Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia

Miffy
Létrehozva: 2004. Április 13. 07:50
Sziasztok!
Hallottam valami injekcióról, amivel kivédhető a pollen-(stb)allergia. Próbáltam valami anygot keresni a neten, de semmit nem találtam. Tudtok valamit? vagy valami tuti ellenszert? A barátom szenved, már most is. Persze "pasiból" van, szóval nehéz neki segíteni...
  1. 2004. Április 23. 16:4526.
    Sziasztok!Magam nem vagyok allergiás, de mindkét gyermekem, és a férjem is sajnos. A nagobbik lányom(13) virágporra, a kicsi(9) háziporatkára. Nagyobbik gondot nálunk a poratka jelentette, amíg nem kezdtük el használni a Légfarkast (Air wolf). A gyógyszereket felére lehetett csökkenteni, és nyugodtak lettek az éjszakák. Minden allergiásnak, asztmásnak szívből ajánlom, és jobbulást kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 22. 22:4525.
    Sziasztok én kineziológus vagyok és már több kliensem gyógyult fel az asztma-allergia problémából. Ha érdekel valakit keressen meg. Szivesen segítek. 30/ 970 7182
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. tji
    tji
    2004. Április 20. 19:5924.
    próbáljatok biorezonanciát, homeopátiát, kineziológiát. Kissé egészségesebb, mint bármely más terápia, hisz nincs mellékhatása, lelki oldalról hat és szerintem olcsóbb, mint bármely MLM rendszer :)

    az aloe és hasonlo MLM rendszerekről pedig nem sok jót hallani, főleg mióta eljárás folyik ellenük. .

    Nézzetek magatokba, nézzetek szembe a félelmeitekkel, a felelősséget pedig vállaljátok az életetekért. . . A saját életetekért és tetteitekért :)
    Ezzel elmúlik majd az allergia:)
    Szeretet a világ felé, szeretet önmagad felé :)

    -zen-
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_286456
    Torolt_felhasznalo_286456
    2004. Április 20. 14:5423.
    szia Teglas! Próbáltad az aloe termékeket? Ha van tapasztalatod, megköszönném, ha megosztanád. Nekem holnap tartanak belőle bemutatót, de nem tudom higyjem-e. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607263 (13)
     
  5. 2004. Április 20. 14:4822.
    Sziasztok
    Tudtok olyan orvost (Bp-en) aki hideg urticaria-val (hideg levegőtől kialakuló csalánkiütés) foglalkozik? Jártam vár vele allargológusnál és bőrgyógyásznál is, de nemigen tudtak vele mit kezdeni. köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_675237
    Torolt_felhasznalo_675237
    2004. Április 20. 12:2321.
    Szia huszanhét6!

    Nem tudom, hogy megkaptad-e a válaszomat.
    Doki: dr. Medve Ildikó Szombathely.
    Ha kell a száma írj egy email címet, és megadom.
    Ha nem jó a Szhely, biorezonanciával gyógyító dokit keress, nem kell bogyókat enni, és löttyöt inni, tehát mellékhatás nincs.
    előzmény:
    huszonhét6 (20)
     
  7. 2004. Április 20. 11:4520.
    Szia Eszter!
    Megadnád a természetgyógyász elérhetőségét? Nálunk is orrpolip van, valószínűleg allergiától. Évek óta küzdünk vele. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675237 (18)
     
  8. tji
    tji
    2004. Április 20. 11:3919.
    sziasztok :)

    voltatok már a szakértői oldalon?:)

    Ott is feltehetitek a kérdéseiteket orvosoknak, és természetgyógyásznak, ha gondoljátok:)

    Látom elég sokféle vélemény van :)

    Szeretettel várom a hozzászólásokat, kérdéseket:
    zen
    (természetgyógyász kineziologus - nőklapja szakértői rovat)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_675237
    Torolt_felhasznalo_675237
    2004. Április 20. 11:2018.
    Sziasztok!
    Én is allergiás voltam, mindent kipróbáltam , de a fű fa allergiától 3x volt orrpolipom. Ezt megelégelve, elmentem egy természetgyógyászhoz (gondoltam vesztenivalóm nincs) és biorezonancia segítségével 6-7 kezelés alatt kigyógyított. Ezelőtt a napi 100-as pzs elfogyott, most pedig már 2 éve semmi.
    Sok sikert a gyógyuláshoz mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. Április 20. 07:4017.
    Sziasztok!

