Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy magyar prosti Dubaiban

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. november 2. 07:28
Sok magyar lány köt ki a prostitúció arab fővárosában. Vajon milyen élet jut nekik Dubaiban? Milyen testi-lelki kínokat élnek át? Egy „túlélő” elmesélte Szalai Viviennek, aki megírta Hamis gyönyör című könyvében. Ebből közlünk részletet.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. november 2. 10:50101.

    "Hogy ez hogyan, mitől alakult ki nála, azt lehet boncolgatni, de végeredményben szerintem mindegy."

     

    Nem, egyáltalán nem mindegy. Mindennek oka van.

     

    Más munka sem lenne neki megalázóbb, csak kevesebb pénzt kapna érte.

    előzmény:
    rahan (99)
    2010-11-02  10:45
  2. 2010. november 2. 10:50100.

    Direkt "felültippeltem", nehogy valaki azt mondja, hogy túlzok.

     

    Masszázsolni lehet gyógy-üzemmódban is, az viszont nem hülyeség, hogyha valaki tartja magát valamire :)

    Az ilyen módon megkeresett pénzt én nem élvezném egy percig sem, (ja, biztos mindjárt jön valaki azzal, hogy irigy vagyok, amiért engem nem töltöget hetven arab, vagy hetven bármi) valószínűleg én kevésbé becsülöm a pénzt és az érte vehető dolgokat, mint saját magamat......

    előzmény:
    lenkenéni (94)
    2010-11-02  10:35
  3. 2010. november 2. 10:4599.

    A nő megadta erre a választ szerintem: a pénzt sokkal jobban szereti, mint saját magát.

    (Hogy ez hogyan, mitől alakult ki nála, azt lehet boncolgatni, de végeredményben szerintem mindegy.)

     

    Mindenkinek más a megalázó, látod, ennek a nőnek simán beleférne újból és újból a pénzkeresés ezen módja. Talán neki megalázóbb lenne más ember lakását takarítani, vagy piacon zöldséget árulni, vagy mittudomén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (92)
    2010-11-02  10:32
  4. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 10:4198.

    "A sikeresség is relatív, számomra nem sikeresebb a cikkben szereplő hölgy, mint pl. egy szocmunkás, aki épp' hogy nem hal éhen a fizetéséből."

     

    Nem értem,miért???

     

    Azt tudom,hogy Neked másabb az értékrended, de egy szocmunkás  -könnyen megkapható állás,kevés a jelentkező- , meg egy jó curva közt van külömbség. Ez utóbbihoz "tehetség" kell,azaz külső,ami ugyan nem egyéni értdem,de bárki nem csinálhatja. (legalábbis jó pénzt nem kap a ronda a nő)

     

     

    Amúgy lehet,hogy még élvezte is. Na nem akkor,és nem ott,abban a pillanatban, és nem közvetlen utána, de sokszor olvasni olyat,hogy a nők fantáziájában ez megesik. Vele élőben is megesett és élmény,adrenalin, illetve sztori szinten lehet,hogy jó visszaemlékeznie. (a fájdalom szinten viszont nem jó,ez érthető)

    előzmény:
    rahan (90)
    2010-11-02  10:32
  5. 2010. november 2. 10:4097.

    miért lenne jobban megalázó, mint gürcölni egy gyárban hosszú évekig 7-től ötig, elviselni a kollegák furkálását és a főnök szemétségét..?

    a könyv hősnőjét legalább megfizetik..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (92)
    2010-11-02  10:32
  6. 2010. november 2. 10:3996.

    Marhaság. A nőnek a gyerekei mellett a helye, baromság azt feltételezni, hogy az iskola meg a média majd jól fogja nevelni a gyereket.

     

    Az eredmény már látható ma is.

     

    Aki ezt nem tudja elfogadni, az tényleg ne szüljön. (Az egy más kérdés, hogy a világot ezzel párhuzamosan úgy alakitották át, hogy a legtöbb nőnek kényszer a teljes munkaidő. De ehhez a nők közreműködése kellett.)

     

    Tele a világ  40 évesen még playboyt játszó férfiakkal.
    Van ilyen, elég sok. Miért???
    Mert a nő értéke egyenlő a levegőével. A nagy emancipáció, és egyenjogúság lehetővé tette, hogy a nők férfi módon éljenek, ha akarnak nemi kicsapongásokat is tekintve.
    A lehetőség fennáll, ami nem gond.  Az emancipáció nevében nyíltan, és burokalatlanul lehet a nemiséget is felhasználni.
    És nagyon sok nő fel is használja.

