvoshoz kerültünk a végén már sajna nem rajtam múlott. Szóval 1probálkozást megérne megmutatni azt a fiucskát a saját negtaív példámból kiindulva. A fiam ugyanis nekem 9hó került fel a Svábhegyre de ő hasról hátra legalább forgott és holdkomba tökéletesen ment csak nem volt egyensúlya még!!! de te tudod.
    Ja különben ma voltam a házi orvosnál és mondtam neki , hogy a neurológus doki néni "azt kérdezte miért várunk?" azt válaszolta mert nem indokolta semmi!!!
    Jó mi?
    üdv Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (43)
     
  5. Torolt_felhasznalo_777289
    Torolt_felhasznalo_777289
    2004. Április 26. 12:2947.
    Én Tunyogi Erszébet Gyógyító Játszóházát ajánlanám, csoportos foglalkozások vannak anyukákkal együtt, torna és értelmi fejlesztés is. Erzsi néni ( mi 3, 5 évig jártunk hozzá) nagyon tapasztalt Ő is vizsgál gyerekeket. Előfordul, hogy akár a neurológus véleményével ellentétben talál problémát. Az időtényező nagyon fontos, minél hamarabb kezdik el a fejlesztést, annál hamarabb és maradványtünet nélkül "gyógyul" a csemete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_736584
    Torolt_felhasznalo_736584
    2004. Április 26. 12:0046.
    Sziasztok!
    Végig olvastam a fórumot. Mindenkinek gratulálok a sikereihez. Sajnos én nem hallottam túl sok jót a Dévény kezelésről. Illetve lehet rosszul fogalmazok. Jók az eredményeik csak elég fájdalmas a módszer. Feltépik az izmaikat, én személy szerint nem bírtam nézni. Biztos sokkal gyengébb vagyok. Kisebb tortúra után eljutottunk a Pető Intézetbe ahol ingyen és bérmentve foglalkoznak a babákkal. ( A TB támogatja)
    Ott korai fejlesztő kiscsoportos foglalkozások vannak. Te tornáztatod a babádat, és vannak csoporttársak kb még 5-6-an. Nagyon jól felszerelt intézet nagyon jó konduktorokkal, és a baba játszva fejlődik. A fiam 7 hónapos volt mikor odakerült, és semmit nem csinált. Koraszülés miatt erősen hypotón volt. Most 9 és fél hónapos, és 4 hete már nem járunk, mert mindent csinál a gyerek. Csak egyedül nem lép még, de azon kívűl az égegyadta világon mindent.
    Ha gondoljátok ez is egy lehetőség! Persze nem rosszindulatú volt a levelem, nehogy valaki félre értse. Csak én tényleg nem bírtam, és első alkalom után megfutamodtam. Nehéz volt a terhességem is meg minden, és már nem bírtam a feszültséget!
    Köszi ha elolvastatok!
    Mindenkinek nagyon sok sikert és boldogságit a babájához!
    Üdv
    H.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 26. 09:1245.
    LÁnyok!! Hanna mászik!!!!!! Múlt héten voltunk először Dévény tornán, és szombaton Hanna fogta magát, és kúszás helyett elkezdett mászni!!! Én most még jobban bízom Dévény tornában!!! Tudom, most sokan azt mondják, nem a torna miatt indult meg, magától is megindult volna. . . . De én biztos vagyok benne, hogy rengeteget segített ez az egy alkalom is, hiszen láttam, hogyan dolgozta meg Andi a gyerek izmait, éppen ott a csípőjénél, meg a belső comboknál. Szóval pár napja még nem tudta megtartani magát hosszabb ideig négykézláb állásban, most meg mászik. . . !!!!!!
    Nagyon bizakodó vagyok, hogy nagyon gyorsan letudjuk a hátrányt.