    Tavaly én is kaptam Diprophos injekciót, nem az allergiám miatt, hanem izületi problémák miatt. Arra tökéletes volt, de az allergiámmal ugyan úgy szenvedtem egész nyáron, mint korábban. Természetesen elmondták, hogy szteroid tartalmú injekció, és meghatározott időtartamon belül, ami ha jól emlékszem fél év, nem ismételhető meg a kúra.
    A Claritint nálam szerencsére az orvosom kiváltotta egy Flonidan nevezetű tablettávál, melynek a hatóanyaga állítólag ugyan az, valamivel olcsóbb, de nálam nagyon bevált. Nem tapasztaltam a korábbi fáradékonyságot, nyomott hangulatot. Egy próbát esetleg ez is megér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (14)
     
  11. Torolt_felhasznalo_338646
    Torolt_felhasznalo_338646
    2004. Április 17. 23:0216.
    A Diprophos-ról tudni kell, hogy szteroid, és ennek következtében nem veszélytelen.
    Én még orrspayben sem fújom be, pedig tudom, hogy az nem kerül a véráramba.
    A veszélyességét jól jelzi, hogy a reumatologus keresztanyam, akkor sem engedett nekem Diprophos-t amikor makacs achilles in gyulladasom volt es mar több mint 7 hónapja nem bírtam rendesen jarni.
    Rengeteg galibát okozhat nőknél. Én különösen ezek miatt nem kaphattam. . . úgyhogy óvatosan ezekkel a csodaszerekkel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_730731
    Torolt_felhasznalo_730731
    2004. Április 17. 21:3515.
    Sziaszia Teglas

    Én is pont 15 éve szenvedek allergiában. 3 éve a lányom hazahozott egy macskát októberben. Akkor ugyebár már nincs semmiféle alergén pollen a levegőben, de én olyan rosszul voltam, mint augusztusban. Szerencsémre nem allergologushoz mentem, mert ugy éreztem hogy amikor fujom az orromat, valami "kilóg" belőle. Megröntgenezték az arcomat, és képzeld el, hogy tele volt polippal. Ugyebár a polip nagyon szereti az allergiás nyálkahártyát.

    Szumma szummárum, megmműtöttek, egy hánytál tele volt polippal, a doki azt mondta, hogy ilyen elhanyagolt arccal még nem volt dolga. Én, aki minden évben mentem allergológushoz? Meg se vizsgált, csak mondta, hogy van uj spray, meg gyógyszer, meg csepp, és már irta is fel. De nem használt, mert már lógott ki az orromból a polip.

    Három éve a nyarat már jobban viselem, az allergia nem mult el, de ki tud ürülni az orrom.

    Én kaptam még Medrol gyógyszert is, de ezzel is nagyon kell vigyázni, mert antihisztamin.

    Na sziaszia: Jutka

    köszi a tengervizes tájékoztatást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607263 (13)
     
  13. 2004. Április 17. 09:4014.
    Claritinet szed ő is. Enyhémn szólva nyomott tőle. . . Hónapokon keresztül, mintha depressziós lenne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607263 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_607263
    Torolt_felhasznalo_607263
    2004. Április 17. 04:5913.
    Szia!

    Tengeri vizes öblögetőt használtam. Hát nem sokat ért. 15 éve van allergiám azt hiszem minden létező módszert kipróbáltam, de semmi nem az igazi. Az injekció tényleg használ, de tényleg káros. Nekem a háziorvos nem adta be, sőt tiltakozott. Magándr. keresztül jutottam hozzá. Most a csalántablettát kezdtem szedni hátha. . . Sokféle t. gy. -nál voltam, eredmény nincs. Egyetlen megoldás, amikor aug. végén eltűnünk az országból a tenger mellé /Adria/ ahol nincs parlagfű. Ez is jó volt eleinte, tavaly azonban már ott is tüsszögtem. Persze van már másra is allergia. Áll. portalanítani kell. Valaki azt mondta ez lelki eredetű nyavalya. Igaza lehet? Sok szerencsét a kigyógyuláshoz. Eleinte használt még a Claritine tbl. is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603851 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_730731
    Torolt_felhasznalo_730731
    2004. Április 17. 04:1812.
    sziasztok