     

    Értéktelen lett a nő. Egy férfi már mindig talál magának nőt, aztán eldöntheti, hogy elveszi, vagy lecseréli egy másikra!
    Totálisan kihasználhatóvá tették a nőket.
    A nők terrorban élnek.
     

     

    "Szerinted a 21. században hogy lehetne fenntartani egy világot, amelynek egészét a felnőtt lakosság fele (férfiak) tartják el?!"

     

    Nyugi, ennek már vége, hamarosan úgy fogunk élni, mint nagyanyáink, persze jóval kevesebb fogyasztás mellett. 

    előzmény:
    Gorgon Lilith (74)
    2010-11-02  10:17
  7. 2010. november 2. 10:3695.

    több oldalról körbejárva a témát.. :)

     

    aki kitalálja hogy na vajon ki a fene lehet, mit kap ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-02  07:28
  8. 2010. november 2. 10:3594.

    Átlagos keresetű ember enniy pézért nem egy évet dolgozik, hanem kettőt, de ez csak részletkérdés.(én konkrétan 2és felet, pedig diplomám van, tudom le van sz@rva )

    Bárcsak ennyi lenne valóban az átlagos kereset, és csak egy évet kellene dolgozni érte...

     

    Én már gondolkodtam azon is hogy masszázsolni megyek el, az konkrétan nem enniyre durva munka(vagy?!?!?), de még küzdök a gyomrommal meg az eszemmel

    Kár, hogy iylen gátlásos vagyok(=hülye)

     

    előzmény:
    rahan (84)
    2010-11-02  10:25
  9. 2010. november 2. 10:3593.

    tippek?

    annyi ilyen szép lányunk van

    előzmény:
    lenkenéni (88)
    2010-11-02  10:29
  10. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. november 2. 10:3292.

    Én azt boncolgatom, hogy miért veti alá magát önként megaláztatásnak? Csak történhetett vele valami gyerekkorában, amiért ilyen lett...

     

    Nem a test kényszerből történő kihasználására gondolok. Gyulladt hangszállal énekelni nem megalázó, legfeljebb kellemetlen. Pláne ha azt tekinted, hogy a művészi tevékenység az egyik legmagasabbrendű lelkiség. Nem említhető egy sorban a szexuális megaláztatással.

    előzmény:
    rahan (84)
    2010-11-02  10:25
  11. 2010. november 2. 10:3291.

    tudom a reklámok nem a valóságot sugározzák de azt tömik beléd, hogy ilyen egy átlagos anyuci

    csakhogy te haza esel a melóból előtte még elmentél a gyerekér a bölcsibe oviba hazaesel mondjuk legjobb esetben délután 5 kor még kéne főzni is valamit na meg legyél szuper jó szerető az ágyban

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (85)
    2010-11-02  10:26
  12. 2010. november 2. 10:3290.

    Nem kötelező a versenyben részt venni :)

    A sikeresség is relatív, számomra nem sikeresebb a cikkben szereplő hölgy, mint pl. egy szocmunkás, aki épp' hogy nem hal éhen a fizetéséből.

    Mint mondtam, szerintem mindenki maga döntheti el, hogy milyen utat választ (leszámítva pár tragikus történetet), ebbe beletartozik az is, hogy valakinek megéri, hogy az összes testnyílását kitágítsák évente négyszer pár napig egy kisgarzon áráért.

    És a szóbanforgó nőcinek megérte, hiszen a nyavalygáson túl szívesen visszamenne bármikor, nem arról van szó, hogy elrabolták és kényszerítették, vagy ilyesmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (80)
    2010-11-02  10:23
  13. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 10:3189.

    hát szeritntem ennek a nőnek  is begyulladt a mandulája,erről meg nem a társadalom tehet.

    x év felett nagykorú az emberr, felnőttként kezelendő. 

    Hiába mondja valaki,hogy csak gyerekes csíny volt a bankrablási kísérlet.

    előzmény:
    rahan (84)
    2010-11-02  10:25
  14. 2010. november 2. 10:2988.
    Engem ez érdekel az egészben a legjobban
    előzmény:
    Vaniko (81)
    2010-11-02  10:23
  15. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 2. 10:2787.

