Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy magyar prosti Dubaiban

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. november 2. 07:28
Sok magyar lány köt ki a prostitúció arab fővárosában. Vajon milyen élet jut nekik Dubaiban? Milyen testi-lelki kínokat élnek át? Egy „túlélő” elmesélte Szalai Viviennek, aki megírta Hamis gyönyör című könyvében. Ebből közlünk részletet.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 3. 04:53151.

    Én azt boncolgatom, hogy miért veti alá magát önként megaláztatásnak? Csak történhetett vele valami gyerekkorában, amiért ilyen lett...

     

    Nem a test kényszerből történő kihasználására gondolok. Gyulladt hangszállal énekelni nem megalázó, legfeljebb kellemetlen. Pláne ha azt tekinted, hogy a művészi tevékenység az egyik legmagasabbrendű lelkiség. Nem említhető egy sorban a szexuális megaláztatással.

    idézet:
    Vívódós (93)
    2010-11-02 10:32:58

    Nem kell tulbonyolitani a kerdest. Az o eseteben eleg vilagosan leirta hogy azert mert szamara a penz a legfontosabb es ezert mindenre hajlando.

     

    Ilyen egyszeru a dolog. Nem o az egyetlen, akinek a penz az eletenel is fontosabb.

    Ismertem valakit (pontosan csaladtag volt) akinek mellrakja volt, attol szamitva hogy megtalalta a csomot a melleben majdnem 1 ev telt el mire elment az orvoshoz mert nem akarta hagyni elveszi a napi osszeget amit nyugdijaskent  mellekesen keresett gyerekvigyazassal. TUDTA hogy ott a csomo, es csak 1 vagy 2 napot kellett volna szannia arra hogy elmenjen az orvoshoz idoben.

     

    Nem ment, ezert 60 evesen mar a fold alatt volt, es ne tudd meg mennyit szenvedett elotte mire meghalt. Nem elt rossz korulmenyek kozt, egyedulallo volt csak vegtelenul kapzsi volt inkabb az eletet veszitette el mint a penzt, amit aztan orizgetett  a lepedok kozott.  Az osszeg igaz hogy tobb mint 10 eve volt nem haladta meg az 50 ezer forintot. Nem szanalmas?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (92)
    2010-11-02  10:32
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 3. 04:43150.
    Munkakori kotelesseg
    előzmény:
    Szoljanka (148)
    2010-11-03  01:51
  3. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. november 3. 02:02149.

    Szerintem  semmi  de  semmi lelki  bajuk  sincs.

    Ismertem  (Dubaiban)  egy  jo  parat  beloluk,   ugy eltek  mind  mint a "Marci  Hevesen."

    Az Arabok  imadjak  a  fehe'r  noket,   ha  jo  kujva  az  illeto,  par  ev  mulva  meggazdagszik,  es mehet  ahova  csak  akar.

    előzmény:
    Szoljanka (148)
    2010-11-03  01:51
  4. 2010. november 3. 01:51148.
    Aki kurvának megy,ne sírjon,ha baccák,van egy ilyen mondás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (82)
    2010-11-02  10:24
  5. 2010. november 2. 22:12147.

    Nem is vettem személyeskedésnek, de most már biztos, hogy ma nagyon félreérthetően fogalmazok.

    Csak arra akartam kilyukadni, hogy biztos vannak olyan emberek, akiknek örömet okoz, ha valakin uralkodhatnak, vagy valaki függ tőlük (nem kifejezetten szexuális értelemben, bármilyen hatalmi törekvésről lehet szó), de belőlem hiányoznak az ilyen vágyak.

     

    Az evolúció során az ember nem feltétlenül az erejével "győzött" (hogy ez győzelem-e, illetve milyen következményekkel jár, az megint egy egész estés téma lenne:)) , hiszen nem volt különösebben erős, nem volt különösebben "védett" (páncél, tüske, stb.) , nem voltak félelmetes agyarai, vagy extrém méretei, amik megakadályozták volna a zsákmányállattá válást........viszont ügyes volt és okos, nekiállt eszközt készíteni, stb. Valószínűleg emiatt is elfogadhatóbb, ha valaki az eszével ér el valamit, mint ha az erejével. 