    Jossika, egyetértek Csigácskával, ne várj két hónapot, ha úgy látod, nem megfelelő a gyerek mozgása. Persze, ezt olyan nehéz megítélni, hiszen sokan mondták nekünk is, hogy mit aggódom túl a dolgot, majd elindul, lustika, de ez nem baj, stb. És ilyenkor elbizonytalanodik az ember, hogy valóban, mihez képest nem megfelelő a gyerekem mozása?! Úgy gondolom, hogy egy vizsgálatot mindenképpen megér. Ha még nem is viszed neurológushoz, annyit megérne a dolog, hogy felhívod a Dévény Alapítványt, ott adnak a lakóhelyedhez legközelebbi gyógytornászuknak a telefonszámát, felhívod, bejelentkezel, Ő megnézi, és megmondja, hogy szükségét látja-e a további kezelésnek, vagy kivizsgálásnak, avagy sem (jobb esetben a Központjukba kapsz időpontot, és ott vizsgálják meg a gyereket, de nekünk már oda sem tudtak belátható időn belül időpontot adni, ezért mentünk egyből a gyógytornászukhoz, de a Központban azt mondták, szakmailag 100%-ig bíznak a munkatársaikban) . Egyébként nagyon profik, ezt komolyan mondom!! Annál is inkább kellene ezt mielőbb megtenni, mert nagyon tele vannak, nehéz bejutni, lehet, hogy így is várni kell néhány hetet. Szóval az idő csak megy, megy. Ha kicsit is bizonytalan vagy, ne várj!!! Minden hét számít!
    Ja, és még valami! Mondott egy érdekes dolgot a mi Dévényes gyógytornászunk: nem mindig diagnosztizálják a hipotoniát, és igen gyakran összemossák az "alkati lustasággal", és nagyon sok gyerek ezért nem kerül soha kezelésre, és marad el folyamatosan, egyre jobban a társaitól. Ezért kell nagyon komolyan venni a dolgot!! Legalább nekünk, anyáknak!
    Minden jót Nektek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. Április 24. 20:4544.
    Szia, ne várj 2 hónapot semmiképp, ha a kisördög befészkelte magát a fejedbe, ne hagyd magad!
    Saját tapasztalatból mondom.
    Ez nem azt jelenti, hogy ajtóstól kell rohanni a kivizsgálásokra, sőt! Érdemes kikérni gyógypedagógus, neurológus véleményét és vinni a kicsit úszni, tornázni önszorgalomból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. Április 24. 18:1543.
    Kedves Timi!
    Az "ennyi mindent csinál" azt arra értettem, hogy ezt írtad:
    ". . . állandóan ülni akar. Úgy néz ki a dolog most a hölgyemény fel akar állni a kádban+a babakocsiban és hátra fele kúszik!!! "
    Ha mondjuk egy 8 hónapos baba lenne, akkor én ezt normálisnak tartanám, mert nekem Gábor 8 hónapos, és kábé most itt tartunk, bár elég lusta szegénykém. (Lehet, hogy most még lustát írok, és 3 hónap múlva hypotont?:((()
    Ezért kérdeztem. 11 hónaposan viszont már tényleg több mindent kellene csinálnia.
    Egyelőre én is úgy gondolom, hogy várok 2 hónapot, és ha 10 hónaposan nem kezd el mászni vagy nem tud egyedül (kapaszkodva) állni/önállóan felállni, akkor elmegyünk egy kivizsgálásra.
    Az "ennyi minden" valóban relatív, ezért kérdeztem a korát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. Április 24. 16:0942.
    hogy érted, hogy ennyi mindent csinál ???
    különben 11hó.
    de a doki szerint ez semmi és önnállóan kéne ennie, személyeket tárgyakat felismernie!!!
    üdv. timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. Április 23. 15:3441.
    Mennyi idős a babó, hogy ennyi mindent csinál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (39)
     
  12. 2004. Április 23. 13:4940.
    Sziasztok, a tegnapi "macera" kicsit kevesebb sírással járt, de így is teljesen lefáradtam lelkileg. Tartani állva 60 percig a síró gyermekedet, nem egy leányálom!!!

    DE: este fűrdés után olyan mutavány volt, hogy még a video is előkéredzkedett: állva urgált a kanapé tetején a támlába kapaszkodva, viháncolt, eldobta magát, újra fel! Látom, napról-napra erősebb a lába!