    Oszinten szolva en nem vetem meg oket es nem is foglalkozom veluk. Nyilvan nem szeretnek veluk egy tarsasagban vacsorazgatni, de mivel az eletuk semmilyen modon nem kapcsolodik az enyemhez igy nem izgat se pro se kontra hogy mi tortenik veluk.

    Ennyi. A masik temaban mar kifejtettem, az o orszagukban azt csinalnak amit akarnak nem tartozik ram. Itt meg az t kell csinalniuk amit a torveny dikatal es kesz. 

    előzmény:
    Gorgon Lilith (79)
    2010-11-02  10:22
  16. 2010. november 2. 10:2686.

    tök egyetértek veled!!!! nekem van egy 2,5 éves gyerekem 6!!! hónapos volt amikor vissza kellett mennem melózni mert nem volt elég amit a férjem keresett és nem is élünk nagy lábon szerintem.

     Most jöhet azzal mindenki, hogy akkor minek gyerek??? Hát azért mert soha nem lennénk olyan anyagi helyzetben, hogy elég legyen a férjem pénze.

     

    Nekem is van egy csomó ismerősöm aki nem vállal gyereket inkább öltözködik utazgat nyaralgat még

    előzmény:
    lenkenéni (77)
    2010-11-02  10:21
  17. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. november 2. 10:2685.
    A reklámokat talán hagyjuk...és az milyen, amikor az éhező gyermekekről szóló reklámban a gyerekek láthatóan lukszuskörülmények közt vannak?
    előzmény:
    Vaniko (76)
    2010-11-02  10:21
  18. 2010. november 2. 10:2584.

    Szerintem ebben semmi szomorú nincs, ez a nő maga döntött így (és saját állítása szerint újra megtenné, hiszen "a pénzt még saját magánál is jobban szereti")

    Ha egy énekesnőről olvasnánk, hogy pl. hangszálgyulladása milyen fájdalmas, vagy hogy negyven fokos láza ellenére meg kellett jelennie a fellépésen, mert szerződés volt, stb., azt sem hárítanánk a világra, vagy nem a közönséget hibáztatnánk, akik szolgáltatást várnak el a pénzükért.

     

    Mellesleg 10000 euróért ma Magyarországon egy átlagos keresetű ember egy-egy és egy negyed évig dolgozik, napi nyolc órában, heti öt napon át......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
    2010-11-02  10:15
  19. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. november 2. 10:2483.

    Jó, akkor erre az esetre nem igaz, amit írtam, de sok prosti esetében ez van a háttérben.

     

    Persze hogy a gyereknek ne legyen önbecsülése, azt anyu is el tudja intézni.

     

    Írja ez a nő, hogy az arabok úgy vizslatták őket, mint az állatokat. Szomorú ezt kimondani, de azok is voltak. Szexuális haszonállatok. Egy ember ezt nem viseli el, nem veti alá magát ilyen megaláztatásnak semmi pénzért.

    előzmény:
    Hottentotta (75)
    2010-11-02  10:20
  20. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 2. 10:2482.

    Azert en nem hasonlitanam ossze egy hazassagban elo no sexualis "szolgaltatasait" egy veresre kefelt prostival akin tudomisen hanyan mentek keresztul ismeretlenek egy par nap alatt es nyomtak elolrol hatulrol orrba szajba amig komoly seruleseket nem szereztek neki.

     

    Te tenyleg osszehasonlithatonak talalod ezt? Meg akkor  sem ha a feleseg tenyleg nem szereti a ferjet, lefekszik vele stb. de ez nem ugyanaz azzal amikor idegenek penzert kinoznak valakit. es literszamra nyomjak bele az anyagot.

     

    ha szerinted itt van hasonlosag akkor te messze nem vagy kepben a valosaggal. 

    előzmény:
    Gorgon Lilith (74)
    2010-11-02  10:17
  21. 2010. november 2. 10:2381.

    lelépett az apja? Akkor ő nem Sylvike

    én egyébként arra is kivi lennék véleményetek szerint ki lehet Ő????

    előzmény:
    Hottentotta (75)
    2010-11-02  10:20
  22. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 10:2380.
    inkább az a baj,hogy a kapitalista rendszer -az egyéni teljesítményt értékeli- ,és emígyen leginkább a pénz a fokmérője a sikerességnek. Ha pedig ezt nézzük,akkor a versenyszellemet kell értékelni, hisz valóban árúcikk a nő teste, minél nagyobb a kereslet iránta, annál sikerresebb, annál orbitálisabb curva:)
    előzmény:
    rahan (65)
    2010-11-02  10:04
  23. 2010. november 2. 10:2279.