     

    De hogy az eredeti témáról is beszéljek:)) , igen a közösség szempontjából mindenképp "hasznosabb" egy gyermekeit nevelő anyuka (ha szereti a férjét, ha nem, ha a pénze miatt van vele, ha olthatatlan imádatból), mint egy ilyen húspiaci portéka.

    (Bár az "egyént" továbbra sem ítélem el egyik esetben sem, de különösebb részvétet, vagy sajnálatot sem tudok irántuk érezni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (146)
    2010-11-02  21:55
  6. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 21:55146.

    Jó, oké, a Te saját véleményed,értem. Én viszont igyekszem úgy megközelyíteni a dolgot -túl azon,hogy mondjuk személy szerint én is viszolygom attól a nőtől,aki nem szereti a férjét,mégis vele vállal családot- ,hogy inkább a társadalmi hasznosságot is nzem. Emiatt tartom kevesebbre,vélem elítélhetőbbnek a prostit.

     

    Én alapvetően arra gondoltam,hogy mindenféle ősi sötét ösztön van az emberrben, amit a koltúra hív sötétnek, valójában csak ösztön,amit el-elnyom az ember. Többé kevésbé, illetve könnyebben-nehezebben. (nem személyeskedni akartam,hogy benned lenne kínozhatnék meg mittudomén mik)

     

     "A gyereknek el lehet magyarázni, hogy fájdalmat okoz az állatnak,"

    ezt hívjuk egy fajta  kultúrának:) 

     

     

    "hogy az erősebb ember leüti a gyengébbet és elveszi a javait,"

    pedig ez az evolució,a biológia törvénye,nem? A győztes mindent visz:)

     

    előzmény:
    rahan (114)
    2010-11-02  11:43
  7. 2010. november 2. 19:09145.

    Utolsó mondatok:

     

     

    "Megbántam-e, hogy felültem arra a gépre Dubaiba? Nem. Ma is, újra megtenném. És talán újra meg fogom. Mert a pénzt magamnál is sokkal jobban szeretem. "



    Ergo, nem kell sajnálni ezt a nőt, mert így boldog.
    előzmény:
    Szoljanka (144)
    2010-11-02  17:45
  8. 2010. november 2. 17:45144.

    Pont ez a lényeg. Ő nem csak megélni akar, hanem ÉLNI, úgy ahogy ő akar. Úgy látszik van gyomra hozzá. 

     

    Jaja!!De erre meg azt mondom,egy dalszöveget idézve,hogy: "Te döntöttél cicám,eszed,amit főztél!":)))) 

    Mindenkinek könnyebb lenne,ha nem kellene évekig spórolni egy lakásra,hanem  fél év alatt luxusribiként megkeresnénk,mégsem lesz az többségünk. 

    előzmény:
    Liimo (142)
    2010-11-02  16:37
  9. 2010. november 2. 17:10143.

    Azért olvasd át még egyszer Ratkó kolléga/kollegina a kis diskurzusunkat. Ki a búbánat állítja, hogy 2 dolgot kellene egyszerre csinálni? Itt nem arról van szó, hogy ki neveli a gyereket és hgyan 1-2-3 éves koráig (bár ez is megérne egy misét), hanem arról, hogy ki rohad el otthon akarata ellenére évtizedeken keresztül háztartásbeliként! Értjük?!

     

    Amíg oviban, iskolában van a prüntyőke, addig nem lehet dolgozni?! Aztán otthon szépen mindenki megcsinálja a napi megcsinálnivalót, és együtt lehet a család! Mert ugye amit egy ember x idő alatt csinál meg, azt y ember x/y idő alatt csinálja meg! És ha egy férfi szereti a feleségét, nem fog röfögve tv-t nézni, amíg az asszonyka takarít, főz, gyereket nevel. Vagy apukák a 8 óra alváson túl csak dolgoznak 16-ban?

