Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diétás kaják és sütik

szemirámisz
Létrehozva: 2010. szeptember 27. 11:32

Olyan topikot szeretnék, ahol mindenféle diétás kaja, főétel és süti is helyet kaphat.

Gondolkodtam,hogy melyik csatornát válasszam, mehetett volna az életmód vagy egészség csatornába is ez a téma... 

A lényeg, hogy nem fogyókúrás topikot szeretnék, hanem olyat, ahol tippeket adhatunk egymásnak, hogy mivel válthatjuk ki a cukrot vagy a finomlisztet, stb.

 

Nagyon sokan vannak cukorbetegek, laktóz intolerenciával vagy glutén érzékenységgel küzdők. Talán hasznos lenne, ha segítenénk egymásnak a már bevált receptjeinkkel.

Tudom,hogy a neten sok minden megtalálható, de talán jó lenne, ha itt egy csokorba gyűjtve lennének a már kipróbált receptek.

 

Várom az ötleteket, hogyan süssünk-főzzünk egészségesen! Cukor nélküli édesség, teljeskiőrlésű lisztből készült tészták, sütik,kenyerek...

 

Szóval jöhet minden, a lényeg,hogy olyasmi legyen, amit mi már elkészítettünk. Hiszen így tudunk csak segíteni egymásnak, kicserélni a tapasztalatainkat.

 

Ha fotó is van róla, az még jobb!

  1. 2010. október 1. 20:15151.

    Az Auchanban mostanában lehet kapni tönkölybúza lisztet elfogadható áron, sima és teljeskiőrlésű van belőle, a Szécsényi malom terméke

     

    ------- 

     ezt egy honlapon olvastam,

     

    A tönkölybúzalisztből magas sikértartalmából adódóan jó minőségű kenyerek is készíthetőek. Lisztjét gyakran használják lisztjavítóként. Kenyérsütésnél figyelni kell a víz adagolására, mert a tönkölybúzaliszt másképp veszi fel a vizet, mint a finomliszt. Teljes kiőrlésű változata alkalmas tojás nélküli ételek (pl. száraztészták) készítésére. 

     

    de ezt én is tapasztaltam, először barom tömör kenyeret sikerült csak sütni belőle.

     

    ----------

    tök zavaró, amikor tk-kat olvasok eltart egy pár másodpercig, mire leesik, hogy a kiőrlés fajtátjáról vagy a liszt fajtájáról van-e szó.  

    előzmény:
    szemirámisz (1)
    2010-09-27  11:32
  2. 2010. október 1. 20:12150.

    bigacsiga, szerintem ezt o tudja.

    Gondolom a gyumilevesbe azért tesz pudingport, mert az alapból édesebb esetleg, vagy ízesítve van /pld. vanília/, a keményíto meg natúr, az mehet a fozelékbe.

     

    A kérdés az, hogy IR esetén ezek  fogyaszthatóak-e?  Milyen a felszívódásuk, nem tiltólistásak-e?

     

    Egyébként én surítésre inkább a barnarizslisztet vagy a zabpehelylisztet ajánlom, azt ehetjuk.

    előzmény:
    bigacsiga2 (148)
    2010-10-01  19:53
  3. 2010. október 1. 20:07149.

    Akarok egy olyat, hogy mindenki süt valami istenit én meg megeszem mindet. 

    Mondjuk most :-) 

     

    Azt hiszem, ez a topik csak a bajnak van... Brr...  

    előzmény:
    szemirámisz (143)
    2010-10-01  11:17
  4. 2010. október 1. 19:53148.

    A pudingpor is (kukorica)keményítőből van, nézd meg a zacskóján rá van írva.

     

     

    előzmény:
    Fóka69 (146)
    2010-10-01  15:46
  5. 2010. október 1. 16:31147.

    Hexi, egyáltalán nem érezni rajta a tk-t, tényleg fini.