    De akkor a kurvákat se ítéld el.

    És véleményem szerint a más kultúrkörben embereket ért sérelem kicsit komplexebben kezelendő. Arra gondoltam, hogy sokan (nem feltétlenül te) a moralitás legmagasabb polcáról pillogva legszívesebben leköpnék ezt a szerencsétlent, mert pénzéhes ribanc, jól megérdemelte amit a csúnya arab bácsik tettek vele, hiszen tudhatta volna... Ezzel szemben kárálnak meg itatják az egereket, ha a tévében kislányok csiklóját pattintott kövekkel nyiszitelik, vagy nőket köveznek halálra mert elmentek dolgozni, vagy urambocsá' megcsalták a férjüket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (53)
    2010-11-02  09:51
  24. 2010. november 2. 10:2278.

    Persze, megilleti az sztk ellátás, már ha fizet adót és TBt...

     

    Adót?

     

    Valószínű...

     

    A magánorvosok az állam pénzén végeztetik a laborvizsgálatot. Ez nem rosszindulat, ez tény.

     

    Egyébként persze, a drogosokat meg alkeszeket is megilleti az ellátás, csak ha nem lenne ennyi feleőtlen ember, akkor talán az eü-rendszer is jobban állna.

     

    Mert ugye egyes vizsgálatokra hónapokig kell várnia olyan embereknek, akik nem maguknak keresték a bajt. (mivel nincs pénz elég gépre stb.)

     

    (De mondom, ez itt off téma, egy másik topik témája lehetne...)

    előzmény:
    lenkenéni (44)
    2010-11-02  09:39
  25. 2010. november 2. 10:2177.

    Én pont az ellenkezője vagyok ennek, nem is vagyok se trendi, se sikeres, se befutott.

    A mai nőknek el kell hagyni az iylen "sztereotípiákat", mitn hogy háziasszonykodás ha valamit el akarnak érni.

    Én most próbálok betörni ezek közé a "trendi" nők közé, nem nagy sikerrel, mivel háztartásvezetés közben/után nem nagyon marad időm arra hogy csini trendi szupiszép legyek. Vásárolgatni utoljára 6 éve voltam, kikapcsolódni meg talán utoljára tizenévesen. Ez mind nyomot hagy az emberen. 

    Pláne, hogy havi 100ezerből nem is nagyon engedhetem meg magamnak.

    És sajnos női emancipáció ide vagy oda, nekem muszáj dolgoznom, hogy meglegyen a havi pénzünk, amiből éppcsak kijövünk 3an.

    Meg is értem azokat a nőket akik nem hajlandóak gyereket vállalni, mert valóban a saját érvényesülésüket veszélyeztetik vele.

    előzmény:
    TOMASSZA (72)
    2010-11-02  10:14
  26. 2010. november 2. 10:2176.

    Önbecsülés? Szerintem azt otthagyja abban a szobában ahol a borítékot megkapja. Felül a gépre és Ferihegyen leszáll annyi pénzzel a táskájában amiért itthon a férjem 3 évet melózik. Szerintem a mai világ már nem az emberi értékekről szól, hanem az autódon lévő márkajelzésről, meg hogy hány pár cipőd van.

     

    Anyakép??? Nézzünk meg egy margarin reklámot ahol anyu vajazza a zsemlét, szépen megcsinált haj, manikűrözött köröm, jobb esetben kiskosztüm.

    Én meg itthon vasárnap a pörkölt főzés közben nyúlott pólóban lestrapált fejjel állok a gáztűzhely felett.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
    2010-11-02  10:15
  27. 2010. november 2. 10:2075.
    Nem ismerte az apját, lelépett mikor kiderült, hogy születni fog egy gyereke, soha nem is látta...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
    2010-11-02  10:15
  28. 2010. november 2. 10:1774.

    A mában élünk. Azelőtt más értékek voltak, a nőknek nem volt más lehetősége. És a mai feleségeket sem kurváztam le. Csak megmosolyogtató, amikor az otthonülő, a férjük pénzéért hasonló szolgáltatásokat nyújtó nőknél a "kurva" szó hallatán felvillan a "red alert" gombocska. Talán nem véletlen.

