Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karcsubb Karacsonyt!

MPiggy
Létrehozva: 2010. október 21. 20:04

Nincs uj a Nap alatt, nincsenek uj fogyokurak. Mar mindent tudunk, mindent kiprobaltunk..legalabb is egy-ket hetre, igaz? Aztan elkeseredett szivvel lemondtunk a sikerrol. Kudarc kudarc utan-igy mulnak az evek.

 

Most persze magamrol beszelek, de gondolom vannak masok is hasonlo cipoben.

 

Ez a bizonyos "bombabiztos" fogyokura sem uj- szenhidrat-szegeny a javabol. Emiatt nem is konnyu betartani, hiaba allitja a szakerto az ellenkezojet.

 

De nem lehetetlen. Hogy sikerrel jar-e az meg nem biztos.. .azaz biztos akkor, ha kivetelesen ezt es most kovetjuk is. Nem 90 napig, nem 120 napig-addig amig megszabadulunk a folosleges kiloktol-aztan modositjuk es kialakitunk egy egeszseges es konnyeden kovetheto etrendet-eletrendet.

 

Varhatnank januar elsejeig is- de sokkal jobb lenne mar Karacsonyra Karcsuva valni.

 

 Legalabb is egy kicsit, hogy hordhatova, netan kenyelmesse valjanak azok a ruhak ott a szekreny melyeben amiket joideje nem tudunk folvenni.

 

Mindent megfontoltam, mindent meggondoltam...nosza, tarts velem!

 

Nem igerem, hogy jo topik gazda leszek, az idom keves mostanaban, de igerem probalok valaszolni es allni azok kritikajat akik majd vitatjak. No nem azert mert kiprobaltak, csak ugy altalaban. Mert maskepp tartjak helyesnek, mert maskeppen gondoljak. Vagy csak tamaskodnak, megszokasbol.

 

 

A fogyokura lenyege a cukor es kemenyito tartalmu elelmiszerek  szinte teljes eliminalasa, de legalabb is minimalisra csokkentese. Igy a kenyer, a tesztafelek, rizs es krumpli feketelistan vannak.

Meg a gyumolcs is megszoritassal es ritkan kerulhet fogyasztasra ha belegondolsz az is cukor.

 

Csak viz fogyasztasa megengedett. idealisan napi 2-3 liter (!)

 

 A megengedett elelmiszerek, nyersanyagok listaja a kovetkezo: ( napi bevitelunk a zoldsegekre epuljon-barmilyen formaban elkeszitve, igen keves feherje  es minimalis zsirfele hozzadasaval)

 

1. ERTEKES FEHERJEK :

 

marhahus, serteshus, baromfi, hal, tojas, sajt

 

2. ALACSONY CUKOR ES KEMENYITO TARTALMU ZOLDSEGEK  :

 

sparga,brokkoli,karfiol,kaposzta,articso ka,zeller,karalabe,gomba,

 

hagymafelek, salatak, spenot, paradicsom, sargarepa, zoldpaprika, uborka

 

3. TERMESZETES ZSIROK:

 

avokado,kokusz,vaj,tejszin, magok, dio-mogyoro,olaljbogyo es olivaolaj, repceolaj, tejfol

 

 

  1. 2010. október 22. 10:0526.

    Helló!

    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én eddig még csak akkor híztam, ha valami fogyókúrát kezdtem. Már a tudat, hogy nem kéne enni, csak arra terelte a gondolataimat, hogy rögtön éhen halok.

    Megállni a cukrot?? Jobb, ha helyette kétszer annyi fűrészpor ízű "madáreleséget" bedobok, ami után ráadásul fél óra múlva megint kopog a szemem??

    Most, hogy totál nem foglalkozok semmiféle fogyókúrával, eszek mindent, édességet is mindennap (valami élvezeti cikk kell!), a súlyom teljesen stabil, nem hízok, nem fogyok. Én édesség nélkül morcos vagyok, mindenkinek jobb, ha nem vonom meg magamtól.

    A Karácsony meg karcsúbb lesz mindenképp - anyagilag!!!

     

    .

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  2. 2010. október 22. 09:0325.

    En karacsonyig 3 kilot szeretnek fogyni (51kg az indulo sulyom) es szinte ugyanez a modszerem. Keves ch es sok zöldseg es ertekes, zsirszegeny feherje.