    A játszótéren elég nagy látványosság vagyunk, mert én leteszem, hadd másszon, így tanul kiskutya módjára, de azért kapaszkodva fel-feláll, ha érdekeset lát.
    Nem mondom, hogy nem fáj, látni kisebbeket kétlábon, de lassan leküzdöm a rossz gondolataimat!

    A Gézengúz egy dolog miatt éri meg. Adnak egy tagsági kártyát, amivel kedvezményesen lehet pl. úszni, lovagolni.
    Nekünk is csak ilyen praktikus dolgok miatt ajánlották.
    Sok-sok síkert mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (38)
     
  13. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. Április 23. 13:3239.
    Hicudzsi!
    A gyógytornászt nem én találtam ki hanem az a doktornéni akihez a beutalónk szólt.
    Fanna! mi is kivizsgáláson voltunk a Madarász kórház mögött a neurológián. Ezt a címet és nevet is kaptam és ő is egy alapítványnál dolgozik különben!!!!És ez a doki néni adta A"Dévényes" és a "Gézengúzos" telcsi számot is.
    Május 4-én megyünk elöszőr a "Dévényes"-hez, nagyon szimpi volt telefonon. És itt van a kerületben. Mire kell a lepedő???
    A Gézengúzt 2napja hívom és az aki az előjegyzést felveszi csak Hétfőn lesz de azt mondták kb 1-1, 5 hó-ot kell várni!!!!!
    Ki tettem babót a plédre és forgatom hol a hátán van hol a hasán de nagyon utálja és állandóan ülni akar. Úgy néz ki a dolog most a hölgyemény fel akar állni a kádban+a babakocsiban és hátra fele kúszik!!! Itt tartunk én nagyon reménykedem a "dévényben".
    A ti babáitok mit csinál még????Pl. . . hogy eszik, mivel játszik, mikre hallgat, mit mond, a tiltást érti??? stb. . . . . . .
    Sok sikert mindegyikötőknek , kitartást /babóknak is/ és fel a fejjel egyszer mindenki rohanni fog!!!!!!!!
    üdv. Timi
    előzmény:
    Hicudzsi (35)
     
  14. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 23. 11:2538.
    Sziasztok!!! Timi, ne haragudj, ha nem válaszoltam, mostanában tiszta dili az életünk!!! A Svábhegyre végül nem vittük, mindenki (főleg a Dévényesek) lebeszélt róla! Most a Dévényes gyógytornászunk adott egy telefonszámot a Bethesdába, oda kellene elvinnünk Hannát egy kivizsgálás erejéig. Most hívom telefonon.
    Nekem nagyon meggyőző volt a Dévény módszer, és a gyógytornász profizmusa is. Nagyon bízom benne!!!!

    Csigácska, persze, hogy tartsuk a kapcsolatot :-))))!!!! Szerintem nekünk is jó, ha tartjuk egymásban a lelket. Hogy tudjuk, van értelme annak, hogy a babók ennyit szenvednek. Hogy lesz eredmény. Hogy lássuk egymás jó példáját magunk előtt. Szóval jó, hogy van ez a topic!
    Pussz mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 21. 23:0637.
    Sziasztok! Hétfőn voltunk a svábhegyen, megkaptuk a negatív zárót. Már irtam nektek, hogy mi is csináltuk a dévény féle tornát 10 hetes korától 1 éves koráig, amig el nem indult. Már 2 hónapja nem voltunk, de jövő héten megint megyünk, mert szerintem a bal lábfeje befelé néz és nem nagyon tud cipőben menni. Ha valaki jár a svábhegyre ott nem szabad mondani, hogy ezt a tornát csináljátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. Április 21. 22:5336.
    Sziasztok!
    Először jelentkeztem be, jó tudni hogy mások is hasonló cipőben járnak. . . Mi két hónapja járunk Dévény féle gyógytornára az 5 hónapos fiammal és csak dicsérni tudom a módszert! Örülhet aki időben rátalált, nagyon sok sikert nektek is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. Április 21. 22:3135.
    Csigácska!
    NEM véletlen! Már egy kezelés is nagyon sokat lendít előre!!:DDD