     

    A természet pedig semmiféle feladatot sem szánt a nőnek - ha így lenne, a nemi szerepek mit sem változtak volna az évek alatt, és kulturális különbségek sem lennének. Ha aztállítod, hogy társadalmi hatásra változtak ezek a csodás szerepek, saját magadnak mondasz ellent, hiszen akkor szociális-hatalmi befolyáoltság alatt (is) állnak, ergo korántsem (csak) természetiek.

     

    Tehát az, hogy vannak dolgozó nők, reális társadalmi igényt mutat, és mégse annyira természettől, Istentől eredeztetett az otthonülő feleség / anya szerepe.

     

    Szerinted a 21. században hogy lehetne fenntartani egy világot, amelynek egészét a felnőtt lakosság fele (férfiak) tartják el?! (Nőket, öregeket, gyerekeket...) És mit kezdenél "selejt" nők millióival, akik nem azért tanultak és dolgoztak éveken át, hogy ezt teljesen feladják?

     

    Tudod mi lenne a megoldás szerintem?! A szerepeket nem ketté kell választani, hanem megosztani. Ha apuci nem min. 3 ember helyett gürcölne, apasága nem csak az igásló szerepében merülne ki, hanem segítene otthon, a gyerekeivel is aktívan foglalkozna, és anyuci a gyermekek nevelgetése meg a tyúkhúsleves mellett másfajta produktumot is letehetne a társadalom asztalára.

    előzmény:
    livilla (52)
    2010-11-02  09:51
  29. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 10:1573.

    Amit Te mondasz az a liberálisabb szemlélet. Amiből pedig én kiindulok,a konzervatívabb: azaz,hogy a család az érzelmek felett,és ezt támogassa a társadalom is ,azzal,hogy alacsonyabb,kissebb rendű vétségként mutatja be, netán úgy,hogy ez valóságos virtus,hiszen kitartó az ilyen hölgy-a család érdekében.

     

    Azt kellene tudni eldöntein ebben a kérdésben,hogy az ösztön-a kéjelgés- ,és annak kiélése ebben a formában,legyen-e elítélendő-e avagy sem. Ha pedig nem elítélendő,akkor az se legyen az,ha egy férfi péntek esti kártyázás,vagy közös ivászat helyett egy ilyen nőnél vesz szolgáltatást.

    előzmény:
    Hottentotta (54)
    2010-11-02  09:52
  30. 2010. november 2. 10:1472.

    Teljesen egyet értek minden szavaddal, fözni, mosni, gyereket nevelni, családot összetartani, manapság nem trendi. Ha nő létedre nem akarsz feltünően vagy egyenesen kúrvásan kinézni, akkor már nem is vagy senki. Egyszer megkérdeztem egy gyermektelen többéves kapcsolatban lévő csajszit, hogy mit csináltatok ma? mit főztél? Erre azt a válász kaptam, hogy- te hülye vagy? ÚRisten haggyál már ilyen paraszt dumával. Főzni? Rendeltünk a futárszolgálattól makarónit.

     

    Egy kicsit megdöbbentem, hogy tényleg ilyen sértőt mondtam volna? Vagy már ciki átlagnőként, fözi, a férjnek a családnak.

     

     

    előzmény:
    livilla (56)
    2010-11-02  09:53
  31. 2010. november 2. 10:1371.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (68)
    2010-11-02  10:07
  32. 2010. november 2. 10:1370.

    Mindenkinek van választási lehetősége....és nyilván mindenkinek van értékrendje is, olyan, amilyen.

    Ha valakinél a pénz szerepel az első helyen és mindenek felett a fontossági sorrendben, arról kizárólag ő maga tehet, nem a "mai világ", vagy a gonosz társadalom.

    Vannak kórházi nővérkék pl., akik látástól vakulásig dolgoznak fillérekért és nehézséget okoz nekik az is, hogy egy pár cipőt vegyenek, csak az ő életük nem annyira elcsámcsogható, hogy könyvet írjanak róluk.