    En mar fogytam Atkins dietaval 2 eve majdnem 5 kilot 1-1,5 honap alatt (es 50 kilos kategoria vagyok, nem a 100 ,-)), az is hasonlo, csak meg sokkal radikalisabb, mert annal az elsö szakaszban semmi gyümölcs nem engedelyezett es a zöldsegek közül is csak a salata, az uborka es a brokkoli, ezekben van a legkevesebb ch. Szoval huzos, de hatasos.

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  3. 2010. október 22. 08:3724.
      Ha csak a fitogtatás történik erőn felül, az még hagyján, Mia. De erőn felül költekeznek sokan. Számomra megnyugtató, hogy ez nem az én ügyem, minek foglalkoznék vele? Aknek muszáj, az csak űsszon az árral! Az ő dolga. Örülök, hogy hasonlóan gondolkodunk.
    előzmény:
    Miacida (22)
    2010-10-22  08:14
  4. 2010. október 22. 08:3123.

      Milyen igazad van! Örülök bírálatodnak, Korintoszi, köszönöm.

      Lényeglátásod lenyűgöz. Egyetértek Veled.

      Bizony - egy, kettő, három! darab tökös-mákos rétes,  néhány rigójancsi... ah, sorolhatnám!

      Van-e módszered a leszokásra? 

      Mit kéne tennünk?

      Mivel legyen tele fejünk?

      Na, most már elő a farbával! Mert, feltételezem, segítő szándékkal mondtad meg a tutit, nem csupán fraclizni akartál bennünket.  

      A topikgazdától elnézést kérve, hogy belekontárkodom:

      Isten hozott a topikban, Korintoszi! Reménykedem, hogy lehorgonyzol nálunk. Vagy csak alkalmilag osztod az észt, és tovareppensz, mint valami kis sárgacsíkos darázs? Ez a magatartás igazán méltatlan lenne, hiteltelenné válnál szemünkben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (21)
    2010-10-22  06:27
  5. 2010. október 22. 08:1422.

    Én azt hittem, anyagilag karcsúbb karácsonyra gondoltál:) Én most ezt tervezem, kicsit elegem van abból, hogy mindenki erőn felül próbálja fitogtatni, hogy mennyire kitesz magáért, holott nem erről kellene szólnia az ünnepnek.

     

    Mondjuk, van rajtam vagy 5 kiló plusz..:))

     

    Pont a hétvégén elmélkedtem, mikor anyukám születésnapját ünnepeltük, hogy idén már nincs esélyem fogyni: novemberben nekem van szülinapom, aztán, jön a karácsony, hajjajj:DD 

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  6. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. október 22. 06:2721.

    Egyet  elfelejtenek  a  holgyek,  marmint,  hogy  a  vekony  embereknek  ESZUKBE  SEM  JUT  a  zabarol  beszelni!!!

     

    De,  sajnos  a  Ti  fejetek tele  van  vele.

     

    ERROL  KELL  leszoknotok,  kedveseim!!!!

     

    Gondoljatok  millio mas  dologra!!!

     

     

     

    Good  luck.

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  7. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. október 22. 06:2320.

    A  KARACSONYNAK  nem  kell  lefogynia,  a  KARCSONY  nem  kell,  hogy  karcsubb  legyen,  te  szamar!!  

     

    Ha nem jarna  folyton  a  kajan  az  eszed,   nem nyitnal  kaja   forumot  sem.

     

    Boldog  UJ EVET!!!

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  8. 2010. október 22. 04:1019.

     Valamennyi zsir kell a szervezetnek-igaz, a magokban van magas koncentracioban, de sajnos fozeshez kell a keves vaj vagy olaj. A tejfolt-tejszint en igazabol nem proponalom, de a tortenelmi huseg kedvert leirtam mert rajta vannak a listan. Magam mar evek ota joghurtot hasznalok tejfol helyett, mert az mindig van itthon. A tejszint a francias ihletesu etelek kerik- csakugyan sokat adnak az izhez. meg egeszen kis mennyisegben is.

     

    Egyet ertek azokkal akik azt tapasztaljak energetikusabbak, jobb kedvuek vagyunk a szenhidratszegeny etkezes soran.

    Nem vitas, a kenyer-krumpli-rizs "nehezkesse" lassuva teszi az embert. 