     

    A te posztapokaliptikus világodban egy apa mi a hátamat csinál munka után? Csavarbehajt? Villanykörte-cserét gyakorol, hogy az évi 3 éles helyzetben már simán menjen?! Anya meg 8-tól 2/4-ig háztartást vezet, utána gyereket nevel és alszik? Véleményem szerint egy 3 fogásos vacsoránál sokkal többet ér 1 óra közös beszélgetés vagy séta kettesben vagy az egész családdal. És ha mindkét szülő dolgozik, de a házimunkát megosztják (bizonyos kor után a gyerekekkel is), akkor ott sokkal több szabadidő jut egymásra és saját magunkra. Mert privát szférára és szabadidőre azért az általad tenyészkancának és házvezetőnőnek titulált anyáknak is szüksége van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
    2010-11-02  16:19
  10. 2010. november 2. 16:37142.

    "ÉS mégis meg tudunk élni"

     

    Pont ez a lényeg. Ő nem csak megélni akar, hanem ÉLNI, úgy ahogy ő akar. Úgy látszik van gyomra hozzá. 

    előzmény:
    Szoljanka (137)
    2010-11-02  13:53
  11. 2010. november 2. 15:05141.

    Reggel óta motoszkál bennem, hogy ez az egész egy rizsa. Van alapja, de rákerült több réteg máz, hogy eladható legyen a sztori.

    Most, hogy olvastam a belinkelt cikket, és szóról szóra ugyanaz köszönt vissza, mint az nlc cikkben, már egyre biztosabb vagyok, hogy valaki itt nagyot koppintott, csak nagyon bénán. 

     

    Gorgon Lilith, hidd el, nagyon szerencsés vagy, és nagyon ritka az ilyen férj, mint a Tiéd.  (De legalább megmaradhat az az illuzió, hogy valahol van olyan tökös pasi, aki nem érzi a férfiassága - már, ha van neki olyan -  sérelmének, ha egyenlő a házimunkában)

    előzmény:
    Hottentotta (140)
    2010-11-02  14:50
  12. 2010. november 2. 14:50140.
    Nekem is nagyon fura volt ez a nagy hasonlóság... azért is gondoltam hogy ugyanaz a két személy...
    előzmény:
    lenkenéni (139)
    2010-11-02  14:02
  13. 2010. november 2. 14:02139.

    Sztem nem ugyanaz, mert ez a nő élvezi amit csinál, míg akiről a könyv szól nekem úgy tűnik, hogy kitárulkozik, legféltettebb belső titkait mondja el, mintegy végre kiöntheti a szívét az őt ért megaláztatásokról. aztán rándít egyet a vállán és a pénzre gondol.

    De van benne egy rész ami pl pont ugyanaz mint itt a nlc-én a részlet a könyvből, így számomra nem tudom melyik a  hitelesebb, mindenesetre érdekes az egyezés...

    előzmény:
    Hottentotta (132)
    2010-11-02  13:34
  14. 2010. november 2. 13:55138.
    Ez igaz,ma ugyanúgy nincs meg a választás szabadsága,mint régen.
    előzmény:
    livilla (130)
    2010-11-02  13:31
  15. 2010. november 2. 13:53137.
    ÉS mégis meg tudunk élni és nem megyünk el prostinak Dubai-ba:)
    előzmény:
    Vaniko (136)
    2010-11-02  13:42
  16. 2010. november 2. 13:42136.
    nagyon kevés diplomás keres milliókat szerinem
    előzmény:
    Szoljanka (131)
    2010-11-02  13:33
  17. 2010. november 2. 13:38135.
    Na igen, végül is ezekből az összegekből már marad is.
    előzmény:
    Vaniko (129)
    2010-11-02  13:29
  18. 2010. november 2. 13:36134.
    nem tudom. a konyvre keresve talaltam a neten
    előzmény:
    Vaniko (128)
    2010-11-02  13:27
  19. 2010. november 2. 13:35133.
    Hát tényleg jó cikk, bár az utolsó részen majdnem elhánytam magam...
    előzmény:
    Vaniko (128)
    2010-11-02  13:27
  20. 2010. november 2. 13:34132.
    Nem a könyvből vannak, de nagyon hasonló, szerintem ugyan az a személy meséli el...
    előzmény:
    Vaniko (128)
    2010-11-02  13:27
  21. 2010. november 2. 13:33131.

    De ő nem átlagos  szinten akar élni,hanem luxusszinten,és ez másképp nem megy,mert annyi esze nincs,hogy egy menő egyetemet elvégezzen,meg ugye ahhoz dolgozni is kellene.