    Senkit nem szabad elítélni amiatt, amit választott magának (leszámítva néhány extrém szélsőséget persze, pl. rablógyilkosok) , de nem feltélenül kell áldozatnak kikiáltani sem és a cudar világra tolni a felelősséget. 

    előzmény:
    Vaniko (64)
    2010-11-02  10:03
  33. 2010. november 2. 10:0969.
    Te is tudod hogy itt senki nem a 80 éves nénikről beszél...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (60)
    2010-11-02  09:57
  34. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 10:0768.
    ezt a csajt is túlanalizálták
    előzmény:
    rahan (65)
    2010-11-02  10:04
  35. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 2. 10:0767.

    Szia! Jol vagy, reg lattalak!

     

    Na igen lehet hogy sokak szerint igy mukodik a dolog? 

    előzmény:
    livilla (61)
    2010-11-02  09:59
  36. 2010. november 2. 10:0566.

    "a feleség,ha nem is szereti a férjét,mégis gyermeket nevel"

     

    Ergo, együtt él egy emberrel, akit nem szeret, mos-főz-takarít rá, de ez a hipokrata önáltatás morális megkérdőjelezhetőséget fel sem veti, hiszen nevel egy csodálatos prüntyőkét, aki majd ugyanígy fogja élni a kis életét... Ez aztán a társadalom értékeinek csodálatos továbbélése!

     

    Hát, ha a te feleség-képed ilyen, akkor azok rosszabbak a kurváknál. Utóbbiak legalább nyílt lapokkal játszanak, nem áltatják sem önmagukat, sem másokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (47)
    2010-11-02  09:45
  37. 2010. november 2. 10:0465.

    Én kb. annyi különbséget látok, hogy amíg 100-150 éve a nők a fizikai erejüket és rátermettségüket "adták el" (főzés, takarítás, gyerekszülés, stb.) cserébe a "tisztességes asszonynévért" , meg a viszonylagos biztonságért, amit a házas státusz nyújtott, most a testnyílásaikat adják el a kézzelfogható anyagi javakért.

    Ez természetesen csak bizonyos nőkre vonatkozik, nem mindenkire.

    100-150 éve is létezett érzelmeken alapuló együttlét, és most is létezik.

    Persze az arányok néha elkeserítőek.....de én úgy gondolom, hogy a lelke mélyén mindenki, férfi, nő egyaránt olyan társra vágyik, akit szeret és aki szereti, csak napjainkban túlanalizálják a társas kapcsolatok minden egyes mozzanatát, cafatokra szedik a szerepeket, sulykolják az önmegvalósítást, ami sok esetben hamiskás felhangokkal telített......és persze erre a területre is bekúszott a fogyasztói szemlélet-ne javítsd meg, ami elromlott, hanem dobd ki, és újíts helyette egy másikat.

    Bizonyos esetekben tényleg a szétválás a legkedvezőbb mindkét fél számára, de sokszor egyszerűen csak lustaságból, meg hamis illúziók kergetéséből fakad.

    előzmény:
    livilla (56)
    2010-11-02  09:53
  38. 2010. november 2. 10:0364.

    Lehet én vagyok más gondolkodású de én megértem a pénzimádatát, na jó ennyire messze nem mennék egy férjjel és egy gyerekkel a hátam mögött, de a mai pénzközpontú világban elhiszem, hogy számára többet ér a boríték amit szörnyű kínok közt érdemelt ki.

    Neki ez az élete én nem olvastam a könyvet ergo nem tudom honnan indult el a lány milyen volt a gyerekkora de megtudom érteni.

    Mi gyerekkorunkban nem voltunk eleresztve karácsonykor nem volt annyi ajándkék a fa alatt és ezt most szeretném bepótolni az én lányomnál.

    Szeretném ha neki MÁS lenne mint nekem volt.

    szóval én nem mocskolódom nem mondom rá hogy ribanc szerintem sok nőből ilyenkor az irigység szól

    előzmény:
    Hottentotta (58)
    2010-11-02  09:55
  39. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. november 2. 10:0363.
    Fújj pénz, fújj arabok, fújj férfiak, szegény nő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-02  07:28
  40. 2010. november 2. 10:0262.
    Volt egy beszélgetés pár napja a Classfm-en a csajjal. Azt gondoltam, hogy nem érdekel ez a téma, de bizony érdekes volt. Nagyon érdekes... A könyvet elolvasom majd, könyvtárból..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-02  07:28
  41. 2010. november 2. 09:5961.
      Ez röhej, komolyan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (60)
    2010-11-02  09:57
  42. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 2. 09:5760.