     

    A teljes kiorlesu csakugyan belefer-de csak minimalis mennyisegben. semmikeppen sem alap-etelek gyanant.

     

    Klara larifari!

     

    En mar evek ota hurcolom neked a konnyebb-deitasabb recepteket, a rozmaringos csirket is "elsutottem mar" de eddig nem sok sikerrel jartam. 

     

    Babocz, sajnalom, hogy a 90 napos annyi bajt okzoott-en sosem ertettem miert olyan nepszeru a modszer..Azt aztan tenyleg nagyon nehez betartani..es egyebkent is kulonos tudomanyos logikara epul. De en sem vitazani akarok, kulonosen mas fogyokurakrol nem.

     

    előzmény:
    rolabona (5)
    2010-10-21  20:39
  9. 2010. október 21. 22:4518.

    Tegnap írtam a diétásba, bemásolom ide is:

     

    Van két express kajám, ha nem marad főtt étel, amit elvihetek magammal ezeket teszem dobozba reggel.

     

    Jégsaláta kockára, sárgarépa csíkokra vágva.

    Egy nagyon kevés balzsamecetet és oliva olajat szoktam rátenni.

    Ha van maradék pörkölt, sült hús az csomagolom hozzá, ha nincs akkor virslit vagy tojást.

     

    Lehet bele koktélparadicsomot, parmezánsajtot is tenni, ki mit szeret. 

     

    A másik ugyan ez csak párolt zöldség az alap.  

     

    pl. kelbimbót főzem meg, rá virsli karikák és nagy lyukú reszelőn sajt.

     

    Amikor ettem mikróba egy kicsit összemelegítetem így a sajt ráolvadt a tetejére.

    Én nagyon szeretem, és ami érdekes, amikor ilyeneket eszek ebédre még délután 4-kor sem vagyok farkas éhes.

     

    Ma lecsó volt.  

    előzmény:
    bigacsiga2 (17)
    2010-10-21  22:41
  10. 2010. október 21. 22:4117.

    Hajrá, ne add fel menni fog!

     

    Én ezzel a módszerrel, 10 kg fogytam le március óta.

    Azóta tök jól érzem magam.

    Elmúlt az esti falánkságom.

    Elmúlt a migrénes fejfájásom, a nyaki és háti fájdalmamim.

    Szóval én csak nyertem rajta.

     

    A koleszterinem köszönöm jól van.

    Pont ma hoztam el a labor eredményeimet és mind jó.

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  11. 2010. október 21. 22:3916.

      Panda, szívesen vennénk tanácsaidat, tapasztalataidat, ötleteidet.

      Ugye, Katica?

    előzmény:
    Panda26 (11)
    2010-10-21  20:57
  12. 2010. október 21. 22:3415.

        Ez isteni! Köszönöm, Katica. Az is nagyon jó, hogy elmondtad pontosan, mit tegyek. Kezdek ismét megszeretni főzni.

      Tegnap elkészítettem "nosztalgia "salátámat - a 70-es években volt nagy szám , (nem nekem, hanem a saláta volt nagy szám!). Sajnos, képtelen voltam ellenállni a kísértésnek, és készítettem majonézt, abból tartárt. Meglett a nosztalgiaíz, de odalett a diétásság. Azért is, mert kicsike főtt krumplit szeltem bele, ahogy emlékeztem. Amúgy az összetétel: sovány főtt hús, kis sovány sajt, egy felszeletelt tojás, nyers szeletelt gomba, retek, nyers karfiol és sok salátalevél, póréhagyma szeletek és egy alma, apróra vágva. A tartárba elég sok citromot tettem, és hát persze só is volt benne. Tehát nem annyira diétás. Mára összeértek az ízek, tegnap még csak hümmögtem, de mára fergeteges lett. Zsuzsi is habzsolta, a hagymát is, a karfiolt is megette és tisztára nyalta tányérját. 

      Arra gondolok,  hogy alma és krumpli nélkül és inkább joghurttal, talán megfelelne e diétába? Persze, kisebb adag, mint amit Zsuzsival bevágtunk...

     

     

      Zsuzsi és Csoki, a vendégkutya

    előzmény:
    MPiggy (13)
    2010-10-21  21:21
  13. 2010. október 21. 21:2414.

    szia!

