Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

A nyugdíjunkért!

jujube
Létrehozva: 2010. november 12. 09:25

Sziasztok!

 

Állampolgári demonstráció a nyugdíjmegtakarításunkért, minden idők legnagyobb lopása történik a szemünk elött, 2800 milliárd nyugdíjmegtakarításunkat akarja ez a kormány lenyúlni!

Ez nem 300 ft, hanem sok ezer forint havi megtakarítás, ami örökölhető és amire állami garanciavállalás van, illetve volt, ha sikerül ezt az aljas tervet véghezvinni a rövidtávú költsvégvetési trükközések érdekében.

 

2010 november 14-én 14 órai kezdettel békés, magánkezdeményezésű tüntetést szerveztünk a Kossuth térre.

 

 

 

 A vasárnapi demonstrációra sürgősen várjuk önkéntes szervezők jelentkezését, akik segítenek a háttérmunkában: szórólaposztás, helyszín rendezése, a rend fenntartása, az érkezők tájékoztatás, útbaigazítása.

Jelentkezni lehet: azennyugdijam@hotmail.com címen.

Köszönettel:
A Szervezők

 

 

http://azennyugdijam.blog.hu/

 

  1. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. február 3. 19:19676.

    "Hányok ettől az országtól. És akkor mi van? Semmi, daedalon van."

     

    http://www.youtube.com/watch?v=-tEXu8roJEQ

     

    Tessék, lehet menni.....

    előzmény:
    pannacotta (666)
    2011-02-03  11:41
  2. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. február 3. 19:14675.

    Nem mindenkinek van 508 000 forintos fizetése, kukacpapa....

    Ne példálózzál itt magaddal, Te átlagon felüli állampolgár vagy!

    Az, hogy 7 éve voltál orvosnál, nem azt jelenti, hogy 7 napon belül nem kerülhetsz, váratlan helyzetbe.

    Felesleges matekoznod, Te kiváltságos vagy, esetleg füllentős.

    előzmény:
    kukacapja (629)
    2011-02-02  22:57
  3. 2011. február 3. 18:04674.

    A kormányszóvivő bejelentette: nem lesz nyug-díj-csök-ken-tés.

     

    Nyilván a másik hasonló és tagolt ígéret mintájára fog működni a dolog, különösen, hogy nyugdíjat csak nyugdíjcélú befizetésből lehet ezentúl fedezni és a költségvetés többé nem áll helyt a nyugdíjakért.

     

    Azt nem igazán ellenzem, hogy a sok-sok mindenféle (pl. korhatár alatti nyugdíjazások különböző formái, szociális jellegű öregségi juttatások, rokkantnyugdíjazás, stb.) kikerüljenek végre a nyugdíjkasszából, ahol - szorosan véve - nincs is helyük, hiszen ezek legalább részben szociális célú kifizetések.

    Egyébként pont ezekre kellett a hiteleket csőstől felvenni, és ezek miatt annyira deficites a nyugdíjkassza.

     

    De hogy nem lesz, tehát az ígéret (akár középtávon is) betartásra kerül, azt nem hiszem el. Hiszen romlik az aktív/inaktív arány, öregszik a társadalom, az idősek pedig a nyugdíjbavonulás után is sokáig élnek, szerencsére.

    Ez mind-mind olyan tényező, amely csökkenti a befizetéseket (kivéve, ha nagyon megemelik a nyugdíjkorhatárt, ez is egy lehetőség), és növeli a kifizetéseket (kivéve, ha maximálják a nyugdíjat vagy csökkentik a helyettesítési rátát, mindkettőre a korhatáremelés mellett esély van).      

        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 3. 17:48673.

    A 18-as karikában igazad van (bár ez kint volt az Index főoldalán, nem azért), viszont a párhuzam egészen találó, nem gondolod? 

     

    Aki pedig írta, mintha fel lett volna indulva, nyilván nem véletlenül jutott eszébe ez az asszociáció.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (669)
    2011-02-03  15:10
  5. 2011. február 3. 17:47672.