    Timi!
    A Gézengúz és a Dévény A. szakmai féltékenységből, vagy megalapozott okok miatt, nem javasolja, hogy bármilyen másféle gyógytornát próbáljanak a gyerekek. Tehát egymásét se. Ha a Dévényt kezded el, akkor csak azt:) Egyébként kaphatsz otthoni tornagyakorlatokat is a Dévény Al-ban:) Itt egy spec. kezelési technikával masszírozza a laza vagy feszes részeket:) míg a Gézengúzban sokféle torna van, Katona módszer alapján dolgoznak.

    Szerintem érdemes nem gyógytornászhoz menni, hanem az Alapítványba a Moszkva téren. Kérjetek oda beutalót. Ott orvos megviszgálja a babát és afelállított diagnózis alapján indulnak meg a kezelések:)

    Ha nem tudtok dönteni, akkor:
    www. gezenguz. hu vagy www. deveny. hu

    Hasonlítgasd össze:)

    Sok sikert!!:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (32)
     
  18. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. Április 21. 22:1734.
    Szia Fanna!mi már beszélgettünk a májusi babák toicon. Hát majdnem 1cipőban járunk csak nálunk még az rossza, hogy nekem Csni még mindig nem forog. Voltunk a Neurologián mi si a Madarász mögött eléggé elkeserített a doki néni mi 3, 4 hónappal vagyunk kb lemaradva. Kaptam 2 címet abból az egyik 1"dévény"módszeres gyógytornász akihez 2hét múlva megyünk. . . a másik a "Gézengúz" alapítvány/állítólag elég beteg gyerekek járnak oda/nem igen akartam vinni de a doki néni javasolta 1x2x, hogy a tornagyakorlatokat lessem el majd legalább. Aki tud vmit erről írjon nekem légyszi. Én is magamat okolom, hogy így el vagyunk késve de a doki néni megnyugtatott. Ti hogy álltok a személyek, tárgyak/érzékszervek, fül, orr, szem/ felismerésével és az egyedül evéssel. Mi ebben is le vagyunk maradva 1kicsit.
    május 4én írok majd, hogy mi volt.
    bocsi, hogy ennyit írtam.
    Fanna a Svábhegyre nem kellett vinnetek végül Hannát én írtam neked de te nem válaszoltál!!???
    üdv Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (24)
     
  19. 2004. Április 21. 22:0833.
    Fanna, az én fiam bizony aludt, mint a tej! :-))

    Annyira jó lenne, ha megoldást találnánk! Bízni kell!
    Tartsuk a kapcsolatot! :-)**
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (30)
     
  20. 2004. Április 21. 22:0532.
    De jóó, hogy írtatok! Sziasztok!
    Nem akartam elszólni, de már a Párom is észrevette, hogy egy hét mennyi változást hozott.
    Szívesen van állva, erősebb a beletalpalása a járásba, mikor vezetem, a rugásai is erőteljesebbek.
    Valahogy másként viszonyul a lábához, tudatosabban!
    A másik, hogy a szája is nagyobb lett. Jobban kommunikál, szókezdeméynei vannak. És ami a legszebb, nagyon szeretgetős, bújós, vidám!

    Az egybeesés lehet véletlen, hiszen 2 hét és 1, 5 éves, nyilik az értelme, de szembetűnő.

    Holnap megyünk, viszek füldugót magamnak (ez csak vicc) túléljük, hgy jobb legyen!!!

    Sok puszi a babákoknak!
    előzmény:
    Hicudzsi (31)
     
  21. 2004. Április 21. 21:5331.
    Sziasztok!