    Azt a lisztet majd megnézem az Aldiban, ha legkozelbb arra megyunk. Igazából jó lett volna kerulni ezeket a kész liszteket, mert néha telenyomják mindenféle adalékanyaggal, de majd megnézem,hogy mi van írva a zacsijára.

     

    Fóka, akkor nem unatkozol ennyi gyerkoc mellett! Graham lisztet kevertem tk. búzaliszttel, az volt itthon. De majd utánanézek annak a Cerbonás lisztnek, felénk ilyen nincs.

     

    A keményítorol fogalmam sincs...

     

    Megmutatom,milyen lett a linzer. Egy kis inspiráció,hogy érdemes elkészíteni!

    Kiszámoltam a ch-ját is, diabetikus lekvárral megkenve olyan 11-12 ch/darab.

    előzmény:
    Fóka69 (146)
    2010-10-01  15:46
  6. 2010. október 1. 15:46146.

    Bocsi Szemi, én is eltüntem egy kicsit. Éjjelente olvasgatok, nagyon klassz receptek kerültek fel ! A tk. linzert hét végén ki is próbálom !

     

    Hiányzásom oka, hogy a 3 gyerkőcöm mellé hétfőn kapok egy negyediket

    A fiam februárban kint volt cserediákként finnországban. Most jön 1 hónapra a cserefiu. Leszek is bajban, miket főzzek majd, mert nem tudom miket szeret.

     

    Kérdezted a tk lisztes dolgokat. Én amint írtam tisztán azzal sütök. Milyen lisztet használtál ? Mert lehet ott a bibi ! Nekem is sokféle lisztből először a kukában landolt a kaja, mert annyira rossz lett. Azért is írtam a cerbonásat, mert az bevállt !

     

    A pudingporral és a keményítővel IR estén mi a helyzet ? Azokat szabad használni ? Mert én pl. a gyümilevest pudingporral, a főzelékeket keményítővel sürítem.

     

    Este még megpróbálok jönni, de most szaladok a kicsiért az oviba.

    előzmény:
    szemirámisz (140)
    2010-09-30  19:39
  7. 2010. október 1. 11:48145.

    Csipogo, en is Xylitol neven rendelem a nyirfacukkert az Ebayen, az tulkepp ua.

    A linzer reci tenyleg nagyon jo, föleg ha hagyod egy ejszakat puhulni es nem faljak fel a gyerköcök meg idö elött ;-)

     

    Szemi, persze tedd fel nyugodtan a blogra.

    A reci egyebkent ilyen karacsonyi sütikiszuro keszlethez volt hozza, csak 1/2 tk es fele sima liszttel, de en alatakitottam. Tenyleg, erröl jut eszembe: van tk donut (amerikai fank) receptem is, ez is a donutsütöhöz volt. Majd felirom ezt is, nem rossz, mar probaltuk.

     

    Csibe, szivesen :-) Mentel vele valamire? Ha segitseg kell, csak szolj :-)

     

    Szemi, az Aldiban van tk kenyerpor, en abbol szoktam mindenfele peksütit, kifliket (sajtos, pizzas, szalonnas), sajtos rudat ilyesmit gyartani, nem kell hozza vizen kivül semmi es 100% tk lisztböl van, sztem nagyon jo. A fiaim is szeretik, es nalam ök a merce: ha ök szeretik, akkor nem vagy nem nagyon lehet rajta erezni, hogy "egeszseges", vagyis akkor batran merem ajanlani masnak is (en mar annyira hozzaszoktam ezekhez a reformos dolgokhoz, hogy szinte minden izlik, igy en nem vagyok mervado).

    előzmény:
    csipogo (142)
    2010-10-01  01:57
  8. 2010. október 1. 11:39144.

    Hi Szemi, örülök, hogy jo lett a linzer, nalunk is nagyon bejött. Ja, sokaig elallna, csak olyan sokaig nem fog kitartani ;-)

    Ugye, hogy nem is erezni rajta a tk-t?? Sztem egyaltalan nem :-)

     

    En meg tegnap megsütöttem a sajtos zabpehelytallert ragcsanak, most azt esszük ma a koll.nömmel (aki egyebkent nem IR es 52 kg 172 centihez, vagyis tök bekony, megis mindig fogyozik ;-)).