    A csirkegyárba mindig van felvétel. 

    előzmény:
    Passenger (3)
    2010-11-02  07:41
  22. 2010. november 2. 13:31130.

    "Az önmegvalósítás lehetősége mindkét nemnek jár - a gyermekszülés és gyermeknevelés megfelelő körülményeinek biztosítása mellett"

     

    Az fel sem merül benned, hogy a nők  nagy részének pont a család jelenti az önmegvalósitást??? Te köpködsz azokra, akiknek igen, te próbálod őket lealacsonyitani ezzel az ócska tenyészállatos szöveggel.  Röhej.

     

    Mindeközben csak arra nem jössz rá, hogy a  karrier és a családozás 100%-ban együtt nem teljesíthető. Vagy nem marad időd kiharcolni, hogy feljebb lépj, vagy a gyerek szenvedi a csorbát. Ez nem emberi gyengeség, hanem így működik a világ. Neked is 24 órából áll a napod, és abból 8-at alszol te is! Ha 12 órát dolgozol, nem lesz még 12 a gyerekre is!
    Nem kapálózás a megfelelési kényszer, hanem betű szerint megfelelési kényszer.
    A főnöknek, a gyereknek. És nem tudsz a főnök babérjaira törni ha a gyerekre fordítod az idődet.

     

    Annak idején dédanyáink azért a jogért küzdöttek, hogy tanulhassanak, dolgozhassanak (szavazhassanak), a munkájukért pedig ugyanazt a fizetséget kapják, mint férfi társaik, hogy ne legyenek egész életükben a konyhához kötve. No, szépen megkapták - a fizetés kivételével. Ma ez már nem jog, hanem kötelesség. Ha mégis inkább a konyhát vagy a gyerekeid otthoni nevelését választanád, le vagy nézve, élősködőnek vagy nevezve. Ez itt az egyik baj, a másik  meg az, hogy a férjek jelentős része még ma is elvárja, hogy a nő 8 óra munka után ellássa a házimunkát, mint 100 éve. És lehet, hogy van automata mosógép, de vasalni akkor is kell. Nálunk az anyám ugyanúgy napi 8 órát dolgozott, mint az apám, sőt az ő vállán messze nagyobb felelősség volt mint az apámén. Miután hazajött, mosott, főzött takarított. Csodálatos....


    És persze hogy így sokan áldozatként élik meg a dolgot, hiszen néhány év alatt totál ki lehet attól merülni, hogy két malomkő között örlődsz.
     

    Ez lenne az a  marha nagy előrelépés? ( Elismerném a dolog progresszivitását, ha a nőnek tényleg lenne két egyenértékű választása. De nincs. Illetve van csak nem egyenértékű. Az egyik választása az, hogy "trendi" lesz miközben semmi értelmes maradandót nem alkot az utókornak ( max egy db  neorotikus metroszexuális debilt), vagy miközben felneveli a jövő igavonóit (megmarad egészséges gondolkodású, hagyományos értékrendű emberek), napi szinten lesajnálják a hozzád hasonlók.

     

     

    Milyen fantasztikus ereddmények, mondhatom. 

    előzmény:
    Gorgon Lilith (124)
    2010-11-02  13:06
  23. 2010. november 2. 13:29129.

    szerintem szed ő össze annyi pénzt hogy bőven kitartson élete végéig

    sőt ha okos is beleforgatja valamibe

    előzmény:
    Kokapu (127)
    2010-11-02  13:24
  24. 2010. november 2. 13:27128.

    húúú ezek marha jó cikkek

    ezek a könyvből vannak?

     

    előzmény:
    anri (121)
    2010-11-02  12:26
  25. 2010. november 2. 13:24127.

    Hát, érdekesek a hozzászólások!

    Valahogy ki van fordulva az emberiség magából. Ha nem így lenne, nem tennének sokan egyenlőségjelet a kurvák, és a háziasszonyok között. 

    Mert először csak azokról volt szó, akik a pénzéért mennek hozzá a gazdag pasihoz, de utóbb már gyakorlatilag mindenkiről, aki házasságban él. Tessék csak visszaolvasni, ez nem az én kitalációm!