    Mi is Dévényesek vagyunk:)

    Teljesen megdöbbentett az orvosaitok hozzáállása. . . én az elején még túlzásnak is éreztem, hogy két és félhónaposan elküldött minket az Alapítványba. De utólag beigazolódott, hogy szerencsére!!!:D

    A lányom túl nagy baba volt hozzám képest és már kb. a 31. héttől nem tudott nagyon mozogni a pocakomban. Ezért ha a kezénél fogva húzták nem emelte fel a fejét, hanem lógatta hátra és teljesen csak az egyik irányba tudta elfordítani a fejét.
    Az ELSŐ kezelés után, forgatta rendesen a fejét és két kezelés után már meg is emelte, amikor a kezénél fogva húztuk:)

    Most lassan 6 hónapos és forogni/kúszni tanul. Mivel még mindig vezet súlyban a kortársai előtt, így egy kicsit lustább.
    Nekünk is addig kell mennünk, amíg legalább fel nem áll.

    Az elejétől fogva szegénykém sír a foglalkozásokon, de ez nála néha csak hiszti, néha meg tényleg érzékeny területen kapja a kezelést. :)
    Mi már Zsuzsival (a gyógytornászunkkal) elbeszélgetünk az üvöltés fölött:))) Nagyon edzettek vagyunk:) (Vagy csak én vagyok rossz anya??:((((()

    Vannak játékok amik ideig-óráig lekötik, de azután üvöltés indul, főleg, ha forognia kéne. . :S

    Tényleg mindenkinek csak ajánlom, hogy IDEJÉBEN menjen oda.

    Budapesten ha beutalót kapsz akkor akezelések ára: fél óra: 1000 Ft, egy óra: 2000 Ft.

    Nagyon 'beteg' gyerekek is vannak ott, és az egyiknél a saját szememmel láttam a változást a múlt héten!:)))

    Sok sikert minden baba fejlődéséhez!!:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 21. 21:3230.
    Hahó! Itt vagyok, ma voltunk az első tornán!! Hát, kb. ugyanaz, mint nálatok: végig éktelenül keserves sírás, de legalább láttam, hogy keményen megdolgozik vele a csajszi. Nagyon kedves volt, és főként hihetetlenül profi!! Viszont nekünk előre láthatóan hosszabbra nyúlik majd a dolog, azt mondta, most úgy látja, minimum 3 hónap, de lehet, hogy több is. Nagyon laza a babu, főként a csípője. De nagyon reménykedem, mert látom a profizmust. Most úgy látom, hogy Ő valóban tud segíteni! Illetve ez a módszer.
    Lányok, most csak megerősíteni tudom, amit a múltkor írtam: ha úgy látjátok, nem megfelelő a baba mozgása (bámily csekély mértékben is), azonnal vegyétek fel a kapcsolatot a Dévény Alapítvánnyal! Nem szabad húzni az időt! Én most nagyon mérges vagyok magamra, mert ha az első megérzésemkor erőszakosabb és határozottabb vagyok, akkor ma már lehet, hogy meg sem mondaná senki Hannáról, hogy valaha hipoton volt.

    Ja, még annyit, hogy a hölgy (Andi) mondta, hogy na, most aztán úgy el fog fáradni, hogy aludni fog, mint a tej. Na, hát ehhez képest Hanna nemhogy az autóban nem aludt el (kb. másfél óra az út), de még itthon sem, sőt, mint akibe duracell elemet raktak, olyan volt. Na persze, nem állt fel, és nem kezdett el járni, de izgett-mozgott, ficergett, hancúrozott, nevetgélt, huncutkodott, és akkorát vacsorázott, hogy csak na! Ez azért érdekes volt.
    No, hát mindenkinek jó egészséget! És nagyon figyeljetek a babókra és az anyai megérzésetekre!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (28)
     
  23. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 15. 14:2229.
    Oké, és köszi!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (28)
     
  24. 2004. Április 15. 14:0328.
    Persze, és hidd el Nektek is jó lesz!
    Te is írj a jövő héten mindenképp!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 15. 13:3927.
    De jóóóó!!!! Azért ez elég bíztató, nem??!!!
    Sok sikert!! És kiváncsi vagyok a további fejleményekre is, ha nem baj :-)))!
    Szia!! Fanna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (26)
     

Címlap

top