    Csinaltam fotot is tegnap, majd felteszem.

    előzmény:
    szemirámisz (140)
    2010-09-30  19:39
  9. 2010. október 1. 11:17143.

    Sziasztok!

     

    csipogo, orulok,hogy jobban vagy kicsit! Itt felénk bezzeg nincs jó ido, semmi "vénasszonyok nyara", nagyon hideg van, inkább olyan novemberi ido.

     

    De jó, hogy találtál azt a cukrot, igen, a Xylitol ugyanaz! Biztos elégedett leszel vele, mert nagyon egyszeru használni, ugyanannyi kell belole,mint a rendes cukorból, talán egy picivel kevesebb, mert mintha édesebb lenne.

    De azért sokkal konnyebb vele sutni,mint mással, mert ugye vannak tészták, pld. ilyen piskótafélék, aminek nem csak az édessége miatt kell bele a cukor, hanem az állaga miatt is, azt nem lehet pld. stevia cseppekkel kiváltani. Ráadásul egyáltalán nincs semmi mellékíze!

     

    A tk. lisztes linzerek nagyon finik lettek, úgyhogy ajánlom mindenkinek hexi receptjét! Másfél adagot csináltam, nekem abból olyan kozepes méreru kiszúróval 80 darab lett, azaz így lekvárral osszeragasztva 40 db.

     

    Hexi, ha nem bánod, felrakom a blogomra is a recijét.

     

    Ja, és tegnap még sutottem magamnak csak tk. lisztbol kifliket, hát én szégyenlem nagyon, de én azt egyszeruen nem tudom megenni! Annyira nem ízlik...

    Eddig azért mindig szoktam bele keverni kevés finomlisztet is, mondjuk úgy 70 % tk és 30 % finomliszt arányban. Az okés, megeszem,szeretem is, mindig telepakolom mindenféle magvakkal még pluszban.

    De ez, amiben csak tk. van, nekem nem megy le a torkomon...

     

    Ti hogy csináljátok, milyet esztek? Csak tk. liszteset, vagy azért keveritek?

    Motanában tényleg nem eszek sok kenyérfélét, reggelire meg vacsira ilyen 5-5 dkg-os darabot. Nagy baj, ha abban van kevés finomliszt is?

    előzmény:
    csipogo (142)
    2010-10-01  01:57
  10. 2010. október 1. 01:57142.

    Sziasztok.Mar kicsit jobban vagyok.Igy most sutok kenyeret is.ha kesz akkor lefotozom,es be is rakom nektek. Semmiramis ugye mijen jo torkoskodni buntelenul? Repits ide egy kis linzest imadom.Biztos en is megcsinalom,csak legyek mar vegre tokelletes.Meg ugy kohogok,hogy az rettenetes. kepzeld ugy nez ki megtalaltam azt a cukrot!!!! Xylitol a neve itt. Lehet kapni masfel kilos kiszerelesben is.Rendelni kell.de elobb azert megnezem itt is hatha kapok.Ugy orulok.Ott a liras is rolla,ugy hogy valoszinu egy es ugyan az a dolog.aztmondta aki kuldte a linket rolla,hogy olyan mint a porcukor. O is azt hasznalja.csak nagyon ritkan. Ugy $30-korul van az ara,plussz a kuldes. Jolenne ha itt is lehetne venni.