    Azért, hogy ezt mi mondjuk magunkról, a nők! Vajon ha a nők ilyen véleménnyel vannak egymásról, akkor a férfiak mit gondolnak a nőkről??? 

     

     

    A szóban forgó könyvrészletről: én is hallottam a múltkor a rádióban az írónővel a riportot. Úgy gondolom, nincs mit sajnálni ezeken a lányokon (csak mert az világosan kiderült az interjúban, hogy van egy pár luxusprosti kis hazánkban, vagy ahogy ott nevezték őket: 1000 eurós lányok).  Nekik ez  megéri, ha nem érné meg, akkor nem mennének többször, nem sajnálkoznak rajta, akkor én sem fogok, az biztos.

    Neki az a fontos, hogy márkás ruhája legyen, sportkocsija, nívós élete. És egyébként nem csak azok a nők csinálják ezt, akiknek nincs esze, épp azt mondták, hogy jó pár egyetemista is kimegy, vagy itthon foglalkozik vele. 

    Arra kíváncsi lennék, hogy pl. mennyi marad meg nekik az 1000 euróból. Ahogy mondták, ez az itthoni áruk, ennyi egy alkalom. De pl. ennek a lánynak madame-ja van, gondolom az is vesz le az összegből. 

     

    Meg arra is kíváncsi lennék, hogy mondjuk ebből mennyije lesz, amikor majd úgy dönt abbahagyja/vagy kiöregszik belőle. Hiszen 40 évesen már nem valószínű, hogy ennyit fizetnének érte. Úgy értem, ahhoz, hogy valaki luxusprosti lehessen, nagyon sokat kell magára költenie. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  26. 2010. november 2. 13:20126.

    "Szerintem ez mindkét szülő dolga, nemcsak az anyáé." Persze, de normál esetben az anya van többet a gyerekkel, (pl. akkor, amikor az apa dolgozik, ez elég sok idő), igy a nevelés főleg anyai teendő.

     

    Ez nem jelenti az apa kizárását. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (122)
    2010-11-02  12:37
  27. 2010. november 2. 13:07125.
    Hát pont ez az. Az egyén sosem tehet semmit. De hibáztatni nagyon szeretjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (119)
    2010-11-02  12:15
  28. 2010. november 2. 13:06124.

    Aha. Csakhogy ha az apára-férje te külön műszakot áldoznál, ha rá is robotolni kell, akkor hogyan is értékeled őt?! Egy apa mi a frászkarikát csinál felétek?! Felénk ugyanazt, mint az anya. Ketten, közös erővel már csak felnevelik a gyerekeiket és vezetik a háztartást úgy, hogy emellett saját magukra is marad idő!

     

    És ha az embereknek csak biológiai reprodukciós meg gyermeknevelői értékeik és igényeik lennének, még mindig bogyókat gyűjtögetnénk és mamutokat dobálnánk kövekkel. Feltehetőleg azért tartunk itt, mert nem csak nyulak vagyunk. 

     

    Az embert az teszi emberré, hogy nem egyszerűen tenyészállat, nem csak (hangsúlyozom, nem csak) az élteti, hogy szaporítsa magát! Az önmegvalósítás lehetősége mindkét nemnek jár - a gyermekszülés és gyermeknevelés megfelelő körülményeinek biztosítása mellett

     

    És a világ nem csak manapság mutatja azt a példát, hogy korántsem minden nő ultimate önmegvalósítási álma a gyerekszülés. Mary Wollstonecraft csak az első teoretikus példa a 18. századból, de "lázadó" nők tömegével voltak a világon mindig is. Ideje lenne, hogy a kilépés az általad felvázolt biológiai koncentrációs táborból ne "lázadás" legyen.

    előzmény:
    livilla (117)
    2010-11-02  12:08
  29. 2010. november 2. 12:39123.

    Sziasztok!

    Én tegnap este olvastam el a könyvet,nekem nagyon tetszett!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2010. november 2. 12:37122.

    Az, hogy a gyerekből EMBER legyen, minőségi karakterrel, az a neveléstől függ nagyrészt (másrészt pedig az öröklött vonásoktól).

