Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babatervezés :)

Torolt_felhasznalo_289759
Torolt_felhasznalo_289759
Létrehozva: 2010. november 8. 17:04

Tudom, hogy már számtalan ilyen és hasonló témájú topic indult, de egy összeszokott csapatba szinte lehetetlen bekerülni.

 

Szeretettel várok ide mindenkit, aki a közeljövőben babát szeretne, és már gőzerővel tervezget, vagy már bele is vágott a baba-projektbe!

  1. 2015. november 26. 12:5522451.

    Londonbridge,


    Jó volt olvasni a beszámolód. Az utcai árusok valóban nagyon idegesitőek. Néhol élvezhetetlen a város szépsége emiatt.. Szomorú de én Rómát már ebben a formájában ismertem meg és nem turistaként hanem a külvárosból nézve nem ugyanaz. Annak idején Firenzébe szerettem bele. És úgy sajnálom hogy itt Rómában nem érzem ugyanezt nem rajongok a városért. Túl nagy, kaotikus, koszos és leharcolt :( De cserébe itt a párom és vele még skandináviába is elmennék


    Jó ez amit irsz hogy váratlan hónapban jött a bébi. És annyira szeretném ha megmaradt volna a dolog spontanitása. De pontosan az van amit Hiperter ir 'luxus' kihagyni, szalasztani. Márpedig ha ez az akció nincs ma reggel jó eséllyel maradtunk volna le róla. És a hetek pedig annyira lassan telnek. Csak látom a barátnők pocis képeit a FB-on, meg a születő bébiket. Mi meg csak várunk és várunk. És néha még emiatt is lelkiismeretfurdalásom van hogy 3. próbálkozós hónapban ilyen türelmetlen vagyok. Hisz vannak akik évekig próbálkoznak.


    Mihokniki, sajnálom.. De hidd el eljön mindenkinek a sikeres hónap. Aztán elfelejtjük ezeket a hoppokat.


    Phangan, nagyon szép a bébiii, gratulálok. Te is ilyen nehezen és türelmetlenül viselted a fogantatás idejét? :D Hiába ez van amikor már tele az ember vággyal és várakozásal.. :)


     

  2. 2015. november 26. 12:0722450.

    Sziasztok, 


    Néha benézek, mi újság itt, tök jó olvasni a tapasztalatokat, izgalmakat, kis nosztalgia... 


    Roland már két és fél hónapos és én is nlc-n éltem meg a próbálkozást, a terhességet és most a babás létet


    Sok sikert nektek, mi minden nap együtt voltunk (nyaraláson) és feldobtam a lábam gyertya pózba és 10 percig nem álltam fel kb. 


    A várandósoknak pedig könnyű szülést kívánok... 

  3. 2015. november 26. 11:4322449.

    Róma csodálatos volt, én már jártam ott korábban, de férjemnek ez volt az első alkalom és le volt nyűgözve. Szeretjük az ilyen kultúrális túrákat, bár számomra döbbenet volt a sok-sok "lehúzos" utcai árus. 10 évvel ezelőtt még nem volt ilyen!


    Péntek gyönyörű volt, napsütés, pólóban voltunk egész nap, aztán ugye szombaton szinte egész nap esett, de azért ki kellett mozdulni :) Vasárnap szintén jó idő volt, csak akkor már jött a hideg, de nem használtunk semmilyen tömegközlekedési eszközt, folyamatosan gyalogoltunk, ugyhogy annyira nem fáztunk :) Minden nap fagyiztunk, volt hogy kétszer is! Nem tudok vele betelni! :) Na meg a minestrone és a pizza...hmm, csak jó helyekre sikerült betérnünk :)


    És most más:


    Nagyon szurkolok, hogy sikeres legyen ez a hónapotok!! És tapasztalatból mondom, nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség :) Mi júliusban összesen 3 alkalommal voltunk együtt, ugyanis férjem állandóan úton volt, így semmire sem számítottam kevésbé, mint hogy az a hónap sikeres lesz. Igazából úgy fogtam fel, hogy jön a baby, amikor csak akar, de ha jön, akkor legyen nagyon erős és egészséges. Ha kell, akkor várok rá és nem siettetem! Már elterveztem, hogy az augusztus alapból kimarad, mert akkor meg Magyarországon leszünk és túl sűrű lesz a program (2 esküvő, 1 szülinap, 1 keresztelő stb.), így gondolatban már a sikeres szeptemberre készültem, mint később kiderült feleslegesen. A barátnőm esküvőjén már volt egy 7 hetes kis pocaklakómSzeptemberben meg már túl voltam 2 ultrahangon és a kórházi látogatáson is. Egy szó, mint száz: no para, csak lazán! ;)


     


     


     


     

    előzmény:
    basicsg (22444)
    2015-11-26  09:44
  4. 2015. november 26. 11:4022448.

    ​Üdv mindenkinek.


     
    minden nap olvaslak benneteket. Gratulálok a babásoknak és sok sikert kívánok a többieknek. muszáj nekem is kiírnom magamból a helyzetem :(. nem vagyok éppen a toppos időszakomban. több ok miatt is. közeledik a dátum ami az első babócám születését jelezte. minden jár a fejemben, de a döntésünket nem bánom, de nagyon jó lett volna ha nem beteg szegénykém. aztán... megint megjött. pedig  minden 2-3 nap együttlét, vitaminok stb. tudom, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség számít, akkor is rosszul érintet. padlón vagyok. igyekszem elfoglalni magam, sok a munka is,  a férjem is segít mindenben. bocsi, hogy ezzel fárasztalak benneteket, de ki kellett írnom magamból.
  5. 2015. november 26. 11:2522447.

    így legalább tiszta a lelkiismeretetek, hogy mindent megtettetek. ha már ennyire várjátok és szeretnétek, luxus veszni hagyni akár egyetlen hónapot is szerintem

    előzmény:
    basicsg (22444)
    2015-11-26  09:44
  6. 2015. november 26. 11:2222446.

    így legalább tiszta a lelkiismeretetek, hogy mindent megtettetek. ha már ennyire várja és szeretné az ember, tényleg luxus egyetlen hónapot is veszni hagyni szerintem.

    előzmény:
    basicsg (22444)
    2015-11-26  09:44
  7. 2015. november 26. 11:1622445.

    szuper hír!!örülök nagyon!

    előzmény:
    gesztiii (22443)
    2015-11-26  09:03
  8. 2015. november 26. 09:4422444.

    Geszti -- nagyon nagy gratula örülök neked!!!!!! Bár követnélek téged 2 hét mulva..