    Banyuci Mit szeretnel tesztelni a gyumolcsokon? Most meg kivancsi is lettem.Nallunk Amugy sok alma fogy.Mert eszem minden nap.Ilyenkor estefele mar csak azt ragicsalom.Na nem kotelessegbol,szeretem is. Hexilein most latom a linzer recept tolled szarmazik.Hat nagyon jol hangzik.Azthiszem en kapasbol duplaval kezdek majd.Mert itt is elfogy,ha finom. Az en fiam is szereti a finom sutit.Most vettem egy learazason szilikonos nyujtofat ,hatha az segit es nem fog ugy ragadni.Semmiramis lattam a muffin receptedet .nagyon guszta. Azt is kiprobalom a napokban.azt lehet meg holnap. Nagyon szeretjuk a finom muffint.Valahol volt nekem egy finom cukkinis valltozat.De ugy elraktam.Pedig az is nagyon fini volt.Ha igy haladunk gurulni fogok,mert minden receptet kiakarok probalni.Foleg ha sikerul az a nyirfa cukor.Tegnap este kuldte at a baratnom a linket.Hat nagyon orulok neki.A vegen meg sikerul itt is szereznem. Nallunk ma is jo meleg volt.Most is 23 C-van.Pedig mar este kilenc van.Kicsit melegem is van itt a haloban.nem hul a szoba semmit.De a plafon ventillatortol meg felek,mert le vagyok izzadva.Nem akarok tudogyulladast is. Az ablakon halo van,az meg alig enged at valamit. Szoval ma is melegben leszek.Na majd a jovoheten.Akkor meg majd nem tetszik. Kinyilt az orgonafan a ket szep orgona szal.Szegeny az is meg van keveredve. Szerbusztok lanyok. Szep napot nektek. Vigyazzatok magatokra,el ne kapjatok ezt a virus.Ha jol hallom ez most van minden fele.

    előzmény:
    banyuci (138)
    2010-09-30  19:23
  11. 2010. szeptember 30. 20:58141.
    Köszönöm!!
    előzmény:
    hexilein72 (135)
    2010-09-30  09:51
  12. 2010. szeptember 30. 19:39140.

    Aha, így már ismeros a neve, bár még csak képen sem láttam, csak valahol olvastam róla.

     

    A csicsókát úgy tudom,hogy osszel kell kiásni. És az benne a jó, hogy nem kell minden évben újra ultetni, évelő, ha egyszer elultetted, mindig ki fog hajtani. Sot, állítólag nagyra no, és nagyon hamar elterjed.

    Nem néztél még alá?

     

    hexi, megsutottem a linzert, szuper lett! Raktam még bele egy citrom levét és reszelt héját is.Egy kicsit elcsesztem,hogy nem figyeltem oda, és az egész zacsi sutoport beleontottem .Nem kellett volna, kicsit érezni,hogy csíp, vagy mi.

    De amúgy nagyon tuti, és az is jó a linzerben,hogy sokáig eláll egy dobozba rakva. Már ha fel nem falom.

     

    Ma valahogy visszaesett itt a forgalom. Senki nem fozott, nem evett semmit?

    előzmény:
    banyuci (139)
    2010-09-30  19:25
  13. 2010. szeptember 30. 19:25139.

    Üsd be a keresőbe, hogy-Batáta_ igy hivják az édes krumplit.

     

    Főztem..nekem nem jön be brrr.

     

    Csicsóka teljesen más én ültettem, és yakon.t is amit idáig nem ismertem.Kiváncsi leszek az izére.Inkák kedvenc krumplija.-.hát meglátom mert a bokor valami hatalmas lett de a gumót még nem láttam.Azt sem tudom mikor kell kiásni.

    Üdv. Andi

    előzmény:
    szemirámisz (136)
    2010-09-30  09:58
  14. 2010. szeptember 30. 19:23138.

    Jobbulást kivánok, gyógyulj meg hamar.

     

    Majd ha egyszer kedvem lesz tesztelem a gyümiket mer kiváncsi vagyok valamire.

     

    Minden jót.Üdv. Andi

    előzmény:
    csipogo (124)
    2010-09-29  18:11
  15. 2010. szeptember 30. 19:19137.

    Örülök, hogy izlett.Majd egész adagból süsd meg a végén már csak lazán szórod a tálba ami kell ..én már nem mérek semmit.