     

    Az, hogy a gyerekből a maximumot hozza ki, főleg az anya dolga (lenne).

     

    Szerintem ez mindkét szülő dolga, nemcsak az anyáé. Illetve azé, aki jobban ért valamihez: ha apuka jobb a matekban, akkor ő matekozzon otthon a csemetével, ne az anya, mert úgymond a gyerekkel foglalkozás a nő dolga. Miért kéne kizárni az apákat a gyerekeik életéből? Nem attól apa valaki, hogy kiteszi Ödönke fényképét az irodában, este hazaesik, max. megkérdezi, mi volt a suliban, és annyi, gyereknevelés részéről letudva. Ha egy pár gyereket vállal, közösen, akkor neveljék együtt, mindketten részt vállalva ebből a nemes, és néha nagyon nehéz feladatból. Természetesen azt senki sem vitatja, hogy a csecsemőknek, és kisgyerekeknek leginkább az anyjuk gondozására van szükségük, de vannak olyan dolgok, például a fürdetés, pelenkázás, amikbe a kispapák is nyugodtan besegíthetnek. Nagyobbacska gyerekek esetében pedig végképp nincs olyan feladat, amit egy apa ne tudna ellátni körülöttük.

    előzmény:
    livilla (117)
    2010-11-02  12:08
  31. 2010. november 2. 12:17120.
  32. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2010. november 2. 12:15119.

    Hm, hát azért ég és föld a két dolgot összehasonlítani. Egy hat-hétéves afrikai lányka vajon mit tud arról, hogy mi fog vele történni, amikor otthon szépen felöltöztetik, és az anyja elviszi valahová, ahol azt mondják neki, hogy most majd nagylánnyá fog válni? És még ha tudná is, hogy mi vár rá, ugyan mit tehetne ellene?

     

    Itt ellenben egy olyan nőről van szó, aki pontosan tudta, hogy mit vállal, és ennek mik lehetnek a következményei. Senki sem kényszerítette rá, maga döntött a saját sorsáról. Innentől kezdve nincs mit sajnálni rajta. Nem ítélem el, de nem is sajnálom.

    előzmény:
    Gorgon Lilith (79)
    2010-11-02  10:22
  33. 2010. november 2. 12:09118.
    Itt várlak :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (115)
    2010-11-02  11:57
  34. 2010. november 2. 12:08117.
    "Mi az értéke a nőnek?!

    Az a biológiai képessége, hogy képes gyereket szülni?"

     

    Az, hogy a gyerekből EMBER legyen, minőségi karakterrel, az a neveléstől függ nagyrészt (másrészt pedig az öröklött vonásoktól).

     

    Az, hogy a gyerekből a maximumot hozza ki, főleg az anya dolga (lenne).

     

     

    "Mert normálisan felnevelni már csak nagyon kevesek képesek, mind anyagiak, mind pedig eszmei értékek tekintetében." Pont erről beszélek.

     

    "Egyférfit mi alapján értékelsz?" Az alapján, hogy milyen férj és milyen apa, lehet-e rá alapozni egy család életét.

     

    Nem csak anyagi értelembe, hanem minden más tekintetben is.  

     

    "nem az a megoldás, hogy takarítsuk el a nőket a társadalmi élet színteréről, zárjuk be őket négy fal közé, és tekintsünk rájuk két lábon járó gyerekgyárként." Persze, az a megoldás, hogy dolgoztassuk őket 8 órában, hogy utána kezdhessék a 2. műszakot otthon, meg a 3.-at a férjjel, miközben 40 évesen már a saját öreganyjukra hasonlitanak, a gyereket meg neveli az utca és az internet?

     

    Szép jövő, egyszemélyes családokkal, mikrózható műkajával és tollasodó pszichiáterekkel. 

     

     

    előzmény:
    Gorgon Lilith (112)
    2010-11-02  11:28
  35. 2010. november 2. 12:01116.
    Most talán sajnálkozni kellene?
    Szakmai ártalom!
    Miért nem dolgoznak hegesztőként?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 11:57115.
    sajna most mennem kell,de majd jövök és válaszolok,üdv!
    előzmény:
    rahan (114)
    2010-11-02  11:43
  37. 2010. november 2. 11:43114.