    Egyszere nekem felirta a háziorvos a Diprofost (nem tudom hogy igy kell-e helyesen irni) és használt egész nyáron. A következő évben már nem kaphattam meg, mert állitólag később jön ki a mellékhatása. (magas vérnyomás, csontritkulás) Hát nem tudom mi lenne jobb, de ez ami most már elkezdődött, nem igazán jó.
    Most is itt ülökk a gép előtt, mert állandóan fujom az orrom és tüsszögök. Pedig még hol a parlagfű???

    A tengeri sósvizes orröblögetőt nem használta még valaki? Hogy vált be?

    Jutka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. Április 13. 12:5911.
    No, ezen sokat hezitáltunk, végül amellett döntöttünk, hogy biológus rokonság rákérdez, mielőtt beadatnánk.

    Főleg, hogy nekem nem nagyon lehet szteroidokat adni, amit, ha az orvosnak elmondok, akkor csak van annyi hivatástudat benne, hogy ha van benne, akkor nem adja be. . .
    :-((

    előzmény:
    annath (9)
     
  17. 2004. Április 13. 12:3210.
    Köszi !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. Április 13. 11:479.
    Azt tudjátok a Misi művek mit használ? Mivel egy másik topicban azt olvastam, hogy nagy titokban tartják mit adtak be, nem lepődnék meg, ha Diprophos lenne. Egyébként nekem jó néhány ismerősömnek haznált már több évben is és csak egyetlen egy ampullát kaptak. Ők mind a parlagfűre allergiásak, mikor érzik az első jeleket beadatják és már meg is szűnnek a szenvedéseik. Persze nem akarok reklámot csinálni a szernek, de náluk bevált!
    előzmény:
    toblerone1 (7)
     
  19. 2004. Április 13. 11:168.
    FLP aloe termékek?
    Egy barátnőm 4 keresztes, ő már gond nélkül átvészelt egy nyarat, a nővérem idén próbálja ki először ezen példa hatására.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (5)
     
  20. 2004. Április 13. 08:467.
    Diprophos-tól isten ments, csak legvégső esetben. . .

    A Misi-műveknek van egy nagy hírű injekciója, idősebb, sok évtizede allergiás családi barátot ők kezelnek minden évben. Idén én is kipróbálom, ennyit megér:
    Tel: 06/30-948-34-11
    (L. még Misi művek-Allergia topikot. . . )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (1)
     
  21. 2004. Április 13. 08:436.
    Nem tudom, h. lehet olvasni róla a fiam ( 3 keresztes) allergiás neki használ. Javallatok: 1. Reumatológiai megbetegedések, 2. Allergia bántalmak (krónikus asthma bronchiale, szénanátha, ödéma, allergiás bronchitis, időszakos és egész éven át tartó rhintis, szérum-betegségek, rovarcsípés, 3. Bőrgyógyászat terén is használják (ekzema)
    Ennyi amit a mellékelt listáról leírtam, kérdeztél én válaszoltam, a döntés rajtad áll!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (3)
     
  22. 2004. Április 13. 08:215.
    Az nem jó, amúgy is folyton beteg. . . Van valami más tipp?
    előzmény:
    Becsületes (4)
     
  23. 2004. Április 13. 08:184.
    Szia Miffy!
    Én nem ajánlom. . . Tejesen legyengíti a szervezet immunrendszerét, mindenféle szar betegséget egyből el fog kapni, mellesleg nem biztos, hogy hatásos lesz. Nekem nem vált be, de szervezete válogatja. . .

    Mindenesetre sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (3)
     
  24. 2004. Április 13. 08:113.
    Lehet valahol olvasni róla? Meg kéne győznöm a barátomat. . Hol adják be?
    előzmény:
    Gaby55 (2)
     
  25. 2004. Április 13. 08:072.
    Szia!
    A neve Diprophos injektion 5x1 ml/amp. Ezt farba kell adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (1)
     

Címlap

top