Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia

Miffy
Létrehozva: 2004. Április 13. 07:50
Sziasztok!
Hallottam valami injekcióról, amivel kivédhető a pollen-(stb)allergia. Próbáltam valami anygot keresni a neten, de semmit nem találtam. Tudtok valamit? vagy valami tuti ellenszert? A barátom szenved, már most is. Persze "pasiból" van, szóval nehéz neki segíteni...
  1. Torolt_felhasznalo_264790
    Torolt_felhasznalo_264790
    2004. október 16. 11:0676.
    az emberek azt gondolják, hogy sokáig büntetlenül rombolják a szervezetüket, aztán egyszer lebetegszenek, akkor bevesznek egy két pirulát és már jól is vannak. Sajnos ez nem igy müködik. Türelmetlenség legalább annyira hiba , mint az , hogy csak a bajban jut eszünkbe az egészség. Egy barátom szerint ahány évig szennyezed az egészségedet, annyi hónapig kell tisztitani. lehet benne valami igazság. Nem kivánom, hogy mindenki sunrider hivő legyen, de azt igen, hogy legyen nyitott, és érdeklődjön, aztán a döntés ugyis az övé. Sajnos jó döntést csak megfelelő tudás alapján hoz az ember minden helyzetben, tehát itt is. Arra mindenki odafigyel, milyen olajat, vagy benzint tegyen az autojába, amivel meg, de arra nem nagyon -- persze magamat is beleértve - hogy az emberek mivel mennek kicsit talán képletesen. Abból l vagyunk amit megeszünk, és ha rossz kajákat eszünk akkor betegek leszünk. ezt azt hiszem mindenki elfogadhatja sziasztok remélem felborzoltam a kedélyeket, és sok hozzászólás érkezik amiből mindenki tanulhat. szervusztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2004. október 16. 10:1875.
    Szia Zsuzsa,

    Üdvözöllek a Sunrideresek táborában. Én már próbáltam ezzel segítséget nyújtani a hozzászóloknak, de volt aki lehurrogott, a többiek pedig nem érdeklődtek.
    Minden jót Neked.
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264790 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_264790
    Torolt_felhasznalo_264790
    2004. október 15. 22:5374.
    Köszöntök mindenkit, hivőket, és nem hivőket, allergiásokat és nem allergiásokat is. Én az allárgiások és a nem hivők táborát erősitem, 3 éve alakult ki az allergiám, semmi nem mulasztota, egyszer jobb máskor kevésbé jó Jelenleg sunrider termékeket fogyasztok, ezek tápláléknövények, amelyek egészségesre táplálják a sejteket, és a szerveket mindig azt amelyikkel baj van. Nem csodaszerről beszélek, hanem a környezeti ártalmak ellensulyozásárol. talán hallottatok a jing jang modszerreöl tápláld a tested egészségesre, és gondoskodj a salakanyagok eltávolitásáról, és ez az egyensuly teremti meg az egészségedet.
    hogy hol tartok, az idén már nem voltak olyan napjaim amikor a taknyom nyálam egybe folyt a szemem bedagadt, és könnyezett, olyan egy két nap volt, de messze nem az amit előtte átéltem, van akinek ez használ, van akinek más. Egy biztos, szerintem az egészséges életmód, nem a beszélgetésben, hanem a tettekben segit hosszu távon mindegy milyen allergiád van, az allergia a szervezet válasza a környezeti ártalmakra, tulreagálás, remélem nem voltam tul oktondi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 15. 22:0673.
    Eddig perubalzsam allergiám volt, az se semmi. Miután évek alatt megtanultam, mit kell elkerülnöm, most kiderült, hogy jött hozzá parlagfű. Ez nem volt. Ugyanazt kapom, mint az elsőre, orrsray-t és szemcseppet.
    Úri betegségnek tartottam az allergiát, azt hittem kényeskedik, akinek van. Mea kulpa. . . . . . . . . . . . .
    De az allergiának azt mondják lelki háttere van. Mint mindennek, pl ha a torok fáj, akkor azt jelenti torkig vagyunk valamivel. Ha visszagondolunk, találunk olyat. Sok ilyen "okosságot" lehetne összehordani, de az allergia ettől még nem gyógyul meg.
    előzmény:
    Pirx (67)
     
  5. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2004. október 15. 14:1272.
    Ja, azt elfelejtettem, hogy előtte én is mindent megpróbáltam a gyógyszerektől kezdve a természetes szereken keresztül a légtisztító berendezésig, minden hiába. Amikor a doki felírta a belégzőport nem hittem el, hogy javulni fogok és láss csodát. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2004. október 15. 14:0871.
    A Diprophros egy szteroid, úgyhogy tényleg nem tudhatod a későbbi mellékhatásokat:( (Amúgy "sportolók" által is használt doppingszer). Engem óva intettek tőle, pedig én is nagyon szenvedtem évekig parlagfű, ürömtől, de eljutottam egy jó dokihoz, aki belégzőport írt fel (Rhinocort), ami szintén szteroidos, de mivel az orrnyálkahártyán szívódik fel, nincs olyan mellékhatása, mint a gyógyszer/injekció formájában beadott szteroidnak! + kaptam egy szemcseppet és azóta tünetmentes és boldog vagyok júliustól október végéig is:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954485 (68)
     