    Nekem a narancshéja is izlett az kiscsit frissebb nek tünik izre.

     

    Nem kell bele elég tömény én nem szeretem igen édesre sem.

     

    Sütőpor nem egy áldás jobb nélküle a süti .

     

    Szia Andi

    előzmény:
    still (123)
    2010-09-29  16:03
  16. 2010. szeptember 30. 09:58136.
    Koszi hexi, akkor ezt én ma megsutom!
    előzmény:
    hexilein72 (135)
    2010-09-30  09:51
  17. 2010. szeptember 30. 09:51135.

    Persze hogy el lehet :-)

    Itt van:

    http://www.montignac.com/de/ig_tableau.php

     

    Sz emi, a tk linzer receptje:

     

    250g tk liszt

    100g margarin vagy vaj

    100g cukor (fruktoz vagy xylit)

    1/2 csomag sütöpor

    1 kisebb tojas

    kicsi so

    1-2 EK tejföl az összeallitashoz

     

    Vajat habosra keverjük a cukorral, hozzaadjuk a tojast es egy csipet sot, majd a sütöporral elkevert lisztet beledolgozzuk (ha kell, 1-2 EK tejfölt is), hogy jol gyurhato tesztat kapjunk, majd egy fel orat pihentetjük, utana 3-4 millimeteresre nyujtjuk, mert meg fel fog jönni kicsit (nekem borzasztoan ragadt a teszta, egyfolytaban liszteznem kellett a deszkat es a tesztat is, de tk liszttel liszteztem), szaggatjuk, 175°-on elömelegitett sütöben 10-15 percig sütjük es hagyjuk a sütölapon kihülni. Utana megtöltjük dietas lekvarral es lezart dobozban legalabb 1 ejszakan at pihentetjük, közben szuperjol megpuhul. Nem is erezni rajta, hogy tk ;-)

    A fiaim TÖMTEK, a masnap reggelt mar csak par darab keksz erte meg, a többit megettek meg kemenyen :-D Ja es 1,5 adagot csinaltam egyszerre, az lett 2 tepsi, 1 adag eleg keves sztem.

    Kep sajna nem keszült, majd legközelebb :-)

    előzmény:
    Csokicsibe (130)
    2010-09-29  19:07
  18. 2010. szeptember 30. 09:26134.

    Jo reggelt mindenkinek!

     

    Hoztam egy kis nasi receptet. Nem írom ide az egészet, akit érdekel, ide kattintva megtalálja:

     

    Kakaós muffin

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  19. 2010. szeptember 29. 19:20133.

    Igen, bioboltban vettem. Eloszor nem tudtam,hogy majd mihez kezdek vele, csak megvettem. Aztán utánanéztem a neten.

    Azt is írták,hogy azért is jó,mert nem csomósodik ossze, ha pld. rántást készítesz belole.

     

    Igen, a cukros briós!

    előzmény:
    Csokicsibe (131)
    2010-09-29  19:10
  20. 2010. szeptember 29. 19:18132.

    Lenmagpelyhet én is használok, szerencsére az itt készen kapható. Vagy ezt a pelyhet, vagy egész lenmagot szoktam én is rakni a péksutikbe, kenyérbe, nagyon szeretem én is. Na meg egészséges is, ez jo.

     

    Milyen érdekes, azt nem gondoltam volna,hogy ott nem ismerik a mézet! Hú, -30? Az rettento hideg, nem csodálom, hogy elég volt belole.

     

    Bemásolom neked ide, amit a barnarizsrol találtam a neten,kifejezetten ajánják cukorbetegeknek is:

     

     

    " Az anyatej után ez a legkiegyensúlyozottabb táplálékunk. Ha semmi mást nem ennénk, akkor sem történne bajunk, sőt harmóniában és boldogságban élnénk. A barnarizs abban különbözik a fehértől, hogy a szemek külső burkát nem csiszolták le. A makrobiotika szerint ez a gabonák királya.