     

    én is ugyanezt tapasztalom, nekem sem bírja a szervezetem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (12)
    2010-10-21  21:04
  14. 2010. október 21. 21:2113.

    Hahoooo! Latod, addig biztattal..mig beadtam a derekam. Igy akkor mar ketten vagyunk...biztosan lesz meg tobb vallakozo is-bar nem tudom mennyire meggyozo ez igy "szarazon".

    A szenhidrat-szegeny dieta mar jo sok eve letezik, van aki eskuszik ra, van aki tamadja. Szegeny Atkins ota meglehetosen rossz a hire, dehat az egeszen mas volt; nyaklo nelkuli zsir es feherje.

     

    A rozmaringos csirkehez a mellet pacold be 2 orara:

    pacle: 1 citrom leve 3 kaveskanal oliva olaj, orolt  rozmaring, 1 zuzott fokhagymagerezd , keves so es frissen orolt bors.

     

    Sutes elott csopogtesd le rola a paclevet, olajjal vagy vajjal megfenyezett sutolapon mindket oldalan susd 15 percig.

     

    Vedd ki a serpenyobol, takard le 5 percre. Ezalatt dobd az edenybe a gombaszeleteket, ha tul szaraz tegyel hozza mogyoronyi vajat, vagy keves olajat megest.

    Ne rogton sozd, mert akkor levet ereszt, gyakran  kevergetve susd-parold puhara, aztan sozd.

     Vegul kapargasd fol az edeny aljarol a lesult ezmegazt es keves  vizzel keverd at, mintha komoly martas lenne... A tanyeron friss petrezselyemmel akar dekoralhatod is.

     

    Latod, a tejfol mar csak  raadas.

     

    Kata

     

     

    rolabona es Panda! orulok, hogy biztatoan szoltatok hozza-nagy szukseg van ra.

     

    előzmény:
    klára13 (9)
    2010-10-21  20:52
  15. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 21. 21:0412.

    Egyszer a 90 napost próbáltam. Kórház lett a vége! Nem volt vércukrom, holott ott lehet enni egy nap, probáltam szénhidrátmentes diétát az eredmény szédülés, hányás, hányinger.

     

    de nem akarok vitatkozni, ez csak az én tapasztalatom. Nem akarok senkit megbántani!

    előzmény:
    rolabona (8)
    2010-10-21  20:52
  16. 2010. október 21. 20:5711.

    szia! én így élek több mint 5 éve. közben kihordtam egy babát is aki ép és egészséges. 

    hülyeség, hogy káros a szervezetre, meg szénhidrát megvonás....bla-bla-bla. a zöldségekben ott a sok jó szénhidrát amire szüksége van a szervezetnek.

     és tejfölből is meg lehet enni pl. egy családi kiszerelést is egy ültő helyedben, a legzsírosabból is. semmi bajod nem lesz tőle, tehát az is hülyeség, hogy a tejföl hízlal. nem hízlal, abban az esetben ha nem kenyérrel eszed. 

     

    én eszek zabpelyhet és zabkorpát is. az is jó szénhidrát, magas rost tartalommal.

     

    sok sikert neked! 

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  17. 2010. október 21. 20:5310.

    ne hidd el, sokkal jobban fogod érezni magad.

     

    Tudom mit beszélek, én ilyen étrenddel fogytam már 7 kilót és majd felrobbanok, annyi energiám van :-)

    előzmény:
    MPiggy (7)
    2010-10-21  20:45
  18. 2010. október 21. 20:529.

      Hát belevágtál, Katikna!

      Én, személy szerint, köszönöm. 

      Akkor  holnap egy nagy levegővétel után, Veled tartok!

      Persze, hogy van lassú lebontású szénhidrát szinte minden zöldségben. Az előbb vázolt csirkemell nagyon tetszik, holnap elkészítem. Brokkoli helyett karfiollal, mert az van itthon. 

      Jó lenne sok jó recept. Diétás, és könnyen elkészíthető.

     

    előzmény:
    MPiggy (7)
    2010-10-21  20:45
  19. 2010. október 21. 20:528.

    Honnan tudod, hogy nem lenne elég? Hogy érted? Hogy fogyni kezdenél?Mert a szervezetednek elég lenne, igaz zsírpárnát nem tudna annyit növeszteni, mint egyébként, ha valaki sok finomított szénhidrátot eszik :-)

     

    Ha az ember így étkezik, minden értékes tápanyaghoz hozzájut, és kevesebbel is beéri.