    Nálunk volt egy kis dráma. Na jó ez egy eltúlzott kifejezés de olyasmi. Picit hosszú lesz, bocsi..
    Tegnap párom hazaér munkából - hát nem rosszul van. Valami megfázás féle - persze mert motorral jár még mindig munkába mikor már majdnem fagy dehát ki kell kerülni a forgalmat máskülönben megkattan a dugóban.
    Begyógyszerezte magát (aspirin) és persze semmi akció. Ez igy peteérés idején nem túl jó kilátás nem igaz..
    Számolgattam - hétfőn voltunk együtt utoljára. Kedd szerda kihagy csütörtök pedig ha igen - na jó ez még okés.
    Csakhogy, este lefekvésre készülvén utolsó pisi - ott a nyúlós váladék. Még itt is OK - gondoltam, ilyenkor még 2 nap minimum az ovuláció (és a rendes eddigi ciklusom alapján épp igy kellene lennie kb szombaton). Nade, lefekszem az ágyba és jönnek a beszurkálások a bal oldali petefészeknél. Na itt biztos is voltam benne hogy most ovulálok. Párom persze már kidőlt. Nagyszerű. Csak nem ébresztem fel szegényt betegen hogy kellenek a kiskatonák, rajta.. Hanem azt találtam ki hogy majd reggel - ha tényleg éjjel volt az ovum akkor még reggel jók vagyunk - este már lehet késő.. Ma reggel szuper, 7-kor mindketten ébren, igaz párom alig lélegzik (bedugult orr nátha ). Azért próbálkozom. Persze nem veszi a lapot. És az ébresztő is megszólal. Határozottan sóhajtok egyet és elfordulok. Kérdezi mi van - mondom, jah semmi csak épp most szalasztjuk el ezt a hónapot is, éjjel volt ovulációm. Sirás, összeölelkezés (amugy egy hónapja pont ez a jelenet volt csak akkor még plusszban én is beteg voltam..). Majd azt mondta, most megreggelizünk, lezuhanyzunk és megtesszük a magunkét. Mondtam neki, hogy nem votl szándékomban egyáltalán emliteni sem az ovulációt szót neki mert ez a pasiknál ilyen erőltetett szex hangulatot csinál és az nem jó. Dehát most tényleg azt éreztem, hogy 95% biztos vagyok hogy éjjel lement az ovu és ha most nem szexelünk akkor valószinüleg annyi a hónapnak. Hétfőtől szerda éjjelig ki tudja hogy volt e odabent túlélő....
    Szóval végül együtt voltunk - szerencsére nem volt túl erőltetett hangulata sem, bár párom persze nem volt a helyzet magaslatán dehát azért megcsináltuk. A végén még nevettünk is mert miután kiteéjesedett az akció .. azt kérdeztem: ennyi? máris? ő erre: csendlegyen
    Szóval most a kanapén kezdek dolgozni a gép az ölemben lábak fent haha elég vicces.
    De ha nem igy lenne tényleg esélyes hogy elbuktuk volna a hónapot nem mintha biztos lennék benne hogy a mai akció által össze fog jönni hisz ki tudja a legyengült szervezetben a katonák hogy vannak.. Talán a mult havi korai vetélésem is pont emiatt volt Persze semmi ördögfestés a falra. Amit lehetett megtettünk a bébiért (erőn felül is ) a többi már kiderül. Kicsit sajnálom hogy nem lettünk az a pár akik az első hónapban simán jókat szeretkezve összehozták. Kicsit sajnálom hogy a páromnak könnyeket kell látnia (és még csak a 3. hónapban vagyunk). De ez van én ilyen hiperérzékeny vagyok és lelkemre veszem ezt a dolgot mert már nagyon várom. Már lassan egy éve hogy eldöntöttük ezt az öszi kezdést szóval nem is csak 3 hónapja van ez a fejemben hanem annál sokkal több. Remélem jön már a gyümölcs - és mindenkinek aki még vár!!!
    Amugy, ha tényleg jól éreztem az ovulációt akko bejött amire számítottam, a korai vetélés kicsit összekapta a ciklusom és normálisra röviditette - 31-32 napról 28-ra... Igy akkor 2 hét mulva innen nem várom (juhuu nyertem 2 napot )

  9. 2015. november 26. 09:0322443.

    Sziasztok!


    Tegnap mondogatta a férjem, hogy tesztelhetnénk már ma, mondtam, hogy hát ma már nem, max reggel, de hogy hova siet ennyire?:D erre azt mondta, hogy hát szívesen lenne már apuka és kismama felvigyázó :)) meggyőzött ezzel a mondattal, úgyhogy csináltam egy tesztet ma reggel, annyira izgultam, hogy remegtem, de képzeljétek, egyértelműen ott volt a 2. csík is!!!! :)) ezzel keltettem a férjemet, csodálatos érzés, alig merem elhinni, hogy egy nagyon-nagyon pici baba már ott van a hasamban :)


    köszönöm a bíztatást és továbbra is nagyon drukkolok azoknak, akik biztosan hamarosan hasonló sorokat fognak írni nekünk!! :)


     

  10. 2015. november 26. 08:2922442.

    basicsg, de igen, elég nagy esély van ikrekre, mivel két domináns tüsző lett, egy jobb, egy bal oldalon. a nászutunkon egy máltai nő még májusban "megjósolta", hogy ikreink lesznek  x2


    kiderül két hét múlva a teljes létszám 


     

    előzmény:
    basicsg (22438)
    2015-11-25  19:26
  11. 2015. november 26. 08:2622441.

    egyszerulany, annyira jó, hogy nem kellett sokat várnotok rá! a 6. hetes UH-d lesz dec.10-én?

    előzmény:
    egyszerulany (22439)
    2015-11-26  00:30
  12. 2015. november 26. 08:1822440.