    Elsősorban emésztési problémák esetén javasolható, de segít légzőszervi bántalmak esetén is. Akinek székrekedése vagy hasmenése van, vagy emésztési rendellenességek gyötrik, akinek nehéz a légzése, vagy köhög, az építse be étrendjébe a fenti módon elkészített barnarizst, és tapasztalhatja csodálatos gyógyító hatását!



    A barnarizs másik speciális főzési receptje a következő: válogatás és mosás után a rizst 1:10 arányban tegyük fel kevés tengeri sóval, és nyolc órán át főzzük. Keverjük többször, nehogy leégjen, és ha szükséges, pótoljuk a vizet. Így olyan krémszerű táplálékot kapunk, amely a legsúlyosabb betegségben szenvedőnek is erőt ad. Az erőtlen, gyenge, felkelni és rágni is képtelen beteg szájába is adhatunk egy-egy kanállal, s ha hajlandó lenyelni, meglátjuk, új erőre kap. E táplálék elősegíti a gyógyítási folyamatok megindulását.

     

    A barnarizsből igen sokféle ételt készíthetünk. Változatos köretként tálalhatjuk. Készíthetjük például úgy, hogy egy kevés hidegen sajtolt olajon hagymát pirítunk, majd hozzáadjuk a megtisztított, megmosott rizst. Egy kis ideig együtt pirítjuk, majd 1:2 arányban felöntjük vízzel. Amikor már majdnem kész, tehetünk bele apróra vágott zöldséget, s azzal együtt főzhetjük tovább. Ha kell, még öntsünk alá egy kis vizet.

    Készíthetjük a barnarizst különféle fűszerekkel, például petrezselyem- vagy zellerzölddel, bazsalikommal. Ízesíthetjük korianderrel, fokhagymával, vöröshagymával, különböző gyógynövényekkel (például ánizzsal vagy rozmaringgal), babérlevéllel, borssal, citromfűvel. Keverhetünk bele gyömbért, kaprot, lestyánt, metélőhagymát, oregánót, sárfrányt, tárkonyt, szerecsendiót, tormát. Borsóérés idején tálaljuk rizibiziként. Édes változata desszertként is tálalható, ha fahéjjal, mazsolával, gyümölccsel ízesítjük."

     

    előzmény:
    csipogo (128)
    2010-09-29  18:43
  21. 2010. szeptember 29. 19:10131.

    Igen, ez így van torna előtt/után mehet egy kicsi gyümi, de azért óvatosan. 

    A krumpli nekem is a gyengém, talán semmi nem akkora kicseszés, mint az (meg a cukros briós ), rizs nélkül simán elvagyok, de krumpli nélkül 

     

    Barnarizs-lisztről még komolyan nem hallottam! Bioboltban beszerezhető ugye? 