    Aha, csak a mesében, persze

     

     

    "Vagy amikor megromlott egy házasság, kihűlt a szerelem, mégis együtt maradt a pár...akkor az is kurvulás volt a nő részéről?"

     

    Igen.

    idézet:
    Hottentotta (35)
    2010-11-02 09:16:35

    Erdekes megallapitas. Szerinted mindenhol ahol kihultek az erzelmek de normalis a viszony a ket ember kozott ott valni kellene?

     

    Akkor mondjuk a 80 eves neni kirughatna a ferjet mert mar kihult a kapcsolat es sokat krakog az oreg, vagy forditva mert a neni mar csak vacsorat fozni jo es derekig er a melle/

     

    Naivitas. 

    előzmény:
    Hottentotta (35)
    2010-11-02  09:16
  43. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 2. 09:5559.

    nézőpont kérdése. Ha akarom akkor sértőn fogalmazok mondjuk eképpen.:

     

    ezt forróvérű szinglinek hívják,aki nem találja az igazit ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (55)
    2010-11-02  09:53
  44. 2010. november 2. 09:5558.
    Én sem, a könyvet elolvasva megállapítottam, hogy rendkívül inteligens nő, a gyerekkora, az anyja és a pénzimádat áldozata csupán.
    előzmény:
    Vaniko (48)
    2010-11-02  09:45
  45. 2010. november 2. 09:5457.

    én meg itt várom a megjelenés napját:-)

    köszi

    előzmény:
    Hottentotta (50)
    2010-11-02  09:48
  46. 2010. november 2. 09:5356.

    Erről olvastam korábban egy jó irást, beteszem ide:

     

    „Hol is kezdjem? Talán a modern nőnél. Szomorú látni, mennyire – elnézést a szóhasználatért – elcseszett lett a modern női kultúra. Manapság lenézik az anyaszerepet és a „háziasszony” szó is sok modern nő számára sértés. Azt hiszik, ez a férfi elnyomás egyik jele. Az, hogy otthon maradjon egy nő a gyerekeivel, manapság rémálom és súlyos teher. Ehelyett a nők képesítéseket szereznek (általában valami elméleti baromságot) és minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy olyanok legyenek, mint a férfiak. Úgy dolgoznak, mint a férfiak; úgy öltöznek, mint a férfiak; igyekeznek úgy gondolkodni, mint a férfiak; úgy beszélnek, és úgy cselekednek, mint a férfiak – sőt, néhányan még úgy is néznek ki, mint a férfiak. Mivel az okos nők legjava a tanulással van elfoglalva, a butább nők szülik a több gyereket, így aztán az egész emberi faj egyre silányabb lesz, mivel az átlag intelligencia esik, ha a butább nők szülnek a legtöbbet.


    Hasonlóképpen lenézik a főzést. Egy barátom (nő, és amerikai) mesélte, hogy az amerikai nők előbb vágnak pofon egy férfit, ha azt szeretné, hogy főzzenek neki vacsorát, mintha orális szexet kérne az első randin. Ez szerintem mindent elmond. Amit a nők „felszabadulása” eredményezett, az az, hogy a nők pozitív jellemzőit mind felváltották a férfiak negatív jellemzői.

     

    Találkoztam norvég férfiakkal, akiknek az akkori barátnői azt sem tudták, hogy kell limonádét vagy főtt tojást csinálni. És azért mondom, hogy akkori, mert ezek a párok már rég nincsenek együtt. A lányok szépsége még mindig vonzza a férfiakat, de mivel más értékes tulajdonságaik nincsenek, tartós vonzerőt nem tudnak jelenteni.

    A modern nők már nem tudnak főzni, már nem akarnak gyerekeket és már nem meleg, rendes és szeretetreméltó teremtések, akik szívesen töltik idejüket a családjukkal. Valószínűleg már ahhoz is túl „függetlenek” és „erősek”, hogy egyáltalán legyen saját családjuk.
    A mai nők már semmit nem tudnak adni a férfiaknak, csak szexet. Tehát a szerető, főzni tudó, gyermekeket nevelő háziasszony helyébe a férfiak kapnak egy szextárgyat. Ráadásul érzelmileg és intellektuálisan annyira megkavarodtak, hogy a munkával megkeresett pénzük nagy részét plasztikai sebészekre, kozmetikusokra költik, na meg egy halom ruhára, amitől hitük szerint jobban néznek ki, mert minden, ami érdekli őket az az, hogy minél vonzóbbnak tűnjenek. Na persze mi mást is várhatunk tőlük, ha egyszer nincs más tulajdonságuk, ami vonzóvá teheti őket a férfiak előtt? Ez a feminizmus gyümölcse. A „nők felszabadításának” az eredménye.