    Nem tudom, olvastad-e, a reálhozam kiszámításának metodikáját a PSZÁF óhajtja elkészíteni és a pénztárak számára közzétenni.

    Mondanom sem kell, a PSZÁF ezzel még nincs kész.

     

    Azt én sem kétlem, hogy egy sima biztosításmatematikus - ilyeneket a pénztárak mindegyike alkalmaz - ne tudná megoldani azt, hogy a hozamból kiszámolja a reálhozamot.

     

    De ha ez ilyen egyszerű lenne, nem lehetne megint a pénztárakat gyalázni és ez fontos feladat, van, aki főállásban csinálja is.    

    előzmény:
    kukacapja (670)
    2011-02-03  15:54
  6. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. február 3. 17:43671.
    Lehet írni OV-nek kérdéseket a facebook-on, állítólag a jövő heti országértékelőn válaszolgat.
    előzmény:
    kukacapja (634)
    2011-02-02  23:19
  7. 2011. február 3. 15:54670.

    Szerintük ezért. Szerintem meg nem. Okolnám a 35 évesen 100%-os nyugállományba vonulókat pld. Csak egy kiragadott.

    Abban gondolom egyetértünk, hogy ha én bevallom a BET-en és erre-arra összharácsolt nyereségemet, ott levonhatom a költségeimet (nem taglalom), de nem vonhatom le az inflációt. Pedig ha úgy nézem, az bíz' veszteség... vagy csak egyoldalú játék a kibaszócska? :-DDD

    Csupán erre írtam, hogy nincs indok. Az én szememben a baromság nem indok, csupán baromság.

    Ha aszondi az illetékeselvtárs, hogy "lehúzlak gizi", az kérem egyenes beszéd. Az az is, aminek látszik... :-D

     

    Visszamenőlegesen?

     

    Versenyzünk?

    Adj nekem mondjuk 10 percet én összehányok egy Excell-táblát, ami ezt elvégzi. Te meg kérdezz meg egy programozót, mennyi időbe telne neki összrakni egy adatbázis átvitelt... Nem tudi, hogy láttál-e már ilyen szoftvert, de már jó pár éve (archiválás miatt is) követelmény a nyilvántartó szoftverben egyébiránt egy adatbázis kimentés funkció.

     

    ÉS még azzal nem is számolok, hogy nem gondolod komolyan, hogy egy egyéni számlás nyilvántartó szoftverben nincs hozamszámítás adott időszakra? Egy 2 nap alatt összerakható upgrade-del csak úgy fosná ki magából az adatokat, szépen összeszedve... Az már csak a procikon múlna.

    Tudod mennyi idő volt a teljes BM adatállományának kimentése, konvertálva? 2x24 óra :-DDD
    előzmény:
    pannacotta (667)
    2011-02-03  11:47
  8. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. február 3. 15:10669.
    Értem az asszociációt, de azért a 18-as karikának kint lenne a helye:)
    előzmény:
    pannacotta (666)
    2011-02-03  11:41
  9. 2011. február 3. 14:47668.
    Ez így teljesen helytálló. És, ha ezt Veled együtt még sok amatőr így is cselekedné, akkor lehet, hogy jobb hely lenne itthon...
    előzmény:
    unger (665)
    2011-02-03  11:39
  10. 2011. február 3. 11:47667.

    Nem tudok teljesen igazat adni. Az inflát azért számolják, mert - alapulvéve a kormányzati kommunikációt - ha igaznak mondjuk azt, hogy a manyuposok járulékai miatt kellett hiteleket felvenni (mivelhogy ennyivel kevesebb folyt be a kasszába), akkor ezeknek a hiteleknek kamata volt.

    Persze, nem az inflációval egyenértékű, de sebaj, ez így etethető. 

     

    Ezzel indokolják, hogy levonják az inflát.