  7. Torolt_felhasznalo_560696
    Torolt_felhasznalo_560696
    2004. október 15. 12:0270.
    Sziasztok!

    Szerintem a természetes szerek nem placebóként működnek. Csak sajna nem tanultunk meg odafigyelni a testünk jelzéseire. Ezek lassan kihordják a szervezetből az évek óta lerakódott méreganyagokat. Nem úgy működnek mint a gyógyszerek, nem a tüneteket tüntetik el. Sajnos a gyógyszrekkel becsapjuk magunkat, azt hisszük, eltűnt a tünet, ok sincsen. Az meg csak tovább gyűlik, mig ki nem csordul.
    Igaz, a term. szerekhez türelem kell, amíg nem látunk gyökeres változást, azt hisszük, semmi sem történt.
    Mi most találtunk egy természetes szert. Az ismerősömnek szűnni látszik a pollen allergiája öt hét után. Az édesanyámnak ételallergiája van. Az állandó csalánkiütése most húzódik össze, pedig anafilaxiás sokkot is kapott gombától. Még alakulóban van a helyzet, de több javulási tünetet is észlelt.
    Egy cikk a neten: Higany, amalgám, nehézfém mérgezés ttünetei.
    előzmény:
    Pirx (67)
     
  8. 2004. október 15. 09:1369.
    Még annyit hozzetennék, hogy természetesen én is mindent megpróbáltam már, többnyire kissebb sikerrel, amikor igazán tombol a szezon, akkor nem volt eddig ellenszer. . Körzeti doki felírja, kiváltod, beadja és ha beválik, akkor az gyorsan, már másnapra kiderül. Én most hálát adok az égnek hogy nem legyintettem erre is rá, hogy "már megint egy újabb csodaszer, persze!" :)
    Viszont van néhány "betegség" amivel nem fér össze a szer, ebben természetesen nyugodtan támaszkodhatunk a dokinkra. .
    Parlafűmentes övezetet mindenkinek!

    makka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954485 (68)
     
  9. 2004. október 15. 09:0368.
    sziasztok,

    Nekem is és öcsémnek is "6-os erősségű" allergiánk van(már csak volt), főleg perlagű és üröm, tehát júliustól-október végéig. . . :((
    A Diprophos-t nagyon tudom ajánlani mindenkinek, öcsémnek 48, nekem kb 24 óra alatt megszüntette minden allergiás tünetemet. . Azóta ajánlottam a szert még 2 kollégámnak is. A hatás ugyanaz. Szóval, lehet, sőt biztos hogy nem mindenkinek jön be, de eddig 4ből 4! :) Az esetleges mellékhatásokról meg annyit, hogy rövid távon nekem semmi bajom tőle, hosszú távon pedig nem érdekel hogy kinőnek -e a melleim vagy sem, mert egyszerűen annyira szenvedtem már. . . ;-)

    üdv
    makka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 23. 12:0767.
    Ennek az is oka, hogy akinek beválik, az nem beszél róla, sőt, azon nem is látod, hogy allergiás. Nekem sok ilyen ismerősöm van, aki egészen jól rendbentartja a szénanátháját. A gyógyszer NEM mindig tablettát jelent, hanem pl orr-sprayt (egyébként az antihisztaminoknak szerencsére elég kevés a mellékhatásuk).

    Sajnos a természetes módszerek majdnem a placebo szintjén mozognak. Én örülnék a legjobban, ha valami végre sorozatban működne (ha megfigyeled, mindig vannak divatos csodaszerek. . . ezeket egy darabig istenítik, aztán eltűnnek a süllyesztőben).

    Nem tudom, a fénykezelés természetes módszernek számít-e nálad. Arról nem nyilatkoztál.
    előzmény:
    ezüstfenyő (66)
     
  11. 2004. szeptember 23. 09:4166.
    Na, én is úgy vagyok vele, hogy eszem ágában nincs ilyen 'allergia-gyógyszereket' szedni. Sok allergiás van sajna a baráti körömben, s azt mondják, nem használnak. Inkább akkor már valami természetes dolgok.
    előzmény:
    Pirx (65)
     
  12. 2004. szeptember 23. 09:3365.
    Ma olyan kezelés, amely bizonyítottan és véglegesen kikapcsolná az allergiás folyamatokat, nincs. Vannak, akiknek a jól beállított gyógyszerek (nem elsősorban tabletták!) válnak be. De ha valaki nem akar gyógyszert szedni, vagy nem váltak be, akkor a szénanátha esetében pl a fénykezelés egészen ígéretes.
    előzmény:
    ezüstfenyő (64)
     