    A finomított szénhidrátok csak megdobják a vércukrot, meg növesztik a zsírpárnát. Viszont cserébe semmi értékes tápanyag nincs bennük...

     

     

    Szóval sima rizs helyett barnarizs, fehér kenyér helyett teljes kiörlésű, burgonya helyett zöldség.

     

    Tejtermékből friss túró, natúr joghurt utólag belekevert igazi gyümölccsel.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (6)
    2010-10-21  20:42
  20. 2010. október 21. 20:457.

    Annyi zoldet ehetsz amennyit akarsz, "szenhidrat megvonasrol " szo sincs. csupan arrol, hogy a megengedett, listan szereplo zoldsegek lassan lebomlo es keves szenhidratot tartalmaznak.

     

    Megprobalod egyenletes-alacsony szinten tartani a szervezet  inzulin szintjet.

     

     

     

    Miert gondolod, hogy ezzel "nem ereznem jol magam"????

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (3)
    2010-10-21  20:31
  21. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 21. 20:426.

    Én mondjuk a saját szervezetemből indultam ki.

    Nekem ez nem lenne elég, pedig nem vagyok cukorbeteg!

    előzmény:
    rolabona (5)
    2010-10-21  20:39
  22. 2010. október 21. 20:395.

    Ne haragudj, de ez nem igaz.

    A zöldségekben van szénhidrát, csak lassú felszívódású, ezért a vércukrot nem emeli megtúlzottan és hirtelen, hanem sokáig jóllakottság érzetet nyújt.

     

    Én kiegészjteném a diétát teljes kiörlésű gabonákkal (barna rizs, teljes kiörlésű kenyér).

     

    A tejszínt, vajt, tejfölt kihagynám a benne lévő sok zsír miatt.

     

    Az olajos magvakban lévő zsír bőven elég, és ez nem is egészségtelen, mint az állati eredetű zsíradék.

     

    Ha kicsit zsírosabb kaját eszel, mindig egyél hozzá nyers zöldséget, így kevesebb zsír szívódik fel.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (3)
    2010-10-21  20:31
  23. 2010. október 21. 20:394.

    Igen, csakugyan meglepo. De ha a szukseges energiat ezuttal NEM szenhidratbol fedezed, mint ahogy altalaban tesszuk, hanem minimalis "egeszseges" zsiradekbol , akkor megiscsak belefer a tejfol es tejszin. Termeszetesen minimalis mennyisegben.  Ezuttal nem lesz  rakott krumpli vagy rakott kel tejfollel locsolva, vagy csirketorta - roluk most  nincs szo.

     

    Ha a rozmaringos csirkemellhez keszulo parolt gombat egy kaveskanalnyi tejfollel kremesited-izesited, melle brokkolit talalsz, hidd el nem vetettel a szabalyok ellen. Es meg a lelki bekednek sem tettel semmi rosszat.

     

    Kitartast es sikert kivanok a te fogyokuradhoz!

    előzmény:
    Gazocska (2)
    2010-10-21  20:14
  24. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 21. 20:313.

    A szénhidrát ilyen jellegű elvonásának eredménye betegséghez vezet, viszont nagy sikerrel pályázhatsz a koleszterin szint növelésre.

     

    Miért nem alakítasz ki egy olyan diétát, amiben jó érzed magad?

    Lehet, hogy nem lesz gyors eredmény, de megtarthatod az egészséged, mindent megkap a szervezeted, amire szüksége van.

     

    Én ettől a diétától kb 1 hét alatt feldobnám a talpam, nem beszélve arról, hogy cukor híján erősen depressziós lennék.

     

    Azért sok sikert!

    Drukkolok neked!

     

     

    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04
  25. 2010. október 21. 20:142.
    A tejföl meg a tejszin nem épp diétás cucc. Kivéve ha nagyon nagyon zsirszegény tipust választasz, de akkor akár vizet is tehetnél a kajába helyettük. Amúgy egy kalappal és hajrá. Én is épp fogyókúrába kezdtem, de nem ilyen drasztikusba, mert belebetegednék.  A lelkiállapotom fontosabb nekem.
    előzmény:
    MPiggy (1)
    2010-10-21  20:04

Címlap

top