    előzmény:
    szemirámisz (125)
    2010-09-29  18:18
  22. 2010. szeptember 29. 19:07130.
    Hátööö, és nem lehetne elkérni azt a táblázatot? (Nem gond, hogy német), nagyon megköszönném! 
    előzmény:
    hexilein72 (121)
    2010-09-29  10:56
  23. 2010. szeptember 29. 18:58129.
    Koszonom szepen a blogodat.Megneztem,azota egyfolytaban ehes vagyok.Renegetg mindent fogok kiprobalni.Csak legyek jobban.Latod en meg ezeket a recepteket nem ismertem,es nem is mertem volna kiserletezni veluk.Olvasom a lenmagrol,amit irtal.En hasznalom a Lenmagot teljesen megdaralva mint a kave. Es ugy rakom bele a kenyer tesztajaba.Nagyon finom,es nagyon egeszseges nekunk.Probald ki a lenmagot orold meg kavedaralon.Es tegyel a kenyerbe ugy 2 evokanalnyit.Nagyon finom lessz.Itt rakjak sokmindenbe,ami suti elbirja mert nagyon egeszseges. Csak annyi kell,ha mar megdaraltad es marad,rakd a hutobe.mert akkor sokaig elall. Olyan mint a daralt dio szinte. A koleszterol elleni harcba elengedhetetlen az itteni dokik szerint.A ferjem is szereti a kenyerbe.Azt nekik is teszek mindig a feher kenyerbe.
    előzmény:
    szemirámisz (127)
    2010-09-29  18:38
  24. 2010. szeptember 29. 18:43128.
    Koszonom szepen.Feltetlen utanna nezek.Vagy megkerem a ferjemet.Mezet is o szerzett nekem az USA-bol.Itt nem is ismerik,hogy van a vilagon ilyen.csak lesett ram az elado.na ott is hagytam.mert a vegen hulyenek nez.kesobb elvittem neki az egyik ures uveget,hogy errol beszelek, Ok is rendelhetnenek.  raadasul olyan uzletrol volt szo.Ami van itt is es az USA-ban is. Es latod nem egyforma a valasztek,hiaba egy az uzlet halozat.Ide nem rendelnek. Itt nem lehet kapni cukraszsutemenyt sem dietasat.Otthon meg jajj egyik finomabb mint a masik.Ez a gyengem hiaba. Igen a krumplobol itt ket kicsi darabot engedelyeznek. Ja igen de milyen kicsi? Azt meg nemmondjak.Szoval en egy kozepeset szoktam megenni.En meg a barna rizstol is felek.Ezert is hasznalom az arpagyongyet.Az nem okoz gondot,es majdnem ugyan az.A csuda gondolta volna,hogy a feher rizs ilyen artalmas nekunk. Itt az a baly sok Farncia el,Az nem rossz,mert Europaiak.Szretem is oket.De sokminden azert nem jon el idaig,csak Torontoig,mert itt nincs igeny ilyesmire. Itt elutasitjak.Itt nincs disznokorom,pacal, meg sok minden mas ami kellene a hurka kesziteshez. Bel sincs.szerncsere en hoztam magammal sokat.Meg csak egy eve elunk itt.23-evig  canada koepen eltunk.de rettenetes volt a hideg. -32-35 C-fok telen.es a vegen ugy dontottunk idejovunk.Nem is bantuk meg.Csak itt minden mas. Igy a ferjem a beszerzo.Ha ugy alakul jon haza,es Torontoban van.Persze,ha van ra ideje,mar talalt olyan uzletet ahol sokfele magyar dolgot lehet venni. Majd megnezetem vele,hatha kap esetleg ott is ilyen cukrot. Jaj nagyon jolenne.Kikuldetni nagyon draga lenne. De ha itt beszerezheto,az sokat segitene.
    előzmény:
    szemirámisz (125)
    2010-09-29  18:18
  25. 2010. szeptember 29. 18:38127.

    Azt hiszem, hogy a Pataki tálra gondolsz, az ilyen, hogy cserépbol van, és vízbe kell áztatni. Nagyon finom ez az étel, amit beírtál.

    Ezért is akartam ezt a topikot, mert sokszor van ilyen tulajdonképpen egyszeru étel, amit tobbféleképpen lehet variálni, és lehet,hogy nekem eszembe se jutna így megcsinálni!

    Koszi a receptjét!

     

    Én is otthon sutom a kenyeret, kb. 2-3 éve. Eloszor gépben sutottem meg, de most már csak dagasztásra használom, és a sutoben sutom meg.

    Van egy blogom, ha van kedved, nézz be. Van sok kenyérféle-receptem is, nemcsak teljeskiorlésu, hanem fehér is.

     

    IDE kattintva megtalálhatod.

     

    Olvasom,hogy beteg vagy, úgy látszik hogy most az egész világon végig sopor valami? A kornyzetemben is sokan betegek...

     

    Akkor pihenj sokat és gyógyulj meg hamar!

    előzmény:
    csipogo (126)
    2010-09-29  18:29

Címlap

top