    Londonbride, szívmelengető volt olvasni soraidat! Szívből gratulálok a pocaklakódhoz!

    előzmény:
    Londonbride (22437)
    2015-11-25  16:11
  13. 2015. november 26. 00:3022439.

    Köszönöm,csajok! hiperter,neked is gratulálok! :)


    Én októberben hagytam abba a fogamzásgátló szedését,  nem is gondoltam rá,hogy rögtön össze is jöhet, csak mikor próbaképp csináltam egy ovutesztet másnap,és pozitív lett. 


    Az ultrahang eredménye egy szabályos 8,5 mm-es petezsák, és egy dec.10-ei időpont újabb uh-ra. 


     

  14. 2015. november 25. 19:2622438.

    Sziasztok lányok!


    Londonbridge, én Rómában élek!! :) :) Jó volt tetszett? Hát megérkezett a hideg ide is hétvégével rossz idővel remélem azért jól éreztétek magatokat. Gyakran repülsz? Gondolom semmi gond a repülés ezek csak időtmult parák hogy káros..


    Én is imádom a szépen gömbölyödő pocakokat és tökjó lehet hogy te már ott jársz.


    Nálunk még össze kell hozni a bébikét de most extra pozitiv és bizakodó vagyok.. Annyira várjuk már. :)


    Hiperter - Neked is óriás gratula. Szuper hogy ilyen magas a HCG-t ez már eleve egy jó jel. Nem lehet hogy ikrek? :D


    Geszti kitartás mindjárt itt a péntek.


    Jaj nekem még annyira távol a nem várt sőt előbb ovulálnom kellene (a napokban lesz kb azt hiszem). Legszivesebben átugranám azt a két hetet ha lehetne :D Valahogyan el kell terelnem a figyelmem mert még becsavarodom itt :)

  15. 2015. november 25. 16:1122437.

    Sziasztok!


    Már régen nem jártam erre, gratulálok az újonan babásoknak! :)


    Egy kis update rólam a régebbi fórumozóknak: Ma vagyok 20+5 hetes. Egy héttel ezelőtt voltam a mindent érintő ultrahangon, szóval kijelenthetem, hogy van egy szép, formás, pisze orrú, nagyon aktív KISLÁNY a pocakban :) A férjem már most szerelmes belé, minden nap szeretgeti a pocakomon át :)


    A kiírt dátumom sem változott a méretek alapján, maradt április 8.


    Szépen kikerekedett a pocak, már vártam nagyon, hogy így legyen! A súlyom szerintem nem változott sokat, látszólag legalábbis nem, mérlegünk nincs otthon, így biztosra nem tudom. Mindenki azt tippelte a családból, hogy fiú lesz, mert a fiús anyukák "nem eresztik el magukat" :D Hát ez úgy tűnik nem a baba nemétől függ :) Me még csak az 5. hónap elején járok, szóval befogom a számat, lehet +20 kilóval megyek szülni, de azt nagyon nagyon nem szeretném! :)


    A hétvégén Rómában jártunk és megvettük az első rózsaszín ruhát a kislányunknak, természetesen Made in Italy, pihe puha plüsi pasztell rózsaszín rugdalózó. Ajjaj, félek, hogy el fogok szállni a vásárlással, így hogy kiderült csajszira várunk, de hát olyan nehéz nemet mondani! :)


    Sok sikert kívánok azoknak, akik mostanában próbálkoznak! Hajrá csajok, bármi sikerülhet. Nekünk a 2. próbálkozós hónapban jött össze, amikor egyáltalán nem számítottunk rá, hiszen alig volt időnk egymásra! :)


     


     

  16. 2015. november 25. 14:5822436.

    szuper élmény lehet az UH terhesen szép nevet választottatok! nálunk Hunor a befutó fiúnév, Jázmin pedig a lánynév.

    előzmény:
    Juli707 (22433)
    2015-11-25  07:29
  17. 2015. november 25. 14:5622435.

    köszima a Kaáliban vérvétel volt, hcg 200 fölött, a doki azt mondta: hát, maga nagyon terhesdec közepén lesz UH, elvileg akkor már szívhang is lesz. reméljük.a doki választással viszont egy kicsit bajban vagyok, tudtok valakit esetleg javasolni Budapesten, aki jó és rendes?

    előzmény:
    Renniee (22431)
    2015-11-24  19:54
  18. 2015. november 25. 09:4322434.