    Ne hagyd figyelmen kívül, hogy a saját véleményemet írom le, nem egy általános igazságot.

    Nekem nem okozna örömöt, ha megaláznék másokat, és nem azért, mert a társadalom elfojtja az ilyen irányú törekvéseimet, egyszerűen csak ilyen vagyok és kész. Nem élvezem, ha valaki ki van szolgáltatva nekem, nincsenek különösebb hatalmi törekvéseim, nem akarok uralkodni egy másik ember föülött.(Lehet, én vagyok beteg :))

     

    A gyereknek el lehet magyarázni, hogy fájdalmat okoz az állatnak, és az értelmesebbje fel is hagy ezzel a hobbival, (az empátia kifejezetten emberi jellemző)  az állatvilághoz meg nem szívesen hasonlítom az emberi társadalmakat, mert teljesen más dimenzió...... az emberi társadalmat tekintve nekem az sem elfogadható, hogy az erősebb ember leüti a gyengébbet és elveszi a javait, hiába működik így számos állatfaj esetében, de lehetne még ezerszámra példákat hozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (111)
    2010-11-02  11:19
  38. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. november 2. 11:33113.
    Azt, hogy ki a beteg, végső soron a társadalom dönti el.
    előzmény:
    rahan (110)
    2010-11-02  11:13
  39. 2010. november 2. 11:28112.

    Mi az értéke a nőnek?!

    Az a biológiai képessége, hogy képes gyereket szülni?

    Mert normálisan felnevelni már csak nagyon kevesek képesek, mind anyagiak, mind pedig eszmei értékek tekintetében.

     

    Férfi nélkül sincs gyerek, ők miért tehetik meg, hogy ne csak ondóként tekintsünk rájuk? Egyférfit mi alapján értékelsz? Hogy mennyit tesz le a családi asztalra? Mennyire tudja védelmezni asszonyát és gyermekeit a rohangáló kardfogú tigrisekkel szemben?

     

    Miért kell szélsőségekben gondolkodni? Miért kell kivonni a társadalom felét a közéletből, köztudatból és tenyészállatokat csinálni belőlük?

     

    Szerintem a férfiak többsége is boldogabb lenne, ha nem több ember helyett dolgozna,  és nem alibi-apuka lehetne, hanem lenne lehetősége közel kerülni a gyerekeihez

     

    És nem feltétlenül a gyermekkel töltött idő mennyisége számít. Nézd meg a segélyből élő munkanélküliek porontyait... Csak saját magukat termelik újra.

     

    Csak egy olyan család csúszik szét, ahol anyuci a munkaidő után még egyedül dzsuvázza a lakásban x ember mocskát, egyedül főz rájuk, egyedül foglalkozik a gyerekekkel, miközben apuci az igát húzza a munkahelyén - vagy épp ellenkezőleg: haverokkal vagy kurvákkal hentereg. És erre nem az a megoldás, hogy takarítsuk el a nőket a társadalmi élet színteréről, zárjuk be őket négy fal közé, és tekintsünk rájuk két lábon járó gyerekgyárként.

     

    Az én utópisztikus világomban iskolázott, művelt, társadalomban produktív emberek közösen, minden munkát megosztva nevelnek gyerekeket, és ebben az állam is támogatja őket.

     

    előzmény:
    livilla (96)
    2010-11-02  10:39
  40. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 11:19111.

    Hát akkor én beteg vagyok. Jelentem bennem megvannak azok az állati ösztönök amikkel a leírt pasik is rendelkeztek. Véleményem szerint jórészt a kultúra és a társadalom ami visszafogja,kioltja ezeket. A macska is gyilkol játékból kedvtellésből, ahogyan a gyerekek is kitépkedik a hangyák lábát, mégis szeretem őket,és nem elítélem.

     

     

    előzmény:
    rahan (110)
    2010-11-02  11:13
  41. 2010. november 2. 11:13110.

    Az én szememben is beteg, de a röhögő seggfejek is......neki mégis megéri, látod.

    Lehet, hogy az ő szemében az a beteg, aki minden reggel felkel és dolgozni megy, vagy egy évig kuporgatja a pénzét egy nyaralásra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (109)
    2010-11-02  11:08
  42. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. november 2. 11:08109.