    Egy igazán értelmes nő megérti, hogy a háziasszony feladatai, a gyermeknevelés és a főzés nem lealacsonyító. Ez kulcsfontosságú feladat az egész nép, az egész nemzet számára, és senki más nem tudja elvégezni. A férfiak semmiképpen sem! A nőknek nem véletlenül van méhe és mellei. Így rendelte a természet, akár tetszik nekünk, akár nem. Hogy lehetne lealacsonyító egy nőnek nőnek lenni? Ezt mindenkinek meg kellene értenie, a gyűlölettel teli, önmagukat utáló feministáknak is.


    Az igazi nők azonban mind egyenértékűek velem, őket imádom és tisztelem, de a modern nőket visszataszítónak, primitívnek, megzavarodott állatnak látom. És aki most mindenféle hímsovinisztának gondol, annak hozzáteszem, hogy nem csak a modern nőket kritizálom ezzel, hanem a modern világ egészét, mert a modern férfi sem jobb semmivel. A modern férfiak örülhetnek annak is, hogy nem altatják el őket, mint a gyógyíthatatlan kiskutyákat szokták. Az egész emberiség össze van ma zavarodva, nem csak a nők – és biztos vagyok abban is, hogy tízszer annyi megmentésre érdemes nő van, mint férfi, ha már itt tartunk.”

     

    előzmény:
    livilla (52)
    2010-11-02  09:51
  47. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 2. 09:5355.

    azokról nem esik szó benne, akik hetente bulikban más-más fiút cumiznak le? :DDD

    És még pénzt sem kérnek érte! 

    idézet:
    malacka (29)
    2010-11-02 09:09:24
    Na ezt a fajtat hivjak hulye kurvanak, a masik legalabb keres vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (29)
    2010-11-02  09:09
  48. 2010. november 2. 09:5254.

    Morális szempontból szerintem elfogadhatatlan, hogy gyereket szüljön valaki egy olyan embernek, aki iránt nincsenek vagy csak negatív érzései vannak...

     

    Nem vagyok szakértő, de nem tudom milyen hatással van a gyerekere az, hogy azt látják anyu meg apu csak napi 2 szót vált. 

     

    Ez a csaj akiről a könyv szól egyébként soha nem ismerte az apját, lelépett amikor megtudta, hogy gyereke lesz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (47)
    2010-11-02  09:45
  49. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 2. 09:5153.

    Nem pontosan ertem mit akarsz ezzel mondani? Szerinted mondjuk nekem itt Ausztraliaban erdeklodnom kellene hogy az arab orszagokban ki mit csinal, mik a szokasaik es ez jo e nekik? Szerintem ez az o dolguk nem tartozik ram mindaddig amig nem csinalnak olyasmit ITT  AUSZTRALIABAN,amivel sertik az en erdekeimet vagy az itteni torvenyeket.

     

    Az o otthoni eletuk, szokasvilaguk nem a mi, ill en problemam amig ezt otthon muvelik a sajat orszagukban. 

    előzmény:
    Gorgon Lilith (45)
    2010-11-02  09:44
  50. 2010. november 2. 09:5152.

    "Egyébként a pénzért szexelő nő számomra semmivel sem alantasabb, mint egy "házvezetői" szolgáltatásokat nyújtó háztartásbeli feleség."

     

     

    Ezzel sikerült lekurváznod kb minden  nőt, aki a XX. század előtt élt ezen a Földön.

    Nagy elmére vall.

     

    A nőnek amúgy - nem véletlenül - a természet azt a feladatot szánta, hogy gondoskodjon a családjáról és az otthonáról. Többéves agymosással sikerült elérni, hogy a nők ne csak tiltakozzanak ez ellen, hanem önként és dalolva tagadják meg eme szerepüket, és hagyják, hogy 8 bőrt húzzanak le róluk, igy aztán több az adófizető és nő a GDP.  Az nem gond, hogy mindenki rámegy erre, a családok, az egyének és maga a társadalom is.

     

    Gratulálok. 

     

    előzmény:
    Gorgon Lilith (39)
    2010-11-02  09:23

Címlap

top