    Most olvastam érdekes cikk:


    Miért veszélyesebb hétvégén szülni?


    http://blogindex.hu/miert-veszelyesebb-hetvegen-szulni/


     
  19. 2015. november 25. 07:2922433.

    Ja, és egyébként meglepően jól viselem, persze éjjel már nem tudok rendesen aludni, mert állandóan wc-re kell futkoznom, és a babának se mindig úgy jó, ahogy éppen én alszom, de ma reggel, mikor egyik oldalamról a másikra fordultam, tompán mintha a mi kis Noelünket éreztem volna  És igen, ha minden igaz Noel lesz a neve 

  20. 2015. november 25. 07:2022432.

    Sziasztok! Én most a 15. hétben járok, pontosabban 15+4-napon :) Pénteken voltam ultrahangon, ami megmutatja a baba nemét és sikeres volt az uh. KISFIUNK LESZ  Mondjuk mi végig ezt éreztük, de jó érzés volt, mikor a doki mutatta, hogy tényleg kisfiú lesz :)


    A pozitív tesztelőknek gratulálok! Még csak most fog kezdődni a legstresszesebb, legizgalmasabb és legboldogabb 9 hónapotok! :)

    előzmény:
    pupak87 (22425)
    2015-11-24  13:06
  21. 2015. november 24. 19:5422431.

    Egyszerulany,hiperter HATALMAS GRATULA!!!!


    Basicsg drukkolok!


    Gesztiii most már péntekig türelem..... :) 


    Drukkolok Nektek Csajok! ;)


     


    Írjatok majd!


     

  22. 2015. november 24. 19:0222430.

    mi 14 hónapja próbálkoztunk, a tüszők nem voltak elég nagyok, ezért gyógyszeres stimuláció kellett. minden más rendben volt (hormonszint, spermiogram, átjárhatósági). két domináns tüsző lett, az egyik a bal, a másik a jobb oldalon, így van esély ikrekre is 

    előzmény:
    gesztiii (22429)
    2015-11-24  15:59
  23. 2015. november 24. 15:5922429.

    basicsg nagyon sajnálom az októbert, de örülök, hogy viszonylag jól vettétek és nagyon drukkolok decemberre, biztosan van alapja annak, amit olvastál, hogy most még inkább készen áll a szervezeted!:)


    hiperter és egyszerulany nektek gratulálok, ti mióta próbálkoztatok?


     


     

    előzmény:
    basicsg (22428)
    2015-11-24  15:04
  24. 2015. november 24. 15:0422428.

    Sziasztok lányok!


    Egyszerűlány, gratulaaaa! Majd irj mi volt az UH-on!


    Geszti, üdv itt. Mi is szeptemberben kezdtünk. Októberben volt egy pozitiv tesztem majd rá egy hétre sajon összedöltek a remények. Óriási görcsökkel jött a vérár.. :( De jól vettük ezt a kis 'bukást'. Rengeteg helyen olvasom azt hogy egy ilyen után a szervezet nagyon jól felkészült a folytatásra és hamar jön a siker. Most lehet a napokban peteérésem amennyiben nem borult fel a dolog. És dec. 12 a nemvárt napja, sőt optimistaként azt mondanám, a pozitiv teszté :)


    Pupak, annyira jó lehet a kellős közepén járni ennek a gyönyörű iőszaknak. Hamarosan mi is lányok, akik még várakozunk a két csikra, átéljük, biztos vagyok benne!

  25. 2015. november 24. 14:0422427.

    Szia Pupak! köszi és gratulálok a kisfiadhoz, nagyon boldog napokat kívánok még a hátralévő időre :)


    mi csak szeptember óta próbálkozunk, úgyhogy kicsit talán meg is lepődnék, ha máris sikerült volna, de nagyon szeretnénk :) még mindig nem jött meg, mostmár 4. napja késik, szerintem megpróbálok péntekig várni, utána tesztelek:)

    előzmény:
    pupak87 (22426)
    2015-11-24  13:10
9 10 11 12 13

Címlap

top