     

    Persze, messze nem pont ezért vették fel a hiteleket - emiatt a jelenlegi államadósságnak max. negyedét vették fel összesen, 12 év alatt -, és a nyugdíjkassza hiánya is többszörösen meghaladja az évi manyup-pénzeket (járulékot): ezt most maga a kormányzat bizonyította be, amikor elterelte 14 hónapra a járulékot és kiderült, hogy a nyugdíjkassza 900 Md-os hiányából ez mindössze 350 Md-ot tesz ki.

     

    De mindez kommunikációnak jó.

     

    Ami pedig a reálhozam-számítást illeti, nem tudom, tudod-e, de havi bontásban kérik kiszámolni tagonként (tehát 2,9 millió emberre, visszamenőlegesen).   

    előzmény:
    kukacapja (661)
    2011-02-03  11:31
  11. 2011. február 3. 11:41666.

    Ezt megosztanám veletek (az Örülünk, Vincent blogból):

     

    A Daedalon kora - alcím: mélytorok

     

    Hányok ettől az országtól mint kezdő kurva a mélytorkozástól, bár ilyen irányú empirikus ismereteim nincsenek, de nagyon nehezen tudom azt elképzelni, hogy élveznék. Illetve egészen pontosan azt, hogy a nagyon nagy többség élvezné.

    Mondjuk hogy a  97%-uk élvezné. Kizárt.

    Azon gondolkodtam, hogy a faszt ide tegyem-e, vagy a tizennyolcas karika és a hajtás után. Na jó, egy igen rövid ideig tényleg gondolkodtam, becsszóra. Ide teszem, jóhogy:

    "Az emberek vágynak arra, hogy bizalmat szavazhassanak a jövőnek. A 97 százalékkal vissza fog térni a bizalom saját államunk iránt, ezzel pedig a jövőbe vetett bizalom is visszatér." 

     

    A mélytorkozás tipikusan egy olyan társadalmi interakció, melynek során a nők társadalmi csoportjához tartozó egyed az ellentétes nemű csoport egyik tagjának a tagját egészen mélyen a szájába veszi, le, a torkáig, céljából. Ismétlem, empirikus megfigyelés nélkül csak sejtésként (egy igen erős sejtésként) fogalmazom meg azt, hogy szerintem ez a nőnek nem jó. De hát akkor miért csinálja? Amikor kényszerből, az még érthető, hiszen egy valószínű hányinger, hányás még mindig jobb, mint a fogak instant kiverése, de miért csinálja az, aki nem kényszerből? Nincs más hátra, a szakirodalomhoz kell fordulni.

    „A nőknek, főleg a kezdeti időszakban, nem élvezetes a deep throat, általában azért csinálják mégis (vagy legalábbis próbálkoznak vele), mert a legendák szerint csak az igazán érzéki nők képesek erre, és a pasik kifejezetten imádják a buja szeretőket.”

    Aham, szóval egyrészt a legenda miatt, másrészt pedig a jövőbe vetett bizalom, megtanulja, benyeli, és a pasik imádni fogják, mint buja szeretőt. Na, ha csak így nem.

     

    Persze azt a szakirodalom is kiemeli, hogy ez csak úgy prosztó-suttyó durrbele módon nem megy ám, mert annak öklendezés és okádás lesz a vége, bárki megláthassa. A fokozatosság, azon van a hangsúly. Apránként, hadd szokja. Ha nem köpi ki sikítva a nyelv lelapított hátsó részénél, akkor lehet picit mélyebbre tolni, ügyes, óvatos és kitartó próbálkozással a test automatikus reflexeit kell legyőzni. Azt mondja a szakirodalom, hogy meg lehet ezt tanulni,  mint a gépírást vagy a kontaktlencse feltételét.

    A deep throathoz nélkülözhetetlen a feszes nyak és a gátlástalanság.

    Hát, gátlástalanságból mintha nem lenne mostanság mifelénk hiány.  Én leginkább attól félek, hogy ezt meg lehet szokni. Most basztak minket szájba durván és erőszakosan, százezer ember már a gondolatától is behányt, ki is iratkozott a gruppen kockázatközösségéből, de a három millió 97%-a gyanúba lett keverve.