    Rendben van, de vannak fokozatok.

     

    Szét******ni magát, meg röhögő seggfejek golf-céltáblájának lenni azért nem piskóta...aki ezt eltűri, az már beteg.

    előzmény:
    rahan (106)
    2010-11-02  11:04
  43. 2010. november 2. 11:07108.

    Sosem késő döntést hozni

    Most már ismered a részleteket, tudod, hogy minek mi az ára....

    előzmény:
    lenkenéni (105)
    2010-11-02  11:01
  44. 2010. november 2. 11:05107.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (104)
    2010-11-02  11:00
  45. 2010. november 2. 11:04106.

    Én úgy gondolom, hogy a kevesebb pénz lenne neki megalázó......persze nem tudhatom, mert nem ismerem a nőt.

    De ha valaki megtapasztalta (és viszonylag könnyen túltette magát rajta), hogy pár napos munkával annyit tud keresni, mint más hosszú hónapok alatt, és ehhez nem kellett tanulnia évekig, és semmiben nem kell jobbnak lennie, mint az átlag, nem kell kifejezetten küszködnie, vagy lemondani bármiről, annak elég nehéz lesz más belátásra térni és elmenni virágárusnak, vagy kutyasétáltatónak.

     

    Nézd meg, hány olyan nő van, aki azért nem lép ki pl. a szar házasságából, mert retteg tőle, hogy anyagilag egy kényelmetlenebb szintre kerülne.......az emberek többsége fél alábbadni a megszokottból, és sajnos közben észre sem veszik, hogy mennyi mindent veszítenek emiatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (101)
    2010-11-02  10:50
  46. 2010. november 2. 11:01105.

    Igazad lehet, valóban az önbecsülés-cimkénél lehet a kutya elásva.

    Én sem tartom magam valami sokra, lehet ezért tartanám én is többre a pénzt és az érte kapható tárgyakat mint magamat.

    De mivel hogy még gyáva is vagyok ezért csak itt rinyálokahelyett hogy csinálnék is valamit...

    előzmény:
    rahan (100)
    2010-11-02  10:50
  47. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 11:00104.

     "vagy hetven bármi"

     

    70 x 20= 1400cm

    kínaiból,japánból viszont ezért az árért, tán 140db is kijön.

     

    előzmény:
    rahan (100)
    2010-11-02  10:50
  48. 2010. november 2. 10:59103.

    Persze, hogy van különbség.(Mellesleg a szocmunkához is kell "tehetség", de főleg lelkierő, kitartás és vakhit:))

     

    Persze, hogy élvezte, ő maga mondja (írja), hogy milyen csodálatos örömhullám öntötte el, amikor belenézett a pénzesborítékba.

    Aki nem élvezi legalább ezt a részét, az nem megy kurvának (leszámítva azokat, akiket kényszerítenek, de az ugye megint más kategória)

    Ismertem pornós lányokat, fájdalmas önbecsapásban éltek, mindnyájan szentül hitték, hogy majd kitörnek, hogy csak addig csinálják, amíg nem jön össze a lakás,kocsi, saját vállalkozás, stb., aztán sippsupp elszálltak az évek és ők még mindig ugyanott tartottak.A legszebben ívelő karrier az volt, hogy az egyik lány kitanult sminkesnek, így már csak pingálta a szereplőket (feleannyi, de még mindig elég sok pénzért)

    Nem tudok nyilatkozni minden nő nevében, de én nem gerjedek megalázásra, erőszakra (ami ebben az esetben csak idézőjeles erőszak, hiszen ez a csaj tudta, hogy miért megy oda)

    Eltelik majd pár év, és kifejezetten büszke lesz rá, hogy milyen okosan csinálja az életét és esze ágában sincs gürcölni, vagy melózni járni, vagy lemondani valamiről anyagiak miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (98)
    2010-11-02  10:41
  49. 2010. november 2. 10:54102.
    A pénz vonzó, de nem tudnám ezt csinálni. Ez sem rendes élet azt hiszem. Jó lenne inkább, ha megfizetnék rendesen a munkánkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     

Címlap

top