  13. 2004. szeptember 23. 09:1764.
    Akkor szerinted mi jó rá?
    előzmény:
    Pirx (62)
     
  14. 2004. szeptember 23. 09:1263.
    Sziasztok. Most olvastam egy cikket az ashwaganda nevű gyógynövényről. Tud valaki valami bővebbet róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. szeptember 17. 17:5462.
    Az allergia olyan, hogy az intenzitása ingadozik (például azért, mert a levegőben lévő pollenek mennyisége is igen erősen ingadozik). Aki éppen akkor kezd aloét inni, amikor kevesebb épp az a pollen, amire ő reagál, akkor nála "beválik". A hiba benned van: rosszkor kezdted inni. . . :-)

    Másképp mi lenne a magyarázata annak, hogy az aloe vera gyártója az elmúlt pár évtizedben nem produkált egyetlen statisztikát sem, hogy mondjuk hány százaléka javul az allergiásoknak? (rosszmájúak szerint azért, mert pontosan ugyanannnyian javulnának, mint nélküle)
    előzmény:
    Jeniana2 (61)
     
  16. 2004. szeptember 17. 16:1361.
    Mennyi idő alatt? Én két hónapja vedelem azt a nedüt, és még soha nem volt ilyen durva az allergiám. . .
    előzmény:
    Kliro (57)
     
  17. 2004. szeptember 16. 12:0260.
    A lényeg:szinte hegyi levegő van a lakásban ezektől. Szóval tényleg megszűri a levegőt.
    előzmény:
    ovics (59)
     
  18. 2004. szeptember 16. 12:0059.
    Nekem van légtisztitom , szénszürős-filteres. Sajnos a betétet évente kell cserélni, nem olcsó. De a ketyere a hálóban kis fokozaton állandóan megy.
    De legjobb , ha van mellé vizszürős porszivó, ami porszivózáskor vizbe szüri a koszt, és használható a légtisztitó része is külön. Utóbbi gyors légszüréshez alkalmazom, mert zajos.
    előzmény:
    mickeyke (58)
     
  19. 2004. szeptember 16. 08:5358.
    Hi mindenki!
    Szeretnék légtisztítót venni, de nem igazán tiszta, hogy milyet válasszak? Aktív szénszűrős, filteres, v. vizen keresztül működő, ún. légmosót? Melyik szűri TÉNYLEG a parlagfű (és egyéb) polleneket?
    Akinek van tapasztalata, írjon, HELP! Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 15. 19:0457.
    Sziasztok én az aloés termékektöl tünetmentes lettem a gyerekemnek meg eltünt az allergiája, tudom ajálani mindenknek.
    előzmény:
    ovics (51)
     
  21. 2004. szeptember 9. 19:2756.
    Vitalion? Hol lehet ezt beszerezni, s mi van benne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738294 (49)
     
  22. 2004. szeptember 9. 19:2655.
    Jó, hogy írod. Mármint, hogy az immunrendszer túlreakciója. Még nem mentem el dokihoz, én is friss allergiás vagyok, egyelőre viszonylag enyhe, habár most bedurvult, mert 'rosszalkodtam'. Gyógyteával és vitaminnal próbálkozom.
    A szteroidokat én is el szeretném kerülni, de nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218572 (47)
     
  23. 2004. szeptember 9. 19:0754.
    Olvasgattam ezt a forumot és sajnálattal látom, hogy nagyon sok hozzám hasonló allergiás küzd hasonló problémákkal. Éppen ezért szeretnék a hozzám hasonlóan bőrallergiásoknak egy általam nemrégiben felfedezett csodás terméket ajánlani, ami szerintem más életét is könnyebbé teheti. A nevét sajnos nem tudom, de fehér és kék a tubusa és Seahorse a gyártójának a neve. Ez a tusfürdő kifejezetten azoknak lenne jó akik nem bírják vagy nem szeretik az illatos tusfürdőket. Nekem régen mindig allergiás reakcióim voltak az ilyen túlillatosított szerek használata után. De ez a tusfürdő egyszerűen mennyei, és csak áldani tudom a gyógyszerész ismerősömet, aki ajánlotta. Remálem ezzel a kis tanáccsal sokakon tudtam segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 7. 20:5553.
    A legújabb antihisztaminok: Aerius (desloratadin), Telfast (fexofenadin) és Xyzal (levocetirizin). Gyorsabb és jobb hatást és kevesebb mellékhatást ígérnek.
    előzmény:
    ovics (51)
     
  25. ppp
    ppp
    2004. szeptember 7. 19:1152.
    Mennyi ideje szeded a Zyrtecet? (azért kérdem, mert néhány nap vagy néhány hét szedés után már nem szokott álmosítani). A másik hasonló szer a Claritine.
    előzmény:
    ovics (51)
     

Címlap

top