    A hímtag ugyanis most büszkén kurjantja ország-világ  felé, hogy ez a kétmillió kilencszázezer  ember igenis élvezte! És lássuk be még ha fájó is, de a látszat tényleg ez. A hímtagnak pedig igen dús a fantáziája. Igen, kedves opponáló olvasó, önnek igaza van, így is lehet élni. Vetni a jövőbe a bizalmat, hinni, hogy amikor a bokafogásra kerül majd a sor akkor nekem (de csak nekem!) jut majd egy kevéske vazelin is. Szépen, apránként, fokozatosan.

    Hányok ettől az országtól. És akkor mi van? Semmi, daedalon van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 3. 11:39665.
    Nembaj..ugyanis én nemvagyok sem jogász,sem gazdasági szakember csak egy amatör aki ugy gondolta legalábbis eddig hogy a legkisebb szint az a család..ott van egy "bevétel" oldal ami a fizetések..aztán van egy "kiadás" oldal ami ugye a számlák meg a  napi-élet..nos ha ez nem igy néz ki állami-országos szinten akkor ott biztosan más kifejezések vannak..vagy én vagyok az elmaradott...mivel én ezt költségvetésnek hivom..
    előzmény:
    pannacotta (655)
    2011-02-03  10:13
  13. 2011. február 3. 11:33664.
    Nem is mondtam, hogy ez inkorrekt, csak azt, hogy nem fair :-D
    előzmény:
    pannacotta (654)
    2011-02-03  10:11
  14. 2011. február 3. 11:32663.
    Ugye mondtam! :-DDD
    előzmény:
    judijudi (648)
    2011-02-03  08:37
  15. 2011. február 3. 11:32662.
    Majd leszel! :-DDDD
    előzmény:
    judijudi (647)
    2011-02-03  08:34
  16. 2011. február 3. 11:31661.

    Őőőőőőőő, nagyon gondolkodtam, hogy irjam-e. Egyrészről lusta vagyok sokat irni, másrészről meg nem igen látom éretelmét.

     

    A reálhozam kiszámitása nem több hónap. Egy nyilvántartott rendszert alapul véve már kész is kellene lennie automatikusan. Az, hogy ebből politikai csatározásokhoz statisztikákat kell legyártani... hát kérem. :-D

     

    A reálhozam kérdése.

    A reál hozam az kérem reál hozam. Az nem a hozam. Teccik vagy nem teccik, nem az.

    Az mondjuk elgondolkodtató, hogy hogy is van az, hogy a visszalépők csak a reál hozamot vehetik fel? Érdekes, ez senkinek nem ütött szüget a fejében. Biztos me' vasb'u van :-DDDD

    Vegyünk egy eccerű pld-t. Van mondjuk 1 millád. Azt Te lekötöd. Tök mindegy miben. az monnyuk hoz neked 10%-ot egy év alatt. Ha az éves infláció monnyuk 5%, akkor mennyi a reál hozamod?

    Parsztos matekkal: 50 eFT ugyi. Nem fejtjük ki.

     

    Na de mennyi pénzt fogz Te felvenni?

     

    1,1 milliót. Tehát az inflációt is felvezed egy év után cashben, nem?  ;-)

     

    Az, hogy ki és miért fog hőzöngeni még nem tudott. Ezért is intettem a kijelentésekben ővatosságra Fiu50-et. Mert lehet, hogy a visszalépők emiatt fognak, teszem csendben hozzá, teljesen jogosan.

    Én megkérdeztem egy mnyp-s vezetőt, erről, ő elmagyarázta miért vonják le az inflációt. A magyarázat után, megkérdeztem még egyszer. Na, akkor már csak annyit mondott, mert az állam visszakéri az inflációt... Na, de ez alapján visszakérhetné a reálhozamot is, nem? Csak az nem lett volna jó neki, mert ezzel ahogy más is irta sok embert megvezettek, mert most kis kp-hez jut. És valóban kicsihez. Hisz a hozamának nagy részét az infláció teszi ki, amit ugye az állam balfaszsága okozott... Tehát az állami hülyeségért a visszalépők fizetnek. Ezt az adót, monduk hivhatnánk az ÁFA után BÁFA-nak, azaz Bolondok  Által Fizetett Adónak :-DDDD

     

    A részvényekkel az állam nem kezd semmit. Létre fog hozni egy alapkezelőt, aki az eladási tranzakciókat lebonyolitja majd és cashben jóváiródik. Persz itt lesz némi "vesztesgége", amelyért a manyup lesz a felelős, mert szar részvényt vásárolt... :-DDDD

     

    A vagyont eltőzsdézték, ez vitán felül áll. Ha megnézed az önkéntes és a magán közötti jogi szabályozások közötti különbságet, hamar rájössz, hogy miért. Ha még megnézed az önkéntes pénztárak által kinált portfóliós lehetőségeket, akkor arra is rájössz, hogy azért ők nem vették ezt félválről, mert bár nincs kötelem a trv-ben, hogy mekkora kötvényi részt kell tarani, nem nagyon találkoztam 40% alattival... Pont azért, mert ő sem akar kockáztatni, hogy ne tudja tartani a kötelező hozamot. Viszont ez a taktika ugye a hozam kárára megy, hisz... stb.

    A magánnál viszont ott volt egy trv-nyi kötelem, ami a részvényes részre KELL-t irt elő, azaz nem volt lehetőség a 100% kötvénybe mozgatására. A PSZÁF megkeresésemre ezügyben pld durva kitérő választ adott. Igy pld 2008-ban elbukták az mnyp-k az addig felhalmozott hozamokat (szinte)....

    A befektetési politikából szintén kivették a short lehetőséget, ami szintén nem könnyitette meg a dolgukat.

    Tehát, ha szigorúan vesszük, akkor eltőzsdézték. Persze, csak ha az okát nem vizsgáljuk.

     

     

    előzmény:
    kalamajka111 (639)
    2011-02-03  07:38
  17. 2011. február 3. 11:13660.

    Me" gonosz vagy, azért! :-D

    Még hogy nem gyerek be! Tessék begyönni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (637)
    2011-02-02  23:28
  18. 2011. február 3. 10:27659.

    Pontosan!

     

    Ekkor fogják ismét rugdosni a manyupoka, ami a kormánynak egy magas labda lesz.

    előzmény:
    pannacotta (658)
    2011-02-03  10:24
  19. 2011. február 3. 10:24658.

    "Az majd egy más kérdés lesz, hogy ki hogy fog csalódni, mikor végre megtudják majd az összeget."

     

    Tekintve, hogy nemcsak itt, ezen a fórumon, de "kint" a világban még inkább összekeverik  a hozamot a reálhozammal és azt hiszik, hogy a megtakarítás negyedét vagy harmadát egyben felvehetik. 

     

    Pedig a reálhozam ebből nagyon kevés,  és valóban, sokan fognak hatalmasat csalódni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820398 (657)
    2011-02-03  10:21
  20. 2011. február 3. 10:21657.

    Szia!

     

    Tudod azt, hogy a többség miért lépett át (Leszámítva a hithű jobbosokat, akiknek így vagy úgy, de kötelező volt, és leszámítva azokat, akik nem mertek a megfélemlítés miatt maradni ) ?

     

    Nem szolidaritásból,de nem át. Pontosan tudják ők is, hogy minimális állami nyugdíjat fognak kapni, ha elérik a korhatárt. Nem. A kp-ban felvehető pénz miatt. Majd nézzétek meg, mennyien lesznek, akik azt fogják mondani, a manyupos teljes összeget kérem átvezetni az állami  egyéni számlámra(szolidaritásból, meg ugye csak ott is az én pénzem lesz, ha már egyszer van névre szóló számlám!), és mennyien lesznek azok, akik azt választják, hogy gyorsan ide a kezembe kézpénben a hozamot. Szerény véleményem szerint 20%-80% arány lesz. Az utóbbi javára. 

    Tesznek ők az ilyen-olyan nyugdíjrendszerre, sajnos a lakosság zöme (a kiskeresetűek) anyagilag annyira a padlón van, hogy minden Ft számít nekik.

    Az majd egy más kérdés lesz, hogy ki hogy fog csalódni, mikor végre megtudják majd az összeget.

    előzmény:
    judijudi (647)
    2011-02-03  08:34
  21. 2011. február 3. 10:16656.

    "megyek nyugdíjjárulékot termelni"

     

    Ez hazafias kötelezettséged, és lécci, ne nyafogj azért, mert abból mások rokkantnyugdíját finanszírozzák, miközben ebből téged kirekesztenek (legalábbis az általad befizetett összeg 75 %-ából).

     

    Tudod: vitam et  sanguinem....  

    előzmény:
    judijudi (651)
    2011-02-03  08:50
  22. 2011. február 3. 10:13655.

    Nem baj, hogy nem költségvetésről van szó, ugye? 

     

    Hanem egészen másról, de nem hiszem, hogy ezt te értheted. Arról, hogy az államiba visszalépők számára az új nyugdíjszámítási szabályokat (pl. egyéni számlás rendszer) meglebegtették ugyan, mint csalit - noha ez csak amolyan etetős csali -, de a szabályokat csak az év végén, vagy jövőre dolgozzák ki.

    De nyilatkozni már január 31-ig kellett.  

    előzmény:
    unger (653)
    2011-02-03  10:09
  23. 2011. február 3. 10:11654.

    "A fizetélsemből vont 10+1,5%-ot szíveskedjen az állam az mnyp-ba utalni. Meg a munkáltatóm által fizetett 24%-ot is."

     

    Dehogy, nem így gondolta ő. A hozzászólásából az tűnik ki, hogy a te 24 %-odra igényt tart ő is, az állam bácsi is, azt csak perkáld be, hadd legyen neki és másoknak (pl. azoknak is - akinek nem inge, ne vegye magára -, akik soha nem dolgoztak vagy nem szereztek nyugdíjjogosultságot) öregségi és rokkantnyugdíjuk, de te nem tarthatsz igényt ezért ellentételezésre.

     

    Végül is, cuculizmus jön, vagy nem?     

    előzmény:
    kukacapja (629)
    2011-02-02  22:57
  24. 2011. február 3. 10:09653.

    Elég nagy butaságot irtal, ugyanis a világon sehol nem ugy müxik a költségvetés hogy elöre elöterjesztik és jo liberális modra elvitatgozgatunk rajta...a nyugdij a költségvetés része..

    Megszvaztuk/tátok   a kormányt , az ö dolguk hogy kidolgozzák a költségvetést a parlment dolga meg hogy megvitassa--elfogadja azután megint a kormány dolga hogy azt végrehajtsa..eccerü ez..

    A nyugdijkérdésre meg én már az elején azt mondtam hogy szerintem ez egy nagyobb dolog része...a mai ujságokban olvasom hogy a viktor szerint is ez a kezdet volt...ahogy látom folytatodik is pl a rokkantnyugdijak kikerülnek a nyugdijkategoriábol..nagyon helyesen..még sok embernek fognak "rálépni a lábára" de nem az a fontos..nem 52 reform kell hanem  vagy 2 igazi és azokat végrehajtani..ha meglesz akkor meg akár királlyá is koronazhatjátok a viktort mert egy jóléti országot csinál abbol a kaoszbol amit az utobbi 8 év vadkapitalista-privatizácios szoclibsi kormány ment.

    előzmény:
    judijudi (649)
    2011-02-03  08:46
  25. 2011. február 3. 10:09652.

    Már miért? Ottan van - most már írásban is megerősítve -, hogy 10 év múlva egymillióval több foglalkoztatott lesz.

     

    Hát, ha ők mondják, egészen biztosan igaz.  

    előzmény:
    kalamajka111 (626)
    2011-02-02  22:40

Címlap

top